کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت
(2015-09-21 ساعت 11:06)samirakn نوشته:  سلام و سپاس از راهنمایی بی دریغ دوستان
بچه‌ها ویزای من تا ۴ اکتبر بیشتر اعتبار نداره. اگه همون روز ۴ اکتبر وارد بشم مشکلی هس؟

يعني واقعا جراتشو داريد ؟!
من كه از ترسم چهارماه زودتر از انقضاي ويزا اومدم
والا ، هواپيماعه ديگه ، تاخير ، نقص فني در نظر بگيريد

من سقوط هم در نظر گرفتم اگه توي جزيره اي افتادم سه ماه بالاخره يه كشتي رد ميشه منو ببره امريكا Big GrinBig Grin

دور از شوخي ، حدااقل سه روز زودتر بياييد شايد سيستم خودشون خراب شد حتي !
شماره کیس 0XX
ایروان
ویزا
ورود به آمریکا
تشکر کنندگان: ریحانا ، sarasara1 ، samirakn ، shabghazal ، Arshia2000 ، victor2016 ، himmlisch ، Daneshjo ، Alex 2014
(2015-09-21 ساعت 02:13)sak نوشته:  بله اينم فرم [عکس: ca64c1f432856f2082b0116c703b4b6f.jpg][عکس: e21ab19d940d8613f9d0522d2249ee0c.jpg]
سلام
بچه ها از فرم بالا سوال داشتم. ممنون میشم جواب بدین.
۵. سوال ۵ ، passport issued by، باید کدوم کشور نوشت؟
۷. Country of residence باید عمه ریکا نوشت؟
۸. کشورهایی که قبل سفر کردیم بهشون رو باید بنويسيم؟
۱۱. سوال ۱۱ رو باید همه رو no زد؟
۱۲. سوال ۱۲ منظور ش چی هست؟
۱۳. سوال ۱۳ منظورش چی هست؟
۱۴. سوال ۱۴ باید noزد؟
۱۵. سوال ۱۵ باید residents رو جواب داد یا visitors?
* اون صفحه دوم چی باید نوشت؟
2015AS4XXX** ابوظبی**۲ نفر ** کارنت: ۱۰ فوریه** مصاحبه: ۶ آپریل** کلير: من بعد از ۱۰۹ روز در ۲۷ جولاي و ايشود ۲۹ جولای، همسرم کلير بعد از ۱۶۵ روز در ۲۰ سپتامبر و ايشود ۲۷ سپتامبر.
ورود: ۳ اکتبر،لس آنجلس، سانتاکلاريتا.
دریافت سوشال سکوریتی نامبر: ۲۱ روز پس از ورود.
دریافت گرین کارد: ۴۲ روز پس از ورود.
خدا خواست و شد.
تشکر کنندگان: mojgan m ، samane1363 ، Daneshjo ، Alex 2014
(2015-09-21 ساعت 15:45)samirakn نوشته:  
(2015-09-21 ساعت 02:13)sak نوشته:  بله اينم فرم [عکس: ca64c1f432856f2082b0116c703b4b6f.jpg][عکس: e21ab19d940d8613f9d0522d2249ee0c.jpg]
سلام
۵. سوال ۵ ، passport issued by، باید کدوم کشور نوشت؟ ایران
۷. Country of residence باید عمه ریکا نوشت؟ ایران
۸. کشورهایی که قبل سفر کردیم بهشون رو باید بنويسيم؟ کشورهایی که حین سفر به ا مریکا خواهید داشت - از انجایی که شما پرواز مستقیم معمولا نداشته و از ایران به صورت ترنسفر سفر میکنید در هیچ کشوری توقف و ورود نخواهید داشت- ترانزیت، سفر به کشور ثالث محاسبه نمیشود.
۱۱. سوال ۱۱ رو باید همه رو no زد؟ اگر هیچ یک از محصولات را به همراه مدارید همه را باید no بزنید.
۱۲. سوال ۱۲ منظور ش چی هست؟ منظور حیوانات زنده است.
۱۳. سوال ۱۳ منظورش چی هست؟ اگر شما بیش از 10000 دلار به همراه دارید باید اعلام کنید.
۱۴. سوال ۱۴ باید noزد؟ اگر کالای تجاری به همراه دارید باید بله را بزنید
۱۵. سوال ۱۵ باید residents رو جواب داد یا visitors? این رو هم نیازی نیست بزنید. خالی بماند.
* اون صفحه دوم چی باید نوشت؟ خالی بگذارید و اگر لازم باشد خود انها راهنمایی می کنند. من خالی گذاشتم و هیچ سوالی هم نکردند.
موفق باشید
ورود به امریکا 16 جولای Smile
تشکر کنندگان: Daneshjo ، Alex 2014
من تو اين مدت كه سرچ كردم پروازهايي كه از مسير استانبول باشه خيلي ارزونتره. يعني شما اول بريد استانبول بعد بريد آمريكا.

شماره كيس: **64///مصاحبه: 8 جولای./// آپديتها: ١٣ و ١٤ جولاي، ٢٠ جولاي، ٧ آگوست،10 آگوست، ١٣ آگوست///كلير: ١٤ آگوست/// تعداد افراد: ٢نفر ///محل مصاحبه: ابوظبی. /// وضعيت: سربازي س. ///شغل خصوصي.
تشکر کنندگان: Arshia2000 ، M.d ، Daneshjo ، Alex 2014
من تو اين مدت كه سرچ كردم پروازهايي كه از مسير استانبول باشه خيلي ارزونتره. يعني شما اول بريد استانبول بعد بريد آمريكا.

شماره كيس: **64///مصاحبه: 8 جولای./// آپديتها: ١٣ و ١٤ جولاي، ٢٠ جولاي، ٧ آگوست،10 آگوست، ١٣ آگوست///كلير: ١٤ آگوست/// تعداد افراد: ٢نفر ///محل مصاحبه: ابوظبی. /// وضعيت: سربازي س. ///شغل خصوصي.
تشکر کنندگان: behjat ، Daneshjo ، Alex 2014
من خودم مي خوام با تركيش برم استانبول ٢ روز اونجا باشم بعدش با بريتيش برم لس آنجلس. قيمتش در مجموع رفت و برگشت ميشه ٨٠٠ تا. تازه با يه تير ٢ نشون زدم

تشکر کنندگان: behjat ، eagla ، ریحانا ، Daneshjo ، Alex 2014
(2015-09-21 ساعت 17:49)zohreh-gh نوشته:  
سلام
۸. کشورهایی که قبل سفر کردیم بهشون رو باید بنويسيم؟ کشورهایی که حین سفر به ا مریکا خواهید داشت - از انجایی که شما پرواز مستقیم معمولا نداشته و از ایران به صورت ترنسفر سفر میکنید در هیچ کشوری توقف و ورود نخواهید داشت- ترانزیت، سفر به کشور ثالث محاسبه نمیشود.
۱۱. سوال ۱۱ رو باید همه رو no زد؟ اگر هیچ یک از محصولات را به همراه مدارید همه را باید no بزنید.
۱۳. سوال ۱۳ منظورش چی هست؟ اگر شما بیش از 10000 دلار به همراه دارید باید اعلام کنید.
۱۵. سوال ۱۵ باید residents رو جواب داد یا visitors? این رو هم نیازی نیست بزنید. خالی بماند.
* اون صفحه دوم چی باید نوشت؟ خالی بگذارید و اگر لازم باشد خود انها راهنمایی می کنند. من خالی گذاشتم و هیچ سوالی هم نکردند.
موفق باشید
ممنون دوست عزیز
۸. برا سوال ۸، ما برا مصاحبه یه بار رفتیم دبی، باید کشور امارات رو بنویسم؟ و دیگه این که اون کشورهایی که در حین رفتن به آمریکا توش توقف می کنیم رو باید بنويسيم؟

۱۴. برا سوال ۱۴، کالاي تجاری منظور چی هست؟ ما فقط چمدون با وسایل معمولی همراهمون هست.
2015AS4XXX** ابوظبی**۲ نفر ** کارنت: ۱۰ فوریه** مصاحبه: ۶ آپریل** کلير: من بعد از ۱۰۹ روز در ۲۷ جولاي و ايشود ۲۹ جولای، همسرم کلير بعد از ۱۶۵ روز در ۲۰ سپتامبر و ايشود ۲۷ سپتامبر.
ورود: ۳ اکتبر،لس آنجلس، سانتاکلاريتا.
دریافت سوشال سکوریتی نامبر: ۲۱ روز پس از ورود.
دریافت گرین کارد: ۴۲ روز پس از ورود.
خدا خواست و شد.
(2015-09-20 ساعت 23:26)ماندانا.م نوشته:  
(2015-09-17 ساعت 16:47)boshra نوشته:  
(2015-09-17 ساعت 09:46)karo.eng نوشته:  
(2015-09-17 ساعت 07:02)boshra نوشته:  
(2015-09-17 ساعت 06:16)SomeOneX نوشته:  فکر نکنم گوشی یا تبلت یا سیستم عاملی باشه که کیبورد فارسی نداشته باشه

گوشی های بلک بری هم توی نسخه ۱۰ سیستم عاملش فارسی رو پشتیبانی کرد دو سال پیش
اندروید هم که از ۱.۶ هست داره !
مک بوک هم که خیلی وقته پرژن داره ، ایفون هم عربی داره که اتفاقا گچ پژ هم داره
ویندوز هم از ویندوز 95 داره لینوکس هم همینطور

به نظرم عذری پذیرفته نیست برای فینگلیش تایپ کردن دوستان

اگر یه خورده بیشتر هوشتون رو خرج میکردید متوجه میشدید که ممکنه بعضیا از سرکار وصل بشن و کامپیوترشون فونت فارسی نداشته باشه. ضمن اینکه دوست دارن به دوستان هم کمک بکنن. حالا شما هرجور راحتی فکر کن.
سلام عزیزان
منم میخواستم راجع به فینگلیش نوشتن تذکر بدم که دوستان زحمت کشیدن گفتن. در مورد نداشتن فونت فارسی میشه مثلا در این سایت http://syavash.com/portal/pinglish2farsi/convertor-fa یا خیلی سایتهای دیگه فینگلیش تایپ کرد بعد برگردان فارسی رو از همونجا کپی و پیست کرد (هوش نمیخواد زحمت میخواد) علی ایحال فارسی تایپ کردن از قوانین سایته پس بهتره رعایت بشه و با توجه به تکنولوژی موجود عذری پذیرفته نیست. مثل اینکه شما از چراغ قرمز عبور کنی بگی دارم مسافر میبرم ترمینال دیرش شده. جسارت بنده رو ببخشید Tongue

bande haminjoori sare kar ghachaghi insafhe ke toosh farsi dare ro baz mikonam. chon security kare man kheili balast va dayem officer ha daran balaye sare ma micharkhan. agaram khoshetoon nemiad ke man injoori post bezanam dige hichi. shoma ro be kheiro maro be salamat. khodetoon ham lotf konid too hame topic ha becharkhido javabe doostan ro bedid.

zemnan hamoonghadri ke shoma az technology saretoon mishe maham saremoon mishe. va rahkarharo baladim.

boshraجان .من تقریبا بیشتر ارسالهای شماروخوانده ام وبا روحیه کمکدهی شما کاملا آشناشدم وبه نوبه خودم ازتون متشکرم ولی دوست عزیزم بنظرتون لازمه درمحیط کاری که بهتون سخت میگیرند بخواهید به دیگران دراین سایت کمک کنید که بعدهم دلخور بشین؟براتون آرزوی موفقیت دارم.
دعوا نکنید، زشت هست ، با هم دوست باشید. آفرینShy

اون نفر آخر کلاس، تو هم اینقدر با بغل دستیت حرف نزن ، اسمت رفت تو بد ها !!!!
کیس 2015: 4XXX،سفارت:آنکارا ->ابوظبی،تعداد: 1 Cool،کارنت: 9 ژانویه ،مصاحبه: مارچ ،دریافت ویزا: یکضرب گرفتم/لطف خدا
همه چی آرومه ...

با خدا باش و پادشاهی کن
مثل کبریت کشیدن در باد / زندگی دشوار است / من خلاف جهت آب شنا کردن را / مثل یک معجزه باور دارم / آخرین دانه ی کبریتم را / می کشم در باد / هر چه باداباد
تشکر کنندگان: Daneshjo
(2015-09-21 ساعت 19:24)samirakn نوشته:  
(2015-09-21 ساعت 17:49)zohreh-gh نوشته:  
سلام
موفق باشید
ممنون دوست عزیز
۸. برا سوال ۸، ما برا مصاحبه یه بار رفتیم دبی، باید کشور امارات رو بنویسم؟ و دیگه این که اون کشورهایی که در حین رفتن به آمریکا توش توقف می کنیم رو باید بنويسيم؟ شما اگر پروازتان بصورت مثلا تهران - دوبی - دوبی - واشنگتن باشه خب یه ترانزیت در دبی خواهید داشت ولی این به معنای حضور در ان کشور نیست. چون فقط در منطقه ترانزیت فرودگاه خواهید بود. محوطه فرودگاه ورود به کشور ثالث محسوب نمیشود. پس نیازی نیست بنویسید.

۱۴. برا سوال ۱۴، کالاي تجاری منظور چی هست؟ ما فقط چمدون با وسایل معمولی همراهمون هست. منظور از کالاهای تجاری ان دسته از وسایل و لوازمی است که شما جهت فروش و عرضه در امریکا با خود حمل می کنید و جنیه تجاری دارد. لوازم شخصی شما کالای تجاری محسوب نمیشود. ضمنا سعی کنید ار بردن هر نوع میوه جات و سبزیجات و دانه گیاهان و بردن تخمه و اجیل به مقدار زیاد جدا پرهیز کنید. در فرودگاه دالس واشنگتن هر کسی این لوازم را داشت او را نگه می داشته و کلیه لوازم انها را بازرسی می کردند. از من سوال کردند ایا این وسایل را به همراه دارید من هم صادقانه گفتم فقط یک کیلو پسته خام و نه چیز دیگری . لوازم را صرفا از دستگاه گذراندند و با خاطر اسوده رفتیم.
تشکر کنندگان: samirakn ، Daneshjo ، ali.b ، Alex 2014
بالاخره برای تاریخ 16 اکتبر، به مقصد واشنگتن دی. سی. با تورکیش ایرلاین بلیت خریدیم. نفری 2.165.000 تومن

دوستان برای مسیر فرودگاه تا هتل و . . . بجز شاتل پیشنهاد دیگه ای دارن؟
2015AS53$$ - DS260: 04 June - Current:13 April - Interview: 03 June - Ankara - CEAC updated: 28 Apr - 20 May - 30 May - 03 Jun - 08 Jun - 09 Jun - 12 Jun (01) - After 60 days: 13 Agu (01- Nightly) - 14 Agu(01) - 14 Agu (01 & 02) :Chang " /" to "or" - Clear: 18 Agu - Visa: 27 Agu - Virginia

My Nephew:2016AS1$$ - Interview: 01 Oct - Visa: 05 Oct - Virginia
تشکر کنندگان: victor2016 ، behjat ، zohreh-gh ، Daneshjo ، Alex 2014
[quote='sinapco' pid='664040' dateline='1442767063']
سلام دوستان یه سئوال داشتم کسایی که تجربه داشتن لطفا کمک کنید. مقصد ما سانفرانسیسکو ارزون تری بلیطی که سرچ کردیم مربوط به الاتحاد است که اول ابوظبی میره ولی از ابوظبی تاا سانفرانسیکو با ایر لاین دیگری انجام میشه به نام جت ایرویس که فکر میکنم ایرلاینش هندیه. کسی از این ایرلاین استفاده کرده؟ اطلاعاتی در موردش داری؟ ممنون میشم پاسخ بدید
[/quote

سلام دوست عزیز
ما هم با الاتحاد اومدیم ولی از ابوظبی به سان فرانسیسکو هم پرواز خود الاتحاد بود که البته بیشتر مسافرانش هندی بودند البته ماپرواز اولیه مون به لس انجلس بود که اون روبه خاطر فاصله زمانی دوساعته وتاخیر پرواز ازایران ازدست دادیم.
شماره کیس :2015AS39XX نفراصلی همسرم
تعدادنفرات کیس :3
تاریخ مصاحبه : 15مارچ 2015
محل مصاحبه: آنکارا___»خودشون تغییربه ابوظبی
آخرین آپدیتهای سیس:22مارچ،24مارچ، 1جولای (ایمیل27جون،جواب ایمیل ظهر 1جولای،آپدیت کل کیس شب1جولای)،24جولای نفراصلی,26جولای بعدازظهر کل نفرات کیس
27جولاى كل كيس اپديت وايميل كليرى
تشکر کنندگان: sinapco ، Daneshjo ، Alex 2014
(2015-09-22 ساعت 10:50)moj21 نوشته:  [quote='sinapco' pid='664040' dateline='1442767063']
سلام دوستان یه سئوال داشتم کسایی که تجربه داشتن لطفا کمک کنید. مقصد ما سانفرانسیسکو ارزون تری بلیطی که سرچ کردیم مربوط به الاتحاد است که اول ابوظبی میره ولی از ابوظبی تاا سانفرانسیکو با ایر لاین دیگری انجام میشه به نام جت ایرویس که فکر میکنم ایرلاینش هندیه. کسی از این ایرلاین استفاده کرده؟ اطلاعاتی در موردش داری؟ ممنون میشم پاسخ بدید
[/quote

سلام دوست عزیز
ما هم با الاتحاد اومدیم ولی از ابوظبی به سان فرانسیسکو هم پرواز خود الاتحاد بود که البته بیشتر مسافرانش هندی بودند البته ماپرواز اولیه مون به لس انجلس بود که اون روبه خاطر فاصله زمانی دوساعته وتاخیر پرواز ازایران ازدست دادیم.

یعنی خود ایرلاین دوباره پرواز سانفرانسیسکو رو بهتون داد؟ چرا لس انجلس رو نداد؟
٢٠١٥، ايالت تگزاس، شهر دالاس
ما به مقصد سانفرانسیسکو از اتحاد بلیط خریدیم.چند تا سئوال:
1- ویزای ترانزیت لازم نداره؟
2- عوض کردن ترمینال 1 و 3 تو ابوطبی چقدر طول میکشه؟
3- 3 ساعت زمان بین دو پرواز کافیه؟
4- چمدون ها رو بین دو پرواز خودشون جابه جا میکنن؟
ممنونم از راهنمایی شماا دوستان خوبم
٢٠١٥، ايالت تگزاس، شهر دالاس
[quote='sinapco' pid='664740' dateline='1442913833']
ما به مقصد سانفرانسیسکو از اتحاد بلیط خریدیم.چند تا سئوال:
۱- ویزای ترانزیت لازم نداره؟
۲- عوض کردن ترمینال ۱ و ۳ تو ابوطبی چقدر طول میکشه؟
۳- ۳ ساعت زمان بین دو پرواز کافیه؟
۴- چمدون ها رو بین دو پرواز خودشون جابه جا میکنن؟
ممنونم از راهنمایی شماا دوستان خوبم
سفر خوبی داشته باشید.
1- نه ویزای ترانزیت نیاز نداره
2- شما 3 ساعت وقت دارید و در فرودگاه خیلی خوب شما رو راهنمایی می کنند پس نگران نباشید وقت شما کافیست.
4- چمدونهای داخل بار رو بله، شما مبدا (تهران) تحویل میدهید و مقصد تحویل میگیرید اما بارهای تو کابین را خودتان حمل می کنید.
سعی کنید وقتی وارد شدید خیلی با ارامش از افسرهایی که در سمت ورودی سالن ایستاده اند بپرسید راهنمایی خواهند کرد . بعد از پیدا کردن ترمینال اگه باز هم وقت داشتید به گشت و گذار بپردازید. موفق باشید
تشکر کنندگان: sinapco ، Daneshjo ، APOLO5321 ، Alex 2014
سلام دوستان
دنبال یه همسفر میگردم جهت اولین ورود به امریکا
آخرین مهلت جهت خروج از کشور 3 اکتبر
اگه کسی هست پیام خصوصی شمارشو بده در ارتباط باشیم.

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان