کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت
(2015-08-22 ساعت 13:01)remarya نوشته:  سلام، دوستان لطفا پاسخ بديد، بعد از اولين ورود به usa ، بعد از دريافت گرين كارت و سوشيال چه مدت بدون مشكل مي تونيم خارج از آمريكا باشيم، سه ماه؟ ۶ ماه؟ يكسال؟

6 mah
شماره کیس: نزدیک 5000|مصاحبه: may|ویزا: یهویی Big Grin | دریافت این کارت سبز کذایی : ۱۱۰ روز پس از ورود

*سفرنامه ابوظبی*

تشکر کنندگان: ARSAMNEW ، Daneshjo ، Alex 2014
(2015-08-22 ساعت 14:19)SomeOneX نوشته:  در رابطه با کارای مهاجرتی توی ابوظبی

موقعی که هواپیما نشست چون کلا یه دونه کوله پشتی داشتم و چیزی هم دستم نبود با سرعت سه برابر راه رفتن بقیه افراد سبقت میگرفتم توی راهروها

چون مسیر بین پرواز ورودی تا ترمینال 59 کلی راهه
من انقدر تند راه رفتم که نفر پنجم شدم

کلا بیست دقیقه طول کشید و سه ساعت هم بیکار نشستم تا پرواز بعدی

مرسی... ایشالا همیشه همه کاراتون زود و به‌موقع انجام بشه... Cool
شماره کیس:2015AS47XX ... تاریخ رویت قبولی:4 May...سفارت:آنکارا ... تعداد افراد کیس :۲ نفر... تاریخ مصاحبه: 6 می... وضعیت: Issued... مقصد: سن‌حوزه... آپدیت‌ها: نفر اصلی: 7، 12، 19 می و 20 جولای و نفر دوم: 7 و 12 می...  کلیر: هر دو نفر 29 جولای... صدور ویزا: هر دو نفر 11 آگوست  Big GrinWink
تشکر کنندگان: Siamak ، SomeOneX ، moj21 ، ARSAMNEW ، Daneshjo ، Alex 2014
(2015-08-22 ساعت 13:01)remarya نوشته:  سلام، دوستان لطفا پاسخ بديد، بعد از اولين ورود به usa ، بعد از دريافت گرين كارت و سوشيال چه مدت بدون مشكل مي تونيم خارج از آمريكا باشيم، سه ماه؟ ۶ ماه؟ يكسال؟

ویزاتون مبارک باشه دوست عزیز. تا 6 ماه مشکلی نداره. اگه طی 5 سال هرسال حداقل 6 ماه داخل آمریکا باشد می تونید سیتیزن بشید. اگه بیشتر از 6 ماه خارج از آمریکا باشید کنتور این 5 سال صفر میشه. با پاس سفید (re-entry permit) می تونید تا 2 سال خارج از آمریکا باشد بدون این که مشکلی پیش بیاد.
درضمن یادتون نره سفرنامه مصاحبه و انشالا آمریکا رفتنتون رو تو انجمن خصوصی 2015 بنویسید.
تنها دو روز در سال هست که نمیتونی هیچ کاری بکنی‌! یکی‌ دیروز و یکی‌ فردا . . .
تشکر کنندگان: A_A ، ریحانا ، moj21 ، ARSAMNEW ، hamed shayan ، Daneshjo ، Alex 2014
(2015-08-22 ساعت 08:16)farnaz100 نوشته:  [quote='laleht' pid='651072' dateline='1440176397']
اكثر بچه دارها از من سوال كردن كه بيايم يا نيايم و خلاصه حالا كه موقع عمل رسيده استرس گرفتن :
خوب راستشو بخواين اينا همه به خود آدم بستگى داره كه چى بخواد و چى واسش اهميت داره
اينجا واسه بچه كه بهترين هست و نبايد شك كرد راستش قبلا هم گفتم مدرسه اى كه پسرم رو ثبت نام كردم از دانشگاه شيراز كه من توش درس خوندم بزرگتره .هنوز اينجا مدارس باز نشده ولى در حياط و زمين ورزشى باز هست و پسر من هر روز عصر ميره بازى البته باز بشه اونوقت بهتر ميشه درباره شيوه آموزش هم صحبت كرد

لاله بانوی عزیز
شرایط شما تو ایران وبچه ای که دارین بسیار شبیه به شرایط ماست بخاطر همین خوندن حرفاتون و تجربه هاتون برام مفید و جالبه.
امیدوارم که بزودی به شرایط ایده التون برسین و اینجا رو هم فراموش نکنین...بخصوص مسایل مربوط به امور بچه ها را...
ممنون میشم اگه دلایلتون رو برای انتخاب پنسیلوانیا بگین...یکی از دوستای ما که ساکن کاناداست بهمون پیشنهاد داده که بریم پنسیلوانیا...می گفت ایالت امن و خونوادگیه...به نظر شما واقعا اینجوریه؟
شرایط کاری و هزینه ها چطوره؟

مرسى عزيزم لطف دارين
خوب راستش ما چون يكى از دوستاى صميمى مون اينجا بودن اومديم اينجا كه الحق والانصاف هم خيلى كمكمون كردن وگرنه تصميم داشتيم بريم تگزاس
از نظر مخارج و هزينه اينجا خيلى مناسب و ارزونه و نسبتا با هيوستون يكى و گاه پايينتر هست و فقط قيمت ماشين كمى گرونتره
هوا الان كه تابستان هست عاليه ولى شنيدم زمستون سردى داره .اينجا تا اوتاوا كانادا ٥ ساعت رانندگى هست
از امنيت خوبى برخورداره . هم غذا هم پوشاك بهش ماليات نميخوره
خارجى نسبت به ايالتهاى ديگه كمه واسه همين مثلا وقتى ما رفتيم واسه گواهينامه رانندگى كيس مثل ما رو تا حالا نديده بود و مجبور شد بره دستورالعمل بياره بخونه چيكار كنه
كم بودن هموطن هم مزايا و هم معايب خودشو داره كه تا نياين متوجه نميشين كه مزايا و معايب نبودن هموطن دور و برتون چيه
از نظر كار بايد گفت وضع كار بد نيست و نرخ بيكاريش نسبتا پايين هست منتها معمولا بايد كمى صبر كنى تا موارد خوبى پيش بياد اكثر فروشگاهها و فست فودى ها hiring زدن
تا الان كه خداروشكر راضى هستيم تا ببينيم چى پيش مياد
كيس نامبر:2015AS1xxx---سفارت:ابوظبي--- تاريخ مصاحبه: ٣١ مارچ --- وضعيت : خودم و پسرم كلير پس از ٢١ روز - همسرم کلیر پس از ٤٧ روز --- ورود به ينگه دنيا : جولاى --- دريافت سوشيال نامبر خودم و پسرم ٦ روز بعد و همسرم ٢٠ روز بعد --- دريافت گرين كارت ٤٣ روز بعد از ورود
تشکر کنندگان: ed2008 ، Siamak ، A_A ، behjat ، Memolk ، lighthouse ، Abdorrezaa ، moj21 ، Mahboy ، قصه گو ، ARSAMNEW ، h_researcher ، jupiterx ، Daneshjo ، Alex 2014
(2015-08-22 ساعت 14:20)sara mohajer نوشته:  
(2015-08-22 ساعت 10:33)k1_m_1358 نوشته:  سلام يه گزارش كوتاه:
٧ جولاي ورود به امريكا
٨ جولاي واريز ١٦٥ دلار گرين كارت
٨ جولاي مراجعه براي سوشيال
١٢ جولاي دريافت سوشيال
٢٠ جولاي امتحان ايين نامه و قبولي بار اول
٢٤ جولاي امتحان درايو و قبولي بار اول و دريافت گواهينامه موقت
١٨ آگوست سايت اليس از حالت optimized به حالت closed

خيييلي هم عالي... كدوم شهر هستيد كه انقدر زود وقت امتحان گرفتيد؟
ممنون
من توي گلندل امتحان دادم يه اقاي كه يه جلسته بهمون آموزش داد برامون وقت گرفت و گرنه در حالت كلي دو هفته تا ٢٠ روز زمان ميبرد
❶کيس نامبر : 2015AS46## ❷تعداد افراد : ٣ نفر ❸کنسولگری : Ankara تغيير به Yerevan ❹ارسال فرمهای سری اول : June 30 ❺کارنت: February ❻تاریخ مصاحبه : April 15 ❼دريافت ويزا : يك ضرب

تشکر کنندگان: M.d ، sara mohajer ، moj21 ، ARSAMNEW ، jupiterx ، Daneshjo ، Alex 2014
(2015-08-22 ساعت 13:04)pmoudi نوشته:  سلام دوستان یه سوال...
کسایی که اطلاعات یا تجربه رفتن به آمریکا با پرواز الاتحاد رو دارن، میشه بگن کارای مهاجرت تو فرودگاه ابوظبی چقدر طول می‌کشه؟ پروازی که من دارم می‌گیرم ۲ ساعت توقف تو ابوطبی داره، به نظرتون به کارامون می‌رسیم؟
سلام دوست عزيز ما با همين پرواز اومديم و به مشكلي برخورد نكرديم يه نيم ساعتي هم وقت اضافه آورديم كه توي هواپيما نشستم بوديم تا بقيه بيان.
ما هم حتي يه بچه ٥ ساله هم داريم.
تقريبا كارها خيلي سريع. انجام ميشه
موفق باشيد
سوالي داشتين من در خدمتم
❶کيس نامبر : 2015AS46## ❷تعداد افراد : ٣ نفر ❸کنسولگری : Ankara تغيير به Yerevan ❹ارسال فرمهای سری اول : June 30 ❺کارنت: February ❻تاریخ مصاحبه : April 15 ❼دريافت ويزا : يك ضرب

تشکر کنندگان: Siamak ، areb1356 ، moj21 ، Mahboy ، pmoudi ، ARSAMNEW ، Daneshjo ، Alex 2014
(2015-08-22 ساعت 12:50)mahtaji نوشته:  
(2015-08-22 ساعت 11:58)behjat نوشته:  
(2015-08-22 ساعت 11:48)mahtaji نوشته:  
(2015-08-22 ساعت 11:10)HTQ نوشته:  
(2015-08-22 ساعت 11:01)lotttery2015 نوشته:  سلام دوستان برای اقامت موقت حدود یک هفته تا ۱۰ روز هتل رو پیشنهاد میکنید یا اتاق ؟؟ کسی تجربه گرفتن اتاق از سایت airbnb رو داره ؟ چون نوشته از حداقل یک روز هم میشه بوک کرد . آیا رزو اتاق از یه خونه هست ؟ چون اسم صاحبخونه رو هم نوشته .

درود.اولا برای درخواست، باید عضو سایت شوید.برای این کار هم حتما باید از وی p ان استفاده کنید.چون این سایت به تقریبا همه جای دنیا مثل زیمبابوه خدمات میده اما به ایران نه.بعد باید خودتون رو معرفی کنید و یک شماره تلفن در جایی غیر از ایران برای verifyبدید که اگه درخواستتون قبول شد بتونن از طریق تلفن هم به شما اطلاع بدن.ضمنا برای پرداخت نیاز به ویزا یا مستر کارت و یا سایر کارت های بین المللی پرداخت دارید.نکته مهم مطالعه کامل توضیحات هست به ویژه بخش دسترسی مهمانان و قوانین و مقررات.برای رزرو یک اتاق از یک خونه هم باید سد غیرقابل عبور private room رو فعال کنید.
خوبی این سایت اینه که ابشنهای زیادی وجود دارد از موقعیت گرفته تا قیمت
و فکر کنم یکی از حسناش هم اینه که میتونید از صابخونه کمک بگیرید برای انجام یه سری کارها
فقط ابهام من الان امنیت این جاهاست و برای ماها که تا الان اینکار رو نکردیم پذیرفتنش سخته
سلام از نظر امنیت خیالتون کاملا راحت باشه من تو دو تا اتاق از این سایت مستقر شدم و امنیت هردوش عالی بود هیچ مشکلی نداره این خونه دومی که زیر نظر دوربین پلیس چک ۲۴ساعته میشه کلا خوبه فقط یکماهه بگیرید بهتره به تمام کارهاتون میرسید
امکانش هست راجع تمیزی خونه ها هم توضیح بدید با عکسایی که میبینیم مطابقت داره؟
من برا ارمنستان از سایت هیور خونه گرفتم کاملا مطابق باهمونی بود که تو عکس بود خیلی خوب و تمیز و من واقعن راضی بودم
از لحاظ تمیزی همان چیزیست که میبینید و لی خوب به صاحبخونه هم مربرطه این خونه که ما هستیم صاحبخونه دو تا سگ داره که موهای یکیشون مرتب کف خانه پخشه و من مرتب مشغول جمع کردنشون هستم چون ما حساسیت داریم و نمیتونیم مثلا روی مبلی که سگه میشینه بشینیم ولبی خود صاحبخونه روش راحت میخوابه اینارو باید در نظر بگیرید
کیس نامبر-دوهزاروششصدو...تعداد نفرات 2نفر-تاریخ رویت قبولی 1 می-فرستادن فرمها 22 جولای تاریخ کارنت سپتامبر-نامه دوم ۱۲ دسامبر محل مصاحبه ایروان-تاریخ مصاحبه هفته دوم فوریه خودم یکضرب همسرم ap و بالاخره شوهرم بعد از ۸۰ روز کلیر شد.مقصد لس آنجلس،من از چیزی نمیترسم برای هر تغییری آماده ام
تشکر کنندگان: Memolk ، mahtaji ، moj21 ، ARSAMNEW ، jupiterx ، Daneshjo ، Alex 2014
دوستان لطفا یکی سوال منو جواب بده. من دوشنبه سفارت یکضرب گرفتم، تا الان وقتی میخوام تو elis هزینه رو بدم میگه نمیشناسه حد اقل تا ۲۶ آگوست صبر کن. A number و case number هم درست طبق دستور میزنم. حالا این غذیه عادیه؟ چقد طدل میکشه تا کیس نا رو بشناسن؟
کیس نامبر: 2015AS7XXX>سفارت: ابوظبی> ارسال فرم ها: 19 می> کارنت:ژوئن > مصاحبه : هفته سوم آگوست || تعداد اعضای کیس: یک نفر > دریافت ویزا:
تشکر کنندگان: Daneshjo ، Alex 2014
(2015-08-23 ساعت 03:22)omid_bl نوشته:  دوستان لطفا یکی سوال منو جواب بده. من دوشنبه سفارت یکضرب گرفتم، تا الان وقتی میخوام تو elis هزینه رو بدم میگه نمیشناسه حد اقل تا ۲۶ آگوست صبر کن. A number و case number هم درست طبق دستور میزنم. حالا این غذیه عادیه؟ چقد طدل میکشه تا کیس نا رو بشناسن؟

چون شما یک نفرید 01 رو به اخر کیس اضافه نکنید
واسه کیس اینطوری بزنید 2015AS7XXX

ای نامبر هم A0 رو اولش بذارید فقط
شماره کیس 0XX
ایروان
ویزا
ورود به آمریکا
تشکر کنندگان: moj21 ، Daneshjo ، Alex 2014
(2015-08-23 ساعت 03:44)SomeOneX نوشته:  
(2015-08-23 ساعت 03:22)omid_bl نوشته:  دوستان لطفا یکی سوال منو جواب بده. من دوشنبه سفارت یکضرب گرفتم، تا الان وقتی میخوام تو elis هزینه رو بدم میگه نمیشناسه حد اقل تا ۲۶ آگوست صبر کن. A number و case number هم درست طبق دستور میزنم. حالا این غذیه عادیه؟ چقد طدل میکشه تا کیس نا رو بشناسن؟

چون شما یک نفرید 01 رو به اخر کیس اضافه نکنید
واسه کیس اینطوری بزنید 2015AS7XXX

ای نامبر هم A0 رو اولش بذارید فقط
دوست عزیز اینا رو انجام میدم، پیغامش اینه:

The A-Number or DOS Case ID you entered is incorrect. Please enter the A-Number and DOS Case ID listed on the USCIS Immigrant Fee handout you received from the U.S. Embassy or consulate.
ERROR: NOTE: If your visa was issued less than five (5) days ago, you may not be able to pay the USCIS Immigrant Fee at this time. Based on the date you entered, we recommend that you log into your USCIS ELIS account on or after August, 27, 2015 to pay the fee.
کیس نامبر: 2015AS7XXX>سفارت: ابوظبی> ارسال فرم ها: 19 می> کارنت:ژوئن > مصاحبه : هفته سوم آگوست || تعداد اعضای کیس: یک نفر > دریافت ویزا:
تشکر کنندگان: ARSAMNEW ، Daneshjo ، Alex 2014
اگه 30ماه پشت سر هم امريکا باشى بعد از اون نمى تونى درخواست شهروندى کنى و بايد حتما 5 سال بگذره؟
شماره كيس ??45 /محل مصاحبه انكارا تغيير به ايروان؟/كارنت فوریه/ مصاحبه 20اپريل /وضعيت مصاحبه كليرنس /اپديت 2و 4جون,24 و27جولاى نفر اصلی دريافت ويزا 31 جولاى
تشکر کنندگان: ARSAMNEW ، jupiterx ، Daneshjo ، Alex 2014
درس امروز : چگونه در ابوظبی کارای مهاجرتی را تند و سریع انجام دهیم Cool
تعداد واحد : 3 واحد تئوری ، 3 واحد عملی
رمز علمیات : Like A Boss Cool
این عکس فرودگاه ابوظبیه

[عکس: abu_dhabi_Like_A_Boss.jpg]

خب بریم توضیحات شماره ها :
  • ابتدا "مثل یه رئیس موفق" از هواپیما پیاده بشید ( حفظ روحیه ) Cool

• شماره 1 : در اینجا شما پیاده میشید دنبال تابلوی pre clearence بگردید و تابلو ها رو دنبال کنید

• شماره 2 : طبق فلش ها به سمت افزایش عدد گیت پیش برید تا به قبل گیت 59 برسید ( سبقت از دیگران در این قسمت خیلی مهمه ، حتما توربو شارژ با دور موتور بالا از بقیه جلو بزنید که 70 امتیاز از 100 امتیاز این مرحله نفس گیر داره Big Grin )

• شماره 3 : اینجا در رو بستن کسی نمیتونه مستقیم بره و باید بپیچید دست چپ و فرم که اگه توی هواپیما نداده بودن پرکنید ( همون فرم مقدار پول و ادرس مقصد و محتویات چمدون و ... )
    سریع کفش و کمربند و لپتاپ و موبایل و CD و همرو بذارید توی سبد و از توی مغناطیس عبور کنید ، میرید برای توی صف موندن برای اینکه رخ ماه افیسر رو ببینید
    (این مرحله 20 امتیاز داره Big Grin )

• شماره 4 : در این قسمت از برنامه شما گل روی ماه افیسر رو میبینید و پاکت زرد رو تحویل میدید و خوش امدید امریکا بهتون میگه و مهر میخوره توی پاسپورتتون

• شماره 5 : تبریک اینجا که رسیدید کار مهاجرتیتون تموم شده و میتونید لهجه تون رو عوض کنید و در تلفظ "ر" از این به بعد دقت بفرمایید Big Grin البته "اوممم هانی" ، "اوه مای گاد" ، "فارسیش چی میشد" رو فراموش نکنید Big Grin

و گیت 59 هست اینجا و مقصد نیویورک

• شماره 6 : گیت 60 مقصد لس انجلس

• شماره 7 : گیت 61 و.. مقصد واشنگتن و شیکاکو و تگزاس و الی اخر ...

از اطلاعات سیو شده ی GPS عکسایی که توی فرودگاه انداختم فهمیدم کجا ، چی بود
مثلا ممکنه گیت ها عوض شه حالا بیست متر خطا رو بر من ببخشید Cool
لطفا دعا کنید
شماره کیس 0XX
ایروان
ویزا
ورود به آمریکا
(2015-08-23 ساعت 10:04)Kia robani نوشته:  اگه 30ماه پشت سر هم امريکا باشى بعد از اون نمى تونى درخواست شهروندى کنى و بايد حتما ۵ سال بگذره؟

بله، صفحه اول رو بخونید
کیس نامبر: 2800 مصاحبه:2 آپریل، ایروان . تعداد:2 نفر. آپدیتها: 6،7،8،16 آپریل ، 2 جون(هردو) ، 4جون (اصلی) ، 15 جولای شبانه(نفر دوم) 24 جولای شبانه(هر دو) کلیر: 27 جولای گرفتن ویزا:31 جولای مقصد: آتلانتا
تشکر کنندگان: moj21 ، sh_mm10 ، Daneshjo ، Alex 2014
دوستان کسی بررسی کرده که اگر بلیط لوفتانزا از آمریکا خریداری بشه ارزونترمیشه یانه؟!
ترس می تواند شما را زندانی نگهدارد و امید می تواند شما را آزاد نماید.
fear can hold you prisoner. Hope can set you free
شماره کیس:***6>کنسولگری:آنکارا»ایروان > تعداد افراد:3 نفر >مصاحبه:July6 نتیجه: خودمAug18 کلیر و همسرم Sep14 ورود:به امیدخدا Nov
سفرنامه من
تشکر کنندگان: ali3875 ، Amir.AA ، ARSAMNEW ، Daneshjo ، Alex 2014
دوستاني كه ميخوان بليط تهيه كنند من يه كم سرچ كردم ديدم كه تركيش از استانبول به شهرهاي آمريكا پروموشن گذاشته، يعني اگر وسايل زياد نداشته باشيد و حوصله داشته باشيد كه استانبول بارهاتون را تحويل بگيريد و دوباره تحويل دهيد بليط تهران يا شيراز به استانبول را جدا و استانبول به مثلا سانفرانسيسكو جدا بخريد حدود هشتصد تومن نفري ارزونتر ميشه
کیس: ****5، .........سفارت خونه: ابوظبی ،...... تعداد نفرات:خودم , .........نامه دوم:.24 مارچ ،........مصاحبه:6 می که دو بار تغییر دادم شد 25 جون،............ وضعیت ویزا :کلیرنس. , ........تاریخ کلیر : July23 با ایمیل و تماس........ ورود به آمریکا: انشالله به زووودی
تشکر کنندگان: Abdorrezaa ، ریحانا ، moj21 ، behjat ، m.ghoreishi ، rz59 ، ARSAMNEW ، Daneshjo ، Alex 2014

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان