کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت
(2015-07-03 ساعت 15:57)omid man نوشته:  
(2015-07-03 ساعت 14:55)طاها99 نوشته:  دوستان در اولین ورود به فرودگاه آمریکا زمانی که کارهای مهاجرتی انجام میشه چه سوالاتی معمولا پرسیده میشه؟

میپرسن که پیش چه کسی میرین؟چکارتونمیشه؟ادرس دقیقتون؟و در مورد کارتون ؟و اینکه به کدوم کشورها رفتین؟

(2015-07-06 ساعت 16:49)آیداا نوشته:  
(2014-10-11 ساعت 09:19)samirakn نوشته:  سلام و سپاس از راهنمایی بی دریغ دوستان
۱.می خواستم بدونم که بعد از این که خدا خواست و ویزای ما رو دادند، ما ۶ ماه فرصت داریم که به آمریکا سفر کنیم، درسته؟
۲. پس از اولین سفر و بازگشت به ايران ، خروج ما نباید از ۶ ماه بیشتر باشه، درسته?
۳. تو صفحه دوم تاپيک۲۰۱۴ با همین عنوان نوشته که:
"یک تصحیح کوچیک: بعد از سفر اول تا یک سال می شه خارج از آمریکا موند. اما بعد از اون باید همون قانون شش ماه رو رعایت کرد. اونها متوجه هستند که آدم تازه مهاجر طول می کشه که همه کارهاش رو ردیف کنه"
پس چرا میگن اولین خروج نباید بیش تر از ۶ ماه باشه؟
سلام منم همین سوال رو دارم باید حتما قبل از ۶ ماه وارد آمریکا بشیم اگر ۱ ماه بمونیم و دوباره برگردیم مشگلی پیش نمیاد
دوستانی که گرین کارتو گرفتن ،ایا داخل صندوق پست می ندازند یا باید خودشون حضور داشته باشند و تحویل بگیرند
تشکر کنندگان: behjat ، Daneshjo ، Alex 2014
(2015-07-07 ساعت 02:52)آیداا نوشته:  
(2015-07-06 ساعت 23:44)behjat نوشته:  
(2015-07-06 ساعت 23:08)آیداا نوشته:  
(2015-07-05 ساعت 10:29)laleht نوشته:  
(2015-07-05 ساعت 09:31)yekta2015 نوشته:  دوستان اگه با پرواز الاتحاد بريد تا ٢٥، ٢٦ كيلو رم گير نميدن زياد. ولي بقيه پرواز ها دقيق بايد ٢٣ باشه. وگرنه كليييي جريمتون ميكنن سر چيزايي كه اصلا ارزش اينهمه هزينه كردن رو نداشتن.

بله ولی به شرطی که الاتحاد مسیر شما رو داشته باشه یا قیمتش واسه مسیر شما از ایرلاینهای دیگه مناسب تر باشه Big Grin

(2015-07-05 ساعت 16:39)behjat نوشته:  
(2015-07-05 ساعت 16:20)zhila1393 نوشته:  دوستان ایا اطلاع دارید که اعضای یک خانواده همه حتمابایدباهم واردآمریکابشن یاممکنه درزمان های مختلف جداگانه وروود کنن؟ من میخوام با پسرام زودتر برم برای مدرسه و کالج ولی همسرم تا اخر شهریور کار داره اینجا!

سلام تا آنجا که من میدونم اول باید شخص برنده وارد بشه بقیه بعد از اون میتونند وارد بشوند یا همه با هم وارد بشن افراد غیر برنده نمیتونند تا برنده اصلی نرفته وارد بشن
سلام بهجت جان من هر کاری میکنم پیام خصوصی ارسال نمی شه راهنمایی کنید متشکرم

عزیزم مثل اینکه باید بالای بیست یا بیست و پنج ارسال داشته باشی تا پیغامهات بره الان ۱۹ تایی چند تا دیگه پیام و پرسش بفرستی کارت راه می افته
سلام ،مرسی از راهنماییتون
بهجت جان گرین کارتو توی صندوق پست می ندازند یا حتا باید تحویل بدن وامضا بگیرند
تشکر کنندگان: behjat ، Daneshjo ، Alex 2014
دوستان سلام
من براي انتخاب صندلي هواپيما ،تركيش ايرلاين ،وارد سايت تركيش شدم thy.com ولي نتونستم بخش انتخاب صندلي وغذا را پيدا كنم،ايا دوستان مي تونيد من را راهنمايي كنيد؟
در مورد غذا ايا غذاي child meal خوبه ؟و كدوم نوع غذا براي ما(بزرگسال) مناسبه؟ واقعيتش اومدنه غذاي هواپيما كلا حال و روز من را دگرگون كرد? با سپاس
کیس نامبر: 2015AS3XXX/سفارت:ابوظبی/ ارسال فرم ها: 24 می/دريافت نامه دوم : Oct 23 2014/ مصاحبه :نیمه دوم دسامبر/ کلیرنس:2 آوریل سفرنامه ابوظبی: قسمت اول قسمت دوم / آپدیت: 19 دسامبر2014، 1فوریه، 29مارس،2 آوریل/ورود Jun 6,2015/امدن سوشال July6/رسید گرین کارت July 15
آرزوی سلامتی و بهترینها برای ایرانیان عزیزSmile
تشکر کنندگان: behdadK ، p00ya2001 ، Daneshjo ، Alex 2014
(2015-07-07 ساعت 03:38)آیداا نوشته:  بهجت جان گرین کارتو توی صندوق پست می ندازند یا حتا باید تحویل بدن وامضا بگیرند
گرین کارت را داخل صندوق پستی می ندازن و اصلا کاری ندارن که صاحب گرین کارت اونجا هست یا نه
کیس نامبر: **2014AS42/محل مصاحبه: انکارا---> ابوظبی/ تعداد نفرات: 2/ کارنت : 9 ژانویه/ نامه دوم:17 ژانویه/مصاحبه:4W مارچ/ویزا یکضرب/ورود به امریکا:20 شهریور 93/ ساکن : لس آنجلس/دریافت گرین: 26 روز و سوشال:9 روز بعد از ورود
*** Seize the day ***
همسر من در بانکی در لس انجلس( منطقه انسینو) کار می کنه اگر کاری داشتین می تونه کمکتون کنه
تشکر کنندگان: behjat ، behdadK ، p00ya2001 ، miyu ، APOLO5321 ، Daneshjo ، Memolk ، jupiterx ، Alex 2014
(2015-07-07 ساعت 03:33)آیداا نوشته:  
(2015-07-03 ساعت 14:55)طاها99 نوشته:  دوستان در اولین ورود به فرودگاه آمریکا زمانی که کارهای مهاجرتی انجام میشه چه سوالاتی معمولا پرسیده میشه؟

میپرسن که پیش چه کسی میرین؟چکارتونمیشه؟ادرس دقیقتون؟و در مورد کارتون ؟و اینکه به کدوم کشورها رفتین؟

۱.می خواستم بدونم که بعد از این که خدا خواست و ویزای ما رو دادند، ما ۶ ماه فرصت داریم که به آمریکا سفر کنیم، درسته؟
۲. پس از اولین سفر و بازگشت به ايران ، خروج ما نباید از ۶ ماه بیشتر باشه، درسته?
"یک تصحیح کوچیک: بعد از سفر اول تا یک سال می شه خارج از آمریکا موند. اما بعد از اون باید همون قانون شش ماه رو رعایت کرد. اونها متوجه هستند که آدم تازه مهاجر طول می کشه که همه کارهاش رو ردیف کنه"
سلام منم همین سوال رو دارم باید حتما قبل از ۶ ماه وارد آمریکا بشیم اگر ۱ ماه بمونیم و دوباره برگردیم مشگلی پیش نمیاد
دوستانی که گرین کارتو گرفتن ،ایا داخل صندوق پست می ندازند یا باید خودشون حضور داشته باشند و تحویل بگیرند

دقيقا اينا سؤال اي منم هست به اضافه اينكه كاراي فرودگاه معمولا چقدر طول ميكشه؟ من مقصدم فلوريداست ، يه توقف تو فرودگاه فيلادلفيا دارم ( حدود 2.5 ساعت) ، به نظرتون كافي هست براي كاراي ادارى ورود؟ ممنون ميشم جواب بدين.
تشکر کنندگان: p00ya2001 ، Daneshjo ، Alex 2014
(2015-07-07 ساعت 04:02)fa00119 نوشته:  

دقيقا اينا سؤال اي منم هست به اضافه اينكه كاراي فرودگاه معمولا چقدر طول ميكشه؟ من مقصدم فلوريداست ، يه توقف تو فرودگاه فيلادلفيا دارم ( حدود ۲.۵ ساعت) ، به نظرتون كافي هست براي كاراي ادارى ورود؟ ممنون ميشم جواب بدين.

سلام دوستان بزارين يه تصحيح كوچولو من انجام بدم
مديكالي كه انجام دادين تاريخ اعتبارش 6 ماه هست
شما بعد از گرفتن ويزاي امريكا با توجه به تاريخ مديكالتون 6 ماه وقت دارين وارد امريكا بشين اگه ديدين تاريخ مديكالتون 1 ماه مونده كه منتضي بشه فقط يك ماه وقت دارين بسته به مدتي كه نياز دارين اگه خواستين ميتونين مديكالتونو تمديد كنين كه خوب هزينه هم داره و شما بعدش ميتونين تا 6 ماه بعد وارد امريكا بشين
بعد از گرفتن گرين كارت ميتونين از امريكا خارج بشين ولي بايد قبل از 6 ماه وارد امريكا بشين اگه بيشتر طول بكشه موقع ورود مرزبان امريكا ميتونه مانع ورودتون بشه و ازتون سوال كنه و حتي ممكنه شما رو به قاضي مهاجرت معرفي كنه و براي بار اول معمولا حق رو با مهاجر ميدن ولي اگه ممكنه بخواين بيشتر خارج از امريكا بمونين بهتره پاسپورت سفيد بگيرين اونوقت ميتونين تا 2 سال هم خارج امريكا باشين
شماره كيس :2015AS3XXX ; تعداد : 3=1-4 نفرSad ; سفارت : آنكارا / ابوظبي kcc ; رؤيت قبولي : 8 مه 2014 ; ارسال فرمها : 22 آگوست 2014 ; كارنت : 11 ژانويه 2014 ; نامه دوم : 23 ژانويه ; مصاحبه : 9 مارچ ; كلير : بزودي ; مقصد : آتلانتا
آپديت 23و26 جولاي سايت CEAC
كلير 26 جولاي2015 با ايميل و تماس با شماره همراه ايرانمBig Grin
آپديت 30 جولاي هر سه نفر سايت CEAC
ايشيود هر سه نفر 2 آگوست
ورود به امریکا 17 اگوست 2015
دریافت سوشیال نامبر 24 اگوست
دريافت گرين كارت خودم21 سپتامبر بقيه 23 و 25 سپتامبر

تشکر کنندگان: behdadK ، ali3875 ، ho_tasha ، h_researcher ، Daneshjo ، jupiterx ، Alex 2014

دقيقا اينا سؤال اي منم هست به اضافه اينكه كاراي فرودگاه معمولا چقدر طول ميكشه؟ من مقصدم فلوريداست ، يه توقف تو فرودگاه فيلادلفيا دارم ( حدود ۲.۵ ساعت) ، به نظرتون كافي هست براي كاراي ادارى ورود؟ ممنون ميشم جواب بدين.
درود بر دوستان گرامی

درباره سوالات شما عزیزان مطالب بسیار مفصلی در تاپیک ها توضیح داده شده است . در مقام جمع بندی :
1- در اولین ورود شما مدارک را از شما تحویل می گیرند و بررسی می کنند و معمولاً سوالات مفصلی از شما نمیشه . فقط بر اساس فرمی که در داخل پرواز پر کردید مقدار ارز همراهتان و چی همراهتون هست را می پرسند . در نهایت هم یکی دو تا سوال در حد : کجا اقامت می کنید و پیش کی می مانید ( به عقیده من با توجه به پول همراهتون که اگر کم باشه حتماً می پرسند ) به ما فقط گفت پول همراهتان را به من نشان بده ولی نشمرد.
2- تاریخ انقضاء ویزا بستگی به مدت اعتبار مدیکال دارد . در حالتی که ویزای یک ضرب بگیرید 6 ماه فرصت دارید که وارد خاک آمریکا شوید و در صورتی که شامل کلیرنس شوید باید ببینید مدیکال تمدید می شود یا خیر . مثال بزنم شما 4 ماه پس از مصاحبه کلیر شدید و به سلامتی ویزاتون را گرفتید و تاریخ اتمام اعتبار مدیکالتون 2 ماه دیگر تمام می شود ==> شما 2 ماه فرصت دارید وارد آمریکا شوید ( تاریخ انقضاء ویزاتون هم بر همین اساس خواهد بود)
3- در مورد مهاجرین که گرین کارت دارند دو تا قانون کلی هست .
اول : بیشتر از یک سال نمی شود خارج از آمریکا باشید . بیشترش را تا دو سال باید re-entry Permit یا همان پاس سفید بگیرید .
دوم : اقامت بیشتر از 6 ماه خارج از آمریکا باعث به تعویق افتادن روند سیتیزن شیپی شما خواهد شد .( حتی اگر برای بیشتر از یکسال و تا دو سال پاس سفید داشته باشید )
پس خارج از آمریکا بودن کمتر از 6 ماه ایده آل ... بین 6 ماه تا یکسال یکی دو بار را گیر سخت نمی دهند حداکثر چند سوال و جواب ولی بیشترش ریسک داره و البته سیتیزن شیپی را به تأخیر می اندازه . بالای یک سال و تا دو سال با پاس سفید مشکلی نداره ولی بدون پاس سفید خطرناک است .
4- شما پس از اولین ورود به آمریکا می توانید یک ماه بمانید و برگردید ( داشتیم 15 روز ماندند و برگشتند )و هیچ محدودیتی ندارد . دفعات بعد هم همینطور ولی بدانید و آگاه باشید که رفت و آمد شما ثبت و ضبط می شود و تکرار اینگونه حرکات در سوابق شما اثر منفی خواهد داشت .
5- گرین کارت را در صندوق پست می اندازند و تحویل کسی نمی دهند . شما نباشید هم مشکلی پیش نمی آید .
6- برای امور مهاجرتی مدت زمان یکسان نیست و به خیلی از پارامترها بستگی داره از جمله شلوغی و حجم پروازهای ورودی ، مدت زمان اتنظار برای این امور و صد البته آفیسر.... ( در مورد ما 10 دقیقه طول کشید چون فقط ما بودیم ) ولی مورد بوده 3 ساعت هم طول کشیده . در حالت نرمال 2.5 ساعت زمان معقولی به نظر می آید . همچنین شما اگر پرواز داخلی هم داشته باشید فاصله زمانی رفتن بین دو ترمینال ، امور بازرسی و سوار شدن به پرواز بعدی را هم در نظر بگیرید . توصیه می کنم همه حالت ها را پیش بینی کنید و آمادگی داشته باشید .
موفق باشید
2014AS47XX ــ ساکنDFW  
هر وقت خواستی در مورد دیگران قضاوت کنی؛آروم تو دلت بگو: مگه من خودم کیم؟
(2015-07-07 ساعت 03:38)آیداا نوشته:  
(2015-07-06 ساعت 23:08)آیداا نوشته:  
(2015-07-05 ساعت 10:29)laleht نوشته:  بله ولی به شرطی که الاتحاد مسیر شما رو داشته باشه یا قیمتش واسه مسیر شما از ایرلاینهای دیگه مناسب تر باشه Big Grin

(2015-07-05 ساعت 16:39)behjat نوشته:  سلام تا آنجا که من میدونم اول باید شخص برنده وارد بشه بقیه بعد از اون میتونند وارد بشوند یا همه با هم وارد بشن افراد غیر برنده نمیتونند تا برنده اصلی نرفته وارد بشن
سلام بهجت جان من هر کاری میکنم پیام خصوصی ارسال نمی شه راهنمایی کنید متشکرم

عزیزم مثل اینکه باید بالای بیست یا بیست و پنج ارسال داشته باشی تا پیغامهات بره الان ۱۹ تایی چند تا دیگه پیام و پرسش بفرستی کارت راه می افته

من شنیدم که تو صندوق پست می اندازند و آشنای شما متونه برداره و برات بفرسته یا بعد خودت بری بگیری خودمم همین کاررومیکنم به آدرس یکی از دوستان میره بعد ازش میگیرم
کیس نامبر-دوهزاروششصدو...تعداد نفرات 2نفر-تاریخ رویت قبولی 1 می-فرستادن فرمها 22 جولای تاریخ کارنت سپتامبر-نامه دوم ۱۲ دسامبر محل مصاحبه ایروان-تاریخ مصاحبه هفته دوم فوریه خودم یکضرب همسرم ap و بالاخره شوهرم بعد از ۸۰ روز کلیر شد.مقصد لس آنجلس،من از چیزی نمیترسم برای هر تغییری آماده ام
تشکر کنندگان: behdadK ، p00ya2001 ، Daneshjo ، ریحانا ، jupiterx ، Alex 2014
(2015-07-07 ساعت 08:41)Sam2014 نوشته:  

درود بر دوستان گرامی

درباره سوالات شما عزیزان مطالب بسیار مفصلی در تاپیک ها توضیح داده شده است . در مقام جمع بندی :
۱- در اولین ورود شما مدارک را از شما تحویل می گیرند و بررسی می کنند و معمولاً سوالات مفصلی از شما نمیشه . فقط بر اساس فرمی که در داخل پرواز پر کردید مقدار ارز همراهتان و چی همراهتون هست را می پرسند . در نهایت هم یکی دو تا سوال در حد : کجا اقامت می کنید و پیش کی می مانید ( به عقیده من با توجه به پول همراهتون که اگر کم باشه حتماً می پرسند ) به ما فقط گفت پول همراهتان را به من نشان بده ولی نشمرد.
۲- تاریخ انقضاء ویزا بستگی به مدت اعتبار مدیکال دارد . در حالتی که ویزای یک ضرب بگیرید ۶ ماه فرصت دارید که وارد خاک آمریکا شوید و در صورتی که شامل کلیرنس شوید باید ببینید مدیکال تمدید می شود یا خیر . مثال بزنم شما ۴ ماه پس از مصاحبه کلیر شدید و به سلامتی ویزاتون را گرفتید و تاریخ اتمام اعتبار مدیکالتون ۲ ماه دیگر تمام می شود ==> شما ۲ ماه فرصت دارید وارد آمریکا شوید ( تاریخ انقضاء ویزاتون هم بر همین اساس خواهد بود)
۳- در مورد مهاجرین که گرین کارت دارند دو تا قانون کلی هست .
اول : بیشتر از یک سال نمی شود خارج از آمریکا باشید . بیشترش را تا دو سال باید re-entry Permit یا همان پاس سفید بگیرید .
دوم : اقامت بیشتر از ۶ ماه خارج از آمریکا باعث به تعویق افتادن روند سیتیزن شیپی شما خواهد شد .( حتی اگر برای بیشتر از یکسال و تا دو سال پاس سفید داشته باشید )
پس خارج از آمریکا بودن کمتر از ۶ ماه ایده آل ... بین ۶ ماه تا یکسال یکی دو بار را گیر سخت نمی دهند حداکثر چند سوال و جواب ولی بیشترش ریسک داره و البته سیتیزن شیپی را به تأخیر می اندازه . بالای یک سال و تا دو سال با پاس سفید مشکلی نداره ولی بدون پاس سفید خطرناک است .
۴- شما پس از اولین ورود به آمریکا می توانید یک ماه بمانید و برگردید ( داشتیم 15 روز ماندند و برگشتند )و هیچ محدودیتی ندارد . دفعات بعد هم همینطور ولی بدانید و آگاه باشید که رفت و آمد شما ثبت و ضبط می شود و تکرار اینگونه حرکات در سوابق شما اثر منفی خواهد داشت .
۵- گرین کارت را در صندوق پست می اندازند و تحویل کسی نمی دهند . شما نباشید هم مشکلی پیش نمی آید .
۶- برای امور مهاجرتی مدت زمان یکسان نیست و به خیلی از پارامترها بستگی داره از جمله شلوغی و حجم پروازهای ورودی ، مدت زمان اتنظار برای این امور و صد البته آفیسر.... ( در مورد ما ۱۰ دقیقه طول کشید چون فقط ما بودیم ) ولی مورد بوده ۳ ساعت هم طول کشیده . در حالت نرمال ۲.۵ ساعت زمان معقولی به نظر می آید . همچنین شما اگر پرواز داخلی هم داشته باشید فاصله زمانی رفتن بین دو ترمینال ، امور بازرسی و سوار شدن به پرواز بعدی را هم در نظر بگیرید . توصیه می کنم همه حالت ها را پیش بینی کنید و آمادگی داشته باشید .
موفق باشید

(2015-07-07 ساعت 10:21)behjat نوشته:  
(2015-07-06 ساعت 23:08)آیداا نوشته:  سلام بهجت جان من هر کاری میکنم پیام خصوصی ارسال نمی شه راهنمایی کنید متشکرم

من شنیدم که تو صندوق پست می اندازند و آشنای شما متونه برداره و برات بفرسته یا بعد خودت بری بگیری خودمم همین کاررومیکنم به آدرس یکی از دوستان میره بعد ازش میگیرم
سلام ،من نمیخوام مزاحم اقوام بشم و تصمیم دارم در همون شهر جایی رو برای 1 یا 2 ماه اجاره کنم ادرسی که گرین کارت میره ادرس اقوام است به نظرتون ادرسو باید تغییر بدم یا نه نیاز نیست ،دردسر نمیشه

(2015-07-06 ساعت 23:08)آیداا نوشته:  سلام بهجت جان من هر کاری میکنم پیام خصوصی ارسال نمی شه راهنمایی کنید متشکرم

سلام ،من نمیخوام مزاحم اقوام بشم و تصمیم دارم در همون شهر جایی رو برای ۱ یا ۲ ماه اجاره کنم ادرسی که گرین کارت میره ادرس اقوام است به نظرتون ادرسو باید تغییر بدم یا نه نیاز نیست ،دردسر نمیشه
تشکر کنندگان: p00ya2001 ، jadooo ، Daneshjo ، Alex 2014
(2015-07-07 ساعت 08:21)p00ya2001 نوشته:  

سلام دوستان بزارين يه تصحيح كوچولو من انجام بدم
مديكالي كه انجام دادين تاريخ اعتبارش ۶ ماه هست
شما بعد از گرفتن ويزاي امريكا با توجه به تاريخ مديكالتون ۶ ماه وقت دارين وارد امريكا بشين اگه ديدين تاريخ مديكالتون ۱ ماه مونده كه منتضي بشه فقط يك ماه وقت دارين بسته به مدتي كه نياز دارين اگه خواستين ميتونين مديكالتونو تمديد كنين كه خوب هزينه هم داره و شما بعدش ميتونين تا ۶ ماه بعد وارد امريكا بشين
بعد از گرفتن گرين كارت ميتونين از امريكا خارج بشين ولي بايد قبل از ۶ ماه وارد امريكا بشين اگه بيشتر طول بكشه موقع ورود مرزبان امريكا ميتونه مانع ورودتون بشه و ازتون سوال كنه و حتي ممكنه شما رو به قاضي مهاجرت معرفي كنه و براي بار اول معمولا حق رو با مهاجر ميدن ولي اگه ممكنه بخواين بيشتر خارج از امريكا بمونين بهتره پاسپورت سفيد بگيرين اونوقت ميتونين تا ۲ سال هم خارج امريكا باشين

البته دوست عزیز شما درست میفرمایید فقط یک اصلاح کوچیک بکنم اینکه کسی مانع ورودتون نمیشه هیچوقت ولی ممکنه بازخواست کنه یا پوینت منفی براتون در نظر بگیره و نهایتا به دادگاه معرفی بشید
Case Number: 2014AS1xxx/Interview20 NOV/Embassy:Ankara/AP
کلیرJun 9/دریافت ویزا Jul 7
ورود به امریکا بار اول 2 SEP- بار دوم 8 APR
CLAERANCE 201 Days
دریافت گرین کارت 32 روز بعد از ورود به امریکا
دریافت SSN هشت روز بعد از ورود
San Jose-CA

تشکر کنندگان: p00ya2001 ، barfi1 ، Daneshjo ، jupiterx ، Alex 2014

سلام ،من نمیخوام مزاحم اقوام بشم و تصمیم دارم در همون شهر جایی رو برای ۱ یا ۲ ماه اجاره کنم ادرسی که گرین کارت میره ادرس اقوام است به نظرتون ادرسو باید تغییر بدم یا نه نیاز نیست ،دردسر نمیشه
تشکر کنندگان: Daneshjo ، Memolk ، Alex 2014
یه فایل PDF مناسب از کاربری با نام hgbeigi از مهاجرسرا (لاتاری 2013).

اولین سفر به آمریکـــا برای فعالسازی گرین کارت

فایل در پروسه لاتاری 2013 تهیه شده و ممکنه بعضی موارد تغییر کرده باشه با اینحال کلی ایده ی خوب در مورد اولین سفر به شما میده.

موفق باشید دوستان. Shy
[font=Courier]
CN: 2015AS84XX ●● 2 PERSON ●● CURRENT: N E V E R
[/font]
[font=Courier]
لاتاری از آغاز تا پایان ●● جستجو در مهاجرسرا ●● کاربر حرفه ای مهاجرســـرا ●● راهنمای لاتـــاری
[/font]
تشکر کنندگان: rezasadeghi ، Aghaman ، ed2008 ، miyu ، jadooo ، Daneshjo ، ریحانا ، jupiterx ، Alex 2014
(2015-07-07 ساعت 08:41)Sam2014 نوشته:  

درود بر دوستان گرامی

۱- در اولین ورود شما مدارک را از شما تحویل می گیرند و بررسی می کنند و معمولاً سوالات مفصلی از شما نمیشه . فقط بر اساس فرمی که در داخل پرواز پر کردید مقدار ارز همراهتان و چی همراهتون هست را می پرسند . در نهایت هم یکی دو تا سوال در حد : کجا اقامت می کنید و پیش کی می مانید ( به عقیده من با توجه به پول همراهتون که اگر کم باشه حتماً می پرسند ) به ما فقط گفت پول همراهتان را به من نشان بده ولی نشمرد.
۲- تاریخ انقضاء ویزا بستگی به مدت اعتبار مدیکال دارد . در حالتی که ویزای یک ضرب بگیرید ۶ ماه فرصت دارید که وارد خاک آمریکا شوید و در صورتی که شامل کلیرنس شوید باید ببینید مدیکال تمدید می شود یا خیر . مثال بزنم شما ۴ ماه پس از مصاحبه کلیر شدید و به سلامتی ویزاتون را گرفتید و تاریخ اتمام اعتبار مدیکالتون ۲ ماه دیگر تمام می شود ==> شما ۲ ماه فرصت دارید وارد آمریکا شوید ( تاریخ انقضاء ویزاتون هم بر همین اساس خواهد بود)
۳- در مورد مهاجرین که گرین کارت دارند دو تا قانون کلی هست .
دوم : اقامت بیشتر از ۶ ماه خارج از آمریکا باعث به تعویق افتادن روند سیتیزن شیپی شما خواهد شد .( حتی اگر برای بیشتر از یکسال و تا دو سال پاس سفید داشته باشید )
پس خارج از آمریکا بودن کمتر از ۶ ماه ایده آل ... بین ۶ ماه تا یکسال یکی دو بار را گیر سخت نمی دهند حداکثر چند سوال و جواب ولی بیشترش ریسک داره و البته سیتیزن شیپی را به تأخیر می اندازه . بالای یک سال و تا دو سال با پاس سفید مشکلی نداره ولی بدون پاس سفید خطرناک است .
۴- شما پس از اولین ورود به آمریکا می توانید یک ماه بمانید و برگردید ( داشتیم 15 روز ماندند و برگشتند )و هیچ محدودیتی ندارد . دفعات بعد هم همینطور ولی بدانید و آگاه باشید که رفت و آمد شما ثبت و ضبط می شود و تکرار اینگونه حرکات در سوابق شما اثر منفی خواهد داشت .
۵- گرین کارت را در صندوق پست می اندازند و تحویل کسی نمی دهند . شما نباشید هم مشکلی پیش نمی آید .
۶- برای امور مهاجرتی مدت زمان یکسان نیست و به خیلی از پارامترها بستگی داره از جمله شلوغی و حجم پروازهای ورودی ، مدت زمان اتنظار برای این امور و صد البته آفیسر.... ( در مورد ما ۱۰ دقیقه طول کشید چون فقط ما بودیم ) ولی مورد بوده ۳ ساعت هم طول کشیده . در حالت نرمال ۲.۵ ساعت زمان معقولی به نظر می آید . همچنین شما اگر پرواز داخلی هم داشته باشید فاصله زمانی رفتن بین دو ترمینال ، امور بازرسی و سوار شدن به پرواز بعدی را هم در نظر بگیرید . توصیه می کنم همه حالت ها را پیش بینی کنید و آمادگی داشته باشید .
موفق باشید
سلام . من مقصد اصلیم اتلانتا بود یه توقف 3 ساعته تو میامی داشتم. اما اینقدر طول دادن کارها رو که پروازمو از دست دادم. کلی صف وایستادیم که بلیطمو عوض کنن. اخر سر هم یه پرواز با 12 ساعت اختلاف دادن بهم. که مجبور شدم کلی تو فرودگاه معطل شم. امادگی همه چیو داشته باشین. کارها رو نظم خاصی نیست.
case number:zire 500
mahal mosahebe:ankara
tarikh mosahebe:20 january
b omid visa yek zarb (:
تشکر کنندگان: h_researcher ، miyu ، p00ya2001 ، Daneshjo ، Sam2014 ، jupiterx ، Alex 2014
(2014-10-01 ساعت 12:16)behdadK نوشته:  بعد از دریافت ویزای مهاجرت , در اولین سفر به آمریکا , مدارک مهاجرتی در فرودگاه تحویل و روند فعال سازی گرین کارت آغاز می شود . برای تبادل نظر در مورد تهیه بلیط , امور گمرکی و امور مربوط به دفتر مهاجرتی در فرودگاه از این تاپیک استفاده کنید .

جهت مشاهده موضوع مشابه در انجمن برندگان ۲۰۱۴ اینجا را کلیک کنید.
جهت مشاهده موضوع مشابه در انجمن برندگان ۲۰۱۳ اینجا را کلیک کنید.
جهت مشاهده موضوع مشابه در انجمن برندگان ۲۰۱۲ اینجا را کلیک کنید .
سلام
بچه ها من دچار یه مشکلی شدم. من دو روزه رسیدم امریکا. 165 دلارو پرداخت نکرده بودم. اکانت داشتم ولی اطلاعاتو وارد نکرده بودم الان که میخوام پرداخت کنم Anumber منو قبول نمی کنه میگه اشتباهه. خیلی استرس گرفتم چکار کنم Sad
case number:zire 500
mahal mosahebe:ankara
tarikh mosahebe:20 january
b omid visa yek zarb (:
تشکر کنندگان: p00ya2001 ، Daneshjo ، Alex 2014
من دیروز شنیدم که برای ورود به کالج امریکا و دریافت کمک های دولتی باید یکسال از زمان ورود به امریکا گذشته باشه و چون دانشگاه ها اخر اگوست باز میشه اگه سپتامبر دارد شیم یک و نیم سال باید صبر کرد ! ایا دوستان اطلاعی از این مطلب دارن ? زمان ورود مهمه یا گرفتن سوشال ?
شماره کیس2015 43xx تعداد 4 نفر مصاحبه 14 اپریل ابوظبی اپدیت ها 14,15,19,21,اپریل
19 می,
23 جون,
1جولای
ایمیل کلیرنس 4 جولای بعد از ایمیل پیگیری خودم
دریافت ویزا 13 جولای
اعلام کلیرنس در سایت ابوظبی انجام نشد !! و ظاهرا خیال نداره انجام بشه
ورود به امریکا : ۱۹ اگوست
ثبت نام سایت و واریز 165 دلار 20 آگوست
دریافت سوشال 3 هفته و 4 روز بعد از ورود
دریافت گرین کارت یکماه و 3 روز بعد از ورود
خداوندا راضیم به انچه تو خواسته ای و به ان رضا داری. تسلیم!!Smile
تشکر کنندگان: p00ya2001 ، Daneshjo ، ریحانا ، jupiterx ، Alex 2014