کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
سفر به ارمنستان برای مصاحبه: تور، هتل، بلیط و ...
(2015-05-27 ساعت 16:46)ehsan_pars نوشته:  
(2015-05-26 ساعت 23:52)babak 2000 نوشته:  سلام
من مدرک دیپلمم را نتونستم پیدا کنم البته ریز نمرات دیپلم، مدرک پیش دانشگاهی و مدرک لیسانس را دارم، برای همین به اداره آموزش و پرورش مراجعه کردیم و آنها گفتند که دیپلم المثنی صادر نمی کنند و لذا گواهی تائیدیه دیپلم را برای دارالترجمه ای که می خواستیم مدارکمان را ترجمه کند، خودشان پست کردند. که الان به دست دارالترجمه رسیده است که البته ما کپی آن را از دارالترجمه گرفتیم که در پایین آن ذکر شده "این مدرک در پرونده ایشان در دارالترجمه بایگانی گردد و یا به این اداره برگردانده شود" ودارالترجمه هم به ما اعلام کرده که ما مدرک را ترجمه کرده و همراه کپی برابر اصل آن به شما تحویل می دهیم ولی اصلا گواهی تائیدیه دیپلم را به ما نمی دهند. آیا در روز مصاحبه که می بایست اصل مدارک ارائه شود مشکلی ایجاد نمی گردد؟
من تمام صفحات را مطالعه کردم و ظاهرا چند نفر از دوستان این مشکل را داشته اند.
لطفا دوستانی که این مورد را داشته اند و به مصاحبه رفته اند من را راهنمایی نمایند.

دیپلم ندارید طوری نیستش اما حتما لیسانس رو با خودتون ببرید

اداره اموزش پرورش تاییده تحصیلی دیپلم رو به اداره مترجمین رسمی تو میدان حسن اباد پست میکند و اونجا فقط اجازه ترجمه را میدهند و شما از اونجا دو کپی از تاییده تحصیلی مهر شده تحویل گرفته و به داالترجمه ببرید مثل باقی مدارک
درست شبیه همینکاری که شما انجام دادید
ما اینکارو انجام دادیم و مشکلی هم پیش نیومد
شماره کیس: 2015AS 51xx
تعداد افراد کیس : 2 نفر
تاریخ مصاحبه:12 می ایروان
اپدیت ها: 13 می هر دو کیس روزانه- 15 می هر دو کیس شبانه- 18 می و 19 می کیس اصلی شبانه_7 جولای کیس اصلی روزانه_21 جولای کیس اصلی شبانه و 22 جولای کیس اصلی روزانه و اعلام شماره کیس در سایت سفارت برای کلیر شدن
مقصد: هیوستون
تشکر کنندگان: Daneshjo ، mel
الناز جان به شما و همسرتون تبریک میگم
اینم یه هورااآااااااااااااااااآااااااا

ایروان هوا چطوره :-) ؟؟؟
[/quote]

هوا عالیه،یکشنبه که رسیدیم کمی خنکتر بود,اما الان روزها افتابی گرم گرم,شبها هم خنکای مطلوبی داره,حتما یه ژاکت سبک همراتون باشه
CN:2015AS51xx
٢نفر:تعداد افراد منظور در كيس
19may:ارسالds260
March:كارنتي
24march:دريافت نامه دوم
Mayاخر:مصاحبه
يكضرب:ويزا
تشکر کنندگان: hilda60 ، Hamraaz Jng ، Daneshjo
(2015-05-26 ساعت 18:19)m0haj3r نوشته:  
(2015-05-26 ساعت 18:06)الناز٢ نوشته:  از همسرم که برنده اصلی بود فقط ۴ سوال اینکه کارت چیه کی عروسی کردی ؟کجا میخوای بری؟سربازی چرا معاف شدی؟بعد گفتهمه چیز حله ،شما ویزاتونو میگیرین جمعه،و فقط برای اطلاعات بیشتر خودش و ١٠ دقیقه راجب معافیتش پرسید،همین

ممنون بابت اطلاعات ، فقط ميشه بگيد دليل معافى همسرتون چى بود و به آفيسر چى گفتيد؟ چون ما نگران اين مسئله هستيم ....

با تشكر

علت معافیتش نمره چشمش بود و براش سوال بود که چرا به راحتی تو ایران برای این موارد معافی میدن,شاید که ما سعی به فریبشون داریم,و همسرم کل قوانین معافی چشم رو توضیح داد,و گفت من بعد از معافیت جراحی کردم که کاملا خوب نشد و هنوز هم عینک میزنم ,نگران این بود که حالا که میبینه شاید معافیش از بین بره
CN:2015AS51xx
٢نفر:تعداد افراد منظور در كيس
19may:ارسالds260
March:كارنتي
24march:دريافت نامه دوم
Mayاخر:مصاحبه
يكضرب:ويزا
تشکر کنندگان: hilda60 ، m.ghoreishi ، Hamraaz Jng ، Daneshjo
آهان.... خيلى ممنون از توضيحتون
پس معافيت پزشكى داشتن ايشون..

به هر جهت باز هم تبريك [emoji28]
تشکر کنندگان: hilda60 ، الناز٢ ، Daneshjo
سلام به دوستان عزيز لطفا در مورد هتل و يا اپارتمان با قيمت مناسب دوستاني كه اطلاعات دارند من رو راهنمايي كنند
با تشكر

شماره کیس: ***2015AS0006
نفرات : 2 نفر
سفارت: انکارا/ تغییر به ایروان
ارسال فرم سری اول : 5 جون
کارنت شدن :20 می
مصاحبه : دوم جولای
ویزا یکضرب بعد از یک هفته
مقصد : دالاس
اولین ورود : 11 نوامبر
تشکر کنندگان: Daneshjo
[quote='ahuraee' pid='617607' dateline='1432877112']
سلام به دوستان عزيز لطفا در مورد هتل و يا اپارتمان با قيمت مناسب دوستاني كه اطلاعات دارند من رو راهنمايي كنند
با تشكر

سلام
ما از هیور سرویس اپارتمان گرفتیم نزدیک میدون جمهوری تقریبا با تخفیف شبی 35 دلار
به نظر من خدماتشون خوب بود. داخل اپارتمان فوق العاده تمیز و مرتب بود البته کلاس Aرو دیدم ولی نمای ساختمون و راهروها و اسانسور خیلی قدیمی و کهنه بود.
حتما تخفیف هم بگیرید.
اپدیت ها: 13 می هر دو کیس روزانه- 15 می هر دو کیس شبانه- 18 می و 19 می کیس اصلی شبانه_7 جولای کیس اصلی روزانه_21 جولای کیس اصلی شبانه و 22 جولای کیس اصلی روزانه و اعلام شماره کیس در سایت سفارت برای کلیر شدن
تشکر کنندگان: Daneshjo ، mel
مرسي از راهنماييتون اگه امكانش هست شمارشون رو برام بزاريد
نظرتون در مورد هتل چيه؟

شماره کیس: ***2015AS0006
نفرات : 2 نفر
سفارت: انکارا/ تغییر به ایروان
ارسال فرم سری اول : 5 جون
کارنت شدن :20 می
مصاحبه : دوم جولای
ویزا یکضرب بعد از یک هفته
مقصد : دالاس
اولین ورود : 11 نوامبر
(2015-05-29 ساعت 11:01)ahuraee نوشته:  مرسي از راهنماييتون اگه امكانش هست شمارشون رو برام بزاريد
نظرتون در مورد هتل چيه؟

www.hyurservice.com این سایتشونه با ایمیل میتونی رزرو کنید
دوستای من که هتل گرفته بودن راضی بودن بسته به هزینه ای که میخواید کنید داره
تشکر کنندگان: m.ghoreishi ، hilda60 ، Daneshjo ، mel
با سلام خدمت همه دوستان مهاجر سرا قرار بود یه سفرنامه خودم رو براتون ارسال کنم که امروز میخوام یه شرحی کامل از اون براتون بذارم اول یکم خودمو معرفی کنم
من فارغ التحصیل MBA در گرایش مالی بودم که توی ی کشور دیگه مدرکمو گرفته بودم با حدودا 6 سال سابقه کار و همسرم فارغ التحصیل رشته تربیت بدنی کارشناسی ارشد
بعد از اینکه در لاتری برنده شدم شروع به تحقیق درباره نحوه پر کردن فرم رو شروع کردم ریز بخشها شو خوندم که خوشبختانه زیاد به مشگل بر نخوردم تا اینکه نامه دوم اومد برام و من دیدم که سفارت محل مصاحبه ایروان انتخاب شده در صورتی که در فرم من انکارا رو زده بودم که یکم دچار استرس یا تردید شدم که با پیغامهایی که دوستان گذاشتند فهمیدم یک امر عادیه وقت سفارت سه شنبه 26 می 5 خرداد در ایروان ( ارمنستان ) ساعت 2 بعد از ظهر تنظیم شده بود که یک هفته قبلش به دکتر کریستسن ایمیل زدم و فقط اسم خودمو و با خانومم براش نوشتم که وقت میخوام برای دوشنه و ایشون هم اکی داد مدت زمان پاسخ ایمیل 8 ساعت بیشتر نبود و گفت جواب نامه پزشکی فردا ( سه شنبه ) ساعت 12 دستتون میرسه و چون دیدم همه چی طبق روال ممکنه دیگه برنامه حرکت رو تنظیم کردم سفر من شنبه ساعت 6 عصر با اتوبوس دیدار سیر گیتی که هر روز ساعت 1 از تهران راه می افته آغاز شد و ما حدود 2.30 شب بود که به مرز رسیدیم اونجا 2 تا فیش به مبلغ 250.000 ریال و 40.000 ریال پر کردیم بابت عوارض خروجی و نزدیک 80 هزار تومان درام خریدم که تا خود ایروان کافی بود زیاد درام نخریدم چون نرخش پایین بود و یه سیم کارت BEELINE به قیمت 10 هزار تومان خریدم یه 700 متر جلوتر از روی پل ارس که رد شدیم رفتیم به مرز ارمنستان که نفری 3000 درام ( 3000*7 یا 8 تومان ) برای ویزا اونجا پرداخت کردیم بعدش منتظر بودیم تا اتوبوس بیاد سرباز های ایرانی بهمون گفتن اگه قرص استامنیفون دارین نبرین که اذیتتون میکنم چند تا مسکن برده بودیم که مشگلی پیش نیومد خلاصه اتوبوس اومد و سوار اتوبوس شدیم و گردنه های پر پیچ و خم ارمنستان شروع شد حوالی 8.30 صبح بود که مناظر بسیار زیبای کوه و دشت اونجا رو به وضوح دیدیم چون مه غلیظی کل فضا رو گرفته بود سرعت اتوبوس هم بیشتر از 40-50 تا نبود که یه کم تحمل بالایی میخواد حوالیه 4 عصر یکشنبه بود که اتوبوس به تمینال رسید زمانیه که خواستیم از اتوبوس پیاده شیم بروکر های خانه ها از آقا و خانم ریختن سرمون مهلت حرف زدن ندادم بهتون خلاصه ی خانه 2 خوابه لوکس گرفتیم شبی 40 $ که بعدا فهمیدیم بروکر خیلی از این پول ور میداره و به صاحبخانه میده تازه 10 $ به بروکر دادیم که نباید این مبلغ رو هم میدادیم خانه ما 5 دقیقه با ترمینال و 10 دقیقه با سفارت فاصله داشت بعد از اینکه وسایل و گذاشتیم بروکر اطراف رو به ما معرفی کرد و ما هم برگشتیم سمت ترمینال برای اینکه نهار بخوریم روبروی ترمینال اون دست خیابان یه Exchange بود که بروکری میگفت پایین ور میداره پول کم چنج کنید بعدا فهمیدیم نه اینطور نبوده هم غذا خوردیم و هم پول چنج کردیم بعدش یه استراحت کردیم و رفتیم سمت میدان جمهوری که اونا بهش میگین Republic square
برنده شده : سال 2015 سفارت مصاحبه شونده : ارمنستان تاریخ مصاحبه : may 2015 ویزای یک ضرب ورود به آمریکا : oct 22 2015 نیویورک
تشکر کنندگان: hilda60 ، parastoo23 ، ALISHARIFI ، Hamraaz Jng ، Daneshjo ، mel
روز دوم : با استفاده از google map تونستیم ادرس بیمارستان و پیدا کنیم دوستان مهاجر سرا زحمت کشیدن شماره اتوبوس رو قبلا گذاشته بودن که شماره 67 بود که دقیقا روبروی خانه ما ایستگاه داشت با یکم سوال و ایما و اشاره سوار شدیم و google map و روشن کردیم دیدم داره میره سمت بیمارستان البته یادم رفت صبح قبل رفتن به منشی دکتر کریستین زنگ زدم گقت همون موقع که دکتر ایمی زده اسمتون هست فقط سر موقع بیایین گفتیم باشه ساعت 1 قرارمون بود 12.30 رفتیم سر قرار البته مینی بوس آبی رنگ که شماره 67 نوشته بود ما رو رسوند جلوی بیمارستان رفتیم داخل بیمارستان طبقه 2 انتهای راهرو سمت راس اتاق 222 و در زدیم که منشی خانم دکتر که فارسی بلد بود اومد بیرون ی 10 دقیقه ای باهامون حرف زد که همه حرفاش اینها بودن :چند جا شکستگی دارین – چند با بستری شدین – چند بار بیماری خاص گرفتین – داروی خاصی مصرف میکنین – چند سالتونه – خارج از ایران بودین تا حالا ( بیش از 6 ماه ) –آبله مرغان و اوریون – چند ساله ازدواج کردین – بچه دارین اینها بعدش بهمون گفت 6 تا عکس 3*4 با کپی پاسپورتها – برگه قبولی توی لاتری – کارت واکسن رو- آدرس ارمنستان – ایران – آمریکا رو به صورت تایپ شده خواست از ما چون نداشتیم رفتیم روبروی بیمارستان برای کپی بدین ما مدارک رو اماده کردیم بهشون و منتظر شدیم تا صدا کنن
دوستان اگه مدارکی یا چیزی کم و کسر داشته باشن توی بیمارستان روبروی بیمارستان 50 متر بالاتر یه مغازه ای هست میوه فروشی پایینش 5 تا پله میخوره میره پایین کلا کپی – عکس و اینها رو انجام میده
بعدش دکتر صدا کرد منشی دکتر وزن – فشار خون – قد – چشم و آزمایش کرد روی کپی پاسپورتها نوشت منتظر شدیم تا دکتر معاینه کرد به همراه منشی و خودمون نشستیم پیش دکتر به سوالهای اون جواب دادیم همون سوالهای منشی و پرسید بعدش گفت دراز بکشین روی تخت و قفسه سینه و تنفس و ضربان و چک کرد بعد اتمام اینها نشست و مراحل بعدی و توضیح داد که شامل عکس قفسه سینه و آزمایش خون و مبلغ پولی و که باید بپردازیم و رو توضیح داد که کلا عبارت است از : نفری 30.000 درام بابت خود پزشک – نفری 13.000 درام بابت عکس –نفری 2000 درام بابت آزمایش خون البته ما MMR رو نزده بودیم که نفری 12000 درام رو هم بابت اون پرداخت کردیم .
بعد از پزشک رفتیم طیقه اول اطلاعات نوشته دکتر رو دادیم بهش تا فیش عکس رو صادر کرد بردیم صندوق پرداخت کردیم 10 متر بعد از صندوق جایی بود که باید عکس میگرفتیم عکس رو گرفتن بعدش با CD عکس رفتیم پیش یه دکتر دیگه که گفت مشگلی ندارین CD برگردوند گفت فردا وقتی جواب آزمایش ها رو میایین بگیرین حتما CD ها رو باید بیارین تا مهر کنیم بعدش گفت نتایج عکس رو خودمون به دکتر کریستین ارسال می کنیم بعد رفتیم پشت بیمارستان برای آزمایش خون که پولشو اونجا خودشون جداگانه میگرفتن دیگه به صندوق ندادیم اونجاهم یه خون از رگ گرفت و تمام شد برگشتیم از بیمارستان بیرون تا روز سوم
برنده شده : سال 2015 سفارت مصاحبه شونده : ارمنستان تاریخ مصاحبه : may 2015 ویزای یک ضرب ورود به آمریکا : oct 22 2015 نیویورک
تشکر کنندگان: hilda60 ، parastoo23 ، hamid99 ، ALISHARIFI ، Hamraaz Jng ، Daneshjo ، ریحانا ، mel
(2015-05-28 ساعت 12:44)mahtaji نوشته:  
(2015-05-26 ساعت 23:52)babak 2000 نوشته:  سلام
من مدرک دیپلمم را نتونستم پیدا کنم البته ریز نمرات دیپلم، مدرک پیش دانشگاهی و مدرک لیسانس را دارم، برای همین به اداره آموزش و پرورش مراجعه کردیم و آنها گفتند که دیپلم المثنی صادر نمی کنند و لذا گواهی تائیدیه دیپلم را برای دارالترجمه ای که می خواستیم مدارکمان را ترجمه کند، خودشان پست کردند. که الان به دست دارالترجمه رسیده است که البته ما کپی آن را از دارالترجمه گرفتیم که در پایین آن ذکر شده "این مدرک در پرونده ایشان در دارالترجمه بایگانی گردد و یا به این اداره برگردانده شود" ودارالترجمه هم به ما اعلام کرده که ما مدرک را ترجمه کرده و همراه کپی برابر اصل آن به شما تحویل می دهیم ولی اصلا گواهی تائیدیه دیپلم را به ما نمی دهند. آیا در روز مصاحبه که می بایست اصل مدارک ارائه شود مشکلی ایجاد نمی گردد؟
من تمام صفحات را مطالعه کردم و ظاهرا چند نفر از دوستان این مشکل را داشته اند.
لطفا دوستانی که این مورد را داشته اند و به مصاحبه رفته اند من را راهنمایی نمایند.

اداره اموزش پرورش تاییده تحصیلی دیپلم رو به اداره مترجمین رسمی تو میدان حسن اباد پست میکند و اونجا فقط اجازه ترجمه را میدهند و شما از اونجا دو کپی از تاییده تحصیلی مهر شده تحویل گرفته و به داالترجمه ببرید مثل باقی مدارک

ممنونم از پاسختون. یعنی شما هم در روز مصاحبه اصل تائیدیه تحصیلی دیپلم که تحویل دارالترجمه شده بود را، نبرده اید و فقط ترجمه و کپی که به آن ضمیمه است کافی می باشد؟
(2015-05-29 ساعت 12:37)babak 2000 نوشته:  
(2015-05-28 ساعت 12:44)mahtaji نوشته:  
(2015-05-27 ساعت 16:46)ehsan_pars نوشته:  [quote='babak 2000' pid='616697' dateline='1432668140']
سلام
من مدرک دیپلمم را نتونستم پیدا کنم البته ریز نمرات دیپلم، مدرک پیش دانشگاهی و مدرک لیسانس را دارم، برای همین به اداره آموزش و پرورش مراجعه کردیم و آنها گفتند که دیپلم المثنی صادر نمی کنند و لذا گواهی تائیدیه دیپلم را برای دارالترجمه ای که می خواستیم مدارکمان را ترجمه کند، خودشان پست کردند. که الان به دست دارالترجمه رسیده است که البته ما کپی آن را از دارالترجمه گرفتیم که در پایین آن ذکر شده "این مدرک در پرونده ایشان در دارالترجمه بایگانی گردد و یا به این اداره برگردانده شود" ودارالترجمه هم به ما اعلام کرده که ما مدرک را ترجمه کرده و همراه کپی برابر اصل آن به شما تحویل می دهیم ولی اصلا گواهی تائیدیه دیپلم را به ما

ممنونم از پاسختون. یعنی شما هم در روز مصاحبه اصل تائیدیه تحصیلی دیپلم که تحویل دارالترجمه شده بود را، نبرده اید و فقط ترجمه و کپی که به آن ضمیمه است کافی می باشد؟
اداره مترجمین دو تا کپی که دارای مهربرابر اصل بود را به ما داد که یکیشو دارالترجمه به ترجمه ان پیوست کرد و یکیش هم پیش خودمون موند که به عنوان اصل ارائه دادیم
تشکر کنندگان: babak 2000 ، Daneshjo
(2015-05-27 ساعت 16:48)k1_m_1358 نوشته:  
(2015-05-26 ساعت 23:52)babak 2000 نوشته:  دوستانی که این مورد را داشته اند و به مصاحبه رفته اند من را راهنمایی نمایند.
والا از ما مدرک دیپلم رو علاوه بر لیسانس خواست.
حالا شما پیش دانشگاهی رو دارین ایشالا که مشکلی پیش نمیاد.

پیش داسته باشید کافیه
من که دیپلم ندادم بش :-)
با اون خانومه کلی صحبت کردم :-) گفت مدرک پیشم ضروری نیست (اما حتما ببرید من مدرک پیش رو بشون دادم )ولی از دوره دبیرستان می خوایم مدرکی داشته باشیم(واسه محکم کاری خودشون می خوان)

حالا باز به من رتبه ندید :-)
تشکر کنندگان: Hamraaz Jng ، k1_m_1358 ، Daneshjo
دوستان بنظرمیرسه بعضی آژانس های هواپیمایی بدلیل چارترکردن ارزانتر باشه تا بخواهیم از ماهان رزرو کنیم و هتل هم جدا رزرو کنیم من که به این نتیجه رسیدم کسی نظری دارد ؟
ترس می تواند شما را زندانی نگهدارد و امید می تواند شما را آزاد نماید.
fear can hold you prisoner. Hope can set you free
شماره کیس:***6>کنسولگری:آنکارا»ایروان > تعداد افراد:3 نفر >مصاحبه:July6 نتیجه: خودمAug18 کلیر و همسرم Sep14 ورود:به امیدخدا Nov
سفرنامه من
(2015-05-30 ساعت 09:17)ریحانا نوشته:  دوستان بنظرمیرسه بعضی آژانس های هواپیمایی بدلیل چارترکردن ارزانتر باشه تا بخواهیم از ماهان رزرو کنیم و هتل هم جدا رزرو کنیم من که به این نتیجه رسیدم کسی نظری دارد ؟

سلام وقت بخیر

بله درسته چارتر کردن و قیمتشون از خود سایت ماهان هم ارزونتر است . اما توجه کنید این بلیط ها سیستمی نیست !!!

یعنی تمایل داشتید تغییر بدید برگشت را هزینه خیلی سنگینی باید پرداخت کنید .

اما اگر مطمئن هستید که برگشت را تغییر نمیدید چارتر گزینه خیلی مناسبی هست .

موفق باشید
شماره کیس ***6. رویت قبولی 10May. تعداد افراد 2 نفر. سفارت آنکارا . مصاحبه نیمه اول جولای . نتیجه 1 ضرب هر 2 نفر Big Grin . مقصد سیاتلRolleyes
سفرنامه از سیر تا پیاز من

تشکر کنندگان: ریحانا ، hilda60 ، Daneshjo

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان