کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت
(2016-02-01 ساعت 19:42)mars1980 نوشته:  
(2016-02-01 ساعت 09:56)kyakourosh نوشته:  
(2016-02-01 ساعت 09:01)mars1980 نوشته:  دوستان سلام
یه سوال دارم ، کسی بوده که بعد از اولین ورود و بدون گرفتن گرین کارت برگشته باشه ایران و دوباره اومده باشه ؟ 
کسی واقعا این تجربه رو داشته ؟  ممنون اگه هر چه سریع تر جواب بدین خیلی مهمه

دوست عزيز
بله من خودم سه ماه پس از ورود خارج شدم و مجدداً برگشتم فقط داخل فرودگاه دو ساعتي معطل شديم و ما را فرستادند ايميگريشن داخل فرودگاه و چندتا سؤال و جواب هم پرسيدند و بعد وارد شديم
اين به اين معني هست كه در اينطور موارد صد درصد وجود ندارد و البته قصد نگران كردن شما و ديگر دوستان را ندارم ولي در تجربه خودم خيلي نگران بودم
و اگر قصد داريد از پرواز كانكشن در زمان برگشت استفاده كنيد حتماً سه يا چهار ساعت را در نظر بگيريد چون خيلي ها در اطاق ايميگريشن فرودگاه از پرواز خود جا ماندند و كسي هم به اين موضوع كه شما بليط ديگري داريد توجه ندارد و تا كيس را دقيقا چك نكنند اجازه ورود نميدهند

ممنون از جواب همه دوستان مخصوصا kyakourosh عزیز که تجربه شونو گفتن من خودم الان آمریکا هستم فقط خانمم و دخترم برگشتن و هنوز گرین کارتشون نیومده و میخوان با همون ویزا برگردن برای همین نگرانم . kyakourosh عزیز یه سوال دیگه داشتم ، اینکه هواپیمایی ها هم این مساله مهر تو پاسپورت رو که از اون تاریخ 1 سال اعتبار گرین کارت رو داره میدونن یا نه ؟ تجربه تونو اگه میشه بهم بگین چون مهم اینه که بتونن تا اینجا برسن . بازم ممنون
یکی از اقوام من با پروازهای ابوظبی اومد آمریکا. مهر ورود رو تو فرودگاه ابوظبی زدن تو پاسش و افسر آمریکایی که اونجا بود اصلا بهش گیر نداد. فقط یه سوال پرسیدن که علت خارج شدنت از آمریکا چی بوده که اون هم گفته بود بخاطر ملاقات با خانواده ش بوده. همین. ولی اینکه افسر همین یه جواب سوال رو تایید کنه خودش دو ساعت و نیم زمان برده.
خوش شانس تر از من نیست ......
تشکر کنندگان: samane1363
دوستان سلام
من تو مدتی که امریکابودم، گرین کارتم نیومد ولی واسه همسرم اومد
ما واسه پاس سفید انگشت نگاری شدیم و برگشتیم ایران
من بعداز ۶۰ روز ایمیل پیگیری زدم، تو بخش تماس باما، شماره یکی از دوستان رو در امریکا برای تماس گذاشتم که ایشون آقا بودن، ولی متاسفانه به ایشون اطلاعاتی ندادند گفتند باید با خودشون صحبت کنیم
الان باید چه کنم؟ کمک پلیز(ریسیپت نامبر ندارم)
کیس: 2015AS000043XX
،مشاهده قبولی: 16 JUNE،ارسال فرم260: 31 JULY،کارنت: 9 FEBRUARY،نامه دوم: FEBRUARY 24،مصاحبه:APRIL 14ابوظبی،افراد کیس:دو نفر
کلیر: 17می نفر اصلی
نامه کلیری همسرم:20سپتامبر
کلیر همسرم(سربازی س):30سپتامبر
اولین ورود:8اکتبر-لس آنجلس
ارسال مدارک پاس سفید:13اکتبر
ایمیل تایید:16اکتبر
دریافت نامه اول:21اکتبر
دریافت نامه دوم:5 نوامبر
انگشت نگاری:16 نوامبر وقت تعیین شده(9 نوامبر انگشت نگاری شدیم)
گرین کارت همسرم:15نوامبر 2015
برگشت: 16 نوامبر
گرین کارت خودم:14 می 2016
کار خوبه خدا درست کنه...تسلیم تسلیم
تشکر کنندگان:
(2016-02-01 ساعت 19:42)mars1980 نوشته:  
(2016-02-01 ساعت 09:56)kyakourosh نوشته:  
(2016-02-01 ساعت 09:01)mars1980 نوشته:  دوستان سلام
یه سوال دارم ، کسی بوده که بعد از اولین ورود و بدون گرفتن گرین کارت برگشته باشه ایران و دوباره اومده باشه ؟ 
کسی واقعا این تجربه رو داشته ؟  ممنون اگه هر چه سریع تر جواب بدین خیلی مهمه

دوست عزيز
بله من خودم سه ماه پس از ورود خارج شدم و مجدداً برگشتم فقط داخل فرودگاه دو ساعتي معطل شديم و ما را فرستادند ايميگريشن داخل فرودگاه و چندتا سؤال و جواب هم پرسيدند و بعد وارد شديم
اين به اين معني هست كه در اينطور موارد صد درصد وجود ندارد و البته قصد نگران كردن شما و ديگر دوستان را ندارم ولي در تجربه خودم خيلي نگران بودم
و اگر قصد داريد از پرواز كانكشن در زمان برگشت استفاده كنيد حتماً سه يا چهار ساعت را در نظر بگيريد چون خيلي ها در اطاق ايميگريشن فرودگاه از پرواز خود جا ماندند و كسي هم به اين موضوع كه شما بليط ديگري داريد توجه ندارد و تا كيس را دقيقا چك نكنند اجازه ورود نميدهند

ممنون از جواب همه دوستان مخصوصا kyakourosh عزیز که تجربه شونو گفتن من خودم الان آمریکا هستم فقط خانمم و دخترم برگشتن و هنوز گرین کارتشون نیومده و میخوان با همون ویزا برگردن برای همین نگرانم . kyakourosh عزیز یه سوال دیگه داشتم ، اینکه هواپیمایی ها هم این مساله مهر تو پاسپورت رو که از اون تاریخ 1 سال اعتبار گرین کارت رو داره میدونن یا نه ؟ تجربه تونو اگه میشه بهم بگین چون مهم اینه که بتونن تا اینجا برسن . بازم ممنون

سلام
بله ما با هواپيمايي قطر اومديم كه يك نَفَر بود كه اطلاع داشت و نياز به هـيچ توضيحي نبود حتي سالن ترانزيت قطر هم كه ويزا ها را چك ميكردند با اين موضوع آشنا بودند و مشكلي نبود
تشکر کنندگان:
(2016-02-02 ساعت 03:38)samane1363 نوشته:  دوستان سلام
من تو مدتی که آمریکابودم، گرین کارتم نیومد ولی واسه همسرم اومد
من بعداز ۶۰ روز ایمیل پیگیری زدم، تو بخش تماس باما، شماره یکی از دوستان رو در آمریکا برای تماس گذاشتم که ایشون آقا بودن، ولی متاسفانه به ایشون اطلاعاتی ندادند گفتند باید با خودشون صحبت کنیم

سلام دوست عزيز
متاسفانه در مورد تماس تلفني فقط با خود شخص صحبت ميكنند و به شخص ديگر اطلاعات شما را نميدهند و همچنين در مور ايميل بسيار با ملاحظه پاسخ ميدهند و اطلاعات را بصورت كلي بيان ميكنند هرچند در بسياري از موارد ايميل هم راهگشا هست
توصيه من اين هست كه أولاً چون ايران هستيد از طريق ايميل سئوال كنيد كه گرين كارت شما در اين مدت نرسيده است اگر جواب اين بود كه درحال پروسس هست نگران نباشيد (اگر رسيد نامبر داشتيد ميتوانستيد از طريق كيس استاتوس چك كنيد )
يعني هنوز صادر نشده ولي اگر پاسخ ديگري دريافت كرديد بايد مثل دستورالعملي يا راهنمايي كه در ايميل ميفرستند اقدام كنيد
تشکر کنندگان: storagemeter ، samane1363
(2016-02-02 ساعت 09:38)kyakourosh نوشته:  
من بعداز ۶۰ روز ایمیل پیگیری زدم،  تو بخش تماس باما، شماره یکی از دوستان رو در آمریکا برای تماس گذاشتم که ایشون آقا بودن، ولی متاسفانه به ایشون اطلاعاتی ندادند گفتند باید با خودشون صحبت کنیم

سلام دوست عزيز
متاسفانه در مورد تماس تلفني فقط با خود شخص صحبت ميكنند و به شخص ديگر اطلاعات شما را نميدهند و همچنين در مور ايميل بسيار با ملاحظه پاسخ ميدهند و اطلاعات را بصورت كلي بيان ميكنند هرچند در بسياري از موارد ايميل هم راهگشا هست
توصيه من اين هست كه أولاً چون ايران هستيد از طريق ايميل سئوال كنيد كه گرين كارت شما در اين مدت نرسيده است اگر جواب اين بود كه درحال پروسس هست نگران نباشيد (اگر رسيد نامبر داشتيد ميتوانستيد از طريق كيس استاتوس چك كنيد )
يعني هنوز صادر نشده ولي اگر پاسخ ديگري دريافت كرديد بايد مثل دستورالعملي يا راهنمايي كه در ايميل ميفرستند اقدام كنيد

سلام دوست گرامی، ممنونم از پاسخ تون
ظاهرا گرین کارتم صادر شده، ولی وقتی ۱۶۵$ رو پرداخت کردیم من و همسرم، به اشتباه یک مورد ثبت شده و فقط برای همسرم رسیپت  نامبر صادر شده و کارتشو فرستادن
کیس: 2015AS000043XX
،مشاهده قبولی: 16 JUNE،ارسال فرم260: 31 JULY،کارنت: 9 FEBRUARY،نامه دوم: FEBRUARY 24،مصاحبه:APRIL 14ابوظبی،افراد کیس:دو نفر
کلیر: 17می نفر اصلی
نامه کلیری همسرم:20سپتامبر
کلیر همسرم(سربازی س):30سپتامبر
اولین ورود:8اکتبر-لس آنجلس
ارسال مدارک پاس سفید:13اکتبر
ایمیل تایید:16اکتبر
دریافت نامه اول:21اکتبر
دریافت نامه دوم:5 نوامبر
انگشت نگاری:16 نوامبر وقت تعیین شده(9 نوامبر انگشت نگاری شدیم)
گرین کارت همسرم:15نوامبر 2015
برگشت: 16 نوامبر
گرین کارت خودم:14 می 2016
کار خوبه خدا درست کنه...تسلیم تسلیم
تشکر کنندگان:
دورود سلام
از دوستان کسی اطلاع داره که اگر گرین  نرسه یا گم شده باشه
اینترنتی از ایران میشه درخواست مجدد کرد و جه مدت طول میکشه تا صدور مجددش
و این مشکل برای کسی پیش امده یانه
کلا چه کار باید کرد
ممنونم از هموطنان عزیز
تشکر کنندگان:
با سلام خدمت دوستان،
من يک توصيه به دوستاني که قصد مسافرت به آمريکا را دارند، يک توصيه اکيد دارم، و اون اينکه در فرودگاه قطر همه به خصوص ايراني ها را به شدت در ايست بازرسي پروازهاي خروجي اذيت مي کنند. اگه دفعه بعد من بخوام به آمريکا و هر جايي که از ايران پرواز مستقيم نداره برم، اگه شده با کشتي برم، زميني برم، و يا با چند تا توقف بيشتر برم، مي رم ولي با هواپيماي قطري امکان نداره برم. خط هوايي و هواپيما (به غير از مسافرهاي پر سروصداي هندي) مشکلي نداره، ولي دوحه، دوحه، دوحه بدترين بازرسي را برا مسافرهاي ايراني مي کنه.
خواهشاً اطلاع رساني کنيد.
برنده 2015، مقصد هيوستون، ورود ژانویه 2016
تشکر کنندگان: Rira_1982
(2016-02-02 ساعت 23:52)Azer نوشته:  با سلام خدمت دوستان،
من يک توصيه به دوستاني که قصد مسافرت به آمريکا را دارند، يک توصيه اکيد دارم، و اون اينکه در فرودگاه قطر همه به خصوص ايراني ها را به شدت در ايست بازرسي پروازهاي خروجي اذيت مي کنند. اگه دفعه بعد من بخوام به آمريکا و هر جايي که از ايران پرواز مستقيم نداره برم، اگه شده با کشتي برم، زميني برم، و يا با چند تا توقف بيشتر برم، مي رم ولي با هواپيماي قطري امکان نداره برم. خط هوايي و هواپيما (به غير از مسافرهاي پر سروصداي هندي) مشکلي نداره، ولي دوحه، دوحه، دوحه بدترين بازرسي را برا مسافرهاي ايراني مي کنه.
خواهشاً اطلاع رساني کنيد.

بله من هم قبلاً با همين موضوع برخورد كرده بودم
متاسفانه شركت هواپيمايي قطر كه درحال از دست دادن منافع خودش درايران هست سعي در اذيت كردن مسافران ايراني داره
من بعد از اينكه اين موارد را ديدم بليط برگشت خودم را كنسل كردم كه براي ١٠٠٠ دلار پول تقريباً سه ماه تمام از طريق ايميل و تلفن پيگيري ميكردم تا اخر موفق شدم پول را پس بگيرم
و جالبه كه فكر كنم فقط در هيوستون دفتر فروش دارند و در شهر هاي ديگر دفتر ندارند و اين خودش باعث ميشه كه براي تعويض بليط يا كنسل دچار مشكل شويد
و بين دوتا پرواز من را ١٩ ساعت در فرودگاه دوحه بدون هتل نگه داشتند واقعا از خستگي داشتم از پا در ميومدم
تشکر کنندگان: Rira_1982
(2016-02-02 ساعت 20:48)rahamin نوشته:  دورود سلام
از دوستان کسی اطلاع داره که اگر گرین  نرسه یا گم شده باشه
اینترنتی از ایران میشه درخواست مجدد کرد و جه مدت طول میکشه تا صدور مجددش
و این مشکل برای کسی پیش امده یانه
کلا چه کار باید کرد
ممنونم از هموطنان عزیز

اگر گم بشه فكر كنم بعد از سه ماه كه از تاريخ اون بگذره و شما اعلام بكنيد كه به دست شما نرسيده براي شما يك نوتيس ميفرستند كه بايد فرم I 90 را پركنيد و مجدداً براي شما صادر ميشود و جالب است كه اگر گرين كارت شما صادر شود و ادرس نداشته باشيد و يا برگشت بخورد از نظر ايميگريشن گمشده تلقي ميشود و بايد مجدد صادر شود
تشکر کنندگان:
(2016-02-02 ساعت 11:52)samane1363 نوشته:  
(2016-02-02 ساعت 09:38)kyakourosh نوشته:  
من بعداز ۶۰ روز ایمیل پیگیری زدم،  تو بخش تماس باما، شماره یکی از دوستان رو در آمریکا برای تماس گذاشتم که ایشون آقا بودن، ولی متاسفانه به ایشون اطلاعاتی ندادند گفتند باید با خودشون صحبت کنیم

سلام دوست عزيز

سلام دوست گرامی، ممنونم از پاسخ تون
ظاهرا گرین کارتم صادر شده، ولی وقتی ۱۶۵$ رو پرداخت کردیم من و همسرم، به اشتباه یک مورد ثبت شده و فقط برای همسرم رسیپت  نامبر صادر شده و کارتشو فرستادن

سلام
اگر كارت مطمئن هستيد گرين كارت شما صادر شده و زمان زيادي از صدور ان ميگذرد از نظر ايميگريشن گمشده تلقي ميشود و براي من هم مشابه شما بود و در ايميل نوشته بودند "كه ما كارت شما را به آدرسي كه به ما داده بوديد فرستاديم ولي اداره پست به ما برنگردانده و اگر شما گرين كارت خود را دريافت نكرديد مجدد فرم I 90 را پركنيد و ارسال كنيد تا مجدد براي شما صادر شود "
تشکر کنندگان: samane1363
Azer عزیز:
آسمون خدا برای ما ایرانیها نو این یه مورد متاسفانه یه رنگه.البته فقط ما نیستیم.من اولین سفرم با قطری بود و دو ماه پیش هم با ترکیش یه سفر داشتم.جالبه که به نظر من تو ترکیه یه کم حساس تر بودن.اینو گفتم که فکر نکنین با عوض کردن ایرلاین مشکل حل میشه.مشکل متاسفانه جای دیگس.من به چشم خودم دیدم چطور مسافر های غیر خاور میانه رو به راحتی میفرستادن داخل اما برای ایرانی و مخصوصا عراقی چیزی در حدود ربع ساعت سین جیم داشتن.البته اگه زیاد حساس نشیم بهتره.فراموش نکنیم ما داریم تاوان چیزی رو میدم که تک تک ما تو اون نقشی نداریم.
موفق باشین
لاتاری 2013
تشکر کنندگان: lighthouse ، aaraam
يكي از دوستان از طريق لاتاري اومده چجوري مي خواستم وضعيت گرين كارت شونو انلاين چك كنم، دوستان كجا برم و چكار كنم ممكنه راهنمايي كنيد؟
تشکر کنندگان:
(2016-02-04 ساعت 00:04)Sam-90 نوشته:  يكي از دوستان از طريق لاتاري اومده چجوري مي خواستم وضعيت گرين كارت شونو انلاين چك كنم، دوستان كجا برم و چكار كنم ممكنه راهنمايي كنيد؟
اول به این آدرس برید و یک اکانت برای ایشون بسازید
https://egov.uscis.gov/casestatus/landing.do
بعدش از طریق Enter a receipt number شماره رسید پرداخت 165 دلار رو ثبت کنید. بعدش تو قسمت زیر میتونید امکان الآرم رو براش فعال کنید تا درصورت صدور کارت مطلع بشید.
خوش شانس تر از من نیست ......
تشکر کنندگان: پرسپولیس6
(2016-02-04 ساعت 01:23)mehdi_a_3084 نوشته:  
(2016-02-04 ساعت 00:04)Sam-90 نوشته:  يكي از دوستان از طريق لاتاري اومده چجوري مي خواستم وضعيت گرين كارت شونو انلاين چك كنم، دوستان كجا برم و چكار كنم ممكنه راهنمايي كنيد؟
بعدش از طریق Enter a receipt number شماره رسید پرداخت 165 دلار رو ثبت کنید. بعدش تو قسمت زیر میتونید امکان الآرم رو براش فعال کنید تا درصورت صدور کارت مطلع بشید.

دوست عزيزم مرسي از پاسختون، ولي پول واريز شده مدتي هست كه منتظر گرين كارت هستند، مي خواستيم رهگيري كنيم كه گرين كارت كجاست و كي بدستمون مي رسه؟
ممنون
تشکر کنندگان:
(2016-02-04 ساعت 07:36)Sam-90 نوشته:  
(2016-02-04 ساعت 01:23)mehdi_a_3084 نوشته:  

دوست عزيزم مرسي از پاسختون، ولي پول واريز شده مدتي هست كه منتظر گرين كارت هستند، مي خواستيم رهگيري كنيم كه گرين كارت كجاست و كي بدستمون مي رسه؟
ممنون

سلام  

جهت اطلاع همه دوستان که منتظر صدور گرین کارت هستند و در ضمن شماره رسید دارند. اگه نتیجه جستجوی شما این  پیغام زیر باشد  منتظر کارتتون باشید و احتمالا بین ۳ تا ۵ روز بعدش چشمتون به به دیدن کارت روشن خواهد شد.

در ضمن اگر شماره رسید ندارید با مراجعه حضوری به USCIS منطقه تون میتوانید اون رو دریافت کنید. البته حتما قبلش انلاین وقت بگیرید.

و اما پیام:

Validation Error(s)
You must correct the following error(s) before proceeding:
  • User-Defined Error

همچنین بعد از دیدن این پیام ۲-۳ روز بعدش بعد از وارد کردن شماره رسیدتون جزییات و مراحل ارسال و شماره رسید اداره پست مربوطه رو مشاهده خواهید کرد
WinkBig Grin
تشکر کنندگان: Sam-90 ، samane1363

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان