کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
کلیرنس برندگان 2015
ﺩﻭﺳﺘﺎﻥ ﻛﺴﻲ ﺑﺎ ﺳﺮﺑﺎﺯﻱ س ﺑﻮﺩﻩ ﻛﻪ ﻛﻠﻴﺮ ﻃﻮﻻﻧﻲ ﻣﺪﺕ ﺩاﺷﺘﻪ ﺑﻮﺩﻩ و ﻛﻠﻴﺮ ﺷﺪﻩ ﺑﺎﺷﻪ,ﻣﺜﻼ اﻧﺘﻆﺎﺭ ﺑﺎﻻﻱ ﺷﺶ ﻣﺎﻩ,ﻟﻂﻔﺎ اﮔﻪ ﻛﺴﻲ اﻃﻼﻋﻲ ﺩاﺭﻩ ﻣﻤﻨﻮﻥ ﻣﻴﺸﻢ ﺑﮕﻪ.
ﻛﻴﺲ ﻧﺎﻣﺒﺮ **8 ,11 ﻣﺎﻩ ﺧﺪﻣﺖ ﺳﺮﺑﺎﺯﻱ ﺳﭙﺎﻩ و ﺑﻌﺪ ﻣﻌﺎﻑﭘﺰﺷﻜﻲ,ﺷﻐﻞ ﺩﻭﻟﺘﻲﻛﻤﺘﺮ اﺯ ﻳﻚ ﺳﺎﻝ ,ﻣﺼﺎﺣﺒﻪ ﻧﻮاﻣﺒﺮ,ﺁﻧﻜﺎﺭا,ﻫﻤﺴﺮﻡ ﺑﺮﻧﺪﻩ اﺻﻠﻲ ﻭﻳﺰاﻱ ﻳﻜﻀﺮﺏ .ﺁﭘﺪﻳﺘﻬﺎ 8و9 ﻣﺎﺭﭺ و 11 ﺟﻮﻻﻱ ,28 و 30 ﺳﭙﺘﺎﻣﺒﺮ,ﻛﻠﻴﺮ و اﻳﺸﻮﺩ .
تشکر کنندگان: 1362amin1362 ، sunn789 ، Jefferson ، ARSAMNEW ، Alex 2014 ، ebrahim1e ، SAMBAR ، mahyaaa
(2015-08-26 ساعت 23:07)Erwin نوشته:  
(2015-08-26 ساعت 22:18)ebrahim1e نوشته:  
(2015-08-26 ساعت 22:10)Erwin نوشته:  با سلام، شاید چون بنده تازه‌وارد هستم، دوستان، تازه واردین را جدی نمی گیرند، اما از عزیزانِ باتجربه خواهشمندم جواب سوالِ مهمِ مرا در در پست 23298 (صفحۀ 1554) بدهند، چون پاسخ آن می تواند پاسخِ به شرایط خیلی از دوستان در همینجا باشد. با سپاس

سلام
سوالتون چی بود؟
راستی شما از سیمون با همین اسم سوال کرده بودید؟؟؟

سؤال این بود: آیا سفارت ها قادر خواهند بود، برای تمامی افرادی که تا آخر آگوست در آن سفارتخانه کلیر شده اند، برای ماه سپتامبر تقاضای سهمیه و ویزا کنند؟ یا سهیه ها (آنگونه که سایمون میگوید) فقط بر اساس تعداد مصاحبه های آن ماه (سپتامبر) و محدود است؟ اگر حرف سایمون درست باشد، تکلیف اینهمه متقاضی که کلیر شده و تنها منظر صدور ویزا هستند، چه می شود؟ با تشکر

پی‌نوشت: بله، من با همین نام از سایمون سوال کرده بودم. علتش هم آن است که از سفارت نامه ای دریافت کردم که سهمیه ویزاها تمام شده و شما در یک «لیست انتظار» قرار گرفتید تا شاید اگر برای ماه بعد، ویزاهایی در دسترش بود، به ترتیب الویت، [برای کلیر شده ها] صادر شود. توجه کنید که عده ی زیادی برای ماه سپتامبر مصاحبه دارند (از backlog های قبلی)، و اگر همه آنها قرار باشد یکضرب بگیرند؛ طبق پاسخِ سایمون به سوال من؛ برای کلیری های ماه قبلی، ویزا باقی نمی ماند و این موضوع مرا نگران کرد.

دوست عزیز Erwin, دقیقا من هم مشکل شما را دارم، من هم ۱۰ آگوست از سفارت ایمیل دریافت کردم که پروسه شما تمام شده ولی‌ برای پسرتون ویزایی در سراسر دنیا موجود نیست، و گفتند همسرم هنوز تو پروسه AP است. طبق ایمیل برای همسرم و پسرم ۲ ویزا نامبر درخواست دادند و تو لیست انتظار قرار دارند و گفتند هیچ تضمینی نیست تا آخر سپتامبر بهشون ویزا تعلق بگیرد. منم از سایمون سوال کردم و جوابش دقیقا مثل جوابی‌ بود که به شما داده. با توجه به توجیه سایمون در مورد کیس من و الویت ویزا‌های درخواستی و انالیزی که من هر روز روی کیس‌های کنسولگری اینجا انجام میدم توضیحاتش درست می‌باشد، واز طرفی‌ این توضیحات این را نشون میده شما، پسرم و همسر من کلیر هستید و فقط ویزا نامبر می‌خواهید، که آن هم به ترتیب کیس نامبر‌های لاتاری که دارند کلیر میشوند دارد پیش میرود. فقط شانس ما این بوده که جایی مصاحبه داشتیم که با اینکه زود کلیر شدیم ولی‌ تعداد ویزاهای ماهیانه کمی‌ داشتند، حالا یا اینها میخواهند سهمیه دیگری درخواست ندهند و از ویزا‌های کسانی‌ که هنوز مصاحبه نرفته اند برای ما استفاده کنند، یا واقعا دیر درخواست دادند و هنوز ویزا نامبری به دستشون نرسیده. امیدوارم توضیحاتم کمکتون کرده باشد.
شماره کیس:2015AS6XXX >رویت قبولی:1 may >کنسولگری:Kuala Lumpur > تعداد افراد منظور در کیس :3 نفر>ارسال فرمهای سری اول: 28 > مصاحبه: 7 July > آپدیتها:28 Jul فقط نفر دوم کیس (همسرم) /Jul 31 فقط کیس اصلی‌/ Aug 7,10 هر۳ نفر> Aug 10 نفر اصلی‌ کلیر با دریافت ایمیل سفارت/ 13 August کیس اصلی‌/19 ,18 ,17, 14 August هر ۳ نفر/ Issued Aug 21 کیس اصلی‌/27 August تبدیل / به OR برای نفر دوم کیس/ 28 August هر ۳ نفر / 8 September ایمیل کلیری همسرم بدون هیچ آپدیتی> 10 September همسر و فرزندم Issued
تشکر کنندگان: 1362amin1362 ، Jefferson ، Erwin ، ARSAMNEW ، Alex 2014 ، ebrahim1e ، SAMBAR ، farrokh33
دوستان با کلیرهای امروز کم کم داریم به رقم 500 ویزا در یک ماه می رسیم که رقم قابل توجه ای است که با توجه به اتمام مصاحبه ها در چند روز آینده و احتملا کلیر یک سری ماه جولایی و اگستی, تعداد افراد چک امنیتی به زیر 600 نفر خواهد رسید, که با توجه به تعداد صدور ویزا در ماه سپتامبر (یکی از متخصصان خبره گروه در حال کار بر روی آن است) در سال 2013 (چون امسال بیشر به 2013 شبیه است تا 2014, لذا سال 2013 سال هدف در نظر گرفته شد) و همچنین موجود بودن ویزا در آسیا و جهان, می شود گفت که تقریبا تمامی افراد باقی مانده ویزا دریافت خواهند کرد. شب خوش
شماره كيس نامبر: 00005xxx, تاريخ رؤيت قبولى: 1 may, سفارتخانه: آتکارا انتقال به ابوظبی, تاريخ ارسال فرم 260: 20 may, تاريخ كارنت شدنMarch 12, تاریخ رویت فرم دوم: 24 مارس, تبدیل In Transit به Ready: اپریل 23 تاريخ مصاحبه: 11 May, وضعیت: چک امنیتی, آپدیت: 23 آوریل, 11 می, 14 می, 17 می, 18 می (گروهی, روز)، 19 (شب, فقط خودم), شناخته شدن نامم توسط سایت ابوظبی بعد از 11 روز, 21 آپدیت سفارت
(2015-08-26 ساعت 23:44)raminvet نوشته:  ﺩﻭﺳﺘﺎﻥ ﻛﺴﻲ ﺑﺎ ﺳﺮﺑﺎﺯﻱ س ﺑﻮﺩﻩ ﻛﻪ ﻛﻠﻴﺮ ﻃﻮﻻﻧﻲ ﻣﺪﺕ ﺩاﺷﺘﻪ ﺑﻮﺩﻩ و ﻛﻠﻴﺮ ﺷﺪﻩ ﺑﺎﺷﻪ,ﻣﺜﻼ اﻧﺘﻆﺎﺭ ﺑﺎﻻﻱ ﺷﺶ ﻣﺎﻩ,ﻟﻂﻔﺎ اﮔﻪ ﻛﺴﻲ اﻃﻼﻋﻲ ﺩاﺭﻩ ﻣﻤﻨﻮﻥ ﻣﻴﺸﻢ ﺑﮕﻪ.

بله همسر
hilda60
lida59
تشکر کنندگان: 1362amin1362 ، Jefferson ، ARSAMNEW ، Alex 2014 ، ebrahim1e ، mahyaaa
(2015-08-27 ساعت 00:46)ehsan_pars نوشته:  
(2015-08-26 ساعت 23:44)raminvet نوشته:  ﺩﻭﺳﺘﺎﻥ ﻛﺴﻲ ﺑﺎ ﺳﺮﺑﺎﺯﻱ س ﺑﻮﺩﻩ ﻛﻪ ﻛﻠﻴﺮ ﻃﻮﻻﻧﻲ ﻣﺪﺕ ﺩاﺷﺘﻪ ﺑﻮﺩﻩ و ﻛﻠﻴﺮ ﺷﺪﻩ ﺑﺎﺷﻪ,ﻣﺜﻼ اﻧﺘﻆﺎﺭ ﺑﺎﻻﻱ ﺷﺶ ﻣﺎﻩ,ﻟﻂﻔﺎ اﮔﻪ ﻛﺴﻲ اﻃﻼﻋﻲ ﺩاﺭﻩ ﻣﻤﻨﻮﻥ ﻣﻴﺸﻢ ﺑﮕﻪ.

بله همسر
hilda60
lida59

احسان جان کیس هیلدا خانم رو درست گفتی و همسر ایشون بعداز 150 روز با سربازی س کلییر شدن. ولی لیدا جان هنوز منتظر هستن.
در ضمن همسر ایشون معافیت دارن ولی بدلایل دیگه ای مشمول کلیرنس شدند
2015AS45## ●● Yerevan ●● Interview 20 April
بازمانده 2015 بجرم خدمت در سپاه
امشب هم از آپ خبري نبود.
خدايا......
دستی به کرم به شانه ی ما نزدی
بالی به هوای دانه ی ما نزدی
دیر است دلم چشم به راهت دارد
ای عشق، سری به خانه ی ما نزدی
......
❶ کيس نامبر : 2015AS43##
❷ تعداد افراد : ٤ نفر - برنده اصلي خودم
❸ مصاحبه: ابوظبي - ٢١ آپريل
❹ آپديت كل كيس: ٢٢ و ٢٧ آپريل - ١٠ آگوست - ٢٠ سپتامبر - ٢١ سپتامبر ايشود
❺ آپديت خودم: ٢١و ٢٢و ٢٧و ٢٨و ٢٩ آپريل - ١٩ مي - ١٠ آگوست - ٢٠ آگوست با ايميل - ١٨ سپتامبر - ٢٠ سپتامبر - ٢١ سپتامبر ايشود
❻ ايميل کلیر:٢٠ سپتامبر
❼ مقصد: كاليفرنياي شمالي (Bay area). ورود ١٤ اكتبر ٢٠١٥

(2015-08-27 ساعت 01:04)m.ghoreishi نوشته:  

بله همسر
hilda60
lida59

احسان جان کیس هیلدا خانم رو درست گفتی و همسر ایشون بعداز 150 روز با سربازی س کلییر شدن. ولی لیدا جان هنوز منتظر هستن.
در ضمن همسر ایشون معافیت دارن ولی بدلایل دیگه ای مشمول کلیرنس شدند
با تشکر
به امید خدا ایشونم به زودی کلیر میشن
تشکر کنندگان: 1362amin1362 ، Jefferson ، ARSAMNEW ، Alex 2014 ، m.ghoreishi ، آسماني ، SAMBAR ، mahyaaa
(2015-08-26 ساعت 23:18)ebrahim1e نوشته:  
(2015-08-26 ساعت 23:07)Erwin نوشته:  
(2015-08-26 ساعت 22:18)ebrahim1e نوشته:  
(2015-08-26 ساعت 22:10)Erwin نوشته:  با سلام، شاید چون بنده تازه‌وارد هستم، دوستان، تازه واردین را جدی نمی گیرند، اما از عزیزانِ باتجربه خواهشمندم جواب سوالِ مهمِ مرا در در پست 23298 (صفحۀ 1554) بدهند، چون پاسخ آن می تواند پاسخِ به شرایط خیلی از دوستان در همینجا باشد. با سپاس

سلام
سوالتون چی بود؟
راستی شما از سیمون با همین اسم سوال کرده بودید؟؟؟

سؤال این بود: آیا سفارت ها قادر خواهند بود، برای تمامی افرادی که تا آخر آگوست در آن سفارتخانه کلیر شده اند، برای ماه سپتامبر تقاضای سهمیه و ویزا کنند؟ یا سهیه ها (آنگونه که سایمون میگوید) فقط بر اساس تعداد مصاحبه های آن ماه (سپتامبر) و محدود است؟ اگر حرف سایمون درست باشد، تکلیف اینهمه متقاضی که کلیر شده و تنها منظر صدور ویزا هستند، چه می شود؟ با تشکر

پی‌نوشت: بله، من با همین نام از سایمون سوال کرده بودم. علتش هم آن است که از سفارت نامه ای دریافت کردم که سهمیه ویزاها تمام شده و شما در یک «لیست انتظار» قرار گرفتید تا شاید اگر برای ماه بعد، ویزاهایی در دسترش بود، به ترتیب الویت، [برای کلیر شده ها] صادر شود. توجه کنید که عده ی زیادی برای ماه سپتامبر مصاحبه دارند (از backlog های قبلی)، و اگر همه آنها قرار باشد یکضرب بگیرند؛ طبق گفته پاسخ سایمون به سوال من؛ برای کلیری های ماه قبلی، ویرا باقی نمی ماند و این موضع مرا نگران کرد.

سلام دوست عزیز
من سوالتون را از سیمون خوندم
سیمون گفته بود که وقتی مصاحبه برنامه ریزی میشه بعدش واسه اون فرد ویزا اختصاص داده میشه
They get the visas allocated for the cases being scheduled by KCC. That is it. That could vary by month
دقیقا این جوابی هست که سیمون داده
خب کل این ویزاها از KCC اختصاص داده میشه پس بازم اگه سفارت به ویزا نیاز داشته باشه از اون درخواست میکنه و اونها هم ویزا میدن
و از نظر من منطقی هست و این اتفاق هر ساله داره می افتد
نکته بعدی اینکه حرفهای سیمون را زیاد جدی نگیرید مثلا سیمون میگفت امسال تا 11000 آسیا کارنت میشن اما این اتفاق نیافتاد، میگفت ایرانیها امسال AP هاشون طولانی هست اما ما AP یک هفته ای و 15 روزه هم دیدیم و کلی حرف دیگه که میزنه که سر و ته نداره حتی فایلهایی هم که میده دارای اشتباه هست
نگران نباشید ویزا هست
در آخر فکر کنم شما از سفارتی غیر ار سه سفارت ایزانیها اقدام کردید؟؟؟
موفق باشید

ابراهیم گرامی، درود بر شما، چیزی که سایمون میگه اینه که سهمیه سفارت ها، بر اساس مصاحبه شونده های اون ماه هست. (They get the visas allocated for the cases being scheduled by KCC. That is it) و این موضع کمی نگران کننده به نظر می رسه؛ اما امیدوارم حرف شما درست باشه و سایمون اشتباه کرده باشه. در مورد سوال شما هم، حق باشماست و به همین دلیله که من کمی نگرانم، چون تصور می کنم سهمیه سفارت های کوچک، کمتر از سهمیه سفارت های اصلی مثل آنکارا و ابوظبی و ایروان هست.

بله همسر
hilda60
lida59
احسان جان همسر من معاف هستن و هنوز هم کلییر نشدیم

کیس نامبر: **7 2015as
تعداد نفرات : 2 نفر
کیس اول معافیت و شغل آزاد
تاریخ مصاحبه: 4فوریه
سفارت : ارمنستان
آخرین آپدیت 19 August
مقصد : فعلا کالیفرنیا

کار خوبه که خدا درست کنه
(2015-08-26 ساعت 23:26)yesorno نوشته:  چون این سؤالیه که ممکنه یکم اضطراب ایجاد کنه من سکوتم رو میشکنم و پاسخ می زارم.

دوست گرامی، اول اینکه سیمون پاسخ هاش بر حسب حدسیات هستش و خطاهای بسیاری در کاراش وجود داره (امروز شدیداً با تمام وجود دیدم و اگه بتونم آخر شب یا فردا واستون آپلودش می کنم)

دوم عرضم خدمتتون فرض بر اینکه تعداد ویزاهایی که به هر سفارت داده میشه برابر با تعداد افرادی باشه که در ماه جاری به منظور مصاحبه به سفارت تشریف می برن. خب این در اصل قضیه اصلا تأثیری نداره چون من که در ماه May به مصاحبه رفتم خب همون ماه یک کد از آمریکا و یک ویزا به من تعلق گرفته و به سفارت ارسال شده، پس دست آخر هم برای همه ویزا فرستاده شده و کم نمیاد اینجوری.

نهایتاً فردی بخواد توجیه کنه که نه منظور اینه واسه هر کسی که کلیر میشه ویزا بفرستن خب بازم بعد کلیر شدن ویزا میدن خدمتت.

حتی ویزای هر ماه هم که تعداد ثابتی باشه بازم مشکلی رو به وجود نمیاره چون یک سری ها چک می خورن و سهمیه ی اونا به نفرات قبلی می رسه و خیلیا هم نمیرن مصاحبه که بازم سهمیشون میرسه به قبلیا.

در کل من قبلاً بحث ویزا رو کردم و به این مسئله کاملاً باور دارم که اصلاً ویزا کم نخواهد آمد.

منتظر ارسال بعدم باشین. حالا که سراغمو نمیگیرین منم میرم تو تنهاییام محو می شمSad

ممنون از پاسختان، ولی من کمی گیج شدم:

نقل قول:دوم عرضم خدمتتون فرض بر اینکه تعداد ویزاهایی که به هر سفارت داده میشه برابر با تعداد افرادی باشه که در ماه جاری به منظور مصاحبه به سفارت تشریف می برن. خب این در اصل قضیه اصلا تأثیری نداره چون من که در ماه May به مصاحبه رفتم خب همون ماه یک کد از آمریکا و یک ویزا به من تعلق گرفته و به سفارت ارسال شده، پس دست آخر هم برای همه ویزا فرستاده شده و کم نمیاد اینجوری.

چرا تأثیری نداره؟ ویزاهای اختصاص یافته در یک ماه، مثلاً ماه May به تعداد مصاحبه شونده ها (نه دقیقاً افراد) هست. یعنی نام و نام خانوادگی نداره و مختصِ فردّ بخصوصی نیست. حالا اگه در انتهای ماه (25 ام تا 28 ماه) اضافه بیاد و به هر دلیل استفاده نشه، به KCC (یا همون Visa Pool) برگردونده میشه یا برای فرد یا افرادی که از ماه های قبل موندن استفاده می شه. گرفتاری اینجاست که اگه مثلاً 3 تا ویزا اضافه اومده و الان 30 نفر کلیر شده و دست به نقد هست، فقط 3 نفر از اون قبلی ها ویزا میگیرن و 27 نفر دیگه باز می مونن.

نقل قول:حتی ویزای هر ماه هم که تعداد ثابتی باشه بازم مشکلی رو به وجود نمیاره چون یک سری ها چک می خورن و سهمیه ی اونا به نفرات قبلی می رسه و خیلیا هم نمیرن مصاحبه که بازم سهمیشون میرسه به قبلیا.

من دقیقاً به همین دلیل مزاحم دوستان شدم و نگرانی ام همین بود: اگر اینطوری باشه، مفهومش این که مثلاً در سفارتهای کوچکی چون کوالالامپور و مونترال و امثالهم، برای ماه سپتامبر، مثلاً 10 تا مصاحبه (=10 تا ویزا) اختصاص پیدا میکنه. حالا اگه 5 نفر یکضرب بگیرن و 5 تا اضافه بیاد، این 5 تا به نفرات کلیر شده قبلی می رسه و اگه در اون ماه، 30 نفر کلیرشده باشن، فقط 5 نفرشون ویزا میگرن و 25 نفر بعدی ویزا نخواهند گرفت. این مسأله در مورد ماه های قبلی، چندان مهم نبود، چون افراد کلیسر شده، از ویزاهای اضافه اومودۀ ما های بعد استفاده می کردن، ولی خالا که فقط سپتامبر باقی مونده و به پایان رسیدیم، اگه ویزاهای سپتامبر فقط به تعداد مصاحبه شونده های سپتامبر باشه، اون موقع است که باید نگران شد. شاید به همین دلیله که در نامه ارسالی به من تصریح کرده که «اگر ویزا موجود بود» به شما (ماهایی که کلیر شدیم و حدود 30 نفر هستیم) به ترتیب الویت تعلق می گیره. من تصورم این بود که این ماجرایی که سایمون می گه منطقی نیست، مگه NVC نمی دونه که در «سفارت ایکس» برای ماه سپتامبر، 10 تا مصاحبه وجود داره و 30 نفر هم از قبل، کلیرشده و دست‌به‌نقد هست؟ چرا باید همون 10 تا برای سفارت بفرسته؟ مگه دوستان باتجربه نمی گن، ویزا در آسیا زیاده و کم نیومده؟ تکلیف افراد فراوونی که در آخر آگوست و همچنین ماه سپتامبر (از اون هزار و خرده ای نفر) کلیر خواهند شد، چی میشه؟ سهمیه ویزاشون چی میشه؟ از کجا میاد و چه کی درخواست می کنه؟
تشکر کنندگان: yesorno ، ARSAMNEW ، AliReza.Sh ، Alex 2014 ، ebrahim1e ، 1362amin1362 ، hamed shayan ، SAMBAR ، hamid99 ، Arshia2000
(2015-08-27 ساعت 00:10)Arshia2000 نوشته:  دوست عزیز Erwin, دقیقا من هم مشکل شما را دارم، من هم ۱۰ آگوست از سفارت ایمیل دریافت کردم که پروسه شما تمام شده ولی‌ برای پسرتون ویزایی در سراسر دنیا موجود نیست، و گفتند همسرم هنوز تو پروسه AP است. طبق ایمیل برای همسرم و پسرم ۲ ویزا نامبر درخواست دادند و تو لیست انتظار قرار دارند و گفتند هیچ تضمینی نیست تا آخر سپتامبر بهشون ویزا تعلق بگیرد. منم از سایمون سوال کردم و جوابش دقیقا مثل جوابی‌ بود که به شما داده. با توجه به توجیه سایمون در مورد کیس من و الویت ویزا‌های درخواستی و انالیزی که من هر روز روی کیس‌های کنسولگری اینجا انجام میدم توضیحاتش درست می‌باشد، واز طرفی‌ این توضیحات این را نشون میده شما، پسرم و همسر من کلیر هستید و فقط ویزا نامبر می‌خواهید، که آن هم به ترتیب کیس نامبر‌های لاتاری که دارند کلیر میشوند دارد پیش میرود. فقط شانس ما این بوده که جایی مصاحبه داشتیم که با اینکه زود کلیر شدیم ولی‌ تعداد ویزاهای ماهیانه کمی‌ داشتند، حالا یا اینها میخواهند سهمیه دیگری درخواست ندهند و از ویزا‌های کسانی‌ که هنوز مصاحبه نرفته اند برای ما استفاده کنند، یا واقعا دیر درخواست دادند و هنوز ویزا نامبری به دستشون نرسیده. امیدوارم توضیحاتم کمکتون کرده باشد.

از پاسختون ممنونم. در کل برای کلیر شده های آخر آگوست و سپتامبر، موضوع نگران کننده ای است. چیزی که من متوجه نمی شم اینه که، اگه اونطوری که دوستان می گن، ویزای کافی (سهمیه) برای آسیا هست، چطور ممکنه این عدۀ عظیم از APهایی که کلیر شدن، ویزایی براشون اختصاص داده نشه؟ مگه KCC فکر اینارو نکرده؟ تنها توجیه اش اینه که همونطوری که سایمون در جواب سوال سوم من بطور ضمنی گفت، سهمیه آسیا را (احتمالاً) به آفریقا بدن که امسال به طرز عجیبی Underfilled هست. امیدوارم این حرفش درست نباشه. (گویا هر چند از لحاظ قانونی، شدنیه) گفتگوی شما را با سایمون خواندم. ممنون از لینک، امیدوارم همۀ دوستان کلیرشده و نشده، به ویزاشون برسن و کسی ناامید و غمگین از این تاپیک بیرون نره.
تشکر کنندگان: ARSAMNEW ، Alex 2014 ، 1362amin1362 ، آسماني ، hamid99 ، Arshia2000
(2015-08-27 ساعت 02:32)Erwin نوشته:  
(2015-08-26 ساعت 23:26)yesorno نوشته:  چون این سؤالیه که ممکنه یکم اضطراب ایجاد کنه من سکوتم رو میشکنم و پاسخ می زارم.

دوست گرامی، اول اینکه سیمون پاسخ هاش بر حسب حدسیات هستش و خطاهای بسیاری در کاراش وجود داره (امروز شدیداً با تمام وجود دیدم و اگه بتونم آخر شب یا فردا واستون آپلودش می کنم)

دوم عرضم خدمتتون فرض بر اینکه تعداد ویزاهایی که به هر سفارت داده میشه برابر با تعداد افرادی باشه که در ماه جاری به منظور مصاحبه به سفارت تشریف می برن. خب این در اصل قضیه اصلا تأثیری نداره چون من که در ماه May به مصاحبه رفتم خب همون ماه یک کد از آمریکا و یک ویزا به من تعلق گرفته و به سفارت ارسال شده، پس دست آخر هم برای همه ویزا فرستاده شده و کم نمیاد اینجوری.

نهایتاً فردی بخواد توجیه کنه که نه منظور اینه واسه هر کسی که کلیر میشه ویزا بفرستن خب بازم بعد کلیر شدن ویزا میدن خدمتت.

حتی ویزای هر ماه هم که تعداد ثابتی باشه بازم مشکلی رو به وجود نمیاره چون یک سری ها چک می خورن و سهمیه ی اونا به نفرات قبلی می رسه و خیلیا هم نمیرن مصاحبه که بازم سهمیشون میرسه به قبلیا.

در کل من قبلاً بحث ویزا رو کردم و به این مسئله کاملاً باور دارم که اصلاً ویزا کم نخواهد آمد.

منتظر ارسال بعدم باشین. حالا که سراغمو نمیگیرین منم میرم تو تنهاییام محو می شمSad

ممنون از پاسختان، ولی من کمی گیج شدم:

نقل قول:دوم عرضم خدمتتون فرض بر اینکه تعداد ویزاهایی که به هر سفارت داده میشه برابر با تعداد افرادی باشه که در ماه جاری به منظور مصاحبه به سفارت تشریف می برن. خب این در اصل قضیه اصلا تأثیری نداره چون من که در ماه May به مصاحبه رفتم خب همون ماه یک کد از آمریکا و یک ویزا به من تعلق گرفته و به سفارت ارسال شده، پس دست آخر هم برای همه ویزا فرستاده شده و کم نمیاد اینجوری.

چرا تأثیری نداره؟ ویزاهای اختصاص یافته در یک ماه، مثلاً ماه May به تعداد مصاحبه شونده ها (نه دقیقاً افراد) هست. یعنی نام و نام خانوادگی نداره و مختصِ فردّ بخصوصی نیست. حالا اگه در انتهای ماه (25 ام تا 28 ماه) اضافه بیاد و به هر دلیل استفاده نشه، به NVC برگردونده میشه یا برای فرد یا افرادی که از ماه های قبل موندن استفاده می شه. گرفتاری اینجاست که اگه مثلاً ۳ تا ویزا اضافه اومده و الان 30 نفر کلیر شده و دست به نقد هست، فقط ۳ نفر از اون قبلی ها ویزا میگیرن و 27 نفر دیگه باز می مونن.

نقل قول:حتی ویزای هر ماه هم که تعداد ثابتی باشه بازم مشکلی رو به وجود نمیاره چون یک سری ها چک می خورن و سهمیه ی اونا به نفرات قبلی می رسه و خیلیا هم نمیرن مصاحبه که بازم سهمیشون میرسه به قبلیا.

من دقیقاً به همین دلیل مزاحم دوستان شدم و نگرانی ام همین بود: اگر اینطوری باشه، مفهومش این که مثلاً در سفارتهای کوچکی چون کوالالامپور و مونترال و امثالهم، برای ماه سپتامبر، مثلاً ۱۰ تا مصاحبه (=۱۰ تا ویزا) اختصاص پیدا میکنه. حالا اگه ۵ نفر یکضرب بگیرن و ۵ تا اضافه بیاد، این ۵ تا به نفرات کلیر شده قبلی می رسه و اگه در اون ماه، 30 نفر کلیرشده باشن، فقط ۵ نفرشون ویزا میگرن و 25 نفر بعدی ویزا نخواهند گرفت. این مسأله در مورد ماه های قبلی، چندان مهم نبود، چون افراد کلیسر شده، از ویزاهای اضافه اومودۀ ما های بعد استفاده می کردن، ولی خالا که فقط سپتامبر باقی مونده و به پایان رسیدیم، اگه ویزاهای سپتامبر فقط به تعداد مصاحبه شونده های سپتامبر باشه، اون موقع است که باید نگران شد. شاید به همین دلیله که در نامه ارسالی به من تصریح کرده که «اگر ویزا موجود بود» به شما (ماهایی که کلیر شدیم و حدود 30 نفر هستیم) به ترتیب الویت تعلق می گیره. من تصورم این بود که این ماجرایی که سایمون می گه منطقی نیست، مگه NVC نمی دونه که در «سفارت ایکس» برای ماه سپتامبر، ۱۰ تا مصاحبه وجود داره و 30 نفر هم از قبل، کلیرشده و دست‌به‌نقد هست؟ چرا باید همون ۱۰ تا برای سفارت بفرسته؟ مگه دوستان باتجربه نمی گن، ویزا در آسیا زیاده و کم نیومده؟ تکلیف افراد فراوونی که در آخر آگوست و همچنین ماه سپتامبر (از اون هزار و خرده ای نفر) کلیر خواهند شد، چی میشه؟ سهمیه ویزاشون چی میشه؟ از کجا میاد و چه کی درخواست می کنه؟

من حس می کنم کسایی که سفارت به اونها این پاسخ رو میده که اگر ویزایی موجود بود به شما تعلق می گیره، کسایی هستن که بعداً به پروسه اضافه شده اند و برنامه ریزی روی اونها از قبل نبوده. البته به احتمال زیاد در خصوص کیس شما صادق نیست.

در رابطه با این جمله «ویزای اضافی به NVC بازگردونده میشه» من باشما و سیمون هم عقیده نیستم. ویزای ارسالی به سفارت عموماً یا در سفارت تا حد ممکن استفاده می شه که دقیقاً در ماه قبل شاهد این نکته بودیم و ویزاها در آخرین روزها حتی با اعتبار 6 ماهه بدون در نظر گرفتن مدت مدیکال صادر شد و یا در بایگانی سفارت نگه داری میشه
باگردوندن ویزا بسیار هزینه بر هستش. اما یکم حوصله کنین و فایل هایی که الان تموم شدن رو مشاهده کنین (در پاسخ بعد ارسال می کنم یک شبانه روز زمان بردن) اگه حرف شما دوست بسیار عزیز و سیمون صحت داشته باشه آنکارا باید سال 2013 در ماه آخر اگر تمام هنر خودش رو در اختیار می گرفت:
الف. اگر به تعداد مصاحبه شونده ها ویزا دریافت می کرد، با توجه به تعداد کم مصاحبه در ماه آخر نهایت 150 ویزا داشت
ب. اگر میانگین ماه های قبل دریافت می کرد 122 ویزا داشت
ج. در خوش بینانه ترین حالت اگر برابر بیشترین ویزای ماه های قبلش رو می گرفت 200 ویزا داشت

اما
در ماه سپتامبر 2013 آنکارا برای ایرانیان (اروپا رو در نظر نگیریم) 455 ویزا صادر شده.این همون ماه پایانی هستش که شما بخاطرش مضطرب هستین. میشه بیشتر از این هم بحث کرد و توضیح داد که اگه دوستان مایل بودن صحبت می کنیم.
تشکر کنندگان: Erwin ، AliReza.Sh ، Alex 2014 ، aria802 ، ebrahim1e ، 1362amin1362 ، آسماني ، SAMBAR ، mahyaaa ، Arshia2000
بررسی پروسه لاتاری 2013 فقط مختص کیس های ایرانی سه سفارت ابوظبی، آنکارا و ارمنستان

نکته قابل عرض به دلیل زمان بر بودن استخراج داده ف ی ل ت ر ی ن گ آخرین فایل سیمون سال مذکور فقط و فقط برای تعیین کیس نامبر های سه سفارت استفاده شد. فایل سیمون مربوط به سال 2013 در بخش تاریخ ها تماماً نادرست بوده و تنها وضعیت نهایی نفر اول رو در اختیار می زاره. فقط امیدوارم سفارت ها رو درست استخراج کرده باشه.

[عکس: 0LnyO.jpg]

دریافت عکس فوق به صورت PDF

استخراج سه سفارت 2013 در یک فایل اکسل
(2015-08-27 ساعت 02:45)yesorno نوشته:  الف. اگر به تعداد مصاحبه شونده ها ویزا دریافت می کرد، با توجه به تعداد کم مصاحبه در ماه آخر نهایت 150 ویزا داشت
ب. اگر میانگین ماه های قبل دریافت می کرد 122 ویزا داشت
ج. در خوش بینانه ترین حالت اگر برابر بیشترین ویزای ماه های قبلش رو می گرفت 200 ویزا داشت

اما
در ماه سپتامبر ۲۰۱۳ آنکارا برای ایرانیان (اروپا رو در نظر نگیریم) 455 ویزا صادر شده.این همون ماه پایانی هستش که شما بخاطرش مضطرب هستین. میشه بیشتر از این هم بحث کرد و توضیح داد که اگه دوستان مایل بودن صحبت می کنیم.

ممنون از پاسخ امیدوارکننده تان. راستش من به‌هیچ وجه توجیه سایمون را درک نمی کنم و قلباً دوست دارم فکر کنم، او در اشتباه است. (هرچند او را فردی بسیار باتجربه و آگاه می دانم) به نظرم توجیه شما منطقی است و KCC می داند که عدۀ کثیری از این هزار و خرده ای نفر در ماه آخر کلیر خواهند شد و منطقی نیست که بگویند «چون شماها در همان ماه مصاحبه تان، ویزا نگرفتید، پس بروید پی کارتان!). منطقی آن است که - در صورت وجود ویزا و عدم اتمام سهمیه کلی آسیا - برای آن سفارتخانه، مجدداً، به تعداد افراد آمادۀ دریافت ویزا، ویزا اختصاص دهد. راستش من و همسرم و فرزند کوچکم، در 25 آگوست کلیر شدیم، اما نامه ای گرفتم که گفته است: شما را در یک Waiting list قرار میگیرید تا «اگر ویزایی [برای سپتامبر] موجود بود»، ویزا صادر شود و وقتی من شماره های قبلی در سفارتمان را چک کردم، به نظرم دوستان دیگر هم کلیر شده اند (کلاً 30 نفر) و منتظر صدور ویزا هستند. حال اگر در سفارت کوچک ما، ویزای کافی برای ماه سپتامبر موجود نباشد (فرض کنید فقط 5 یا 10 نفر مصاحبه داشته باشند)، فقط عده خیلی کمی از این 30 نفرِ کلیرشده، ویزا خواهند گرفت (با این فرض که همه افراد مصاحبه شونده در سپتامبر، یکضرب نگیرند و ویزایشان مصرف نشود). بازهم ممنون که بزرگواری کردید، وقت صرف کردید، و نظرتان را نوشتید.
(2015-08-27 ساعت 01:15)1362amin1362 نوشته:  امشب هم از آپ خبري نبود.
خدايا......
دستی به کرم به شانه ی ما نزدی
بالی به هوای دانه ی ما نزدی
دیر است دلم چشم به راهت دارد
ای عشق، سری به خانه ی ما نزدی
......

انشاالله درست میشه امین جان. من دلم روشنه که حتما ویزا میگیری. مطمئن باش داداش. مطمئن.
کیس نامبر: سه هزارو . . . / تعداد افراد کیس چهارنفر. مصاحبه نیمه اول مارچ ابوظبی. برنده اصلی خانمم. کلیر خانم و بچه ها بعد از بیست و پنج روز. خودم AP ، و سرانجام با عنایت خداوند متعال در تاریخ 26 جولای با ایمیل از طرف سفارت و تماس به موبایلم کلیر شدم.

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان