کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت
(2015-07-08 ساعت 13:01)پانیسا نوشته:  دوستان . من ماه اکتبر عازم سن دیگو هستم . اگرآدرسی که گرین کارتم میرود لوس آنجلس باشد مشکلی ندارد . آیا آدرسی که کارت ssn می آید میتواندمتفاوت با این آدرس باشد ؟ کجا میتوانم آدرس برای گرفتن ssnرا اعلام کنم ؟تشکر

تو خود فرودگاه
اولين فرودگاه امريكا كه كارهاي مهاجرتتونو انجام ميديد ميتونين آدرساتونو اصلاح كنينSmile
شماره كيس :2015AS3XXX ; تعداد : 3=1-4 نفرSad ; سفارت : آنكارا / ابوظبي kcc ; رؤيت قبولي : 8 مه 2014 ; ارسال فرمها : 22 آگوست 2014 ; كارنت : 11 ژانويه 2014 ; نامه دوم : 23 ژانويه ; مصاحبه : 9 مارچ ; كلير : بزودي ; مقصد : آتلانتا
آپديت 23و26 جولاي سايت CEAC
كلير 26 جولاي2015 با ايميل و تماس با شماره همراه ايرانمBig Grin
آپديت 30 جولاي هر سه نفر سايت CEAC
ايشيود هر سه نفر 2 آگوست
ورود به امریکا 17 اگوست 2015
دریافت سوشیال نامبر 24 اگوست
دريافت گرين كارت خودم21 سپتامبر بقيه 23 و 25 سپتامبر

تشکر کنندگان: AliReza.Sh ، Daneshjo ، Memolk ، Alex 2014
دوستان دقت بفرمایید استاپها در بیش از یک کشور اروپایی باشد نیاز به ویزای ترانزیت هست.
شماره کیس:***2015AS5>تاریخ رویت قبولی:1 May >تاریخ تکمیل فرم:september11 کنسولگری:آنکارا >ابوظبی تعداد افراد منظور در کیس :1نفر >کارنت شدن کیس April13:> مصاحبه JUNدریافت ویزا:یکضربBig Grin خدایا شکرت.
تشکر کنندگان: laleht ، p00ya2001 ، sarasara1 ، Daneshjo ، Memolk ، jupiterx ، Alex 2014
سلام بر اهالی پیج ، آیا کسی از دوستان تجربه سقر یا اطلاعاتی از شهر آستن تگزاس داره یکی از آشناهای ما چند ساله رفته راضیه..
تشکر کنندگان: p00ya2001 ، Alex 2014
(2015-07-08 ساعت 18:45)کیوان آوریل نوشته:  سلام بر اهالی پیج ، آیا کسی از دوستان تجربه سقر یا اطلاعاتی از شهر آستن تگزاس داره یکی از آشناهای ما چند ساله رفته راضیه..
يادش بخير پارسال اولين انتخاب من شهر استين بود!تا اونجايي كه يادم مياد تو سفرنامه ها گفته بودن شهر فوق العاده امنيه و بيشتر خانوادگيه. البته بودن تعدادي از خانواده هايي كه رفته بودن اونجا حوصله شون سر رفته بود و جاي ديگه اي رفتن و يا عده اي هم بودن كه اونجا مستقر شدن وپيشرفت هم داشتن وكاملا هم راضي هستند
اين تاپيك هم مخصوص استينه
http://www.mohajersara.com/Thread-آستین،-ایالت-تگزاس
شماره کیس: ***2015AS00003 / تاریخ رویت قبولی:1May /تعداد افراد منظور در کیس :1 / ارسال فرمهای سری اول:July /کارنت شدن کیس:10 December /مصاحبه: 6 April/محل مصاحبه: ابوظبي/ ويزا يكضرب/ ♫سفرنامه ابوظبی♫
تشکر کنندگان: h_researcher ، Daneshjo ، Memolk ، Alex 2014
دوستان سلام، اطلاع دارین که آیا در مورد هواپیمایی امارات هم مثل الاتحاد کارهای اولیه مهاجرتی تو دبی انجام میشه یا نه؟ گویا در مورد الاتحاد کارهای بدو ورود به جای آمریکا تو ابوظبی و توسط افسرهای مهاجرت سفارت انجام میشه...
سه هزار و خورده ای، آنکارا، اول مارچ، آ-پی، بالاخره از شر 20 مارچ راحت شدیم! 1 جولای، خیره انشالله..Big Grin
تشکر کنندگان: Daneshjo ، Alex 2014
(2015-07-08 ساعت 22:01)kingaram نوشته:  دوستان سلام، اطلاع دارین که آیا در مورد هواپیمایی امارات هم مثل الاتحاد کارهای اولیه مهاجرتی تو دبی انجام میشه یا نه؟ گویا در مورد الاتحاد کارهای بدو ورود به جای آمریکا تو ابوظبی و توسط افسرهای مهاجرت سفارت انجام میشه...

فقط الاتحاد این امکان رو داره
شماره کیس: 2015AS4XXX
دریافت ویزا : همسر و پسرجان روز مصاحبه  ----  خودم 13 جولای
کلیرشدن خودم : کمتر از 100 روز
نکته ی کنکوری    سربازی : س پ ا ه
تشکر کنندگان: AliReza.Sh ، miyu ، sarasara1 ، jadooo ، Daneshjo ، Alex 2014
درود بر همگی، فک کنم من مقصدم به خاطر رشتم تغییر میکنه و احتمال داره برم کالیفرنیا، چند تا سوال دارم که یه مقدار تخصصی هست
۱. کسی اطلاع داره که اگر بخام به محض ورود برای دانشگاه اقدام بکنم با توجه به این که ۱ سال اقامت نداشتم و اگر اشتباه نکنم اصطلاحا in state حساب نمیشم شهریه رو بر اساس چه تعرفه ای حساب میکنن، مثل یه نفر که گرین کارت نداره و اونجا درس میخونه باید شهریه بدیم یا اینکه چون گرین کارت داریم یه چیزی بین افراد ساکن در کالیفرنیا و دانشجوهای بدون گرہن کارت ازمون میگیرن

۲. اگر من برم و برگردم ایران و بعد از چند ماه باز برگردم کالیفرنیا اینا میفهمن و برای اون قضیه یک سال اقامت مشکل پیش میاد یا اینکه من بلیط اولین ورودم رو نگه دارم یا زمان دریافت گرین کارت رو بگم قبول میکنن ؟ یه جورایی میشه یک سال وارد کالیفرنیا شده باشم ولی تمام مدت اونجا ساکن نباشم و راستش باید برگردم برای چند ماه ایران.

۳. برای گرفتن مزایای شهریه بعد از یک سال اقامت ، ساکن بودن در کالیفرنیا کافیه یا اینکه حتما باید در شهری که میخایم بریم دانشگاه ۱ سال ساکن باشیم، البته اینجوری دیگه خیلی غیر منطقی میشه و اسمشم میگن In state یعنی ساکن در ایالت ولی گفتم برای اطمینان بپرسم Shy

۴. اگه کسی از دوستان شهری دانشجویی اطراف سیلیکون ولی میشناسه که دانشگاه خوب در حوزه computer science داره ممنون میشم راهنماییم کنه ، شهرای اصلی مثل سن حوزه برای اول کار خیلی گرون اند اینه که دنبال یه شهر نسبتا ارزان هستم که یه دانشگاه قوی تو حیطه computer science داشته باشه

اون ۳ تا سوال اول یه مقدار تخصصی هستن و احتمالا کسی باید جواب بده که تو کالیفرنیا اقامت داره و با این موضوع هم در ارتباط باشه ولی در مورد سوال آخر هر کی نظری داره بگه ثواب داره بالاخره بررسی میکنم، همین دیگه سپااااس همگی دوستان و دیدار به دیار کفر ایشالا Big GrinBig GrinBig Grin
شماره کیس: نزدیک 5000|مصاحبه: may|ویزا: یهویی Big Grin | دریافت این کارت سبز کذایی : ۱۱۰ روز پس از ورود

*سفرنامه ابوظبی*

تشکر کنندگان: Daneshjo ، jupiterx ، Alex 2014
بعد یه چیز دیگه، کسی میدونهin state بودن به جز شهریه در کل چه مزایایی داره؟
شماره کیس: نزدیک 5000|مصاحبه: may|ویزا: یهویی Big Grin | دریافت این کارت سبز کذایی : ۱۱۰ روز پس از ورود

*سفرنامه ابوظبی*

ببینید
با ورود شما کنتور یک سال شروع میشه واسه یک سالتون در صورتی که شما برگردید استاپ میشه.اینجا واسه کسی که ستیزنه و یا گرین داره و یا دانشجوست شرایط عادی یکیه واسه هزینه دانشگاه فقط در صورتی که امتیاز ایالت رو بدست بیاری اونموقست که شرایط بهتر میشه.هر ایالت برنامه هاش میتونه یه کم متفاوت باشه تو مسائل مهاجرت و تحصیل.در رابطه با مکان تو کالیفرنیا و رشتتون والا اطلاعات تخصصی ندارم.
[color=#00BFFF][b]
کیس نمبر:2015as18/رویت قبولی:15aug/فرستادن فورم:3sep/کارنت شدن کیس:sep
تعداد افراد کیس:یک/نامه دوم:24 فوریه/مصاحبه:نیمه اول اپریل/ویزا:22 اپریل/ورود اول جون/اورنج کانتی
Tongue
تاریخ گرفتن سوشال یک هفته بعد از ورودBig Grin
گرین کارت 30 روز بعد از ورود
لیورپول نیویورک
تشکر کنندگان: sarasara1 ، Daneshjo ، ریحانا ، jupiterx ، Alex 2014
(2015-07-09 ساعت 03:45)omid man نوشته:  ببینید
با ورود شما کنتور یک سال شروع میشه واسه یک سالتون در صورتی که شما برگردید استاپ میشه.اینجا واسه کسی که ستیزنه و یا گرین داره و یا دانشجوست شرایط عادی یکیه واسه هزینه دانشگاه فقط در صورتی که امتیاز ایالت رو بدست بیاری اونموقست که شرایط بهتر میشه.هر ایالت برنامه هاش میتونه یه کم متفاوت باشه تو مسائل مهاجرت و تحصیل.در رابطه با مکان تو کالیفرنیا و رشتتون والا اطلاعات تخصصی ندارم.

در رابطه با امتیاز ایالتی بیمه و هزینه تحصیل ارتباط مستقیم داره بقیش مربوط به ایندست
[color=#00BFFF][b]
کیس نمبر:2015as18/رویت قبولی:15aug/فرستادن فورم:3sep/کارنت شدن کیس:sep
تعداد افراد کیس:یک/نامه دوم:24 فوریه/مصاحبه:نیمه اول اپریل/ویزا:22 اپریل/ورود اول جون/اورنج کانتی
Tongue
تاریخ گرفتن سوشال یک هفته بعد از ورودBig Grin
گرین کارت 30 روز بعد از ورود
لیورپول نیویورک
تشکر کنندگان: sarasara1 ، Daneshjo ، jupiterx ، Alex 2014
(2015-07-08 ساعت 10:07)zhila1393 نوشته:  
(2015-07-08 ساعت 05:42)atriana نوشته:  به سایت دانشگاه یا کالجی که می خواین برین مراجعه کنین و برنامه کاری شون را ببینید. معمولا در کالجها باید قبل از اولین روز کلاسها وارد این ایالت شده باشید اما دانشگاهها قوانین مختلفی دارند. مثلا california state university ها با اینکه کلاسها از اگوست شروع میشه ملاک residency برای ترم پاییزشون 20 سپتامبر است

اتریانا جان واقعا ممنونم ازت اما راستش من نمیدونم به چه کالجی خواهیم رفت !!!! توصیه کلیت برای ما چیه ? safe ترین زمان برای ورود به نظر شما کی خواهد بود ? چون واقعا زور داره بخاطر چند روز یه ترم عقب بیفتیم
اطلاعات من در مورد کالیفرنیا و چند دانشگاه و کالجی که بررسی کردم و شنیدم است .شاید مطمِین ترین زمان هفته اول اگوست باشه و حتما بعد از ورودتون به محض ردیافت شماره سوشیال(می تونین شماره را قبل از ارسال کارت ازشون بگیرید) اقدام برای کارت شناسایی کنید چون پروسه گواهینامه کمی طول میکشه و تاریخ صدورش اگر دیر بشه (گواهینامه من 3 ماه بعد از قبولی در امتحان بدستم رسید و تاریخش خیلی بعد تر از امتحانم بود) دیگه بدرد اثبات زمان اقامت نمی خوره. اگر می خواین معادل فوق دیپلم و لیسانس بخونید می تونید از کالج شروع کنید اما اگر می خواین فوق لیسانس بخونین باید دانشگاه اقدام کنید و با توجه به معدلتون و سایر شرایط پذیرش در دانشگاه مثل نمره تافل و جی ار ای می تونید بررسی کنید که کدوم دانشگاه می خواین برین و احتمال پذیرش شما در دانشگاه مورد نظرتون چقدر است
کیس نامبر: **2014AS42/محل مصاحبه: انکارا---> ابوظبی/ تعداد نفرات: 2/ کارنت : 9 ژانویه/ نامه دوم:17 ژانویه/مصاحبه:4W مارچ/ویزا یکضرب/ورود به امریکا:20 شهریور 93/ ساکن : لس آنجلس/دریافت گرین: 26 روز و سوشال:9 روز بعد از ورود
*** Seize the day ***
همسر من در بانکی در لس انجلس( منطقه انسینو) کار می کنه اگر کاری داشتین می تونه کمکتون کنه
تشکر کنندگان: AliReza.Sh ، miyu ، zhila1393 ، Daneshjo ، jupiterx ، Alex 2014
(2015-07-09 ساعت 00:07)sarasara1 نوشته:  درود بر همگی، فک کنم من مقصدم به خاطر رشتم تغییر میکنه و احتمال داره برم کالیفرنیا، چند تا سوال دارم که یه مقدار تخصصی هست
۱. کسی اطلاع داره که اگر بخام به محض ورود برای دانشگاه اقدام بکنم با توجه به این که ۱ سال اقامت نداشتم و اگر اشتباه نکنم اصطلاحا in state حساب نمیشم شهریه رو بر اساس چه تعرفه ای حساب میکنن، مثل یه نفر که گرین کارت نداره و اونجا درس میخونه باید شهریه بدیم یا اینکه چون گرین کارت داریم یه چیزی بین افراد ساکن در کالیفرنیا و دانشجوهای بدون گرہن کارت ازمون میگیرن
شما وارد سایت هر دانشگاهی بشید در قسمت شهریه مشخص کرده مثلا x مقدار برای y واحد و در انتها اشاره کرده که هر دانشجوی غیر مقیم باید به ازای هر واحد درسی تقریبا 350 دلار اضافه پرداخت کنه . تو سایت دانشگاه مبلغ دقیقش مشخص شده.
کیس نامبر: **2014AS42/محل مصاحبه: انکارا---> ابوظبی/ تعداد نفرات: 2/ کارنت : 9 ژانویه/ نامه دوم:17 ژانویه/مصاحبه:4W مارچ/ویزا یکضرب/ورود به امریکا:20 شهریور 93/ ساکن : لس آنجلس/دریافت گرین: 26 روز و سوشال:9 روز بعد از ورود
*** Seize the day ***
همسر من در بانکی در لس انجلس( منطقه انسینو) کار می کنه اگر کاری داشتین می تونه کمکتون کنه
تشکر کنندگان: Daneshjo ، الناز٢ ، sarasara1 ، jupiterx ، Alex 2014
(2015-07-09 ساعت 03:53)omid man نوشته:  
(2015-07-09 ساعت 03:45)omid man نوشته:  ببینید

در رابطه با امتیاز ایالتی بیمه و هزینه تحصیل ارتباط مستقیم داره بقیش مربوط به ایندست
راستش من نتونستم جواب سوال رو از پاسخ شما بدست بیارم، ولی ممنون از وقتی که گذاشتید

*سفرنامه ابوظبی*

تشکر کنندگان: Daneshjo ، ریحانا ، Alex 2014
(2015-07-09 ساعت 04:57)atriana نوشته:  
(2015-07-09 ساعت 00:07)sarasara1 نوشته:  درود بر همگی، فک کنم من مقصدم به خاطر رشتم تغییر میکنه و احتمال داره برم کالیفرنیا، چند تا سوال دارم که یه مقدار تخصصی هست
شما وارد سایت هر دانشگاهی بشید در قسمت شهریه مشخص کرده مثلا x مقدار برای y واحد و در انتها اشاره کرده که هر دانشجوی غیر مقیم باید به ازای هر واحد درسی تقریبا 350 دلار اضافه پرداخت کنه . تو سایت دانشگاه مبلغ دقیقش مشخص شده.
ممنون دوست عزیز، خوب طبیعتا از الآن نمیشه در مورد دانشگاه تصمیم گیری کرد فقط میخواستم قانون کلی کالیفرنیا رو در مورد تعرفه محاسبه شهریه دانشگاه برای افراد دارای گرین کارت که اون شرط یک سال اقامت رو ندارن بدونم، شنیدم که دقیقا مثل کسانی که با ویزا دانشجویی دارن درس میخونن باهاشون برخورد میشه که خوب اگه واقعا اینطوری باشه خیلی بد میشه یعنی هم شهریه رو دقیقا همون مقدار بگیرن هم وام ندن که خوب پس گرین کارت این وسط‌ چه تاثیری داره، گفتم احتمالا یه چیزی ما بین این دو تعرفه برای افراد دارای گرین کارت ولی بدون اون ۱ سال اقامت داشته باشن ولی راستش هیچ اطلاعاتی ندارم. میزان دقیق شهریه رو الآن نمیخوام چون اصلا دانشگاه رو نمیدونم ولی اگر در مورد قانونش در کل اطلاعی دارین ممنون میشم، راستی در مورد بقیه سوالام اطلاعی ندارید، گویا نوشتین که همسرتون در بانک هستن و احتمالا ساکن لوس انجلس هستید دیگه

*سفرنامه ابوظبی*

(2015-07-09 ساعت 04:49)atriana نوشته:  
(2015-07-08 ساعت 10:07)zhila1393 نوشته:  
(2015-07-08 ساعت 05:42)atriana نوشته:  به سایت دانشگاه یا کالجی که می خواین برین مراجعه کنین و برنامه کاری شون را ببینید. معمولا در کالجها باید قبل از اولین روز کلاسها وارد این ایالت شده باشید اما دانشگاهها قوانین مختلفی دارند. مثلا california state university ها با اینکه کلاسها از اگوست شروع میشه ملاک residency برای ترم پاییزشون 20 سپتامبر است

اتریانا جان واقعا ممنونم ازت اما راستش من نمیدونم به چه کالجی خواهیم رفت !!!! توصیه کلیت برای ما چیه ? safe ترین زمان برای ورود به نظر شما کی خواهد بود ? چون واقعا زور داره بخاطر چند روز یه ترم عقب بیفتیم
اطلاعات من در مورد کالیفرنیا و چند دانشگاه و کالجی که بررسی کردم و شنیدم است .شاید مطمِین ترین زمان هفته اول اگوست باشه و حتما بعد از ورودتون به محض ردیافت شماره سوشیال(می تونین شماره را قبل از ارسال کارت ازشون بگیرید) اقدام برای کارت شناسایی کنید چون پروسه گواهینامه کمی طول میکشه و تاریخ صدورش اگر دیر بشه (گواهینامه من ۳ ماه بعد از قبولی در امتحان بدستم رسید و تاریخش خیلی بعد تر از امتحانم بود) دیگه بدرد اثبات زمان اقامت نمی خوره. اگر می خواین معادل فوق دیپلم و لیسانس بخونید می تونید از کالج شروع کنید اما اگر می خواین فوق لیسانس بخونین باید دانشگاه اقدام کنید و با توجه به معدلتون و سایر شرایط پذیرش در دانشگاه مثل نمره تافل و جی ار ای می تونید بررسی کنید که کدوم دانشگاه می خواین برین و احتمال پذیرش شما در دانشگاه مورد نظرتون چقدر است

ممنون عزیزم خیلی محبت کردی . من راستش برای پسرم این اطلاعات رو میخواستم که 20 سالشه و باید از کالج شروع کنه و میخاستم اخر سپتامبر بیام ولی با این تفاصیل باید بزنم روی دور تند و بدوم تا به هفته اول اگوست برسم!! برام دعا کنینSmile بازم متشکرم از اطلاعات خوبت
شماره کیس2015 43xx تعداد 4 نفر مصاحبه 14 اپریل ابوظبی اپدیت ها 14,15,19,21,اپریل
19 می,
23 جون,
1جولای
ایمیل کلیرنس 4 جولای بعد از ایمیل پیگیری خودم
دریافت ویزا 13 جولای
اعلام کلیرنس در سایت ابوظبی انجام نشد !! و ظاهرا خیال نداره انجام بشه
ورود به امریکا : ۱۹ اگوست
ثبت نام سایت و واریز 165 دلار 20 آگوست
دریافت سوشال 3 هفته و 4 روز بعد از ورود
دریافت گرین کارت یکماه و 3 روز بعد از ورود
خداوندا راضیم به انچه تو خواسته ای و به ان رضا داری. تسلیم!!Smile
تشکر کنندگان: rbrb-2015 ، Daneshjo ، atriana ، samane1363 ، nora-nora ، ریحانا ، Alex 2014

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان