کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
سوالات غیرمرتبط با موضوعات موجود برندگان 2014
(2014-03-17 ساعت 12:16)mohammad0168 نوشته:  سلام دوستان . من تو يه تصادف انگشت هاي دست راستم رو از دست دادم . اگه برنده بشم اين برام مشكلي نمياره ؟؟؟
چون توي فرمهاي اوليه نوشته اگه مريضي يا چيزي داريد ويزا شاملتون نميشه . درسته ؟؟؟

دوست عزیز من خودم هر چی مطلب تو مهاجر سرا هست را میخونم و بیشتر هم میخونم تا چیزی بنویسم اما تا حالا با همچین مطلبی روبرو نشدم که بابت این چیز ها کسی را قبول نکنند اما برای اطمینان اگر دسترسی به متن اصلی در مورد بیماری یا امثال آن دارید به اشتراک بگذارید تا ببینیم دقیقا چی گفته ، در هر صورت امیدوار باش و صبور که لاتاری صبر بسیار می خواهد به امید موفقیت در کارها
کیس نامبر : **51 - مصاحبه : ایروان 9 آپریل - برنده : همسر
آپدیتها :
همسر : 10 آپریل ، 14 ژولای ( با ایمیل ) ، 19 آگوست ، 2 سپتامبر
خودم : 11 آپریل ، 18 و 19 آگوست
تشکر کنندگان: 5ina
سلام دوستان ممکنه یه کیسی توی روز آپدیت بشه و آخر وقت یه دفعه Issued بشه یا همیشه اول وقت ایشود میشه چه طوری این ...

بعد این فایل اکسلی که دوستان برای سایت سیس گذاشتن مثلا کیس نامبر 2014AS3648 توی سیس که می زنم هنوز ready نوشته یعنی هنوز مصاحبه نرفته ...
بعد تمام این کیس نامبر های ایروان و ابوظبی و ترکیه مربوط به ایرانی ها میشه ..
یه توضیح بدین ...
2014AS38XX|ایروان|آپدیت ها : 6 و 10 و 11 و 12 و 13 و 17 و 21 مارچ - 07 و 08 و 15 آگست |آپدیت شده با ایمیل : 16 می - 31 جولای |بعد از 183 روز انتظار می گن ویزا تموم شده ولی کیه که باور کنه ...
----------------------------------------------------------
2015 هم قسمت نشد ....
2016 هم قسمت نشد ....
2017 ....
تشکر کنندگان:
(2014-03-17 ساعت 20:23)jahan717 نوشته:  [quote='m_nikparvaz' pid='471112' dateline='1395064662']
با سلام به همه دوستان
یک مشکل بزرگ دارم که استرس خیلی زیادی به ما وارد کرده ما این ماه (اپریل)کارنت شدیم و پاس من و همسرم یکی بود که اقدام کردیم برای تعویض
برای صدور پاس کارت پایان خدمت همسرم نیاز بود که اون هم باید تعویض میشد و حالا 2 ماه میگذره که هنوز خبری نشده و از طریق تلفن پیگیری کردیم گفتن هنوز صادر نشده و اگه خیلی زود به دستتون برسه اردیبهشت هستSad
حالا با توجه به اینکه کارنت شدیم و احتمالا مصاحبه در اردیبهشت هست باید چه کار کنیم ؟SadSadSadSad

سلام
نگران نباشید
یکی از دوستان 2013 قبل از سفر دوم که با هم میخواستیم برای دریافت ویزا بریم رفت که پاسپورتشو تمدید کنه ، گفتند که باید کارت پایان خدمتشو اول عوض کنه برای تعویض کارت اقدام کرد که گفتند چند ماه طول میکشه یعنی دقیقا مشکلش مشابه شما بود .
به اداره گذرنامه مراجعه کرد و مشکلش رو گفت و ضرورت اینکه حتما باید سفر خارج از کشور داشته باشه ؤ برای این دوستمون پاسپورت معمولی صادر شد ولی با امکان فقط یک بار خروج و تضمین داد که بعد از گرفتن کارت جدید آنرا ارائه نماید .
توضیح بیشتر اینکه پاسپورتی که برای ایشان صادر شد یک پاسپورت عادی بود فقط در سیستم ناجا ثبت شده بود که برای یک بار خروج معتبر است به طوری که هنگام خروج از کشور در فرودگاه که همسفر بودیم بدون اینکه ما چیزی بگیم افسر مربوطه بهش یادآوری کرد که یادت باشه که پاست یکبار خروجه و معلوم بود در سیستم دیده چون در پاسپورت هیچ چیز غیر عادی نبود .
نهایتا هم وقتی کارتش را گرفت مراجعه کرد و محدودیت پاسش هم رفع شد .
شما هم از این مسیر پیگیری کنین ایشالا حتما مشکلتون حل میشه .

خوب مشکل ما این که پاسپورت صادر شده الان هم دریافت کردیم ولی هنوز کارت پایان خدمت را دریافت نکردیم
شماره کیس : 2014AS62XX کنسولگری : آنکارا تغییر به ایروان از KCC رویت نامه دوم : 18MAR2014 مصاحبه : 15MAY كليرنس برگه آبي
آپدیتها قبل از مصاحبه 2 بار بعد از مصاحبه 5 بار (آخریش 14 آگوست) خودم 22 آگوست
نفر اصلی ۲ سپتامبر
تشکر کنندگان:
شماره‎ پیامکی برای دریافت آخرین وضعیت صدور کارت پایان خدمت

خبرگزاری آنا: سامانه خدمات الکترونیکی نظام وظیفه شامل سامانه پیامکی، سیستم تلفن گویا و سایت است که خدماتی چون فرایند اعزام به خدمت، وضعیت مشمولان و وضعیت تعویض کارت پایان خدمت و غیره را ارائه می‌کند.

به گزارش گروه فناوری خبرگزاری آنا، سامانه خدمات الکترونیکی نظام وظیفه شامل سامانه پیامکی، سیستم تلفن گویا و سایت است که خدماتی چون فرایند اعزام به خدمت، رسیدگی به معافیت‌ها، نحوه خروج از کشور و معافیت‌های خارج از کشور، وضعیت مشمولان و وضعیت تعویض کارت پایان خدمت را ارائه می‌کند.

تلفن گویای این سامانه به شماره 096480 و شماره سامانه پیامکی 110206010 است.

برای کار با سامانه پیامکی کافیست تا علامت «؟» را به شماره 110206010 پیامک کرده و سامانه پیامکی حاوی منوی کار با این سیستم را ارسال می‌کند.

در صورت علاقه‌مندی به دریافت آخرین وضعیت مشمولان، عدد «1» به همراه کد سخا ( قابل دریافت در خدمات الکترونیک پلیس +10) و کد ملی و برای اطلاع از وضعیت رسیدگی به پرونده عدد «2» کد سخا و کدملی و برای اطلاع از وضعیت رسیدگی به درخواست تعویض کارت، عدد «3» کدسخا و کدملی را به این شماره پیامک کنند.

برای کار با سیستم تلفن گویای سامانه خدمات الکترونیک نظام وظیفه کافی است با شماره 096480تماس حاصل کرده و با انتخاب شماره «1» از قوانین و مقرارت وظیفه عمومی، با انتخاب شماره «2» و درج کد ملی و کد سخا از آخرین وضعیت درخواست خود مطلع شوید، با انتخاب عدد «3» و درج کد ملی و کد سخا از آخرین وضعیت درخواست خود در مورد کارت هوشمند و با انتخاب عدد «4» امکان برقراری ارتباط با مشاوران این سامانه در راستای کاهش مراجعات حضوری و با هدف تسریع و تسهیل در امور شهروندان خدماتی چون مشاوره خدمت وظیفه، مجموعه قوانین و مقرارات خدمت وظیفه عمومی، سؤالات متداول، مقررات و ضوابط مشمولان ایرانی مقیم خارج از کشور به دو زبان فارسی و انگلیسی و اطلاع رسانی و آگاه سازی از مجموعه اخبار و قوانین خدمت وظیفه عمومی ارائه می‌کند.

آدرس سایت خدمات الکترونیکی نظام وظیفه http://www.vazifeh.police.ir است.
.زندگی کوتاه است و راه دراز و فرصت ها زود از دست می روند
تشکر کنندگان: kage.omid ، H Pier ، m_nikparvaz ، محبت ، rezahoorjandi ، 5ina ، lighter ، amin arefi
(2014-03-17 ساعت 22:28)m_nikparvaz نوشته:  خوب مشکل ما این که پاسپورت صادر شده الان هم دریافت کردیم ولی هنوز کارت پایان خدمت را دریافت نکردیم

دوست عزیز نهایتا بین 2.5 تا 3 ماه صدور کارت پایان خدمت جدید طول می کشه کارت جدید بنده پس از 2.5 ماه بدستم رسید...
تشکر کنندگان: kage.omid ، m_nikparvaz ، محبت ، rezahoorjandi
(2014-03-17 ساعت 21:51)عراقی نوشته:  
(2014-03-17 ساعت 12:16)mohammad0168 نوشته:  سلام دوستان . من تو يه تصادف انگشت هاي دست راستم رو از دست دادم . اگه برنده بشم اين برام مشكلي نمياره ؟؟؟
چون توي فرمهاي اوليه نوشته اگه مريضي يا چيزي داريد ويزا شاملتون نميشه . درسته ؟؟؟

دوست عزیز من خودم هر چی مطلب تو مهاجر سرا هست را میخونم و بیشتر هم میخونم تا چیزی بنویسم اما تا حالا با همچین مطلبی روبرو نشدم که بابت این چیز ها کسی را قبول نکنند اما برای اطمینان اگر دسترسی به متن اصلی در مورد بیماری یا امثال آن دارید به اشتراک بگذارید تا ببینیم دقیقا چی گفته ، در هر صورت امیدوار باش و صبور که لاتاری صبر بسیار می خواهد به امید موفقیت در کارها

راستش من خودم دقيق نميدونم چه بيماري هاي رو ممنوع كردن ولي تو فرم DS-230 part II . خوندم دقيقش اينجوري نوشته :
Except as otherwise provided by law , Aliens within the Following
Classification are Ineligible to Receive visa:
An Alien who has ..... تا خط بعدش كه نوشته :
who has or has had a physical or mental disorder that poses or is likely to pose a threat to the safety .... و غيره
بخوام خودم ترجمه كنم ميگه :
كسايي كه مريضي و اختلال فيزيكي يا ذهني دارند يا سابقا داشتند ... و غيره اون قسمتش چون or آورده يعني خودش يه جمله جداس از ادامه متن .. واسه همين ميگم ممكنه قبول نكنن . در ضمن توي سفارت هم انگشت نگاري ميكنن اين چي؟؟
تشکر کنندگان: قصه گو ، محبت
(2014-03-17 ساعت 22:11)kamranh نوشته:  سلام دوستان ممکنه یه کیسی توی روز آپدیت بشه و آخر وقت یه دفعه Issued بشه یا همیشه اول وقت ایشود میشه چه طوری این ...

بعد این فایل اکسلی که دوستان برای سایت سیس گذاشتن مثلا کیس نامبر 2014AS3648 توی سیس که می زنم هنوز ready نوشته یعنی هنوز مصاحبه نرفته ...
بعد تمام این کیس نامبر های ایروان و ابوظبی و ترکیه مربوط به ایرانی ها میشه ..
یه توضیح بدین ...

وضعیت شما در سایت ceas به صورت administrative processing میمونه تا وقتی که کیس نامبر خودتون رو تو سایت سفارت جزو کیس های کلیر شده ببینید. که در این صورت باز سایت ceas به صورت administrative باقی میمونه تا زمانی که ویزا رو پاسپورت شما چسبیده بشه. که در این صورت وضعیت شما به Issued تبدیل میشه.
در مورد این کیسی که مثال زدین 2014AS3648 هم درست حدس زدین.
در مورد سوال آخر هم نمیشه گفت تمام کیس نامبرها اما میشه گفت قسمت خیلی زیادش مربوط به هموطنانمون هست.
موفق باشین.
2014AS35xx # Interview: 26 Feb # AP
DV 2014 قسمت نشد اما آب جاری راه خودش رو پیدا میکنه.
نحوه پر کردن فرم ویزای ارمنستان / سفر به ایروان
پی دی اف سفر به ایروان
تشکر کنندگان: قصه گو ، محبت ، rezahoorjandi ، 5ina ، MEHR52
(2014-03-17 ساعت 23:43)mohammad0168 نوشته:  

راستش من خودم دقيق نميدونم چه بيماري هاي رو ممنوع كردن ولي تو فرم DS-230 part II . خوندم دقيقش اينجوري نوشته :
who has or has had a physical or mental disorder that poses or is likely to pose a threat to the safety .... و غيره
كسايي كه مريضي و اختلال فيزيكي يا ذهني دارند يا سابقا داشتند ... و غيره اون قسمتش چون or آورده يعني خودش يه جمله جداس از ادامه متن .. واسه همين ميگم ممكنه قبول نكنن . در ضمن توي سفارت هم انگشت نگاري ميكنن اين چي؟؟

طبق متن ، این محدودیت را برای کسانی قائل میشوند که اختلال جسمی یا ذهنی مطرح ، و یا احتمالا مطرح میباشد که سلامتی شخص را تهدید کند ، به عقیده این حقیر این شامل کسانی است که از عهده زندگی و کار و اشتغال بتنهائی بر نمی آیند را در نظر دارد ولی جهت راحتی خیال شما بسادگی یک ایمیل ساده و توضیح دقیقتر صدمه ای که به انگشتان شما وارد آمده را برای KCC بفرستید و قطعا جوابی برای شما خواهند داشت که قابل اعتمادتر است
امیدوار باشید
کیس نامبر : **51 - مصاحبه : ایروان 9 آپریل - برنده : همسر
آپدیتها :
همسر : 10 آپریل ، 14 ژولای ( با ایمیل ) ، 19 آگوست ، 2 سپتامبر
خودم : 11 آپریل ، 18 و 19 آگوست
تشکر کنندگان: reasonable ، قصه گو ، محبت ، alitab
(2014-03-18 ساعت 00:45)عراقی نوشته:  

طبق متن ، این محدودیت را برای کسانی قائل میشوند که اختلال جسمی یا ذهنی مطرح ، و یا احتمالا مطرح میباشد که سلامتی شخص را تهدید کند ، به عقیده این حقیر این شامل کسانی است که از عهده زندگی و کار و اشتغال بتنهائی بر نمی آیند را در نظر دارد ولی جهت راحتی خیال شما بسادگی یک ایمیل ساده و توضیح دقیقتر صدمه ای که به انگشتان شما وارد آمده را برای KCC بفرستید و قطعا جوابی برای شما خواهند داشت که قابل اعتمادتر است
امیدوار باشید

تا اونجا که ذهن بنده یاری میکنه یک عزیزی بودند از کیس های پارسال که از داشتن یک پا محروم بودند و از همین طریق به سرزمین آرزو ها رفتند.
کاش از دوستان آگاه سال قبل باشند و این مطلب رو تایید کنند.
بدرود.
2014AS35xx # Interview: 26 Feb # AP
DV 2014 قسمت نشد اما آب جاری راه خودش رو پیدا میکنه.
نحوه پر کردن فرم ویزای ارمنستان / سفر به ایروان
پی دی اف سفر به ایروان
تشکر کنندگان: aghaghia ، قصه گو ، محبت ، ffrfar ، azadeh2014 ، kage.omid ، shadi79 ، lighter ، alitab ، ojee
(2014-03-17 ساعت 14:04)amohammadi348 نوشته:  
(2014-03-17 ساعت 10:57)arash bon نوشته:  سلام دوستان اصلا نگران روز مصاحبه و کلیرنس نباشید،برای مصاحبه سفارت آنکارا :
1.صبح ساعت 8 میرید سفارت دم در ازتون گیس نامبرتون و میپرسند.
2.بعد از بازرسی گیت وارد سفارت میشید.(یادتون باشه موبایل و تبلت و کلا وسایل الکترونیکی همراهتون نباشه چون نمیذارن ببرید داخل)
3.از گیت رد میشید میرین پشت در بعدی صبر میکنید تا بگن بیاین داخل، بعد از ورود مدارکی و که سفارت قبل از مصاحبه با ايميل بهتون ميگه که بیارین و ازتون میگیرن و یه شماره بهتون میدن که تا آخرین مرحله داخل سفارت با همون شماره کارتون و میکنند،
4.امکان داره شمارتون و اعلام کنند و مدارک اضافی رو که در پروندتونه رو بهتون بر میگردونند.
5.بعد صداتون میکنن برای انگشت نگاری، ابتدا چهارتا انگشت دست راست،بعد دست چپ و در آخر هر دوتا شصت دستتون و باهم.
6.واریز پول ویزا به باجه بانک داخل سفارت.
7.مصاحبه :اول دست راست بالا قسم میخوری که حقیقت و میگین و توی فرمها حقیقت و نوشتن،از کارتون توی ایران می پرسه، سربازی کجا بودن و چکار میکردین، تصمیم ها از قبل گرفته شده و اگه مراحل کلیرنستون قبل از مصاحبه تمام شده باشه و کار دولتی و پیچیده ای نداشته باشید و مجرد باشید ویزای یک ضرب میگیرین در غیر اینصورت منتظر کلیرنس باشید،

ما توی فوریه 2013 مصاحبه داشتیم، توی سپتامبر 2014 ویزا بهمون دادن.وقتی پاس هارو از پست گرفتیم تاریخ کلیرنس توی آگوست خورده بود.نگران چیزی نباشید،همه ایشالاه ویزا میگیرن، این دوران سخت و بلاخره پشت سر میذاريد، وقتی سخت تر میشه که وارد آمریکا میشین،کار، خونه،کردیت و....
سلام دوست عزیز
ما که کلا داغونیم.**68 که هستیم.امسال هم که تازه ماه تیر یا مرداد میفته مصاحبمونSad.کلیرنس هم که واسه سربازی میخوریم.اینا هم که تا آخر شهریور بیشتر کار ماهارو پیگیری نمیکنن.اعصاب و این جور چیزای خوبم نداریم.Smileاز شوخی گذشته خیلی نگرانیم.
سلام دوست عزيز
ببخشيد مگه شما از رو شانس برنده نشديد بين اين همه اگه بخواهيد اينقدر مأيوس و بي حال و منفي باشي از الان گفته باشم كه به شما ويزا نمي دهند و ويزا تموم ميشه
بگذار برات داستاني بنويسم
پارسال ما برنده شديم بقيه دوستان دوباره رفتند چك كردند دختر دايي همسرم سري دوم برنده شد با ده هزار و الان هم رفته و خوشحال ميگه اگر شما نبوديد من نمي فهميدم
خلاصه اميد و آرزو را از دست نده خود من هم دو سال پيش وكيل گرفتيم براي سرمايه گذاري دلار بود ١٣٢٠ تومان بعد همسرم پشيمون شد گفت نمي خواهم ولي الان لاتاري برنده شديم بقيه اش هم بايد روال كاريش طي بشه .
سرتون درد اومد
برنده لاتاري ٢٠١٤ /شماره كيس نامبر: ٦٤٠٠ / مصاحبه : ٢٩ مي ايروان / تعداد سفر به امريكا: سه بار/ تعداد نفرات :سه نفر
تشکر کنندگان: H Pier ، قصه گو ، ffrfar ، محبت ، kage.omid ، lighter ، alitab ، MEHR52
(2014-03-17 ساعت 22:59)KIMIA2005 نوشته:  
(2014-03-17 ساعت 22:28)m_nikparvaz نوشته:  خوب مشکل ما این که پاسپورت صادر شده الان هم دریافت کردیم ولی هنوز کارت پایان خدمت را دریافت نکردیم

دوست عزیز نهایتا بین 2.5 تا 3 ماه صدور کارت پایان خدمت جدید طول می کشه کارت جدید بنده پس از 2.5 ماه بدستم رسید...
با سلام و تشکر از علی آقای عزیز,
سؤال من اینه که این کارت پایان خدمت حتما باید تعویض بشه؟
ممنون از اطلاعات و زحمات شما
بجا مانده از لاتاری 2014
Priority Date: Dec 05, 2014
Transferred from Vermont to California USCIS office: Aug 27, 2015
Received at California office: Sep 04, 2015
Approved: Sep 22, 2015
NVC Case Number & Invoice ID Number: Oct 29, 2015
I-261 & $120: Nov 16,2015
تشکر کنندگان: KIMIA2005 ، alitab
(2014-03-17 ساعت 20:01)kamranh نوشته:  
(2014-03-17 ساعت 19:46)farzadsmile نوشته:  سلام دوستان
عکس قفسه سینه رو سفارت از ما نگرفت. آیا هنگام ورود به آمریکا باید عکس قفسه سینه رو به همراه پاکتی که سفارت داده در فرودگاه تحویل بدهیم؟

شپا اگه عکس و برده باشید سفارت اونجا در پاکتو باز مز کنن و از اعتبار ساقط می شه اینو دکتر کریستین گفتش ولی اگه نبردین سفارت
توی فرودگاه اگه ازتون خواست می تونید ارایه بدین و این عکس تا یک سال اعتبار داره به گفته دکتر کریستین
یعنی عکس قفسه سینه رو توی فرودگاه حتماً از ما می گیرن؟ آخه عکس من یک گوشه پاکتش متأسفانه گیر کرد به جایی و پاره شد.
***2014AS3
تاریخ ارسال فرم های اول: 9 jun
کارنت: 11 دسامبر
مصاحبه: February
دریافت ویزا:‌ یک ضرب
تشکر کنندگان:
(2014-03-18 ساعت 09:50)rezahoorjandi نوشته:  
(2014-03-17 ساعت 22:59)KIMIA2005 نوشته:  

با سلام و تشکر از علی آقای عزیز,
سؤال من اینه که این کارت پایان خدمت حتما باید تعویض بشه؟
ممنون از اطلاعات و زحمات شما

برای مصاحبه نیازی به تعویض کارت پایان خدمت نیست همون کارت قدیمی رو ارائه بدید انشالله بعد از مصاحبه می تونید جهت تعویض کارت پایان خدمت اقدام کنید موفق باشید
تشکر کنندگان: H Pier ، Sam2014 ، محبت ، rezahoorjandi
(2014-03-18 ساعت 00:45)عراقی نوشته:  

امیدوار باشید
دوست عزیز در روز مصاحبه ما ،خانواده محترمی با ما مصاحبه داشتن که آقا از ناحیه دست خانم از ناحیه پا مشکل داشتن و یکی از دختراشون مشکل ذهنی داشت و آفیسر بهشون برگه آبی داد و کلیرنس خوردن الان وضعیتشونو نمیدونم ولی مطمئنم اگر معلولیتشون مانعی براشون بود همون روز ردشون میکردن و چکهای بعدی بی معنی بود پس نگران نباشید.
2014-2103/ابوظبی/4نفر/کلیر بعداز171 روز/ورود به آمریکا:09/28/2014 /ساکن:سیاتل
انرژى خود را صرف شايعات، موضوعات گذشته، افكار منفى يا چيزهايى كه از كنترل شما خارج است نكنيد
تشکر کنندگان: 5ina ، lighter ، alitab ، محبت ، kage.omid ، nazanin fatemi
(2014-03-18 ساعت 10:03)farzadsmile نوشته:  
(2014-03-17 ساعت 20:01)kamranh نوشته:  
(2014-03-17 ساعت 19:46)farzadsmile نوشته:  سلام دوستان
عکس قفسه سینه رو سفارت از ما نگرفت. آیا هنگام ورود به آمریکا باید عکس قفسه سینه رو به همراه پاکتی که سفارت داده در فرودگاه تحویل بدهیم؟

شپا اگه عکس و برده باشید سفارت اونجا در پاکتو باز مز کنن و از اعتبار ساقط می شه اینو دکتر کریستین گفتش ولی اگه نبردین سفارت
توی فرودگاه اگه ازتون خواست می تونید ارایه بدین و این عکس تا یک سال اعتبار داره به گفته دکتر کریستین
یعنی عکس قفسه سینه رو توی فرودگاه حتماً از ما می گیرن؟ آخه عکس من یک گوشه پاکتش متأسفانه گیر کرد به جایی و پاره شد.
دوست عزیز عکس قفسه سینه رو ازتون نمی گیرن بلکه فقط بعنوان سوابق پزشکی باید با خودتون ببرید
**29:CN
آنکارا- - -ایروان 4wژانویه برگه آبی---11جون ---11جولای دریافت ویزا...ورود به امریکا 1اکتبرلس آنجلس سوشیال 5روز بعد از ورود وگرین کارت 3ماه ونیم بعد از ورود
up6feb 5marSmileSmile

تشکر کنندگان: 5ina ، farzadsmile ، alitab ، محبت ، rezahoorjandi ، ojee

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان