کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
ترجمه رسمی مدارک، دارالترجمه و ...
(2014-09-21 ساعت 22:57)hamed shayan نوشته:  دوستان عزيز: سلام. سوالي در مورد ترجمه مدارك شغلي مثل حكم سازماني وفيش حقوقي براي كساني كه شاغل دواير دولتي بوده اند داشتم آيا ترجمه وبهمراه بردن اين مدارك نيز ضروريه.همچنين اگه مغازه اي داشته باشي ودر فرم نوشته باشي كه اكنون مشغول بيزينس شخصي هستي بايد سند انرا ترجمه كنيم وببريم يا لازم نيست؟ از جوابتون ممنونم
سلام دوست عزیز
در خصوص سئوال اول اگر می توانید گواهی سابقه کار(از تاریخ شروع تا تاریخ پایان که حتما با اطلاعات اعلامی داخل فرم یکی باشد ) تهیه کنید خیلی بهتره و هزینه چندانی نداره تا ترجمه فیش حقوقی و یا حکمهای سازمانی
در خصوص سئوال دوم هم به نظر من بهترین مدرک می تونه جواز کسب یا سند مغازه باشه که فقط در صورت درخواست افیسر ارائه بدین
2015/Abu Dhabi
کلیرTongueWink
مقصد: کالیفرنیا
تشکر کنندگان: r.bazargan ، hamed shayan ، behdadK ، AliReza.Sh
در صورتی که مدارک تحصیلیتون کامله (12 سال یا بالاتر) به هیچ عنوان نیاز به مدارک شغلی ندارید و فقط همون اعلام سوابقتون در DS260 و روز مصاحبه کفایت میکنه.... خواهش میکنم دوستانی که اطلاعات کافی ندارن راهنمایی نکنن که ناخواسته باعث دردسر بقیه نشن.... ضمنا روز مصاحبه هم اگر ازتون شرح شغل خواستن تا میتونید کوتاه توضیح بدین و تا میتونید شغلتون رو کم اهمیت جلوه بدین....
تشکر کنندگان: behdadK ، hesam427 ، hamed shayan ، babak12 ، laleht ، rbrb-2015
خدمت دوستان فقط خواستم اطلاع بدم بنده به دلیل کاهش هزینه ها و تحقیقی که کردم در مورد سخت گیری ابوظبی احتمال قوی فقط ریز نمرات فوق لیسانس خودم را بدم ترجمه.
اگر بخوام همه ریز نمرات از دبیرستان تا پایان تحصیلات خودم و همسرم رو ترجمه بدم میشه 43 ترم ترجمه که به نرخ هر ترم 10 تومن مشیه 430 تومن. حتی کلی چونه هم بزنم میشه 215 تومن. خلاصه دیدم که ابوظبی خیلی گیر نیست و حتی مدرک دانشنامه همسر را خیلی وقت ها نگرفته چه برسه به ریز نمرات. به همین دلیل ریز نمرات آخرین مقطع خودم را میدم برای ترجمه.
کیس نامبر: 2015AS2XXX>سفارت: ابوظبی> ارسال فرم ها: 19 می> کارنت: 8 سپتامبر> مصاحبه : نوامبر> کلیر: فوریه|| تعداد اعضای کیس: دو نفر || مقصد : هیوستون Big Grin
تشکر کنندگان: r.bazargan ، babak12 ، Mahmood129 ، laleht
(2014-09-21 ساعت 23:58)rainolf نوشته:  در صورتی که مدارک تحصیلیتون کامله (12 سال یا بالاتر) به هیچ عنوان نیاز به مدارک شغلی ندارید و فقط همون اعلام سوابقتون در DS260 و روز مصاحبه کفایت میکنه.... خواهش میکنم دوستانی که اطلاعات کافی ندارن راهنمایی نکنن که ناخواسته باعث دردسر بقیه نشن.... ضمنا روز مصاحبه هم اگر ازتون شرح شغل خواستن تا میتونید کوتاه توضیح بدین و تا میتونید شغلتون رو کم اهمیت جلوه بدین....
سلام اقا رضا عزیز
من تشکر می کنم بابت توجه و نکته بینی شما و این که تجربیات مفیدتون در اختیار همه دوستان می زارید.بله بنده بايد در اخر به اين نكته(ديپلم 12 سال به بالا) اشاره مي كردم. به نظر من با توجه به اعلام شغل در فرم و براي اثبات كردن ان در صورت درخواست افيسر ،منطقي خواهد بود كه مداركي دال بر اثبات كردن مطالب اعلام شده در فرم ارائه بديم.با اين حال بنده تجربه مصاحبه نداشتم و سعي مي كنم مطالبي كه اطلاعاتي ندارم پست نكنم
خيلي ممنون از شما بابت این که ایرادات این بنده گوش زد و اطلاعات صحيح با توجه به تجربه كه داريد اعلام و راهنمايي مي كنيد
خلاصه ما به تجربیان شما نیاز داریم در همه مراحل اين پروسه
ارزوي موفقيت دارم براي شما دوست عزيزم
ارادتمند شما
2015/Abu Dhabi
کلیرTongueWink
مقصد: کالیفرنیا
تشکر کنندگان: behdadK ، آزاده_امین ، rainolf ، قصه گو
سلام خدمت همه دوستان
من كيس نامبرم 10xx هست كارنتي آگوست كه هنوز نامه دومم نيومده.

امروز تعدادي از مدارك رو بردم واسه ترجمه
باقيمانده مداركم رو چون تابستون واسه مسافرت توريستي و گرفتن ويزا ترجمه كرده بودم (ماه مي) ندادم ترجمه دوباره.

به نظرتون تاريخ ترجمه مدارك تا مصاحبه چقدر باشه كه بهش گير ندن؟

خودم فكر ميكنم مثلا سند خونه وقتي اصلش هم ارائه ميدي كه خوب معلومه هنوز داريش و نفروختيش ديگه اينكه ترجمه تاريخش كي باشه نبايد مهم باشه.
اما نظر شما دوستان هم واسم مهمه.
اگه لطف كنين راهنمايي كنين ممنون.
بحث هزينه كردن مهم نيست بالاخره وقتي شروع به قدم گذاشتن تو اين راه كردي نبايد به هزينه فكر كني فقط ميخوام كار بيهوده نكرده باشم.
مرسي
كيس نامبر:2015AS1xxx---سفارت:ابوظبي--- تاريخ مصاحبه: ٣١ مارچ --- وضعيت : خودم و پسرم كلير پس از ٢١ روز - همسرم کلیر پس از ٤٧ روز --- ورود به ينگه دنيا : جولاى --- دريافت سوشيال نامبر خودم و پسرم ٦ روز بعد و همسرم ٢٠ روز بعد --- دريافت گرين كارت ٤٣ روز بعد از ورود
تشکر کنندگان:
(2014-09-21 ساعت 23:36)babak12 نوشته:  
(2014-09-21 ساعت 22:57)hamed shayan نوشته:  دوستان عزيز: سلام. سوالي در مورد ترجمه مدارك شغلي مثل حكم سازماني وفيش حقوقي براي كساني كه شاغل دواير دولتي بوده اند داشتم آيا ترجمه وبهمراه بردن اين مدارك نيز ضروريه.همچنين اگه مغازه اي داشته باشي ودر فرم نوشته باشي كه اكنون مشغول بيزينس شخصي هستي بايد سند انرا ترجمه كنيم وببريم يا لازم نيست؟ از جوابتون ممنونم
سلام دوست عزیز
در خصوص سئوال اول اگر می توانید گواهی سابقه کار(از تاریخ شروع تا تاریخ پایان که حتما با اطلاعات اعلامی داخل فرم یکی باشد ) تهیه کنید خیلی بهتره و هزینه چندانی نداره تا ترجمه فیش حقوقی و یا حکمهای سازمانی
در خصوص سئوال دوم هم به نظر من بهترین مدرک می تونه جواز کسب یا سند مغازه باشه که فقط در صورت درخواست افیسر ارائه بدین

من مشكل اين دوست عزيز رو ميدونم
چون خودم هم كارمند يكي از دواير دولتي هستم و اگه بفهمن گواهي اشتغال به كار واسه سفارت امريكا اون هم مهاجرت ميخواي دچار مشكل ميشي.
به نظرم بگين واسه ويزاي توريستي اقدام كردين ببينين چي ميشه چون اسم مهاجرت تا لحظه آخر نبايد تو جاهاي دولتي بيارين يا از قوانين اداري جلوتون رو ميگيرن يا يه مشت بخيل و عقده اي سنگ تو كارتون ميندازن.
اداره ما كه اينطوريه و من هنوز نذاشتم كسي بدونه تا تاريخ مصاحبه ام در بياد ببينم چه گلي به سرم بزنم Big Grin
كيس نامبر:2015AS1xxx---سفارت:ابوظبي--- تاريخ مصاحبه: ٣١ مارچ --- وضعيت : خودم و پسرم كلير پس از ٢١ روز - همسرم کلیر پس از ٤٧ روز --- ورود به ينگه دنيا : جولاى --- دريافت سوشيال نامبر خودم و پسرم ٦ روز بعد و همسرم ٢٠ روز بعد --- دريافت گرين كارت ٤٣ روز بعد از ورود
تشکر کنندگان: r.bazargan ، babak12 ، A_A ، hamed shayan
من تو فرم کارمو نوشتم که یه ساله کار می کنم و مدارکمم زدم لیسانس آیا جز مدارک تحصیلی لازم است مدرکی در مورد کارم ترجمه کنم ؟
تشکر کنندگان:
نخیر
کیس نامبر: 2015AS2XXX>سفارت: ابوظبی> ارسال فرم ها: 19 می> کارنت: 8 سپتامبر> مصاحبه : نوامبر> کلیر: فوریه|| تعداد اعضای کیس: دو نفر || مقصد : هیوستون Big Grin
تشکر کنندگان: r.bazargan ، hamed shayan
با سلام
دوستان کسی می داند که اگر بخواهیم سند ملکی را همزان با قیمت آن ترجمه نماییم, چگونه باید انجام شود؟
شماره كيس نامبر: 00005xxx, تاريخ رؤيت قبولى: 1 may, سفارتخانه: آتکارا انتقال به ابوظبی, تاريخ ارسال فرم 260: 20 may, تاريخ كارنت شدنMarch 12, تاریخ رویت فرم دوم: 24 مارس, تبدیل In Transit به Ready: اپریل 23 تاريخ مصاحبه: 11 May, وضعیت: چک امنیتی, آپدیت: 23 آوریل, 11 می, 14 می, 17 می, 18 می (گروهی, روز)، 19 (شب, فقط خودم), شناخته شدن نامم توسط سایت ابوظبی بعد از 11 روز, 21 آپدیت سفارت
تشکر کنندگان:
من NOVEMBER مصاحبه دارم شناسنامم قدیمیه و کارت ملی تاریخش تموم شده آیا مشکلی پیش می یاد؟
تشکر کنندگان:
لطفا امضاتون رو کامل کنید.
شناسنامه که مشکلی نیست. کارت ملی هم پارسال از بعضی از دوستان حتی نگرفته اند. اگر پیگیر باشید میتونید 1 ماهه جدیدش رو بگیرید اما ریسکش پای خودتونه.
ما که همون اول که قبول شدیم هر دو را دادیم برای تغییر. شناسنامه که 3-4 ماه طول کشید و با سلام و صلوات به دستمان رسید.
تشکر کنندگان: babak12 ، HERMES7 ، r.bazargan ، A_A
(2014-09-23 ساعت 09:52)behdadK نوشته:  لطفا امضاتون رو کامل کنید.
شناسنامه که مشکلی نیست. کارت ملی هم پارسال از بعضی از دوستان حتی نگرفته اند. اگر پیگیر باشید میتونید 1 ماهه جدیدش رو بگیرید اما ریسکش پای خودتونه.
ما که همون اول که قبول شدیم هر دو را دادیم برای تغییر. شناسنامه که 3-4 ماه طول کشید و با سلام و صلوات به دستمان رسید.

نه من عوض نمیکنم Big Grin
تشکر کنندگان: HERMES7 ، babak12 ، A_A
(2014-09-22 ساعت 13:24)laleht نوشته:  سلام خدمت همه دوستان

باقيمانده مداركم رو چون تابستون واسه مسافرت توريستي و گرفتن ويزا ترجمه كرده بودم (ماه مي) ندادم ترجمه دوباره.

خودم فكر ميكنم مثلا سند خونه وقتي اصلش هم ارائه ميدي كه خوب معلومه هنوز داريش و نفروختيش ديگه اينكه ترجمه تاريخش كي باشه نبايد مهم باشه.
بحث هزينه كردن مهم نيست بالاخره وقتي شروع به قدم گذاشتن تو اين راه كردي نبايد به هزينه فكر كني فقط ميخوام كار بيهوده نكرده باشم.
مرسي

لطفا اگه ميتونين راهنماييم كنين و اين سوالم رو جواب بدين.مرسي
تشکر کنندگان:
(2014-09-23 ساعت 11:33)laleht نوشته:  
(2014-09-22 ساعت 13:24)laleht نوشته:  سلام خدمت همه دوستان

مرسي

لطفا اگه ميتونين راهنماييم كنين و اين سوالم رو جواب بدين.مرسي

بنظر من سند رو نبرید ! چون یک مدرک هست که نشون میده شما هنوز وابستگی دارید و قصد مهاجرت کامل ندارید.
همون نامه بانک کفایت میکنه.البته اگر سن شما بالای 40 هست مبلغ بانکی رو حدود 25 هزار دلار بگیرید که نشون بده اگر توانایی کار ندارید پول کافی دارید.
تاریخ ترجمه ها ظاهرا یک ساله هستش! از همون مترجمی که مدارک جدید رو بردید برای ترجمه مدارک قبلی رو هم نشون بدهید که مشکلی پیش نیاید.
تشکر کنندگان: laleht ، babak12
سلام دوستان
من نمیدونم سوالم رو اینجا باید بپرسم یا نه ولی ممنون میشم اگه جوابمو بدید.
من میخواهم نامه تمکن مالی بگیریم میخواستم بدونم :
1_ برای مقصد کالیفرنیا برای دو نفر چقدر باید باشه ؟
2_ من از بانک پرسیدم گفتن حسابتون نباید پس انداز باشه حتما باید قرض الحسنه باشه آیا صحت داره ؟
3_ و اینکه بانک گفت تاریخ افتتاح حساب را در نامه تمکن مالی قید نمیکنن پس چرا بعضی از دوستان میگن هر چی حسابتون قدیمی تر باشه بهتره ؟
تشکر کنندگان:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان