کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
ترجمه رسمی مدارک، دارالترجمه و ...
(2014-09-15 ساعت 13:27)Habib120 نوشته:  ممنون از راهنماییتون اخه اگر توی ترجمه نیارن طبق اشنایی سفارت انکارا با مدارک ایران خودش دردسر ساز نمیشه؟

آقای حبیب عزیز،
شما به اندازه کافی زمان برای تمدید و ترجمه دارین. ترجمه که نهایت 1 روز زمان میخواهد (چون شما نیازی به مهر دادگستری و وزارت خارجه ندارین برای ترجمه هاتون).
من جای شما باشم اینکه بگین تاریخ نزنن توی ترجمه و .... این کارارو نمیکنم.
خیلی راحت با یک هزینه کم کارت و تمدید میکنم و ... (به نظرم این هزینه ها در قبال ویزای آمریکا چیزی نیستند).
فقط اینکه شما ایران تشریف ندارین یه کم قضیه اش فرق میکنه. به نظر من با سفارت ایران توی کشور محل اقامتتون صحبت کنین و ببینین چقدر طول میکشه اگه بخواین از طرف اونها اقدام برای صدور مجدد کارتتون بکنین. معمولا این پروسه ها وقتی از طرف سفارت بخواد انجام شه یه کم زمانبر تر هستش.
شاید همون گزینه وکالت منتطق تر باشه.
شما همه تلاشتون و بکنین تا روز مصاحبه کارت جدید و ترجمه اش را داشته باشین.
یک راه حل دیگه هم الان به ذهنم رسید: شما این کارتتون را پیش خودتون نگه دارین و ترجمه اش هم بکنید. همزمان درخواست کارت ملی المثنی هم بدین. اینجوری دیگه هیچ ریسکی نمیکنید و با خیال آسوده یا با کارت جدید و ترجمه اش میرین سفارت یا در بدترین حالت با کارت قدیم و ترجمه تشریف میبرین.
اما اکثرا کارت ملی را نمیخواهند و فقط شناسنامه از بچه ها خواستند.
شماره کیس:2014AS000072xx, کنسولگری: ایروان, ۳ نفر
زمان مصاحبه: ۹ جون، مشمول پروسه کلیرنس،
کلیر: ۷ آگوست. دریافت ویزا ۱۳ آگوست، مقصد: نیویورک
تشکر کنندگان:
مگه نباید اخرین مدرک تحصیلی را ببریم پس چرا بعضی از دوستان با داشتن لیسانس دیپلم را هم ترجمه میکنند اگر دیپلم هم لازمه لطفا بگید مرسی
تشکر کنندگان:
بعضا سفارت ها دیپلم و ریز نمراتش رو هم خواستن.
کیس نامبر: 2015AS2XXX>سفارت: ابوظبی> ارسال فرم ها: 19 می> کارنت: 8 سپتامبر> مصاحبه : نوامبر> کلیر: فوریه|| تعداد اعضای کیس: دو نفر || مقصد : هیوستون Big Grin
تشکر کنندگان: A_A ، babak12 ، m.ghoreishi ، ارشان۲۰۱۵ ، HERMES7
(2014-09-15 ساعت 16:53)ارشان۲۰۱۵ نوشته:  مگه نباید اخرین مدرک تحصیلی را ببریم پس چرا بعضی از دوستان با داشتن لیسانس دیپلم را هم ترجمه میکنند اگر دیپلم هم لازمه لطفا بگید مرسی

دوست عزیز حتما مدرک دیپلم و با خودتون ببرید. از ما خواستند، از خیلی های دیگه هم خواستند.
تشکر کنندگان: A_A ، behdadK ، babak12 ، ارشان۲۰۱۵ ، HERMES7
این سئوال رو من یه جور دیگه بپرسم؟
من ریز نمرات لیسانس و فوق لیسانس و مدارکش و مدرک پیش و دیپلم رو میبرم.
آیا لازمه ریز نمرات پیش و دیپلم رو هم داشته باشم؟
برای همسرم ریز نمرات لازمه یا لیسانس و فوقش و دیپلم به تنهایی کافیه یا فقط فوق؟
کیس نامبر: 2015AS2XXX>سفارت: ابوظبی> ارسال فرم ها: 19 می> کارنت: 8 سپتامبر> مصاحبه : نوامبر> کلیر: فوریه|| تعداد اعضای کیس: دو نفر || مقصد : هیوستون Big Grin
تشکر کنندگان: S.gh ، HERMES7
(2014-09-15 ساعت 17:13)behdadK نوشته:  این سئوال رو من یه جور دیگه بپرسم؟
من ریز نمرات لیسانس و فوق لیسانس و مدارکش و مدرک پیش و دیپلم رو میبرم.
آیا لازمه ریز نمرات پیش و دیپلم رو هم داشته باشم؟
برای همسرم ریز نمرات لازمه یا لیسانس و فوقش و دیپلم به تنهایی کافیه یا فقط فوق؟

سلام،
نه اگه ریز نمرات لیسانس و فوق لیسانس و مدارکش و مدرک پیش و دیپلم رو میبرید نیازی به ریز نمرات پیش و دیپلم ندارید.
چون ما هم دقیقا مثل شما همه مدارک و ریز نمرات رو بردیم الا ریزنمرات پیش و دیپلم.
هیچ مدرک تحصیلی و کاری ای از همسرتون نمیخواهند و تحویل نخواهند گرفت. (من تحویلشون دادم اما کامل مدارک منو پس دادن و گفتن فقط مدارک تحصیلی و کاری برنده لازم هست).
به نظرم اگر خواستین مدارک همسرتون و هم برای اطمیناین ببرید اما 99% ازتون تحویل نمیگیرند.
تشکر کنندگان: behdadK ، shahrooz s ، babak12 ، m.ghoreishi ، A_A ، HERMES7 ، sunflower00 ، AliReza.Sh
داشتم حساب میکردم اگر قرار بود همه رو ترجمه کنم میشد 23-24 ترم خودم و 23-24 ترم خانومم چند صد هزار تومنی به هزینه ترجمه اضافه میشد. البته برای ادامه تحصیل هم شاید ترجمه کردم که البته زمان رفتن این کار رو میکنیم و پیش و دیپلم رو نمیخواد.
تشکر کنندگان: shahrooz s ، S.gh ، babak12 ، A_A ، HERMES7
سلام من ريز نمراتو از دانشگاه خودم گرفتم با مهر برجسته . ايا الان نيازه كه بيام تهران از دانشگاه مركزي تاييدش كنه؟ يا به همين صورت ببرم برا ترجمه؟ ممنون
تشکر کنندگان:
(2014-09-15 ساعت 18:07)shahrooz s نوشته:  سلام من ريز نمراتو از دانشگاه خودم گرفتم با مهر برجسته . ايا الان نيازه كه بيام تهران از دانشگاه مركزي تاييدش كنه؟ يا به همين صورت ببرم برا ترجمه؟ ممنون

از نظر سفارت به نظرم قابل قبول هستش. زمانی شما نیاز به تایید مرکزی دارین که بخواین مهر دادگستری و وزارت علوم خارجه را بگیرین. چون مهر برجسته دانشگاه و دارین مترجم براحتی برایتان ترجمه میکنه.
تشکر کنندگان: behdadK ، babak12 ، shahrooz s ، A_A ، HERMES7 ، sunflower00
خیلی ممنون از راهنماییتون
شماره کیس:###2015AS2 / تاریخ ارسال فرم:21 جون / کنسولگری: آنکارا / تعداد افراد منظور در کیس : 2 نفر / کارنت شدن کیس: -/ مصاحبه:3DEC -دریافت کلیرنس:cleared / دریافت ویزا:7 april - / ورود به آمریکا: - / دریافت گرین کارت: -
تشکر کنندگان: S.gh
سلام
دوستان یک عدد شناسنامه دو عدد مدرک تحصیلی ، کارت ملی ، کارت خدمت ، دو ریز نمره دیپلم و دانشگاه با برگه پیش دانشگاهی 250 هزار تومان فقط مهر مترجم قیمت مناسب هستش آیا؟
ممنون
تشکر کنندگان:
(2014-09-16 ساعت 09:00)رضا2015 نوشته:  سلام
دوستان یک عدد شناسنامه دو عدد مدرک تحصیلی ، کارت ملی ، کارت خدمت ، دو ریز نمره دیپلم و دانشگاه با برگه پیش دانشگاهی 250 هزار تومان فقط مهر مترجم قیمت مناسب هستش آیا؟
ممنون

مناسب نیست، مفته جناب. فقط ترجمه شناسنامه 57 هزار تومنه.
کیس نامبر :**34 - پر کردن فرم 260: 4 آگست - آنلاک: 7 اکتبر - کارنت : 8 دسامبر - نامه دوم : 23 ژانویه - محل مصاحبه : آنکارا به ابوظبی -
تاریخ مصاحبه: 15 مارچ - آپدیتها : 24و23و 22و 17و 15 (مارچ ) ، 24 جون نفر دوم شبانه ، 1 جولای عصر ، 2 جولای (کلیر )، 3 جولای (برگشت به کلیرنس )، 31 جولای جمعه آپ از سفارت ، آپ شبانه 11 سپتامبر ، 13 سپتامبر آپدیت از سفارت اول صبح و بلاخره آخر داستان ما 12:30 ظهر با ایمیل کلیری 13 سپتامبر
تحویل پاس به سفارت 20 سپتامبر ، ایشود 21 سپتامبر و 22 گرفتن پاسها از سفارت.

تشکر کنندگان: sunflower00
(2014-09-16 ساعت 10:04)mfte.teacher نوشته:  
ممنون

من فک کنم اشتباه میکنید؟ یک عدد شناسنامه 57 هزار تومان؟ احتمالا" با مهر دادگستری باشه. وگرنه فقط ترجمه شناسنامه 20 هزار تومانه.
❶کيس نامبر : 2015AS46## ❷تعداد افراد : ٣ نفر ❸کنسولگری : Ankara تغيير به Yerevan ❹ارسال فرمهای سری اول : June 30 ❺کارنت: February ❻تاریخ مصاحبه : April 15 ❼دريافت ويزا : يك ضرب

تشکر کنندگان: HERMES7 ، A_A ، m.ghoreishi
(2014-09-16 ساعت 10:04)mfte.teacher نوشته:  
ممنون

ترجمه شناسنامه 35 هزارتومان گفتن! Rolleyes
تشکر کنندگان: m.ghoreishi
دوستان من گواهی موقت دارم برای ارشدم این رو چطور باید ترجمه کنم؟ داخلش نوشته ارزش ترجمه نداره واسه همین جایی ترجمه نمیکنند. راهی به نظرتون نمیرسه ؟
تشکر کنندگان:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان