کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
سفر به ارمنستان برای مصاحبه: تور، هتل، بلیط و ...
بله من بازه زمانی سفرم را گسترده انتخاب کردم که نیازی به تغییر زمان پرواز نباشه.
ترس می تواند شما را زندانی نگهدارد و امید می تواند شما را آزاد نماید.
fear can hold you prisoner. Hope can set you free
شماره کیس:***6>کنسولگری:آنکارا»ایروان > تعداد افراد:3 نفر >مصاحبه:July6 نتیجه: خودمAug18 کلیر و همسرم Sep14 ورود:به امیدخدا Nov
سفرنامه من
تشکر کنندگان: hilda60 ، Daneshjo
(2015-05-30 ساعت 10:31)ریحانا نوشته:  بله من بازه زمانی سفرم را گسترده انتخاب کردم که نیازی به تغییر زمان پرواز نباشه.

با سلام قیمت چارتر برای یک هفته چقدر است؟
قیمت سیستمی ماهان چقدر؟
ممنون از راهنماییتون
شماره کیس: ***2015AS0006
نفرات : 2 نفر
سفارت: انکارا/ تغییر به ایروان
ارسال فرم سری اول : 5 جون
کارنت شدن :20 می
مصاحبه : دوم جولای
ویزا یکضرب بعد از یک هفته
مقصد : دالاس
اولین ورود : 11 نوامبر
تشکر کنندگان: Daneshjo
(2015-05-30 ساعت 10:31)ریحانا نوشته:  بله من بازه زمانی سفرم را گسترده انتخاب کردم که نیازی به تغییر زمان پرواز نباشه.
مواظب باشید پاسپورتاتونم جا نذارید تو هتل?

شماره کیس: 2015AS 51xx
تعداد افراد کیس : 2 نفر
تاریخ مصاحبه:12 می ایروان
اپدیت ها: 13 می هر دو کیس روزانه- 15 می هر دو کیس شبانه- 18 می و 19 می کیس اصلی شبانه_7 جولای کیس اصلی روزانه_21 جولای کیس اصلی شبانه و 22 جولای کیس اصلی روزانه و اعلام شماره کیس در سایت سفارت برای کلیر شدن
مقصد: هیوستون
(2015-05-30 ساعت 10:51)ahuraee نوشته:  

با سلام قیمت چارتر برای یک هفته چقدر است؟
قیمت سیستمی ماهان چقدر؟
ممنون از راهنماییتون
قیمت سیستمی ماهان با توجه به روز آن فرق میکنه مثلا پرواز یکشنبه ارزانترا cچهارشنبه هست هزینه هتل هم که جداست من ا زتور قیمت نفری گرفتم که هزینه هتل و هواپیما را شامل میشد به گونه ای بود که عملا هزینه هواپیماش ارزونتر از هزینه هواپیما در سایت ماهان است . فقط یک فرق اینکه اگر از آژانس بگیرید چون چارتری هست قابل تغییر نیست. ولی برای ما که برنامه مدیکال و مصاحبه معلومه و بازه زمانی هم برای بعد مصاحبه در نظر گرفتیم چارتر بودنش نباید مشکلی ایجاد کند.
شماره کیس:***6>کنسولگری:آنکارا»ایروان > تعداد افراد:3 نفر >مصاحبه:July6 نتیجه: خودمAug18 کلیر و همسرم Sep14 ورود:به امیدخدا Nov
سفرنامه من
تشکر کنندگان: hilda60 ، Daneshjo
(2015-05-30 ساعت 11:44)mahtaji نوشته:  [quote='ریحانا' pid='618004' dateline='1432965664']

بله مراقبم ولی اصل پاسپورتها سفارته برای ویزای یکضربمWink
سفرنامه من
تشکر کنندگان: hilda60 ، shahin2737 ، Hamraaz Jng ، Daneshjo ، mel
روز سوم :
در روز سوم طبق گفته های منشی دکتر کریستین ساعت 12 برای گرفتن نتایج آزمایشهای پزشکی با مینی بوس 67 به جلوی درب بیمارستان رفتیم البته CD های داده شده در روز قبل و با خودمون بردیم تا مهر کنن جوابها رو گرفتیم و پرسیدیم که آیا مشگلی داره یا نه که گفتن نه چون ساعت 2 وقت سفارت داشتیم دوباره برگشتیم جلوی بیمارستان با مینی بوس 67 رفتیم تا جلوی درب سفارت که ساعت حدودا 1.10 ظهر بود مامور انتظامی سفارت گفت چند دقیقه صبر کنین بعدش صدا کرد برای وایستادن توی صف ی چک لیستی داشت و از روی اون افراد رو جدا می کرد Green card جدا لاتری ها جدا و خود ارمنی ها هم جدا پس از چند دقیقه منتظر شدن بهمون گفت برین ، به قسمت بازرسی رسیدیم و چند دقیقه بابت بازررسی معطل شدیم بعدش ما رو به سالن که 6 تا station داشت هدایت کردن بعد از بلند گو گفتن نفر اول – نفر دوم ( منظور هر کسی که اول اومده بود باید می رفت و به ترتیب ) تا نوبت به ما رسید تمامی مدارکمون و بررسی کرد و ی فیش داد برای واریز نفری 330$ به صندوق بعد اینکه پول و واریز کردیم منتظر شدیم تا به مصاحبه اصلی دعوت کنن که حدود 45 دقیقه طول کشید بعد مسئول مصاحبه از بلندگو ایم ما رو خوند و رفتیم داخل ی قسم نامه بود اون رو با صدای بلند خوندیم و شروع کرد به سوال کردن اولین سوال اینکه چرا میخوای بری نیویورک من هم چون رشته فایننس بود گفتم بازار مالی تو نیویورک بسیار گسترده است منتظر سوال بعدی بودم که دیگه هیچی نپرسید ی چند دقیقه ای تایپ کرد و گفت پاسپورتتون و بندازین به صندوق البته من چون آدرس آمریکا نداشتم بهم گفت ادرس و تهیه کن با پاسپورت بنداز تو صندوق منتظر باشین تا تماس بگیریم بیاین پاسپورت ها رو بگیرین ما هم خوشحال در اومدیم بیرون تا نفرات بعدی هم پشت سر ما رفتن پیش همون آقا برای مصاحبه که خوشبختانه همشون accept گرفتن
برنده شده : سال 2015 سفارت مصاحبه شونده : ارمنستان تاریخ مصاحبه : may 2015 ویزای یک ضرب ورود به آمریکا : oct 22 2015 نیویورک
تشکر کنندگان: hamed.fa ، hilda60 ، m.ghoreishi ، ریحانا ، Daneshjo ، mel
(2015-05-30 ساعت 18:55)omid_andera نوشته:  روز سوم :
در روز سوم طبق گفته های منشی دکتر کریستین ساعت 12 برای گرفتن نتایج آزمایشهای پزشکی با مینی بوس 67 به جلوی درب بیمارستان رفتیم البته CD های داده شده در روز قبل و با خودمون بردیم تا مهر کنن جوابها رو گرفتیم و پرسیدیم که آیا مشگلی داره یا نه که گفتن نه چون ساعت ۲ وقت سفارت داشتیم دوباره برگشتیم جلوی بیمارستان با مینی بوس 67 رفتیم تا جلوی درب سفارت که ساعت حدودا ۱.۱۰ ظهر بود مامور انتظامی سفارت گفت چند دقیقه صبر کنین بعدش صدا کرد برای وایستادن توی صف ی چک لیستی داشت و از روی اون افراد رو جدا می کرد Green card جدا لاتری ها جدا و خود ارمنی ها هم جدا پس از چند دقیقه منتظر شدن بهمون گفت برین ، به قسمت بازرسی رسیدیم و چند دقیقه بابت بازررسی معطل شدیم بعدش ما رو به سالن که ۶ تا station داشت هدایت کردن بعد از بلند گو گفتن نفر اول – نفر دوم ( منظور هر کسی که اول اومده بود باید می رفت و به ترتیب ) تا نوبت به ما رسید تمامی مدارکمون و بررسی کرد و ی فیش داد برای واریز نفری 330$ به صندوق بعد اینکه پول و واریز کردیم منتظر شدیم تا به مصاحبه اصلی دعوت کنن که حدود 45 دقیقه طول کشید بعد مسئول مصاحبه از بلندگو ایم ما رو خوند و رفتیم داخل ی قسم نامه بود اون رو با صدای بلند خوندیم و شروع کرد به سوال کردن اولین سوال اینکه چرا میخوای بری نیویورک من هم چون رشته فایننس بود گفتم بازار مالی تو نیویورک بسیار گسترده است منتظر سوال بعدی بودم که دیگه هیچی نپرسید ی چند دقیقه ای تایپ کرد و گفت پاسپورتتون و بندازین به صندوق البته من چون آدرس آمریکا نداشتم بهم گفت ادرس و تهیه کن با پاسپورت بنداز تو صندوق منتظر باشین تا تماس بگیریم بیاین پاسپورت ها رو بگیرین ما هم خوشحال در اومدیم بیرون تا نفرات بعدی هم پشت سر ما رفتن پیش همون آقا برای مصاحبه که خوشبختانه همشون accept گرفتن
دوست عزیز شرایط خودتون و نفرات بعدیتون هم تا جایی که میدونید بگید. سربازی رفتی؟ و ....

در روز سوم طبق گفته های منشی دکتر کریستین ساعت 12 برای گرفتن نتایج آزمایشهای پزشکی با مینی بوس 67 به جلوی درب بیمارستان رفتیم البته CD های داده شده در روز قبل و با خودمون بردیم تا مهر کنن جوابها رو گرفتیم و پرسیدیم که آیا مشگلی داره یا نه که گفتن نه چون ساعت ۲ وقت سفارت داشتیم دوباره برگشتیم جلوی بیمارستان با مینی بوس 67 رفتیم تا جلوی درب سفارت که ساعت حدودا ۱.۱۰ ظهر بود مامور انتظامی سفارت گفت چند دقیقه صبر کنین بعدش صدا کرد برای وایستادن توی صف ی چک لیستی داشت و از روی اون افراد رو جدا می کرد Green card جدا لاتری ها جدا و خود ارمنی ها هم جدا پس از چند دقیقه منتظر شدن بهمون گفت برین ، به قسمت بازرسی رسیدیم و چند دقیقه بابت بازررسی معطل شدیم بعدش ما رو به سالن که ۶ تا station داشت هدایت کردن بعد از بلند گو گفتن نفر اول – نفر دوم ( منظور هر کسی که اول اومده بود باید می رفت و به ترتیب ) تا نوبت به ما رسید تمامی مدارکمون و بررسی کرد و ی فیش داد برای واریز نفری 330$ به صندوق بعد اینکه پول و واریز کردیم منتظر شدیم تا به مصاحبه اصلی دعوت کنن که حدود 45 دقیقه طول کشید بعد مسئول مصاحبه از بلندگو ایم ما رو خوند و رفتیم داخل ی قسم نامه بود اون رو با صدای بلند خوندیم و شروع کرد به سوال کردن اولین سوال اینکه چرا میخوای بری نیویورک من هم چون رشته فایننس بود گفتم بازار مالی تو نیویورک بسیار گسترده است منتظر سوال بعدی بودم که دیگه هیچی نپرسید ی چند دقیقه ای تایپ کرد و گفت پاسپورتتون و بندازین به صندوق البته من چون آدرس آمریکا نداشتم بهم گفت ادرس و تهیه کن با پاسپورت بنداز تو صندوق منتظر باشین تا تماس بگیریم بیاین پاسپورت ها رو بگیرین ما هم خوشحال در اومدیم بیرون تا نفرات بعدی هم پشت سر ما رفتن پیش همون آقا برای مصاحبه که خوشبختانه همشون accept گرفتن
دوست عزیز شرایط خودتون و نفرات بعدیتون هم تا جایی که میدونید بگید. سربازی رفتی؟ و ....
خوشتر ز عشق و صحبت و باد بهار چیست........................ساقی کجاست گو سبب انتظار چیست
.زاهد شراب کوثر و حافظ پیاله خواست..............................تا در میانه خواسته کردگار چیست
تشکر کنندگان: hilda60 ، hamed.fa ، Daneshjo
سلام در چند پست قبل نقشه شماتیک فرودگاه امام و فرودگاه ایروان و بخش مدیکال رو گذاشته بودید که قبلا دیده بودمشون. اما الان که خواستم دوباره ببینم عکسها باز نمیشن.. میشه دوباره قرارشون بدید؟؟ من خیلی احتیاجشون دارم. ممنونم
(2015-05-30 ساعت 21:30)houshym نوشته:  

سربازی معافیت کفالت داشتم واسه این به موردی نخورد اما تو سفارت افرادی بودن که 80 سالشون بود بازنشسته ارتش بودن کلییر خوردن اما افرادی که پزشکی داشتن علتشو پرس و جو. میکرد

سربازی معافیت کفالت داشتم واسه این به موردی نخورد اما تو سفارت افرادی بودن که 80 سالشون بود بازنشسته ارتش بودن کلییر خوردن اما افرادی که پزشکی داشتن علتشو پرس و جو. میکرد

برنده شده : سال 2015 سفارت مصاحبه شونده : ارمنستان تاریخ مصاحبه : may 2015 ویزای یک ضرب ورود به آمریکا : oct 22 2015 نیویورک
تشکر کنندگان: ariana80 ، hilda60 ، Daneshjo
(2015-05-29 ساعت 09:55)ahuraee نوشته:  سلام به دوستان عزيز لطفا در مورد هتل و يا اپارتمان با قيمت مناسب دوستاني كه اطلاعات دارند من رو راهنمايي كنند
با تشكر

سلام دوست عزيز،اميدوارم جوابم خيلي دير نباشه،ما هم در نهايت از اژانس hyur(هيور)از طريق booking.com رزرو كرديم،(چون جاهايي كه دوستان مهربون مهاجر سرايي معرفي كردن خيلي تميز و خوب بود،ولي چون ما دو نفربوديم اونجا دو خوابه و اينكه هفته مهمي در ارمنستان بود قيمتش براي ما زياد بود)كه نيازي هم به كرديت كارت نداره،كد اپارتمانشم255#بود،و همين طور كه مهتاج جان گفتن داخلش امكانات لازم خوب و تميز و بيرونش نماي كهنه و خستهWink
و براي ٥شب و٦روز ١٥٧ دلار،و پسرنل بسيار مودب و دلسوزي هم داشت
CN:2015AS51xx
٢نفر:تعداد افراد منظور در كيس
19may:ارسالds260
March:كارنتي
24march:دريافت نامه دوم
Mayاخر:مصاحبه
يكضرب:ويزا
تشکر کنندگان: shahin2737 ، hilda60 ، ریحانا ، faravaz ، Daneshjo
(2014-08-13 ساعت 14:58)behdadK نوشته:  لطفا فقط گفت؟؟؟؟؟ای مربوط به تور، هتل، بلیط، ترانسفر، کرایه ماشین و .... برای سفر به ارمنستان را در این تاپیک پیگیری کنید. ارسالهای غیر مرتبط پاک خواهند شد.
در صورتی که اطلاعاتی که نیاز دارید در این تاپیک پیدا نشد مرجع اطلاعات اضافه تاپیک های مشابه سالهای قبل تاپیـــــــــک ۲۰۱۴ و تاپیـــــــــک ۲۰۱۳ و همچنین سفرنامه ۲۰۱۴ و سفرنامه ۲۰۱۳ می باشد. اطلاعات فوق حتما به تمامی سئوالات شما پاسخ خواهد داد. پس حتما قبل از ارائه سئوال تکراری اول تاپیک موجود را مطالعه کنید. بعد در صورت نیاز تاپیک های بالا و علی الخصوص سفرنامه ۲۰۱۴ ای ها را و اگر جواب را پیدا نکردید سئوال خود را در این تاپیک مطرح کنید.

سایت سفارت آمریکا در ایروان
بخش متقاضیان ایرانی

صفحه اعلام کیس نامبرهای کلیر شده

email address: IranIVYerevan@state.gov

نقـــشـــــه ایـــــــــــروان ۱

نقـــشـــــه ایـــــــــــروان ۲

مطالب زیر از تاپیک ۲۰۱۴ مشابه پست آقای H Pier کپی شده و کپی رایتش با ایشون هست:
-------------------------------------------------------------------
با عرض سلام و ادب.
به مرور که سفرنامه های پارسال و امسال دوستان رو مطالعه میکردم گاها نکاتی رو برمیداشتم که برام مهم بودند و ابتدا سعی کردم اون ها رو در غالب یک فایل برای راهنمایی خودم در بیاورم که طی سفر از آن استفاده کنم اما به نظرم جالب آمد که این مطالب رو روی سایت بگذارم شاید برای کسی مفید باشه و بتونن استفاده کنن.
تمام این مطالب برگرفته از سفرنامه دوستان پارسال و امسال سفر کرده میباشد ( از همه اون ها ممنونم ) فکر کردم که جای این پست در این تاپیک بهتر است. سعی کردم هرچه خلاصه تر مطالب را جمع کنم.

این مطالب شامل ۵ قسمت میباشد :
۱- فرودگاه امام خمینی ۲- فرودگاه ایروان ۳- مدیکال ۴- مصاحبه در سفارت ۵- بعضی از کلمات پرکاربرد ارمنی

۱-فرودگاه امام خمینی

اگر می خواهید با آرامش مراحل پرواز خود را طی کنید حداقل دو ساعت قبل از پرواز در فرودگاه امام باشید.

شماتیک سالن فرودگاه امام خمینی(خروجی ها، مسیر گیت های پرواز، موقعیت حدودی بانک ملت و...)

[عکس: 77043347835868984595.jpg]

ورود به فرودگاه :

با نشان دادن پاسپورت و بلیط و عبور اشخاص و وسایل از دستگاه وارد سالنی میشویم که کانترهای پرواز برای تهیه کارت پرواز
در این بخش قرار گرفته اند. به کانتر مربوطه مراجعه کرده و با ارائه پاسپورت و نشان دادن بلیط، کارت پرواز رو دریافت کرده و
در امتداد مسیری که وارد سالن میشویم و تا رسیدن به بازرسی بعدی حرکت میکنیم که به چند تا باجه که به صورت اتاقک است
میرسیم و به نوبت با ارائه مدارک زیر عبور میکنیم :
۱- پاسپورت
۲- کارت پرواز
۳- عوارض خروج که مامور مستقر این قبض رو نگه میدارند

دریافت ارز دولتی :

از فضای کافی شاپ عبور کرده و در انتهای سالن سمت چپ از طریق پله برقی به یک طبقه پایین تر رفته و به سمت راست میرویم
(درست تر اینه که بگم از کنار پله برقی دور زدیم) و شعبه بانک ملت رو اونجا دیدیم.
با نوشتن جمله 300 دلار ارز مسافرتی دریافت شد و درج شماره تلفن همراه و امضاء بر روی حواله و ارائه آن، مبلغ 300 دلار
دریافت میکنیم .

آماده برای پرواز :

پس از آن به سمت گیت مربوطه میرویم . در آن زمان با ارائه مدارک زیر وارد بازرسی نهایی و دقیق تر میشویم :
۱- کارت ملی
۲- پاسپورت
۳- کارت پرواز
و در انتهای سالن به گیت مربوطه میرسیم و منتظر میشویم تا زمانی که اجازه سوار شدن به هواپیما صادر بشه .

۲- فرودگاه ایروان :

نقشه شماتیک سالن فرودگاه ایروان :

بعد از خروج از هواپیما وارد سالن اصلی جهت دریافت ویزا میشویم که نقشه شماتیک این سالن به صورت زیر است :

[عکس: 59597914183918059732.jpg]

چنج کردن دلار به درام :

بعد از خروج از هواپیما ابتدا از طریق مسیری که با فلش های آبی تیره مشخص شده به پله برقی میرسید و بعد از پایین رفتن از پله
ها و دنبال کردن فلش های سبز رنگ به قسمتی که مربوط به تبدیل دلار و دریافت درام هست میرسید که همانطور که همه دوستان
توضیح دادن صف مربوط به باجه بلافاصله شلوغ میشه و دستگاه ها بدون مراجعه کننده . بلافاصله پس از قرار دادن دلار در
دستگاه درام رو دریافت میکنید .

دریافت ویزای ارمنستان :

با دنبال کردن فلش بنفش به باجه دریافت ویزا مراجعه میکنیم و ویزا رو دریافت میکنیم .
بعد از پرداخت مبلغ یک برگ ویزا روی پاسپورت شما چسبانده می شه. کلا اگر مراحل دریافت ویزا رو به ترتیب انجام بدید کمتر
از ۵ دقیقه کارتون قبل از همه مسافران بدون اطلاع و سر به هوا انجام می شه.

پس از دریافت ویزا :

بعد از دریافت ویزا با دنبال کردن فلش های قرمز رنگ به باجه های کنترل ویزا رهسپار میشویم و پس از اون هم بسیار راحت به
مسیر ادامه میدهید و با برداشتن چمدان ها و یا ... از سالن خارج میشوید .
البته مسیر دقیقا از وسط یک فروشگاه می گذره، رهاش کنید قیمت های این فروشگاه ها معمولا زیاد تر از فروشگاه های داخل شهر
هست. بعد از دریافت وسایل خودتون می تونید به سالن انتظار فرودگاه برید و از اون جا خارج بشید
اونجا پر است از آدمهایی که جایی رو برای اجاره دارند و یا تاکسی هایی که نرخ های بسیار بالایی رو پیشنهاد میدهند .

خرید سیم کارت در فرودگاه ایروان :

از فرودگاه که بیایین بیرون (بعد از تحویل گرفتن بار) قبل از درب خروج، سمت راست، نمایندگی ویوا سل هست، به هر کی بگین
ویوا سل نشونتون میده.
قیمت سیم کارت: 100 درام= 900 تومان
حداقل شارژ: 400 درام= 3600 تومان
هزینه هر دقیقه تماس به تهران با کد فوق: حدود 800 تومان
تماس قیمت مناسب با کد ******** 77009821 به تهران داره . در سطح شهر هم نمایندگی داره. فقط بگین اینترنت را همونجا
فعالش کنه .
هزینه هر ۱ مگا بایت اینترنت: ۹ تومان
برای استفاده از خدمات اینترنت نامحدود برای ۱ روز کامل: #۱*7777* هزینه 100 درام روزی
اگر ۷ روز در ایروان هستید هر روز باید این کد رو بزنید و 100*۷ درام برای ۷ روز پرداخت نمایید
برای اطلاعات بیشتر به زبان انگلیسی:#777* و همچنین خط هات لاین: 111
چک کردن باقی مانده موجودی: #122*
داخل شهر هم یکسری دستگاه هست شبیه ای تی ام که به زبان فارسی هم تبدیل میشه و میتونید خیلی راحت با پرداخت پول موبایلتون
را شارژ کنید .

گرفتن تاکسی از فرودگاه :

ممکن است در سالن انتظار کسی منتظر شما باشه، حتی اگر این طور نباشه کار چاق کن هایی هستند که کم و بیش فارسی می دونند
و همه کارت به سینه دارند، مراقب اون ها باشید. اگر می خواهید از اون ها کمک بگیرید کاملا دقیق و بازاری برخورد کنید اون ها
به دنبال این هستند که در قبال خدماتی که به شما می دند پول بیشتری بگیرند که اگر آگاه باشید شما می تونید بازی رو به نفع خودتون
تمام کنید.
۱- یک تاکسی فرودگاه بگیرین و 4000 درام بدید. آدرس محلتون را به ارمنی داشته باشین .
۲- یک تاکسی متفرقه بگیرید (همونهایی که اونجا پرسه میزنند) و 3000 درام با چانه زنی بدید .
۳- کمی تامل کنید تا یک تاکسی گذری بیاد و 2000 درام با چانه زنی بدید .
۴- به طبقه بالا فرودگاه برید و با کمی تامل تاکسی که مسافر پیاد میکنه 2000-1500 درام با چانه زنی بدید .
بستگی به حال و حوصله، میزان بار و شرایطتون داره .

۳- مدیکال :

بعد از ورود به ساختمان اصلی بیمارستان، صندوق روبه روی شما، عکسبرداری سمت راست و راه پله برای رفتن به طبقه دوم و
اتاق دکتر سمت چپ انتهای راه رو می باشد .
اتاق دکتر در طبق دوم انتهای راهروی سمت راست، اتاق 222 است. توجه کنید شماره اتاق ها به ترتیب نیست .
ساختمان آزمایشگاه خون درست پشت ساختمان اصلی است و برای رسیدن به آن باید ساحتمان اصلی رو دور بزنید .

نقشه شماتیک از بیمارستان :

توجه داشته باشید که طبقه ای که در اصلی بیمارستان هست و شما وارد می شوید به عنوان طبقه اول هست و نه طبقه همکف .
ابتدا برای رفتن به اتاق دکتر با دنبال کردن مسیر فلش های آبی رنگ به سمت پله ها رفته و از مسیر سمت راست برای بالا رفتن
استفاده میکنید و برای رسیدن به طبقه دوم باید دو ردیف پله طی بشه (تصویر زیر) :

[عکس: 36501868629558036966.jpg]

بعد از بالا رفتن از پله ها و دیدن تابلو طبقه دوم از فضای کوچکی که وجود دارد خارج شده و با دنبال کردن فلش های آبی رنگ به
طرف راهروی سمت راست ادامه مسیر میدهید که در این راهرو هم احتمالا کودکان زیادی دیده میشوند و هم کسانی که مسن تر
هستند. به انتهای راهرو میرسید که روبرو یک پنجره و سمت چپ اتاق 222 معروف .

: (EXAMINATION ROOM)

[عکس: 18921467083984893555.jpg]

[عکس: 34339854248094486110.jpg]

اتاق دکتر :

[عکس: 97394429028429662299.jpg]

مدارک لازم جهت ارائه در مدیکال :
۱- پاسپورت + کپی
۲- سه قطعه عکس ۴*۳ (پشت نویسی شده با نام و شماره کیس)
۳- کیس نامبر
۴- کارت واکسیناسیون + کپی
۵- نامه دعوت به مصاحبه
۶- نامه تست آنتی بادی
۷- پرینت ایمیل تعیین وقت برای آزمایشات پزشکی
۸- 45000 درام پول نقد بابت هزینه مدیکال

کروکی ساختمان آزمایشگاه :

[عکس: 30365263261179889421.jpg]

۴- مصاحبه در سفارت :

برای رفتن به سفارت کافیه به تاکسیها بگید :
oozoomem genam Amerikyan despanatuny

مدارک لازم جهت ارائه :

۱- پاسپورت + کپی
۲- شناسنامه + ترجمه + کپی
۳- کارت ملی + ترجمه + کپی
۴- کارت پایان خدمت +ترجمه + کپی
۵- مدارک تحصیلی + ترجمه + کپی
۶- پرینت نامه بارکد دار قبولی در لاتاری
۷- پرینت نامه دوم زمان و مکان مصاحبه
۸- تمکن مالی
۹- پرینت فرم مشخصات (260) که در سایت پرکردید.
۱۰- پاکت مدیکال
11- عکس ۵*۵
12- 330 دلار پول نقد به ازای هر نفر که در سفارت پرداخت میشود
13- دونسخه ترجمه از سند ازدواج

۵- بعضی از کلمات پرکاربرد ارمنی :

[عکس: 55451113182676029597.jpg]

[عکس: 42368594087701974829.jpg]

آدرس سفارت آمریکا و بیمارستان موراتسان به زبان ارمنی و انگلیسی :

[عکس: 48302474347277785632.jpg]

تلفن تماس خانم لوسی منشی دکتر کریستین : 0037496047333

تهیه و بردن موارد زیر توصیه میشود :

۱- برس ۲- حوله ۳- چتر ۴- دستمال کاغدی ۵- دمپایی ۶- نان ۷- پنیر ۸- خرما ۹- مقداری بیسکوییت ۱۰- مقداری شکلات 11- میوه 12- چای کیسه ای 13- کنسرو و غذاهای نیمه آماده 14- ظروف کاغذی یا یک بار مصرف و...

کپی پاسپورت :
کپی از صفحه اول پاسپورت حداقل ۶ نسخه الزامی است :
۱- خط موبایل
۲- محل اسکان
۳- دکتر
۴- سفارت برای روز مصاحبه
۵- سفارت برای اخذ ویزا
۶- همراه داشتن در سطح شهر
هم میتونید اسکن پاسپورتاتونو ایمیل کنید و هم میتونید فایلش رو تو موبایلتون بریزید. با این صفحات بزرگ موبایل، کاملاً مشخصه.

قیمت برخی اقلام در ارمنستان :

Potatoes: 100 drams
Apples: 200-600 drams (apple season starts in September)
Pears: 400-800 drams (pear season starts in September)
Grapes: 300-500 drams
Peaches: 150-200 drams
Watermelons: 100-150 drams
Melons: 100-150 drams
Oranges: 400-500 drams
Bananas: 500-600 drams

Bread: 230-250 drams
Macaroni products: 380-420 drams
Cereals (rice, buckwheat , etc.): 300-500 drams
Cheese: 800-1500 drams
Milk: 250 drams
Sour cream: 160 drams
Madzoon (a fermented milk product similar to yogurt), 0.5l: 120-140 drams
Butter: starting from 1300 drams
Chicken egg, per one: 40-60 drams
Sugar: 250 drams
Pork: 1800 drams
Beef: 1400-1600 drams
Chicken: 700-1200 drams
Sausage: 1500-2000 drams

نکات و توصیه ها :

نوشیدن قهوه های سطح شهر را از دست ندید.

خریدتون رو مخصوصا برای سوغاتی (شکلات و قهوه) از فروشگاه یروان سیتی بکنید. حداقل 20 % ارزونتره.

بازار دست فروشهای شنبه و یکشنبه را از دست ندید >> آدرس: خیابان جمهوری، ابتدای خیابان نعلبندان، سمت راست، اواسط پارک کنار مترو.

شبها حدود ساعت ۹ در میدان جمهوری رقص آب با موزیک هست و جالبه.

ایروان شهریه که به قول اونوریا و بعضی اینوریا نایت لایف داره، بویژه شب های تعطیل. همون اطراف میدون جمهوری و خیابون های همون منطقه مثل بلوار شمالی مرکز تجمع افراد و خانواده هاست .

حتما قهوه های کافه های نزدیک جمهوریو امتحان کنید، اکثرشون هم وای فای دارن. کفش مناسب بپوشید و کل اون منطقه هارو پیاده بگردید.

تو خيابون ابوويان درست روبروي فروشگاه SAS يه خيابونه كه تاكسي ها و ون ها هم مسافر ميزنن،اگه نياز به لوازم تحرير يا پرينت و كپي داشتين بريد اونجا كه مركز اينجور چيزاس.

همون خيابون روبروي SAS كه اسمش يادم نيست و مركز پرينت و كپيه رو اگه تا قبل از چهارراه بزرگ نرسيده به كاسكاد ادامه بدين(٦ دقيقه پياده روي)،يه رستوراني سمت راستتون هست كه شيشه ايه و پيتزاهاش عاليه و قيمت هاش هم خيلي عاليه .حتما تست كنيد.

سر اون خيابوني كه سنگ فرش داره و به هراپاراك ميرسه پيتزا هات(HUT) و KFC داره ،من پيتزاهاشو پيشنهاد ميكنم كه واقعا خوشمزه است.همچنين اگه مثل من طرفدار سوپ هستن،سوپ قارچ اونجا رو تست كنيد .

بازم تو همون خيابون روبروي SAS،يه پاركي سمت چپتونه.تو اون پاركه يه شعبه KFC داره و قبلا همسرم اونجا رفته و ميگفت غذاش خيلي خوبه.

قيمت پوشاك تو ايروان خيلي گرونه .به نظرم تركيه بيشتر ميشد خريد كرد .

ما پول هامون رو تو SAS چنج ميكرديم كه به نظرم ٤٠٥ نرخ تبديل خوبي بود.

دوستانی که تو محدوده میدون جمهوری یعنی خیابانهای هانراپتوتیان،آبویان،نعلبندیان،امیریان و درکل خیابانهای منتهی به میدون آپارتمان اجاره میکنن واسه رفتن به بیمارستان میتونن از مینی ون شماره 67 استفاده کنن . ایستگاهش اول خیابان امیریان و جلو بیمارستان هم ایستگاه داره و کرایش هم نفری 100 درام است.

در خیابان تیگران نزدیک میدان جمهوری یه صرافی هست به نام ایرانیان که هم تور میبره و هم ریال رو به درام با نرخ ۷.۵ هم با کارت بانکی هم نقدی تبدیل میکنه .

آدرس دفتر هواپیمایى پرواز در ارمنستان :
ارمنستان - ایروان - خیابان نعلبندیان ، شماره 19 ، شرکت داتو ت ت ت
تلفن : 524401-0037410

سلام خواهش میکنم عکس های کروکی فرودگاه و بیمارستان رو از اول بذارید باز نمیشن دیگه. میخوام پرینت بگیرم
تشکر کنندگان: hilda60 ، Daneshjo ، amin551
(2015-06-02 ساعت 09:43)amirabas93 نوشته:  سلام
خواهش میکنم کسایی که اطلاعاتشون بالاست کمکم کنن.
با توجه به اینکه من نقدینگی زیاد ندارم و با توجه به کیس نامبرم که 6300 هستش و با توجه به اینکه مجرد هستم، به نظر شما کدوم سفارت رو انتخاب کنم که هم سخت گیری کمتری داشته باشن، هم هزینه کمتری داشته باشه، هم پزشک معتمد سفارت سختگیری کمتری داشته باشه؟
واسه پر کردن فرم DS 260 زیاد فرصت ندارم
توروخدا یه نفر جوابمو کامل بده
(فکر میکنم سفارت ایروان از همه نظر مناسب باشه، نظر بقیه چیه؟)
خواهش میکنم باز قدیمی تر ها کامنت نذارن که "اگر شما یکم بیشتر تاپیک ها رو مطالعه میکردی جواب سوال هاتو میگرفتی!!! " بخدا نصف تاپیک هارو خوندم اما نتونستم جمع بندی کنم چون حالت مقایسه ای بین سفارت ها نبوده)

امسال ایروان و ابوظبی خوب جواب دادن... بین این دوتا هم ابوظبی خوب بوده .... این رو هم در نظر بگیرید . بیشتر دوستان وقتی نامه دومشون اومده محل مصاحبشون عوض شده یکیشونم ما..... باز برای سال آینده رو نمیدونم...
دوستان اگه اطلاعات بیشتری دارن کمک کنن
شماره کیس: چهار هزار **کنسولگری: ایروان **تعداد افراد منظور در کیس :خودم و همسرم
مصاحبه: آخر مارچ ** دریافت ویزا:خودم یک ضرب همسرم کلیرنس(سربازی اسمشو نبر)
آخرین آپدیت: 17 آپریل . 18و 20و 21 آگوست و کلیرشدن 21 آگوست بعد از 150 روز
24 آگوست تحویل پاسپورت به سفارت . 26 آگوست دریافت ویزای همسر
11 سپتامبر ورود به امریکا . 21 سپتامبر آمدن سوشیال . 21 سپتامبر واریز165 دلار . 30 اکتبر آمدن گرین کارت
تشکر کنندگان: behjat ، ریحانا ، m.ghoreishi ، Amir.AA ، Daneshjo
(2015-06-02 ساعت 09:47)hilda60 نوشته:  
با توجه به اینکه من نقدینگی زیاد ندارم و با توجه به کیس نامبرم که 6300 هستش و با توجه به اینکه مجرد هستم، به نظر شما کدوم سفارت رو انتخاب کنم که هم سخت گیری کمتری داشته باشن، هم هزینه کمتری داشته باشه، هم پزشک معتمد سفارت سختگیری کمتری داشته باشه؟
خواهش میکنم باز قدیمی تر ها کامنت نذارن که "اگر شما یکم بیشتر تاپیک ها رو مطالعه میکردی جواب سوال هاتو میگرفتی!!! " بخدا نصف تاپیک هارو خوندم اما نتونستم جمع بندی کنم چون حالت مقایسه ای بین سفارت ها نبوده)

امسال ایروان و ابوظبی خوب جواب دادن... بین این دوتا هم ابوظبی خوب بوده .... این رو هم در نظر بگیرید . بیشتر دوستان وقتی نامه دومشون اومده محل مصاحبشون عوض شده یکیشونم ما..... باز برای سال آینده رو نمیدونم...
دوستان اگه اطلاعات بیشتری دارن کمک کنن
سلام اول از همه تبریک برای قبولی شما در لاتاری 2016 دوم اینکه از نظر من و مطالعاتی که از دوستان دور و نزدیک و همین تاپیک های مهاجر سرا داشتم من ارمنستان رو انتخاب کردم . از لحاظ آمار قبولی در ویزا گرفتن من فکر کنم به سفارت ربط نداره که مثلا سهمیه سفارت ابوظبی صدور ویزا چند درصد و یا انکارا فلان درصد و ارمنستان کمتر از همه . تا حدودی از این مسئله مطمئن هستم ولی باز هم از مدیران تاپیک سوال بپرسید . ولی در تهیه بلیط- اجاره اپارتمان و یا هتل - کارهای مدیکال . و واکسناسیون ارمنستان از همه جا ارزون تره و راحت تره . گیر و گرفتاری هم نداره . موفق باشید با کیس نامبری که دارید حدود همین وقت ها وقت مصاحبه شما خواهد بود ( حدود خرداد ماه 1395)
(#) كیس نامبر : 2015AS4###
(#) تعداد افراد : 4 نفر
(#) کنسولگری : Yerevan
(#) ارسال فرم های سری اول : June
(#) کارنت: MARCH
(#) تاریخ مصاحبه : MAY 06
دريافت ويزا : ;کلرینس برگه آبی . انتظار بد دردیه
آپدیت : 08JUN..02JUN.....08MAY(شبانه .همه خانواده و خودم )....13JUL(به خاطر جواب ایمیل . فقط خودم )...14JUL(فقط خودم )24jul هم خودم و همسرم
(#) کلریر 27 july
(#)دریافت ویزا :30 july
(#): مقصد: دالاس
تشکر کنندگان: fa15 ، hilda60 ، ehsan_pars ، Amir.AA ، Daneshjo
بهتون تبریک می گم به نظر من ایروان خوبه مدیکال راحته مثلا به واکسن آبله مرغان گیر نمی دن هزینه موندن پایین تر البته احتماتل داره خودشون مکان سفارت رو عوض کنند که برای کیس من اینطور بود منشی دکتر خم ارمنی ایرانی هست خانم جنیس خیلی کمک می کنه
در مورد تمکن مالی نگران نباش برای هر کیس 10000 دلار باشه کافیه کمتر اینکه کمتر باشه بستگی به نظر آفیسر داره

امیدوارم موفق باشید
تشکر کنندگان: ALISHARIFI ، ehsan_pars ، Amir.AA ، Daneshjo
(2015-06-02 ساعت 17:01)alcapon نوشته:  
بهتون تبریک می گم به نظر من ایروان خوبه مدیکال راحته مثلا به واکسن آبله مرغان گیر نمی دن هزینه موندن پایین تر البته احتماتل داره خودشون مکان سفارت رو عوض کنند که برای کیس من اینطور بود منشی دکتر خم ارمنی ایرانی هست خانم جنیس خیلی کمک می کنه
در مورد تمکن مالی نگران نباش برای هر کیس 10000 دلار باشه کافیه کمتر اینکه کمتر باشه بستگی به نظر آفیسر داره

امیدوارم موفق باشید
پیرو نوشته های دوست عزیز alcapon برای تمکن مالی یه جدولی است مربوط به خط فقر زندگی در آمریکا که هر ساله اعلام میشه و الان برای 2015 در دست رس هست برای 2016 هم بعدا اعلام میشه . البته علما ی با تجربه توصیه میکنن که عدد جدول رو در 1.25 ضرب کنی خیال آفیسر راحت میشه . تو جدول برای هر خانواده به تعداد نفرات فرق میکنه مثلا خانواده یک نفره - دو نفره و ....
(#) كیس نامبر : 2015AS4###
(#) تعداد افراد : 4 نفر
(#) کنسولگری : Yerevan
(#) ارسال فرم های سری اول : June
(#) کارنت: MARCH
(#) تاریخ مصاحبه : MAY 06
دريافت ويزا : ;کلرینس برگه آبی . انتظار بد دردیه
آپدیت : 08JUN..02JUN.....08MAY(شبانه .همه خانواده و خودم )....13JUL(به خاطر جواب ایمیل . فقط خودم )...14JUL(فقط خودم )24jul هم خودم و همسرم
(#) کلریر 27 july
(#)دریافت ویزا :30 july
(#): مقصد: دالاس
تشکر کنندگان: Amir.AA ، Daneshjo

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان