کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
سوالات غیرمرتبط با موضوعات موجود برندگان 2014
(2013-05-31 ساعت 14:54)sce نوشته:  
(2013-05-31 ساعت 12:43)حسن پیری نوشته:  سلام به دوستان گلم. من چند ساله پیش به مدت ۴۴ روز در سپاه خدمت کردم و ادامه سربازیمو از پارسال رفتم. اما اون ۴۴ روز سربازی تو کارت پایان خدمتم قید نشده.. مثلا رو کارتم نوشته ۱۵ ماهو ۱۶ روز خدمت کردم. و منم همینو تو فرم ثبت کردم. زمان مصاحبه بهم بگن چرا ۱۵ ماهو ۱۶ روز خدمت کردی چی‌ بگم؟
سوالی در این مود نمیشه دوست عزیز.
بی خودی دنبال مورد استرس زا واسه خودت نگرد.Big Grin
آفیسر تا کارت پایان خدمت رو ببینه به احتمال قریب به یقین شما رو مهمان یه دوره انتظار میکنه و بس.اونم به امید خدا زود تمام میشه.البته شایدم به امید خدا یه ضرب گرفتیا.شیرینی یادت نره.Big Grin
موفق باشین.

(2013-05-31 ساعت 11:44)naftoonbazoft1 نوشته:  سلام و خسته نباشید،اگر کسی 10 سال سابقه کار داشته باشه و در یه شرکت نیمه دولتی کار کنه قطعا اون شرکت گواهی اشتغال بکار نمی ده برای سفارت اون وقت اگه افیسر کلید کنه و گواهی سابقه کار بخواد باید چه جوری بهش ثابت کرد که گواهی سابقه کار نمی دن با توجه به اینکه کارشتاس ارشد باشی

سلام دوست عزیز.
گواهی سابقه کار به هیچ عنوان لازم نبوده و نیست و به امید خدا نخواهد بود.
لطفا با بردن اون واسه این موضوع باب جدیدی برای آیندگان باز نکنین.آفیسر اصلا کلید نمی کنه رو این موضوعات.
موفق باشین.

من تاپیک های سال 2013 رو که می خوندم بعضی از اعضا که قبول شده بودن نوشته بودن افیسر خواسته حتی اونا گواهی ترجمه گرده بودن و ارایه داده بودن حتی دوستی نوشته بود که نقص مدرک خورده
تشکر کنندگان:
ل در زمان مصاحبه
سلام. من لاتاری 2014 قبول شدم. از همون موقع ثبت نام مدرک تحصیلیمو زدم univercity degree و حتی توی فرمهایی که براشون چند روز پیش فرستادم زدم univercity degree.
هنرستان حسابداری خوندم ( دیپلم 11 ساله) و بعد بدون اینکه پیش دانشگاهی برم فوق دیپلم گرفتم ( مدرک و ریز نمرات فوق دیپلم رو الان دارم ).
فقط یه سوال دارم. اگه مو قع مصا حبه بگن نه ما الان ازت پبش دانشگاهی می خوایم. می تونم بگم باشه می رم براتون می یارم و بعد بیام و مدرک پیش دانشگاهی رو بگیرم و ببرم براشون؟ یا از همین الان برم دنبال پیش دانشگاهی و منتظر این ریسک نباشم؟
تشکر کنندگان:
سلام دوستان گلم،

امیدوارم همگی‌ خوب بشن،به اونهایی هم که بارنده شدن صمیمانه تبریک میگم.من هم خانومم بارنده شده(Case number:2014,56xx).ایشون مدارک پیشدانشگاهی هنرستان داره.

من و خانومم هیچ کدوم کار دولتی نکردیم،من زبان انگلیسی تدریس می‌کنم به صورت خصوصی،و از سربازی هم معافیت پزشکی‌ گرفتم،می‌شه با این شرایط بگین مصاحبهٔ ما کی‌ میافته و اینکه چقدر احتمال میدین ما یه ضرب بشیم.پیشاپیش از راهنمایی ممنون.در ضمن درخواست مصاحبه را به ایروان تغییر دادم.
تشکر کنندگان: Honeybal ، آنی
(2013-05-31 ساعت 20:29)shadi2014 نوشته:  سلام دوستان عزیز. ضمن تبریک به همگی یه سوال داشتم
من اثر انگشتم قابل اسکن شدن نیست و برا پلیس ایرانم باید با جوهر انگشت نگاری کنم. می خواستم بدونم این قضیه برام مشکلی ایجاد خواهد کرد؟ اگه مورد مشابهی دیدید ممنون میشم بهم بگین.

توجه داشته باشین که سیستم انگشت نگاری FBI بسیار بسیار پیشرفته تر از ایرانه.
پلیس ایران عکسی از انگشت شما میگیره و نگه میداره درحالی که دولت فدرال الگوریتمی(یک مجموعه کد که درواقع توصیفی کاملا دقیق به زبان کامپیوتر از انگشت شماست.) از انگشت شما نگه میداره که خیــــــــــــــــــــلی دقیق تره. ممکنه با سیستم اونا بشه از شما انگشت نگاری کرد.
اینجا رو بخونین شاید کمکی بکنه.
http://www.thehighroad.org/archive/index...27489.html
در مورد شهروندان امریکا هر وقت سابقه رو چک میکنن و انگشت اون شخص غیر قابل اسکنه، دوباره درخواست انگشت نگاری میدن و اگه باز هم نشد بیخیال می شن و گواهی (مثلا برای خرید مهمات اسلحه) رو بدون اثر انگشت صادر میکنن.
همونطور که nina گفتن از سفارت بپرسین.

اینجا رو هم ببینین :
http://www.k12.wa.us/profpractices/fingerprint/faq.aspx

(2013-05-31 ساعت 22:58)حسن پیری نوشته:  اثر انگشت برای چی؟ تو فرم ها که نیازی نبود.

موقع ورود به امریکا و در خیلی از موارد دیگه انگشت نگاری میشین.
تشکر کنندگان: H Pier ، آنی
(2013-05-31 ساعت 17:50)ssara نوشته:  مرسی از همفکری و راهنمایی دوستان مهاجرسرا
من 28 می فرم هامو به kcc ایمیل کردم. هنوز جوابی مبنی بر دریافت و بی نقص بودن مدارک دریافت نکردم.... به نظرتون چون سرشون شلوغه ممکنه با تاخیر جواب بدن یا اینکه این احتمال هم هست که جوابی ندن؟
اگه بخوام باشون تماس تلفنی داشته باشم به نظرتون چقد صبر کنم بعد زنگ بزنم؟
در ضمن خوشحال می شم بدونم خوش شانس های اصفهانی کیا هستن؟

آیا کسانی از اصفهان هستند که برای تزریق هپاتیت ب به پاستور نرفتند و کارشونو اصفهان پی گیری کرده باشن؟
ایا پاستور واکسنی که اصفهان می زنیمو تایید می کنه و تو کارت زردمون وارد می کنه؟
ممنون می شم راهنماییم کنید.

صبر كنيد جواب مي دند بايد حدود ٤ هفته صبر كنيد اصفهان واكسن نيست بايد بريد پاستور ما هم مي ريم پاستور
تشکر کنندگان: ssara ، آنی ، behfaza
(2013-05-31 ساعت 23:30)Honeybal نوشته:  ل در زمان مصاحبه
سلام. من لاتاری 2014 قبول شدم. از همون موقع ثبت نام مدرک تحصیلیمو زدم univercity degree و حتی توی فرمهایی که براشون چند روز پیش فرستادم زدم univercity degree.
هنرستان حسابداری خوندم ( دیپلم 11 ساله) و بعد بدون اینکه پیش دانشگاهی برم فوق دیپلم گرفتم ( مدرک و ریز نمرات فوق دیپلم رو الان دارم ).
فقط یه سوال دارم. اگه مو قع مصا حبه بگن نه ما الان ازت پبش دانشگاهی می خوایم. می تونم بگم باشه می رم براتون می یارم و بعد بیام و مدرک پیش دانشگاهی رو بگیرم و ببرم براشون؟ یا از همین الان برم دنبال پیش دانشگاهی و منتظر این ریسک نباشم؟
دوست گرامی با سلام
اصلا نگران نباشین . شما که مدرک دانشگاهی دارین اصلا به مدرک دیپلم تون گیر نمی دن . برای اونها آخرین مدرک مهمه که شما خوشبختانه دارین . اگه هم تنها مدرک 11 ساله دیپلم رو دارین از یک شرکت 2 سال سابقه کار به صورت گواهی نه اینکه سابقه بیمه بگیرین و ترجمه کنید و با خودتون ببرین . ولی باز هم تاکید میکنم اگه مدرک دانشگاهی مثل فوق دیپلم و یا لیسانس دارین اصلا مدرک دیپلم روش حساس نمیشن. نگران نباشین

(2013-05-31 ساعت 23:40)blueskysam نوشته:  سلام دوستان گلم،

امیدوارم همگی‌ خوب بشن،به اونهایی هم که بارنده شدن صمیمانه تبریک میگم.من هم خانومم بارنده شده(Case number:2014,56xx).ایشون مدارک پیشدانشگاهی هنرستان داره.

من و خانومم هیچ کدوم کار دولتی نکردیم،من زبان انگلیسی تدریس می‌کنم به صورت خصوصی،و از سربازی هم معافیت پزشکی‌ گرفتم،می‌شه با این شرایط بگین مصاحبهٔ ما کی‌ میافته و اینکه چقدر احتمال میدین ما یه ضرب بشیم.پیشاپیش از راهنمایی ممنون.در ضمن درخواست مصاحبه را به ایروان تغییر دادم.
با سلام دوست من
اگه مثل شماره های پارسال کارنت بشن که شما احتمالا برای بهمن و یا اسفند مصاحبه دارین .اما در مورد یک ضرب گرفتنتون باید بگم اصلا مشخص نیست . به سابقه کاریتون و به سربازی رفتن و یا نرفتنتون بستگی داره . معمولا اگه کار دولتی نداشته باشین و سربازی هم معاف باشین یک ضرب میگیرین ولی در اکثر مواردی که سربازی رفتن چه سپاه و چه ارتش کلیرنس خوردن
تشکر کنندگان: آنی
(2013-05-31 ساعت 23:40)blueskysam نوشته:  سلام دوستان گلم،

دوست گرامی سلام
از خبر برنده شدنتون خوشحال شدم و باید بگم اگه شماره ها مثل پارسال کارنت بشن که فکر کنم مصاحبه شما برای بهمن و یا اوایل اسفند ماه بشه . و در مورد یکضرب گرفتنتون ، اگه کار دولتی نداشته باشین و اگه سربازی نرفته باشین ( معاف شده باشین ) امکانش هست که یک ضرب بگیرین ولی درصورتی که کار دولتی داشته باشین و یا سربازی رفته باشین چه سپاه و چه ارتش به احتمال خیلی قوی کلیرنس میخورین
تشکر کنندگان:
(2013-05-29 ساعت 13:10)hasti_rara نوشته:  
(2013-05-29 ساعت 12:04)love_everlife نوشته:  
(2013-05-29 ساعت 11:09)hasti_rara نوشته:  
(2013-05-28 ساعت 21:35)hasti_rara نوشته:  بچه ها سلام با آرزوی قبولی تا آخرین مرحله همه شما ها
من یک سوالی دارم اینکه کسی که خودش برنده اصلی باشه و دیپلم کارو دانش کامپیوتر رو داشته باشه قبول میکنن ؟ و یا این دیپلم چند ساله است ؟ 11 ساله است و یا 12 ساله ؟
برای خودم نیست یکی از دوستانمون قبول شدن من اطلاع کافی ندارم اگه ممکنه سریعا بهم جواب بدین چون میخواد فرم هاش رو پر کنه . با سپاس فراوان
دوستان من از دیپلم های فنی و حرفه ای و کارو دانش سر در نمیارم . مدارک رو دادن به بنده که پر کنم من هم روم نشد از خودشون بپرسم فقط میدونم پیش دانشگاهی نرفته ولی نمیدونم چند سال خونده . در ضمن اگه مدرکش 11 ساله باشه قبولش میکنن و یا رد میشه ؟؟؟؟

دوست من برای اونا مهم 12 کلاس درس خوندنه ... باید 12 سال تحصیل کرده باشی حداقل که توی ایران با پیش دانشگاهی میشه 12 کلاس که برابر فارقالتحصیل شدن و دیپلم آمریکاس
یعنی قطعا اگه 12 سال نباشه ردشون میکنن ؟
چون برای ایشون خوندن اون یکسال امکان پذیر نیست . لطفا اگه جواب قطعی دارین که قبول میکنن و یا رد بهم خبر بدین که دیگه ادامه ندن

اما میتونه به یکی از مراکزی که دیپلم ارائه مکنه بره و مشکلشو بگه و حتماً یه راهی واسش پیدا میشه .
کیس : **75
ارسال فرم : جولای 2013
کارنت : می 2014
نامه دوم : 10 روز بعد
مصاحبه : ابوظبی 24 جولای 2 نفر نفر اصلی AP
شناسایی در سایت ابو ظبی: 24 جولای
آپدیت ها : 24 و 26 و 28 و 29 و 31 جولای - 13 آگوست هر دو نفر، 17 آگوست هردونفر, 18 آگوست نفر اصلی,19 آگوست نفر اصلی
تشکر کنندگان:
(2013-05-31 ساعت 23:45)navid1054 نوشته:  
من 28 می فرم هامو به kcc ایمیل کردم. هنوز جوابی مبنی بر دریافت و بی نقص بودن مدارک دریافت نکردم.... به نظرتون چون سرشون شلوغه ممکنه با تاخیر جواب بدن یا اینکه این احتمال هم هست که جوابی ندن؟

آیا کسانی از اصفهان هستند که برای تزریق هپاتیت ب به پاستور نرفتند و کارشونو اصفهان پی گیری کرده باشن؟

صبر كنيد جواب مي دند بايد حدود ٤ هفته صبر كنيد اصفهان واكسن نيست بايد بريد پاستور ما هم مي ريم پاستور
بله متاسفانه امروز رفتم هلال احمر اصفهان که گفتند نه مننژیت دارند نه هپاتیت ب.... باید رفت تهران

[font=Verdana][font=Tahoma]یه سوال شاید کم و بیش تکراری...
کیس نامبرم 4000 هست ، فکر می کردم توی اسفند و فروردین زمان مصاحبم باشه ولی یکی از دوستان گفتن کیس نامبر 5000 اون زمان مصاحبه میره
یعنی ممکنه مصاحبه من دی یا اوایل بهمن باشه؟
مرسی از راهنماییتون[/font][/font]
CN: 2014AS4XXX/ Abu Dhabi / 2 person/ interview date: last week of march/ clear: Aug 21st/ visa received: Aug 28th/ Destination: Dallas, TX
تشکر کنندگان: soheil_zk ، آنی ، behfaza
با سلام به دوستان مهاجرسرا.
من متخصص هستم ولی مدرکم آزاد نیست.اگر بنویسم پزشک عمومی اشکالی پیش میاد؟
تشکر کنندگان:
(2013-06-01 ساعت 12:06)ssara نوشته:  
(2013-05-31 ساعت 23:45)navid1054 نوشته:  

بله متاسفانه امروز رفتم هلال احمر اصفهان که گفتند نه مننژیت دارند نه هپاتیت ب.... باید رفت تهران

[font=Verdana][font=Tahoma]یه سوال شاید کم و بیش تکراری...
کیس نامبرم 4000 هست ، فکر می کردم توی اسفند و فروردین زمان مصاحبم باشه ولی یکی از دوستان گفتن کیس نامبر 5000 اون زمان مصاحبه میره
یعنی ممکنه مصاحبه من دی یا اوایل بهمن باشه؟
مرسی از راهنماییتون[/font][/font]
دوست گرامی اگه مثل پارسال کارنت بشین (ما که 3800 بودیم 17 بهمن مصاحبه داشتیم) . حالا خودتون محاسبه کنید
تشکر کنندگان: ssara ، آنی
(2013-06-01 ساعت 13:11)shamim-k نوشته:  با سلام به دوستان مهاجرسرا.
من متخصص هستم ولی مدرکم آزاد نیست.اگر بنویسم پزشک عمومی اشکالی پیش میاد؟

با سلام پزشک گرامی .
اصلا مهم نیست آخرین مدرکی که دستتون هست و میتونین ترجمه کنید کافیه . برای اونهایعنی سفارت تنها داشتن مدرک دیپلم 12 ساله ملاک هستش و هرچه بالاتر بهتر .
سفارت تنها به دو دلیل برندگان رو رد میکنه : 1- نداشتن دیپلم 2- ننوشتن فرزند زیر 21 سال در ثبت نام اولیه مثل ما که ردمون کردن . دیگه بقیه موارد قابل حل و راحته . نگران نباشین دکتر عزیز
تشکر کنندگان:
(2013-06-01 ساعت 15:42)nina_arjan نوشته:  سلامی مجدد به دوستان بی وفا
تمنا دارم یکی جواب منو بده ...مردم بخدا.......میخواستم بپرسم که این قرعه کشی لاتاری طی چند مرحله انجام میگیره؟؟یعنی من که برای اولین بار چک کردم و قبول نشدم کی مجدد چک کنم برای این دوره اخه شنیدم که طی چند مرحله قرعه کشی انجام میشه.....نمیدونم اصلا صحت داره یا بیخود خودمو امیدوار کردم؟؟؟؟؟؟؟
مرسی یکی لطفا خواهشن حتما جواب بده...

دوست عزیز پارسال که تو ماه اکتبر یه بار دیگه قرعه کشی شد .!!!! حالا امسال هم من شنیدم که قرار چند مرحله ای باشه اما اطلاع دقیق ندارم. اگه قرار باشه دوباره قرعه کشی بشه تو اکتبر انجام میشه...
تشکر کنندگان:
(2013-06-01 ساعت 15:42)nina_arjan نوشته:  سلامی مجدد به دوستان بی وفا
تمنا دارم یکی جواب منو بده ...مردم بخدا.......میخواستم بپرسم که این قرعه کشی لاتاری طی چند مرحله انجام میگیره؟؟یعنی من که برای اولین بار چک کردم و قبول نشدم کی مجدد چک کنم برای این دوره اخه شنیدم که طی چند مرحله قرعه کشی انجام میشه.....نمیدونم اصلا صحت داره یا بیخود خودمو امیدوار کردم؟؟؟؟؟؟؟
مرسی یکی لطفا خواهشن حتما جواب بده...

پارسال دو مرحله اعلام كردند. يعني در ماه اكتبر هم مجدداً بايد چك ميكرديد.
امسال هم فعلاً نوشته كه تا اكتبر احتمال اعلام اسامي مجدد هست
تشکر کنندگان:
(2013-06-01 ساعت 16:57)ali3875 نوشته:  با سلام من انستیتو پاستور رفتم کارت زرد گرفتم و واکسن هائی که زده بودمو قبول کردن ومهر زدن حالا فهمیدم باید 2 ماه دیگه پاسپورتمو عوض کنم شماره پاسپورتم با تعویضش عوض میشه یعنی باید دوباره کارت واکسن بگیرم؟

اصلاً سخت نیست شما بعد از تعویض پاسپورت هر دو پاسپورت رو ببر پاستور و کارت جدید رو براتون سریع صادر میکنن
سفرنامه بعد از قبولی لاتاری

راهنمای اقدام برای سیتیزن شدن

تاریخ ورود و اخذ گرین کارت : June 2013
تاریخ اقدام برای سیتیزن شیپی: نوروز 97 (March 20)
تاریخ مصاحبه: 9 November
تاریخ سیتیزن شیپی:  November 15th Big Grin
تشکر کنندگان: Soap McTavish ، shatsi ، آنی

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان