کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت
(2015-10-20 ساعت 08:05)سپیده زمان نوشته:  سلام دوستان
ما تازه رسیدیم آمریکا، کارهای مورد نیاز بدو ورود رو امکان داره لطف بفرمایید چیه و راهنماییمون کنید

2015AS2***
مصاحبه می - آنکارا
تعداد افراد ۲ نفر

سلام
اولين كار كه ميكنيد يك حساب بانكي دبيت چكينگ در بانك ولز فارگو ترجيحا باز كنيد كه با همون نشون دادن پاسپورت امكان پذير هست
دومين كار پرداخت مبلغ 165 دلار مربوط به گرين كارت هست
سومين كار احتياط واجب هست كه به اداره سوشال سكيوريتي مراجعه كنيد و فرم پركنيد البته اگر هم پر نكنيد مشكلي نيست ولي ديده شده در مواردي سر نزدن به اداره سوشال باعث تاخير در دريافت كارت شده
در اين مورد لازم نيست از كسي سئوال كنيد و توضيح بديد كه تازه رسيديد فقط ميتونيد بگيد كه ميخواهيم آدرسمون را اطلاع بديم چون در اغلب أوقات فقط ادرس است كه باعث تاخير ميشود
بعد هم رزومه كاري خودتون را اگر اماده داريد شروع كنيد به اپلاي كردن براي كار
در ضمن از بيمه هم غافل نشويد كه اغلب هم دوستان راجع به اون اطلاعي ندارند
طبق قانون هرشخصي كه داراي أقامت ميباشد و فقط سي و پنج روز در سال يا بيشتر در ايالت متحده بماند بدون توجه به تعداد دفعات ورود و خروج بايد بيمه داشته باشد در غير اينصورت اگر مشكلي پيش بيايد هم هزينه هاي درمان و هم جريمه بايد پرداخت كند و دقت كنيد كه هزينه هاي درمان گاهي ممكن است چندصد هزاردلار باشد
تشکر کنندگان: k1_m_1358 ، Haghighat ، aaraam ، moj21
دوستان عزیز یه سوال
ما که میخوایم پاس سفید بگیریم هم باید الان بریم دنبال مدیکال یا بعد از دوسال که مجدد برگشتیم امریکا؟
کیس: 2015AS000043XX
،مشاهده قبولی: 16 JUNE،ارسال فرم260: 31 JULY،کارنت: 9 FEBRUARY،نامه دوم: FEBRUARY 24،مصاحبه:APRIL 14ابوظبی،افراد کیس:دو نفر
کلیر: 17می نفر اصلی
نامه کلیری همسرم:20سپتامبر
کلیر همسرم(سربازی س):30سپتامبر
اولین ورود:8اکتبر-لس آنجلس
ارسال مدارک پاس سفید:13اکتبر
ایمیل تایید:16اکتبر
دریافت نامه اول:21اکتبر
دریافت نامه دوم:5 نوامبر
انگشت نگاری:16 نوامبر وقت تعیین شده(9 نوامبر انگشت نگاری شدیم)
گرین کارت همسرم:15نوامبر 2015
برگشت: 16 نوامبر
گرین کارت خودم:14 می 2016
کار خوبه خدا درست کنه...تسلیم تسلیم
تشکر کنندگان:
(2015-10-20 ساعت 06:04)sunnyday نوشته:  دوستان بزرگوار.... می خواستم واسه رزرو بلیط اقدام کنم.... رزرو آنلاین هارو چک کردم و یه توقف در نیویورک یا شیکاگو خواهم داشت.... حالا فاصله فرود به اونجا تا پرواز داخلی ۳ ساعت زمان هست.... تو این سه ساعت در این فرودگاه که میشه اولین پورت ورودی به آمریکا میشه کاراری مهاجرتی رو انجام داد ؟ عزیزانی که تجربه دارن محبت کنن بگن چقدر زمان نیاز هست که کارهای اولیه مهاجرتی انجام بشه تا پرواز داخلی رو از دست ندم..... ضنما یه نفر هستم.... و زبان بلد نیستم.....
ممنون از راهنمایی شما بزرگواران
موفق باشید.

دوست عزيز،
شما اول بفرمايين از کجا به کجا مي خواين برين. ولي تجربه قديمي ما مي گه کارهاي مهاجرتي در بدو ورود ممکن است تا 5 ساعت هم به طول بکشه.
و يک توصيه کوچولو از من، غير از الاتحاد که کارهاي مهاجرتي تو ابوظبی انجام مي شه. حتي الامکان پرواز مستقيم از مبدا به شهر يا نزديکترين شهر محل اسکان در امريکا را رزرو کنيد، حتي اگه قيمت بليط به طور معقول بالاتر باشه.
مثلاً يکي از دوستا مي خواد بره به آستين تو تگزاز. اين دوست، به خصوص اگه خانوادگي و بيشتر از يک نفره، بهتره به هيوستون بليطش را بگيره، و هيوستون تا آستين را خيلي راحت و بدون هيچ نگراني و عجله مي تونه زميني در عرض کمتر از 3 ساعت طي کنه.
يا دوستايي که مي خوان به شهرهاي کاليفرنيا برن. بهتره به نزديکترين فرودگاه پورت ورودي برن، و از اون فرودگاه مي تونن زميني به شهر مقصدشون برن.
موفق باشيد.Big Grin
برنده 2015، مقصد هيوستون، ورود ژانویه 2016
تشکر کنندگان: aaraam ، moj21
با عرض سلام ، دوستان از نظر هزینه نظرتون درباره پرواز یک طرفه و 2 طرفه چیه و از دو تا حالت زیر به نظرتون کدومش بهتره؟
1- پرواز یک طرفه از ایران و اگه اونطرف با توجه به شرایط پیش بینی نشده خواستم برگردم ایران ، یه پرواز دو طرفه بگیرم که بیام ایران و دوباره برگردم us
2- پرواز دو طرفه با امکان برگشت تا یکسال
تشکر کنندگان:
(2015-10-18 ساعت 17:42)sad_sad نوشته:  
(2015-10-18 ساعت 16:49)Azer نوشته:  
(2015-10-18 ساعت 14:05)p00ya2001 نوشته:  
(2015-10-17 ساعت 20:14)maryamb نوشته:  سلام دوستان . از کجا میتونم وضعیت گرین کارتمو چک کنم ؟

سلام دوست عزيز
شما موقعي كه 165 دلار رو پرداخت كردين يه شماره 13 رقمي بهتون دادن كه با IOEشروع ميشه ميرين تو سايت USCIS.gov و تو قسمت my case status شماره رو وارد ميكنين وضعيت گرين كارتتون مشخص ميشه كه تو چه وضعيتي هست

دوست عزيز رسيد پرداخت دوتا شماره پيگيري داره، اوليش Pay.gov Tracking ID و دومي Agency Tracking ID هست. اولي هشت رقمي هست و با عدد شروع مي شه، دومي 14 کاراکتري و با DC
شروع مي شه. اين شماره IOE که شما مي گين نمي دونم کجاي رسيد بايد دنبالش بگرديم[/code]. يک احتمال هم وجود داره که فرمت شماره عوض شده. دوستاني که تجربه جديد دارند، ممنون مي شم، راهنمايي کنند.
این تغییر سایت پرداخت 165 دلار واقعا مشکل ایجاد کرده واون این هست که این شماره که با IOE شروع میشه رو نمیده در نتیجه از هیچ طریقی نمیشه وضعیت گرین کارت رو پیگیری کرد اگر کسی از مدیران میدونه خواهش میکنم راهنمایی کنه که چه جوری باید این شماره که با IOE شروع میشه رو گیر آورد یا اگر این شماره رو نمیدن چه جور میشه وضعیت گرین کارت رو پیگیری کرد
در ضمن دومی همیشه با DC شروع نمیشه و بطور مثال 14 کاراکتری من با ...E5E1A شروع شده
دوستان مدیران و ...
کسی نیست که بتونه کمک کنه این شمارهIOE رو گیر بیاریم
در انتظار قبولی
تشکر کنندگان:
(2015-10-20 ساعت 12:30)sad_sad نوشته:  
(2015-10-18 ساعت 14:05)p00ya2001 نوشته:  
(2015-10-17 ساعت 20:14)maryamb نوشته:  سلام دوستان . از کجا میتونم وضعیت گرین کارتمو چک کنم ؟

سلام دوست عزيز
شما موقعي كه 165 دلار رو پرداخت كردين يه شماره 13 رقمي بهتون دادن كه با IOEشروع ميشه ميرين تو سايت USCIS.gov و تو قسمت my case status شماره رو وارد ميكنين وضعيت گرين كارتتون مشخص ميشه كه تو چه وضعيتي هست

دوست عزيز رسيد پرداخت دوتا شماره پيگيري داره، اوليش Pay.gov Tracking ID و دومي Agency Tracking ID هست. اولي هشت رقمي هست و با عدد شروع مي شه، دومي 14 کاراکتري و با DC
شروع مي شه. اين شماره IOE که شما مي گين نمي دونم کجاي رسيد بايد دنبالش بگرديم[/code]. يک احتمال هم وجود داره که فرمت شماره عوض شده. دوستاني که تجربه جديد دارند، ممنون مي شم، راهنمايي کنند.
این تغییر سایت پرداخت 165 دلار واقعا مشکل ایجاد کرده واون این هست که این شماره که با IOE شروع میشه رو نمیده در نتیجه از هیچ طریقی نمیشه وضعیت گرین کارت رو پیگیری کرد اگر کسی از مدیران میدونه خواهش میکنم راهنمایی کنه که چه جوری باید این شماره که با IOE شروع میشه رو گیر آورد یا اگر این شماره رو نمیدن چه جور میشه وضعیت گرین کارت رو پیگیری کرد
در ضمن دومی همیشه با DC شروع نمیشه و بطور مثال 14 کاراکتری من با ...E5E1A شروع شده
دوستان مدیران و ...

دوست عزيز من دو روز پيش از طريق سايت جديد با كارت از ايران پرداخت كردم و وقتي صفحه آخر براي شما كانفرميشن پرداخت مياد ، يه آيكون داره كه اگه اشتباه نكن اگزيت يا چيز ديگه اي بود كه صفحه اي براتون مياره كه به تعداد نفرات براتون شماره رسيد پرداخت كه با حروفIOE هست و بهتون ميده !
Case n. : 2015AS35$$ / سفارت:آنكارا>>>>ابوظبي / ارسال فرمها: اواخر اكتبر / كارنت: اوايل ژانويه / مصاحبه : ٢٦ مي / تعداد افراد كيس : الان سه نفر ? / برنده اصلي:همسرم / AP:٢٦ مي / UD :٢٩ مي /UD برنده اصلي از سيس: ٧ جولاي /٦ اگوست هردو فقط براي برنده اصلي /10 اگوست همه افراد كيس از سيس /8 سپتامبر آپديت برنده اصلي / 9 سپتامبر آپ هر سه نفرمون و ايميل از سفارت ابوظبي!

خدايا شكرت!!!!!!! اين كليري و قسمت همه بكن زودتررررررررر!
تشکر کنندگان:
ای بابا این IOE هم برای خودش جریانی شده ها . ما که دادیم یکی از این شرکت های پرداخت انلاین برامون واریز کرد رسید هم برام ایمیل کرد ولی این IOE توش نیست . حالا نمی دونم این ضعف سیستم اداره مهاجرته یا به خاطر مسائل امنیتیه . برای پیگیری گرین کارت به هر حال همه رو تو دردسر انداخته
کیس نامبر 2300
کارنت سری اول
فرم 260 اواخر جولای
محل مصاحبه آنکارا
نامه دوم فکر کنم تا آخر پاییز بیاد
تشکر کنندگان:
(2015-10-20 ساعت 14:13)amrikale نوشته:  ای بابا این IOE هم برای خودش جریانی شده ها . ما که دادیم یکی از این شرکت های پرداخت انلاین برامون واریز کرد رسید هم برام ایمیل کرد ولی این IOE توش نیست . حالا نمی دونم این ضعف سیستم اداره مهاجرته یا به خاطر مسائل امنیتیه . برای پیگیری گرین کارت به هر حال همه رو تو دردسر انداخته

ما هم که خودمون پرداختيم IOE نداره، مشکل شرکت نيست، سيستم عوض شده. حالا بعد رسيدن دو ماهي صبر مي کنيم اگه دريافت نکرديم يک فکري مي کنيم.
بگذار عاشورا بشه بعد بگيم قيمه ما کو؟ عاشورا که هنوز نشده. من مثل هميشه خوش بينم، و مطمئنم کارت من سر وقت مي ياد، مال شوهرم فکر کنم دوباره گير کنه، دقيقه 90 بدن بهشBig GrinBig GrinBig GrinBig GrinBig GrinBig GrinBig GrinBig GrinBig Grin
تشکر کنندگان: aaraam
(2015-10-20 ساعت 12:56)TajbakhshSalma نوشته:  
(2015-10-18 ساعت 14:05)p00ya2001 نوشته:  سلام دوست عزيز

دوستان مدیران و ...

دوست عزيز من دو روز پيش از طريق سايت جديد با كارت از ايران پرداخت كردم و وقتي صفحه آخر براي شما كانفرميشن پرداخت مياد ، يه آيكون داره كه اگه اشتباه نكن اگزيت يا چيز ديگه اي بود كه صفحه اي براتون مياره كه به تعداد نفرات براتون شماره رسيد پرداخت كه با حروفIOE هست و بهتون ميده !

شما مطمئني؟؟؟ صفحه آخر مي گه آيا به ايميل آدرس ديگه اي هم مي خواي کانفرميشن بره که اگه جوابت ok باشه، بايد ايميل بدي و هيچ خبري از IOE نيست. حد اقل ما که نديديم و پس از پرداخت من يک ساعت همين طور خيره شده بودم به مونيتور، و بعد هم دگمه پرينت داره، که مي گه ما پيشنهاد مي کنيم که از اين صفحه يک پرينت بگيري. و بعد گرفتن پرينت، خود به خود از سيستم خارج مي شي. والسلام!!!
تشکر کنندگان: maryamb
منم با سيستم جديد پرداخت كردم و اون تركينگ نامبر كه ميده قابل پيگيري در قسمت check my status نيست

تشکر کنندگان: Nightsky007
(2015-10-20 ساعت 15:12)Azer نوشته:  
(2015-10-18 ساعت 16:49)Azer نوشته:  دوست عزيز رسيد پرداخت دوتا شماره پيگيري داره، اوليش Pay.gov Tracking ID و دومي Agency Tracking ID هست. اولي هشت رقمي هست و با عدد شروع مي شه، دومي 14 کاراکتري و با DC
دوستان مدیران و ...

شما مطمئني؟؟؟ صفحه آخر مي گه آيا به ايميل آدرس ديگه اي هم مي خواي کانفرميشن بره که اگه جوابت ok باشه، بايد ايميل بدي و هيچ خبري از IOE نيست. حد اقل ما که نديديم و پس از پرداخت من يک ساعت همين طور خيره شده بودم به مونيتور، و بعد هم دگمه پرينت داره، که مي گه ما پيشنهاد مي کنيم که از اين صفحه يک پرينت بگيري. و بعد گرفتن پرينت، خود به خود از سيستم خارج مي شي. والسلام!!!
سلام
هيچ شماره IQE نميده سايت جديد. تو رو خدا مردم رو به شك نندازين.
كيس نامبر : 6xxx
تاريخ مصاحبه: هفتم جولاي 2015
تعداد: 4 نفر
خدمت: ارتش
سفارت: آنكارا
كلير: 17 آگوست 2015 (چهار نفر)
(2015-10-20 ساعت 15:19)ican2015 نوشته:  
(2015-10-20 ساعت 15:12)Azer نوشته:  
(2015-10-18 ساعت 17:42)sad_sad نوشته:  این تغییر سایت پرداخت 165 دلار واقعا مشکل ایجاد کرده واون این هست که این شماره که با IOE شروع میشه رو نمیده در نتیجه از هیچ طریقی نمیشه وضعیت گرین کارت رو پیگیری کرد اگر کسی از مدیران میدونه خواهش میکنم راهنمایی کنه که چه جوری باید این شماره که با IOE شروع میشه رو گیر آورد یا اگر این شماره رو نمیدن چه جور میشه وضعیت گرین کارت رو پیگیری کرد
دوستان مدیران و ...

سلام
هيچ شماره IQE نميده سايت جديد. تو رو خدا مردم رو به شك نندازين.
من از تمام صفحات که باز شد از اول تا آخر اسکرین شات دارم این شماره IOE اصلا وجود نداره اگه میشد تمام اسکرین شات ها رو هم میگذاشتم و این مشکلیه که ما نمیدونیم بدون این شماره وبا این شماره هایی که داریم چطور روند گرین کارت رو پیگیری کنیم
در انتظار قبولی
(2015-10-20 ساعت 08:22)kyakourosh نوشته:  
ما تازه رسیدیم آمریکا، کارهای مورد نیاز بدو ورود رو امکان داره لطف بفرمایید چیه و راهنماییمون کنید

2015AS2***
مصاحبه می - آنکارا
تعداد افراد ۲ نفر

سلام
اولين كار كه ميكنيد يك حساب بانكي دبيت چكينگ در بانك ولز فارگو ترجيحا باز كنيد كه با همون نشون دادن پاسپورت امكان پذير هست
سومين كار احتياط واجب هست كه به اداره سوشال سكيوريتي مراجعه كنيد و فرم پركنيد البته اگر هم پر نكنيد مشكلي نيست ولي ديده شده در مواردي سر نزدن به اداره سوشال باعث تاخير در دريافت كارت شده
در اين مورد لازم نيست از كسي سئوال كنيد و توضيح بديد كه تازه رسيديد فقط ميتونيد بگيد كه ميخواهيم آدرسمون را اطلاع بديم چون در اغلب أوقات فقط ادرس است كه باعث تاخير ميشود
طبق قانون هرشخصي كه داراي أقامت ميباشد و فقط سي و پنج روز در سال يا بيشتر در ايالت متحده بماند بدون توجه به تعداد دفعات ورود و خروج بايد بيمه داشته باشد در غير اينصورت اگر مشكلي پيش بيايد هم هزينه هاي درمان و هم جريمه بايد پرداخت كند و دقت كنيد كه هزينه هاي درمان گاهي ممكن است چندصد هزاردلار باشد

من از سايتmed-cal بيمه اقدام كردم اخر مشخصات ايدي از من خواست كه فعلا كه در حال گرفتن گواهي نامه هستم ايدي ندارم و نتونستم ثبت نام براي بيمه رو كامل كنم به نظرتون براي مشخصات ايدي چيز جايگزين هست اطلاعات بدم ثبت نامم كامل بشه
شماره كيس ??45 /محل مصاحبه انكارا تغيير به ايروان؟/كارنت فوریه/ مصاحبه 20اپريل /وضعيت مصاحبه كليرنس /اپديت 2و 4جون,24 و27جولاى نفر اصلی دريافت ويزا 31 جولاى
تشکر کنندگان: Nightsky007 ، Pariba
(2015-10-20 ساعت 19:22)Kia robani نوشته:  
(2015-10-20 ساعت 08:22)kyakourosh نوشته:  

2015AS2***
مصاحبه می - آنکارا
تعداد افراد ۲ نفر

سلام

من از سايتmed-cal بيمه اقدام كردم اخر مشخصات ايدي از من خواست كه فعلا كه در حال گرفتن گواهي نامه هستم ايدي ندارم و نتونستم ثبت نام براي بيمه رو كامل كنم به نظرتون براي مشخصات ايدي چيز جايگزين هست اطلاعات بدم ثبت نامم كامل بشه
بعنوان آیدی، نمیشد از پاسپورت استفاده کنین؟
میشه مشخصات این بیمه رو بفرمایید؟ میزان پوشش و میزان هزینه سالانه رو لطفا
کیس: 2015AS000043XX
،مشاهده قبولی: 16 JUNE،ارسال فرم260: 31 JULY،کارنت: 9 FEBRUARY،نامه دوم: FEBRUARY 24،مصاحبه:APRIL 14ابوظبی،افراد کیس:دو نفر
کلیر: 17می نفر اصلی
نامه کلیری همسرم:20سپتامبر
کلیر همسرم(سربازی س):30سپتامبر
اولین ورود:8اکتبر-لس آنجلس
ارسال مدارک پاس سفید:13اکتبر
ایمیل تایید:16اکتبر
دریافت نامه اول:21اکتبر
دریافت نامه دوم:5 نوامبر
انگشت نگاری:16 نوامبر وقت تعیین شده(9 نوامبر انگشت نگاری شدیم)
گرین کارت همسرم:15نوامبر 2015
برگشت: 16 نوامبر
گرین کارت خودم:14 می 2016
کار خوبه خدا درست کنه...تسلیم تسلیم
سلام

ببخشید مدارکی که باید هنگام ورود در فرودگاه امریکا داشته باشیم:

- پاسپورت
- پاکت زرد
- فرم گمرک که داخل پرواز بهمون میدن و باید پرش کنیم
- تغییر ادرس اگر داریم

چیز دیگه که احتیاج نیست دوستان؟