کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
بحث و تبادل نظر درباره تکمیل فرم آنلاین DS-260
درود.ما فرم ها رو ارسال کردیم.اما پس از ارسال فرم متوجه شدیم که سابقه یه کار پاره وقت همسرم که کیس اصلی هستن و البته سابقه شون مربوط به 7 سال پیش میشه رو وارد نکردیم.کل این سابقه 3 ماه به صورت پاره وقته اما بیمه رد شده.به نظرتون بهتره فرم ها رو ادیت کنیم یا روز مصاحبه عنوان کنیم؟
شماره کیس:**39/ تاریخ مصاحبه:25 مارچ/ محل مصاحبه: ابوظبی/ تعداد نفرات کیس:2 نفر/ وضعیت: همسرم(کیس اصلی) یک ضرب،من در انتظار کلیر/آپدیت ها: 30مارچ،17 اپریل، 5 جولای (کیس اصلی در جواب ایمیل)، 15 جولای(کیس اصلی)، 24 جولای (فقط کیس دوم)،26 جولای (کل کیس)، 27 جولای، کلیر 27 جولای
تشکر کنندگان:
(2014-06-07 ساعت 12:12)alireza7 نوشته:  با سلام

دوست من پزشک هستن و توی فرم 260 - DS بخش Medical رو NO زدن و نوشتن که فقط مدرک بین المللی دارن.

به نظر من هم درست وارد کردن، از دوستان صاحب نظر و تجربه خواهش دارم نظرشون رو بگن.

سوال هم اینه که اگه مشکلی داره، آیا بهتره با KCC مکاتبه کرد یا باید منتظر مصاحبه شد؟

با سپاس

به نظر من هم نه درسته
برنده ی لاتاری ۲۰۱۵- برنده ی اصلی خودم- نفرات کیس ۲ نفر- محل مصاحبه: کوآلالامپور- ویزا دریافت شده. خودم یک ضرب و همسرم پس از زمان کوتاه. last status: LAX ticket bought Big Grin
منتظر سرای ۲۰۱۵ لطفا عضو شوید دوستان گلم
تشکر کنندگان:
(2014-06-10 ساعت 10:58)HTQ نوشته:  درود.ما فرم ها رو ارسال کردیم.اما پس از ارسال فرم متوجه شدیم که سابقه یه کار پاره وقت همسرم که کیس اصلی هستن و البته سابقه شون مربوط به 7 سال پیش میشه رو وارد نکردیم.کل این سابقه 3 ماه به صورت پاره وقته اما بیمه رد شده.به نظرتون بهتره فرم ها رو ادیت کنیم یا روز مصاحبه عنوان کنیم؟

به نظر من اگه خودتون آدم حساس و دقیقی هستید و این مساله ممکنه روز مصاحبه بهتون استرس وارد کنه، از الان مکاتبه کنید و فرم رو درست کنید

(2014-06-10 ساعت 11:39)ahmad120 نوشته:  با سلام
ببخشید یکی از دوستان میشه راهنمایی کند که در فرم ds-260 سوالاتی که جواب آنها no یا yes است باید کدام را بزنیم؟

دوست عزیز به صفحات قبل مراجعه کنید
برنده ی لاتاری ۲۰۱۵- برنده ی اصلی خودم- نفرات کیس ۲ نفر- محل مصاحبه: کوآلالامپور- ویزا دریافت شده. خودم یک ضرب و همسرم پس از زمان کوتاه. last status: LAX ticket bought Big Grin
تشکر کنندگان:
(2014-06-10 ساعت 10:43)kiamehr نوشته:  دوستان سلام.
الان استاتوس فرم خودم و همسرم complete هست. حالا باید فقط منتظر بمونم؟ تا کی ؟ یک سایتی بود میگفتین زمان مصاحبه رو توش میزنن چی بود؟
راستی تو سایت http://www.dvselectee.state.gov.نوشته که نامه سابقه کارحداقل دو سال کارتون رو که در ۵ سال گ‍ذشته بوده بیارین یعنی سابقه کار ۱۰ سال گذشته لازم نیست؟
یک کمی قاطی نوشتم شرمنده

سلام kiamehr عزیز
ممنون از توضیحت یعنی همه باید نامه سابقه کاری داشته باشن؟
و یه سوال دیگه. فکر کنم شما هم باردار هستین می خواستم ببینم برای اطلاع دادن از بارداری تون به kcc نامه زدین؟
ممنون
به امید موفقیت همه بچه های ۲۰۱۵
تشکر کنندگان: kiamehr
(2014-06-07 ساعت 02:44)----- نوشته:  
(2014-06-07 ساعت 01:31)TajbakhshSalma نوشته:  
(2014-06-05 ساعت 22:11)Kaveh نوشته:  
(2014-06-05 ساعت 21:31)ostaad نوشته:  بالاخره امروز من هم فرممو پر کردم و بعد از 5 ساعت نوشتن ، به آخر رسوندم. البته هنوز ارسال نکردم چون میخوام پرینتشو بگیرم و چک کنم و اگه اشتباهی نداشت ، دکمه ی آخر برای ارسال رو بزنم. اینجا میخواستم از همه ی دوستانی که با اطلاعاتشون به ما کمک کردند ، تشکر کنم.
برای جبران لطف دوستان ، و همینطور به خاطر اینکه تو 150 صفحه ی این تاپیک متوجه شدم که مشکل اکثر دوستان در مورد مقاطع تحصیلی و سربازی هست ، طریقه کلی پر کردن این دو قسمت رو اینجا مینویسم که دوستان مجبور به خوندن صفحات قبل نشند.
در ضمن اگر دوست عزیزمون Kaveh لطف بکنند و پست " نحوه ورود و تکمیل فرم DS-260 ویژه برندگان DV-2015" در صفحه ی 7 این تاپیک رو ویرایش بکنند و مطالب زیر رو بهش اضافه کنند ، فکر میکنم مشکل خیلی از دوستان تازه وارد حل بشه.

-----------------------------------------------------------------------------------------------

در قسمت Work/Education/Training Information سوال مربوط به Number of Educational Institutions Attended: رو به این صورت جواب بدید:
اگه همه ی دوره های 1-دیپلم دبیرستان 2- پیش دانشگاهی 3- کاردانی 4- لیسانس 5- فوق لیسانس 6- دکترا رو گذروندید ، این تعداد رو باید 6 بزنید. اما اگه از این مراحل بعضی موارد رو نگذروندید ، به تعداد دوره ای که گذروندید این سوال رو جواب بدید. مثلا کسی که مدارک دیپلم/پیش دانشگاهی/لیسانس رو داره ، باید به این سوال جواب 3 رو بده.

سپس در قسمت بعد ، مدارکی که گرفتید رو از بالاترین درجه به پایین ترین درجه بنویسید. به طور مثال یعنی 1-دکترا 2-فوق لیسانس 3-لیسانس 4-کاردانی 5-پیش دانشگاهی 6-دیپلم دبیرستان
در هرکدام از این مدارج ، منظور از course of study ، همان رشته تحصیلی هست که برای مدارج بالاتر از کاردانی باید عنوان رشته ی دانشگاهیمون رو بنویسیم و برای پیش دانشگاهی و دیپلم غیر فنی حرفه ای عبارت ACADEMIC (همون نظری معنی میده) و برای دیپلم فنی و حرفه ای عبارت vocational (همون حرفه ای معنی میده) رو باید بنویسیم. (البته در مورد تعریف vocational هنوز کاملا مطمئن نیستم)
چون در راهنمای خود این قسمت اومده که برای نوشتن course of study دوران دبیرستان ، فقط از دو کلمه ی ACADEMIC یا vocational استفاده کنید.
منظور از degree,diploma or certificate received ، نوع مدرک تحصیلی هست که گرفتیم که باید به صورت زیر نوشته بشه:
برای دیپلم : high school diploma
برای پیش دانشگاهی: pre university degree
برای کاردانی : Associate Degree
برای لیسانس : bachelor degree
برای ارشد : master degree

-----------------------------------------------------------------------------------------------
در قسمت مربوط به سوال Have you ever served in the military? ، اگه به سربازی رفتید ، جواب بله رو انتخاب کنید.
Branch of Service:رسته یا شاخه خدمت (مثلا ارتش جمهوری اسلامی ایران یا ...)
Rank/Position:رتبه یا سمت یا درجه ( مثلا ستوان دوم یا ...)
Military Specialty: تخصص نظامی (چون اکثر ماها دوران سربازی برامون اجباری هست ، میتونیم جواب این سوال رو nothing یا none یا not applied یا خدمت اجباری compulsory military service بنویسیم)
درجه های سربازی به انگلیسی رو میتونید از لینک زیر پیدا کنید.
http://en.wikipedia.org/wiki/Rank_insign...n_military

ممنون از پست مفیدتون
بخش تحصیلی رو به راهنمای فرم اضافه کردم.

در مورد بخش سربازی، تا جایی که بررسی کردم Military Specialty همون رسته هست که در کارتهای پایان خدمت قبلی نوشته میشد (و در کارتهای خیلی قدیمی تخصص نوشته شده)
البته در کارتهای جدید، این مورد نوشته نشده و دوستان میتونند در این قسمت N/A بزنند.

با سلام خدمت پيشكسوتان و مديران عزيز،

سوالي راجع به نظام وظيفه و پايان خدمت داشتم؛ جزو مدارك لازم ترجمه شده ، چه مدركي دال ِ بر پايان خدمت و انجام نظام وظيفه بايد ارائه بديم؟ همون كارت هوشمند جديد پايان خدمت و بايد ترجمه كنيم يا پرينت از نظام وظيفه بگيريم ؟
ممنون از راهنماييتون !
همون کارت کافیه

دوستان عزیز من دیشب فرم هام و فرستادم توی قسمت تحصیلات چون دیپلم من هم فنی و حرفه ای بود فکر کردم باید vocational رو بزنم اما روی مدرک تحصیلی نوشته دیپلم دوره متوسطه نظام جدید شاخه فنی و حرفه ای و من چون پیش دانشگاهی هم دارم همون
برای دیپلم : high school diploma رو زدم فکر نمی کنم چون ۱۲ ساله میشه اینقدر مهم باشه نگران نباشین
به امید موفقیت همه بچه های ۲۰۱۵
تشکر کنندگان: Shahabpk ، ziba_sunset
(2014-06-10 ساعت 11:39)نیلان نوشته:  
(2014-06-10 ساعت 10:58)HTQ نوشته:  درود.ما فرم ها رو ارسال کردیم.اما پس از ارسال فرم متوجه شدیم که سابقه یه کار پاره وقت همسرم که کیس اصلی هستن و البته سابقه شون مربوط به 7 سال پیش میشه رو وارد نکردیم.کل این سابقه 3 ماه به صورت پاره وقته اما بیمه رد شده.به نظرتون بهتره فرم ها رو ادیت کنیم یا روز مصاحبه عنوان کنیم؟

به نظر من اگه خودتون آدم حساس و دقیقی هستید و این مساله ممکنه روز مصاحبه بهتون استرس وارد کنه، از الان مکاتبه کنید و فرم رو درست کنید

(2014-06-10 ساعت 11:39)ahmad120 نوشته:  با سلام
ببخشید یکی از دوستان میشه راهنمایی کند که در فرم ds-260 سوالاتی که جواب آنها no یا yes است باید کدام را بزنیم؟

دوست عزیز به صفحات قبل مراجعه کنید

(2014-06-10 ساعت 12:43)soho نوشته:  سلام دوستان
من فرم رو حدود 5 رو قبل پر کردم و توی سایت save ولی هنوز submit نکردم. یک مورد رو مطمئن نیستم و منتظرم جواب سوالم از KCC بیاد تا فرم رو نهایی کنم. در طول این چند روز چند بار فرم رو ادیت کردم. ادرس ها رو اصلاح کردم و جمله هایی رو که در مورد شغل نوشته بودم تصحیح کردم. بعضی گزینه ها رو اضافه کردم یا تغییر دادم. به نظرتون این ادیت هایی که کردم ممکنه ثبت شده باشه و براشون سوال برانگیز باشه که چرا چند بار فرم ادیت شده؟

خیر.تا SUBMITنکنید از تغییر اطلاعات فرم فقط خودتون اطلاع دارید.اصلا فرم این جور طراحی شده که قابلیت اصلاح پیش از ارسال رو داشته باشه
شماره کیس:**39/ تاریخ مصاحبه:25 مارچ/ محل مصاحبه: ابوظبی/ تعداد نفرات کیس:2 نفر/ وضعیت: همسرم(کیس اصلی) یک ضرب،من در انتظار کلیر/آپدیت ها: 30مارچ،17 اپریل، 5 جولای (کیس اصلی در جواب ایمیل)، 15 جولای(کیس اصلی)، 24 جولای (فقط کیس دوم)،26 جولای (کل کیس)، 27 جولای، کلیر 27 جولای
تشکر کنندگان:
(2014-06-10 ساعت 11:39)نیلان نوشته:  [quote='HTQ' pid='510436' dateline='1402381703']
درود.ما فرم ها رو ارسال کردیم.اما پس از ارسال فرم متوجه شدیم که سابقه یه کار پاره وقت همسرم که کیس اصلی هستن و البته سابقه شون مربوط به 7 سال پیش میشه رو وارد نکردیم.کل این سابقه 3 ماه به صورت پاره وقته اما بیمه رد شده.به نظرتون بهتره فرم ها رو ادیت کنیم یا روز مصاحبه عنوان کنیم؟

موضوع رو گرفتم اما اگه به هر دلیل نتونستیم اصلاح کنیم فکر می کنید موضوعی هست که بتونن رصد کنن و مشکل آفرین بشه
تشکر کنندگان:
ببخشید من دانشجوی ارشد فقط یک ترم آن هم 4 واحد پیش را گذرانده و بعد هم ترم دوم که دروس اصلی بودند را رها کرده و امتحان هم ندادم و باتوجه به برنده شدنم دیگر نمی خواهم بروم حال دو سئوال دارم که ممنون میشم همه راهنمایی ام کنند:
1- در فرم گفته چه موسساتی attend کردین پس هرچند حضور چندماهه بوده آیا باید فوق لیسانس را وارد و توضیح دهم که دیگر نمی روم و یا فقط به 3 دوره دبیرستان، پیش دانشگاهی و لیسانس اشاره کنم
2- اصل مدرک لیسانس را هم می خواهند یا اگر به نحوی ترجمه اش را ارائه کنم کفایت دارد چون رفتم دانشگاه و گفتند باید کلی هزینه انصراف و غیره بدهم تا لیسانسم را بدهند؟
ترس می تواند شما را زندانی نگهدارد و امید می تواند شما را آزاد نماید.
fear can hold you prisoner. Hope can set you free
شماره کیس:***6>کنسولگری:آنکارا»ایروان > تعداد افراد:3 نفر >مصاحبه:July6 نتیجه: خودمAug18 کلیر و همسرم Sep14 ورود:به امیدخدا Nov
سفرنامه من
تشکر کنندگان:
با سلام خدمت دوستان
بالاخره فرم رو کامل کردیم و فرستادیم
فقط برای عکس نیازی به آپلود نیست دیگه باید وقتی میریم مصاحبه 2 تا عکس براشون ببریم درسته ؟
تشکر کنندگان:
سلام، بالاخره هنوز بطور دقیق مشخص نشده در قسمت سوال مربوط به تعداد فرزندان (Number of Children)each of your children
با توجه به بکار بردن لغت Child منظور فقط فرزند یا فرزندان زیر 21 ساله یا شامل کلیه فرزندان بالای 21 سال هم میشود .
از مدیران و پیشکسوتان گرامی خواهش میکنم این سوال را پس از بررسی و اطمینان از صحت پاسخ آن ، جواب دهند. با تشکر فراوان
تشکر کنندگان:
(2014-06-10 ساعت 08:36)Ramin geologist نوشته:  دوستان 2015
آیا برای ارسال مدارکتون شما محدودیت زمانی اعمال شده؟ یعنی حتماً باید مدارکتون رو تا زمان خاصی بفرستید یا نه ؟

اصلا ارسال مدارک از پروسه ی ۲۰۱۵ ی ها حذف شده

(2014-06-07 ساعت 23:55)بردي نوشته:  سلام دوستان . آيا پس از تكميل فرم DS-260 نياز به إرسال عكس از متقاضي هست يا بأيد براي روز مصاحبه با خودم ببرم(توضيحات صفحه آخر فرم در خصوص عكس)

نیاز به ارسال نیست، فقط روز مصاحبه ببرید
تشکر کنندگان:
(2014-06-10 ساعت 03:15)hanieh2015 نوشته:  دوستان اسپانسر بهتره یا موجودی حساب؟
یکی میگه ممکنه ویزای یک ضرب بهت بدن، اما اسپانسر داشتن باعث میشه کلیرنس بخوره و طول بکشه تا اسپانسر کلیر بشه

یکی میگه حتما حتما باید اسپانسر داشته باشی، و موجودی هم باید باشه
گیج شدم

سوال بعدی:
دانشگاهی که درس میخوندم، چند ساله بسته شده اون شعبه. الان آدرس اون رو چی بزنم؟ از دانشگاه مرکزی میتونم بپرسم جایگزین اون چی شده و اون جدیده رو بزنم یا ؟

اسپانسر لازم نیست و فقط دردسره، موجودی حساب کافیه و بهتره. فکر میکنم همون آدرس قبلی رو بزنید و روز مصاحبه توضیح بدید...یا به کی سی سی ایمیل بزنید و در جریانشون بذارید که یه وقت براشون سوال نشه که این دانشگاه آیا اصلا وجود داره یا نه...
تشکر کنندگان:
سلام
من موقع پر کردن فرم،با خطای زیر روبه رو شدم.
در قسمت:Mailing and Permanent Address Information

Please correct all areas in error as indicated below. Once you have finished, click ‘Save’ or ‘Next’ to continue completing your online application form.
U.S. Street Address (Line 1) has not been completed.
City has not been completed.
State has not been completed.
ZIP Code must be entered for USA.
Contact Person has not been completed.

میگرسه آدرس موقت در آمریکا باشی و آدرسی که گرین کارت باید فرستاده شود را می خواهد .
ما که آدرسی نداریم باید چیکار کنیم؟؟

از طرفی تا اینها پرنشه به صفحه بعدی نمیره.
کسی تا حالا همچین مشکلی را نداشته؟
تشکر کنندگان:
(2014-06-10 ساعت 10:43)kiamehr نوشته:  دوستان سلام.
الان استاتوس فرم خودم و همسرم complete هست. حالا باید فقط منتظر بمونم؟ تا کی ؟ یک سایتی بود میگفتین زمان مصاحبه رو توش میزنن چی بود؟
راستی تو سایت http://www.dvselectee.state.gov.نوشته که نامه سابقه کارحداقل دو سال کارتون رو که در ۵ سال گ‍ذشته بوده بیارین یعنی سابقه کار ۱۰ سال گذشته لازم نیست؟
یک کمی قاطی نوشتم شرمنده

چک کردن کارنت شدن:
http://travel.state.gov/content/visas/en...-2014.html
تشکر کنندگان: kiamehr
(2014-06-10 ساعت 20:21)ali1989 نوشته:  سلام
من موقع پر کردن فرم،با خطای زیر روبه رو شدم.
در قسمت:Mailing and Permanent Address Information

Please correct all areas in error as indicated below. Once you have finished, click ‘Save’ or ‘Next’ to continue completing your online application form.
Contact Person has not been completed.

میگرسه آدرس موقت در آمریکا باشی و آدرسی که گرین کارت باید فرستاده شود را می خواهد .
ما که آدرسی نداریم باید چیکار کنیم؟؟

از طرفی تا اینها پرنشه به صفحه بعدی نمیره.
کسی تا حالا همچین مشکلی را نداشته؟
توی همین تاپیک اینو جستجو کن "آدرس آمریکا"
► ДЯМДИ ◄ نوشته:
Immediate Issued ← 25 jan : Interview ░░ 12Aug : Current ░░ 19jul ← 7jun : DS260 ░░ Abu Dhabi ← Ankara ░░ 2015AS2ΘΘΘ

تشکر کنندگان:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان