کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت
(2016-01-18 ساعت 01:48)mehdiyk نوشته:  
(2016-01-17 ساعت 08:19)habibhabib نوشته:  سلام دوستان من ساکن جرجیا هستم
از بچه های مهاجر سرا که ساکن جرجیا باشه کسی هست؟

در خدمتم

آقا مهدی سلام
خدمت از ماست عزیز
من یه پیغام خصوصی براتون دادم
موفق باشید
کیس نامبر:***2015as1 / تعداد افراد کیس: 3 نفر / مصاحبه : دسامبر-آنکارا / وضعیت: خانم و پسرم کلیر در 3 آپریل / آپدیت ها: 8 آپریل نفر دوم کیس و دوباره 8 آپریل آپدیت همه اعضا که اینبار ساعت 9 شب و آخرین آپدیت که خودم هم کلیر شدم 14 آپریل(بعد از 129 روز) دریافت ویزای هر سه نفر 6 میSmile
تشکر کنندگان:
با سلام به دوستان عزیز، من تجربه و توصیه خودم را راجع به بیمه درمانی براساس اقداماتی که حودم کردم را باهتون در میان میگذارم.من نزدیک دوماهه که وارد آمریکا شدم .و تقریبا همه کارهای اولیه لازم را انجام دادم تا رسیدم به مسیله بیمه درمانی. بنده تا حالا براساس اعتقادم به توانایی شخصی و واقع بینی اجتماعی تقریبا نکته منفی از زندگی در آمریکا نگفته بودم اما باید اعتراف کنم که سیستم بیمه و دارو ودرمان آمریکابسیار سخت و بی رحم است.لطفا انهاییکه با خانواده عازم هستند حتما توجه داشته باشند که هزینه دارو ودرمان اینجا خیلی بالا هست .مثلا شما برای یک سرما خوردگی و تب اگر به دکتر مراجعه کنید از صد تا صدو چهل دلار هزینه ویزیت و بستگی به دارو تا صد دلار هم هزینه دارو ساده میشود.واگر خدای نخواسته به جراحی ساده و بستری نیاز باشد که مثلا یک شکستگی دست حداقل بالای سی هزار دلار هزینه شارژ میکنند.<br />
واما داستان بیمه وخصوصا بیمه اباما کر! هزینه هرنوع بیمه درمانی بغیر از دندانپزشکی و چشم پزشکی برای یکنفر حداقل ماهانه سیصد دلار می افتد و طبعا خانواده براساس نفرات خیلی بیشتر<br />
وتازه باپرداخت این حق بیمه های ماهانه نیز هنوز تا سقف مشخصی که در قرارداد شما نوشته باید درصدی از هزینه های درمان را خودتان بپردازید!که توضیح جزئیاتش ساده نیست.<br />
واما بیمه اباما کر فقط در صورتی شامل میشود که تقریبا بیکار باشید و یا مثلا درامد خانوادگی تان بیشتر از حدودبیست هزار دلار نباشد وتازه اگر هم شامل بشوید اگر دراخر سال موقعه اعلام درامد و پر کردن فرم تکس یا همون مالیات اگر درامدتان از حدی بیشتر شده باشدباید مبالغ بیمه را برگردانید.<br />
تا انجاییکه من میدانم بیمه مدیکال یا مدیکر یا اکسس فقط شامل سن بالا و یا افراد به نوعی معلول میشود .البته باید توضیح بدهم که خیلی از مشاغل نسبتا جدی کارفرما قسمت عمده ای از حق بیمه را مبپردازد. <br />
نکات : اطلاعات بنده از بیمه و خدمات درمانی خانم های حامله و شرایط انها نیست.<br />
بیمه اباما کر فقط یکبار در سال پذیرش میکند که مثلا همین پانزده ژانویه پایان ثبت نام ان بود.<br />
در صورتیکه بیکار باشید بعنوان یک مهاجر تازه وارد اگر مسیر درست را طی کنید تمام حق بیمه را اباما کر میپردازد البته باز هم میگم در واقع پیش پرداخت میکند وشما به نوعی به دولت بدهکار میشوید.<br />
متاسفانه بیشتر دوستان خصوصا خانواده ها در اوایل ورود واقعا کار با درامد خوب بندرت گیر میاورند . پس حتما مواظب هزینه های احتمالی درمان باشند که یکی از بی رحم ترین جنبه زندگی در آمریکا است.<br />
انشاله همیشه سالم و تندرست و موفق باشید<br />
<br />

کیس نامبر: 2015AS6XXX>سفارت: ابوظبی> ارسال فرم ها: 27 می> کارنت:10می> مصاحبه : july> کلیر: نیمه اول سپتامبر| تعداد اعضای کیس: 3 نفر || مقصد : تگزاس
تشکر کنندگان: sahar2016 ، lighthouse ، Rira_1982 ، haaaa ، behjan ، sarasara1 ، Melon2015 ، habibhabib ، ahmad120 ، Pariba ، samane1363
(2016-01-18 ساعت 08:22)joybar نوشته:  با سلام به دوستان عزیز، من تجربه و توصیه خودم را راجع به بیمه درمانی براساس اقداماتی که حودم کردم را باهتون در میان میگذارم.من نزدیک دوماهه که وارد آمریکا شدم .و تقریبا همه کارهای اولیه لازم را انجام دادم تا رسیدم به مسیله بیمه درمانی. بنده تا حالا براساس اعتقادم به توانایی شخصی و واقع بینی اجتماعی تقریبا نکته منفی از زندگی در آمریکا نگفته بودم اما باید اعتراف کنم که سیستم بیمه و دارو ودرمان آمریکابسیار سخت و بی رحم است.لطفا انهاییکه با خانواده عازم هستند حتما توجه داشته باشند که هزینه دارو ودرمان اینجا خیلی بالا هست .مثلا شما برای یک سرما خوردگی و تب اگر به دکتر مراجعه کنید از صد تا صدو چهل دلار هزینه ویزیت و بستگی به دارو تا صد دلار هم هزینه دارو ساده میشود.واگر خدای نخواسته به جراحی ساده و بستری نیاز باشد که مثلا یک شکستگی دست حداقل بالای سی هزار دلار هزینه شارژ میکنند.<br />
واما داستان بیمه وخصوصا بیمه اباما کر! هزینه هرنوع بیمه درمانی بغیر از دندانپزشکی و چشم پزشکی برای یکنفر حداقل ماهانه سیصد دلار می افتد و طبعا خانواده براساس نفرات خیلی بیشتر<br />
وتازه باپرداخت این حق بیمه های ماهانه نیز هنوز تا سقف مشخصی که در قرارداد شما نوشته باید درصدی از هزینه های درمان را خودتان بپردازید!که توضیح جزئیاتش ساده نیست.<br />
واما بیمه اباما کر فقط در صورتی شامل میشود که تقریبا بیکار باشید و یا مثلا درامد خانوادگی تان بیشتر از حدودبیست هزار دلار نباشد وتازه اگر هم شامل بشوید اگر دراخر سال موقعه اعلام درامد و پر کردن فرم تکس یا همون مالیات اگر درامدتان از حدی بیشتر شده باشدباید مبالغ بیمه را برگردانید.<br />
تا انجاییکه من میدانم بیمه مدیکال یا مدیکر یا اکسس فقط شامل سن بالا و یا افراد به نوعی معلول میشود .البته باید توضیح بدهم که خیلی از مشاغل نسبتا جدی کارفرما قسمت عمده ای از حق بیمه را مبپردازد. <br />
نکات :  اطلاعات بنده از بیمه و خدمات درمانی خانم های حامله و شرایط انها نیست.<br />
بیمه اباما کر فقط یکبار در سال پذیرش میکند که مثلا همین پانزده ژانویه پایان ثبت نام ان بود.<br />
در صورتیکه بیکار باشید بعنوان یک مهاجر تازه وارد اگر مسیر درست را طی کنید  تمام حق بیمه را اباما کر میپردازد البته باز هم میگم در واقع پیش پرداخت میکند وشما به نوعی به دولت بدهکار میشوید.<br />
متاسفانه بیشتر دوستان خصوصا خانواده ها در اوایل ورود واقعا کار با درامد خوب بندرت گیر میاورند . پس حتما مواظب هزینه های احتمالی درمان باشند که یکی از بی رحم ترین جنبه زندگی در آمریکا است.<br />
<br />

میشه راهنمایی بفرمایید در ابتدای ورود که کار نداریم چه بیمه ای خوبه؟برای یه خانواده سه نفری
ممنون میشم از لطفتون
محل مصاحبه انکارا
کیس نامبر **2016as3
زمان مصاحبه هفته اول اکتبر
تعداد افراد کیس:3 نفر...نفر اصلی خودم که با پسرم یک ضرب گرفتیم و همسرم ap(نداشتن cv)
تعداد آپدیتها:6و7و13و14و16و19و23و27و30 اکتبرو4 و 10و16و19 نوامبر
کلیر 19 نوامبر
تشکر کنندگان: lighthouse ، behjan
سلام :
ایا زمانی که بچه ها به مدرسه می روند مدرسه بچه ها را بیمه می کند
تشکر کنندگان:
(2016-01-17 ساعت 18:25)haaaa نوشته:  خیلی ممنون از پاسختون
اگر کردیت کارت هم همراهمون باشه  اونم باید تو فرم وارد کنیم که چقدر پول داره؟
نه دیگه دوست عزیز، کردیت کـارت که پول نقد نیست که بخوان بدونن توش چقدر پـوله!
تشکر کنندگان: haaaa
کیس نامبر: 2015AS6XXX>سفارت: ابوظبی> ارسال فرم ها: 27 می> کارنت:10می> مصاحبه : july> کلیر: نیمه اول سپتامبر| تعداد اعضای کیس: 3 نفر || مقصد : تگزاس
تشکر کنندگان: haaaa ، lighthouse ، غنچه ، Rira_1982
(2016-01-18 ساعت 08:22)joybar نوشته:  با سلام به دوستان عزیز، من تجربه و توصیه خودم را راجع به بیمه درمانی براساس اقداماتی که حودم کردم را باهتون در میان میگذارم.من نزدیک دوماهه که وارد آمریکا شدم .و تقریبا همه کارهای اولیه لازم را انجام دادم تا رسیدم به مسیله بیمه درمانی. بنده تا حالا براساس اعتقادم به توانایی شخصی و واقع بینی اجتماعی تقریبا نکته منفی از زندگی در آمریکا نگفته بودم اما باید اعتراف کنم که سیستم بیمه و دارو ودرمان آمریکابسیار سخت و بی رحم است.لطفا انهاییکه با خانواده عازم هستند حتما توجه داشته باشند که هزینه دارو ودرمان اینجا خیلی بالا هست .مثلا شما برای یک سرما خوردگی و تب اگر به دکتر مراجعه کنید از صد تا صدو چهل دلار هزینه ویزیت و بستگی به دارو تا صد دلار هم هزینه دارو ساده میشود.واگر خدای نخواسته به جراحی ساده و بستری نیاز باشد که مثلا یک شکستگی دست حداقل بالای سی هزار دلار هزینه شارژ میکنند.<br />
واما داستان بیمه وخصوصا بیمه اباما کــــر! هزینه هرنوع بیمه درمانی بغیر از دندانپزشکی و چشم پزشکی برای یکنفر حداقل ماهانه سیصد دلار می افتد و طبعا خانواده براساس نفرات خیلی بیشتر<br />
نکات :  اطلاعات بنده از بیمه و خدمات درمانی خانم های حامله و شرایط انها نیست.<br />
در صورتیکه بیکار باشید بعنوان یک مهاجر تازه وارد اگر مسیر درست را طی کنید  تمام حق بیمه را اباما کر میپردازد البته باز هم میگم در واقع پیش پرداخت میکند وشما به نوعی به دولت بدهکار میشوید.<br />
<br />

کاملا درسته عزیز، حالا تازه شما اخیرا وارد شدی فقط یکی از این جنبه هاش رو حس کردی ولی خیلی چیزای دیگه هم هست، در کل زندگی اینجا رحم و مروت سرش نمیشه و خدا کنه ماها که میایم تبدیل نشیم به چیزی شبیه زندگی اینجا. البته فقط یه مورد رو اشتباه کردید، خیلی جاها مثل بیمه اوباما کیراگر شرایطتون ثابت بمونه این کمکی که بهتون میشه بلا عوض خواهد بود ولی چیزی که واضحه اینه که کسی که میاد قطعا قرار نیست برای همیشه بیکار بمونه یا یه کار عادی داشته باشه و در آمد پایین. اینه که موقع اوپن اینرولمنت مراقب باشید که اگر شرایطتون تغییر کرد یه پلن مناسب تر بردارید اگه نمیتونین هزینه ی ماهیانه پلن قبلیتون رو بدید چون آخر سال که فرم دبلیو۲ میاد باید یه کپی ازش بفرستید برای کمپانی بیمه که اونوقته که میگه حالا پول بده کی نده. اگه تازه وارد شدید و با یه پی چک داغون رفتید پلن برداشتید با ۷۰ درصد کمک مراقب باشید که اگر شرایطتون نغییر کرد یا همون موقع بهشون اطلاع بدید که پیمنتتون رو ببرن بالا یا اگر نه تا موقع فایل کردن تکس رو همون پیمنت میمونین ولی بعد چه کنن باهاتون ...، بنابراین موقع اوپن اینرولمنت که معمولا هر سال قبل از کارای تکس و دبلیو ۲ و این داستانها هست حواستون باشه که اگر سالمید و جدا احتیاجی به پلن خیلی توپ ندارید یدونه معمولی ترش رو بردارید که از اینور که قیمت میاد پایین اون میزانی که از پلن قبلیتون باید برگردونید به دولت رو کاور کنه و خلاصه پیمنت جدیدتون بشه یه چیزی تو مایه های همون قبلی. فقط نکته مهم اینه که مجردا خیلی به این نکته توجه کنن چون تا یه کم پول درمیارید میگن تکس بده همه رو، آخه چرا اخوی کلی زحمت کشیدم، چون مجردی.  و نکته بعدی هم اینکه نگید بیمه برنمیدارم که کلا نخوام پیمنت بدم. اولا اگه خدای نکرده یه هاچی بکنید برید دکتر بگید آقا من چرا عطسه کردم میگه ۲۰۰ دلار. دوما گیرم که هیچیتون هم نشه باز موقع تکس میشه سر پل ...، میگن چون بیمه از ما نخریدی باید پول بدی. جریمه. خلاصه که بیمه اجباری هست و یه کلام اگر وارد عمری کار شدید یعنی باید قسط بدید هیچ راه در رو هم نیست یعنی والا ما که پیدا نکردیم هر چی گشتیم.
شماره کیس: نزدیک 5000|مصاحبه: may|ویزا: یهویی Big Grin | دریافت این کارت سبز کذایی : ۱۱۰ روز پس از ورود

*سفرنامه ابوظبی*

تشکر کنندگان: غنچه ، Rira_1982 ، پرسپولیس6 ، Pariba ، Amir.AA ، aaraam
سلام دوستان

ما الان امریکا هستیم و به سو پیشینه از ایران احتیاج پیدا کردیم. با دفتر ایران تماس گرفتم ولی میگن ۳ ماه طول میکشه. کسی از دوستان راه سریعتر میشناسن؟ کسی قبلا از طریق دفتر ایران در اینجا اقدام کرده تا معلوم بشه چه مدت واقعا طول میکشه؟ خیلی نگرانم.

ممنون
تشکر کنندگان:
(2016-01-20 ساعت 16:58)niloo_980 نوشته:  سلام دوستان

ما الان آمریکا هستیم و به سو پیشینه از ایران احتیاج پیدا کردیم. با دفتر ایران تماس گرفتم ولی میگن ۳ ماه طول میکشه. کسی از دوستان راه سریعتر میشناسن؟ کسی قبلا از طریق دفتر ایران در اینجا اقدام کرده تا معلوم بشه چه مدت واقعا طول میکشه؟ خیلی نگرانم.

ممنون

میشه بفرمایید واسه چه کاری اونجا به گواهـی سو پیـشینه نیاز دارید؟ کیس نامـزدی هستید شما؟
تشکر کنندگان:
سلام دوستان

جهت اطلاع همه دوستان که منتظر صدور گرین کارت هستند و در ضمن شماره رسید دارند. اگه نتیجه جستجوی شما این  پیغام زیر باشد  منتظر کارتتون باشید و احتمالا بین ۳ تا ۵ روز بعدش چشمتون به به دیدن کارت روشن خواهد شد.

در ضمن اگر شماره رسید ندارید با مراجعه حضوری به USCIS منطقه تون میتوانید اون رو دریافت کنید. البته حتما قبلش انلاین وقت بگیرید.

و اما پیام

Validation Error(s)
You must correct the following error(s) before proceeding:
  • User-Defined Error

همچنین بعد از دیدن این پیام ۲-۳ روز بعدش بعد از وارد کردن شماره رسیدتون جزییات و مراحل ارسال و شماره رسید اداره پست مربوطه رو مشاهده خواهید کرد.
WinkBig Grin
تشکر کنندگان: پرسپولیس6 ، samane1363
براي پيگيري گرين كارت، حتما دوباره بايد بريم اون ايالتي كه تو اولين ورودمون رفتيم ؟؟؟
اخه ما اينبار ديكه نميخوايم بريم كاليفرنيا ميخوايم بريم يه ايالت ديكه
نميشه مثلا از تگزاس پيگيري كرد؟؟؟

تشکر کنندگان: Pakpourasghar
دوستان يعني تنها راه پيگيري گرين كارت سايت uscis قسمت chek status case و وارد كردن IOE number هست؟
آخه بعد از چهل روز هنوز نميشناسه
کیس: ****5، .........سفارت خونه: ابوظبی ،...... تعداد نفرات:خودم , .........نامه دوم:.24 مارچ ،........مصاحبه:6 می که دو بار تغییر دادم شد 25 جون،............ وضعیت ویزا :کلیرنس. , ........تاریخ کلیر : July23 با ایمیل و تماس........ ورود به آمریکا: انشالله به زووودی
تشکر کنندگان:
(2016-01-23 ساعت 02:49)M.d نوشته:  دوستان يعني تنها راه پيگيري گرين كارت سايت uscis قسمت chek status case و وارد كردن IOE number هست؟
آخه بعد از چهل روز هنوز نميشناسه
شماره ioe من رو هم تشخیص نمیداد ولی بعد از اینکه اکانت درست کردم و اون رسید رو اضافه کردم بهش کلی امکانات برای پیگیری و حتی امکان اخطار توسط ایمیل و تلفن رو برام گذاشت
خوش شانس تر از من نیست ......
تشکر کنندگان: samane1363
دوستانی که تشریف آوردن کالیفرنیا
به من اداره سوشال گفت که باید حداقل سه هفته از زمان ورود گذشته باشه تا سوشال نامبر یا کارت برام ارسال و اعلام بشه.
درصورتیکه من نه آدرسم رو عوض کردم و پرداخت 165 دلار رو از ایران انجام داده بودم.
بعضی دوستان که فرموده بودند تلفنی گرفتن یا حتی دو روز بعد از ورود گرفتن میشه راهنمایی کنن. ممنون
خوش شانس تر از من نیست ......
تشکر کنندگان:
(2016-01-21 ساعت 22:26)annahitaa نوشته:  براي پيگيري گرين كارت، حتما دوباره بايد بريم اون ايالتي كه تو اولين ورودمون رفتيم ؟؟؟
اخه ما اينبار ديكه نميخوايم بريم كاليفرنيا ميخوايم بريم يه ايالت ديكه
نميشه مثلا از تگزاس پيگيري كرد؟؟؟

سلام دوست عزيز
از هر جايي كه در داخل امريكا هستي ميتوني گرين كارت را پيگيري كني به يكي از اين سه روش
١- نوشتن ايميل از طريق سايت اداره مهاجرت
٢- تلفن زدن به شماره اداره مهاجرت
٣- مراجعه حضوري با وقت قبلي كه از طريق سايت اداره مهاجرت ميگيريد و شهر خودتون را معرفي ميكنيد و آدرسي را كه بايد مراجعه كنيد را دريافت ميكنيد
اگر زمان كمتر از ٤٥ روز هست توصيه من روش اول و دوم هست و اگر زمان بيشتري هست كه تشريف اورديد روش سوم بهترين روش هست
تشکر کنندگان:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان