کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت
میشه خواهش کنم جواب من رو هم بدین!!!!
ممنون میشم ازتون
محل مصاحبه انکارا
کیس نامبر **2016as3
زمان مصاحبه هفته اول اکتبر
تعداد افراد کیس:3 نفر...نفر اصلی خودم که با پسرم یک ضرب گرفتیم و همسرم ap(نداشتن cv)
تعداد آپدیتها:6و7و13و14و16و19و23و27و30 اکتبرو4 و 10و16و19 نوامبر
کلیر 19 نوامبر
تشکر کنندگان:
(2016-01-09 ساعت 23:18)Pakpourasghar نوشته:  سلام دوستان
من يه سوالى پيش اومده واسم ممنون ميشم کسى جوابمو بده
من بين ايالت مريلند و نيوجرزى ميخوام يکى رو انتخاب کنم از اونجايي ک هيچ اشنا و فاميلي ندارم،اگه بتونم تو 15روز اول خونه اجاره کنم و مثلا اجاره شش ماه رو همون ابتدا پرداخت کنم اگه نتونم تو دوسه ماه اول کار پيدا کنم تکليفم چيه،خيلى نگرانم خوب ادم ميترسه!من تنهام و خونه اى ک ميخوام بگيرم اجارش در حدود ماهى 600،البته خونه ک نه اتاق دربستى...
خواهشا يکى راهنماييم کنه.

سلام دوست عزيز
شما در همان پنج روز اول ميتوني خونه مورد نظرت را پيدا كني ولي اينكه اجاره ٦ ماه را همون اول پرداخت كني غير ممكن هست طبق قانون اگر شما كرديت نداشته باشي يا كسي كه كرديت داشته باشه و پاي قرارداد شما را امضا كنه نداشته باشيد حداكثر اجازه دارند از شما دو ماه اجاره بعنوان دپوزيت نگه دارند و بعضي از اپارتمانها يك آپشن ديگه هم براي أفراد بدون كرديت ارائه ميدهند و ميگن ٣٠٠ دلار غير قابل بازگشت به عنوان وديعه بزار و براي اينكه بتوني اپارتمان با قيمت مورد نظرت را پيدا كني بايد سرچ كني
تشکر کنندگان:
(2016-01-10 ساعت 08:52)Pakpourasghar نوشته:  
(2016-01-10 ساعت 03:57)rbrb-2015 نوشته:  
(2016-01-09 ساعت 23:18)Pakpourasghar نوشته:  سلام دوستان
من يه سوالى پيش اومده واسم ممنون ميشم کسى جوابمو بده
من بين ايالت مريلند و نيوجرزى ميخوام يکى رو انتخاب کنم از اونجايي ک هيچ اشنا و فاميلي ندارم،اگه بتونم تو 15روز اول خونه اجاره کنم و مثلا اجاره شش ماه رو همون ابتدا پرداخت کنم اگه نتونم تو دوسه ماه اول کار پيدا کنم تکليفم چيه،خيلى نگرانم خوب ادم ميترسه!من تنهام و خونه اى ک ميخوام بگيرم اجارش در حدود ماهى 600،البته خونه ک نه اتاق دربستى...
خواهشا يکى راهنماييم کنه.

به نظر من اگه انگلیسی رو در سطح متوسط به بالا مسلط هستید، اگه تخصص کاربردی در آمریکا دارید، ـ منظورم رشته ای که اینجا بشه باهاش کار کرد، نه تخصصی که نیاز به گذروندن دوره داره ـ یا اگر حاضرید با هر شرایطی کار جنرال انجام بدید، اگه اطلاعات کافی در مورد اپلای برای کار دارید، شک نکنید که کمتر از دوماه پیدا میکنید. موفق باشید.
ممنون ک راهنمايي ميکنين
من تو دو تا رشته تخصص کامل دارم ،ليسانس نقشه بردارى،تخصصى برق کارى ساختمان،به نظرتون ميتونم کارى پيدا کنم.در ضمن زبانم ضعيفه ولى دارم تقويتش ميکنم.

دوست عزيز
اگر قصد داري در رشته نقشه برداري مشغول بشي بايد اين موارد را انجام بدي حتماً حتماً
١- مدرك تحصيلي و ريز نِمْرَات قابل ترجمه را ترجمه كن
٢- مدارك را بايد يك موسسه اكرديتيت در امريكا تاييد كنه مثل spantran كه از ايران بصورت انلاين ميتوني اقدام كني
٣- سوابق كاري خودت را به زبان انگليسي با مهر شركت مربوطه بگير با خودت بيار
٤- با اين مدارك ميتوني عضو انجمن مهندسان و نقشه بردار هاي ايالت خودت بشي
٥-تقويت كردن زبان به تنهايي فايده نداره و بايد زبانت قوي باشه و ترجيحاً مدرك تأفل داشته باشي اينجا وگرنه حتي براي ابتدائي ترين كارهات گير ميكني مثلاً همينكه خونه را جاره ميكني خونه نه برق داره و نه اينترنت و شما بايد با اين شركتها با تلفن صحبت كني و قرارداد ببندي
٥- اينجا تخصص به تنهايي كافي نيست حتي اگر برق كار حرفه اي هم باشيد تا اينجا كالج يا إسكول نرويد كسي به شما كار نميدهد براساس قوانين اينجا البته هستند كسانيكه حتي بدون گرين كارت اينجا كار ميكنند ولي حتماً آشنا دارند يا با دستمزدهاي پايين تَر كار ميكنند
تشکر کنندگان: Pakpourasghar ، nimanoush ، samane1363
(2016-01-09 ساعت 18:41)haaaa نوشته:  تو فرم الیس
Receip number رو خواسته ،میشه راهنمایی کنید که چیه و کجاست؟؟
ممنونم

سلام دوست عزيز
در زمانيكه پول را پرداخت ميكنيد در اخر پروسه به شما رسيد نامبر را ميدهد كه بايد ان را نگه داريد و اگر ان را نداريد و وارد امريكا شده ايد ميتوانيد از طريق تماس با اداره ايميگريشن و يا مراجعه حضوري به اداره مهاجرت ان را دريافت كنيد
تشکر کنندگان: haaaa
(2016-01-09 ساعت 18:25)haaaa نوشته:  با سلام خدمت دوستان
چند سوال داشتم درباره الیس
برای تغییر آدرس تو سایت الیس قبل از ورود هم میشه تغییر آدرس و انجام داد یا حتما باید وارد آمریکا بشیم و بعد اقدام کنیم؟
و اینکه تغییر آدرس تو سایت الیس کافیه یا باید حضوری هم انجام بشه؟
ممنون میشم اگر پاسخ بدین

بله از هر جايي ميتونيد تغيير ادرس را انجام بديد
تشکر کنندگان:
(2016-01-10 ساعت 11:08)kyakourosh نوشته:  
(2016-01-10 ساعت 03:57)rbrb-2015 نوشته:  به نظر من اگه انگلیسی رو در سطح متوسط به بالا مسلط هستید، اگه تخصص کاربردی در آمریکا دارید، ـ منظورم رشته ای که اینجا بشه باهاش کار کرد، نه تخصصی که نیاز به گذروندن دوره داره ـ یا اگر حاضرید با هر شرایطی کار جنرال انجام بدید، اگه اطلاعات کافی در مورد اپلای برای کار دارید، شک نکنید که کمتر از دوماه پیدا میکنید. موفق باشید.
ممنون ک راهنمايي ميکنين
من تو دو تا رشته تخصص کامل دارم ،ليسانس نقشه بردارى،تخصصى برق کارى ساختمان،به نظرتون ميتونم کارى پيدا کنم.در ضمن زبانم ضعيفه ولى دارم تقويتش ميکنم.

دوست عزيز
اگر قصد داري در رشته نقشه برداري مشغول بشي بايد اين موارد را انجام بدي حتماً حتماً
٢- مدارك را بايد يك موسسه اكرديتيت در امريكا تاييد كنه مثل spantran كه از ايران بصورت انلاين ميتوني اقدام كني
٥-تقويت كردن زبان به تنهايي فايده نداره و بايد زبانت قوي باشه و ترجيحاً مدرك تأفل داشته باشي اينجا وگرنه حتي براي ابتدائي ترين كارهات گير ميكني مثلاً همينكه خونه را جاره ميكني خونه نه برق داره و نه اينترنت و شما بايد با اين شركتها با تلفن صحبت كني و قرارداد ببندي
٥- اينجا تخصص به تنهايي كافي نيست حتي اگر برق كار حرفه اي هم باشيد تا اينجا كالج يا إسكول نرويد كسي به شما كار نميدهد براساس قوانين اينجا البته هستند كسانيكه حتي بدون گرين كارت اينجا كار ميكنند ولي حتماً آشنا دارند يا با دستمزدهاي پايين تَر كار ميكنند

سلام،بيشتر منو ترسوندين شما.درسته واقعيتا رو گفتين ولى اميد واري نداديد ولى با اين حال دستتوت درد نکنه واقعا.اگه بازم اطلاعاتى در اين خصوص دارين ممنون ميشم کمکم کنين.
روي كاغذ خم شده بود
بنويسد «آزادي»
بالای سرش
بيست قرن پرنده بود
كه در هوا مي‌چرخيد
هر دور خسته‌تر
هر دور، بالاتر و، دورتر.
تشکر کنندگان:
سلام
بچه ها راجع به پاس سفيد اصطلاحا سوال دارم!ايا ممكنه من ايران باشم و اقوام من كه امريكا هستن مدارك و فرمهاي منو ارسال كنن و بعد زمان انگشت نگاري من برم اونجا؟!
كسي تجربه اي داره تو اين زمينه؟!
كيس نامبر**٣٣
تاريخ ارسال فرم :٩ اگوست
تاريخ كارنت شدن:٩دسامبر
تاريخ مصاحبه:٩ مارچ
شرايط : سربازي معاف،شاغل دولتي،فوق ليسانس
اپديتها: ٩ ١٠ ١١ ١٢ ٢٠ مارچ ٢٤ جون شبانه ٢٥ جون در پاسخ ايميل يا بازم اپديت!!! ٢٧ جون
ايميل سفارت!درج كيس نامبر در سايت!

[/php]
تشکر کنندگان:
(2016-01-10 ساعت 11:28)kyakourosh نوشته:  
(2016-01-09 ساعت 18:25)haaaa نوشته:  با سلام خدمت دوستان
چند سوال داشتم درباره الیس
برای تغییر آدرس تو سایت الیس قبل از ورود هم میشه تغییر آدرس و انجام داد یا حتما باید وارد آمریکا بشیم و بعد اقدام کنیم؟
و اینکه تغییر آدرس تو سایت الیس کافیه یا باید حضوری هم انجام بشه؟
ممنون میشم اگر پاسخ بدین

بله از هر جايي ميتونيد تغيير ادرس را انجام بديد

با سلام
گواهینامه رو باید ترجمه کنیم یا بین المللی؟
و اینکه اگر بخوایم فقط از گواهینامه اونجا به عنوان آی دی استفاده کنیم باید ترجمه کنیم گواهینامه اینجا رو یا بین المللی؟؟؟
ممنون میشم پاسخ بدین
محل مصاحبه انکارا
کیس نامبر **2016as3
زمان مصاحبه هفته اول اکتبر
تعداد افراد کیس:3 نفر...نفر اصلی خودم که با پسرم یک ضرب گرفتیم و همسرم ap(نداشتن cv)
تعداد آپدیتها:6و7و13و14و16و19و23و27و30 اکتبرو4 و 10و16و19 نوامبر
کلیر 19 نوامبر
تشکر کنندگان:
(2016-01-13 ساعت 15:31)haaaa نوشته:  و اینکه اگر بخوایم فقط از گواهینامه اونجا به عنوان آی دی استفاده کنیم باید ترجمه کنیم گواهینامه اینجا رو یا بین المللی؟؟؟
id رو فکر میکنم فقط با گرفتن گواهـینامه همونجا بدست میارید، حالا شما گواهینامه ایـرانتونو بین المللی هم کنید فایده نداره.
تشکر کنندگان: haaaa
(2016-01-10 ساعت 03:57)rbrb-2015 نوشته:  به نظر من اگه انگلیسی رو در سطح متوسط به بالا مسلط هستید، اگه تخصص کاربردی در آمریکا دارید، ـ منظورم رشته ای که اینجا بشه باهاش کار کرد، نه تخصصی که نیاز به گذروندن دوره داره ـ یا اگر حاضرید با هر شرایطی کار جنرال انجام بدید، اگه اطلاعات کافی در مورد اپلای برای کار دارید، شک نکنید که کمتر از دوماه پیدا میکنید. موفق باشید.
ممنون ک راهنمايي ميکنين

دوست عزيز

سلام ممنون بابت راهنمايي مفيدتون.
ولى با اين اوصاف من بيشتر ترسيدم تا... 
...
روي كاغذ خم شده بود
بنويسد «آزادي»
بالای سرش
بيست قرن پرنده بود
كه در هوا مي‌چرخيد
هر دور خسته‌تر
هر دور، بالاتر و، دورتر.
تشکر کنندگان:
سلام دوستان
من نزدیک ۳ ماه اومدم لس انجلس و میخام تجربه ای رو که واسه گرفتن گواهینامه داشتمو بهتون بگم.
من ایین نامه رو تو DMV  سانتا مونیکا دفعه دوم قبول شدم و تو شهری رو یکبار همونجا  امتحان دادم و رد شدم ، به هیچ وجه تو شهری رو اونجا امتحان ندین چون بافت شهری خیلی فشردس اونجا و سخت میگیرن ، واسه بار دوم تو DMV  خیابون sherman ave تو ولی امتحان دادم و قبول شدم. کلا منطقه ولی خلوته وراحتتره و یکی از ماموران امتحان گیرنده هم ایرانیه به اسم حسن اقا، قد کوتاه و سر کم مو. موفق باشید .
کیس ۲۰۱۵as۶۳۰۰،  ارسال فرمها: ١٨ جون ٢٠١٤،سفارت خونه: ابوظبی  ، تعداد نفرات:۲ ،کارنت :۱۱ می ٢٠١٥،نامه دوم:.۳۱ می ٢٠١٥،مصاحبه:.۲  جولای،  ویزا :خانوم ۲ جولای، خودم ۲۳ اگست ،ورود به امریکا: 3 نوامبر٢٠١٥. ساکن لس انجلس
تشکر کنندگان: behjan ، Rira_1982 ، mehdi_a_3084 ، sh_mm10 ، samane1363
(2016-01-13 ساعت 08:55)Pakpourasghar نوشته:  
(2016-01-10 ساعت 08:52)Pakpourasghar نوشته:  ممنون ک راهنمايي ميکنين

دوست عزيز

سلام،بيشتر منو ترسوندين شما.درسته واقعيتا رو گفتين ولى اميد واري نداديد ولى با اين حال دستتوت درد نکنه واقعا.اگه بازم اطلاعاتى در اين خصوص دارين ممنون ميشم کمکم کنين.
برنده 2015، مقصد هيوستون، ورود ژانویه 2016
تشکر کنندگان:
(2016-01-14 ساعت 07:54)babisondes نوشته:  سلام دوستان
من نزدیک ۳ ماه اومدم لس انجلس و میخام تجربه ای رو که واسه گرفتن گواهینامه داشتمو بهتون بگم.
من ایین نامه رو تو DMV  سانتا مونیکا دفعه دوم قبول شدم و تو شهری رو یکبار همونجا  امتحان دادم و رد شدم ، به هیچ وجه تو شهری رو اونجا امتحان ندین چون بافت شهری خیلی فشردس اونجا و سخت میگیرن ، واسه بار دوم تو DMV  خیابون sherman ave تو ولی امتحان دادم و قبول شدم. کلا منطقه ولی خلوته وراحتتره و یکی از ماموران امتحان گیرنده هم ایرانیه به اسم حسن اقا، قد کوتاه و سر کم مو. موفق باشید .

حسن DMV آدم معروف کار راه بندازیه و هوای ایرانیا رو خوب داره
سیدعلی سپهر
مدیر ارشد مهاجرسرا و مدیرعامل شرکت پاریز تراول
۰۹۱۲۱۲۵۳۵۵۷

هر آنچه در مورد لاتاری بايد بدانيد.
https://telegram.me/pariztravel
تشکر کنندگان: Siamak ، babisondes ، samane1363
(2016-01-14 ساعت 09:41)Azer نوشته:  
(2016-01-13 ساعت 08:55)Pakpourasghar نوشته:  
(2016-01-10 ساعت 11:08)kyakourosh نوشته:  دوست عزيز

دوست عزيز نيازي به ترس نيست. بستگي به سن و سال و آمادگي شما برا انجام کارها داره.
اگر زير 30 سال دارين و انجام کارهاي کارگري براتون مقدوره، شما خيلي زود مي تونيد کاري رو شروع کنيد. در اين صورت با داشتن حداقل 5 هزار دلار مي تونيد کارها را رو غلتک بندازيد. 
ولي اگه سنتون بالاست، و به هر دليلي انجام کارهاي کارگري براتون مقدور نيست، قطعاً سرمايه بيشتري لازم دارين تا يک مدتي جا بيافتين و کار تخصصي تون را پيدا کنيد. در اين صورت بستگي به تاهل و تجرد و  تعداد نفرات خانوار ، و انتظارات شما از حداقل امکانات زندگي ميزان سرمايه اي که مي خوايين ببرين متفاوته، و برا دو نفر حداقل از 20 هزارتا شروع مي شه.
نگران نباشيد، فقط مصمم باشيد. اگر مصمم باشيد به همه مشکلات از جمله زبان فائق خواهيد آمد، ولي اگه مصمم نباشيد، زبانتون هم در حد يک محلي باشه و کار خوب هم گير آورده باشيد، باز خيلي نمي شه به موفقيت اميدوار بود.
برنده 2015، مقصد هيوستون، ورود ژانویه 2016
تشکر کنندگان: Danoosh ، Siamak ، mehdi_a_3084 ، nimanoush ، samane1363
(2016-01-14 ساعت 14:20)Azer نوشته:  
(2016-01-14 ساعت 09:41)Azer نوشته:  
(2016-01-13 ساعت 08:55)Pakpourasghar نوشته:  سلام،بيشتر منو ترسوندين شما.درسته واقعيتا رو گفتين ولى اميد واري نداديد ولى با اين حال دستتوت درد نکنه واقعا.اگه بازم اطلاعاتى در اين خصوص دارين ممنون ميشم کمکم کنين.
دوست عزيز نيازي به ترس نيست. بستگي به سن و سال و آمادگي شما برا انجام کارها داره.
اگر زير 30 سال دارين و انجام کارهاي کارگري براتون مقدوره، شما خيلي زود مي تونيد کاري رو شروع کنيد. در اين صورت با داشتن حداقل 5 هزار دلار مي تونيد کارها را رو غلتک بندازيد. 
ولي اگه سنتون بالاست، و به هر دليلي انجام کارهاي کارگري براتون مقدور نيست، قطعاً سرمايه بيشتري لازم دارين تا يک مدتي جا بيافتين و کار تخصصي تون را پيدا کنيد. در اين صورت بستگي به تاهل و تجرد و  تعداد نفرات خانوار ، و انتظارات شما از حداقل امکانات زندگي ميزان سرمايه اي که مي خوايين ببرين متفاوته، و برا دو نفر حداقل از 20 هزارتا شروع مي شه.
نگران نباشيد، فقط مصمم باشيد. اگر مصمم باشيد به همه مشکلات از جمله زبان فائق خواهيد آمد، ولي اگه مصمم نباشيد، زبانتون هم در حد يک محلي باشه و کار خوب هم گير آورده باشيد، باز خيلي نمي شه به موفقيت اميدوار بود.

با سلام 
همين طور كه گفتند نياز به نگراني نيست و فقط چون من خودم همه اين مراحل را بعد از مدت زيادي متوجه شدم و كسي قبلا راهنمايي نكرده بود خواستم كه بدانيد و نه بعد از اينكه متوجه شدم رفتم ايران كه مدارك را بگيرم و كارها را ادامه بدهم 
و بطور خلاصه ميتونم بگم كه بهتره با توجه به تخصص خودتون كه حقوقش شايد تا حدود بيش از پنجاه هزار دلار در سال هست استخدام بشيد و اگر مثلاً كار غير تخصصي انجام بديد مثل كار در والمارت و يا غيره شايد به ١٨ هزار دلار در سال هم نرسه 
وقتي اينجا هستيد براي ياد گرفتن زبان بايد هزينه بكنيد و خيلي هم هزينه بالاست از هزينه كالج گرفته تا هزينه منزل و خورد و خوراك و من با كسانيكه ميگن زبان را ميشه رفت كليسا يا كتابخانه و رايگان ياد گرفت موافق نيستم چون اين موضوع براي انجام كارهاي تخصصي مناسب نيست و اين راهنمايي غلط هست 
چه جوان هستيد و چه مسن بايد با قدرت وارد شويد تا جايگاه مناسب خود را پيدا كنيد 
اينجا به كاغذ و مدارك خيلي اهميت ميدهند حتي بيش از كار و تجربه پس قبل از اينكه بيايد همه مدارك را باخود بياوريد و نكته مهم ديگر اينكه زبان شما شرط لازم براي اينكه در جايگاه مشابه انچه در ايران بوده ايد قرار بگيريد 
اينجا هركس از نقطه نظر و تجربه خود ميگويد پس من هم از اين قاعده مستثني نيستم و قصد نگران كردن شما را ندارم فقط ميخواهم حداقل ها و حداكثر ها را بدانيد و بعد با امادگي تشريف بياوريد 
تشکر کنندگان: behjan ، Azer ، Pakpourasghar ، samane1363

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان