کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت
(2015-11-09 ساعت 04:53)Macy نوشته:  سلام دوستان
من چند روزي هست كه وارد امريكا شدم ، قبل از اينكه بيام تلاش كردم واسه پرداخت كردن ١٦٥$ اما نامبرمو نمي شناخت ، الان هم تلاش مي كنم اما باز هم نميشناسه ، لطفا راهنمايي كنين، ممنون
سلام
كدوم نامبر را نميشناسه ، شايد اشتباه وارد ميكنيد
A number : Letter A followed by 8 or 9 numbers
Doc case ID: 3 letters followed by 9 or 10 numbers
تشکر کنندگان: nora ، Macy ، Daneshjo
(2015-11-09 ساعت 05:22)kyakourosh نوشته:  
من چند روزي هست كه وارد امريكا شدم ، قبل از اينكه بيام تلاش كردم واسه پرداخت كردن ١٦٥$ اما نامبرمو نمي شناخت ، الان هم تلاش مي كنم اما باز هم نميشناسه ، لطفا راهنمايي كنين، ممنون
سلام
A number : Letter A followed by ۸ or ۹ numbers
Doc case ID: ۳ letters followed by ۹ or ۱۰ numbers

دوست عزيز
من الان سايت را نگاه ميكردم ديدم براي پرداخت دوحالت وجود دارد
يكي حالت انلاين يعني همين روش كه شما عمل ميكنيد كه فقط Aنامبر و Doc اي دي را صحيح وارد كنيد و بعد پرداخت را انجام بدهيد فقط ممكن است در اين روش ديگر دسترسي به رسيد نامبر كه در اينده خيلي مورد نياز خواهد بود نداشته باشد
و طبق دستورالعمل روش دومي وجود دارد كه همانند روش قديم هست و بايد يك اكانت ايجاد كنيد بعد مرحله به مرحله جلو برويد و از طريق همان اكانت پول را پرداخت كنيد
اين روش وقتي مناسب است كه مقداري به كامپيوتر و زبان انگليسي مسلط باشيد و يا با روش قديم آشنا باشيد ولي بعد از پرداخت هميشه ميتوانيد به اكانت خود سر بزنيد و چك كنيد و همينطور رسيد نامبر خود را دريافت كنيد
تشکر کنندگان: nora ، Macy ، Daneshjo ، nimanoush ، samane1363 ، A2000 ، Alex 2014
دوستان سلام

ببخشید من بیش از دو ماه است که وارد آمریکا شدم و دو هفته پیش که سایت USCIS را چک کردم بعد از اضافه کردن Receipt ID در Check your Case Status این پیغام رو دریافت کردم که گرین کارت شما به آدرسی که داده اید پست شده که پس از پیگیری توسط کد پیگیری پستی معلوم شد که به Mesquite TX که دفتر مهاجرت آمریکا آنجا هست ارسال شده که از 2 اکتبر آنجا است. من به چه صورت می تونم پیگیر این مسئله باشم.
با تشکر
تشکر کنندگان: nora ، Daneshjo
(2015-11-09 ساعت 07:11)Nezhla نوشته:  دوستان سلام

ببخشید من بیش از دو ماه است که وارد آمریکا شدم و دو هفته پیش که سایت USCIS را چک کردم بعد از اضافه کردن Receipt ID در Check your Case Status این پیغام رو دریافت کردم که گرین کارت شما به آدرسی که داده اید پست شده که پس از پیگیری توسط کد پیگیری پستی معلوم شد که به Mesquite TX که دفتر مهاجرت آمریکا آنجا هست ارسال شده که از ۲ اکتبر آنجا است. من به چه صورت می تونم پیگیر این مسئله باشم.
با تشکر

سلام
ايا تغيير ادرس داشتيد ؟
ميتونيد يك نامه به همان ادرس ارسال كنيد و پيگيري كنيد و يا ايميل بزنيد و شرايط را توضيح بدهيد و سئوال كنيد
تشکر کنندگان: Daneshjo
سلام

مرسي بابت پاسخ ، ميشه لطف كنين بفرمايين doc case id چيه؟ اگه همون كيس نامبره كه با ٣ حرف شروع نميشه ، ميشه بفرمايين چه جوري بايد وارد كنم؟ ممنون
كيس نامبر : ٦٩xx / رويت قبولي : ١ مي / تاريخ ارسال فرم : ٢٥ مي / كارنت : ١٠ جون / دريافت نامه ي دوم : ٢ جولاي / تاريخ مصاحبه : ٤ آگوست / دريافت ويزا : يك ضرب Wink ورود به امريكا : ٧ نوامبر
(2015-11-09 ساعت 05:46)kyakourosh نوشته:  
سلام

دوست عزيز
من الان سايت را نگاه ميكردم ديدم براي پرداخت دوحالت وجود دارد
يكي حالت انلاين يعني همين روش كه شما عمل ميكنيد كه فقط Aنامبر و Doc اي دي را صحيح وارد كنيد و بعد پرداخت را انجام بدهيد فقط ممكن است در اين روش ديگر دسترسي به رسيد نامبر كه در اينده خيلي مورد نياز خواهد بود نداشته باشد
و طبق دستورالعمل روش دومي وجود دارد كه همانند روش قديم هست و بايد يك اكانت ايجاد كنيد بعد مرحله به مرحله جلو برويد و از طريق همان اكانت پول را پرداخت كنيد
اين روش وقتي مناسب است كه مقداري به كامپيوتر و زبان انگليسي مسلط باشيد و يا با روش قديم آشنا باشيد ولي بعد از پرداخت هميشه ميتوانيد به اكانت خود سر بزنيد و چك كنيد و همينطور رسيد نامبر خود را دريافت كنيد

مرسي بابت توضيح كامل ، روش دوم بنده قادر نبودم اكانت جديد درست كنم و اين پيغام رو ميداد
You are no longer able to create a new account. Beginning Aug. 31, 2015, you must pay the USCIS Immigrant Fee through our new site.
كيس نامبر : ٦٩xx / رويت قبولي : ١ مي / تاريخ ارسال فرم : ٢٥ مي / كارنت : ١٠ جون / دريافت نامه ي دوم : ٢ جولاي / تاريخ مصاحبه : ٤ آگوست / دريافت ويزا : يك ضرب Wink ورود به امريكا : ٧ نوامبر
تشکر کنندگان: ریحانا ، Daneshjo
سلام دوستان من امشب عازم کالیفرنیا- لس آنجلس هستم برایم دعاکنید و از انرژی های مثبتتون مستفیذم کنیدWink.امیددارم برای همه تان روزهای خوبی پیش رو باشه .
ترس می تواند شما را زندانی نگهدارد و امید می تواند شما را آزاد نماید.
fear can hold you prisoner. Hope can set you free
شماره کیس:***6>کنسولگری:آنکارا»ایروان > تعداد افراد:3 نفر >مصاحبه:July6 نتیجه: خودمAug18 کلیر و همسرم Sep14 ورود:به امیدخدا Nov
سفرنامه من
(2015-11-09 ساعت 11:54)ریحانا نوشته:  سلام دوستان من امشب عازم کالیفرنیا- لس آنجلس هستم برایم دعاکنید و از انرژی های مثبتتون مستفیذم کنید.امیددارم برای هم تان روزهای خوبی پیش رو باشه .

سلام انشاالله به سلامتی وارد میشید و راهها براتون هموار میشه موفق باشید
کیس نامبر-دوهزاروششصدو...تعداد نفرات 2نفر-تاریخ رویت قبولی 1 می-فرستادن فرمها 22 جولای تاریخ کارنت سپتامبر-نامه دوم ۱۲ دسامبر محل مصاحبه ایروان-تاریخ مصاحبه هفته دوم فوریه خودم یکضرب همسرم ap و بالاخره شوهرم بعد از ۸۰ روز کلیر شد.مقصد لس آنجلس،من از چیزی نمیترسم برای هر تغییری آماده ام
تشکر کنندگان: ریحانا ، Pariba ، hamed shayan ، Daneshjo ، samane1363
(2015-11-09 ساعت 12:27)behjat نوشته:  
(2015-11-09 ساعت 11:54)ریحانا نوشته:  سلام دوستان من امشب عازم کالیفرنیا- لس آنجلس هستم برایم دعاکنید و از انرژی های مثبتتون مستفیذم کنید.امیددارم برای هم تان روزهای خوبی پیش رو باشه .

سلام انشاالله به سلامتی وارد میشید و راهها براتون هموار میشه موفق باشید

نگران نباشین خدا کمکتون میکنه و هر چه زودتر جابجا میشید استرس و نگرانی هم راه ندید به امید روزهای سرشار از موفقیت و پرانرژی
برنده شده : سال 2015 سفارت مصاحبه شونده : ارمنستان تاریخ مصاحبه : may 2015 ویزای یک ضرب ورود به آمریکا : oct 22 2015 نیویورک
تشکر کنندگان: ریحانا ، Daneshjo ، Pariba ، samane1363
(2015-11-09 ساعت 11:26)Macy نوشته:  
سلام

مرسي بابت پاسخ ، ميشه لطف كنين بفرمايين doc case id چيه؟ اگه همون كيس نامبره كه با ٣ حرف شروع نميشه ، ميشه بفرمايين چه جوري بايد وارد كنم؟ ممنون

بايد توي برگه اي كه روي پاكت بدون گوشه چسبيده نوشته شده باشه
تشکر کنندگان: Macy ، Daneshjo ، A2000
سلام. بچه ها فرم i-797 چيه؟

شماره كيس: **64///مصاحبه: 8 جولای./// آپديتها: ١٣ و ١٤ جولاي، ٢٠ جولاي، ٧ آگوست،10 آگوست، ١٣ آگوست///كلير: ١٤ آگوست/// تعداد افراد: ٢نفر ///محل مصاحبه: ابوظبی. /// وضعيت: سربازي س. ///شغل خصوصي.
(2015-11-09 ساعت 22:11)ali1980 نوشته:  سلام. بچه ها فرم i-797 چيه؟

اين فرمي در واقع يك نامه نوتيس notice هست كه از طرف اداره مهاجرت به ادرس شما ارسال ميشود براي اينكه احتمالاً وقت انگشت نگاري براي دريافت پاس سفيد را به شما اعلام كند
تشکر کنندگان: Daneshjo ، samane1363 ، A2000
(2015-11-09 ساعت 11:54)ریحانا نوشته:  سلام دوستان من امشب عازم کالیفرنیا- لس آنجلس هستم برایم دعاکنید و از انرژی های مثبتتون مستفیذم کنیدWink.امیددارم برای همه تان روزهای خوبی پیش رو باشه .

انشالله به سلامتي مي رويد سفر خوبي را برايتان ارزو مي كنم خداوند برايتان بهترين ها را رقم بزند
موفق باشيد
(2015-11-08 ساعت 09:05)ریحانا نوشته:  
(2015-11-08 ساعت 04:40)rbrb-۲۰۱۵ نوشته:  
(2015-11-08 ساعت 02:25)daniel_b نوشته:  
(2015-11-05 ساعت 18:44)rbrb-۲۰۱۵ نوشته:  دوستان برای پرداخت 165 دلار بعد از مرحله تائید پرداخت مرحله دیگه ای هم هست؟ چرا به من receipt numbers نداد؟

معمولا وقتی پول رو پرداخت کردید توی صفحه آخر یک جدول رو نشون میده که ۴ ستون داره

A-number
Dos Case ID
Uscis Receipt Number
Uscis Immig. fee amount

توی بخش uscis Receipt شماره ایی که میخواید رو میزنه.

من چون نوشته بود بهتره ازش پرینت بگیرید یک پرینت گرفتم.

ممنون از پاسختون
جدول ما سه ستون داشت و این مواردی که شما گفتین نشون نداد Sad

کسانی که از سایت جدید پرداخت داشتند این ریسیت نامبر را ندارند از جمله خودم و ظاهرا تنها راه پیگیری ما هم همان ارسال ایمیل ویا تماس تلفنی هست.
من از سایت جدید اقدام کردم.
اما این یک رسید نیست. در اصل وقتی تمام کیس ها رو اضافه کردید و پول رو پرداخت کردید صفحه تغییر میکنه و توی صفحه آخر این مطلب میاد و توصیه کرده ازش پرینت بگیرید.
منم شانسی پرینت گرفتم. البته بازم بدردم نخورده چون گویا سایتشون خیلی روبراه نیست برای پیگیری.
(2015-11-08 ساعت 11:59)sad_sad نوشته:  
(2015-11-08 ساعت 02:25)daniel_b نوشته:  
(2015-11-05 ساعت 18:44)rbrb-۲۰۱۵ نوشته:  دوستان برای پرداخت 165 دلار بعد از مرحله تائید پرداخت مرحله دیگه ای هم هست؟ چرا به من receipt numbers نداد؟

معمولا وقتی پول رو پرداخت کردید توی صفحه آخر یک جدول رو نشون میده که ۴ ستون داره

A-number
Dos Case ID
Uscis Receipt Number
Uscis Immig. fee amount

توی بخش uscis Receipt شماره ایی که میخواید رو میزنه.

من چون نوشته بود بهتره ازش پرینت بگیرید یک پرینت گرفتم.
نه دوست عزیز نمیزنه تو روش پرداخت جدید نمیزنه این شماره uscis Receipt رو جالب اینه که یکی از گرین کارتهای ما که اومد روی بسته پستی این شماره با IOE رو نوشت که وقتی وارد سایت میکنیم شماره رو نمیشناسه اصلا ولی شماره پیگیری سایتUSPS که اون هم روی جلد نامه بود تو سایت اداره پست شناسایی شد وپروسه رو نشون داد

مگه توی usps بجز کنترل ارسال مدارک از طرف USCIS چیز دیگه ایی هم میشه کنترل کرد. ( بخصوص پروسه انجام شده روی پرونده)

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان