کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
سفر به امارات برای مصاحبه: تور، هتل، بلیط و ...
(2015-05-11 ساعت 13:33)laleht نوشته:  
(2015-05-11 ساعت 13:08)lotttery2015 نوشته:  کسی میدونه تو فرودگاه دوبی اگه کسی پارسپورت یکی دیگه همراهش باشه مشکلی ایجاد میشه یا نه ؟ مثلا برای پیکاپ ویزا اکثر آژانس ها میگن چون پاسپورت رو ممکنه تو فرودگاه بگیرن ما پاس رو پست میکنیم .

مگه کسی تو کیفشون رو نگاه میکنه ؟ این چه حرفیه؟
من خودم موقعی که رفتم پاسپورت پسرم و شوهرم هم همرام بود تو کیفم.
این حرفو دیگه آژانسی ها از کجا در آوردن؟ جدیده؟
دوستان این مشکل برای یکی از دوستان پیش اومد. به دلیل همراه داشتن پاسپورت نفر دیگری پاسپورت ایشان رو گرفتن تا موقعی که برگرده و بخواد کشور رو ترک کنه. بنابراین دقت کنید حتی الا مکان این کار را نکنید. این کار غیر قانونی است اما بستگی به شانس شما هم دارد.

(2015-05-11 ساعت 13:33)laleht نوشته:  
(2015-05-11 ساعت 13:08)lotttery2015 نوشته:  کسی میدونه تو فرودگاه دوبی اگه کسی پارسپورت یکی دیگه همراهش باشه مشکلی ایجاد میشه یا نه ؟ مثلا برای پیکاپ ویزا اکثر آژانس ها میگن چون پاسپورت رو ممکنه تو فرودگاه بگیرن ما پاس رو پست میکنیم .

مگه کسی تو کیفشون رو نگاه میکنه ؟ این چه حرفیه؟
من خودم موقعی که رفتم پاسپورت پسرم و شوهرم هم همرام بود تو کیفم.
این حرفو دیگه آژانسی ها از کجا در آوردن؟ جدیده؟
دوستان این مشکل برای یکی از دوستان پیش اومد. به دلیل همراه داشتن پاسپورت نفر دیگری پاسپورت ایشان رو گرفتن تا موقعی که برگرده و بخواد کشور رو ترک کنه. بنابراین دقت کنید حتی الا مکان این کار را نکنید. این کار غیر قانونی است اما بستگی به شانس شما هم دارد.
فصلی بسته وفصل دیگری آغاز می شود
تشکر کنندگان: laleht ، مير منصور ، areb1356 ، lotttery2015 ، Memolk
دوستان سلام.من هم به لطف خدا و استفاده از تجربیات دوستان سفر رو هرچند با ماجرا پشت سر گذاشتم.و به احترام به پیشکسوتان و دوستان قدیمی و همچنین شاید استفاده دسگر دوستان سفر نامه می نویسم تا دینمو ادا کنم.
1-اینکه مهر مترجم کافی بود
2-نامه تمکن مالی اسم رو حتما می خوادو به نظرم هرچی پر پیمون باشه بیشتر تاثیر خواهد داشت اما معقولانه باشه و اونقدر هم بالا نباشه
3_نیاز به مدارک اضافه نبود و از من نگرفتن.نامه تاییدیه محل کار سربازی ریز نمره و سند خونرو اصلا نگرفتن من هم اصراری نکردم.
3_درهم از ایران تهیه کنید که تقریبا به صرفه تر خواهد بود چون یکبار شما پول چنجه دلار تو ایران میدین +کارمزد و یکبار هم امارات
.4-اگه بتونید واچر تهیه کنید از ایران خیلی هزینه هاتونو کم می کنه.
5_به عنوان یه سفر تفریحی برید که حداقل یه سفر خوب و خاطره ازش بمونه اگر هم خدا خواست یه ویزای خوشرنگ نصیب همتون بشه
6_برای رفتن به سفارت روز مصاحبه حتما برنامه ریزی کنید.زود رسیدن مزیتی نداره اما هم زود کارتون تموم میشه و هم به محیط عادت می کنید و استرس کم میشه.گرچه اونقد راحت و آسون می گذره که متوجه نمی شید.
اینارو کلی گفتم چون دیدم سوالات آخر در این مورده.بقیه انشالا تو سفرنامه براتون می ذارم.
پروردگارا
آرامشی به من عطا کن تا بپذیرم آنچه را که نمیتوانم تغییر دهم
و شجاعتی به من ده تا چیز هایی که میتوانم تغییر دهم
و عقلی که تشخیص دهم تفاوت میان این دو را
کیس نامبر : 2015as47xx /ابوظبی 10may/ سربازی س پاه/کار خصوصی
تشکر کنندگان: sarasara1 ، mehdi1989 ، Memolk ، طاها99 ، laleht ، r.bazargan ، Sunlight66 ، nora-nora ، SINA FALL
اینم اظافه کنم سوغاتی و خریدتون رو از دی تو دی باشه هزینه هاتون پایین می یاد.اما دنبال آف برندها باشید که تا 90 درصد هم بود و اینجوری خرید کردن لذت بخش تره.دی تو دی برجمان رو حتما سر بزنید که جنسای بهتری داشت
پروردگارا
تشکر کنندگان: mehdi1989
یه چیزی که من تو سفرنامه ها یا دقت نکردم و یا نبود استفاده از اینترنت سیمکارت اتصالات بود.55درهم سیمکارته که 5 درهم شارژ داره.من 45 درهم هم بالانس کردم و برا 7 روز کافی بود.و اینکه طرح روزانه اینترنت 3جی رو با #170* و بعد گزینه 4 فعال کنید که با کم کردن 2 درهم روزانه از 30 مگا بایت نت با سرعت می تونید استفاده کنید. Dear customer, your Daily Social Plan was renewed successfully and AED 2 was debited from your prepaid balance. Enjoy unlimited social data (Full Speed limited to 30MB) valid for 24 hours. To check your balance, dial *170#.
واینکه وایبر نمی دونم قفل بود یا سرعت پایین بود که زیاد جواب نمی داد.پیشنهاد می کنم برنامه imoرو دانلود کنید و به خانواده هم این برنامرو معرفی کنید تا اونجا بتونید با کیفیت صحبت کنید.اسکایپ و واتساپ هم بد نبودن.برای اطلاع از شارژ سیمکارت هم #121* استفاده میشه.
پروردگارا
تشکر کنندگان: Memolk ، laleht ، nora-nora ، khalilkhah
(2015-05-12 ساعت 23:18)parsa.pormand@yahoo.com نوشته:  یه چیزی که من تو سفرنامه ها یا دقت نکردم و یا نبود استفاده از اینترنت سیمکارت اتصالات بود.55درهم سیمکارته که ۵ درهم شارژ داره.من 45 درهم هم بالانس کردم و برا ۷ روز کافی بود.و اینکه طرح روزانه اینترنت ۳جی رو با #170* و بعد گزینه ۴ فعال کنید که با کم کردن ۲ درهم روزانه از 30 مگا بایت نت با سرعت می تونید استفاده کنید. Dear customer, your Daily Social Plan was renewed successfully and AED ۲ was debited from your prepaid balance. Enjoy unlimited social data (Full Speed limited to 30MB) valid for 24 hours. To check your balance, dial *170#.
واینکه وایبر نمی دونم قفل بود یا سرعت پایین بود که زیاد جواب نمی داد.پیشنهاد می کنم برنامه imoرو دانلود کنید و به خانواده هم این برنامرو معرفی کنید تا اونجا بتونید با کیفیت صحبت کنید.اسکایپ و واتساپ هم بد نبودن.برای اطلاع از شارژ سیمکارت هم #121* استفاده میشه.

دوست من سلام
من فکر می کنم تو سفرنامه ها بوده این اطلاعات و در هر حال ممنون از اطلاع رسونیتون
در ضمن اگه نت رو با این روش فعال کنین فقط میتونین از اسکایپ و واتس آپ و شبکه های اجتماعی استفاده کنین
2015AS3XXX* آنکارا ->ABU DHABI*دو نفر
ارسال فرمها: 2 Sep*کارنت شدن: 8 Nov*نامه دوم: 24 Feb*مصاحبه:26 Apr
نتیجه مصاحبه: AP
مقصد: LA
خدایا اینکه میگی از رگ گردن به من نزدیکتری در حد درک من نیست [size=medium]لطفاً بغلم کن
تشکر کنندگان:
سلام
هزینه کرایه تاکسی در ابوظبی برای فاصله حدود ۲ کیلومتر چند درهمه؟
آیا در خود ابوظبی وسیله حمل و نقل عمومی مثل اتوبوس هست که بشه باهاش رفت ساحل یا nmc ، کرایش چنده؟
کیس 5xxx مصاحبه : نیمه دوم جون، تعداد : سه نفر،
آپدیت نفر اصلی،۲۳، ۲۴، ۲۶، ۲۸، ۲۹ جون و ۱ جولای شبانه، ۲ جولای شبانه، ۷ جولای ساعت ۳ بعدازظهر ، ۱۵ جولای ساعت ۵ ، ۲۳ جولای شبانه ساعت ۷ عصر، ۲۸ جولای بخاطر ایمیل و شناخته شدنم توسط سایت ابوظبی، ۱۰ آگوست ۲۲ سپتامبر شبانه، ۲۶ سپتامبر روزانه و اعلام کلیری
آپدیت همراه ۲۳ ،۲۴، ۲۶، ۲۹ جون و ۱ جولای شبانه، ۲ جولای شبانه، ۷ جولای ساعت ۳ بعد از ظهر، ۱۰ آگوست، ۲۲ سپتامبر شبانه، ۲۶ سپتامبر روزانه و اعلام کلیری
آپدیت فرزند۲۳ ، ۲۴، ۲۹ جون و ۱ جولای شبانه، ۱۰ آگوست, 26 سپتامبر
خدای مهربون شکرت ، عاشقتم
مقصد کالیفرنیا
تشکر کنندگان:
(2015-05-13 ساعت 18:13)aria802 نوشته:  سلام
آیا در خود ابوظبی وسیله حمل و نقل عمومی مثل اتوبوس هست که بشه باهاش رفت ساحل یا nmc ، کرایش چنده؟

تو دبی ورودیه تاکسی 12.5 درهم بود
مترو و اتوبوس هم داشت
البته برای تعداد کم اتوبوس و مترو به صرفه است
اگه ۴ نفر باشین تاکسی بهتره
البته اینا اطلاعات دبیه ولی فکر میکنم ابوظبی هم همینطور باشه
2015AS3XXX* آنکارا ->ABU DHABI*دو نفر
ارسال فرمها: 2 Sep*کارنت شدن: 8 Nov*نامه دوم: 24 Feb*مصاحبه:26 Apr
نتیجه مصاحبه: AP
مقصد: LA
خدایا اینکه میگی از رگ گردن به من نزدیکتری در حد درک من نیست [size=medium]لطفاً بغلم کن
تشکر کنندگان: nora-nora
(2015-05-13 ساعت 18:27)varchandi نوشته:  

تو دبی ورودیه تاکسی 12.۵ درهم بود
مترو و اتوبوس هم داشت

وروديه تاكسى در ابوظبى ٣.٥ درهم هست (تاكسى متر از ٣.٥ درهم شروع ميكنه تا برسه مقصد)
كرايه اتوبوس ٤ درهم و شماره خط و مسيرهايى كه ميره روى تابلو ايستگاه اتوبوس نوشته
كيس نامبر:2015AS1xxx---سفارت:ابوظبي--- تاريخ مصاحبه: ٣١ مارچ --- وضعيت : خودم و پسرم كلير پس از ٢١ روز - همسرم کلیر پس از ٤٧ روز --- ورود به ينگه دنيا : جولاى --- دريافت سوشيال نامبر خودم و پسرم ٦ روز بعد و همسرم ٢٠ روز بعد --- دريافت گرين كارت ٤٣ روز بعد از ورود
تشکر کنندگان: nora-nora
دوستان ورودیه تاکسی ار فرودگاه بسته یه نوع تاکسی از 20 تا 30 درهم است. در شب هم بیشتر است فکر کنم 10 درهم است دقت نکردم البته بعد از 10.
فصلی بسته وفصل دیگری آغاز می شود
تشکر کنندگان:
پسر من حدودا 2 سال و 8 ماهشه....برای گرفتن جواب از NMC دبی چقدر زمان باید در نظر بگیرم...برای ماها که دو روزه...ولی توی همین تایپیک دیدم که برای بچه ها 4 روز بعد جواب می دن...لطفا اگر اطلاع دارید و با بچه رفتید مصاحبه بگید.
کیس: **66/ رویت قبولی 2 May /سفارت : ابوظبی /مصاحبه:July 28/ویزا یک ضرب /مقصد: دالاسCool

در من آنکه ماند تویی ,آنکه رفت من.
تشکر کنندگان:
(2015-05-13 ساعت 19:49)laleht نوشته:  
(2015-05-13 ساعت 18:27)varchandi نوشته:  

تو دبی ورودیه تاکسی 12.۵ درهم بود
مترو و اتوبوس هم داشت

وروديه تاكسى در ابوظبى ٣.٥ درهم هست (تاكسى متر از ٣.٥ درهم شروع ميكنه تا برسه مقصد)
كرايه اتوبوس ٤ درهم و شماره خط و مسيرهايى كه ميره روى تابلو ايستگاه اتوبوس نوشته
ممنون
این کرایه تاکسی که ورودیش ۳.۵ هست اولا تاکسیش چه رنگی هست در ابوظبی چون میگن تاکسی ها قیمتش فرق میکنه؟ بعد برای همه یک خونواده که سوارن هست یا در تعداذ نفرات ضرب میشه؟
خوب اتوبوس حتما هر نفر بلیطش ۴ درهمه دیگه؟

نتیجه گیریم درسته؟؟: برای مسیرهای کوتاه برای یک خونواده سه نفره بهتره با تاکسی بروند اما برای مسیرهای بلند با اتوبوس بروند
کیس 5xxx مصاحبه : نیمه دوم جون، تعداد : سه نفر،
آپدیت نفر اصلی،۲۳، ۲۴، ۲۶، ۲۸، ۲۹ جون و ۱ جولای شبانه، ۲ جولای شبانه، ۷ جولای ساعت ۳ بعدازظهر ، ۱۵ جولای ساعت ۵ ، ۲۳ جولای شبانه ساعت ۷ عصر، ۲۸ جولای بخاطر ایمیل و شناخته شدنم توسط سایت ابوظبی، ۱۰ آگوست ۲۲ سپتامبر شبانه، ۲۶ سپتامبر روزانه و اعلام کلیری
آپدیت همراه ۲۳ ،۲۴، ۲۶، ۲۹ جون و ۱ جولای شبانه، ۲ جولای شبانه، ۷ جولای ساعت ۳ بعد از ظهر، ۱۰ آگوست، ۲۲ سپتامبر شبانه، ۲۶ سپتامبر روزانه و اعلام کلیری
آپدیت فرزند۲۳ ، ۲۴، ۲۹ جون و ۱ جولای شبانه، ۱۰ آگوست, 26 سپتامبر
خدای مهربون شکرت ، عاشقتم
مقصد کالیفرنیا
تشکر کنندگان:
در دبی وقتی سوار تاکسی میشی مینیمم 10 درهم میگیره ! یعنی اگه مترشمار 7 درهم ثبت کرد شما باید 10 درهم بدی !
و شارژ اولیه 3 درهم و نیمه که شنیدم شده 5 درهم و میمینمم از 10 درهم شده 15 درهم ! (چون سوار تاکسی نمیشم دقیق نمیدونم اما شنیدم اینطوری شده)

ضمناً اگه تاکسی از گیت های " سالک " (عوارضی) رد بشه هر گیت 4 درهم شارژ میکنه

مکان گیت های سالک :
پل قرهود
پل مکتوم (البته از 10 شب تا 6 صبح مجانیه)
خییابان شیخ زاید گیت صفا(نزدیک منطقه صفا میشه)
البرشاء (گیتش توی منطقه البرشا هستش و توی خیابان شیخ زایده هستش)
زیرگذر فرودگاه
گیت الممزر (که برای کسانی هستش که میرن شارجه)

سایت اداره راه و ترابری که همه چی توش نوشته شده هم این هستش :
http://www.salik.gov.ae/

دوستانی که میان دبی و اگه آدرسی رو نمیدونن یا اینکه برای رفتن از منطقه A به B باید سوار کدوم اتوبوس یا کدوم خط مترو بشن میتونن با شماره : 8009090 تماس بگیرن که مجانی هم هستش ! هر شماره ای که اولش 800 هست مجانیه

یه شماره تلفن دیگه ای هم هست که این خیلی خیلی دقیق تر و جایی نیست که اینها ازش خبر نداشته باشن از هر چیزی که دلت میخواد راجع به دبی میتونی سوال کنی و اونها جواب میدن اما دقیقه ای 3 درهم و خورده ای شارژ میکنه . شماره تلفن : 700017000 (هفت هزار هفده هزار)

برای مترو هم کارت های " نول " سیلور بخرید که خود کارت 20 درهمه و باید شارژش کنید
ضمناً اگه کسی کارت مترو بخره و ماشین اجاره کنه در پارکینگ های پولی میتونه از این کارت استفاده کنه و وارد دستگاه کنه و تیکت پارکینگ بگیره
تشکر کنندگان: nora-nora ، lida55 ، lotttery2015
(2015-05-14 ساعت 15:03)Memolk نوشته:  پسر من حدودا ۲ سال و ۸ ماهشه....برای گرفتن جواب از NMC دبی چقدر زمان باید در نظر بگیرم...برای ماها که دو روزه...ولی توی همین تایپیک دیدم که برای بچه ها ۴ روز بعد جواب می دن...لطفا اگر اطلاع دارید و با بچه رفتید مصاحبه بگید.

ما که رفتیم, گفتن از 5 می اینطوری می شه, یعنی اولا هر روز بچه ها را آزمایش نمی کنن و فقط شنبه و سه شنبه است, تازه 5 روز نتیجه آزمایش بچه ها طول می کشه مبلغش هم از 40 درهم به 300 درهم تغییر کرده, با این حال اطلاعات من ممکنه کامل نباشه شما بهتره به ملیکا خانم (که خیلی هم به ما اونجا کمک کرد و دستش درد نکنه) که تقریبا هر روز NMC است زنگ بزنید.
شماره كيس نامبر: 00005xxx, تاريخ رؤيت قبولى: 1 may, سفارتخانه: آتکارا انتقال به ابوظبی, تاريخ ارسال فرم 260: 20 may, تاريخ كارنت شدنMarch 12, تاریخ رویت فرم دوم: 24 مارس, تبدیل In Transit به Ready: اپریل 23 تاريخ مصاحبه: 11 May, وضعیت: چک امنیتی, آپدیت: 23 آوریل, 11 می, 14 می, 17 می, 18 می (گروهی, روز)، 19 (شب, فقط خودم), شناخته شدن نامم توسط سایت ابوظبی بعد از 11 روز, 21 آپدیت سفارت
تشکر کنندگان: Memolk ، endeavour
(2015-05-14 ساعت 19:26)khalilkhah نوشته:  [quote='Memolk' pid='611605' dateline='1431599622']
پسر من حدودا ۲ سال و ۸ ماهشه....برای گرفتن جواب از NMC دبی چقدر زمان باید در نظر بگیرم...برای ماها که دو روزه...ولی توی همین تایپیک دیدم که برای بچه ها ۴ روز بعد جواب می دن...لطفا اگر اطلاع دارید و با بچه رفتید مصاحبه بگید.

ما که رفتیم, گفتن از ۵ می اینطوری می شه, یعنی اولا هر روز بچه ها را آزمایش نمی کنن و فقط شنبه و سه شنبه است, تازه ۵ روز نتیجه آزمایش بچه ها طول می کشه مبلغش هم از 40 درهم به 300 درهم تغییر کرده, با این حال اطلاعات من ممکنه کامل نباشه شما بهتره به ملیکا خانم (که خیلی هم به ما اونجا کمک کرد و دستش درد نکنه) که تقریبا هر روز NMC ا
ممست زنگ بزنید.

[/quo]

ممنون پس من نزدیک مصاحبه اول یه تماس با خانم ملیکا می گیرم.
کیس: **66/ رویت قبولی 2 May /سفارت : ابوظبی /مصاحبه:July 28/ویزا یک ضرب /مقصد: دالاسCool

در من آنکه ماند تویی ,آنکه رفت من.
تشکر کنندگان:
(2015-05-15 ساعت 18:17)Memolk نوشته:  
(2015-05-14 ساعت 19:26)khalilkhah نوشته:  [quote='Memolk' pid='611605' dateline='1431599622']
پسر من حدودا ۲ سال و ۸ ماهشه....برای گرفتن جواب از NMC دبی چقدر زمان باید در نظر بگیرم...برای ماها که دو روزه...ولی توی همین تایپیک دیدم که برای بچه ها ۴ روز بعد جواب می دن...لطفا اگر اطلاع دارید و با بچه رفتید مصاحبه بگید.

ما که رفتیم, گفتن از ۵ می اینطوری می شه, یعنی اولا هر روز بچه ها را آزمایش نمی کنن و فقط شنبه و سه شنبه است, تازه ۵ روز نتیجه آزمایش بچه ها طول می کشه مبلغش هم از 40 درهم به 300 درهم تغییر کرده, با این حال اطلاعات من ممکنه کامل نباشه شما بهتره به ملیکا خانم (که خیلی هم به ما اونجا کمک کرد و دستش درد نکنه) که تقریبا هر روز NMC ا
ممست زنگ بزنید.

[/quo]

ممنون پس من نزدیک مصاحبه اول یه تماس با خانم ملیکا می گیرم.
..

منم یک پسر دو سال و یازده ماهه دارم.الان دوبی هستم...سه شنبه بعدازظهر ساعت 5 nmc بودم و دکتر گفت جمعه حاضر نمیشه ولی برای سفارت امروز غروب یه نامه داد که نوشته یکشنبه غروب برای بچه حاضر میشه ولی مال من و همسر امروز حاضر شد....الانم دیگه لهجه هندی دارم از بس که اینجا هندی هستش
تاریخ رویت قبولی:1 می 2014__شماره کیس:##49___تعداد افراد در کیس:3 نفر____زمان کرنت شدن :12 مارچ_ ___تغییر مکان مصاحبه از آنکارا به ابوظبی توسط kcc_____زمان مصاحبه: 17 می__وضعیت: AP همه اعضاء____اولین آپدیت سیس 19 می هر سه نفر/دومین آپدیت سیس20می نفر اصلی کیس و من و آخرین آپ سیس 10آگوست هر سه نفر /تو سایت ابو فقط یک آپ در تاریخ 21 می ____18و19و20 آگوست آپ هر سه ....صدور ویزا 23آگوست
تشکر کنندگان: khalilkhah ، areb1356 ، Memolk

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان