کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
انتظار برای مصاحبه برندگان لاتاری 2015
(2014-11-17 ساعت 23:14)ajab1 نوشته:  
(2014-11-17 ساعت 22:42)saboteur نوشته:  
(2014-11-17 ساعت 22:00)ajab1 نوشته:  
(2014-11-17 ساعت 21:49)رضا2015 نوشته:  
(2014-11-17 ساعت 21:44)ajab1 نوشته:  سلام دوستان یک سوال خیلی حساس برام پیش اومده

آیا این ویزایی که میدن و تو پاسپورت میخوره توش مینویسه ویزی اقامتی؟؟؟ یا کلا این ویزایی که میدن برای ورود به آمریکا چی تو پاسپورت اسمش رو مینویسن؟
ممنونم

توی ویزا فیلدی هست که نوع ویزا رو مشخص میکنه
برای لاتاری ها مینویسه DV، یعنی Diversity به معنای مهاجرت .وقتی ویزا رو دریافت کردین با توجه به مدیکالتون 6 ماه اعتبار داره که اولین سفر رو باهاش برید.

بعد از ورود اون ویزا مهر میخوره و تا یکسال بعد اعتبار داره که گرین کارتتون صادر بشه.
دولت این رو ببینه پدرمون رو در میاره؟

خیر کاری ندارند به ویزای شما و اصلا نگاهش هم نمیکنند!

ویزا که مهر میخوره تو آمریکا میشه باهاش تا موقعی که گرین کارت صادر بشه ایران اومد و دوباره برگشت آمریکا یا خیر؟

عرض کردم اعتبار یکساله داره و خودش گرین کارت محسوب میشه
تشکر کنندگان:
با زمان بندی سفارت ترکیه که تا 16 دسامبر بود همه امشب منتظر نامه دوم بودن ولی ظاهرا امشب هم خبری نیست! کسی تماس تلفنی و ... نداشته؟! هرچند که جواب درست و حسابی هم نمیدن !Sad
3نفر -- آنكارا -- تکمیل فرم DS260 در ۱۳جون ۲۰۱۴ -- مصاحبه ژانویه -- 2یکضرب 1کلیرنس -- کلیر 99 روز -- ورود به هیوستون در 28 جون ۲۰۱۵ -- دریافت SSN بعد از 15 و G.C بعد از 50 روز Cool
سفرنامه اول آنکارا
تشکر کنندگان:
(2014-11-17 ساعت 23:48)Mahboy نوشته:  با زمان بندی سفارت ترکیه که تا 16 دسامبر بود همه امشب منتظر نامه دوم بودن ولی ظاهرا امشب هم خبری نیست! کسی تماس تلفنی و ... نداشته؟! هرچند که جواب درست و حسابی هم نمیدن !Sad

دوست عزيز، چند سري گذشته هر بار در آخرين روز كاري هفته بعد از نيمه ماه ميلادي نامه ها اومد. به بيان ديگه هر بار اولين جمعه شب بعد از ١٥ ماه ميلادي نامه ها براي همگي به صورت همزمان قابل رويت شد. بهتره تا جمعه شب صبور و منتظر باشيم ?
برقرار باشيد
شماره کیس: 2015AS2XXX - کنسولگری: ANKARA - مصاحبه: JAN 2015 - وضعيت: كليرنس
تشکر کنندگان: m.mehrjoo ، kaamiran ، Mahboy ، r.bazargan
(2014-11-17 ساعت 22:42)saboteur نوشته:  
(2014-11-17 ساعت 22:00)ajab1 نوشته:  
(2014-11-17 ساعت 21:49)رضا2015 نوشته:  
(2014-11-17 ساعت 21:44)ajab1 نوشته:  سلام دوستان یک سوال خیلی حساس برام پیش اومده

آیا این ویزایی که میدن و تو پاسپورت میخوره توش مینویسه ویزی اقامتی؟؟؟ یا کلا این ویزایی که میدن برای ورود به آمریکا چی تو پاسپورت اسمش رو مینویسن؟
ممنونم

توی ویزا فیلدی هست که نوع ویزا رو مشخص میکنه
برای لاتاری ها مینویسه DV، یعنی Diversity به معنای مهاجرت .وقتی ویزا رو دریافت کردین با توجه به مدیکالتون 6 ماه اعتبار داره که اولین سفر رو باهاش برید.

بعد از ورود اون ویزا مهر میخوره و تا یکسال بعد اعتبار داره که گرین کارتتون صادر بشه.
دولت این رو ببینه پدرمون رو در میاره؟

خیر کاری ندارند به ویزای شما و اصلا نگاهش هم نمیکنند!
فقط جهت اطلاع diversity یعنی تنوع. Diversity Visa یا همون ویزای تنوع فرهنگی به ویزای گفته میشه که ما ایشالا بزودی تو پاسپورتا مون می چسبه.
کیس نامبر :**34 - پر کردن فرم 260: 4 آگست - آنلاک: 7 اکتبر - کارنت : 8 دسامبر - نامه دوم : 23 ژانویه - محل مصاحبه : آنکارا به ابوظبی -
تاریخ مصاحبه: 15 مارچ - آپدیتها : 24و23و 22و 17و 15 (مارچ ) ، 24 جون نفر دوم شبانه ، 1 جولای عصر ، 2 جولای (کلیر )، 3 جولای (برگشت به کلیرنس )، 31 جولای جمعه آپ از سفارت ، آپ شبانه 11 سپتامبر ، 13 سپتامبر آپدیت از سفارت اول صبح و بلاخره آخر داستان ما 12:30 ظهر با ایمیل کلیری 13 سپتامبر
تحویل پاس به سفارت 20 سپتامبر ، ایشود 21 سپتامبر و 22 گرفتن پاسها از سفارت.

تشکر کنندگان: ریحانا
من امشب تماس گرفتم گفتن پروسس کیسم تموم شده ولی هنوز تاریخ مصاحبتون مشخص نیس
کیس نامبرم **7 و فرمم رو 27جون فرستادم
تشکر کنندگان: R-AL ، Mahboy ، kaamiran ، laleht ، r.bazargan ، babak12 ، mamali121
(2014-11-17 ساعت 16:30)r.bazargan نوشته:  اینطور که پیداس و دوستان آفریفایی و اروپاییمون تو فروم خارجه اظهار داشتن و نتیجه گیری کردن :

kcc تقریبا ماهیانه مصاحبه ها رو برنامه ریزی میکنه به این صورت که این دفعه همه دوستانی که از 15 جون تا 15 جولای فرم 260 رو ارسال کردن نامه دوم دریافت میکنن و مصاحبه اشون ژانویه هست

ماه دیگه میشه کسانی که 15 جولای تا 15 آگوست فرم و ارسال کردن نامه دوم دریافت میکنن و مصاحبه اشون می افته فوریه و الی آخر....

با این حساب حرف یکی از دوستان که تقریبا مثل من 25 آگوست فرم 260 و ارسال کرده وkcc بهش گفتن 2 ماه دیگه تازه نامه دوم و میگیره درسته SadBig GrinCoolShy

فقط امیدوارم قبل عید باشه مصاحبه ام SadCool

به نظرم همه برنامه ها طبق اصول خودش داره پیش میره و این اصولم تقر
یبا ثابته. این وسط فقط ما هستیم که جلز و ولز می کنیم. آروم باشیم خودمون هم خیلی راحت تر هستیم
کیس نامبر :**34 - پر کردن فرم 260: 4 آگست - آنلاک: 7 اکتبر - کارنت : 8 دسامبر - نامه دوم : 23 ژانویه - محل مصاحبه : آنکارا به ابوظبی -
تاریخ مصاحبه: 15 مارچ - آپدیتها : 24و23و 22و 17و 15 (مارچ ) ، 24 جون نفر دوم شبانه ، 1 جولای عصر ، 2 جولای (کلیر )، 3 جولای (برگشت به کلیرنس )، 31 جولای جمعه آپ از سفارت ، آپ شبانه 11 سپتامبر ، 13 سپتامبر آپدیت از سفارت اول صبح و بلاخره آخر داستان ما 12:30 ظهر با ایمیل کلیری 13 سپتامبر

تشکر کنندگان: ریحانا ، r.bazargan ، babak12
(2014-11-17 ساعت 00:55)rbrb-2015 نوشته:  
(2014-11-16 ساعت 20:22)ماهی دریا نوشته:  سلام دوستان همراه
من برام مشکلی پیش اومده لطفا اگه میدونید کمکم کنید .من تا مصاحبه هنوز چند ماهی وقت دارم .شماره کیس من ***8 هستش .ولی تا هنگام مصاحبه دخترم که همراهم خواهد بود .و از اول هم تو ثبت نام اولیه و فرم 260 را هم براش پر کردم سنش از 21 میگذره .و یه جایی خواندم که این سنی ها نمیتونن ویزا بگیرن.ایا این درسته ؟ البته در زمان ثبت نام اولیه 19 ساله بوده .
هرکه اطلاع داره پاسخ بده

دوست عزیز نگران نباشید،
سن دختر شما در زمان ثبت نام مهمه نه زمان مصاحبه
دوست من فک نمی کنم این طوری باشه. چون شما برای هر نوع ویزایی که اقدام کنین شرایط حالاتون مهمه. امکان داره تو این پروسه شرایط اولیه شما به نوعی تغییر کرده باشه که امکان کسب اون نوع خاص از ویزا رو از دست بدین. برای مثال فرض کنی پدر کسی برای ویزای پسر یا دخترش اقدام کنه، اما طی این پروسه پدر فوت کنن. در اینصورت اون کیس کنسل خواهد شد.

تشکر کنندگان:
(2014-11-17 ساعت 14:19)k1_m_1358 نوشته:  
(2014-11-16 ساعت 19:27)shahrooz s نوشته:  سلام من و همسرم 13 نوامبر در ايروان مصاحبه داشتيوم و ويزاي يكضرب گرفتيم. به اميد موفقيت همه
دوست عزیز با ارزوی موفقیت در بقیه مراحل
کاش لطف میکردین اطلاعات بیشتری از کیستون میذاشتین.
ویه سفر نامه هم مینوشتین. با توجه به اینکه از سفارت ایروان هنوز هیچکس خبری نداده .

شما چطوری 30 جون فرمهاتون رو ارسال کردید و مصاحبتون رو رفتید در صورتیکه ما 25 جون فرممون رو ارسال کردیم و هنوز نامه دوممون نیومده.تازه کیس من دو رقمی هم هست.واقعا جای تعجب داره کارای این kcc
تشکر کنندگان:
(2014-11-18 ساعت 01:44)mfte.teacher نوشته:  
من برام مشکلی پیش اومده لطفا اگه میدونید کمکم کنید .من تا مصاحبه هنوز چند ماهی وقت دارم .شماره کیس من ***8 هستش .ولی تا هنگام مصاحبه دخترم که همراهم خواهد بود .و از اول هم تو ثبت نام اولیه و فرم 260 را هم براش پر کردم سنش از 21 میگذره .و یه جایی خواندم که این سنی ها نمیتونن ویزا بگیرن.ایا این درسته ؟ البته در زمان ثبت نام اولیه 19 ساله بوده .
هرکه اطلاع داره پاسخ بده

دوست عزیز نگران نباشید،
دوست من فک نمی کنم این طوری باشه. چون شما برای هر نوع ویزایی که اقدام کنین شرایط حالاتون مهمه. امکان داره تو این پروسه شرایط اولیه شما به نوعی تغییر کرده باشه که امکان کسب اون نوع خاص از ویزا رو از دست بدین. برای مثال فرض کنی پدر کسی برای ویزای پسر یا دخترش اقدام کنه، اما طی این پروسه پدر فوت کنن. در اینصورت اون کیس کنسل خواهد شد.
لطفا اطلاعات نادرست ندهید
در مورد لاتاری، لازمه هنگام پر کردن فرم اولیه، بچه های متقاضی زیر یا برابر 21 سال داشته باشند.
این قانون در سال 2002 تسویب شده.
ضمنا جای این پست اینجا نیست.

Sent from my GT-P3100
کیس 2015AS000003XX + تعداد 3 + ارسال فرم 17 آگوست + ایروان + مصاحبه اول مارچ

شب تو سکوت کوچه ها، به ساز دل زخمه زدم /
با اینکه همراهی نبود، تا آخرین لحظه زدم

شب از ترانه پر شدو، من از هوای عاشقی /
نشد که از اینجا برم، حتی واسه دقایقی
تشکر کنندگان:
(2014-11-18 ساعت 01:44)mfte.teacher نوشته:  
هرکه اطلاع داره پاسخ بده

دوست عزیز نگران نباشید،

ضمن عذر خواهى از محضر دوست عزيزم mfte.teacher
بايد عرض كنم كاملا در اشتباه هستند و اين جريان صراحتأ عنوان شده يعنى " سن افراد در موقع ثبت نام ملاك عمل قرار ميگيرد " به اين شكل كه چنانچه در طول پروسه لاتارى بعد از ثبت نام سن فرزندان قيد شده در كيس از ٢١ سال فراتر برود هيچ منع قانونى از جهت دريافت ويزا به همراه پدر و مادر نخواهند داشت، در نتيجه در اين مورد اشاره شده توسط دوستمان "ماهى دريا" هم انشالا هيچ مشكلى وجود ندارد.
در ضمن فوت شخص برنده هم كاملا متفاوت با اين جريان بوده و عنوان شده كه در طول پروسه قبولى تا دريافت ويزا چنانچه شخص اصلى كيس فوت شود هيچ كدام از اعضاى زير مجموعه ايشان نيز ويزا دريافت نخواهند كرد. موفق و پيروز باشيد
2015AS45## ●● Yerevan ●● Interview 20 April
بازمانده 2015 بجرم خدمت در سپاه
تشکر کنندگان: solid_mercury ، rbrb-2015
(2014-11-17 ساعت 22:34)ajab1 نوشته:  دوستان یک سوال دیگه این که ما برسیم آمریکا چند روز طول میکشه تا گرین کارت به آدرسمون بیاد؟ این ها رو برای برنامه ریزی میپرسم اخه سربازی نرفتم خیلی این چیز ها برام حساس هست
باز هم از لطف همه دوستان ممنونم

حداقل یک ماه
گرفتن ویزای یک ضرب در آگوست برای لاتاری 2013 با کیس نامبر 9925 در تنها سالی که قبولی مرحله دوم اعلام شد که ما جزو اون خوش شانسها بودیم Big GrinBig Grin - ساکن سن حوزه از سپتامبر 2013
تشکر کنندگان: ajab1
(2014-11-17 ساعت 16:30)r.bazargan نوشته:  اینطور که پیداس و دوستان آفریفایی و اروپاییمون تو فروم خارجه اظهار داشتن و نتیجه گیری کردن :

kcc تقریبا ماهیانه مصاحبه ها رو برنامه ریزی میکنه به این صورت که این دفعه همه دوستانی که از 15 جون تا 15 جولای فرم 260 رو ارسال کردن نامه دوم دریافت میکنن و مصاحبه اشون ژانویه هست

ماه دیگه میشه کسانی که 15 جولای تا 15 آگوست فرم و ارسال کردن نامه دوم دریافت میکنن و مصاحبه اشون می افته فوریه و الی آخر....

با این حساب حرف یکی از دوستان که تقریبا مثل من 25 آگوست فرم 260 و ارسال کرده وkcc بهش گفتن 2 ماه دیگه تازه نامه دوم و میگیره درسته SadBig GrinCoolShy

من فكر نمي كنم كه اين نتيجه گيري درست باشه. چون بدون شك ترافيك فرمهاي ارسالي به مرور كمتر خواهد شد و اگه اينها بخوان در هر ماه تعداد ثابتي رو براي مصاحبه دعوت كنن يا بايد به مرور، اين بازه زماني يك ماهه رو افزايش بدن، يا تعداد كيس هاي كارنتي كه هر ماه اعلام مي شه بيشتر كنن. اتفاقي كه هيچ كدوم تا حالا رخ نداده.
◄شماره كيس: ***2015AS00002
◄سفارت: آنكارا
◄ تاريخ مصاحبه: 4 می
◄نتیجه مصاحبه : AP ... آپدیت واقعي: 4 می(1،2،3) - 6 می(1،2،3)- 7 می(1،2)- 19 مي (1)
◄نتيجه :انتخاب راهي غير از مهاجرت براي پيشرفت.
تشکر کنندگان: solid_mercury ، SAAM_60
(2014-11-18 ساعت 07:48)2015reza نوشته:  

من فكر نمي كنم كه اين نتيجه گيري درست باشه. چون بدون شك ترافيك فرمهاي ارسالي به مرور كمتر خواهد شد و اگه اينها بخوان در هر ماه تعداد ثابتي رو براي مصاحبه دعوت كنن يا بايد به مرور، اين بازه زماني يك ماهه رو افزايش بدن، يا تعداد كيس هاي كارنتي كه هر ماه اعلام مي شه بيشتر كنن. اتفاقي كه هيچ كدوم تا حالا رخ نداده.

من براساس حرف دوستان در فروم ایمیگریشن و دوستی که نزدیک به تاریخی که من فرم و ارسال کردم و kcc بهش حدود 2ماه دیگه زمان و گفته نتیجه گیری کردم
حالا نه اینکه حتما 15 هر ماه تا 15 ماه بعد باشه ممکنه بر اساس فرم های ارسالی کمی بالا پایین بشه بسته به ترافیک کار هست
❶کيس نامبر : 2015AS26## ❷تعداد افراد :1+1 نفر : ازدواج سه ماه بعد از قبولی❸کنسولگری :  Abudhabi
❹ارسال فرم : August 30 ❺کارنت: November ❻تاریخ مصاحبه : April 19 ❼دريافت ويزا : يك ضرب + AP(شرکت خصوصی؛ سربازی ارتش، آپدیتها:21و 22 آپریل- 2 و 23 جون- 1 جولای- 2 جولای کلیر تاریخ ورود: 1 اکتبر- سیاتل , سفرنامه
تشکر کنندگان: HERMES7 ، 2015reza ، laleht ، soruosh
خوب نامه دوم ها که نیومد دوستان این پست رو بخونن و درباره پروسس کاریشون بیشتر آشنا بشن:

https://en.wikipedia.org/wiki/Security_Advisory_Opinion
تشکر کنندگان: 2015reza ، r.bazargan ، laleht ، babak12 ، R-AL ، rezasadeghi ، ajab1 ، A_A ، a.farzad ، soruosh
(2014-11-18 ساعت 02:27)ashkan af نوشته:  
(2014-11-17 ساعت 14:19)k1_m_1358 نوشته:  
(2014-11-16 ساعت 19:27)shahrooz s نوشته:  سلام من و همسرم 13 نوامبر در ايروان مصاحبه داشتيوم و ويزاي يكضرب گرفتيم. به اميد موفقيت همه
دوست عزیز با ارزوی موفقیت در بقیه مراحل
کاش لطف میکردین اطلاعات بیشتری از کیستون میذاشتین.
ویه سفر نامه هم مینوشتین. با توجه به اینکه از سفارت ایروان هنوز هیچکس خبری نداده .

شما چطوری 30 جون فرمهاتون رو ارسال کردید و مصاحبتون رو رفتید در صورتیکه ما 25 جون فرممون رو ارسال کردیم و هنوز نامه دوممون نیومده.تازه کیس من دو رقمی هم هست.واقعا جای تعجب داره کارای این kcc

بعضی کیس ها پروسس پرونده شون بیشتر طول میکشه ربطی به تعداد نفرات کیس هم نداره ربط به رشته و شغل داره و در اصل background check انجام میدن. اینو از خودم نگفتم توی فروم ایمیگریشن کارشناسشون گفته بود.
ایشالا که نامه دوم هممون زودتر بیاد و این استرسها و اعصاب خوردی ها برطرف بشه
موفق باشین
كيس نامبر:2015AS1xxx---سفارت:ابوظبي--- تاريخ مصاحبه: ٣١ مارچ --- وضعيت : خودم و پسرم كلير پس از ٢١ روز - همسرم کلیر پس از ٤٧ روز --- ورود به ينگه دنيا : جولاى --- دريافت سوشيال نامبر خودم و پسرم ٦ روز بعد و همسرم ٢٠ روز بعد --- دريافت گرين كارت ٤٣ روز بعد از ورود
تشکر کنندگان: babak12 ، ajab1 ، ashkan af

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان