کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
کلیرنس برندگان 2015
دوستان سلام خبر خوب این که همین الان یکی از دوستان بنده که مصاحبه ژولای داشته از ابوظبی بهشون زنگ زدن که ویزاشون آماده است وپاسهاشون رو بفرستن اینم عیدی من به همه شما که امیدوار باشید انشاالله بزودی همه کلیر میشیم
کیس نامبر ۷۰xx
تاریخ مصاحبه ۱۴ اگوست انکارا
برنده کیس خودم
همسرم معاف
نتیجه مصاحبه: کلیرنس
تشکر کنندگان: Alex 2014 ، 1362amin1362 ، hamed shayan ، 2015reza ، m.ghoreishi ، M.d ، moj21 ، nimanoush ، Shaft ، A2000 ، لطف اله ، mordad
باز اگه دعوام نکنی که چرا ایراد میگیری ی سری سر کیس هستند که ایشود هستند ولی زیر مجموعه شون ready اینا را حساب کردید؟ اینا را فکر کنم باید حذف کنی
2015ASxxx(یک نفر)#ديدن قبولي: 10 مي 2014#ارسال فرم‌ها: 03 اکتبر2014#تاريخ کارنت:12آگوست 2014 #مصاحبه :انکارا 5 می Cool# دریافت Ap Sad آپ: {(می:5و6و7)}
بازمانده 2015
تشکر کنندگان: 1362amin1362
(2015-08-25 ساعت 19:40)mehrdad_123 نوشته:  باز اگه دعوام نکنی که چرا ایراد میگیری ی سری سر کیس هستند که ایشود هستند ولی زیر مجموعه شون ready اینا را حساب کردید؟ اینا را فکر کنم باید حذف کنی

فکر می کنی اونا رو جزو کدوم گروه در نظر بگیریم بهتره؟
گروهی که اصلا دیگه نمیتونن ویزا بگیرن و از آمار کل باید کم بشن؟
تشکر کنندگان: 1362amin1362 ، hamed shayan
(2015-08-25 ساعت 19:43)yesorno نوشته:  
(2015-08-25 ساعت 19:40)mehrdad_123 نوشته:  باز اگه دعوام نکنی که چرا ایراد میگیری ی سری سر کیس هستند که ایشود هستند ولی زیر مجموعه شون ready اینا را حساب کردید؟ اینا را فکر کنم باید حذف کنی

من حدسم اینه اینا کسایی هستند که بالای 21 سال شدند یا طلاق گرفته ها و خدای نکرده مرده ها هستند . فکر کنم باید حذف شوند .
2015ASxxx(یک نفر)#ديدن قبولي: 10 مي 2014#ارسال فرم‌ها: 03 اکتبر2014#تاريخ کارنت:12آگوست 2014 #مصاحبه :انکارا 5 می Cool# دریافت Ap Sad آپ: {(می:5و6و7)}
بازمانده 2015
تشکر کنندگان: 1362amin1362
(2015-08-25 ساعت 19:45)mehrdad_123 نوشته:  

من حدسم اینه اینا کسایی هستند که بالای 21 سال شدند یا طلاق گرفته ها و خدای نکرده مرده ها هستند . فکر کنم باید حذف شوند .
فکر نمیکنم این روش صحیح باشه، شاید یکی‌ مثل کیس من باشه که هنوز به زیر مجموعش ویزا ندادند ، در ثانی‌ اگه بالای ۲۱ سال باشند اتوماتیک تو فرم ۲۶۰ اسمشون نیست. البته این سنّ ۲۱ را با استناد به این گفتم که فرزند دوستم که بهمن ماه ۲۱ ساله میشود اسمش جز لیست ۲۶۰ هست
شماره کیس:2015AS6XXX >رویت قبولی:1 may >کنسولگری:Kuala Lumpur > تعداد افراد منظور در کیس :3 نفر>ارسال فرمهای سری اول: 28 > مصاحبه: 7 July > آپدیتها:28 Jul فقط نفر دوم کیس (همسرم) /Jul 31 فقط کیس اصلی‌/ Aug 7,10 هر۳ نفر> Aug 10 نفر اصلی‌ کلیر با دریافت ایمیل سفارت/ 13 August کیس اصلی‌/19 ,18 ,17, 14 August هر ۳ نفر/ Issued Aug 21 کیس اصلی‌/27 August تبدیل / به OR برای نفر دوم کیس/ 28 August هر ۳ نفر / 8 September ایمیل کلیری همسرم بدون هیچ آپدیتی> 10 September همسر و فرزندم Issued
تشکر کنندگان: 1362amin1362 ، Alex 2014
نتیجه بعد از تصحیح سوم :

اینکه بخوایم حساب کنیم در کل جهان چند تا ویزا صادر میشه تا انتهای بازی یعنی باید بیایم و تعداد ویزاهایی که تا امروز صادر شده رو با تعداد افرادی که در حالت چک امنیتی (AP) هستن و تعداد افراد منتظر برای مصاحبه رو جمع کنیم تا کل تعداد ویزاهای ممکن به دست بیاد. به جمع مذکور می تونیم تعداد نفراتی که در حالت انتقال هستن رو هم اضافه کنیم چون در نهایت این افراد هم ویزا می گیرن پس:

total Num of visa = AP + Issued + Ready + trans

عرضم به خدمتتون سیمون در تاریخ 17 آگوست فایلی رو گذاشته که به روز بودنش الان واسمون توفیقی نداره و تعداد رو درست مشخص می کنه، مقادیر هر قسمت رو سر جای خودش بزاریم میبینیم که :

total Num of visa = 4501 + 38787 + 19678 + 694 = 63660

پس اگه تمام کیس های منتظر کلیرنس، از حالت AP کلیر شده و تمام افراد در انتقال پرونده فرایند انتقالشون به دریافت ویزا ختم بشه و تمام افرادی که دعوت به مصاحبه شدن به مصاحبه برن، در کل 63660 ویزا لازم هستش.
اما تصحیحیه :
1. تصحیح اول: تصحیح اطلاعات با توجه به تذکر عالیه جناب mehrdad_123
در افریقا:
2143 کیس در حالت Refused قرار دارن که زیر مجموعه ی اونها الف. 1137 نفر Ready هستن ب. 166 نفر در حالت AP هستن
در اروپا:
490 کیس در حالت Refused قرار دارن که زیر مجموعه ی اونها الف. 391 نفر Ready هستن ب. 72 نفر در حالت AP هستن
در آسیا:
291 کیس در حالت Refused قرار دارن که زیر مجموعه ی اونها الف. 125 نفر Ready هستن ب. 42 نفر در حالت AP هستن
در امریکای جنوبی:
40 کیس در حالت Refused قرار دارن که زیر مجموعه ی اونها الف. 48 نفر Ready هستن ب. 3 نفر در حالت AP هستن
در اقیانوسیه:
42 کیس در حالت Refused قرار دارن که زیر مجموعه ی اونها الف. 8 نفر Ready هستن ب. صفر نفر در حالت AP هستن

برای تصحیح مقدار باید مجموع حالت الف برابر 1709 نفر از مجموع Ready ها و مجموع حالت ب برابر 283 نفر از تعداد کل AP ها کسر کنیم پس عدد AP به 4218 و عدد Ready فعلاً به 17969 نفر قابل تغییر خواهد بود.
2. تصحیح دوم : تصحیح اطلاعات با توجه به تذکر جناب mehrdad_123
کسایی که سر گروهشون یعنی نفر اول گروه در حالت Issued قرار داره و اما زیر مجموعه هایی داره که احتمالاً به هر دلیلی (فوت طلاق و یا گذشتن سنشون از 21 سال و حتی عدم تمایل و ... ) مصاحبه نرفتن و در حالت ready موندن.
افریقا : 416 نفر اروپا 345 نفر، آسیا 74 نفر، امریکای جنوبی 31 نفر و اقیانوسیه 9 نفر در مجموع 875 نفر
این گروه رو باید از تعداد کل ویزاهای مورد نیاز کم بشن و به عبارتی از تعداد کل Ready باید کم بشن و عدد Ready فعلاً به 17094 نفر قابل تغییر خواهد بود.
3. تصحیح سوم
ما یه واقعیت رو به خوبی می دونیم و اون اینکه بسیار و بسیاری از 17094 نفر که در حالت Ready هستن به مصاحبه نخواهند رفت و این عدد نیاز به اصلاح هم داره.

دوست گلم houshym به نکته ای برخورده بود و اون اینکه با ف ی ل ت ر ی ن گ تعداد Ready تعدادی که ایشون جمع زده بودن با تعدادی که سیمون ذکر کرده متفاوت بوده و من این توضیح رو واسشون دادم :

عددی که سیمون برای افراد Ready جمع میزنه :
۱. هم نفر اول های Ready رو شامل میهشه
۲. هم زیر مجموعه ی نفر اول ها (گزینه ۱) رو شامل میشه
۳. هم زیر مجموعه ی تمام کسایی رو شامل میشه که نفرات دوم به بعدشون کلیر شدن و نخواستن ویزا رو بدون نفر اول بگیرن و در حالت Ready موندن اما نفر اولشون در حالت AP هستش

جمع کسایی که دعوت به مصاحبه شدن برابر 15880 نفر هست و با در نظر گرفتن تصحیح یک حدود 1214 نفر از Ready ها در گروه سوم قرار می گیرن که در صورت کلیر شدن نفر اول کیسشون ویزاخواهند گرفت.

اگه هیچ کسی از الان مصاحبه نره یعنی مقدار 15880 نفر از حساب بالا کم میشه (هرچند اینجا آپدیت بودن فایل بسیار مهم هستش) و مجموع ویزاها رو می تونیم این مقدار در نظر بگیریم :

Total Num of visa = 4218 + 38787 + 1214+ 694 = 44913

پس در صورتی که تمام کسایی که در این بازی بازیگر هستن کلیر شده و انتقالشون تموم بشه 44913 ویزا لازمه.

میزان مازاد ویزا یعنی 50000-44913 = 5087 ویزا باقی می مونه که حتی اگه 32% از کل افراد 15880 نفر هم به مصاحبه رفته و یک ضرب!! بگیرن تازه به عدد 50000 خواهیم رسید.

استرس کم اومدن ویزا رو لطفاً از ذهنتون بیرون کنین بخصوص واسه ی ما ایرانی ها و بخصوص یه تعدادی از دوستان که شدیداً روی این نکته حساس شدن و به دنبال راهی باشین که زود تر کلیر بشین.
راهی هم وجود نداره واسه زودتر کلیر شدن نپرس جانم نپرس، ایمیلم بی ارزش شده
الان جواب ایمیل من هم اومد که نوشته متاسفانه پروسه در ادامه داره ودر صورتی که پروسه شما تمام شد قبل از اتام برنامه لاتاری اماده باشید که در مئت کوتاهی مراجعه کنید
شماره کیس 2015AS00003XXX ،تاریخ رویت قبولی:1may،کنسولگری:ankara،ارسال فرم : 15 jun تعداد افراد منظور در کیس :جمعا 4 نفر، ، مصاحبه:2015-jan-21 : خانواده یک ضرب ، خودم پروسه کلیرنس آپدیت : 1/27/2015-1/30/2015-2/3/2015 همه خانواده،2/4/2015 فقط خودم، 3 مارچ و 20 اپریل و 8و25 جون با ایمیل(از این اکانت من و همسرم استفاده میکنیم)
بازمانده 2015
سفر نامه
تشکر کنندگان: yesorno ، ehsan_pars ، 1362amin1362 ، hamed shayan ، Alex 2014 ، satan ، M.d ، moj21 ، mahyaaa
(2015-08-25 ساعت 19:55)Arshia2000 نوشته:  

فکر نمیکنم این روش صحیح باشه، شاید یکی‌ مثل کیس من باشه که هنوز به زیر مجموعش ویزا ندادند ، در ثانی‌ اگه بالای ۲۱ سال باشند اتوماتیک تو فرم ۲۶۰ اسمشون نیست

شما زیر مجموعت در حالت Ready هستش؟
اگه جواب مثبته میشه دلیلش رو بفرمایین؟
تشکر کنندگان: 1362amin1362 ، Alex 2014
اقا یسنو دستت درد نکنه طول میکشه تا بخونم بفهمم

خوشتر ز عشق و صحبت و باد بهار چیست........................ساقی کجاست گو سبب انتظار چیست
.زاهد شراب کوثر و حافظ پیاله خواست..............................تا در میانه خواسته کردگار چیست
تشکر کنندگان: yesorno ، 1362amin1362 ، آزاده_امین
سلام دوستان
ما دو نفر هستيم و همسرم برنده هستش و اكتبر مصاحبه مون بود و به خاطر سربازي همسرم كه س بود تا الان كليرنسمون طول كشيده توي سايت سيس دو بار ١١ و ١٢ آگوست آپديت شديم به نظرتون تا الان كه ٢٥ آگوست هست نبايد جوابي مياومد واسمون؟
آيا اين روال طبيعيه؟!
تشکر کنندگان: 1362amin1362 ، ehsan_pars ، Alex 2014 ، ARSAMNEW ، moj21
(2015-08-25 ساعت 19:57)yesorno نوشته:  
(2015-08-25 ساعت 19:55)Arshia2000 نوشته:  

فکر نمیکنم این روش صحیح باشه، شاید یکی‌ مثل کیس من باشه که هنوز به زیر مجموعش ویزا ندادند ، در ثانی‌ اگه بالای ۲۱ سال باشند اتوماتیک تو فرم ۲۶۰ اسمشون نیست

شما زیر مجموعت در حالت Ready هستش؟
اگه جواب مثبته میشه دلیلش رو بفرمایین؟

اوه نه Ap است، ببخشید انگار قاطی‌ کردم. معذرت می‌خوام
شماره کیس:2015AS6XXX >رویت قبولی:1 may >کنسولگری:Kuala Lumpur > تعداد افراد منظور در کیس :3 نفر>ارسال فرمهای سری اول: 28 > مصاحبه: 7 July > آپدیتها:28 Jul فقط نفر دوم کیس (همسرم) /Jul 31 فقط کیس اصلی‌/ Aug 7,10 هر۳ نفر> Aug 10 نفر اصلی‌ کلیر با دریافت ایمیل سفارت/ 13 August کیس اصلی‌/19 ,18 ,17, 14 August هر ۳ نفر/ Issued Aug 21 کیس اصلی‌/27 August تبدیل / به OR برای نفر دوم کیس/ 28 August هر ۳ نفر / 8 September ایمیل کلیری همسرم بدون هیچ آپدیتی> 10 September همسر و فرزندم Issued
تشکر کنندگان: yesorno ، 1362amin1362 ، Alex 2014 ، hamed shayan ، satan ، آزاده_امین ، ARSAMNEW
(2015-08-25 ساعت 20:06)elmira esteghbal نوشته:  سلام دوستان
ما دو نفر هستيم و همسرم برنده هستش و اكتبر مصاحبه مون بود و به خاطر سربازي همسرم كه س بود تا الان كليرنسمون طول كشيده توي سايت سيس دو بار ١١ و ١٢ آگوست آپديت شديم به نظرتون تا الان كه ٢٥ آگوست هست نبايد جوابي مياومد واسمون؟
آيا اين روال طبيعيه؟!

اول سایت سفارتتون و ایمیلتون رو چک کنین و
با ایمیل پیگیر بشین انشالا که به زودی نتیجه ی زحمتتون میرسه و کلیر میشین
تشکر کنندگان: 1362amin1362 ، Alex 2014 ، hamed shayan ، satan
(2015-08-25 ساعت 19:00)yesorno نوشته:  یه چیز جالب براتون بگم اینکه من مدتهاس دیگه وضعیتمو توی سیس و سفارت چک نمی کنم. تقریباً از وقتی ایمیلمو بی جواب گذاشتن. Big Grin دیگه یادم به لاتاری و مهاجرت نیس

یکی از بچه ها خواسته بود بررسی کنم ببینم وضعیت چجوریه و ویزا کم میاد یا نه. البته ایشون خودشون ماشالا آشنا به این کار هستن و به خوبی این کارو انجام دادن، منم بر حسب وظیفه و فرمایش ایشون این کار رو اینجام می دم. یکم طولانی میشه چون میخوام روش رو توضیح بدم و پر حرفی کنم شاید بعدها به کار کسی بیاد. اگه کسی علاقه نداره نخونه

اینکه بخوایم حساب کنیم در کل جهان چند تا ویزا صادر میشه تا انتهای بازی یعنی باید بیایم و تعداد ویزاهایی که تا امروز صادر شده رو با تعداد افرادی که در حالت چک امنیتی (AP) هستن و تعداد افراد منتظر برای مصاحبه رو جمع کنیم تا کل تعداد ویزاهای ممکن به دست بیاد. به جمع مذکور می تونیم تعداد نفراتی که در حالت انتقال هستن رو هم اضافه کنیم چون در نهایت این افراد هم ویزا می گیرن پس:

total Num of visa = AP + Issued + Ready + trans

عرضم به خدمتتون سیمون در تاریخ 17 آگوست فایلی رو گذاشته که به روز بودنش الان واسمون توفیقی نداره و تعداد رو درست مشخص می کنه، مقادیر هر قسمت رو سر جای خودش بزاریم میبینیم که :

total Num of visa = 4501 + 38787 + 19678 + 694 = 63660

پس اگه تمام کیس های منتظر کلیرنس، از حالت AP کلیر شده و تمام افراد در انتقال پرونده فرایند انتقالشون به دریافت ویزا ختم بشه و تمام افرادی که دعوت به مصاحبه شدن به مصاحبه برن، در کل 63660 ویزا لازم هستش.

ما یه واقعیت رو به خوبی می دونیم و اون اینکه بسیار و بسیاری از 19678 نفر که در حالت Ready هستن به مصاحبه نخواهند رفت و این عدد نیاز به اصلاح هم داره.

دوست گلم houshym به نکته ای برخورده بود و اون اینکه با ف ی ل ت ر ی ن گ تعداد Ready تعدادی که ایشون جمع زده بودن با تعدادی که سیمون ذکر کرده متفاوت بوده و من این توضیح رو واسشون دادم :

عددی که سیمون برای افراد Ready جمع میزنه :
۱. هم نفر اول های Ready رو شامل میهشه
۲. هم زیر مجموعه ی نفر اول ها (گزینه ۱) رو شامل میشه
۳. هم زیر مجموعه ی تمام کسایی رو شامل میشه که نفرات دوم به بعدشون کلیر شدن و نخواستن ویزا رو بدون نفر اول بگیرن و در حالت Ready موندن اما نفر اولشون در حالت AP هستش

جمع کسایی که دعوت به مصاحبه شدن برابر 15880 نفر هست و حدود 3798 نفر از Ready ها در گروه سوم قرار می گیرن که در صورت کلیر شدن نفر اول کیسشون ویزاخواهند گرفت.

اگه هیچ کسی از الان مصاحبه نره یعنی مقدار 15880 نفر از حساب بالا کم میشه (هرچند اینجا آپدیت بودن فایل بسیار مهم هستش) و مجموع ویزاها رو می تونیم این مقدار در نظر بگیریم :

total Num of visa = 4501 + 38787 + 3798+ 694 = 47780

پس در صورتی که تمام کسایی که در این بازی بازیگر هستن کلیر شده و انتقالشون تموم بشه 47780 ویزا لازمه.

میزان مازاد ویزا یعنی 50000-47780 = 2220 ویزا باقی می مونه که حتی اگه 14% از کل افراد 15880 نفر هم به مصاحبه رفته و یک ضرب!! بگیرن تازه به عدد 50000 خواهیم رسید.

استرس کم اومدن ویزا رو لطفاً از ذهنتون بیرون کنین بخصوص واسه ی ما ایرانی ها و بخصوص یه تعدادی از دوستان که شدیداً روی این نکته حساس شدن و به دنبال راهی باشین که زود تر کلیر بشین.

راهی هم وجود نداره واسه زودتر کلیر شدن نپرس جانم نپرس.Big Grin

ایمیل منم جواب ندارن ایمیلم بی ارزش شده Big Grin
شاید این موضوع تکمیل کنه. من میگم کسایی که کیس اول در حالت ready هستن و کیس نامبرشون برای اسیا زیر 5950( یعنی کارنتیهای ما ژوین) است یعنی به مصاحبه نرفته اند و میتوان از این اعداد کم کرد من سرجمع قاره ها رو با این منطق جمع زدم شد7987 نفر( تا ماه می) و 8497 نفر تا ماه ژوین به مصاحبه نرفته اند به عبارتی در کل دنیا هر ماه حدود 800 نفر به مصاحبه نرفته اند که اگر این را در نظر بگیریم از عدد 15880 نفر به طور قطع چیزی حدود 8500 نفر به مصاحبه نمیروند و بنابراین حدود 7400 نفر باقی میمانند که از 2220 تا باقی مانده 5000 تا بیشتراست
لطفا اگر اشکال دارد تصحیح نمایید
از 15880 نفر حدود
خوشتر ز عشق و صحبت و باد بهار چیست........................ساقی کجاست گو سبب انتظار چیست
.زاهد شراب کوثر و حافظ پیاله خواست..............................تا در میانه خواسته کردگار چیست
تشکر کنندگان: yesorno ، satan ، 1362amin1362
من موندم این انکارا چرا داره این همه کم کاری میکنه در صورتی که ابوظبی و ایروان در این دو ماه گذشته حسابی سنگ تمام گذاشتن
البته اینرو هم بگم از لحاظ اماری انکارا برای صدور ویزا لاتاری هنوز از بقیه سفارت ها جلوتر ولی نمیدونم چرا حداقل من این رو احساس نمیکنم
واقعا پشیمون هستم که آنکارا رو انتخاب کردم
از طرف باقی مونده های 20 مارچ..........
شماره کیس :2015AS3xxx/ارسال فرمها: اواخر آگوست/تعدادا افراد کیس:4/کارنت شدن: هفته اول دسامبر/دریافت نامه دوم:23 ژانویه/کنسولگری:آنکارا/مصاحبه:اوایل مارچ/وضعیت:Administrative Processing

تشکر کنندگان: 1362amin1362 ، آزاده_امین ، ARSAMNEW ، moj21 ، 2015reza ، mordad ، mahyaaa
منم هستم. 5 آگوست
(2015-08-25 ساعت 15:25)mordad نوشته:  تا جایی که من متوجه شدم اینایی که اسمشون و مینویسم آنکارا بودیم و منتظر کلیری هستیم. اگه نفر دیگه ای هم هست بیاد خودش اعتراف کنه Wink
mordad مصاحبه ۱۰ دسامبر
SAMBAR مصاحبه ۹ دسامبر
sunn789 مصاحبه 25 ژانویه
دریای خروشان مصاحبه فوریه
2015reza مصاحبه ۴می
mehrdad123 مصاحبه ۵می
آزاده-امین مصاحبه ۸جولای
mahyaa مصاحبه ۹ جولای
homayoon1972 مصاحبه ۹ جولای
nimanoush مصاحبه 11 آگوست
hamidrezamg
ali-bf1
siamak.k

دیگه نبود؟ بریم؟
تشکر کنندگان: satan ، homayoon1972 ، 1362amin1362 ، آزاده_امین ، ARSAMNEW ، mordad

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان