کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
واکسیناسیون و آزمایشهای پزشکی
(2014-05-14 ساعت 20:37)goliii نوشته:  
(2014-05-14 ساعت 16:40)kkr129 نوشته:  دوستان عزیز و مهربان

میخواستم بدونم من کیس نامبرم 61XX هست از کی شروع کنیم با همسرم بزنیم واکسن ها را ؟!

و من در شیراز هستم درمانگاه والفجر رایگان میزنه و یه برگه زرد بهمون میده آیا باید بعدش بیاریمش تهران اونو ترجمه کنیم ؟!

سپاس Smile

فکر میکنم همون کافی باشه باید ازشون بپرسین بین المللی هست یا باید تایید بشه اتفاقا منم همین سوال داشتم دوستان اگر کسی دقیق میدونه لطفا جواب بده

دوستان منم سوالم همینه. اون برگه زردی که شیراز میدن آیا برای تائید باید بیاد تهران؟
تشکر کنندگان: anahita 62
سلام و سپاس از راهنمائی های دوستان
آقا من واکسن کزاز و دیفتری رو یه بار سال 80 زدم کارتش رو هم دارم. وقتی هم عقد کردیم راستش یادم نیس که این واکسن رو زده باشم !!!! آخه تو صفحات قبلی نوشتن که خانوما موقع عقد یه دونش رو زدن حتما ولی من اصلا یادم نمیاد که واکسن زده باشم، یعنی آزمایش خون و.... رو یادم ولی واکسن یادم نیس!!!
حالا اگه تو زمان عقد که سال 89 بوده این واکسن رو زده باشم ، باز باید کزاز ودیفتری رو بزنم؟
تشکر کنندگان:
(2014-05-07 ساعت 01:20)soli asali نوشته:  
(2014-05-07 ساعت 01:02)niko نوشته:  
(2014-05-06 ساعت 17:03)aghamilad نوشته:  سلام اگه میشه ادرس مرکز واکسیناسیون تجریش را به صورت کامل بدید تا بریم کار واکسیناسیون را شروع کنیم. ممنون

تجریش میدان قدس ابتدای خیابان شریعتی جنب بانک صادرات پلاک 1996
خانم دکتر طاهر نژاد ( اگه اشتباه نکنم ) خیلی راهنماییتون می کنند
موفق باشید

خانم دکتر طاهرنژاد نازنین دیگه اونجا نیستن ولی جاش یخ خانم دکتر نه زیاد خوبه دیگه اومده ! امیدوارم تا حالا یخش باز شده باشه Smile
باز شده!!! من چند روز پیش رفتم هپاتیت زدم دکتره ok بود ولی پرستاره نامرد عجله داش بددددددد زدااااااا تا دوروز فلج بود دستم ۵ شنبه ها تا ۱۲ هن
تشکر کنندگان: sepideh jan
(2014-06-03 ساعت 21:05)samirakn نوشته:  سلام و سپاس از راهنمائی های دوستان
آقا من واکسن کزاز و دیفتری رو یه بار سال 80 زدم کارتش رو هم دارم. وقتی هم عقد کردیم راستش یادم نیس که این واکسن رو زده باشم !!!! آخه تو صفحات قبلی نوشتن که خانوما موقع عقد یه دونش رو زدن حتما ولی من اصلا یادم نمیاد که واکسن زده باشم، یعنی آزمایش خون و.... رو یادم ولی واکسن یادم نیس!!!
حالا اگه تو زمان عقد که سال 89 بوده این واکسن رو زده باشم ، باز باید کزاز ودیفتری رو بزنم؟

وقتی برای دریافت کارت بین المللی واکسیناسیون تشریف می برید با دکتر مشورت کنید. راهتماییتون می کنن.
CN: 2014AS29XX
کارنت : 9 Nov
نامه دوم: 21 Nov
مصاحبه: 29 Jan
دریافت ویزا: 30 Jan

“Yesterday is history, tomorrow is a mystery, today is a gift of God, which is why we call it the present.”
تشکر کنندگان: shadi79 ، samirakn ، sepideh jan
(2014-06-03 ساعت 15:30)samirakn نوشته:  
(2014-06-03 ساعت 15:14)Natasha9 نوشته:  
(2014-06-03 ساعت 14:55)محبت نوشته:  
(2014-06-03 ساعت 13:37)samirakn نوشته:  سلام
1. از کی باید شروع کنیم به واکسن زدن؟ من کیس نامبرم حدودای 4500
و تو شهرستان ها هم میشه زد؟
3. و این که گفتن "هپاتیت ب برای افراد بالای 18 سال اجباری نیست" ، یعنی اگه نزنیم روز مصاحبه به مشکل برنمی خوریم؟
4. این که گفتن "واکسن mmr رو هم که برای بالای 14 سال نمیزنن" ، آیا زدنش اجباری ؟ اگه نزنیم روز مصاحبه به مشکل برنمی خوریم؟
سپاس
سلام
1- واکسن هاتون رو به غیر از آنفولانزا از همین الان میتونید شروع کنید چون در صورتیکه دوره ش کامل طی بشه از مادام العمر تا حداقل ایمنی که میارن 5 ساله ست به غیر از آنفولانزا که 9 ماه ایمنی ایجاد میکنه.
2-سوالی نداشتی
3-این اشتباهه و در صورت تزریق 3 دوره هپاتیت برای 10 سال ایمنی میاره و مجددا باید تست آنتی بادی بدی و اگر نیاز داشتید یک دوره یاد آور میزنید و در صورتی که سلامتی تون براتون خیلی مهمه بعد از 15 روز مجددا تست آنتی بادی میدید و در صورت نیاز یادآور دوم رو تزریق میکنید این اصول پزشکیش هست.
4-اگر نزنید روز مدیکال با قیمت دلاری باید بپردازید. البته میتونید بدید مهرش رو برات بزنن.

من جواب شما رو ندیده بودم. جسارتا یه بار دیگه جواب دادم. Shy

سپاس از راهنمائی بی دریغ دوستان
اون سوال 2 معروف!!! این بوده :و تو شهرستان ها هم میشه زد؟
با اجازه سوال 4 رو هم بپرسم:
بعد این که خدا بخاد واکسن ها رو تو شهر خودمون زدیم، برای گرفتن کارت زرد(کارت بین المللی واکسن) حتما باید بیایم تهران؟ یا که نه تو شهر خودمون هم بهمون این کارت رو میدن؟
5. واکسن مننژیت اجباری است ؟
6.هزینه ی همه ی واکسن ها حدودا چقدر میشه؟

توی شهرستانها هم واکسنها تزریق میشن. در مورد اینکه کارت بین المللی واکسیناسیون رو شهرستانها هم می دن اطلاعی ندارم ( هرچند به عنوان یه نظر شخصی پاستور رو معتبرتر از سایر جاها می دونم شاید عقیده درستی نباشه) .
واکسن مننژیت برای بزرگسالان اجباری نیست. مگر اینکه مقصدتون تگزاس باشه اون هم در شرایطی که قصدتون ادامه تحصیل باشه.
هزینه واکسنها متغیره. برخی از مراکز هستن رایگان می زنن و برخی کلینیک ها هم هستند که گرون می گیرن. البته غالب واکسنها رو هلال احمر در شهرستانها یا پاستور در تهران می زنه اما برای MMR حتما باید به درمونگاهها سر بزنید یا پیش متخصص اطفال برید. من آبان ماه گذشته آخرین تزریقم بود که مبلغ واکسن MMR در هر دوره تزریق 27800 تومان بود . در حال حاضر اطلاعی از اینکه گرونی ها شامل حال واکسنها هم شده ندارم
موفق باشین

“Yesterday is history, tomorrow is a mystery, today is a gift of God, which is why we call it the present.”
تشکر کنندگان: shadi79 ، samirakn ، sunflower00 ، sepideh jan ، AliReza.Sh ، mandikhanum
(2014-06-03 ساعت 15:30)samirakn نوشته:  
(2014-06-03 ساعت 15:14)Natasha9 نوشته:  
(2014-06-03 ساعت 14:55)محبت نوشته:  
(2014-06-03 ساعت 13:37)samirakn نوشته:  سلام
1. از کی باید شروع کنیم به واکسن زدن؟ من کیس نامبرم حدودای 4500
و تو شهرستان ها هم میشه زد؟
3. و این که گفتن "هپاتیت ب برای افراد بالای 18 سال اجباری نیست" ، یعنی اگه نزنیم روز مصاحبه به مشکل برنمی خوریم؟
4. این که گفتن "واکسن mmr رو هم که برای بالای 14 سال نمیزنن" ، آیا زدنش اجباری ؟ اگه نزنیم روز مصاحبه به مشکل برنمی خوریم؟
سپاس
سلام
1- واکسن هاتون رو به غیر از آنفولانزا از همین الان میتونید شروع کنید چون در صورتیکه دوره ش کامل طی بشه از مادام العمر تا حداقل ایمنی که میارن 5 ساله ست به غیر از آنفولانزا که 9 ماه ایمنی ایجاد میکنه.
2-سوالی نداشتی
3-این اشتباهه و در صورت تزریق 3 دوره هپاتیت برای 10 سال ایمنی میاره و مجددا باید تست آنتی بادی بدی و اگر نیاز داشتید یک دوره یاد آور میزنید و در صورتی که سلامتی تون براتون خیلی مهمه بعد از 15 روز مجددا تست آنتی بادی میدید و در صورت نیاز یادآور دوم رو تزریق میکنید این اصول پزشکیش هست.
4-اگر نزنید روز مدیکال با قیمت دلاری باید بپردازید. البته میتونید بدید مهرش رو برات بزنن.

من جواب شما رو ندیده بودم. جسارتا یه بار دیگه جواب دادم. Shy

سپاس از راهنمائی بی دریغ دوستان
اون سوال 2 معروف!!! این بوده :و تو شهرستان ها هم میشه زد؟
با اجازه سوال 4 رو هم بپرسم:
بعد این که خدا بخاد واکسن ها رو تو شهر خودمون زدیم، برای گرفتن کارت زرد(کارت بین المللی واکسن) حتما باید بیایم تهران؟ یا که نه تو شهر خودمون هم بهمون این کارت رو میدن؟
5. واکسن مننژیت اجباری است ؟
6.هزینه ی همه ی واکسن ها حدودا چقدر میشه؟
جواب سوال چهار : حتما نیازی به تهران امدن ندارید بیشتر مراکز استانها کارت زرد بین الملل را در مرکز اصلی بهداشت استان صادر میکنند . از شبکه بهداشت محل سکونتان ادرس مرکز اصلی استانتان را بپرسید.
کیس نامبر: 2015AS6XXX>سفارت: ابوظبی> ارسال فرم ها: 27 می> کارنت:10می> مصاحبه : july> کلیر: نیمه اول سپتامبر| تعداد اعضای کیس: 3 نفر || مقصد : تگزاس
تشکر کنندگان: samirakn ، sunflower00 ، mandikhanum
سلام یه سوال من هرچی کارت داشتم بردم وارد کارت کرد موند آبله که گفت اینجا نزنی بهتره انفولانزام گفت یه ماه مونده یه مصابحه کیس نامبرم 27xx
تشکر کنندگان:
(2014-06-04 ساعت 19:05)aidin2015 نوشته:  سلام یه سوال من هرچی کارت داشتم بردم وارد کارت کرد موند آبله که گفت اینجا نزنی بهتره انفولانزام گفت یه ماه مونده یه مصابحه کیس نامبرم 27xx
بله دوست عزیز درست گفتن آنفولانزا رو دکتر به ما گفت 2 ماه قبل از مصاحبه بزنین

Embassy:Ankara/کلیرJun 27/دریافت ویزا Jul 11/ ورود به آمریکا Sep 10/ساکن ارواین
تشکر کنندگان: sunflower00 ، mandikhanum
الان اینارو که وارد کرد ماله خیلی وقت پیشه اخه یه جا رو کارت زده بود 2 سال اعتبار داره
تشکر کنندگان:
(2014-06-03 ساعت 16:17)samirakn نوشته:  

میخواستم بدونم من کیس نامبرم 61XX هست از کی شروع کنیم با همسرم بزنیم واکسن ها را ؟!

و من در شیراز هستم درمانگاه والفجر رایگان میزنه و یه برگه زرد بهمون میده آیا باید بعدش بیاریمش تهران اونو ترجمه کنیم ؟!

سپاس Smile

فکر میکنم همون کافی باشه باید ازشون بپرسین بین المللی هست یا باید تایید بشه اتفاقا منم همین سوال داشتم دوستان اگر کسی دقیق میدونه لطفا جواب بده

دوستان منم سوالم همینه. اون برگه زردی که شیراز میدن آیا برای تائید باید بیاد تهران؟

از مرکز بهداشت شهرتون میتونین کارت واکسیناسیون بین المللی بگیرین

Embassy:Ankara/کلیرJun 27/دریافت ویزا Jul 11/ ورود به آمریکا Sep 10/ساکن ارواین
تشکر کنندگان: samirakn ، mandikhanum
(2014-06-04 ساعت 19:13)anahita 62 نوشته:  

سپاس Smile

دوست عزیز از آنجا که کیس نامبر شما بالای 6000 است به احتمال زیاد وقت سفارت شما حدودا یک سال دیگه است، از آنجایی که واکسیناسیون شما 6 ماه اعتبار دارد پیشنهاد من اینه که از اواخر پاییز نسبت به به واکسیناسیون اقدام نمایید
تشکر کنندگان: sunflower00
(2014-06-04 ساعت 22:27)شایان واحد نوشته:  
(2014-06-04 ساعت 19:13)anahita 62 نوشته:  

سپاس Smile

دوست عزیز از آنجا که کیس نامبر شما بالای 6000 است به احتمال زیاد وقت سفارت شما حدودا یک سال دیگه است، از آنجایی که واکسیناسیون شما 6 ماه اعتبار دارد پیشنهاد من اینه که از اواخر پاییز نسبت به به واکسیناسیون اقدام نمایید

با تایید پیشنهاد مناسب و خوبتون باید عرض کنم حکایت 6 ماه یه بحث دیگه ست و ربطی به واکسیناسیون در حال حاضر نداره. چرا که واکسنی مثل Td بعد از تزیق هر ده سال نیاز به تمدید داره یا بالعکس واکسنی مثل آنفلوآنزا ( که البته الان نیازی به تزریق نداره) نهایتا 4 ماه ایمنی میاره.
در مجموع اون بحث اعتبار 6 ماهه ی مدیکال از زمانی هست که شما توسط دکتر معتمد سفارت ویزیت میشید. که اگر ویزا رو بگیرید تا 6 ماه از زمان مدیکال ویزاتون مهلت داره و اگر چک بخورید که از 6 ماه بیشتر باشه حتما دکتر معتمد پیش از دریافت ویزا دوباره باید ویزیتتون کنه.
موفق باشید

تشکر کنندگان: L_haam ، samirakn ، farhad_syd ، sunflower00 ، AliReza.Sh ، mandikhanum
سلام

من این ماه متوجه کیس شدن خودم شدم ، شماره ام بین 2000 تا 3000 هستش ، از الان هم فکر می کنم توی آذر یا دی وقتم بشه ،یه سری واکسن زدم که متاسفانه مدارکشو ندارم
ولی ابله مرغان رو گرفتم .هپاتیت رو هم نزدم!
دوستانی که شمارشون زیر 3000 هست با توجه به 6 7 ماهه بودن مراحلش از اردیبهشت یا خرداد شروع کنند!
تشکر کنندگان: نیلان
دوست عزیز اردیبهشت که تمام شد از همین الان شما هپاتیت رو بلافاصله شروع کن. شاید تا اون موقع تموم بشه.
کیس نامبر: 2015AS2XXX>سفارت: ابوظبی> ارسال فرم ها: 19 می> کارنت: 8 سپتامبر> مصاحبه : نوامبر> کلیر: فوریه|| تعداد اعضای کیس: دو نفر || مقصد : هیوستون Big Grin
تشکر کنندگان: محبت
(2014-06-06 ساعت 17:20)رضا2015 نوشته:  سلام

من این ماه متوجه کیس شدن خودم شدم ، شماره ام بین 2000 تا 3000 هستش ، از الان هم فکر می کنم توی آذر یا دی وقتم بشه ،یه سری واکسن زدم که متاسفانه مدارکشو ندارم
ولی ابله مرغان رو گرفتم .هپاتیت رو هم نزدم!
دوستانی که شمارشون زیر 3000 هست با توجه به 6 7 ماهه بودن مراحلش از اردیبهشت یا خرداد شروع کنند!

ببخشید شما چطوری متوجه شدید که کارنت شدید؟
برنده ی لاتاری ۲۰۱۵- برنده ی اصلی خودم- نفرات کیس ۲ نفر- محل مصاحبه: کوآلالامپور- ویزا دریافت شده. خودم یک ضرب و همسرم پس از زمان کوتاه. last status: LAX ticket bought Big Grin
منتظر سرای ۲۰۱۵ لطفا عضو شوید دوستان گلم
تشکر کنندگان:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان