کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت
(2015-11-26 ساعت 08:25)titi_spring64 نوشته:  سلام دوستان منم بلاخره رسیدم با پرواز قطر امدم پرواز خیلی خخوب بود از تهران رفت دوحه وایییی فرودگاه دوحه چقدر شکیل بود و از دوحه مستقیم دالاس اصلن بار داخل هواپیما رو نکشیدن من ریسک کرده بودم و تمام شکستنیهامو برده بودم بالا حدودن 20 کیلو گفتم فوقش میریزم دور چه کنم بهتر از نبردنه خلاضه من یه ساک داشتم با یه کولی پر وسایل و یه پلاستیک که پوتینام توش بود بارم هم دقیقن 23/۵ بود دو تا .من یدونه ترازو دیجیتالی خریده بودم خیلی دقیق بود هیچ مشکلی نبود بارم هم صحیح و سالم بدستم رسید فقط غای هواپیما افتضاح بود با خودتون غذا بردارین من اگه خوراکی نداشتم الان شهید بودم در ره آمریکا.هواپیما پر هندی بود که خیر ندیده ها نمیگم چی میکردن ولی واقعن داشتم خفه میشدم هر چی هم میدادن تو هواپیما میخوردن دیگه خودتون بگیرین برینBig Grin برگه داخل هواپیما رو همرو نو زدم با اینکه خوراکی داشتم ولی پولم رو درست وارد کردم اودم کارهای مهاجرتی انجام شد و یه برگه پر کردم برای پولها چون بالای ده هزارتا بود روز اول رفتم اداره سوشال و درخواست دادم نوبتی بود و نوبت گرفتم نشستم بعد رفتم یه سری سوال پرسید گفتم ادرسمم هم دادم و گفت چند روز دیگه میاد من 165 دلارو نریختم هنوز دیگه فردا باید برا حساب بانکی برم تا بتونم اونم پرداخت کنم اینجا من فقط میفهمم اینا چی میگن ولی نگاهشون میکنم چون مشکل اسپیکینگ دارم پس زبان بخونینBig Grin راستی من امروز بابت یه کپی کلی پول دادم چند تا کپی اضافه برا خودتون بیارین

متاسفانه پرواز من هم قطري، کاريش هم نميشه کرد. ولي کپي چي با خودمون ببريم؟!
برنده 2015، مقصد هيوستون، ورود ژانویه 2016
تشکر کنندگان:
(2015-11-26 ساعت 08:25)titi_spring64 نوشته:  سلام دوستان منم بلاخره رسیدم با پرواز قطر امدم پرواز خیلی خخوب بود از تهران رفت دوحه وایییی فرودگاه دوحه چقدر شکیل بود و از دوحه مستقیم دالاس اصلن بار داخل هواپیما رو نکشیدن من ریسک کرده بودم و تمام شکستنیهامو برده بودم بالا حدودن 20 کیلو گفتم فوقش میریزم دور چه کنم بهتر از نبردنه خلاضه من یه ساک داشتم با یه کولی پر وسایل و یه پلاستیک که پوتینام توش بود بارم هم دقیقن 23/۵ بود دو تا .من یدونه ترازو دیجیتالی خریده بودم خیلی دقیق بود هیچ مشکلی نبود بارم هم صحیح و سالم بدستم رسید فقط غای هواپیما افتضاح بود با خودتون غذا بردارین من اگه خوراکی نداشتم الان شهید بودم در ره آمریکا.هواپیما پر هندی بود که خیر ندیده ها نمیگم چی میکردن ولی واقعن داشتم خفه میشدم هر چی هم میدادن تو هواپیما میخوردن دیگه خودتون بگیرین برینBig Grin برگه داخل هواپیما رو همرو نو زدم با اینکه خوراکی داشتم ولی پولم رو درست وارد کردم اودم کارهای مهاجرتی انجام شد و یه برگه پر کردم برای پولها چون بالای ده هزارتا بود روز اول رفتم اداره سوشال و درخواست دادم نوبتی بود و نوبت گرفتم نشستم بعد رفتم یه سری سوال پرسید گفتم ادرسمم هم دادم و گفت چند روز دیگه میاد من 165 دلارو نریختم هنوز دیگه فردا باید برا حساب بانکی برم تا بتونم اونم پرداخت کنم اینجا من فقط میفهمم اینا چی میگن ولی نگاهشون میکنم چون مشکل اسپیکینگ دارم پس زبان بخونینBig Grin راستی من امروز بابت یه کپی کلی پول دادم چند تا کپی اضافه برا خودتون بیارین

دوست عزیز امیدوارم در وطن دوم موفق باشید.خوش به حالتون میفهمید چی میگن.من سوالهای خودمو میتونم تا حدی بپرسم ولی اصلا نمیفهمم چی میگن.اگه خانوم ملیکا تو nmcنبود اصلا نمیفهمیدم چی میگن .روزی یه فیلم سینمایی زبان اصلی از شبکه اونیکس نگاه میکنم با وجودیکه با توحه به زیر نویس میبینم معنی کلمات رو میدونم ولی از صحبتاشون چیزی نمیفهمم.
کيس نامبر: 2016AS18## ♥
 تعداد افراد:4 نفر ♥
کنسولگری: Abu Dhabi (تغییر کنسول گری از طرفkcc)♥
 ارسال فرم : 26 می♥
تاریخ مصاحبه : 21 اکتبر ،برگه سفید♥
برنده:سربازی ارتش،لیسانس مکانیک،شرکت خصوصی،AP:نفر اصلی
 آپدیت ها: 22 اکتبر ,9دسامبر،25ژانویه ،2 مارچ(تبدیل به orکیس اصلی)
کلیر:زیباترین روز خدا 3 مارچ پس از 134 روز،دریافت ویزا 31 مارچ
سفر به آمریکا:
تشکر کنندگان: behjan ، برنا
(2015-11-24 ساعت 01:24)yesorno نوشته:  سلام دوستان
صدای منو از آمریکا می شنوید
اولین سفر با موفقیت انجام شد
با ۱. پرواز لوفتانزا از فرودگاه تهران به فرانکفورت ۲. فرانکفورت به سیاتل
پرواز خوبی بود و البته بسیار خلوت
فقط بعد از ورود به آلمان سخت گیری بسیار زیاد بود.
من چهار بار بازرسی شدم !!!
الان هم بزرگترین مشکلی که دارم زبان هستش و به تمام دوستان توصیه می گنم که حتماً تمام زمانتون رو برای فقط تقویت زبان بزارین.
آهان نکته در خصوص برگه ی آبی:
۱. تمام سؤالاتش رو NO بزنین
۲. یه قسمتی داره که به مواد یا لوازم با ارزش و سوغاتی ها اشاره می کنه، چون ایرانی هستین یه مبلغی داخلش بزنین که :
الف. اگه مبلغ رو کم بزنین کیفتون چک نمی شه، اما اگه کیف رو گم کردن، بیمه همون قیمت رو به شما بر می گردونه
ب. اگه مبلغ رو زیاد بزنین، واسه گرفتن پول از بیمه می تونین روش حساب کنین اما به محض ورود به اولین فرودگاه آمریکا کیفتون بدون شک بازرسی میشه.
ج. اگه خالی بزارین چون ابرانی هستین بهتون شک می کنه و میگه یعنی گز یا پسته نیاوردی؟ پس 20-30 دلار حداقل بنویسین. پشت برگه رو هم خالی بزارین اگه گیر داد بنویسین Candy مثلاً 30 دلار

نکته مهم : در کیف هاتون رو قفل نکنین، من قفل کرده بودم و در کیف رو شکسته بودن تا داخلش رو چک کنن. پس اصلا قفلشون نکنین.

بازم چیزی یادم اومد می نویسم. دعام کنین. مرسی
سلام دوست عزيز , اميدوارم در اين راهى که انتخاب کرده اى موفق وپيروز بشوى , و مطمئن باش که با اين تخصص و هوشتان , حتما اين اتفاق خواهد افتاد . Rolleyes Rolleyes Rolleyes
2015AS6### * تعداد افراد کيس: 4 نفر * مصاحبه 16 جولاى ارمنستان * آپديت طلايى شبانه: 9سپتامبر * کلير شدن: 10سپتامبر * صدور ويزا: 16 سپتامبر * ورود به آمريکا ( واشنگتن. دى.سى ) : بزودى و درسال 2015 Rolleyes
تشکر کنندگان: behjan ، yesorno ، nora
سلام دوست عزيز , ما هم 30 نوامبر با پرواز قطر مى خواهيم وارد واشنگتن دى سى بشويم , خدا کنه شرايط خوپى پيش رومون باشه , لطفا راهنمايى بفرماييد چه مواد غذايى را مى شه با خودمان ببريم ( منظورم زرشک و زعفران و پسته و..... ) ؟ براى وزن بار خيلى سختگيرى مى کنند ؟ براى ميزان دلارى که همراهمان مى بريم چطور ؟
دوستان عزيز اگر نکته اى به نظرتان مى رسه که در زمان پرواز و زمان ورود به آمريکا بايد به آن توجه کنيم و رعايت کنيم را , راهنمايى بفرماييد . با آرزوى موفقيت براى تمامى دوستان . متشکرم Shy Shy Shy
2015AS6### * تعداد افراد کيس: 4 نفر * مصاحبه 16 جولاى ارمنستان * آپديت طلايى شبانه: 9سپتامبر * کلير شدن: 10سپتامبر * صدور ويزا: 16 سپتامبر * ورود به آمريکا ( واشنگتن. دى.سى ) : بزودى و درسال 2015 Rolleyes
تشکر کنندگان: behjan
(2015-11-26 ساعت 06:09)Pariba نوشته:  
(2015-11-26 ساعت 04:21)behjat نوشته:  سلام دیروز تو مرکز برابری پارس جشن thanks giving و مسابقه آشپزی برقرار بود جای دوستان خالی فسنجون و دلمه از انواع مختلف درست کرده بودم و تونستم جایزه نفر سوم رو ببرم یک گیفت کارت که میتونم باهاش خرید کنم، زندگی رو هرجور بگیری میگذره، پس از فرصتهای کوچک برای شاد بودن استفاده کنید، و کمی خوش بگذرونید
سلام بهجت جان , باز هم مثل هميشه پرانرژى و با انگيزه وارد ميدان شدى , تبريک مى گم , يقين دارم که با اين روحيه هميشه موفق مى شى . Rolleyes Rolleyes Rolleyes

سلام ممنونم منم برای شما و خانوادتون آرزوی سفری همراه با موفقیت و سلامتی دارم
کیس نامبر-دوهزاروششصدو...تعداد نفرات 2نفر-تاریخ رویت قبولی 1 می-فرستادن فرمها 22 جولای تاریخ کارنت سپتامبر-نامه دوم ۱۲ دسامبر محل مصاحبه ایروان-تاریخ مصاحبه هفته دوم فوریه خودم یکضرب همسرم ap و بالاخره شوهرم بعد از ۸۰ روز کلیر شد.مقصد لس آنجلس،من از چیزی نمیترسم برای هر تغییری آماده ام
تشکر کنندگان: M.d ، Pariba ، برنا ، smhh7441 ، nora ، saharbb
سلام،دوستان کسی با پرواز ترکیش کلاس comfort رفته؟؟اکونومی 4.5 هست این 6.5 ،آژانس هواپیمایی میگه صندلی و پذیرایی مثل بیزینس هست فقط صندلیش تا نصفه میخوابه نسبت به بیزینس،ارزش داره؟؟
کیس: ****5، .........سفارت خونه: ابوظبی ،...... تعداد نفرات:خودم , .........نامه دوم:.24 مارچ ،........مصاحبه:6 می که دو بار تغییر دادم شد 25 جون،............ وضعیت ویزا :کلیرنس. , ........تاریخ کلیر : July23 با ایمیل و تماس........ ورود به آمریکا: انشالله به زووودی
تشکر کنندگان:
(2015-11-26 ساعت 11:08)Pariba نوشته:  
سلام دوست عزيز , ما هم 30 نوامبر با پرواز قطر مى خواهيم وارد واشنگتن دى سى بشويم , خدا کنه شرايط خوپى پيش رومون باشه , لطفا راهنمايى بفرماييد چه مواد غذايى را مى شه با خودمان ببريم ( منظورم زرشک و زعفران و پسته و..... ) ؟ براى وزن بار خيلى سختگيرى مى کنند ؟ براى ميزان دلارى که همراهمان مى بريم چطور ؟
دوستان عزيز اگر نکته اى به نظرتان مى رسه که در زمان پرواز و زمان ورود به آمريکا بايد به آن توجه کنيم و رعايت کنيم را , راهنمايى بفرماييد . با آرزوى موفقيت براى تمامى دوستان . متشکرم Shy Shy Shy
راستش برا پول باید بگم که ایران اگه پولتون همراه یه نفر باشه و تو بدنش بشه ممکنه براتون دردسر شه من پولم رو تو دو تا سک دستیم و کمی خودم و کمی همسرم تقسیم کردم همسرمم از گیت اومد این طرف البته پاسپورتشو برداشته بودیم که اگه لازم شد نشون بدیم چون من تنها سفر کردم من تو بارم زعفران اجیل خلال پسته زرشک یعنی همه چی تقریبن داشتم اولن تو برگه هواپیما همرو نو زدم ببینین این کاملن شانسیه من نو زدم ونگاه نکردن ممکنه مال شما رو باز کنن و نگاه کنن پس من نسخه خودمو نمیتونم برا شما تجویز کنم ولی اصلن نگران نباشین با یه برخورد خیلی خوب روبرو میشید اگه بچه دارین خیلی خوراکی بردارین چون اصلن غذای قطری به درد بچه نمیخوره کاملن تند و در هم برهم برای بار داخل هواپیما هم مال هیچکیو نکشیدن حتی بعضی چمدونا از یه حدی هم بزرگتر بود ولی اصلن کار نداشتن
تشکر کنندگان: behjan ، Pariba ، marysa
(2015-11-26 ساعت 10:39)a4542 نوشته:  

دوست عزیز امیدوارم در وطن دوم موفق باشید.خوش به حالتون میفهمید چی میگن.من سوالهای خودمو میتونم تا حدی بپرسم ولی اصلا نمیفهمم چی میگن.اگه خانوم لیدر تو nmcنبود اصلا نمیفهمیدم چی میگن .روزی یه فیلم سینمایی زبان اصلی از شبکه اونیکس نگاه میکنم با وجودیکه با توحه به زیر نویس میبینم معنی کلمات رو میدونم ولی از صحبتاشون چیزی نمیفهمم.

والا کامل کامل که نمیفهمم ولی خوب من لیسینیگم بهتره دیگه چه میشه کرد مجبوریم خودمونو تطبیق بدیم
تشکر کنندگان: A2000 ، sahar2016
سلام دوستان،يكي از بچه ها موقعي كه مصاحبه داشت خانمش باردار بود و الان كه ميخواد بره بچه اش به دنيا اومده و بيست روز داره،آژانس ميگه واسه بچه هم ويزا ميخواد،كسي اطلاع داره بايد چيكار كنه؟؟
کیس: ****5، .........سفارت خونه: ابوظبی ،...... تعداد نفرات:خودم , .........نامه دوم:.24 مارچ ،........مصاحبه:6 می که دو بار تغییر دادم شد 25 جون،............ وضعیت ویزا :کلیرنس. , ........تاریخ کلیر : July23 با ایمیل و تماس........ ورود به آمریکا: انشالله به زووودی
تشکر کنندگان:
سلام به همه دوستان
گرین کارت ما هنوز نیامده و من بهشون ایمیل زدم که در جواب این را فرستادند
We are sorry you are experiencing problems with your account. We have transferred your inquiry to our USCIS Tier II Customer Service Telephone representatives. They will be calling you to help resolve your problem.

They will attempt to call you at least three times. If they are unable to contact you after that time and further problems persist, please re-contact us by filling out the web form at https://egov.uscis.gov/cris/contactus.
کسی از دوستان تجربه ای داره؟
و در صورت امکان راهنمایی بفرمایید که چه کاری انجام دهم
با تشکر
شماره کیس: ***2015AS0006
نفرات : 2 نفر
سفارت: انکارا/ تغییر به ایروان
ارسال فرم سری اول : 5 جون
کارنت شدن :20 می
مصاحبه : دوم جولای
ویزا یکضرب بعد از یک هفته
مقصد : دالاس
اولین ورود : 11 نوامبر
تشکر کنندگان:
(2015-11-28 ساعت 12:39)ahuraee نوشته:  سلام به همه دوستان
We are sorry you are experiencing problems with your account. We have transferred your inquiry to our USCIS Tier II Customer Service Telephone representatives. They will be calling you to help resolve your problem.

They will attempt to call you at least three times. If they are unable to contact you after that time and further problems persist, please re-contact us by filling out the web form at https://egov.uscis.gov/cris/contactus.
با تشکر
سلام ببخشيد . شما طبق مشخصات امضاتون بيشتر از 20 روز از ورود تون نميگذره و نامه زديد؟؟؟؟؟؟ من امروز 70 روز از ورودم و 85 روز از واريز وجه ميگذره هنوز نيومده و نامه هم نزدم. پس خيلي عقبم . اره؟؟؟/
كيس نامبر : 6xxx
تاريخ مصاحبه: هفتم جولاي 2015
تعداد: 4 نفر
خدمت: ارتش
سفارت: آنكارا
كلير: 17 آگوست 2015 (چهار نفر)
تشکر کنندگان:
(2015-11-28 ساعت 12:45)ican2015 نوشته:  

با تشکر
سلام ببخشيد . شما طبق مشخصات امضاتون بيشتر از 20 روز از ورود تون نميگذره و نامه زديد؟؟؟؟؟؟ من امروز 70 روز از ورودم و 85 روز از واريز وجه ميگذره هنوز نيومده و نامه هم نزدم. پس خيلي عقبم . اره؟؟؟/

به نظرم نامه زدن بهشون بد نیست و ممکنه سیکل را سریعتر انجام بدن
الان هم که زدن مشکل به وجود امده در اکانتم ولی نمیدونم علتش رو و نمیدونم چیکار باید بکنم
به نظرم شما هم پیگیری کنید
تشکر کنندگان:
(2015-11-24 ساعت 02:46)varchandi نوشته:  [quote='Mykufo' pid='681528' dateline='1448316545']
سلام دوستان، من و خانمم تا سه هفته ی دیگه با پرواز قطر میایم لس آنجلس. سه تا سوال دارم که ممنون می شم جواب بدید:
اول اینکه پرواز ما دو استاپ داره، اولی که دوحه، دومی تگزاس. ما در تگزاس باید چمدون هامون رو تحویل بگیریم و دوباره بحویل بدیم یا مثل دوحه خودشتون منتقل می کنن به هواپیمای بعدی؟
سوال دوم این هست که موبایل های ما که از ایران خریدیم مشکل سریال نامبر پیدا می کنه؟ مثلا ترکیه تا یک ماه اجازه می ده از گوشی استفاده کنیم و بعد از اون باید یه پولی پرداخت کرد که تو شبکه مجاز باشه. آم ریکا هم همینطوره؟ کلا بهتره گوشی رو بفروشیم و یکی از اونجا بخریم یا مشکلی پیش نمیاد؟
سوال سومم در مورد بار کابین هست. قطر ایرلاین زنگ زدم و گفتن که بار کابین هم وزن می شه و خیلی سخت گیر هستن. اینطوره؟ یعنی اگر ۷ کیلو، ۸ کیلو بشه مشکلی پیش میاد؟ کسی تجربه ای داره؟
خیلی ممنونم از همتون
[/q

من بخشی از جوابتونو میدم چون با قطر نیومدم نمی تونم همه سوالتونو جواب بدم.
۱. اولین فرودگاهی که تو آمریکا پیاده بشید باید کارای مهجرتتونو انجام بدید و به نظرم باید چمدوناتونو بگیرید و از ترمینال بین المللی برید به پروازهای داخلی
۲. تلفنتون مشکلی نداره ولی اینجا همه طرح دارن و برای اون تلفن باید از روش prepaid استفاده کنید که عین سیم کارت اعتباری ایرانه فقط فرقش اینه که اعتبارش ماهیانه هست نه مبلغی و در ضمن با همه اپراتورها نمی تونید کار کنید چون دو تا سیستم موبایل اینجا هست
به نظرم برای ابتدای کار گوشیتونو بیارید بهتره تا کمتر هزینه کنید

بله. بعد از اينكه مهر ورود در پاستون خورد چمدان رو بايد تحويل بگيريد و ببريد قسمتي كه بار رو چك ميكنن و بعدش تحويل بديد. فرودگاه دالاس خيلي بزرگه و براي ما بيش از ٣ساعت طول كشيد تا كارهامونو انجام بديم و تمام مدت دويديم!
كيس نامبر ٣٣٠٠- كيس ٢ نفره (برنده همسرم)- ارسال فرم ٩ آگوست- كارنت ٩ دسامبر- دريافت نامه ٢٣ ژانويه- مصاحبه ٩ مارچ آنكارا- آپديت ٢٠ مارچ-٢٤ ژوئن آپديت شبانه- ٢٥ ژوئن آپديت ايميل- ٢٧ ژوئن كلير بعد از ١١٠ روزSmile اولين ورود ٣٠ آگوست
تشکر کنندگان: Mykufo ، nora
(2015-11-28 ساعت 12:56)ahuraee نوشته:  

با تشکر

الان هم که زدن مشکل به وجود امده در اکانتم ولی نمیدونم علتش رو و نمیدونم چیکار باید بکنم

سلام دوست عزیز،
اون طور که در پاسخ به ایمیل شما نوشته شده اونها این مشکل و درخواست شمارو به مرکز پاسخگویی تلفنی مشتریان مرکزی که مربوط به کار شما هستند ارسال کردند و اون مرکز هم حداقل سه بار با شما تماس خواهد گرفت تا بتونه مشکل شما رو حل کنه، ولی اگر به هر دلیلی موفق به تماس با شما نشدند و مشکلتون همچنان ادامه داشت شما باید فرمی رو که در آدرس سایتی که به شما دادند وجود دارد پر کنید و از این طریق مجددا مشکل خودتون رو با اونها برای پیگیری مطرح کنید.
موفق باشید.
تشکر کنندگان:
(2015-11-28 ساعت 13:16)آنجلا.. نوشته:  
(2015-11-28 ساعت 12:56)ahuraee نوشته:  

با تشکر

سلام دوست عزیز،
اون طور که در پاسخ به ایمیل شما نوشته شده اونها این مشکل و درخواست شمارو به مرکز پاسخگویی تلفنی مشتریان مرکزی که مربوط به کار شما هستند ارسال کردند و اون مرکز هم حداقل سه بار با شما تماس خواهد گرفت تا بتونه مشکل شما رو حل کنه، ولی اگر به هر دلیلی موفق به تماس با شما نشدند و مشکلتون همچنان ادامه داشت شما باید فرمی رو که در آدرس سایتی که به شما دادند وجود دارد پر کنید و از این طریق مجددا مشکل خودتون رو با اونها برای پیگیری مطرح کنید.
موفق باشید.

ممنون از راهنماییتون
به نظرتون تا کی صبر کنم و بعد دوباره فرم را پر کنم؟
تشکر کنندگان:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 2 مهمان