کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت
سلام و سپاس از راهنمایی بی دریغ دوستان
بچه ها، ما نمی تونیم قبل ۶ ماه بريم، و شاید تا سفر بعدی ما حدودا ۹ ماه بشه، آیا مورد مشابه بوده؟ خیلی گیر می دن؟
ممنون میشم راهنمایی کنید.
2015AS4XXX** ابوظبی**۲ نفر ** کارنت: ۱۰ فوریه** مصاحبه: ۶ آپریل** کلير: من بعد از ۱۰۹ روز در ۲۷ جولاي و ايشود ۲۹ جولای، همسرم کلير بعد از ۱۶۵ روز در ۲۰ سپتامبر و ايشود ۲۷ سپتامبر.
ورود: ۳ اکتبر،لس آنجلس، سانتاکلاريتا.
دریافت سوشال سکوریتی نامبر: ۲۱ روز پس از ورود.
دریافت گرین کارد: ۴۲ روز پس از ورود.
خدا خواست و شد.
تشکر کنندگان: joybar
(2016-01-28 ساعت 01:28)samirakn نوشته:  سلام و سپاس از راهنمایی بی دریغ دوستان
بچه ها، ما نمی تونیم قبل ۶ ماه بريم، و شاید تا سفر بعدی ما حدودا ۹ ماه بشه، آیا مورد مشابه بوده؟ خیلی گیر می دن؟
سلام
شنیدم تا یکسال مشکلی نیست ولی میتونن کل حضور قبلی شما رو برای گرفتن سیتیزنی نادیده بگیرن. در ضمن در زمان ورود مجدد از شما اگر افسر بپرسه که چرا با تاخیر اومدید باید جواب منطقی و با سند و مدرک داشته باشید. از من پرسیدن و پرونده درمانم رو تو ایران نشون دادم. درضمن توی پاستون اگر ویزای جای دیگه برای این مدت که نبودید ببینن و از همه بدتر مهر خروج از ایران بدون ویزا داشته باشید که داستان پیچیده تر میشه. البته این آخری تجربه یکی از اقوام من بوده بعد از 6 سال رفت و آمد به اینجا.
خوش شانس تر از من نیست ......
تشکر کنندگان: samirakn
(2016-01-29 ساعت 09:10)mehdi_a_3084 نوشته:  
سلام
شنیدم تا یکسال مشکلی نیست ولی میتونن کل حضور قبلی شما رو برای گرفتن سیتیزنی نادیده بگیرن. در ضمن در زمان ورود مجدد از شما اگر افسر بپرسه که چرا با تاخیر اومدید باید جواب منطقی و با سند و مدرک داشته باشید. از من پرسیدن و پرونده درمانم رو تو ایران نشون دادم. درضمن توی پاستون اگر ویزای جای دیگه برای این مدت که نبودید ببینن و از همه بدتر مهر خروج از ایران بدون ویزا داشته باشید که داستان پیچیده تر میشه. البته این آخری تجربه یکی از اقوام من بوده بعد از 6 سال رفت و آمد به اینجا.
دوست عزیز، ممنون از جوابتون، ما به خاطر دانشگاه همسرم هس که نمی تونيم زیر ۶ ماه بريم، آیا باید مدرکي مربوط به دانشگاه رو نشون بديم؟
 همسر من چند ماه پیش، ۴ روز رفت عراق، سفر زيارتي، یعنی ممکنه این مهر ورود خروج به عراق، مسئله ساز بشه؟
2015AS4XXX** ابوظبی**۲ نفر ** کارنت: ۱۰ فوریه** مصاحبه: ۶ آپریل** کلير: من بعد از ۱۰۹ روز در ۲۷ جولاي و ايشود ۲۹ جولای، همسرم کلير بعد از ۱۶۵ روز در ۲۰ سپتامبر و ايشود ۲۷ سپتامبر.
خدا خواست و شد.
تشکر کنندگان:
(2016-01-29 ساعت 15:22)samirakn نوشته:  
(2016-01-29 ساعت 09:10)mehdi_a_3084 نوشته:  
سلام
دوست عزیز، ممنون از جوابتون، ما به خاطر دانشگاه همسرم هس که نمی تونيم زیر ۶ ماه بريم، آیا باید مدرکي مربوط به دانشگاه رو نشون بديم؟
 همسر من چند ماه پیش، ۴ روز رفت عراق، سفر زيارتي، یعنی ممکنه این مهر ورود خروج به عراق، مسئله ساز بشه؟
در زمان ورود مجدد بیش از 6 ماه کاملا از شما جواب معقولی میخوان. بهتون شفاها میگن که در صورت عدم رعایت مجدد فاصله زمانی اقامت باید به دادگاه توضیح بدید. و البته هر توضیحی که برای توجیح اینکه چرا این مدت رو آمریکا نبودید دقیقا ثبت میکنن تا زمانیکه میخواید برای سیتیزنی اقدام کنید. در اون زمان هست که حتی درمورد مهر ورود عراق جواب حسابی میخوان و نه قبل از اون.
تشکر کنندگان: sahar2016 ، samirakn
2 سال پیش همچین روزی مصاحبه داشتم
**29:CN
آنکارا- - -ایروان 4wژانویه برگه آبی---11جون ---11جولای دریافت ویزا...ورود به امریکا 1اکتبرلس آنجلس سوشیال 5روز بعد از ورود وگرین کارت 3ماه ونیم بعد از ورود
up6feb 5marSmileSmile

تشکر کنندگان: Rira_1982 ، aaraam
(2016-01-30 ساعت 19:41)shadi79 نوشته:  2 سال پیش همچین روزی مصاحبه داشتم
امروز؟
تو امضاتون نوشتید چهارم ژانویه !!!!!!
درهرصورت تجدید خاطرات به کام .
F4 Category‎
PD ‎2008
‎Case ‎No. ABD2010 ******
با نام کاربری sepidar

کیس لاتاری با کیس نامبر 2016xxx
تعداد نفرات 4/رویت قبولی هفته ی آخر می/ارسال فرم هفته ی اول جولای/ (دلیل تاخیر درمصاحبه)تغییر سفارت از آنکارا به ابوظبی توسط خودم/مصاحبه اوایل نوامبر/هردو دارای شغل دولتی و لیسانس غیرحساس/ برنده اصلی س ارتش/ آپدیت سفارت فردای مصاحبه/ آپدیت سیس 9 دسامبر 25 ژانویه 17 مارچ 22 مارچ/کلیرنس 22 مارچ/ ورود به نیویورک 28 اپریل/تاریخ رسیدن ssn یک هفته بعد/
تازه اول راهشه بقیه شم با خودشه/ فکرنکن هرچی از این دست بدی همونو از اون دست میگیری  حتما" صدبرابرشو میگیری
تشکر کنندگان:
(2016-01-30 ساعت 10:51)mehdi_a_3084 نوشته:  
(2016-01-29 ساعت 15:22)samirakn نوشته:  
(2016-01-29 ساعت 09:10)mehdi_a_3084 نوشته:  سلام
در زمان ورود مجدد بیش از 6 ماه کاملا از شما جواب معقولی میخوان. بهتون شفاها میگن که در صورت عدم رعایت مجدد فاصله زمانی اقامت باید به دادگاه توضیح بدید. و البته هر توضیحی که برای توجیح اینکه چرا این مدت رو آمریکا نبودید دقیقا ثبت میکنن تا زمانیکه میخواید برای سیتیزنی اقدام کنید. در اون زمان هست که حتی درمورد مهر ورود عراق جواب حسابی میخوان و نه قبل از اون.

دوست عزیز، ممنون از جوابتون، برا اون مهر ورود به عراق، آیا اونا می تونن از جایی بفهمن که همسر من وارد عراق شده؟ مثلا ما یه پاس جدید بگيریم که اون مهر هم دیگه توش نباشه. آیا اونا می فهمن؟
خدا خواست و شد.
تشکر کنندگان:
(2016-01-31 ساعت 01:37)samirakn نوشته:  
(2016-01-30 ساعت 10:51)mehdi_a_3084 نوشته:  
(2016-01-29 ساعت 15:22)samirakn نوشته:  دوست عزیز، ممنون از جوابتون، ما به خاطر دانشگاه همسرم هس که نمی تونيم زیر ۶ ماه بريم، آیا باید مدرکي مربوط به دانشگاه رو نشون بديم؟

دوست عزیز، ممنون از جوابتون، برا اون مهر ورود به عراق، آیا اونا می تونن از جایی بفهمن که همسر من وارد عراق شده؟ مثلا ما یه پاس جدید بگيریم که اون مهر هم دیگه توش نباشه. آیا اونا می فهمن؟
من شنیدم که از روی پروازهایی که داشتید میتونن پای همون کامپیوتری که هستن چک کنن. اگر زمینی رفته باشید نمیدونم که راه دیگه ای مثل تبادل اطلاعات با دولت عراق داشته باشن یا نه.
نگران اون نباشید. با نیت نگفتن دروغ بیاید. این اولین علت مهاجرت ما به اینجا باید باشه.
تشکر کنندگان: samirakn
(2016-01-31 ساعت 00:06)پرسپولیس6 نوشته:  
امروز؟

هفته چهارم ژانویه
**29:CN
آنکارا- - -ایروان 4wژانویه برگه آبی---11جون ---11جولای دریافت ویزا...ورود به امریکا 1اکتبرلس آنجلس سوشیال 5روز بعد از ورود وگرین کارت 3ماه ونیم بعد از ورود
up6feb 5marSmileSmile

تشکر کنندگان:
(2016-01-31 ساعت 19:08)shadi79 نوشته:  
(2016-01-31 ساعت 00:06)پرسپولیس6 نوشته:  
امروز؟

هفته چهارم ژانویه
دوست گرامی
همیشه تجدید خاطرات شیرینه .حتی اگه بدترین دوران مثه دورانه سخت سربازی یا حتی دوران سخت تره  AP باشه !!!!!!
شما حداقل یکیشو تجربه داشتین .....................................................................................................................
ایام به کام .
F4 Category‎
PD ‎2008
‎Case ‎No. ABD2010 ******
با نام کاربری sepidar

کیس لاتاری با کیس نامبر 2016xxx
تعداد نفرات 4/رویت قبولی هفته ی آخر می/ارسال فرم هفته ی اول جولای/ (دلیل تاخیر درمصاحبه)تغییر سفارت از آنکارا به ابوظبی توسط خودم/مصاحبه اوایل نوامبر/هردو دارای شغل دولتی و لیسانس غیرحساس/ برنده اصلی س ارتش/ آپدیت سفارت فردای مصاحبه/ آپدیت سیس 9 دسامبر 25 ژانویه 17 مارچ 22 مارچ/کلیرنس 22 مارچ/ ورود به نیویورک 28 اپریل/تاریخ رسیدن ssn یک هفته بعد/
تازه اول راهشه بقیه شم با خودشه/ فکرنکن هرچی از این دست بدی همونو از اون دست میگیری  حتما" صدبرابرشو میگیری
تشکر کنندگان:
دوستان سلام
یه سوال دارم ، کسی بوده که بعد از اولین ورود و بدون گرفتن گرین کارت برگشته باشه ایران و دوباره اومده باشه ؟ 
کسی واقعا این تجربه رو داشته ؟  ممنون اگه هر چه سریع تر جواب بدین خیلی مهمه
ﺷﻤﺎﺭﻩ ﮐﯿﺲ: 2015AS000053XX | سفارت : آنکارا | تعداد افراد کیس : 3 نفر |رویت قبولی : May 1 | فرستادن مدارک : June 12 | تاریخ کارنت : 14 April | نامه دوم : April 24| مصاحبه : June 3 | وضعیت مصاحبه : AP SadSad آپدیت ها : 3 ، 8 ، 9 June کل کیس | June 12 نفر اول و دوم | 7 July فقط نفر دوم | 6 آگوست شبانه نفر اصلی | 8 و 11 آگوست به خاطر ایمیل پیگیری | 13 آگوست شبانه نفر اصلی | 14 آگوست کل کیس و تبدیل / به or | دریافت ایمیل کلیر شدن 18 آگوست|صدور ویزا : 24 آگوست | دریافت ویزا از پست : 25 آگوست
تشکر کنندگان:
(2016-02-01 ساعت 09:01)mars1980 نوشته:  دوستان سلام
یه سوال دارم ، کسی بوده که بعد از اولین ورود و بدون گرفتن گرین کارت برگشته باشه ایران و دوباره اومده باشه ؟ 
دوست عزیز حتما میدانی که ویزای استمپ شده در پاسپورت برای یک سال معتبر است و کار همان گرین کارت را میکند. عبارت زیر صفحه دقیقا این مورد را گفته است .حالا شما چه گرین کارت تو دستتون باشه و چه نباشه همون ویزا را چک میکنند.عکس جمله پایین وویزارا براتون مبگذارم.[عکس: 5744d3af8b0cad50fbf6a867b3bc4e15.jpg]

کیس نامبر: 2015AS6XXX>سفارت: ابوظبی> ارسال فرم ها: 27 می> کارنت:10می> مصاحبه : july> کلیر: نیمه اول سپتامبر| تعداد اعضای کیس: 3 نفر || مقصد : تگزاس
تشکر کنندگان: shahin61 ، پرسپولیس6
در سایت به صراحت ذکر شده که ویزای شما به شرط مهر ورودی تا یک سال اعتبار خروج و ورود مجدد دارد..
uscis.gov
راهنمایی کامل در مورد چگونگی پر کردن فرم پاس سفید (Re-entry Permit/Form I-131)و قوانین مربوطه :

https://www.mohajersara.org/forum/showth...#pid742810
https://www.mohajersara.org/forum/showth...#pid771485

لطفا از ورژن جدید فرم I-131 (تاریخ انقضا ۲۰۲۲) استفاده فرمایید.

قابل توجه دوستان : با توجه به رخدادهای اخیر (از قبیل کرونا و غیره..) اگرچه هزینه انگشت نگاری را میگیرند ولی عطف به انگشت نگاریهای قبل دیگر انگشت نگاری نمیکنند..
همینطور محدودیت تعداد درخواست پاس سفید برداشته شده و دفعه سوم هم دوسال  میتوان درخواست کرد و گرفت و ظاهرا  میتوان بار چهارم هم تقاضا کرد !  مهم برا آنها هزینه است که میگیرند!
تشکر کنندگان: پرسپولیس6

دوست عزيز
بله من خودم سه ماه پس از ورود خارج شدم و مجدداً برگشتم فقط داخل فرودگاه دو ساعتي معطل شديم و ما را فرستادند ايميگريشن داخل فرودگاه و چندتا سؤال و جواب هم پرسيدند و بعد وارد شديم
اين به اين معني هست كه در اينطور موارد صد درصد وجود ندارد و البته قصد نگران كردن شما و ديگر دوستان را ندارم ولي در تجربه خودم خيلي نگران بودم
و اگر قصد داريد از پرواز كانكشن در زمان برگشت استفاده كنيد حتماً سه يا چهار ساعت را در نظر بگيريد چون خيلي ها در اطاق ايميگريشن فرودگاه از پرواز خود جا ماندند و كسي هم به اين موضوع كه شما بليط ديگري داريد توجه ندارد و تا كيس را دقيقا چك نكنند اجازه ورود نميدهند
تشکر کنندگان: shahin61 ، samane1363
(2016-02-01 ساعت 09:56)kyakourosh نوشته:  

دوست عزيز
بله من خودم سه ماه پس از ورود خارج شدم و مجدداً برگشتم فقط داخل فرودگاه دو ساعتي معطل شديم و ما را فرستادند ايميگريشن داخل فرودگاه و چندتا سؤال و جواب هم پرسيدند و بعد وارد شديم
اين به اين معني هست كه در اينطور موارد صد درصد وجود ندارد و البته قصد نگران كردن شما و ديگر دوستان را ندارم ولي در تجربه خودم خيلي نگران بودم
و اگر قصد داريد از پرواز كانكشن در زمان برگشت استفاده كنيد حتماً سه يا چهار ساعت را در نظر بگيريد چون خيلي ها در اطاق ايميگريشن فرودگاه از پرواز خود جا ماندند و كسي هم به اين موضوع كه شما بليط ديگري داريد توجه ندارد و تا كيس را دقيقا چك نكنند اجازه ورود نميدهند

ممنون از جواب همه دوستان مخصوصا kyakourosh عزیز که تجربه شونو گفتن من خودم الان امریکا هستم فقط خانمم و دخترم برگشتن و هنوز گرین کارتشون نیومده و میخوان با همون ویزا برگردن برای همین نگرانم . kyakourosh عزیز یه سوال دیگه داشتم ، اینکه هواپیمایی ها هم این مساله مهر تو پاسپورت رو که از اون تاریخ 1 سال اعتبار گرین کارت رو داره میدونن یا نه ؟ تجربه تونو اگه میشه بهم بگین چون مهم اینه که بتونن تا اینجا برسن . بازم ممنون
ﺷﻤﺎﺭﻩ ﮐﯿﺲ: 2015AS000053XX | سفارت : آنکارا | تعداد افراد کیس : 3 نفر |رویت قبولی : May 1 | فرستادن مدارک : June 12 | تاریخ کارنت : 14 April | نامه دوم : April 24| مصاحبه : June 3 | وضعیت مصاحبه : AP SadSad آپدیت ها : 3 ، 8 ، 9 June کل کیس | June 12 نفر اول و دوم | 7 July فقط نفر دوم | 6 آگوست شبانه نفر اصلی | 8 و 11 آگوست به خاطر ایمیل پیگیری | 13 آگوست شبانه نفر اصلی | 14 آگوست کل کیس و تبدیل / به or | دریافت ایمیل کلیر شدن 18 آگوست|صدور ویزا : 24 آگوست | دریافت ویزا از پست : 25 آگوست
تشکر کنندگان: barfi1 ، samane1363

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان