کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت
دوست عزیز تا جایی که من میدونم تغییر تاریخ 50 دلاره و بنابراین چون فرضا بلیط رفت و برگشت سانفرانسیسکو ب اتحاد 3200 است انگاه یه طرفه 2700 است و با تغییر تاریخ پروازی مناسب هنوز به نظر درست میاد

خوشتر ز عشق و صحبت و باد بهار چیست........................ساقی کجاست گو سبب انتظار چیست
.زاهد شراب کوثر و حافظ پیاله خواست..............................تا در میانه خواسته کردگار چیست
تشکر کنندگان: Alex 2014 ، Daneshjo ، Pariba
دوستان اگر زوجی پس از اولین ورود به امریکا از هم جدا بشوند، وضعیت نفر دوم کیس چی میشه؟ آیا دیگه پروسه گرین کارت و سیتیزنی برای نفر دوم کیس متوفقف میشه یا نه؟
کیس نامبر:***2015as1 / تعداد افراد کیس: 3 نفر / مصاحبه : دسامبر-آنکارا / وضعیت: خانم و پسرم کلیر در 3 آپریل / آپدیت ها: 8 آپریل نفر دوم کیس و دوباره 8 آپریل آپدیت همه اعضا که اینبار ساعت 9 شب و آخرین آپدیت که خودم هم کلیر شدم 14 آپریل(بعد از 129 روز) دریافت ویزای هر سه نفر 6 میSmile
تشکر کنندگان: Daneshjo ، Pariba
(2015-10-03 ساعت 09:28)behjat نوشته:  
(2015-10-03 ساعت 07:18)k1_m_1358 نوشته:  
(2015-10-03 ساعت 07:09)behjat نوشته:  
(2015-10-03 ساعت 05:14)k1_m_1358 نوشته:  خب بالاخره گرين كارت رو از چنگشون در آوردم ،
همونطور كه قبلا هم گفتم ، يه بار به ادرسي كه داده بوديم إرسال شده بود ولي دليور نشده بود ، درخواست إرسال مجدد تلفني كردم و ادرس جديد دادم ، ديدم خبري نشد ، وقت گرفتم رفتم اداره مهاجرت ، اونجا گفتن فلان تاريخ برات إرسال شده ولي برگشت خورده ، گفتم ميدونم، گفت برو اداره پست دنبالش، بعدازظهر بيش از يك ماه از برگشت خوردن، خلاصه رفتم اداره پست گفت اينجا نيست ما پس فرستاديم ،
ديگه نميدونستم چي كار كنم ، ديشب ساعت ١ ، سايت my uscis رو چك كردم ديدم نوشته ساعت ٥ عصر مجددا به اون ادرس اوليه إرسال شده بازم دليور نشده،
خلاصه مگه تا صب تونستي بخوابم ، كله سحر اولين نفر رفتم اداره پست ، ترك نامبر رو دادم ، رفت و با سه عدد پاكت برگشت ، اي دي چك كرد و ما چشممون به جمال گرين كارت روشن شد،
نكات اخلاقي :
فك نكنيد كه اينجا خيلي كارشون درسته ، اشتباه زياد ميكنن در حد فاجعه
حتما ،از طريق my uscis هر روز چند بار چك كنيد ، كه بدونيد در چه وضعيت هست.
موفق باشيد و شاد

مبارک باشه، ما که هنوز خبری نیست تازه ۱۷ اکتبر جواب میدن ، بعد تازه باید بریم دنبال آی دی کارت، نمیدونم چرا کارهام رو روال نمی افته
ممنون ايشالا مال شما هم اكي ميشه،
در مورد آي دي هم ، من و همسرم و پسرم هر سه توي يك روز درخواست كرديم ، مال همسرم ١٠ روزه اومده ولي من و پسرم هنوز نيومده ، ديروز بازم رفتم دي ام وي ، يه شماره داد گفت زنگ بزن بپرس.

ما برای آی دی دوماه پیش اقدام کردیم هنوز نیومده میگن اول گرین کارتتو بگیر بعد اینو میدن!!
سلام.دوستان میشه بگید این ای دی چی هست?منظور همون driving lisance هست?
(2015-10-05 ساعت 03:54)negin26 نوشته:  
(2015-10-03 ساعت 07:09)behjat نوشته:  
(2015-10-03 ساعت 05:14)k1_m_1358 نوشته:  خب بالاخره گرين كارت رو از چنگشون در آوردم ،
همونطور كه قبلا هم گفتم ، يه بار به ادرسي كه داده بوديم إرسال شده بود ولي دليور نشده بود ، درخواست إرسال مجدد تلفني كردم و ادرس جديد دادم ، ديدم خبري نشد ، وقت گرفتم رفتم اداره مهاجرت ، اونجا گفتن فلان تاريخ برات إرسال شده ولي برگشت خورده ، گفتم ميدونم، گفت برو اداره پست دنبالش، بعدازظهر بيش از يك ماه از برگشت خوردن، خلاصه رفتم اداره پست گفت اينجا نيست ما پس فرستاديم ،
ديگه نميدونستم چي كار كنم ، ديشب ساعت ١ ، سايت my uscis رو چك كردم ديدم نوشته ساعت ٥ عصر مجددا به اون ادرس اوليه إرسال شده بازم دليور نشده،
خلاصه مگه تا صب تونستي بخوابم ، كله سحر اولين نفر رفتم اداره پست ، ترك نامبر رو دادم ، رفت و با سه عدد پاكت برگشت ، اي دي چك كرد و ما چشممون به جمال گرين كارت روشن شد،
نكات اخلاقي :
فك نكنيد كه اينجا خيلي كارشون درسته ، اشتباه زياد ميكنن در حد فاجعه
حتما ،از طريق my uscis هر روز چند بار چك كنيد ، كه بدونيد در چه وضعيت هست.
موفق باشيد و شاد

مبارک باشه، ما که هنوز خبری نیست تازه ۱۷ اکتبر جواب میدن ، بعد تازه باید بریم دنبال آی دی کارت، نمیدونم چرا کارهام رو روال نمی افته
در مورد آي دي هم ، من و همسرم و پسرم هر سه توي يك روز درخواست كرديم ، مال همسرم ١٠ روزه اومده ولي من و پسرم هنوز نيومده ، ديروز بازم رفتم دي ام وي ، يه شماره داد گفت زنگ بزن بپرس.

ما برای آی دی دوماه پیش اقدام کردیم هنوز نیومده میگن اول گرین کارتتو بگیر بعد اینو میدن!!

سلام آی دی کارتیه که نشون میده شما ساکن کدوم ایالت هستید و ربطی به گواهی رانندگی نداره، مثلا من که ماشین ندارم فقط برای آی دی ایالت کالیفرنیا اقدام کردم بعد از یکسال که از آی دی گرفتنتون گذشت شما instate اون ایالت میشید و از یکسری امکاناتی که اهالی اون ایآلت دارند میتونید استفاده کنید مثل تخفیف تو هزینه دانشگاهها و سایر موارد ،
کیس نامبر-دوهزاروششصدو...تعداد نفرات 2نفر-تاریخ رویت قبولی 1 می-فرستادن فرمها 22 جولای تاریخ کارنت سپتامبر-نامه دوم ۱۲ دسامبر محل مصاحبه ایروان-تاریخ مصاحبه هفته دوم فوریه خودم یکضرب همسرم ap و بالاخره شوهرم بعد از ۸۰ روز کلیر شد.مقصد لس آنجلس،من از چیزی نمیترسم برای هر تغییری آماده ام
تشکر کنندگان: Kia robani ، Mahboy ، Alex 2014 ، Daneshjo ، Pariba
(2015-10-05 ساعت 04:32)behjat نوشته:  
(2015-10-05 ساعت 03:54)negin26 نوشته:  
(2015-10-03 ساعت 07:09)behjat نوشته:  مبارک باشه، ما که هنوز خبری نیست تازه ۱۷ اکتبر جواب میدن ، بعد تازه باید بریم دنبال آی دی کارت، نمیدونم چرا کارهام رو روال نمی افته

سلام آی دی کارتیه که نشون میده شما ساکن کدوم ایالت هستید و ربطی به گواهی رانندگی نداره، مثلا من که ماشین ندارم فقط برای آی دی ایالت کالیفرنیا اقدام کردم بعد از یکسال که از آی دی گرفتنتون گذشت شما instate اون ایالت میشید و از یکسری امکاناتی که اهالی اون ایآلت دارند میتونید استفاده کنید مثل تخفیف تو هزینه دانشگاهها و سایر موارد ،
مرسی از توضیحتون.میشه بگید چطور میتونم برای گرفتن ای دی اقدام کنم?چه مدارکی نیازه?
سلام و سپاس از راهنمایی بی دریغ دوستان
1. بچه‌ها برای پرداخت ۱۶۵ دلار، A number, همون Registration number هس؟
2. Dos number چیست؟
3. در سایت الیس از کدوم قسمت می تونیم اکانت اکانت جدید بسازيم؟
2015AS4XXX** ابوظبی**۲ نفر ** کارنت: ۱۰ فوریه** مصاحبه: ۶ آپریل** کلير: من بعد از ۱۰۹ روز در ۲۷ جولاي و ايشود ۲۹ جولای، همسرم کلير بعد از ۱۶۵ روز در ۲۰ سپتامبر و ايشود ۲۷ سپتامبر.
ورود: ۳ اکتبر،لس آنجلس، سانتاکلاريتا.
دریافت سوشال سکوریتی نامبر: ۲۱ روز پس از ورود.
دریافت گرین کارد: ۴۲ روز پس از ورود.
خدا خواست و شد.
(2015-10-05 ساعت 04:45)negin26 نوشته:  [quote='behjat' pid='670347' dateline='1444003346']
[quote='negin26' pid='670343' dateline='1444001096']
[quote='behjat' pid='669570' dateline='1443848302']
[quote='k1_m_1358' pid='669557' dateline='1443840511']

مرسی از توضیحتون.میشه بگید چطور میتونم برای گرفتن ای دی اقدام کنم?چه مدارکی نیازه?
سلام دوست عزیز شما اگر درایور لاینس دارین یا قصد گرفتنش رو دارید نیاز نیست برای ای دی اقدام کنید . چون دقیقا شبیه هم دیگه هست و داشتن هر دو به نظر من نیاز نیست. فقط یه هزینه اضافی 28 دلاری هست
❶کيس نامبر : 2015AS46## ❷تعداد افراد : ٣ نفر ❸کنسولگری : Ankara تغيير به Yerevan ❹ارسال فرمهای سری اول : June 30 ❺کارنت: February ❻تاریخ مصاحبه : April 15 ❼دريافت ويزا : يك ضرب

تشکر کنندگان: ریحانا ، Mahboy ، Alex 2014 ، Daneshjo ، Pariba
ما نميدونيم فعلا كدوم ايالت ميخوايم بمونيم. الان در اولين ورودمون داريم ميريم لس انجلس ميتونيم براي آي دي اقدام كنيم؟ بعد اكه يه درصد ايالتمون رو عوض كرديم دوباره ميتونيم بريم براي كرفتن آي دي اون ايالت؟؟؟؟
چون شنيدم اكه اي دي داشته باشيم يه سال بعد بخوايم كلا بريم ديكه منتظر اين استيت شدن نميمونيم

(2015-10-05 ساعت 08:17)annahitaa نوشته:  ما نميدونيم فعلا كدوم ايالت ميخوايم بمونيم. الان در اولين ورودمون داريم ميريم لس انجلس ميتونيم براي آي دي اقدام كنيم؟ بعد اكه يه درصد ايالتمون رو عوض كرديم دوباره ميتونيم بريم براي كرفتن آي دي اون ايالت؟؟؟؟
چون شنيدم اكه اي دي داشته باشيم يه سال بعد بخوايم كلا بريم ديكه منتظر اين استيت شدن نميمونيم

بله مشکلی نیست . شما حتما ای دی یا درایور لایسنس رو بگیرین
❶کيس نامبر : 2015AS46## ❷تعداد افراد : ٣ نفر ❸کنسولگری : Ankara تغيير به Yerevan ❹ارسال فرمهای سری اول : June 30 ❺کارنت: February ❻تاریخ مصاحبه : April 15 ❼دريافت ويزا : يك ضرب

تشکر کنندگان: ریحانا ، Alex 2014 ، Daneshjo ، Pariba
دوستان من جزوه ترجمه شده برای گواهینامه رانندگی کالیفرنیا را میخوانم بعضی موارد را متوجه نمیشم نمیدونم من اینقدراینجوریم Sad یا جزوه نامفهومه بهرحال کاش میشد چند نفر میشدیم هر روز چند صفحه را مشخص و میخوندیم و درخصوصش در این سایت بحث میکردیدم و اینجوری کمک هم بودیم .
ترس می تواند شما را زندانی نگهدارد و امید می تواند شما را آزاد نماید.
fear can hold you prisoner. Hope can set you free
شماره کیس:***6>کنسولگری:آنکارا»ایروان > تعداد افراد:3 نفر >مصاحبه:July6 نتیجه: خودمAug18 کلیر و همسرم Sep14 ورود:به امیدخدا Nov
سفرنامه من
تشکر کنندگان: Alex 2014 ، mojgan m ، Daneshjo ، Pariba
(2015-10-05 ساعت 05:00)samirakn نوشته:  سلام و سپاس از راهنمایی بی دریغ دوستان
۱. بچه‌ها برای پرداخت ۱۶۵ دلار، A number, همون هس؟
۲. Dos number چیست؟
۳. در سایت الیس از کدوم قسمت می تونیم اکانت اکانت جدید بسازيم؟

دوست عزیز الان سایت جدید گذاشتند من هم اونجا واریز کردم و تجربه خودمو بهتون میگم:
1-بله همونه که در ویزاتون هست فقط باید بعد A یک صفر و بعد شماره های رجیسترنامبر را بگذارید.
2- برای همه اعضا کیس یکسان تکرارمیشه و همون ****2015as هست.
اصلاه برو به این ارسال کامل آقا بهداد توضیح دادهWink :
http://www.mohajersara.com/Thread-%D8%A7...#pid553473
ترس می تواند شما را زندانی نگهدارد و امید می تواند شما را آزاد نماید.
fear can hold you prisoner. Hope can set you free
شماره کیس:***6>کنسولگری:آنکارا»ایروان > تعداد افراد:3 نفر >مصاحبه:July6 نتیجه: خودمAug18 کلیر و همسرم Sep14 ورود:به امیدخدا Nov
سفرنامه من
تشکر کنندگان: Alex 2014 ، samirakn ، Daneshjo ، Pariba
(2015-10-03 ساعت 00:15)mohammad384 نوشته:  
(2015-10-03 ساعت 00:10)Srod نوشته:  
(2015-10-03 ساعت 00:05)mohammad384 نوشته:  نیاز به کارت هست. ولی نیازی نیست که متعلق به خودتون باشه.من رسیدم با کارت یکی از دوستام پرداخت کردم

حق با شماست ولی همه دوست و آشنا ممکنه که نداشته باشن.

من الان تو سایت خودشون خوندم
نوشته که نوصیه میکنیم قبل از سفر پرداخت کنید ولی اشکالی هم نداره که بعد از ورود به آمریکا پرداخت بشه

Once you receive your immigrant visa packet from a U.S. embassy or consulate, we strongly encourage you to pay the fee after you pick up your immigrant visa and before you depart for the United States.

If you cannot pay the USCIS Immigrant Fee, a family member, friend, employer, attorney or accredited representative can pay for you. If someone pays the fee for you, they will need your Alien Number (A-Number) and Department of State (DOS) Case ID.

You may also pay the fee after you arrive in the United States. If you arrive in the United States and haven’t yet paid the USCIS Immigrant Fee, USCIS will send you a notice requesting payment with instructions on paying your fee. You will not receive your Green Card until you have paid the USCIS Immigrant Fee.

اینجا کاملا توضیخ داده:
http://www.uscis.gov/uscis-elis/uscis-immigrant-fee

من از ایران که اصلا نمیتونستم پرداخت کنم. ولی اینحا هم که اومدم بعد از چند روز رفتم بانک و همونجا حساب باز کردم و بعد از ۱۰ دقیقه کارت بانک رو بهم دادن.فکر کنم با اونم بشه پرداخت کرد. ولی تا الان من با اون پرداختی نداشتم. دقیقا نمیدونم. ولی بدون سوشال بهم دادن.
با درود و تبریک
لطف بفرمایید کدوم بانک حساب بازکردین؟ اسم بانک ؟ باتشکر
ANKARA-->YEREVAN-Current Date:12 MAY-STATUS:CLEARED
MY DEAR GOD `WE ARE ONLY HOPEFULL`PLEASE HELP AND PROTECT US. PLEASE`PLEASE`PLEASE`...........PLEASE
لاتاری از آغاز تا پایان
118 مهاجرسرا
خدایا عاشقتم
درآغوشم بگیر ازخودرهایم کن --- گرفتارسکوتم من صدایم کن
[/align]
(2015-10-04 ساعت 21:20)alireza.moazini نوشته:  
(2015-10-04 ساعت 17:23)mojgan m نوشته:  
(2015-09-29 ساعت 10:44)Alex ۲۰۱۴ نوشته:  سلام دوستان ما هم اومدیم این تاپیک
ما می خوایم بریم دالاس انشاله می خواستم ببینم از بچه های این تاپیک کسی دالاس زندگی میکنه راهنمایی ازشون بگیرم ؟ ممنون میشم
سلام دوست عزیز. منم دارم میرم دالاس. کسی رو در آمریکا ندارم و دارم با امید به خودم و خدا میرم Big Grin
در خدمتم کاری از دستم بر بیاد خوشحال میشم .
دوستان مهاجرسرایی و مخصوصا دالاسی.[emoji2]

Sent from my GT-I9300I
امیدوارم دوستان خوبی برای هم و خانواده هامون باشیم و از کمک به همدیگه لذت ببریم .ما هم در خدمتیم مژگان خانم .
ANKARA-->YEREVAN-Current Date:12 MAY-STATUS:CLEARED
MY DEAR GOD `WE ARE ONLY HOPEFULL`PLEASE HELP AND PROTECT US. PLEASE`PLEASE`PLEASE`...........PLEASE
لاتاری از آغاز تا پایان
118 مهاجرسرا
خدایا عاشقتم
درآغوشم بگیر ازخودرهایم کن --- گرفتارسکوتم من صدایم کن
[/align]
تشکر کنندگان: Daneshjo ، ریحانا ، Pariba
(2015-10-05 ساعت 09:06)ریحانا نوشته:  دوستان من جزوه ترجمه شده برای گواهینامه رانندگی کالیفرنیا را میخوانم بعضی موارد را متوجه نمیشم نمیدونم من اینقدراینجوریم Sad یا جزوه نامفهومه بهرحال کاش میشد چند نفر میشدیم هر روز چند صفحه را مشخص و میخوندیم و درخصوصش در این سایت بحث میکردیدم و اینجوری کمک هم بودیم .
سلام جزوه فارسی رو میتونید به راحتی از سایت dmv کالیفرنیا دانلود کنید. در قسمت سرچ farsi رو سرچ کنید. دفترچه و نمونه سوال و هرچی که لازم دارید به زیان فارسی میاد. موفق باشید Cool
شماره کیس 2015as6500  , رویت قبولی : ۱ may ،ارسال فرمها:25 june، سفارت خونه: تغییر توسط کی سی سی به ابوظبی، تعداد نفرات:1 ،کارنت :11 می  Cool , نامه دوم: 2 جون،  مصاحبه:  15 جولای , ویزا: Tongue ,، آپدیت سیز 15 جولای, آپدیت دوم سیز 29 جولای ,آپدیت سوم سیز 10 آگوست, آپدیت چهارم 13 آگوست ، 14 آگوست.و آپدیت ابوظبی 20 جولای، دریافت ایمیل از سفارت 14 آگوست. دریافت ویزا: 19 آگوست. ورود به آمریکا: 26 اکتبر.
دریافت کارت سوشال سکیوریتی: 5 نوامبر. تاریخ صدور 29 اکتبر
دریافت گرین کارت: 21 نوامبر
تشکر کنندگان: Daneshjo ، Alex 2014 ، ریحانا ، Pariba
(2015-10-05 ساعت 00:56)Srod نوشته:  
(2015-10-05 ساعت 00:27)houshym نوشته:  دوست عزیز تا جایی که من میدونم تغییر تاریخ 50 دلاره و بنابراین چون فرضا بلیط رفت و برگشت سانفرانسیسکو ب اتحاد 3200 است انگاه یه طرفه 2700 است و با تغییر تاریخ پروازی مناسب هنوز به نظر درست میاد

Big Grin
شما ظاهرا خیلی با من موافق نیستی Big Grin
من این مسیر رو ده بار بیشتر رفتم و بارها جریمه دادم
تو سایت الاتحاد یا امارات تشریف ببرین و Ruturn Policy رو بخونین کاملا واضح توضیح داده در مورد این چیزا
و من با توجه به اینکه وقتی وارد آمریکا میشین معمولا کسی نمیدونه که کی میخواد برگرده ایران ولی وقتی از آمریکا بر میگردین ایران کاملا تاریخ و زمان سفر مشخصه عرض کردم
(البته در صورت اینکه قصد داشته باشین اینجا زندگی کنین)
در ضمن اگر بر فرض 50 دلار باشه بلیط حداکثر میتونه یک ساله باشه و اینکه با این روش هر بار که از ایران بلیط میخرین باید فکره همین جابجا کردن تاریخ رو بکنین
و در آخر اینکه بلیط از آمریکا خریدن همیشه ارزون تر از ایران میشه
البته بازم میگم بستگی به ایرلاین نوع بلیط تاریخ سفر و خیلی چیزای دیگه ممکنه جریمه متفاوت باشه

اینم اضافه کنم که نه من متخصص ویزا و پرواز و ایرلاین و مسافرتم نه خیلی دیگه از دوستان، هر کسی از تجربه شخصی خودش میگه فکر نمیکنم احتیاجی باشه با همدیگه بحث کنیم یا نظر همدیگه رو مسخره کنیم
هر کسی میتونه تجربه خودشو داشته باشه و از تجربیات دیگران استفاده کنه یا نکنه.
برای مثال ممکنه من از پرواز لوفتهانزا خوشم نیاد و شما ازش لذت ببری نه من میتونم جلوی سوار شدن شما رو بگیرم نه شما میتونی منو به زور سوار لوفتهانزا کنی
دلیل این جبهه گیری شما رو متوجه نمیشم

[عکس: fiv0_untitled.jpg]

دوست عزیز
ما نه کسی رو مسخره میکنیم نه کل کل میکنیم اینجا بیشتر تبادل اطلاعات
و این سوالات برای همه پیش میاد و هر کی نظرش رو میگه و هر کسی مسئول پاسخگویی تصمیمشه
برای ما ها که بار اول میریم و به احتمال بسیار زیاد در سال اول یکبار بر میگردیم گرفتن بلیط دو طرفه منطقی تر است به دلایلی که گفتم مثلا یک طرفه امارات 3900 است و دو طرفه 4200 و هزینه جابجایی در طی یکسال هر دفعه 50 دلار
حال بحث این است که بلیط 4200 بخری و در صورت نیاز کنسل کنی یا 3900 بخری که در این حالت مجبوری دو تا 3900 بخری پس بحث بین 7800 و 4200 است برای یکسال اول که اگه تعداد هم باشید خودش عدد قابل توجهی میشه
ارادتمند
خوشتر ز عشق و صحبت و باد بهار چیست........................ساقی کجاست گو سبب انتظار چیست
.زاهد شراب کوثر و حافظ پیاله خواست..............................تا در میانه خواسته کردگار چیست
تشکر کنندگان: برنا ، Daneshjo ، Alex 2014 ، Pariba

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان