کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
کلیرنس برندگان 2015
(2014-11-08 ساعت 16:07)ریحانا نوشته:  سلام از مدیران سایت و دوستان مطلع سئوالی داشتم اینکه دوره کلیرنس در ماه های پایانی سال مالی گذشته (2014)مثلا برای ماه های می یا جون معمولا چند روزه بوده ؟ حداکثر؟؟

نمیشه فرمول خاصی براش تعریف کرد معمولا اگر مثل مشکل 2014 پیش نیاد آخر دوره سرعت بیشتری میگیره هر چند 2014 این اتفاق نیفتادSad
Case Number: 2014AS1xxx/Interview20 NOV/Embassy:Ankara/AP
کلیرJun 9/دریافت ویزا Jul 7
ورود به امریکا بار اول 2 SEP- بار دوم 8 APR
CLAERANCE 201 Days
دریافت گرین کارت 32 روز بعد از ورود به امریکا
دریافت SSN هشت روز بعد از ورود
San Jose-CA

تشکر کنندگان: ریحانا ، soruosh ، قصه گو ، jojo_hami ، ashkansoso65
(2014-11-07 ساعت 22:45)asher نوشته:  
(2014-11-07 ساعت 14:37)amin-rabiei نوشته:  دوستان اگه من که دانشجو ام و سربازی نرفتم تو لاتاری قبول شم. در مصاحبه حتما کلیرنس میخورم؟ و اینکه بعد از اون چی میشه؟

دوست عزیز معمولا افرادی که کارت معافیت سربازی و شغل غیر دولتی دارند ویزا یکضرب میگیرند ولی با قاطعیت نمیشه گفت همه چیز به نظر آفیسر بستگی داره . شما هم اگر سربازی معاف بشید وبه کار دولتی مشغول نشید احتمالش زیاده یکضرب بگیرید. الله اعلم
دوست عزیز من که نمیتونم معاف بشم چونکه شرایطشو ندارم به من معافی نمیدن. حتما باید برم سربازی؟ یا اینکه بدون معافی یا پایان خدمت هم ویزا میدن؟
تشکر کنندگان:
(2014-11-09 ساعت 15:32)amin-rabiei نوشته:  
(2014-11-07 ساعت 22:45)asher نوشته:  
(2014-11-07 ساعت 14:37)amin-rabiei نوشته:  دوستان اگه من که دانشجو ام و سربازی نرفتم تو لاتاری قبول شم. در مصاحبه حتما کلیرنس میخورم؟ و اینکه بعد از اون چی میشه؟

دوست عزیز معمولا افرادی که کارت معافیت سربازی و شغل غیر دولتی دارند ویزا یکضرب میگیرند ولی با قاطعیت نمیشه گفت همه چیز به نظر آفیسر بستگی داره . شما هم اگر سربازی معاف بشید وبه کار دولتی مشغول نشید احتمالش زیاده یکضرب بگیرید. الله اعلم
دوست عزیز من که نمیتونم معاف بشم چونکه شرایطشو ندارم به من معافی نمیدن. حتما باید برم سربازی؟ یا اینکه بدون معافی یا پایان خدمت هم ویزا میدن؟

دوست عزیز شما که سربازی نرفتی با گذاشتن وثیقه میتونی پاسپورت بگیری و بری سفارت مصاحبه بشی طبیعتا چون سربازی نرفتی کار دولتی هم که نداری اگر تمکن مالی خوبی به سفارت نشون بدی (مثلا بگی بهم ارث رسیده چون از کار کردن که درآمد بدست نیاوردی )به احتمال خیلی زیاد ویزا یکضرب میگیری برای گرفتن پاسپورت با وثیقه به لینک زیر مراجعه کن دوستان زحمت کشیدند و اطلاعات خوبی گذاشتن. به خدا توکل کن کارهات درست میشه.
http://www.mohajersara.com/thread-7023.h...8%B2%DB%8C
تشکر کنندگان: atlantis770 ، amin-rabiei ، قصه گو ، مير منصور
[quote=
در حدود 15 روز پيش يعني مهر ماه سال 93 يك زن و شوهر هر دو نفر كارمند اداره دولتي كه آقا از سربازي معاف شده و در شرف بازنشستگي است و خانم بازنشسته شده است در مصاحبه ابوظبي برگه آبي ( كليير ) گرفتند .
و كيس بعدي مرد و مجرد شغل بازاري سربازي ارتش برگه آبي دريافت كرده است . و جالب است كه وكيل مهاجرت مي گفت به كساني كه كليرنس ( برگه آبي ) مي خورد شرايط شان خارج از اراده سفارت و كنسول است و تا جواب از بالا نيايد كسي نمي تواند كاري بكند و بين 3 ماه تا يكسال بطور معمول طول مي كشد كه براي ما ايرانيها در سالهاي اخير استثنا زياد بوده و گاها خيلي بيشتر از يكسال طول كشيده است موفق باشيد .
كيس 2000-2001 خانوادگي f4 . تكميل مدارك 2009 - 2011 . مصاحبه ابوظبي دسامبر 2014 .دريافت برگه آبي . از زمان مصاحبه تا بحال 4 بار اپديت شده ايم و بعد از 5/5 ماه كلير و يك ماه بعد از كلير ويزا دريافت كردم .متاسفانه ايميل ام باز نمي شود و اگر كاري بود پيام خصوصي بدهيد .
تشکر کنندگان: siminbiazar
(2014-11-10 ساعت 11:36)مير منصور نوشته:  [quote=
در حدود 15 روز پيش يعني مهر ماه سال 93 يك زن و شوهر كارمند كه آقا از سربازي معاف شده و در شرف بازنشستگي است و خانم بازنشسته شده است در مصاحبه ابوظبي برگه آبي گرفتند .
و كيس بعدي مرد و مجرد شغل بازاري سربازي ارتش برگه آبي دريافت كرده است . و جالب است كه وكيل مهاجرت مي گفت به كساني كه كليرنس مي خورد شرايط شان خارج از اراده سفارت و كنسول است و تا جواب از بالا نيايد كسي نمي تواند كاري بكند و بين 3 ماه تا يكسال بطور معمول طول مي كشد كه براي ما ايرانيها در سالهاي اخير استثنا زياد بوده و گاها خيلي بيشتر از يكسال طول كشيده است موفق باشيد .
سلام برگه ی آبی یعنی دریافت ویزا بصورت یک ضرب؟ و اگر اینطور است یعنی کارمند اداره ی دولتی بوده اند؟
تشکر کنندگان: r.bazargan
سلام دوستان ببخشید سفرنامه خوندم و فهمیدم برگه ی آبی در ابوظبی یعنی کلیرنس واقعا عذرخواهی می کنم. فقط یک سوالی داشتم آیا کسی تا امروز کلییر نشده است؟ امسال کمی دیر نشده است؟ فکر کنم پارسال اولین هورااااا ها همین حدودها بود درسته؟
تشکر کنندگان: r.bazargan ، مير منصور ، alitab
(2014-11-10 ساعت 11:52)siminbiazar نوشته:  
در حدود 15 روز پيش يعني مهر ماه سال 93 يك زن و شوهر كارمند كه آقا از سربازي معاف شده و در شرف بازنشستگي است و خانم بازنشسته شده است در مصاحبه ابوظبي برگه آبي گرفتند .
و كيس بعدي مرد و مجرد شغل بازاري سربازي ارتش برگه آبي دريافت كرده است . و جالب است كه وكيل مهاجرت مي گفت به كساني كه كليرنس مي خورد شرايط شان خارج از اراده سفارت و كنسول است و تا جواب از بالا نيايد كسي نمي تواند كاري بكند و بين 3 ماه تا يكسال بطور معمول طول مي كشد كه براي ما ايرانيها در سالهاي اخير استثنا زياد بوده و گاها خيلي بيشتر از يكسال طول كشيده است موفق باشيد .
سلام برگه ی آبی یعنی دریافت ویزا بصورت یک ضرب؟ و اگر اینطور است یعنی کارمند اداره ی دولتی بوده اند؟

با سلام توی ابوظبی برگه آبی یعنی چک fbi یا همون adminastrative processing هست.
توی ابوظبی رنگ برگه یکضرب صورتیه.

از زخمی های لاتاری 2014
تشکر کنندگان: مير منصور ، kaamiran ، alitab ، atlantis770 ، Memolk
FBI کجا بوده؟ برگه آبی یعنی باید کیس شما دوباره بررسی بشه که از نظر امنیتی مشکلی نباشه.اف بی آیی هم در کار نیست.
ما آزموده ایم در این شهر بخت خویش....
بیرون کشید باید از این ورطه رخت خویش....
از بس که دست میگزم و آه میکشم، آتش زدم چو گل به تن لَخت لَخت خویش
تشکر کنندگان: reza.aa ، kaamiran ، atlantis770 ، مير منصور
در حدود 15 روز پيش يعني مهر ماه سال 93 يك زن و شوهر هر دو نفر كارمند اداره دولتي كه آقا از سربازي معاف شده و در شرف بازنشستگي است و خانم بازنشسته شده است در مصاحبه ابوظبي برگه آبي ( كليير ) گرفتند .
و كيس بعدي مرد و مجرد شغل بازاري سربازي ارتش برگه آبي دريافت كرده است . و جالب است كه وكيل مهاجرت مي گفت به كساني كه كليرنس ( برگه آبي ) مي خورد شرايط شان خارج از اراده سفارت و كنسول است و تا جواب از بالا نيايد كسي نمي تواند كاري بكند و بين 3 ماه تا يكسال بطور معمول طول مي كشد كه براي ما ايرانيها در سالهاي اخير استثنا زياد بوده و گاها خيلي بيشتر از يكسال طول كشيده است موفق باشيد .

برای لاتاری که بیشتر از یکسال نمیشه.
کلا پرونده لاتاری هر سال از oct شروع میشه و sep سال بعد تموم میشه. پس این مطلب درست نیست. اگر وکیل مهاجرت این حرف رو زده دیگه سراغش نرید.
تشکر کنندگان: m.ghoreishi ، مير منصور ، Memolk
(2014-11-10 ساعت 11:36)مير منصور نوشته:  ... و بين 3 ماه تا يكسال بطور معمول طول مي كشد كه براي ما ايرانيها در سالهاي اخير استثنا زياد بوده و گاها خيلي بيشتر از يكسال طول كشيده است موفق باشيد.

سلام دوست من
بارها تو تاپیکای مختلف گفتم و بازم میگم که به هیچ وجه به چرندیات وکیلای مهاجرت تو پروسه لاتاری گوش نکنین و اهمیت ندین.
هیچ پروسه لاتاری در هیچ سالی بیشتر از یک سال طول نکشیده و نخواهد کشید.
شاد باشین.
همونجور که سارا گرو هم تو برنامه VOA گفت، در این کیس های لاتاری، چیزی به نام FBI Check وجود نداره و Administrative Process هست.
کیس نامبر: 2015AS8XX> پسر 25 ساله، دانشجو در زمان مصاحبه، بدون سابقه کار دولتی و معاف از سربازی> سفارت: استکهلم> ارسال فرم ها: 26 May> کارنت: 22 August> مصاحبه : 3 October > کلیر: December 5 > ورود به آمریکا: March 4> دریافت سوشیال: March 16> دریافت گرین کارت: April 17
تشکر کنندگان: siminbiazar ، ریحانا ، مير منصور ، m.ghoreishi
(2014-11-11 ساعت 02:53)luigiazzuri4 نوشته:  همونجور که سارا گرو هم تو برنامه VOA گفت، در این کیس های لاتاری، چیزی به نام FBI Check وجود نداره و Administrative Process هست.

منظور همه بچه ها هم همینه .

کلیرنس
ادمیم پراسس
اف بی آی چک
همش یه معنی میده . خودتونو درگیر کلمات نکنید
شماره کیس ***6. رویت قبولی 10May. تعداد افراد 2 نفر. سفارت آنکارا . مصاحبه نیمه اول جولای . نتیجه 1 ضرب هر 2 نفر Big Grin . مقصد سیاتلRolleyes
سفرنامه از سیر تا پیاز من

سلام به همه دوستان.
تبریک به همه برندگان 2015.
چند وقتی بود که نیومده بودم تو سایت.الان یک سر زدم خواستم نکاتی را براتون بگم:
1.تمام شما عزیزان یک استرس خاص دارید جهت انجام مراحل کار و عمده دلیلش اینه که باید برای مصاحبه برید خارج از ایران.
خوب این به نظر من یک حسن بزرگه چرا که یک دستگرمی برای مهاجرته و به نوعی سنگ محک حساب میشه براتون
تو سایت مهاجر سرا و با راهنمایی تمام دوستانی که این مسیر رو قبلا رفتند شما به هیچ مشکلی بر نمیخورید.
پس خیالتون راحت.
2.تمام عزیزانی که ویزای یکضرب میگیرید:
اول از همه روی زبان خیلی کار کنید.بهترین روش بکارگیری روش real میباشد.به این صورت که شما از رادیو برای آموزش استفاده کنید.
متون فارسی که از رادیو میشنوید سعی کنید همون موقع به انگلیسی ترجمه کنید(کاملا شبیه مترجمان)هر کلمه ای که بلد نیستید یادداشت کنید
و بعد معادل انگلیسی اونو پیدا کنید.این روش معجزه میکنه
دوم قبل از رفتن یک تحقیق کامل راجع به کار و بنگاه های کار یابی داشته باشید.رزومه خودتونو آماده کنید و برای کارفرماها بفرستید
به هیچ عنوان پل برگشت به ایران رو خراب نکنید.ملک خودتونو نفروشید.ممکنه 1 درصد تصمیم بگیرید برگردید پس بهتره یک بکاپ اینجا داشته باشید.
3.عزیزانی که وارد پروسه ادمین میشید:
با توجه به عدم اعتبار سوء پیشینه ایران تمام مشاغل خاص و همچنین افرادی که خدمت رفتند وارد این مرحله میشن.
برای شما عزیزان این قسمت حکم بخش دوم لاتاری رو داره.چراکه در تمام دنیا ویزاهای یکضرب صادر میشه و لذا از تعداد 50000 ویزا داره کم میشه. شما باید منتظر باشید که کلیر بشین.
اینجا دقیقا مثل اینه که شما برای بار دوم تو قرعه کشی لاتاری وارد شدید و منتظرید تا سایت سفارت مشخصات شما را اعلام کنه و برای گرفتن ویزا اقدام کنید
دوستان خوبم تو این بخش تا ماه اول شما کاملا شرایط خوبی دارید و همه چیز نرماله.امیدوارم همه شما تا ماه اول کلیر بشید.
از ماه دوم به بعد استرس یواش یواش جای منطق رو میگیره و هرچه این زمان بیشتر بشه تمرکز و تصمیم گیری شما دچار چالش بیشتری میشه
از الان به همه دوستانی که وارد مرحله ادمین میشن قویا توصیه میکنم:
1-3.اجازه ندید به هیچ عنوان استرس تو زندگیتون وارد بشه چون شیرازه زندگیتونو بهم میریزه
2-3.از الان بدونید که ممکنه مثل 1500 نفر 2014 ویزا به شما نرسه.پس آمادگی لازم برای دریافت این خبر را داشته باشید.اگر نه تا سالیان سال این افسوس
مثل خوره میوفته تو فکر وذهنتون و آزارتون میده.
به هر حال برای ایرانیها این بخشی از مسیر تو لاتاریه و اجتناب ناپذیره.
به هیچ عنوان اعتراض نامه نگاری و تجمع جلوی درب سفارتها فایده ای نداره.
ما تمام این مراحل را سال پیش رفتیم و جواب تمامشون این بود که ویزا تمام شده است و در برگه اعلام برنده شدن قویا تاکید شده که برنده شدن تضمینی بر گرفتن ویزا نیست.

تمام آنچه که گفته شد فقط و فقط انتقال تجربیاتی است که وظیفه خودم میدونم با توجه به هدف اصلی سایت مهاجرسرا برای دوستان عنوان کنم
امیدوارم تجربه تلخ2014 برای هیچکدام از دوستان 2015 اتفاق نیوفته و همه شما امکان کسب تجربه جدید در کشور جدید را داشته باشید.

سرافراز باشید.مثل سرو
در این مرداب دنیا نیلوفر باش!
خدا رو دوست دارم.

(2014-11-13 ساعت 04:06)me_u نوشته:  سلام به همه دوستان.
تبریک به همه برندگان 2015.
چند وقتی بود که نیومده بودم تو سایت.الان یک سر زدم خواستم نکاتی را براتون بگم:
1.تمام شما عزیزان یک استرس خاص دارید جهت انجام مراحل کار و عمده دلیلش اینه که باید برای مصاحبه برید خارج از ایران.
خوب این به نظر من یک حسن بزرگه چرا که یک دستگرمی برای مهاجرته و به نوعی سنگ محک حساب میشه براتون
تو سایت مهاجر سرا و با راهنمایی تمام دوستانی که این مسیر رو قبلا رفتند شما به هیچ مشکلی بر نمیخورید.
پس خیالتون راحت.
2.تمام عزیزانی که ویزای یکضرب میگیرید:
اول از همه روی زبان خیلی کار کنید.بهترین روش بکارگیری روش real میباشد.به این صورت که شما از رادیو برای آموزش استفاده کنید.
متون فارسی که از رادیو میشنوید سعی کنید همون موقع به انگلیسی ترجمه کنید(کاملا شبیه مترجمان)هر کلمه ای که بلد نیستید یادداشت کنید
و بعد معادل انگلیسی اونو پیدا کنید.این روش معجزه میکنه
دوم قبل از رفتن یک تحقیق کامل راجع به کار و بنگاه های کار یابی داشته باشید.رزومه خودتونو آماده کنید و برای کارفرماها بفرستید
به هیچ عنوان پل برگشت به ایران رو خراب نکنید.ملک خودتونو نفروشید.ممکنه 1 درصد تصمیم بگیرید برگردید پس بهتره یک بکاپ اینجا داشته باشید.
3.عزیزانی که وارد پروسه ادمین میشید:
با توجه به عدم اعتبار سوء پیشینه ایران تمام مشاغل خاص و همچنین افرادی که خدمت رفتند وارد این مرحله میشن.
برای شما عزیزان این قسمت حکم بخش دوم لاتاری رو داره.چراکه در تمام دنیا ویزاهای یکضرب صادر میشه و لذا از تعداد 50000 ویزا داره کم میشه. شما باید منتظر باشید که کلیر بشین.
اینجا دقیقا مثل اینه که شما برای بار دوم تو قرعه کشی لاتاری وارد شدید و منتظرید تا سایت سفارت مشخصات شما را اعلام کنه و برای گرفتن ویزا اقدام کنید
دوستان خوبم تو این بخش تا ماه اول شما کاملا شرایط خوبی دارید و همه چیز نرماله.امیدوارم همه شما تا ماه اول کلیر بشید.
از ماه دوم به بعد استرس یواش یواش جای منطق رو میگیره و هرچه این زمان بیشتر بشه تمرکز و تصمیم گیری شما دچار چالش بیشتری میشه
از الان به همه دوستانی که وارد مرحله ادمین میشن قویا توصیه میکنم:
1-3.اجازه ندید به هیچ عنوان استرس تو زندگیتون وارد بشه چون شیرازه زندگیتونو بهم میریزه
2-3.از الان بدونید که ممکنه مثل 1500 نفر 2014 ویزا به شما نرسه.پس آمادگی لازم برای دریافت این خبر را داشته باشید.اگر نه تا سالیان سال این افسوس
مثل خوره میوفته تو فکر وذهنتون و آزارتون میده.
به هر حال برای ایرانیها این بخشی از مسیر تو لاتاریه و اجتناب ناپذیره.
به هیچ عنوان اعتراض نامه نگاری و تجمع جلوی درب سفارتها فایده ای نداره.
ما تمام این مراحل را سال پیش رفتیم و جواب تمامشون این بود که ویزا تمام شده است و در برگه اعلام برنده شدن قویا تاکید شده که برنده شدن تضمینی بر گرفتن ویزا نیست.

تمام آنچه که گفته شد فقط و فقط انتقال تجربیاتی است که وظیفه خودم میدونم با توجه به هدف اصلی سایت مهاجرسرا برای دوستان عنوان کنم
امیدوارم تجربه تلخ2014 برای هیچکدام از دوستان 2015 اتفاق نیوفته و همه شما امکان کسب تجربه جدید در کشور جدید را داشته باشید.

سرافراز باشید.مثل سرو

با سلام خدمت تمام دوستان عزیز و عرض تشکر خدمت مدیر عزیز
قضیه تمام شدن ویزا برای کسانی است که پس از AP مدت کمی تا ماه سپتامبر وجود داشته باشه که این مدت زیر 4ماه است ،برای مثال هر کسی در ماه JANUARY برای مصاحبه برود در صورت AP امکانش کمه با توجه به تعداد کم ویزا در صورت غیر یک ضرب، برایش ویزا صادر شود پس این دلایل صحت اتمام ویزا را تایید می کند که هر چه میزان ماه های مانده به سپتامبر در صورت AP کمتر باشد شانس صادر شدن ویزا کمتر می شود،پس طبق فرمایشات شما کسی در سال 2014 مصاحبه برود،امکان رسیدن به ویزا 2015 غیر ممکن است،لطفا امضا خود را کاملا بروز رسانی کنید تا دلیل عدم دریافت ویزای شما برای همه مشخص شود!
با تشکر
تشکر کنندگان:
reza.aa 2014-10-21 23
3xx H.mina93 2014-10-02 42
1XXX siminbiazar 2014-10-08 36
2XX karimishad 2014-10-02 42
20XX majid.sp 2014-10-16 28
سلامتی همه منتظراااااااااااااااا
نبود ۱۵۷ روز دیگه ؟؟؟؟؟؟؟؟؟

راستی این عسک پروفایلم چطوره ؟؟؟؟ حال خودم که ازش بهم میخوره خخخخخخ
Case No:2015AS2000
Ds260:23may2014
Second update: 15 Aug 2014
Interview:Ankara 20 Oct 2014
کلیرشده در تاریخ 30/January 2015
seattle 13/07/2015
از پاسخ دادن به سوالات شما شدیدا کیف میکنیم

مدارک پستی آنکارا
نرخنامه مترجم رسمی
تمکن مالی بانک ملی
تشکر کنندگان: h.mina93 ، HERMES7 ، ofrfar ، behjat ، 2015reza ، atlantis770 ، siminbiazar ، milad.nas ، karimishad ، ghorbani_saeid

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان