کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
بحث و تبادل نظر درباره تکمیل فرم آنلاین DS-260
(2014-06-11 ساعت 09:00)Ramin geologist نوشته:  
(2014-06-10 ساعت 08:36)Ramin geologist نوشته:  دوستان 2015
آیا برای ارسال مدارکتون شما محدودیت زمانی اعمال شده؟ یعنی حتماً باید مدارکتون رو تا زمان خاصی بفرستید یا نه ؟

دوستان گلی که دارید فرماتون رو می فرستید لطفاً جواب بدید، واسه مریض می خوامWink
در سال 2015 محدودیت زمانی برای ارسال فرم ها در نظر گرفته شده یا نه؟

رامین عزیز ، در این ارتباط محدودیت زمانی خاصی وجود ندارد ، اما با لحاظ زمانهای لازم برای کارهای دیگه یک گستره زمانی حداقلی شما نیاز دارید . ولی اگر شماره کیس دوستتون بالاست نگرانی در مورد تاخیر در ارسال فرمها وجود نداره . اما پشنهاد من اینه که حد اقل سه ما قبل از پیش بینی کارنت شده برای ارسال فرم خوبه . البته بازه زمانی شش ماهه برای واکسیناسیون رو هم در نظر داشته باشید.
تشکر کنندگان: Shahabpk ، gonabad ، SAMI 71
(2014-06-11 ساعت 14:11)----- نوشته:  
(2014-06-10 ساعت 13:03)atlantis770 نوشته:  از كي شروع كنيم به چك كردن سايت ويزا بولتن؟

از ابان ماه به بعد

15 آگوست اولین کارنتیا اعلام میشن. بعد از اون 15 هر ماه میلادی کارنتیای جدید اعلام میشن
2014AS00048XX/تاریخ ارسال فرمهای سری اول:13 MAY/ نفر 1/ کارنت شدن کیس: 7 FEB/ نامه دوم: 12 FEB/مصاحبه: آنکارا بود افتاد ابوظبی/زمان مصاحبه: هفته چهارم آپریل/ویزا یک ضرب   سفرنامه
کیس برادرم 2016as*** /مصاحبه هفته اول نوامبر ابوظبی/کلیرنس/آپدیت 9 dec,25jan,9,15,18,21,22 march/کلیر 22 مارچ
تشکر کنندگان: mbsamani ، A_A ، ashkansoso65
(2014-06-11 ساعت 13:21)kiamehr نوشته:  
(2014-06-10 ساعت 12:18)nazgol hemati نوشته:  
(2014-06-10 ساعت 10:43)kiamehr نوشته:  
توجه بفرمایید:
* محدوده زمان مصاحبه را از طریق ویزا بولتن دنبال کنید . در صورتی که کارنت بشید و فرم ها را ارسال کرده باشید خود سفارت زمان مصاحبه را به شما اعلام میکنه.
* برای لاتاری مدرک دیپلم که 12 سال تحصیل کرده باشید کفایت میکنه . منظور همون مدرک پایان دوره متوسطه هست رشته تحصیلی مهم نیست . کسانی مدرک نظام جدید دارن و پیش دانشگاهی نرفتن هم نگران نباشن .
* کسانی که دارای مدرک تحصیلی بالاتر هستند هم همون مدرک تحصیلی کفایت میکنه . لازم نیست دوباره دنبال دیپلم بگردید . اگر دانشجوی مقطع خاصی هم هستید آخرین مدرک دریافت شده ملاک هست .
* زمان پایان مقطع تحصیلی زمان پایان امتحانات هست نه تاریخی که مدرک صادر میشه.
* مدرک Vocational مربوط به زمانی میشه که اصلا دیپلم ندارید و در اون صورت باید مدرکی ارائه کنید که نشون میده حداقل 5 سال در یک رشته ی خاص فنی کار کردید . مثلا نجاری یا مکانیکی. جواز کسب و یا سابقه ی بیمه بیشتر از دیپلم های فنی حرفه ای وزارت کار بدرد میخورن.
* در مورد سابقه کار و اینکه کجا کار میکنید . باید همه سوابق کار رسمی خودتون را در فرم وارد کنید نه فقط 5 سال گذشته را! ولی سوابق کاری پاره وقت خیلی مهم نیست مگر اینکه براش بیمه رد شده باشه .
* خانم های باردار در صورتی که فرزندتون قبل از مصاحبه به دنیا آمد به kcc ایمیل بزنید اطلاع بدید . در غیر اینصورت فقط زمان گرفتن وقت معاینات به پزشک اطلاع بدید.
* از اونجایی که هر کارت واکسیناسیون فقط 6 ماه مهلت داره صبر کنید وقتی کارنت شدید به انستیتو پاستور مراجعه کنید و کارت را دریافت کنید . از اونجایی که این کارت بین المللی هست نیاز به ترجمه نداره.
* فرم 260 آنلاین نیاز به ارسال عکس نداره ، عکس را باید با خودتون به سفارت ببرید.
* به نظرم بهتره تا قبل از سپتامبر امسال دیگه فرمها را سابمیت کرده باشید. چون بعد از سپتامبر پروسه 2015 شروع میشه .
موفق باشید.
بجامانده از لاتاری 2011
PD : April2, 2012 --F2A--  Visa Issued: September 9, 2014  خانوادگی
ورود به آمریکا 7 نوامبر 2014
لطفا در پیام خصوصی سوال مهاجرتی نپرسید!
[/url]سیتیزن از 2020[url=http://www.mohajersara.com/post-549951.html#pid549951]
تشکر کنندگان: samansaba ، mbsamani ، milad.nas ، kimfar ، shirin.ad68 ، h.maghsoudi ، سوین
(2014-06-10 ساعت 10:43)kiamehr نوشته:  دوستان سلام.
الان استاتوس فرم خودم و همسرم complete هست. حالا باید فقط منتظر بمونم؟ تا کی ؟ یک سایتی بود میگفتین زمان مصاحبه رو توش میزنن چی بود؟
راستی تو سایت http://www.dvselectee.state.gov.نوشته که نامه سابقه کارحداقل دو سال کارتون رو که در ۵ سال گ‍ذشته بوده بیارین یعنی سابقه کار ۱۰ سال گذشته لازم نیست؟
یک کمی قاطی نوشتم شرمنده
سلام
منتظر بمون تا کارنت بشی بعد نامه دوم جایگزین نامه اول میشه(همون جایی که دیدی قبول شدی)
ملاک اونا دیپلم 12 ساله یا دوسال سابقه کار هست حداقل.
ولی شما تو فرم 260 واقعیتو بنویس و کارای که داشتی از 10 سال هم بیشتر بود مشکلی نیست فقط مدرکی داشته باشی که تو این کار رو کردی و درش تجربه داری
تشکر کنندگان: Shahabpk
با سلام در فرم ds260 نوشه موسساتی که attend کردید مثلا اگر دبیرستان را در سه مدرسه متفاوت به اتمام رساندیم باید هر سه را وارد کنیم ؟ضمن اینکه ایا منظور از attend دریافت مدرک هست یا فقط حضورداشتن(ترجمه آن حضورداشتن است) یعنی اگر ارشد رفتیم و مدرک نگرفتیم و ول کردیم باید آنرا هم بیاریم و یا اصلا لازم نیست؟
ترس می تواند شما را زندانی نگهدارد و امید می تواند شما را آزاد نماید.
fear can hold you prisoner. Hope can set you free
شماره کیس:***6>کنسولگری:آنکارا»ایروان > تعداد افراد:3 نفر >مصاحبه:July6 نتیجه: خودمAug18 کلیر و همسرم Sep14 ورود:به امیدخدا Nov
سفرنامه من
تشکر کنندگان:
(2014-06-11 ساعت 16:06)ریحانا نوشته:  با سلام در فرم ds260 نوشه موسساتی که attend کردید مثلا اگر دبیرستان را در سه مدرسه متفاوت به اتمام رساندیم باید هر سه را وارد کنیم ؟ضمن اینکه ایا منظور از attend دریافت مدرک هست یا فقط حضورداشتن(ترجمه آن حضورداشتن است) یعنی اگر ارشد رفتیم و مدرک نگرفتیم و ول کردیم باید آنرا هم بیاریم و یا اصلا لازم نیست؟
دوست عزیز صفحه قبل جوابتو دادم
تشکر کنندگان: ریحانا
ممنون از پاسختون من فقط روی ترجمه فارسی attend بمعنای حضورداشتن شک دارم که 1- باید آخرین مدرک را بنویسم یا ارشد که ول کردم هم قید شود. 2- ضمناً دبیرستان را هم در مدارس متفاوتی گذراندم باید همه را قید کنم یا فقط آخرین مدرسه که دیپلم گرفتم؟
3-مدرک دیپلم همسرم که در case من هستند لازمه یا لیسانسش کافیه؟
ممنون
ترس می تواند شما را زندانی نگهدارد و امید می تواند شما را آزاد نماید.
fear can hold you prisoner. Hope can set you free
شماره کیس:***6>کنسولگری:آنکارا»ایروان > تعداد افراد:3 نفر >مصاحبه:July6 نتیجه: خودمAug18 کلیر و همسرم Sep14 ورود:به امیدخدا Nov
سفرنامه من
تشکر کنندگان:
(2014-06-11 ساعت 16:14)ریحانا نوشته:  ممنون از پاسختون من فقط روی ترجمه فارسی attend بمعنای حضورداشتن شک دارم که 1- باید آخرین مدرک را بنویسم یا ارشد که ول کردم هم قید شود. 2- ضمناً دبیرستان را هم در مدارس متفاوتی گذراندم باید همه را قید کنم یا فقط آخرین مدرسه که دیپلم گرفتم؟
3-مدرک دیپلم همسرم که در case من هستند لازمه یا لیسانسش کافیه؟
ممنون

1-اخرین مدرک تمام شده.به نظرم لیسانستو بنویس وحرفی از ارشدت نزن
2-فقط آخرین مدرسه که دیپلم گرفتین
3-اخرین مدرکو ببرین معمولا کافیه.لیسانسشو ببر اگه دیپلمشم هست ببر
(2014-06-11 ساعت 15:30)----- نوشته:  
الان استاتوس فرم خودم و همسرم complete هست. حالا باید فقط منتظر بمونم؟ تا کی ؟ یک سایتی بود میگفتین زمان مصاحبه رو توش میزنن چی بود؟
راستی تو سایت http://www.dvselectee.state.gov.نوشته که نامه سابقه کارحداقل دو سال کارتون رو که در ۵ سال گ‍ذشته بوده بیارین یعنی سابقه کار ۱۰ سال گذشته لازم نیست؟
یک کمی قاطی نوشتم شرمنده
سلام
منتظر بمون تا کارنت بشی بعد نامه دوم جایگزین نامه اول میشه(همون جایی که دیدی قبول شدی)
ولی شما تو فرم 260 واقعیتو بنویس و کارای که داشتی از 10 سال هم بیشتر بود مشکلی نیست فقط مدرکی داشته باشی که تو این کار رو کردی و درش تجربه داری
سلام مرسی که جواب دادیBig Grin. منظورم اینه که نامه سابقه همه کارها رو باید ببرم سفارت یا اینکه نامه اشتغال به کار در ۵سال گذشته کافیه
تشکر کنندگان:
(2014-06-11 ساعت 17:17)kiamehr نوشته:  
(2014-06-11 ساعت 15:30)----- نوشته:  
یک کمی قاطی نوشتم شرمنده
سلام
سلام مرسی که جواب دادیBig Grin. منظورم اینه که نامه سابقه همه کارها رو باید ببرم سفارت یا اینکه نامه اشتغال به کار در ۵سال گذشته کافیه
اگه مدرکی داری که کار کردی ببر.مثل قرار دادی یا فیش حقوقی.اگه همه رو داری همه رو ببر.اگه هم نداری 10 سال کافیه
تشکر کنندگان: kiamehr
سلام
مدرک دیپلم دبیرستان من دزدیده شده،کپی ازش دارم کافیه؟اگه نه،چیکار باید کرد؟
2015 ایروان-مصاحبه هفته اول فوریه-آخرین آپدیت1 اکتبر 2015 !!!
تشکر کنندگان:
دوستان برای پر کردن فرم محدودیت زمانی وجود داره؟؟؟
[color=#4B0082]شماره کیس: 43XX رویت قبولی: اول می 2013 ، تعداد کیس: منو عیال ، ارسال مدارک: جولای ، کارنت شدن: فوریه ، مصاحبه: 27مارچ ایروان ورود : 19 سپتامبر 2014 هيوستن
ما موفق می شیم، می گی نه؟ نیگا کنWink
تشکر کنندگان:
(2014-06-11 ساعت 17:41)h_researcher نوشته:  سلام
مدرک دیپلم دبیرستان من دزدیده شده،کپی ازش دارم کافیه؟اگه نه،چیکار باید کرد؟
نه.برو از اموزش و پرورش گواهی بگیر
تشکر کنندگان: Shahabpk
(2014-06-11 ساعت 17:42)Ramin geologist نوشته:  دوستان برای پر کردن فرم محدودیت زمانی وجود داره؟؟؟
نه دوست عزیز
برای هر قسمت فرم 20 دقیقه زمان هست پر کنی هم چنین گزینه save برای هر قسمت وجود داره که اطلاعاتت ثبت بشه و تا زمانی که تایید نهایی نزنی می تونی اطلاعاتتو ادیت کنی.ولی اگه تایید نهایی بزنی دیگه قادر به ادیت نیستی مگر اینکه به kcc ایمیل بدی.
همچنین تا سپتامبر 2015 وقت برای ارسال فرم ها هست ولی قاعدتا باید حداقل چند ماه زودتر بفرستین تا به مصاحبه و کلیرنس احتمالی برسین
تشکر کنندگان:
(2014-06-11 ساعت 14:08)----- نوشته:  
(2014-06-10 ساعت 15:22)ریحانا نوشته:  ببخشید من دانشجوی ارشد فقط یک ترم آن هم 4 واحد پیش را گذرانده و بعد هم ترم دوم که دروس اصلی بودند را رها کرده و امتحان هم ندادم و باتوجه به برنده شدنم دیگر نمی خواهم بروم حال دو سئوال دارم که ممنون میشم همه راهنمایی ام کنند:
1- در فرم گفته چه موسساتی attend کردین پس هرچند حضور چندماهه بوده آیا باید فوق لیسانس را وارد و توضیح دهم که دیگر نمی روم و یا فقط به 3 دوره دبیرستان، پیش دانشگاهی و لیسانس اشاره کنم
2- اصل مدرک لیسانس را هم می خواهند یا اگر به نحوی ترجمه اش را ارائه کنم کفایت دارد چون رفتم دانشگاه و گفتند باید کلی هزینه انصراف و غیره بدهم تا لیسانسم را بدهند؟
1-می تونی وارد کنی ولی در قسمت اخرین مدرک تحصیلی باید university no degree که برای اونم باید گواهی اشتغال به تحصیل ببری
یا می تونی لیسانستو بنویسی
2-ولا باشه بهتره اصل مدرکاتون یا حداقل اصل گواهی موقت پایانش چون ممکنه ازتون بخوان
منم دوره دانشگاهی نیمه تمام داشتم , همچنین دوره هایی که موسسه هایی برگزار می کردن که بعضی دانشگاه های خارجی قبولش داشتن ولی وزارت علوم قبول نداشت , راجع به اینا با KCC مکاتبه کردم که بیارم تو فرم یا نه جوابش این بود که برای ویزای لاتری شما باید 12 سال تحصیل یا 2 سال سابقه کار داشته باشی
همین
با مدیرای مهاجر سرا هم که مشورت کردم نظرشون دقیقا همین بود

در مورد highest level compeleted فکر کنم باید آخرین مدرک تمام شده باشه
منم الان دانشجو هستم ولی مدرک قبلیمو زدم
دلیلمم این بود که این highest level compeleted توی بخش سوابق تحصیلیه نه قسمت peresent که بخوام دانشجو بودنمو بزنم
به نظر میاد منظور از university no degree دوره های دانشگاهی ای باشه که خودش مدرک براش صادر نمیشه
قسمت آخرشو مطمئن نیستم چون no degree با compeleted در تضاده و اصلا مشخص نیست منظورش چیه
ولی قسمت اولو مطمئن هستم چون نامه فرستادم و جواب گرفتم
► ДЯМДИ ◄ نوشته:
Immediate Issued ← 25 jan : Interview ░░ 12Aug : Current ░░ 19jul ← 7jun : DS260 ░░ Abu Dhabi ← Ankara ░░ 2015AS2ΘΘΘ

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان