کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
کلیرنس برندگان 2015
(2014-11-16 ساعت 13:08)reza.aa نوشته:  کلا این کلیرنس مثل خیلی درهای بسته میمونه که خاز پشت در خبر نداریم شروع میکنیم به گمان زدن که اینجوره و اونحور ، شاید بین این همه نظر یکیش درست باشه اما هیچکس از ما نمیتونه جواب درست رو تشخیص بده و در کل حدسیات نتیجه ای در بر نداره .

حالا فرضا همه فهمیدیم پشت درهای بسته چه خبره و از تک تک مراحل هم سر در اوردیم ، چی از دستمون برمیاد ؟؟؟؟؟؟؟؟
وقت و انژیتون رو جای بهتری حدر بدید ،خخخخخخ

از هرکی رفته آمریکا بپرسید میگه زبان ،زبان ،زبان
تازه بعضیاشون میگن زباااااااااااااااااااان ،زباااااااااااااااااااان، زباااااااااااااااااااان

هرکی مثل من راحت طلبه بره یه فیلم آموزش زبان هست به نام . How do you do
معرکست معرکه ، بگید لینک میفرستم واستون

دوستان
قطعا زبان یکی از نکات مهم است ولی کامل دیدن پروسه مهاجرت بسیار مهمتر از زیان است خیلی از دوستان فرض میکنند که همه باید بروند کار کنند در حالی که اصلا ممکن است کسانی باشند که انجا نخواهند کار کنند و با یک زبان معمولی هم اموراتشان میگذرد منهای زبان موارد ذیل مهم است:
1- درست کردن یک زیرساختار درست برای زندگی در امریکا به لحاظ مالی
2- انتخاب جای مناسب در امریکا بنا به تناسب مالی/ علمی/ فرهنگی و ...
خوشتر ز عشق و صحبت و باد بهار چیست........................ساقی کجاست گو سبب انتظار چیست
.زاهد شراب کوثر و حافظ پیاله خواست..............................تا در میانه خواسته کردگار چیست
تشکر کنندگان: r.bazargan ، m.ghoreishi ، atlantis770 ، mahdii ، Memolk ، ریحانا
سلام به همه دوستای 2015، الان بعد تقریبا 3 ماه اومدم ببینم اینجا چه خبره و دیدم خدارو شکر سوت و کوره، ایشالا این تایپیک تا آخرش سوت و کور بمونه، ایشالا کسی پاش به اینجا باز نشه ، هر چند ماها به جرم ایرانی بودن ، معمولا به چند ماه حبس تو این تایپیک محکومیم، به هر حال آرزو میکنم و دلم روشنه که شما دوستان به سرنوشت پر استرس ما دچار نشید و نمیشید، موفق باشید.
پروردگارا
((سرنوشت ما را خير بنويس، تقديري مبارك،تا هر آنچه را كه تو زود خواهي دير نخواهيم و هر آنچه را كه تو دير خواهي زود نخواهيم))

2014as5300
گرین کارت خانم و دخترم ، 2014November05
سهم خودمم فرم I 130
pD:18 Nov
اپروو 19 مارچ
کىس نامبر YRV20156*****
پرداخت 120$ وDS-261
فرم 2015/sep/15
با سلام و آرزوی موفقیت برای تمام دوستان
شاید در ظاهر بی ربط باشه مطلبی که میگم ولی در تمام دورانی که ایران هستید تا آنجا که میتونید زبانتون رو تقویت کنید میدونم دروان پر استرسی رو پشت سر میگذرارید ولی تا انجا که میتونید زبانتون رو تقویت کنید دوستان به ما گفتند خیلی خوب گوش ندادیم ولی امیدوارم شما این کار رو انجام بدید Big Grin
2014AS2XXX
دریافت نامه اول 1MAY
دریافت نامه دوم13EPTEMBER
تاریخ مصاحبه ایروان27NOVEMBER
کلیرنس برگه خوشرنگ آبی
تعداد اعضای کیس 2
تاریخ دریافت ویزا 12jun2014 Big Grin
(2014-11-16 ساعت 15:19)houshym نوشته:  
(2014-11-16 ساعت 13:08)reza.aa نوشته:  کلا این کلیرنس مثل خیلی درهای بسته میمونه که خاز پشت در خبر نداریم شروع میکنیم به گمان زدن که اینجوره و اونحور ، شاید بین این همه نظر یکیش درست باشه اما هیچکس از ما نمیتونه جواب درست رو تشخیص بده و در کل حدسیات نتیجه ای در بر نداره .

حالا فرضا همه فهمیدیم پشت درهای بسته چه خبره و از تک تک مراحل هم سر در اوردیم ، چی از دستمون برمیاد ؟؟؟؟؟؟؟؟

تازه بعضیاشون میگن زباااااااااااااااااااان ،زباااااااااااااااااااان، زباااااااااااااااااااان

دوستان
قطعا زبان یکی از نکات مهم است ولی کامل دیدن پروسه مهاجرت بسیار مهمتر از زیان است خیلی از دوستان فرض میکنند که همه باید بروند کار کنند در حالی که اصلا ممکن است کسانی باشند که انجا نخواهند کار کنند و با یک زبان معمولی هم اموراتشان میگذرد منهای زبان موارد ذیل مهم است:
1- درست کردن یک زیرساختار درست برای زندگی در آمریکا به لحاظ مالی
2- انتخاب جای مناسب در آمریکا بنا به تناسب مالی/ علمی/ فرهنگی و ...
دوست عزیز شما درست میفرماید ولی میزان تسط شما بر روی زبان انگلیسی نوع شغل شمارو مشخص میکنه و هر چقدر هم از ایران پول بیارید به هر حال تموم میشه پس به قو دوستمون زبااااااان زباااااااان زباااااااان و باز هم زباااااان
دوران کلیرنس خیلی استرس داره من خودم 181 روزشو تجربو کردم ولی بعدا افسوس زمانی که در ایران از دست دادید رو میخورید Smile

(2014-11-16 ساعت 15:19)houshym نوشته:  

دوستان
1- درست کردن یک زیرساختار درست برای زندگی در آمریکا به لحاظ مالی
2- انتخاب جای مناسب در آمریکا بنا به تناسب مالی/ علمی/ فرهنگی و ...
دوست عزیز شما درست میفرماید ولی میزان تسط شما بر روی زبان انگلیسی نوع شغل شمارو مشخص میکنه و هر چقدر هم از ایران پول بیارید به هر حال تموم میشه پس به قو دوستمون زبااااااان زباااااااان زباااااااان و باز هم زباااااان
دوران کلیرنس خیلی استرس داره من خودم 181 روزشو تجربه کردم ولی بعدا افسوس زمانی که در ایران از دست دادید رو میخورید Smile
2014AS2XXX
دریافت نامه اول 1MAY
دریافت نامه دوم13EPTEMBER
تاریخ مصاحبه ایروان27NOVEMBER
کلیرنس برگه خوشرنگ آبی
تعداد اعضای کیس 2
تاریخ دریافت ویزا 12jun2014 Big Grin
تشکر کنندگان: r.bazargan ، siminbiazar ، ریحانا ، shadi79 ، atlantis770 ، pari pari
سایت انکارا یه اپدیتی داشت ولی کیس لاتاری توش نبود.......
تشکر کنندگان: ofrfar ، goliii ، pari pari
بچه ها منم چك خوردم ؛ از كي بايد سايت رو چك كنم
کیس نامبر: 2XXX // سفارت: آنكارا // مصاحبه نوامبر // سربازى : س // اخرين آپديت واقعى ١٩ مى //

بازمانده لاتارى ٢٠١٥
تشکر کنندگان: behjat ، ofrfar ، atlantis770 ، pari pari ، soruosh
سلام سایت آنکارا مجددا آپدیت شد ولی هیچ کیس لاتاری اعلام نشده درسته؟ به نظر شما نسبت به پارسال دیر نشده؟
تشکر کنندگان: ofrfar
(2014-11-18 ساعت 15:10)satanicboy1 نوشته:  بچه ها منم چك خوردم ؛ از كي بايد سايت رو چك كنم

دوست عزیز اگه ممکنه شرایط کیس تون رو بگید
ممنونم
امیدوارم هر چه سریع تر ویزا دریافت کنید
برنده ی لاتاری ۲۰۱۵- برنده ی اصلی خودم- نفرات کیس ۲ نفر- محل مصاحبه: کوآلالامپور- ویزا دریافت شده. خودم یک ضرب و همسرم پس از زمان کوتاه. last status: LAX ticket bought Big Grin
منتظر سرای ۲۰۱۵ لطفا عضو شوید دوستان گلم
تشکر کنندگان:
دوستان کلیرنس اصلا به تشخیص یا عدم تشخیص آفیسر بستگی نداره مگر کیسهایی که نقص مدرک دارند یا دروغ میگویند که در گفتار دچار تناقض میشوند که به نوعی آفیسر مچشونو میگیره. در کل خیلی فرآیند ساده ایه. شما اگر مرد باشید و ایرانی در کل چون چیزی به نام خدمت وظیفه داشتید یعنی کلیرنس. حالا میخواهد خدا هم باشید باز فرقی نداره. در نقطه مقابل اگر خانم باشید مگر موارد فوق و مشاغل دولتی مرتبط با حکومت مثل ریاست جمهوری یا نهادهای رهبری قطعا ویزا میگیرید. در حقیقت مهمترین عامل بعد از شانس اولیه که همه ما آوردیم ودر قرعه کشی برنده شدیم اینستکه کسی از نظر کروموزومی در بدو تولد XX باشد. گویا جامعه آمریکا با لاتاری علاوه Diversity تعداد خانمهای جمعیتش را هم میخواهد زیاد کند. در این وسط آقایانی که تا الان کلیرنس خورده اند این شانس را دارند که کیس نامبرهایی پایین دارند و هنوز قریب به ده ماه تا پروسه لاتاری امسال وقت هست و با توجه به آمار امید میرود تا شش هفت ماه دیگه سهمیه ویزای ایران پر نشه. که البته این فقط یک آرزوست چون با این حجم بالای خانم و خانواده که اکثرا هم تعدادشان از سه تا بیشتر بوده باید فقط نشست و دید که این جنسیت چه میکنه ( اینو به قول عادل فروسی پور گفتم!!!)
شماره کیس:2015AS1XXX >تاریخ رویت قبولی:2 may >کنسولگری: آنکارا > تعداد افراد منظور در کیس :1 نفر > ارسال فرمهای سری اول: 28 May > دریافت نامه دوم :19 سپتامبر> مصاحبه: نوامبر > آپدیتها: 25 نوامبر، 25، 26، 30، 31 مارچ و 2 ،3 آپریل > کلیر: 3 آپریل
تشکر کنندگان: m.ghoreishi ، atlantis770
با عرض سلام خدمت دوستان عزیز و بخصوص رادوین عزیز.....البته با اجازه مدیران محترم.....باید خدمتتون عرض کنم اگر نگاهی به منتظر سرای 2014 و تاپیک کلیرنسشون بندازین متوجه میشین که تعداد زیادی از جا مونده ها خانم و مجرد بودند و اگر هم متاهل بودند و کار در برخی نهاد ها داشتند کلیرنس خوردند و در نهایت نتوانستند ویزا دریافت کنند حداقل چند مورد ملموس در نزدیکان دارم که عرض میکنم.....بهر حال متاسفانه کلیر شدن بی دردسر در گرو برخی مسایله که دست بنده و جنابعالی نیست.... Sad با آرزوی موفقییت همه
تشکر کنندگان: atlantis770 ، pari pari
(2014-11-18 ساعت 18:33)ofrfar نوشته:  با عرض سلام خدمت دوستان عزیز و بخصوص رادوین عزیز.....البته با اجازه مدیران محترم.....باید خدمتتون عرض کنم اگر نگاهی به منتظر سرای 2014 و تاپیک کلیرنسشون بندازین متوجه میشین که تعداد زیادی از جا مونده ها خانم و مجرد بودند و اگر هم متاهل بودند و کار در برخی نهاد ها داشتند کلیرنس خوردند و در نهایت نتوانستند ویزا دریافت کنند حداقل چند مورد ملموس در نزدیکان دارم که عرض میکنم.....بهر حال متاسفانه کلیر شدن بی دردسر در گرو برخی مسایله که دست بنده و جنابعالی نیست.... Sad با آرزوی موفقییت همه

دوست گرامی من مواردیکه خانمها هم کلیرنس میخورند را گفتم و اینگونه نیست که هر خانمی با هر شرایطی ویزای یکضرب بگیرد و اصلا صحبت سر اینستکه چرا آقایان فقط به صرف خدمتی که به اجباره و در اختیار خودشان هم نیست و اتفاقا دوسال از بهترین سالهای زندگیشونو میگیره با پایینترین حقوق ممکنه باید در سیستم لاتاری دچار تبعیض جنسیتی بشوند؟ اونم در سیستمی که شعار مبارزه با تبعیض جنسیتی میده. جواب این سؤال هم تأثیری در ویزا گرفتن ما نداره و صرفا بیان خطاهای موجوده. همانگونه که تبعیضهای جنسیتی علیه خانمها در ایران در بسیاری موارد قابل قبول نیست این تبعیض هم در مورد مردان در سبستم لاتاری همینگونه است ولی حالا با بیان این مسائل چه عاید ما میشود، دلیلی ندارد وقتی ما کاستیها را میگوییم منتج به نتیجه شود و صرفا بیان واقعیتهاست. چون بسیاری از آقایان که وارد این پروسه شده اند بیش از یکسال از عمر خود گذاشته اند و هزینه های آنرا به دوش کشیده اند قصد این صحبتها هم نیست که ویزای خانمها درست نیست چون مگر آنها در گرفتن آن نقش داشته اند؟؟ اگر همین سیستم به خانمها به صرف خانم بودن ویزا نمیداد عکس العملشان همین بود؟ پس لصلا لازم نیست از این سیستم ویزا دهی دفاع شود
شماره کیس:2015AS1XXX >تاریخ رویت قبولی:2 may >کنسولگری: آنکارا > تعداد افراد منظور در کیس :1 نفر > ارسال فرمهای سری اول: 28 May > دریافت نامه دوم :19 سپتامبر> مصاحبه: نوامبر > آپدیتها: 25 نوامبر، 25، 26، 30، 31 مارچ و 2 ،3 آپریل > کلیر: 3 آپریل
تشکر کنندگان: m.ghoreishi
از همه دعوت میکنم این پست من رو بخونید . حداقل اونها که دنبال زبان هستن و سخت نگرانشن

http://www.mohajersara.com/thread-7102-p...#pid564100
Case No:2015AS2000
Ds260:23may2014
Second update: 15 Aug 2014
Interview:Ankara 20 Oct 2014
کلیرشده در تاریخ 30/January 2015
seattle 13/07/2015
از پاسخ دادن به سوالات شما شدیدا کیف میکنیم

مدارک پستی آنکارا
نرخنامه مترجم رسمی
تمکن مالی بانک ملی
تشکر کنندگان: saboteur ، babak12 ، goliii ، HERMES7 ، usf ، AliReza.Sh
(2014-11-18 ساعت 15:10)satanicboy1 نوشته:  بچه ها منم چك خوردم ؛ از كي بايد سايت رو چك كنم

سلام دوست عزیز :شرایط کیستون را اگر میشه برامون بنویسید ممنون می شم . ایشاا... هر چی زودتر کلیر بشین . Rolleyes
کیس نامبر:Big Grin1000/تاریخ رویت قبولی:1 می /تعداد نفرات کیس:2 نفر/تاریخ ارسال فرم: می /کنسولگری: آنکارا / تاریخ مصاحبه: :دسامبر/ ویزا :به امید خدا یک ضربBig Grin

تشکر کنندگان: atlantis770
دوستان یک سوال میشه که همون روز مصاحبه به طرف بگن ریجکت هستی
یا اینکه بگن برو 4ماهه دیگه چک کن ببینه ریجکت شده یا فقط میبینه که اپ دیت میشه و خبری از کلیری نیست واسه ادم مشخص میکنن یا همینجور معطلشونیم
20151xxxنفر2,ارسال مدارکMay28،انکارا,نامه دوم20sepمصاحبهnov, آپدیت18novو24febایمیل و25.26.30.31مارچ و1.8اپریل کلیری8 اپریل با ایمیل146روز.24 اپریل رسیدن به کالیفرنیاBig Grin
نامه به سفارت انکارا جهت تاییدرسیدن مدارک سفرنامه, کاربرحرفه ای
تشکر کنندگان:
(2014-11-18 ساعت 23:48)goliii نوشته:  دوستان یک سوال میشه که همون روز مصاحبه به طرف بگن ریجکت هستی
یا اینکه بگن برو 4ماهه دیگه چک کن ببینه ریجکت شده یا فقط میبینه که اپ دیت میشه و خبری از کلیری نیست واسه ادم مشخص میکنن یا همینجور معطلشونیم

دوست عزیز وقتیکه اصلا مشخص نمیکنند که مشکل کجا بوده همین استرسی که برای شما بوجود آمده بوجود میاد. ما الان نمیدونیم که کلیرنس یا AP برای کامل شدن مراحل اداریشونه که بعید میدونم یا برای بافتن مدارک جدیده که اونم معلوم نیست از کجا و چجوری. اصلا به ما نگفتن که ممکنه در انتهای این مرحله کسی رو ریجکت کنن یا نتیجه معلومه و ویزا صادر میشه ولی با تأخیر. من خودم از آفیسر پرسیدم خانم سارا گرو گفتند که امسال دوره کلیرنس خیلی کوتاهتره. ایشون با حالت دستپاچه گفتن من اطلاعی ندارم. یعنی خود آفیسری که کلیرنس زده نمیدونه جریان چیه. و همانطور که معلومه اصلا ایشون نقشی در کلیرنس زدن نداره. بدی داستان همین نامشخص بودنشه
تشکر کنندگان: goliii ، ofrfar ، soruosh

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان