کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
بحث و تبادل نظر درباره تکمیل فرم آنلاین DS-260
(2014-06-10 ساعت 12:18)nazgol hemati نوشته:  
(2014-06-10 ساعت 10:43)kiamehr نوشته:  دوستان سلام.
الان استاتوس فرم خودم و همسرم complete هست. حالا باید فقط منتظر بمونم؟ تا کی ؟ یک سایتی بود میگفتین زمان مصاحبه رو توش میزنن چی بود؟
راستی تو سایت http://www.dvselectee.state.gov.نوشته که نامه سابقه کارحداقل دو سال کارتون رو که در ۵ سال گ‍ذشته بوده بیارین یعنی سابقه کار ۱۰ سال گذشته لازم نیست؟
یک کمی قاطی نوشتم شرمنده

سلام kiamehr عزیز
ممنون از توضیحت یعنی همه باید نامه سابقه کاری داشته باشن؟
و یه سوال دیگه. فکر کنم شما هم باردار هستین می خواستم ببینم برای اطلاع دادن از بارداری تون به kcc نامه زدین؟
سلام. تو این سایت نوشته ۱۲ سال درس یا سابقه ولی بچه ها میگفتن بعضی وقتها هر دو تا رو میخواد
اره منم باردارم همون اول یه ایمیل زدم جواب کلی دادن نه در مورد خاص من. حالا منتظرم که زمان مصاحبه مشخص بشه بعد بهشون ایمیل بزنم
تشکر کنندگان:
(2014-06-11 ساعت 13:04)mitra1361 نوشته:  سلام من فرم خودم وهمسرم رو پر كردم اما فرم پسرم كه دو سالش هست رو Singh من يكنه ميخواستم ببينيم كسي ميدونه مشكل إز كجاس؟

دوست عزیز حتما در پر کردن فیلد ها جایی اشتباه کردی یا پر نکردی
تشکر کنندگان: Shahabpk
(2014-06-11 ساعت 12:36)rtt نوشته:  دوستان دیپلم ادبی چی باید ترجمه بشه؟ مال خیلی سال پیشه نظام قدیم

literature Diploma
تشکر کنندگان: lighter ، Shahabpk
(2014-06-11 ساعت 12:14)atlantis770 نوشته:  سلام دوستان.
من چند تا سوال دارم:
1- مدارك تحصيلي م رو دادم براي ترجمه. ميخوام بدونم بعد از اينكه ترجمه شدن، بايد ترجمه ها رو هم براي تاييد ببرم وزارت خونه (براي ما وزارت علوم منظورم هست)؟ البته چون براي ادامه تحصيل لازمشون دارم دادم براي ترجمه.
2- وقتي نامه ي دوم اومد و زمان و مكان مصاحبه مشخص شد بايد كپي مدارك رو با پست ارسال كنم به سفارت آمريكا در آنكارا؟ (چون من آنكارا رو زدم.)
3- من اينجا رفتم انستيتو پاستور و واكسن زدم. اوم برگه اي كه بمن ميدن رو هم بايد بدم براي ترجمه؟
ممنون ميشم پاسخ بديد
سلام
1-برای سفارت نیاز به تایید وزارت امور خارجه نیست مگه اینکه خودتون دوست داشته باشین
2-بله-برای سفارت انکارا باید 15 روز زودتر از مصاحبه کپی ترجمه شده به دستشون برسه
3-نه دیگه اونا خودشون کارت زرد بین المللی میدن بهت
تشکر کنندگان: Shahabpk ، shirin.ad68
(2014-06-11 ساعت 09:51)peyman.rock نوشته:  سلام 
برای پر کردن قسمت مدارک تحصیلی فرم، برای مدرک لیسانس، 3 سال دیپلم ، یکسال پیش دانشگاهی و مدرک لیسانس رو در سه قسمت جداگانه برای هرکدام بنویسم؟ اخه من فقط مدرک پیش دانشگاهی و لیسانسم رو دارم. یعنی مدرک دیپل رو هم باید برم جداگونه بگیرم؟
ممنون از راهنماییتون
بله.معمولا مدرک دیپلم رو می خوان
تشکر کنندگان: Shahabpk ، ریحانا
(2014-06-11 ساعت 09:32)rtt نوشته:  کجا می تونم توضیحات نحوه مکاتبه رو ببینم دوست عزیز؟؟؟
دوست عزیز تو این تاپیک
(2014-06-11 ساعت 09:00)Ramin geologist نوشته:  
(2014-06-10 ساعت 08:36)Ramin geologist نوشته:  دوستان 2015
آیا برای ارسال مدارکتون شما محدودیت زمانی اعمال شده؟ یعنی حتماً باید مدارکتون رو تا زمان خاصی بفرستید یا نه ؟

دوستان گلی که دارید فرماتون رو می فرستید لطفاً جواب بدید، واسه مریض می خوامWink
در سال 2015 محدودیت زمانی برای ارسال فرم ها در نظر گرفته شده یا نه؟
نه دوست عزیز محدودیتی نداره
تا سپتامبر 2015 فرصت دارین ولی شما باید چند ماه زودتر بفرستید که به مصاحبه و کلیرنس احتمالی برسید
(2014-06-11 ساعت 06:18)ali1989 نوشته:  ali1989 نوشته است:
سلام
من موقع پر کردن فرم،با خطای زیر روبه رو شدم.
در قسمت:Mailing and Permanent Address Information

Please correct all areas in error as indicated below. Once you have finished, click ‘Save’ or ‘Next’ to continue completing your online application form.
U.S. Street Address (Line 1) has not been completed.
City has not been completed.
State has not been completed.
ZIP Code must be entered for USA.
Contact Person has not been completed.
U.S. Street Address (Line 1) has not been completed.
City has not been completed.
State has not been completed.
ZIP Code must be entered for USA.
میگرسه آدرس موقت در آمریکا باشی و آدرسی که گرین کارت باید فرستاده شود را می خواهد .
ما که آدرسی نداریم باید چیکار کنیم؟؟
از طرفی تا اینها پرنشه به صفحه بعدی نمیره.
کسی تا حالا همچین مشکلی را نداشته؟
توی همین تاپیک اینو جستجو کن "آدرس آمریکا"
من هر چی میگردم جوابی نگرفتم.لطفا راهنمایی کنید.یعنی جاییی را اشتباه پر کردم؟
یا باید خط تیره بذارم؟
چون گزینه ی N/A هم نداره
دوست عزیز باید ادرس امریکا رو بدی
اگر در امریکا کسی رو نداری میتونی از خدمات ایمیگرنجل استفاده کنی یا اینکه بری تاپیک سالای قبل ببینی کسی حاضر میشه کمکت کنه بهت ادرس بده
(2014-06-10 ساعت 21:47)goliii نوشته:  دوستان سلام کسی این متن رو دیده فکر میکنم بعد از پرکردن فرم ان لاین باید عکس هم اینجا اپ لود کنیم کسی اگهچیزی میدونه بگه لطفا
Additional Requirements for the Diversity Visa (DV) Program
Diversity Visa Program Entrants
If you are entering the Diversity Visa (DV) Program online, you must upload your digital image as part of your entry. Your digital image must be:

In JPEG (.jpg) file format
Equal to or less than 240 kB (kilobytes) in file size
In a square aspect ratio (height must equal width)
600x600 pixels in dimension
Do you want to scan an existing photo? In addition to the digital image requirements, your existing photo must be:

2 x 2 inches (51 x 51 mm)
Scanned at a resolution of 300 pixels per inch (12 pixels per millimeter)
Diversity Visa Program Selectees
Each DV applicant will need to bring two (2) identical photos to the interview. (DV-2014 program applicants were also required to submit two (2) identical photos to KCC with Form DS-230. Please bring an additional two (2) photos to the interview.) Your photos must be:

Printed on photo quality paper
2 x 2 inches (51 x 51 mm) in size
این قسمت مشخصات عکسی رو میده که باید روز مصاحبه با خودت ببری
تشکر کنندگان: A_A ، shirin.ad68
(2014-06-10 ساعت 19:00)kaamiran نوشته:  سلام، بالاخره هنوز بطور دقیق مشخص نشده در قسمت سوال مربوط به تعداد فرزندان (Number of Children)each of your children
با توجه به بکار بردن لغت Child منظور فقط فرزند یا فرزندان زیر 21 ساله یا شامل کلیه فرزندان بالای 21 سال هم میشود .
از مدیران و پیشکسوتان گرامی خواهش میکنم این سوال را پس از بررسی و اطمینان از صحت پاسخ آن ، جواب دهند. با تشکر فراوان
دوست عزیز کلیه فرزندان میباشد
و برای فرزند زیر 21 باید فرم جداگانه پر شه
تشکر کنندگان: Shahabpk ، kaamiran
(2014-06-11 ساعت 13:49)----- نوشته:  
(2014-06-11 ساعت 09:00)Ramin geologist نوشته:  
(2014-06-10 ساعت 08:36)Ramin geologist نوشته:  دوستان 2015
آیا برای ارسال مدارکتون شما محدودیت زمانی اعمال شده؟ یعنی حتماً باید مدارکتون رو تا زمان خاصی بفرستید یا نه ؟

دوستان گلی که دارید فرماتون رو می فرستید لطفاً جواب بدید، واسه مریض می خوامWink
در سال 2015 محدودیت زمانی برای ارسال فرم ها در نظر گرفته شده یا نه؟
نه دوست عزیز محدودیتی نداره
تا سپتامبر 2015 فرصت دارین ولی شما باید چند ماه زودتر بفرستید که به مصاحبه و کلیرنس احتمالی برسید

دوست عزیز توجه بفرمایید که محدودیت 30 سپتامبر برای کل کیس های لاتاری هست. شما باید تا یک ماه قبل از کارنت شدن فرم ها را سابمیت کرده باشید . در غیر این صورت به شما وقت مصاحبه نمیدهند و به ماه بعد منتقل میشید.
بجامانده از لاتاری 2011
PD : April2, 2012 --F2A--  Visa Issued: September 9, 2014  خانوادگی
ورود به آمریکا 7 نوامبر 2014
لطفا در پیام خصوصی سوال مهاجرتی نپرسید!
[/url]سیتیزن از 2020[url=http://www.mohajersara.com/post-549951.html#pid549951]
تشکر کنندگان:
(2014-06-10 ساعت 18:51)amirmz نوشته:  با سلام خدمت دوستان
بالاخره فرم رو کامل کردیم و فرستادیم
فقط برای عکس نیازی به آپلود نیست دیگه باید وقتی میریم مصاحبه 2 تا عکس براشون ببریم درسته ؟
بله درسته
تشکر کنندگان:
(2014-06-10 ساعت 15:22)ریحانا نوشته:  ببخشید من دانشجوی ارشد فقط یک ترم آن هم 4 واحد پیش را گذرانده و بعد هم ترم دوم که دروس اصلی بودند را رها کرده و امتحان هم ندادم و باتوجه به برنده شدنم دیگر نمی خواهم بروم حال دو سئوال دارم که ممنون میشم همه راهنمایی ام کنند:
1- در فرم گفته چه موسساتی attend کردین پس هرچند حضور چندماهه بوده آیا باید فوق لیسانس را وارد و توضیح دهم که دیگر نمی روم و یا فقط به 3 دوره دبیرستان، پیش دانشگاهی و لیسانس اشاره کنم
2- اصل مدرک لیسانس را هم می خواهند یا اگر به نحوی ترجمه اش را ارائه کنم کفایت دارد چون رفتم دانشگاه و گفتند باید کلی هزینه انصراف و غیره بدهم تا لیسانسم را بدهند؟
1-می تونی وارد کنی ولی در قسمت اخرین مدرک تحصیلی باید university no degree که برای اونم باید گواهی اشتغال به تحصیل ببری
یا می تونی لیسانستو بنویسی
2-ولا باشه بهتره اصل مدرکاتون یا حداقل اصل گواهی موقت پایانش چون ممکنه ازتون بخوان
تشکر کنندگان: ریحانا ، A_A
دوستان محترم لاتاری 2015 توجه کنید:
این دکمه تبریک و تشکر که پایین هر پست گذاشته میشه دکور نیست! این علاوه بر اینکه از دوستی که به سوال شما پاسخ داده تشکر میکنه نشون میده که کسی این پست را خونده و یا چقدر این پست مفید بوده!! لطفا از این دکمه استفاده کنید بفهمیم پاسخ های ما را خوانده اید یا نه؟
بجامانده از لاتاری 2011
PD : April2, 2012 --F2A--  Visa Issued: September 9, 2014  خانوادگی
ورود به آمریکا 7 نوامبر 2014
لطفا در پیام خصوصی سوال مهاجرتی نپرسید!
[/url]سیتیزن از 2020[url=http://www.mohajersara.com/post-549951.html#pid549951]
تشکر کنندگان: mbsamani ، babak12 ، HERMES7 ، goliii ، bidad ، sun2015 ، ashkansoso65 ، kimfar ، gonabad ، alinima
(2014-06-10 ساعت 21:49)Vandadi نوشته:  سلام من در موقع پر کردن فرم در قسمت course of study نوشتم experimental sciences یعنی علوم تجربی چیزی که اینجا راهنمایی کردن و گفتن اما الان می گن باید بنویسید academic الان ایا من ایمیل بزنم بگم فرم برا اصلاح را بازمن کنن؟
دوست عزیز اگه به این فرم هم نوشتی مشکلی نیست
مثلا دیپلم تجربی
course of study:experimental sciences
degree:academic diploma
و به اون صورت راهنمای فرم هم میشه
تشکر کنندگان: Shahabpk ، شیوه ، goliii

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان