کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
بحث و تبادل نظر درباره تکمیل فرم آنلاین DS-260
(2014-06-11 ساعت 19:42)آی تک نوشته:  salam,bacheha un ghesmate mailing and permanent adress k ye adress khaste too america,,age kasio unja ndashte bashim,chi?hatman bayad poresh knm?yki rahnamaei kne pliz

سلام
لطفا قوانین رو رعایت کنین و فارسی تایپ کنین
دوست عزیز باید ادرس آمریکا رو بدی
اگر در آمریکا کسی رو نداری میتونی از خدمات ایمیگرنجل استفاده کنی یا اینکه بری تاپیک سالای قبل ببینی کسی حاضر میشه کمکت کنه بهت ادرس بده
تشکر کنندگان:
سلام
در قسمت تحصیلات قبل از شروع کردن به یک سئوالی می پرسد با این عنوان که highest level of education ...... من که مدرک فوق لیسانس دارم university degree بزنم یا advanced degree?
ممنون
تشکر کنندگان:
(2014-06-11 ساعت 23:10)ali1980 نوشته:  سلام
در قسمت تحصیلات قبل از شروع کردن به یک سئوالی می پرسد با این عنوان که highest level of education ...... من که مدرک فوق لیسانس دارم university degree بزنم یا advanced degree?
ممنون
advanced degree
تشکر کنندگان: ali1980
با سلام
ممکنه لطفا راهنمایی کنید رد قسمت security & background به سوال زیر چه جوابی باید بدیم؟

Do you weak to enter the united states for the purpose of performing skilled or unskilled labor but have not yet been certified by the secretary of labor
جواب مثبت باید بدیم؟ در قسمت ترضیحات چی بنویسیم؟
ممنون
تشکر کنندگان:
(2014-06-12 ساعت 00:08)mah1362 نوشته:  با سلام
ممکنه لطفا راهنمایی کنید رد قسمت security & background به سوال زیر چه جوابی باید بدیم؟

Do you weak to enter the united states for the purpose of performing skilled or unskilled labor but have not yet been certified by the secretary of labor
جواب مثبت باید بدیم؟ در قسمت ترضیحات چی بنویسیم؟
ممنون

آیا شما به دنبال ورود به ایالات متحده به منظور انجام کار مهارتی و غیر مهارتی هستید که هنوز توسط وزیر کار گواهی شده نیست؟ بله خیر

خیر بزنید
تشکر کنندگان:
سلام دوستان عزیز یک سوال دارم اگه کسی میدونه لطفا پاسخ بده

من دخترم تا زمان مصاحبه سال اخر دبیرستانه و زمان ورود به امریکا {اگه خدا بخواد} دبیرستان رو تمام میکنه . با توجه به هزینه بالای دانشگاه در امریکا فکر میکنید در پاسخ به سوال اینکه
?In which occupation do you intend to work in the US
چه پاسخی بدهم اگه بگم study احتمالا ممکنه ساپورت مالی زیادی بخوان . ایا بهتر نیست study رو انتخاب نکنم و گزینه دیگه ای مثلا یک شغل رو مثل food service رو براش انتخاب کنم؟
ممنون میشم اگه راهنمایی کنید.
WinkBig Grin
تشکر کنندگان:
(2014-06-12 ساعت 01:17)Alireza1347 نوشته:  سلام دوستان عزیز یک سوال دارم اگه کسی میدونه لطفا پاسخ بده

من دخترم تا زمان مصاحبه سال اخر دبیرستانه و زمان ورود به آمریکا {اگه خدا بخواد} دبیرستان رو تمام میکنه . با توجه به هزینه بالای دانشگاه در آمریکا فکر میکنید در پاسخ به سوال اینکه
?In which occupation do you intend to work in the US
چه پاسخی بدهم اگه بگم study احتمالا ممکنه ساپورت مالی زیادی بخوان . ایا بهتر نیست study رو انتخاب نکنم و گزینه دیگه ای مثلا یک شغل رو مثل food service رو براش انتخاب کنم؟
ممنون میشم اگه راهنمایی کنید.
بله می تونی فروشنده یه پیش خدمت هتل یا همون فودسرویس رو بگی
تشکر کنندگان: Alireza1347
(2014-05-07 ساعت 20:31)jjcale نوشته:  
(2014-05-07 ساعت 17:14)babak12 نوشته:  
(2014-05-07 ساعت 16:06)soli asali نوشته:  
(2014-05-07 ساعت 15:18)babak12 نوشته:  
(2014-05-07 ساعت 14:50)soli asali نوشته:  شما فقط همون لیسانستون رو ترجمه کنید ببرید اصلا نیازی به سابقه کار نیست برای شما!
برای کسایی سابقه کار مهمه که دیپلم ندارن که البته خیلی ریسکه مشاهده شده که الارقم اینکه واضح اشاره شده تو سایت یا 12 سال تحصیل یا 2 سال سابقه کار طبق اون چیزی که خودشون تعریف کردن و قبول دارن ولی باز سابقه کار رو نپذیرفتن!

مرسي از راهنمايي شما دوست گرامي
ولي داخل فرما بايد شغل اعلام كنم علاوه بر اعلام مدرك تحصيلي
بعدا براي مصاحبه اگه از مدرك بخواد يا سئوال بشه چه بايد انجام داد

بله راجعبه شغلتون میپرسه تو فرمها اما تو مصاحبه سابقه کاری ازتون نمیخواد فقط سوال میکنن احتمالا شما هم جواب میدید ! تا امروز که اینجوری بوده
مرسی از اطلاعات مفیدتون

سلام و خسته نباشید
دو تا سوال در همین ارتباط:
1- مگه میشه توی رم سابقه کار رو نزد؟! یعنی مثلا وقتی میپرسه قبلا کجا کار کرده اید؟ باید خالی گذاشت؟
2- میشه شغل را بصورت self-employed یا freelance وارد کرد؟
سپاس

دوست عزیز من سابقه کار، حکم کارگزینی، 6 ماه آخر فیش حقوقی و پرینت حسابی که حقوقم توش میومد را ارائه دادم و بعد از مصاحبه به عنوان مدارک اضافی بهم برگردوندن!
2014AS65XX / انکارا / مصاحبه هفته دوم جون / یک نفر مجرد / کلیر با تلفن و ایمیل / دریافت ویزا 29 اگوست
امضای یادگاری
تشکر کنندگان:
من فرم رو پر کردم و فرستادم تو قسمتی ک کد پستی دانشگاه رو میخواست من چیزی که پشت کارت دانشجوییم نوشته بود رو وارد کردم. عبارت پشت کارت این بود که در صورت گم شدن کارت دانشجویی یابنده کارت رو به صندوق پستی 570 بندازه. 570 همون کد پستی میشه یا اشتباه وارد کردم Sad Sad

من لیسانسم تموم شده . تمام ریزنمران لیسانس دیپلم و پیش دانشگاهی رو باید ترجمه کنم؟ دیگه چیو باید ترجمه کنم
تشکر کنندگان:
(2014-05-07 ساعت 14:50)soli asali نوشته:  
(2014-05-07 ساعت 14:12)babak12 نوشته:  سلام به همگي دوستان
سوالي دارم در مورد مدرك تحصيلي و كار است
مي خواستم بدونم كدام از مدارك زير براي نشان دادن 2 سال سابقه كار لازم است كه بايد ارائه بدم
1-گواهي اشتغال به كار 2- حكم گارگزيني 3- سابقه بيمه پردازي از سازمان تامين اجتماعي.
من در شهرداري كار مي كنم
.......
و اينكه مدرك تحصيلي ارائه بدم كفايت مي كنه(مدرك ليسانس دارم)
وقتي مي خواهيم فرم پر كنيم چطور بايد پر كنم
فقط بايد فيلد مدرك تحصيلي پر كنيم يا هر دو(كار و مدرك تحصيلي)
اگر بخوام يكدومشو ارائه بدم چطور ميشه
كسي هست در اين مورد كامل بدونه
لطفا راهنمايي كنيد

شما فقط همون لیسانستون رو ترجمه کنید ببرید اصلا نیازی به سابقه کار نیست برای شما!
برای کسایی سابقه کار مهمه که دیپلم ندارن که البته خیلی ریسکه مشاهده شده که الارقم اینکه واضح اشاره شده تو سایت یا 12 سال تحصیل یا 2 سال سابقه کار طبق اون چیزی که خودشون تعریف کردن و قبول دارن ولی باز سابقه کار رو نپذیرفتن!

هواست باشه براشون کاری نداره اطلاعاتتو توی سایت تامین اجتمایی بزنن و سابقه کارتو در بیارن پس بهتره راستشو بگی!
2014AS65XX / انکارا / مصاحبه هفته دوم جون / یک نفر مجرد / کلیر با تلفن و ایمیل / دریافت ویزا 29 اگوست
امضای یادگاری
تشکر کنندگان: babak12
(2014-05-09 ساعت 16:12)Kaveh نوشته:  
(2014-05-09 ساعت 15:44)elham rajaei نوشته:  دوستان سلام

خوشبختانه بنظ میرسه با تلاش های مسئولین سایت و همه دوستان فعال ، ابهامات مربوط به فرم 260 رفته رفته در حال حل شدن هستش.فقط یک نکته رو خواستم به همتون بگم و اون اینکه یکی از اقوام ما که سال گذشته واسه مهاجرت به کانادا با خانومش اقدام کردند به موردی برخورد کردند که شاید بد نباشه ما هم به اون دقت کنیم و اینکه قبل از دادن مدارکمون واسه ترجمه خصوصاً کارت ملی به تاریخ انقضای پشتش و کد پستی پشت کارت ملی دقت کنیم...اگر تاریخ انقضای کارت ملی تمام شده باشه نسخه ترجمه شدش ولی آفیسر بی معنی میشه همچنین مشکلی که اون دوست ما پیدا کرده بود ایم بود که کد پستی مندرج در پشت کارت ملی خودش و خانومش متفاوت بود و آفیسشر بهشون ایراد گرفته بود که مگه با هم زندگی نمی کنید!!!!! واسه همین فکر کنم باید واسه تغییر و تمدید کارت های ملی اقدام کنیم چون 2 تا 3 ماه ممکنه اصلاحش طول بکشه و تا قیل از مصاحبه و ترجمه مدارک باید درستش کنیم.
لطفا اگه دوستان مطلع تر و عزیزان قدیمی تر اطلاعاتی تکمیلی دارند بگن ........

1. شرایط کانادا با لاتاری آمریکا فرق داره!
2. سفارت فقط شناسنامه رو بعنوان Birth Certificate ایرانیان قبول داره و از شما فقط شناسنامه درخواست میکنه
3. در کارت ملی نام مادر درج نشده و Birth Certificate محسوب نمیشه
ترجمه کارت ملی مدرک اضافه هست که میتونید همراهتون ببرید.

[عکس: 096c_shenasnameh.png]
از منم فقط اصل شناسنامه رو خواست و ترجمه کارت ملی را به عنوان مدرک اضافه بهم پس داد!
امضای یادگاری
تشکر کنندگان: hilda60
سلام بعد از submit کردن فرم از kcc برامون ایمیل میاد که اطلاعاتمونو دریافت کردند یا نه؟
تشکر کنندگان:
من یک دندانپزشک هستم و می خواهم همین شغل را در آمریکا ادامه بدهم. در فرم DS260 سئوال
• Are you a health care worker seeking to perform such work in the United States but have not
yet received certification from the Commission on Graduates of Foreign Nursing Schools or
from an equivalent approved independent credentialing organization?

چه جوابی باید بدهم؟ ممنون از پاسختون
تشکر کنندگان:
(2014-06-12 ساعت 16:20)mahsa_a نوشته:  سلام بعد از submit کردن فرم از kcc برامون ایمیل میاد که اطلاعاتمونو دریافت کردند یا نه؟

بله یک ایمیل میاد که PDF صفحه اخر هست، با یکسری از توضیحات.
تشکر کنندگان:
سلام
در قسمت mailing and permanent address اگر آدرس یکی از آشنایان در امریکا رو به عنوان آدرس خودمون بدیم ولی قصد افامت در اونجا رو نداشته باشیم موردی نداره؟
تشکر کنندگان:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان