کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت
(2015-10-19 ساعت 00:55)moj21 نوشته:  سلام خدمت همه عزیزان
یه سوال داشتم ما ۸سپتامبروارد آمریکا شدیم وگرین کارت من30سپتامبررسیدولی مال همسروپسرم تا امروز که18اکتبره،هنوز نرسیده.ایا اینقدر فاصله طبیعیه؟ توی سایت نوشته بعداز45روز اگه نیومدپیگیری کنیم.ولی به خاطر مهلت ثبت نام دانشگاه پسرم ،میخواستم بدانم اگه زودتر ایمیل بزنم ،فایده ای داره وجواب میدهند؟
اگرازدوستان ،کسی اطلاعات موثقی داره ممنون میشم راهنماییم کنند.

شما هم بعد تاریخ 31 اگوست پرداخت 165 دلار برای گرین کارت انجام دادید؟
نمیشه پیگیری کرد تو سایت باید تماس گرفتSadSad
F2A
Periority Date : 07 NOV. ۲۰۱۳
Approve :27 NOV ۲۰۱۳
دریافت کیس نامبر : Jan ۲۰۱۴
دریافت اینویس نامبر : Feb ۲۰۱۵
فرم DS-261 , پرداخت 120 $: Apr ۲۰۱۵
فرم Ds-260و پرداخت 320$ : Apr ۲۰۱۵
ارسال مدارک نهایی : Feb 2015
تکمیل مدارک:2015 Aug 27
مصاحبه : Sep ۲۰۱۵
دریافت یک ضرب ویزا
تشکر کنندگان: ebrahim1e
یه سوال داشتم ما ۸سپتامبروارد آمریکا شدیم وگرین کارت من30سپتامبررسیدولی مال همسروپسرم تا امروز که18اکتبره،هنوز نرسیده.ایا اینقدر فاصله طبیعیه؟ توی سایت نوشته بعداز45روز اگه نیومدپیگیری کنیم.ولی به خاطر مهلت ثبت نام دانشگاه پسرم ،میخواستم بدانم اگه زودتر ایمیل بزنم ،فایده ای داره وجواب میدهند؟

نه اين زمان خيلي زياده
لطفاً سايت USCIS را چك كنيد و شماره رسيدهاي هر نَفَر بصورت جداگانه را كه به IOE شروع ميشه وارد كنيد
اگر كه گرين هر شخصي پست بشه در اين سايت شماره تركينگ نامبر را به شما اطلاع ميده و ميگه در چه تاريخي پست شده و در نهايت لينك سايت USPS كه همون اداره پست هست گذاشته شده و نوشته براي كه براي پيگيري به اون سايت مراجعه كنيد كه ميتونيد تراكينگ نامبر را وارد كنيد و دقيقا متوجه بشيد كه چه مسيري را گرين كارت شما طي كرده در صورتيكه پست نشده باشد توضيح نوشته كه از چه تاريخي درحال پروسس هست
بعضاً ديده شده كه فقط ادرس نَفَر اصلي توسط اداره مهاجرت به اداره پست اطلاع داده ميشود و وقتي گرين كارت نفرات بعدي ارسال ميشود چون اداره پست ادرس تاييد شده ندارد بسته را برگشت ميدهد
شما حتماً سايت را چك كنيد و حتما با شماره اداره مهاجرت تماس بگيريد (هردوكار واجب هست )
تشکر کنندگان: ebrahim1e ، moj21 ، Mahboy
(2015-10-19 ساعت 01:06)kyakourosh نوشته:  

نه اين زمان خيلي زياده
لطفاً سايت USCIS را چك كنيد و شماره رسيدهاي هر نَفَر بصورت جداگانه را كه به IOE شروع ميشه وارد كنيد
اگر كه گرين هر شخصي پست بشه در اين سايت شماره تركينگ نامبر را به شما اطلاع ميده و ميگه در چه تاريخي پست شده و در نهايت لينك سايت USPS كه همون اداره پست هست گذاشته شده و نوشته براي كه براي پيگيري به اون سايت مراجعه كنيد كه ميتونيد تراكينگ نامبر را وارد كنيد و دقيقا متوجه بشيد كه چه مسيري را گرين كارت شما طي كرده در صورتيكه پست نشده باشد توضيح نوشته كه از چه تاريخي درحال پروسس هست
بعضاً ديده شده كه فقط ادرس نَفَر اصلي توسط اداره مهاجرت به اداره پست اطلاع داده ميشود و وقتي گرين كارت نفرات بعدي ارسال ميشود چون اداره پست ادرس تاييد شده ندارد بسته را برگشت ميدهد
شما حتماً سايت را چك كنيد و حتما با شماره اداره مهاجرت تماس بگيريد (هردوكار واجب هست )

دوستان توصيه من اين هست كه بعد از اينكه پول 165 دلار را پرداخت كرديد فكر نكنيد كه كار تمام شده و گرين كارت حتما مياد سعي كنيد تا تمام مراحل را زير نظر بگيريد و مونيتور كنيد تا يك موقع دچار مشكل نشيد
وقتي كه مسير گرين كارت را تراك ميكنيد ميتونيد شماره موبايل خودتون را وارد كنيد و به محض اينكه مامور پست باركد را اسكن ميكنه و توي صندوق پست ميگذاريد يك مسيج براتون مياد و ميتونيد بلافاصله برش داريد
اگر هم خدايي نكرده اشتباهي به ادرس ديگه رفت و يا برگشت خورد متوجه ميشويد
اين پروسه كليرنس نيست كه طول بكشه ولي اگر ارسال بشه و برگشت بخوره و منتظر كانفرميشن از اداره مهاجرت بشه ممكن هست تا چند ماه طول بكشه
بهر حال از چك كردن ضرر نمي كنيد ولي فقط تاكيد كنم كه بهترين راه تماس با اداره مهاجرت از طريق تلفن هست و پاسخگو هم هستند ولي اگر تماس ميگيريد همه اطلاعاتتون را دم دست داشته باشيد
تشکر کنندگان: ebrahim1e ، moj21 ، آزاده_امین
کی گفته ایرانی های امریکا همبستگی ندارن؟!!! من امروز عصر توی یه صفحه درخواست همفکری و کمک دادم برای اجاره خونه. بیش از بیست تا پیام داشتم از ایرانی های مقیم واشنگتن دی. سی. خیلی ها شماره تلفن داده بودن. با اولین شماره که تماس گرفتم یه خانم پرستار بود که سی ساله اینجا ساکنِ، گفت به دلم افتاده بهتون کمک کنم. فردا میام دنبالتون بریم شام بیرون تا با هم آشنا بشیم و بعد من ضامنتون میشم تا بتونید خونه اجاره کنید. هنوز تو شُک اینهمه خوبی و مهربونی هستم.
2015AS53$$ - DS260: 04 June - Current:13 April - Interview: 03 June - Ankara - CEAC updated: 28 Apr - 20 May - 30 May - 03 Jun - 08 Jun - 09 Jun - 12 Jun (01) - After 60 days: 13 Agu (01- Nightly) - 14 Agu(01) - 14 Agu (01 & 02) :Chang " /" to "or" - Clear: 18 Agu - Visa: 27 Agu - Virginia

My Nephew:2016AS1$$ - Interview: 01 Oct - Visa: 05 Oct - Virginia
تشکر کنندگان: sunn789 ، moj21 ، behjat ، p00ya2001 ، k1_m_1358 ، Mahboy ، shahin61 ، aaraam ، الناز٢ ، M.d ، Rira_1982 ، آزاده_امین ، nimanoush ، m.ghoreishi ، miyu ، Pariba
خدارو شکر که ایرانیها هم رو فراموش نکردن کلی خوشحال شدم
ممنون میشم ادرس سایت رو بدید چون من گرین کارت دخترم گمشده و دوباره درخواست دادم و یه خورده هم کمک هم فکری می خوام برای پاس سفید هم اقدام کردم تا برگردم ایران اما هنوز خبری نیست نمی دونم چه کار بکنم احساس می کنم افسرده شدم تنها اینجا شدیدا به کمک نیاز دارم ممنون اگر ادرس رو بدید
شماره کیس 2015AS00003XXX ،تاریخ رویت قبولی:1may،کنسولگری:ankara،ارسال فرم : 15 jun تعداد افراد منظور در کیس :جمعا 4 نفر، ، مصاحبه:2015-jan-21 : خانواده یک ضرب ، خودم پروسه کلیرنس آپدیت : 1/27/2015-1/30/2015-2/3/2015 همه خانواده،2/4/2015 فقط خودم، 3 مارچ و 20 اپریل و 8و25 جون با ایمیل(از این اکانت من و همسرم استفاده میکنیم)
بازمانده 2015
سفر نامه
تشکر کنندگان: moj21 ، p00ya2001 ، k1_m_1358 ، shahin61 ، M.d ، rbrb-2015
(2015-10-19 ساعت 01:02)Nightsky007 نوشته:  

شما هم بعد تاریخ 31 اگوست پرداخت 165 دلار برای گرین کارت انجام دادید؟
نمیشه پیگیری کرد تو سایت باید تماس گرفتSadSad

خیر،من قبل ازورودمون به امریکاوازایران باسیستم قبلی پرداخت کرده بودم.
شماره کیس :2015AS39XX نفراصلی همسرم
تعدادنفرات کیس :3
تاریخ مصاحبه : 15مارچ 2015
محل مصاحبه: آنکارا___»خودشون تغییربه ابوظبی
آخرین آپدیتهای سیس:22مارچ،24مارچ، 1جولای (ایمیل27جون،جواب ایمیل ظهر 1جولای،آپدیت کل کیس شب1جولای)،24جولای نفراصلی,26جولای بعدازظهر کل نفرات کیس
27جولاى كل كيس اپديت وايميل كليرى
تشکر کنندگان:

نه اين زمان خيلي زياده

سلام وسپاس ازجوابتون
کل کیس مایک شماره IOE داره ووقتی شماره روواردمیکنم ،فقط تاریخ شروع پروسه رواعلام میکنه ودرسایت الیس هنوز به حالت optimized نشون میده.ولی فردا حتما باهاشون تماس میگیرم.
آخرین آپدیتهای سیس:22مارچ،24مارچ، 1جولای (ایمیل27جون،جواب ایمیل ظهر 1جولای،آپدیت کل کیس شب1جولای)،24جولای نفراصلی,26جولای بعدازظهر کل نفرات کیس
تشکر کنندگان:
(2015-10-19 ساعت 01:25)kyakourosh نوشته:  

نه اين زمان خيلي زياده

دوستان توصيه من اين هست كه بعد از اينكه پول 165 دلار را پرداخت كرديد فكر نكنيد كه كار تمام شده و گرين كارت حتما مياد سعي كنيد تا تمام مراحل را زير نظر بگيريد و مونيتور كنيد تا يك موقع دچار مشكل نشيد
وقتي كه مسير گرين كارت را تراك ميكنيد ميتونيد شماره موبايل خودتون را وارد كنيد و به محض اينكه مامور پست باركد را اسكن ميكنه و توي صندوق پست ميگذاريد يك مسيج براتون مياد و ميتونيد بلافاصله برش داريد
اگر هم خدايي نكرده اشتباهي به ادرس ديگه رفت و يا برگشت خورد متوجه ميشويد
اين پروسه كليرنس نيست كه طول بكشه ولي اگر ارسال بشه و برگشت بخوره و منتظر كانفرميشن از اداره مهاجرت بشه ممكن هست تا چند ماه طول بكشه
بهر حال از چك كردن ضرر نمي كنيد ولي فقط تاكيد كنم كه بهترين راه تماس با اداره مهاجرت از طريق تلفن هست و پاسخگو هم هستند ولي اگر تماس ميگيريد همه اطلاعاتتون را دم دست داشته باشيد

سلام برشما
ممنون ازجوابتون.والله ازروزی که رسیدیم،من مرتب سایت روچک میکنم. ولی نمی دونم چه جور میشه مسیرش روردگیری کرد.من توی سایت باشماره IOE و یا ازطریق ایمیل ادرس log in میشم ویکی تنها تاریخ شروع پروسه صدور گرین کارت رو نشون میده واون یکی هم تاریخ اپدیت وحالتoptimizedرونشون میده.ولی همونطور که خدمت دوست دیگه ای که لطف کردندوجواب دادندگفتم، حتما فردا زنگ میزنم.
تشکر کنندگان:
(2015-10-19 ساعت 04:17)rbrb-2015 نوشته:  کی گفته ایرانی های آمریکا همبستگی ندارن؟!!! من امروز عصر توی یه صفحه درخواست همفکری و کمک دادم برای اجاره خونه. بیش از بیست تا پیام داشتم از ایرانی های مقیم واشنگتن دی. سی. خیلی ها شماره تلفن داده بودن. با اولین شماره که تماس گرفتم یه خانم پرستار بود که سی ساله اینجا ساکنِ، گفت به دلم افتاده بهتون کمک کنم. فردا میام دنبالتون بریم شام بیرون تا با هم آشنا بشیم و بعد من ضامنتون میشم تا بتونید خونه اجاره کنید. هنوز تو شُک اینهمه خوبی و مهربونی هستم.

چقدر خوب و عالي،باعث دلگرمي،اميدوارم ما هم بعد از جا أفتان و ياد گرفتن خم و چم ها بتونيم كمك حال عزيزان بعدي باشيم و اين روزها رو فراموش نكنيم،گرچه ما تازه دو هفته ديگه پرواز داريمBig Grin خوشبحال شما هايي كه روزهاي سخت را اوليه رو پشت سر گذاشتين،انشاالاه خدا به هممون كمك كنهSmile
CN:2015AS51xx
٢نفر:تعداد افراد منظور در كيس
19may:ارسالds260
March:كارنتي
24march:دريافت نامه دوم
Mayاخر:مصاحبه
يكضرب:ويزا
تشکر کنندگان: behjat ، moj21 ، rbrb-2015
مطمئن نسيتم ولي فكر كنم بهجت خانوم نازنين گفتند كه چه خوب ميشه اگر اونهايي كه تو شهر هاي مشترك ساكن شدند قرار ملاقات بزارند و منم خيلي دوست دارم ،دوستي ها و همياري ها آدامه دار ميشه ....،ما كه از LA به سنديگو و بعد به ارواين خواهيم رفت و چون أدرسي كه ابتدأ داديم شهر دوستمون در ديويس هست، احتمالا براي دريافت گرين كارت و ديدن دوستمون يه سفر هم شمال كاليفرنيا خواهيم داشت (ولي اميدوارم تو دريافت SSN مشكلي پيش نياد,چون در نهايت با توجه به توضيحاتي كه از دوستان خوندم فقط ادرس SSN را عوض ميكنم به سنديگو)
در مجموع اينكه ميتونيم با دوستاني كه در اين شهر ها ساكن هستند يك قرار ملاقات گروهي بذارينSmileبه اميد موفقيت همه دوستان
CN:2015AS51xx
٢نفر:تعداد افراد منظور در كيس
19may:ارسالds260
March:كارنتي
24march:دريافت نامه دوم
Mayاخر:مصاحبه
يكضرب:ويزا
تشکر کنندگان: behjat ، k1_m_1358 ، moj21
دوستان ما گرین کارت، کارت های SSN و آی دی کارت ها را زمانی که نیویورک بودیم گرفتیم حالا رفتیم غرب آمریکا، کالیفرنیا، چه جوری ایالت رو رسماً عوض کنیم؟
خیلی ممنونم
تشکر کنندگان:
دوستان بزرگوار.... می خواستم واسه رزرو بلیط اقدام کنم.... رزرو آنلاین هارو چک کردم و یه توقف در نیویورک یا شیکاگو خواهم داشت.... حالا فاصله فرود به اونجا تا پرواز داخلی 3 ساعت زمان هست.... تو این سه ساعت در این فرودگاه که میشه اولین پورت ورودی به امریکا میشه کاراری مهاجرتی رو انجام داد ؟ عزیزانی که تجربه دارن محبت کنن بگن چقدر زمان نیاز هست که کارهای اولیه مهاجرتی انجام بشه تا پرواز داخلی رو از دست ندم..... ضنما یه نفر هستم.... و زبان بلد نیستم.....
ممنون از راهنمایی شما بزرگواران
موفق باشید.
4XXX - جولای ابوظبی - AP - ویزا 27 سپتامبر
مقصد فعلا Ohio - WestLake
In GOD We Trust
Cool
I'm agent of this case. It doesn't belong to me
تشکر کنندگان: behjat ، k1_m_1358
سلام دوستان
ما تازه رسیدیم امریکا، کارهای مورد نیاز بدو ورود رو امکان داره لطف بفرمایید چیه و راهنماییمون کنید

2015AS2***
مصاحبه می - آنکارا
تعداد افراد 2 نفر
2015AS2*** /مصاحبه می - آنکارا/تعداد افراد ۲ نفر
تشکر کنندگان: behjat ، k1_m_1358 ، ریحانا
(2015-10-20 ساعت 06:04)sunnyday نوشته:  دوستان بزرگوار.... می خواستم واسه رزرو بلیط اقدام کنم.... رزرو آنلاین هارو چک کردم و یه توقف در نیویورک یا شیکاگو خواهم داشت.... حالا فاصله فرود به اونجا تا پرواز داخلی ۳ ساعت زمان هست.... تو این سه ساعت در این فرودگاه که میشه اولین پورت ورودی به آمریکا میشه کاراری مهاجرتی رو انجام داد ؟ عزیزانی که تجربه دارن محبت کنن بگن چقدر زمان نیاز هست که کارهای اولیه مهاجرتی انجام بشه تا پرواز داخلی رو از دست ندم..... ضنما یه نفر هستم.... و زبان بلد نیستم.....
ممنون از راهنمایی شما بزرگواران
موفق باشید.

سلام سه ساعت زمان زیادی نیست، مخصوصا برای شما که میفرمایید زبان هم بلد نیستید چون هم باید تو نیویورک کارهای مهاجرتیتونو انجام بدین هم بارهاتونو از پرواز اول بگیرید و به پرواز داخلی تحویل بدید ممکنه دچار استرس بشید و از پرواز بعدی جا بمونید، ما ۲/۴۵دقیقه وقت داشتیم زبان هم در حدی که کارمونو راه بندازم بلد بودم با اینحال از پرواز بعدیمون جا موندیم، ولی خوب نه صد در صد، ممکنه هم بتونید از پسش بربیایید با اینحال اگر میتونید فاصله بیشتری بگیرید و کمی هم جملاتی که برای تحویل بارها و بقیه کارها نیاز دارید سعی کنید به انگلیسی یاد بگیرید که کمکتون میکنه موفق باشید
کیس نامبر-دوهزاروششصدو...تعداد نفرات 2نفر-تاریخ رویت قبولی 1 می-فرستادن فرمها 22 جولای تاریخ کارنت سپتامبر-نامه دوم ۱۲ دسامبر محل مصاحبه ایروان-تاریخ مصاحبه هفته دوم فوریه خودم یکضرب همسرم ap و بالاخره شوهرم بعد از ۸۰ روز کلیر شد.مقصد لس آنجلس،من از چیزی نمیترسم برای هر تغییری آماده ام
تشکر کنندگان: lotttery2015 ، sunnyday ، moj21 ، Pariba
(2015-10-20 ساعت 08:05)سپیده زمان نوشته:  سلام دوستان
ما تازه رسیدیم آمریکا، کارهای مورد نیاز بدو ورود رو امکان داره لطف بفرمایید چیه و راهنماییمون کنید

2015AS2***
مصاحبه می - آنکارا
تعداد افراد ۲ نفر

سلام رسیدن به خیر، اول کمی استراحت کنید تا خستگیتون در بیاد معمولا دوستان یک سر به اداره سوشیال نزدیک محل اقامتشون میزنند و تقاضای فرم میکنند برای گرفتن سوشیال سکوریتی، اگر هم نرید ممکنه تا دو سه هفته بعد به آدرسی که دادید برسه ، بعد که رسیدبه اداره _dmv نزدیکتون میرید و برای گواهینامه رانندگی یا فقط آی دی کارت اقدام میکنید، گرین کارت هم که در زمان خودش میرسه، دیگه میرید بانک حساب باز میکنید و دبیت کارت میگیرید و بقیه کارها هم که اجاره جا برای طولانی مدت و چیزهای دیگه هم که مثل بقیه کارهای لازم برای زندگی ،خرید ماشین پیدا کردن کار و خلاصه شروع یک زندگی جدید، مبارک باشه
کیس نامبر-دوهزاروششصدو...تعداد نفرات 2نفر-تاریخ رویت قبولی 1 می-فرستادن فرمها 22 جولای تاریخ کارنت سپتامبر-نامه دوم ۱۲ دسامبر محل مصاحبه ایروان-تاریخ مصاحبه هفته دوم فوریه خودم یکضرب همسرم ap و بالاخره شوهرم بعد از ۸۰ روز کلیر شد.مقصد لس آنجلس،من از چیزی نمیترسم برای هر تغییری آماده ام
تشکر کنندگان: k1_m_1358 ، moj21 ، Pariba

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان