کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت
(2015-07-05 ساعت 12:30)behdadK نوشته:  شما هیچ محدودیتی برای وارد کردن پول به ایالات متحده ندارید.
فقط طبیعتا طی سال اول سختگیری نسبت به منشا پول وجود نداره یا کمتره و البته این ۱۰ هزار 20 هزارو 100 هزار پولی نیست که برای اونها حساس باشه.
و البته شما بسته به درآمدتون باید مالیات پرداخت کنید. این مالیات به پس انداز و درآمد گذشته شما تعلق نمیگیره و طبیعتا در سال اول میتونید اون رو پس انداز اعلام کنید اما اگر هر دفعه میخواهید مثلا 50 هزار دلار با خودتون ببرید از یک سال به بعد می بایست فکری به حال مالیاتش بکنید و دنبال راهی بگردید که مالیات کمتری پرداخت کنید (شاید هم راهی برای فرارش پیدا کنید)

تنها مشکلی که وجود داره رد کردن این مبالغ از تهران هست که تا وقتی که مبلغ خیلی تابلو نباشه کاری ندارند. قانون ایران میگه که بیش از 5000 دلار به ازای هر نفر در هر سفر نمی شود خارج کرد اما من تا 80 هزار دلار هم شنیدم برده اند و داخل بارشون پخش کردند و حساسیتی بوجود نیامده.

جناب ورچندی و بهداد خان ممنون از راهنماییتون
پس مشکل اصلی تو فرودگاه خودمونه...
کیس:***2016as1
رویت قبولی:۸ may
کنسولگری: آنکارا تغییر به ابوظبی
تعداد افراد: 3
 ارسال فرم:  31 may
کارنت شدن :12 آگوست-
نامه دوم:30 سپتامبر
مصاحبه:23 نوامبر
وضعیت:AP
آپدیت: 25 نوامبر(کل افراد) - 15دسامبر(نفراول)  - 16دسامبر(نفردوم)  - 8ژانویه(نفر اول) و 25ژانویه (کل افراد) - 6 آپریل(نفراول) و 7اپریل (نفردوم) و 21آپریل تبدیل به or (کل افراد) -  24اپریل (نامه کلیری)
از نفر دوم رزومه خواسته شد و از حالت or خارج شد.
15می (نفر دوم)   -20جولای   -21جولای و تبدیل به or (نفردوم)...29 جولای (ایمیل کلیری نفر دوم)
دریافت ویزا: 9 می (نفر اول و سوم)...

تشکر کنندگان: p00ya2001 ، Daneshjo ، ریحانا ، Alex 2014
(2015-07-05 ساعت 14:07)powermohsen نوشته:  
(2015-07-05 ساعت 12:58)behdadK نوشته:  جمعا Big Grin
محسن جان تا آلاسکا هم نفری 8400 نمیشه Wink

سلام بهدا عزیز امیدوارم کارها بر وفق مراد پیش رفته باشه
سوال من از اونجا بود که تو الی گشت دیدم رفت وبرگشت اکونومی، 28 آگوست با پرواز austrainرو به لوس آنجلس،23 میلیون هم پیشنهاد کرده.
پرواز اتریشی واسه مسیر من قیمتش عالی بود هممون رو هم میشدیم 6.5 میلیون منتها یک استاپ تو تورنتو داشت که چون ایرلاین میشد کانادین اونوقت باید ویزای کانادا رو میداشتی و الان که بار اول هست نمیشد استفاده کرد اما آژانس گفت بعد که گرین کارت دستت باشه اونوقت میتونی این مسیر رو استفاده کنی
كيس نامبر:2015AS1xxx---سفارت:ابوظبي--- تاريخ مصاحبه: ٣١ مارچ --- وضعيت : خودم و پسرم كلير پس از ٢١ روز - همسرم کلیر پس از ٤٧ روز --- ورود به ينگه دنيا : جولاى --- دريافت سوشيال نامبر خودم و پسرم ٦ روز بعد و همسرم ٢٠ روز بعد --- دريافت گرين كارت ٤٣ روز بعد از ورود
تشکر کنندگان: miyu ، powermohsen ، p00ya2001 ، Daneshjo ، jupiterx ، Alex 2014
سلام منم بلاخره بليط رو از ايرلاين الاتحاد براي اواخر شهريور به قيمت ٤٠٢٧٠٠٠ تومن (رفت وبرگشت) خريدم!
شماره کیس: ***2015AS00003 / تاریخ رویت قبولی:1May /تعداد افراد منظور در کیس :1 / ارسال فرمهای سری اول:July /کارنت شدن کیس:10 December /مصاحبه: 6 April/محل مصاحبه: ابوظبي/ ويزا يكضرب/ ♫سفرنامه ابوظبی♫
تشکر کنندگان: laleht ، SomeOneX ، zhila1393 ، h_researcher ، nora-nora ، p00ya2001 ، ali3875 ، Daneshjo ، Memolk ، jupiterx ، Alex 2014
دوستان ایا اطلاع دارید که اعضای یک خانواده همه حتمابایدباهم واردامریکابشن یاممکنه درزمان های مختلف جداگانه وروود کنن؟ من میخوام با پسرام زودتر برم برای مدرسه و کالج ولی همسرم تا اخر شهریور کار داره اینجا!
شماره کیس2015 43xx تعداد 4 نفر مصاحبه 14 اپریل ابوظبی اپدیت ها 14,15,19,21,اپریل
19 می,
23 جون,
1جولای
ایمیل کلیرنس 4 جولای بعد از ایمیل پیگیری خودم
دریافت ویزا 13 جولای
اعلام کلیرنس در سایت ابوظبی انجام نشد !! و ظاهرا خیال نداره انجام بشه
ورود به امریکا : ۱۹ اگوست
ثبت نام سایت و واریز 165 دلار 20 آگوست
دریافت سوشال 3 هفته و 4 روز بعد از ورود
دریافت گرین کارت یکماه و 3 روز بعد از ورود
خداوندا راضیم به انچه تو خواسته ای و به ان رضا داری. تسلیم!!Smile
تشکر کنندگان: p00ya2001 ، Daneshjo ، Alex 2014
(2015-07-05 ساعت 16:20)zhila1393 نوشته:  دوستان ایا اطلاع دارید که اعضای یک خانواده همه حتمابایدباهم واردآمریکابشن یاممکنه درزمان های مختلف جداگانه وروود کنن؟ من میخوام با پسرام زودتر برم برای مدرسه و کالج ولی همسرم تا اخر شهریور کار داره اینجا!

سلام تا آنجا که من میدونم اول باید شخص برنده وارد بشه بقیه بعد از اون میتونند وارد بشوند یا همه با هم وارد بشن افراد غیر برنده نمیتونند تا برنده اصلی نرفته وارد بشن
کیس نامبر-دوهزاروششصدو...تعداد نفرات 2نفر-تاریخ رویت قبولی 1 می-فرستادن فرمها 22 جولای تاریخ کارنت سپتامبر-نامه دوم ۱۲ دسامبر محل مصاحبه ایروان-تاریخ مصاحبه هفته دوم فوریه خودم یکضرب همسرم ap و بالاخره شوهرم بعد از ۸۰ روز کلیر شد.مقصد لس آنجلس،من از چیزی نمیترسم برای هر تغییری آماده ام
تشکر کنندگان: ed2008 ، zhila1393 ، laleht ، sarasara1 ، powermohsen ، Aghaman ، nora-nora ، p00ya2001 ، Daneshjo ، jupiterx ، Alex 2014
(2015-07-05 ساعت 16:39)behjat نوشته:  
(2015-07-05 ساعت 16:20)zhila1393 نوشته:  دوستان ایا اطلاع دارید که اعضای یک خانواده همه حتمابایدباهم واردآمریکابشن یاممکنه درزمان های مختلف جداگانه وروود کنن؟ من میخوام با پسرام زودتر برم برای مدرسه و کالج ولی همسرم تا اخر شهریور کار داره اینجا!

سلام تا آنجا که من میدونم اول باید شخص برنده وارد بشه بقیه بعد از اون میتونند وارد بشوند یا همه با هم وارد بشن افراد غیر برنده نمیتونند تا برنده اصلی نرفته وارد بشن

ممنون عزیز از پاسخت من خودم برنده اصلی هستم ! خیالم راحت شد!Smile
شماره کیس2015 43xx تعداد 4 نفر مصاحبه 14 اپریل ابوظبی اپدیت ها 14,15,19,21,اپریل
19 می,
23 جون,
1جولای
ایمیل کلیرنس 4 جولای بعد از ایمیل پیگیری خودم
دریافت ویزا 13 جولای
اعلام کلیرنس در سایت ابوظبی انجام نشد !! و ظاهرا خیال نداره انجام بشه
ورود به امریکا : ۱۹ اگوست
ثبت نام سایت و واریز 165 دلار 20 آگوست
دریافت سوشال 3 هفته و 4 روز بعد از ورود
دریافت گرین کارت یکماه و 3 روز بعد از ورود
خداوندا راضیم به انچه تو خواسته ای و به ان رضا داری. تسلیم!!Smile
تشکر کنندگان: behjat ، p00ya2001 ، Daneshjo ، ریحانا ، Alex 2014
(2015-07-05 ساعت 17:16)zhila1393 نوشته:  

میگم نظرتون چیه من یه بار دیگه به این بنده خدا بگم عیب نداره هر وقت خواست میتونه وارد بشه بعد همتون بیاید بگیرید یه سیری منو بزنید ؟Big GrinBig GrinBig Grin بهداد کجایی بابا ، بیا برس به داد اعضا که میخوام با قاطعیت تمام بگم عیب نداره برو
شماره کیس: نزدیک 5000|مصاحبه: may|ویزا: یهویی Big Grin | دریافت این کارت سبز کذایی : ۱۱۰ روز پس از ورود

*سفرنامه ابوظبی*

تشکر کنندگان: laleht ، Aghaman ، rbrb-2015 ، nora-nora ، p00ya2001 ، behdadK ، AliReza.Sh ، Daneshjo ، APOLO5321 ، Alex 2014

البته دوست عزیز همونطور که گفتن تا برنده اصلی وارد نشه بقیه اجازه ورود ندارن، ولی سر این سوال من یه بار فنا شدم رفت Big GrinBig Grin ینی نابووود شدمااااا Big GrinBig GrinBig GrinBig GrinBig Grin ، آقو ما یه بار اومدیم یه سوال جواب بدیم Big GrinBig GrinBig Grin
شماره کیس: نزدیک 5000|مصاحبه: may|ویزا: یهویی Big Grin | دریافت این کارت سبز کذایی : ۱۱۰ روز پس از ورود

*سفرنامه ابوظبی*

تشکر کنندگان: laleht ، Aghaman ، rbrb-2015 ، nora-nora ، p00ya2001 ، behdadK ، Daneshjo ، APOLO5321 ، jupiterx ، Alex 2014
(2015-07-05 ساعت 15:59)laleht نوشته:  

سوال من از اونجا بود که تو الی گشت دیدم رفت وبرگشت اکونومی، 28 آگوست با پرواز austrainرو به لوس آنجلس،23 میلیون هم پیشنهاد کرده.
پرواز اتریشی واسه مسیر من قیمتش عالی بود هممون رو هم میشدیم ۶.۵ میلیون منتها یک استاپ تو تورنتو داشت که چون ایرلاین میشد کانادین اونوقت باید ویزای کانادا رو میداشتی و الان که بار اول هست نمیشد استفاده کرد اما آژانس گفت بعد که گرین کارت دستت باشه اونوقت میتونی این مسیر رو استفاده کنی

لطفا اسم ایرلاین رو اگه ممکنه اعلام کنید تا در پرواز های بعدی ازش استفاده کنیم --آخه ممکن برای آبادانی ایران بخوایم دوباره برگردیم
Smileشماره کیس :2015AS 000047xx تاریخ رویت قبولی :1 می
: آنکارا تعداد افراد :4 ارسال فرمهای سری اول :20 June
درخواست 16sep -: unlock، تاریخ reopen : بیست و دوم sep
کارنت شدن : 11,march
انتقال توسط kcc از آنکارا به ابوظبی
اول می--نصفه-نیمه -َAP--آپدیت ها 5 می همگی-ارسال ایمیل 31می--
آپدیت 1و2 جون همگی -3 جون نفرAP خورده ها-- 6 jun نفر اصلی
10 AUg همگی-----15 AUg نفر منتظر.16و18همگی(روز تحویل پاسپورت به سفارت)اما ابوظبی همچنان ماه جون گیر کرده واپ نمی شه

تشکر کنندگان: Aghaman ، p00ya2001 ، Daneshjo ، ریحانا ، Alex 2014
(2015-07-05 ساعت 18:27)powermohsen نوشته:  
(2015-07-05 ساعت 15:59)laleht نوشته:  

پرواز اتریشی واسه مسیر من قیمتش عالی بود هممون رو هم میشدیم ۶.۵ میلیون منتها یک استاپ تو تورنتو داشت که چون ایرلاین میشد کانادین اونوقت باید ویزای کانادا رو میداشتی و الان که بار اول هست نمیشد استفاده کرد اما آژانس گفت بعد که گرین کارت دستت باشه اونوقت میتونی این مسیر رو استفاده کنی

لطفا اسم ایرلاین رو اگه ممکنه اعلام کنید تا در پرواز های بعدی ازش استفاده کنیم --آخه ممکن برای آبادانی ایران بخوایم دوباره برگردیم

عرض کردم که پرواز اتریشی austrian airline از تهران میرفت وین و از وین میرفت تورنتو و بعد با air canada میرفت مقصد بعدی در ایالت پنسیلوانیا
كيس نامبر:2015AS1xxx---سفارت:ابوظبي--- تاريخ مصاحبه: ٣١ مارچ --- وضعيت : خودم و پسرم كلير پس از ٢١ روز - همسرم کلیر پس از ٤٧ روز --- ورود به ينگه دنيا : جولاى --- دريافت سوشيال نامبر خودم و پسرم ٦ روز بعد و همسرم ٢٠ روز بعد --- دريافت گرين كارت ٤٣ روز بعد از ورود
تشکر کنندگان: powermohsen ، nora-nora ، p00ya2001 ، Daneshjo ، Alex 2014
ما با قطر ایرویز بلیط گرفتیم دو نفر (یکی رفت و برگشت و یکی هم فقط رفت) 5800 شد. برا هفته دیگه البته مقصد واشنگتن و فقط استاپ دوحه
ورود به امریکا 16 جولای Smile
تشکر کنندگان: laleht ، h_researcher ، p00ya2001 ، Daneshjo ، jupiterx ، Alex 2014
(2015-07-05 ساعت 13:31)powermohsen نوشته:  
(2015-07-04 ساعت 21:19)laleht نوشته:  تنها راه واسه اینکه بفهمم چمدونم چند کیلو هست اینه که بریم رو وزنه با چمدون بعد وزن خودمون رو کم کنیم وزن چمدون بدست میاد که همیشه با عددی که ترازوی فرودگاه نشون میده فرق داره
کسی راه مناسبی داره پیشنهاد بده ؟Tongue

شدیدا درگیر این وزن چمدون هستم که نباید از ۲۳ بیشتر باشه Big Grin
کاش یه آشنا هندونه فروش داشتیم این باسکولش رو چند ساعتی قرض میدادWink Big Grin

الان دیگه همه یک ترازو جهت وزن کردن ومراقب چاق ولاغر بودن دارن ، من یک چهار پایه ،مثل عسلی کوچک کنار مبل (یا سبد پلاستیکی میوه که توری هست)،رو اون گذاشتم ،وکارتون رو روی اون عسلی گذاشتم ،برای کارتن های ۵ کیلو به با لا خوب جواب میده ، اما با روش شما چون ترازو بالای 120 کیلو رو نشون میده ، دقت اون میاد پایین.Big Grin ادادتمند شما
جهت تنظیم کردن زیر ترازو ویا پیج تنظیم اون از ۵ عدد قوطی رب استفاده کنید.
سوال: محدودیت وزن برای کارتن هایی که برای فریت میفرستیم وجود داره؟ --منظورم وزن هر کارتن هست.

اینجاست که میشه دقیقا ارزش این سفرنامه ها رو به چشم دید
توی یه سفرنامه خوندم که دقیقا همین ایده رو به کار بستن ، اول خودشون رو وزن کردن بعد چمدون رو بغل کردن و رفتن روی ترازو وزن کشی و از نبوق معادلات ریاضی استفاده کردن و وزن چمدون رو بدست اوردن ،اما قافل از اینکه هرکدوم از چمدون ها چند کیلو اضافه بار داشت و داستان های خودش

نتیجه اخلاقی ؟؟؟؟؟ این روش رو بخیال بشید
چاره کار ، وسایلتون رو خورد خورد بایه ترازو کوچیکتر اما درست وزن کنید بعد با هم + وزن شاک کنید
Case No:2015AS2000
Ds260:23may2014
Second update: 15 Aug 2014
Interview:Ankara 20 Oct 2014
کلیرشده در تاریخ 30/January 2015
seattle 13/07/2015
از پاسخ دادن به سوالات شما شدیدا کیف میکنیم

مدارک پستی آنکارا
نرخنامه مترجم رسمی
تمکن مالی بانک ملی
تشکر کنندگان: laleht ، p00ya2001 ، Daneshjo ، Memolk ، Alex 2014
(2015-07-05 ساعت 18:11)sarasara1 نوشته:  
(2015-07-05 ساعت 17:16)zhila1393 نوشته:  

میگم نظرتون چیه من یه بار دیگه به این بنده خدا بگم عیب نداره هر وقت خواست میتونه وارد بشه بعد همتون بیاید بگیرید یه سیری منو بزنید ؟Big GrinBig GrinBig Grin بهداد کجایی بابا ، بیا برس به داد اعضا که میخوام با قاطعیت تمام بگم عیب نداره برو

این دفعه درست راهنمایی کردیBig Grin برو دارمت
کیس نامبر: 2015AS2XXX>سفارت: ابوظبی> ارسال فرم ها: 19 می> کارنت: 8 سپتامبر> مصاحبه : نوامبر> کلیر: فوریه|| تعداد اعضای کیس: دو نفر || مقصد : هیوستون Big Grin
تشکر کنندگان: nora-nora ، AliReza.Sh ، p00ya2001 ، Daneshjo ، laleht ، sarasara1 ، ریحانا ، Alex 2014
Exclamation 
خب بالاخره نتونستم جلوی وسوسه ی خودم رو بگیرم و علیرغم اینکه شاید الان وقتش نبود کل 99 صفحه تاپیک "اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت" و عینِ 1471 پست رو شخم زدم و کلی اطلاعات به درد بخور به دست اوردم.
واقعاً ممنون از همگی.

طرح موضوع: من خودم رو مثال میزنم، وقتی پست کسی رو میبینم که تاریخ ورود به آمریکاش مربوط به قدیم (ماه های گذشته یا سالهای گذشته) هست خودبخود شاخک هام تکون میخوره که بعله خبریه و با دقت به پستش توجه ویژه میکنم. یهو ناخوداگاه سرچ میکنم که سوالام چی بود و اول چی بپرسم و ... (اغراق شده دارم میگماااا، دارید که ...) Big Grin توی پرانتز هم بگم که حساب مشاهده پست مدیران و پیشکوستان سایت کلاً جداست ... Shy صرفِ صیغه پاچه خواری بنده
نتیجه: این روزا رو یادتون نره. وقتی ساکن شدید هرچقدر هم مشغله داشته باشید بعد از مدتی به راحتی میتونید وقت اندکی برای دوستای دیروزتون بذارید. احساس امرزو خودتون رو یادتون باشه، پس دریغ نکنید. واسه خود من توجیهی نیست و میدونم اگه روزی کم کاری کنم معنی ش اینه دارم توی ذهن خودم بهونه تراشی میکنم. Cool

طرح موضوع: حافظه من زار داره. Big Grin یعنی یه چیزایی رو عجیب یادم میمونه که وقتی دیگران میشنون دهنشون تا ناکجاآباد باز میمونه ولی یه چیزایی رو فراموش میکنم اصن اسمی.
نتیجه: هیچ وقت به حافظه خودم صد در صد اعتماد نمیکنم پس از یه سری چیزا که میدونم مفیده نت برمیدارم. زمان استفاده شون که رسید فایل ش رو باز میکنم میخونم یا اگه حوصله نداشتم پرینت ش میکنم و با هایلایتر Key Word مشخص میشه و برنامه ریزی شکل میگیره.

طرح موضوع: مگه میشه چیزی یادم نره یا چیزی جا نمونه!
نتیجه: تقریباً نه. با اینکه تا حالا نه چیزی گم کردم و نه چیزی جا گذاشتم ولی همیشه (تاکید میکنم همیشه) چک لیست کارها و برنامه ریزی تون کمک کننده ست. حتما که نباید روی کاغذ باشه. گاهی یه نت یه خطی توی گوشی یا حتی درفت گوشی باعث یاداوری میشه.

در آخر هم اینکه یادش بخیر، در گذشته استادی داشتم که میگفت شما میاید دانشگاه که یاد بگیرید چطور باید از اطلاعات و دانسته ها واسه به دست اوردن اهداف تون (حالا کاری یا زندگی یا هرچی) استفاده کنید نه اینکه طوطی وار یه سری چیزا یاد بگیرید یا حفظ کنید و بعد از چند سال همش رو فراموش کنید یا کارتون روتین بشه و ... هیچ. (بماند که نمره ای که بهمون داد با حرفش متناقض بود) Big GrinTongue
داریم وارد یه کشور جدید اونم از نوع پیشرفته ترین ش میشیم، اگه قرار باشه مثه همینجا زندگی کنیم با همین رویه که اغلب به تک تک مون تحمیل شده ادامه بدیم پس مهاجرت یه بعد بزرگش رو واسمون نامرئی کرده. یادتون باشه این بعد میتونه لذت بخش ترین ش باشه.

پی نوشت: مثلاً خودم رو این شکلی تصور کردم که من و بانو هم الان ویزا گرفتیم و با شما رهسپاریم ... Cool
[font=Courier]
CN: 2015AS84XX ●● 2 PERSON ●● CURRENT: N E V E R
[/font]
[font=Courier]
لاتاری از آغاز تا پایان ●● جستجو در مهاجرسرا ●● کاربر حرفه ای مهاجرســـرا ●● راهنمای لاتـــاری
[/font]
من الان یک ماه و پنج روزه اینجام احساسات متلاطمی داشتم اوج گرفتم .لبریز شدم.پایین اومدم.و بعد رو یه خط حرکت کردم.و همش به خاطر شوکی هست که وارد میشه اگر تونستی خودت رو وفق بدی و زندگیت رو به خودت و خانوادت و اجتماع اطرافت ارتباط دادی و معنی کردی که مسیر خطی زندگیت ادامه پیدا میکنه و روز به روز اینبار کم کم اوج میگیره.وزیباتر میشه و معنای واقعی و ترقی و انکشاف زیر بنای نسل های بعدیت رو سرو سامان میدی.اما به هر دلیلی اگر بریدی و زدی تو جاده خاکی اونوقته که دیگه باید برگردی به عقب و اونم با نگرانی از جایگاهت تو اجتماع قبلیت و حوسی که در تو با اومدن به اینجا جون گرفته و انتظارات تازه شکل گرفته ات.......پس دوستان به جای احساساتی شدن از سفر یه خورده به مسائل منطقی زندگی و مهاجرت فکر کنید و اهدافتون که حداقل دو سه تا الترناتیف داشته باشین واسه زنگی اینده.با امید روزهای زیبا و پر از خوشبختی براتون
[color=#00BFFF][b]
کیس نمبر:2015as18/رویت قبولی:15aug/فرستادن فورم:3sep/کارنت شدن کیس:sep
تعداد افراد کیس:یک/نامه دوم:24 فوریه/مصاحبه:نیمه اول اپریل/ویزا:22 اپریل/ورود اول جون/اورنج کانتی
Tongue
تاریخ گرفتن سوشال یک هفته بعد از ورودBig Grin
گرین کارت 30 روز بعد از ورود
لیورپول نیویورک

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان