کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت
سلام دوستان
اگر کسی برای پر کردن فرم I 90 اطلاعی داره که به چه صورت باید پر بشه  منو راهنمای کنید و ایمیل بزنید
ممنونم از همگی
تشکر کنندگان:
سلام خدمت همه دوستان عزیز

یک سوال داشتم ازتون

کسی که فرم I-134 را پر کرده باشه که مربوط میشه به ساپورتر میتونه از کمک های مالی و غدایی دولت آمریکا استفاده کنه؟

و این کمک ها چقدر هست؟

اصلا تو سفارت فرم I134 رو ندیدن پشیمون شدیم کلا رو زدیم Sad

ممنون میشم رهنمایی کنید
تشکر کنندگان:
سلام
دوستان ميشه لطف كنين بگين a-number و dos number كجاي ويزا نوشته شده؟
ويزاي ما كه تازه صادر شده فقط رجيستر نامبر داره.
ممنون
كيس لاتري ٢٠١٦/ ورود به امريكا: ٨ جون ٢٠١٦
لينك سفرنامه من:
http://www.mohajersara.com/forum/thread-...#pid693160
تشکر کنندگان:
(2016-02-12 ساعت 15:38)Rira_1982 نوشته:  سلام
ممنون

رجیستر نامبر، همون a-number میشه البته باید یه صفر هم به اول اضافه کنید
Dos-number هم همون کیس نامبرتون هست
کیس: 2015AS000043XX
،مشاهده قبولی: 16 JUNE،ارسال فرم260: 31 JULY،کارنت: 9 FEBRUARY،نامه دوم: FEBRUARY 24،مصاحبه:APRIL 14ابوظبی،افراد کیس:دو نفر
کلیر: 17می نفر اصلی
نامه کلیری همسرم:20سپتامبر
کلیر همسرم(سربازی س):30سپتامبر
اولین ورود:8اکتبر-لس آنجلس
ارسال مدارک پاس سفید:13اکتبر
ایمیل تایید:16اکتبر
دریافت نامه اول:21اکتبر
دریافت نامه دوم:5 نوامبر
انگشت نگاری:16 نوامبر وقت تعیین شده(9 نوامبر انگشت نگاری شدیم)
گرین کارت همسرم:15نوامبر 2015
برگشت: 16 نوامبر
گرین کارت خودم:14 می 2016
کار خوبه خدا درست کنه...تسلیم تسلیم
تشکر کنندگان: Rira_1982 ، asher
(2016-02-12 ساعت 15:38)Rira_1982 نوشته:  سلام
ممنون

سمت راست بالا تحت عنوان IV CASE NUMBER یا همان شماره لاتاری شما 2016AS42 شماره داس نامبر هستش و Registration number که یک عدد هشت یا نه رقمی هست همان a-number  هست.

موفق باشید
کیس نامبر : **2015AS57**مصاحبه : JUNE 25 ابوظبی
دو نفر یکضرب - خودم کلیرنس**اپدیتها : 4 جولای و 22 جولایمقصد : ایالت DELAWARE - نیوآرک** آپ کلیر: 22 جولای شبدریافت ایمیل ویزا : 23 جولای تحویل پاس به سفارت: 27 جولای**دریافت ویزا :  30جولای.ورود به امریکا : 9 دسامبر 2015**فرودگاه : واشنگتن دی سی.افتتاح حساب بانکی : 11 دسامبر** درخواست پاس سفید :12دسامبر**  انگشت نگاری : 6 ژانویه 2016.دریافت سوشیال نامبر : 17 دسامبر**دریافت گرین کارتها : 4 فوریه 2016 دریافت پاس سفید : 2016/April/1 ....ورود مجدد March /19/2018 دالاس تگزاس
تشکر کنندگان: Rira_1982
بچه ها، من از ایران تماس گرفتم با دوستم که تو امریکاست، و دوستم همزمان تماس گرفت با USCIS و منو merge کرد بهشون و یه سری سوال ازم پرسیدن که مطمئن بشن خودمم، مثل a-number , نام مادر، نام پدر، تاریخ ورود، تاریخ تولد
و بعد پرسیدن، اجازه میدی دوستت پیگیر کارت باشه و بهش اطلاعات بدیم که اوکی دادم
و بعد برای دوستم توضیح داد که مشکل برطرف شده و بزودی گرین کارت میرسه بدستتون و من همچنان روی خط بودم و صداشون رو میشنیدم
امیدوارم بعدازاین خوب پیش بره و کارتم بزودی برسه
این تجربه رو واسه دوستانی نوشتم که بدون گرین کارت برگشتن ایران و نمیدونستن چطور تماس بگیرن
،مشاهده قبولی: 16 JUNE،ارسال فرم260: 31 JULY،کارنت: 9 FEBRUARY،نامه دوم: FEBRUARY 24،مصاحبه:APRIL 14ابوظبی،افراد کیس:دو نفر
تشکر کنندگان: پرسپولیس6 ، asher ، miyu ، rbrb-2015 ، nimanoush ، rose119
(2016-02-07 ساعت 10:59)behjat نوشته:  سلام دوستان عزیزم، فردا آخرین روز از اولین سفر من به آمریکاست، برای پنج ماه برمیگردیم ایران، تا شاید یک سری کارهای اونجارو هم به سرانجام برسونیم و دوباره با شرایط ایده آل تری به لس آنجلس برگردیم، ما حدودا هفت ماه اینجا بودیم با حدود ۳۷۶۰ دلار پول آمدیم با یک دل گنده و پر از امید که حتما میتونم از پس این سفر تو سن ۵۶ سالگی بربیام، اولش یک اتاق از سایت airbnbگرفته بودیم که با دوروز تاخیر در رسیدنمون تنها سه روزش باقی مونده بود بعد سه روز چون حاضر به تمدید نشدن دوباره یکهفته تو خونه یک آمریکایی اتاق گرفتیم ۴۴۰ دلار، برای اون پنج روز اول هم ۲۳۰ دلار دادیم، بعد یکهفته خانم آمریکایی صاحبخونمون که زن خیلی زرنگی بود، انقدر صبرکرد تا بفهمه من تا چقدر میخوام برای اجاره بعدیم هزینه کنم، بعد گفت اگر میخواهی همین اتاق رو یکماهه ۱۰۵۰ دلار اجاره کن و اگر کمی تو تمیزی خونه با من همکاری کنی ازت ۹۰۰ دلار میگیرم، ما هم که دربدر دنبال جا میگشتیم با خوشحالی تمام قبول کردیم هم خوب بود و هم سخت، چون شوهرم اصلا زبان بلد نیست و قادر به هیچ ارتباطی نبود،ولی برای خودم خوب بود چون باهاشون حرف میزدم تو اپلای کردن کار بهم کمک میکردن، ولی خوب بعداز یکماه توسط یک زن و شوهر ایرانی که. تو پارک آشنا شدیم ، یک اتاق از یک آقای ایرانی اجاره کردیم ماهی ۸۰۰ دلارکه تا امروز همین جا بودیم برای چهارماه و یک هفته ۴۲۰۰ دلار دادیم کلا ۵۷۷۰ دلار تو این مدت  اجاره دادیم، این از خونه
بابت کار اولش خیلی دوندگی کردم تمام سایتها ، فروشگاهها دفاتر کاریابی، همه جارو گشتم ولی متاسفانه هیچ کدوم به جایی نرسیدتا اینکه یکی از دوستان دوره دبیرستانم که بعد ۳۴ سال همدیگرو پیدا کرده بودیم از ایران منو به یکی از بستگانش که تازه به لس آنجلس اومده بود ،معرفی کرد و از طریق ایشون یک کار آشپزی تو یک کیترینگ خونگی پیدا کردم البته موقت گاهی دوروز در هفته گاهی کمتر یا بیشتر، بهرحال تونستم تو مدت پنج ماه۲۴۷۵ دلار کار کنم، انشاالله دفعه دیگه که برگردم شاید برای خودم از کم هم که شده شروع کنم به آشپزی، اینم از کار
از دوهفته بعداز آمدنمون رفتم دنبال کمکهای دولتی بلافاصله فوداستامپ یا کمک غذایی رو گرفتیم برای بیمه مدیکل اقدام کردم چون شوهرم نزدیک ۶۵ سالش بود شامل بیمه مدیکل هم شدیم و کلی خدمات رایگان از آزمایشهای رایگان خون تا بررسیهای دیگه همه مجانی برامون انجام شد حتی برای پنج ماه دیگه از حالا برامون وقت آندوسکوپی و ....گذاشتند
کمک Grهردومون برای پنج ماه مشترک ماهی ۳۷۵ دلار میگرفتیم بعد که شوهرم ۶۵ سالش تموم شد ماهه ۸۸۰ دلار  با قانونی به نام capiشامل شوهرم شد که از اون به بعد حقوق غذایی شوهرم از من جدا شد و هرکدوم جدا سهم خودمونو میگرفتیم تا قبل از رفتن به ایران که باید اطلاع میدادیم تمام کمکها قطع بشه تا دوباره که برگشتیم از نو اقدام کنیم تا ظرف یکماه از ورود مجدد دوباره همه برقرار میشه
البته به زبان سادست، من کلی برای هرکدوم از این کمکها و بیمه و کار و بقیه تلاش کردم، این وسطها چند ماهی هم از کلاسهای رایگان مرکز برابری پارس استفاده کردم که خوب بود و محیط دوستانه ای داشت
اینو بگم که اگر کمکهای دولت آمریکا نبود برام خیلی سخت میشد، ولی باز هم از خودم مطمین هستم که در غیر این صورت هم میتونستم از پسش بربیام، حتی یک پرستاری کودک پیدا کرده بودم که شش روز کامل میخواستند روزی صد دلار هم میدادند، اولش به خاطر شوهرم که تنها میموند قبول نکردم ولی خوب اشتباه کردم چون میشد پول خوبی پس انداز کنم، دفعه دیگه این اشتباهو نمیکنم?
خلاصه ماه اول خیلی سخت و پر استرس بود ولی من صبورتراز این حرفها بودم کم کم اوضاع آروم شد و الان دیگه خیالم از برگشتمون راحته چون با حقوق شوهرم یک سوییت کوچک اجاره میکنیم و خودمم دنبال کار میگردم خورد و خوراک هم که مجانی میشه، دیگه نگرانی ندارم
تازه اینو نگفتم، یک سری خونه هایی تو لس آنجلس هست که اگر ثبت نام کنی بعد یک دوره طولانی حداقل از شش تا هشت ساله با مبلغ ۳۰۰ دلار تا آخرعمرت میتونی توش زندگی کنی، برای همین دیر نوبتت میشه چون تا کسی نمیرهیا تغییر مکان نده میتونه توش بشینه حالا ماهم ثبت نام کردیم خدارو چه دیدی شاید عمرمون کفاف داد و به ماهم رسید آدم با امید زندست
شوهرم تمام این هفت ماه تو خونه بود و فقط برای خرید با من بیرون میومد نه تلاشی برای کار کرد و نه تلاشی برای زبان، البته من یاد گرفتم که تو زندگی فقط روی خودم حساب کنم? همین که ۶۵ سالش شد برای من کافیه هم ایران ، هم اینجا حقوق دار شده ، بسه دیگه ، کارهم نکرد، نکرد
من با تمام توانم تو این مدت به دوستان دیده و ندیده ام کمک های فکری و راهنماییهای لازم رو کردم تو این مدت هم که ایران هستم اگر دوستان کاری، داشتند میتونند به من بگن، دریغ ندارم
از کشور آمریکا راضی بودم، جای قشنگ آروم، آدمهای مهربون روی خوش، بدون کوچکترین استرس، آزاد در پوشش و خیلی چیزهای دیگه که تا اینجا نباشید نمیتونید درک کنید
بهرحال اینهم شرحی از سفر من ۳۶۷۰ دلار پول همراهم بود، ۲۴۷۵ دلار کار کردم، حدود ۶۴۵۰ دلارمجموعا حقوق و کمک غذایی از دولت آمریکا گرفتیم ، تو پرانتز بگم که اکثر مردم از جوون و پیر از این کمکها استفاده میکنن و هیچ عیب و عاری توش نیست، 
حدود ۱۳۶۰۰ دلار کل پولی که دستمون اومد البته مقداریش غذا بوده، بلیط رفت و برگشت دفعه دیگمون رو هم به موقع به قیمت ۴۹۶۰ هزارتومن برای دونفر رفت و برگشت از لوفت هانزا، از سایت alibaba.comخریدم که از بلیط یکطرفه اومدنمون هم ارزونتر شد، تازه ۲۲۵۰ دلار هم از پ انداز کارم رو هم دارم برمیگردونم
حالا میتونید یک حدود مخارج رو برای خودتون حساب کنید، تازه کلی هم سوغاتی برای دخترهام و بقیه خریدم
اینهم از سعی و تلاش من برای یک شروع جدید، که به خاطرش همیشه خدارو شکر میکنم چون تا سال آینده هردوتا دخترهام به کانادا مهاجرت میکنند، و این فقط لطف خدا بوده که من در آینده کنار اونها باشم
الهی به امید تو، همین جا از تمام دوستان مهاجرسراییم که منو راهنمایی کردند تشکر میکنم......یاعلی

سلام مامان بهجت عزیز و دوست داشتنی
مرسی از اطلاعات ِ خوبی که صادقانه در اختیار ما میذازی
براتون از ته قلبم آرزو میکنم که همیشه بهترینها پیش روتون باشه 
ایشالا سفر بعدی پربار و پربارتر باشه براتووووون
تشکر کنندگان: behjat ، Pariba ، rbrb-2015
یه نکته جالب در مورد دوستان در انتظار گرین کارت
اگر در سایت https://egov.uscis.gov/casestatus/landing.do در قبلا sign up کرده باشید علاوه براینکه میتونید رسیدهای ارسالی برای 165 دلار گرین کارت رو Add کنید میتونید با فعال سازی ایمیل و پیامک از روند کارتون مطلع بشید. من 7 Jan رسیدم اینجا و 9 Feb پیام اومد که کارت تولید شده و 11 Feb پیام اومد که به پست تحویل شده و همینطور شماره Tracker که قابل چک کردن در سایت usps هستش و 12 Feb هم بدستم رسید.
البته من 165 دلار رو از ایران و بعد از تغییر آدرس پرداخت کرده بودم .
خوش شانس تر از من نیست ......
تشکر کنندگان: پرسپولیس6 ، aaraam
دوستان سلام کسی سن دیگو ساکن هست
**29:CN
آنکارا- - -ایروان 4wژانویه برگه آبی---11جون ---11جولای دریافت ویزا...ورود به امریکا 1اکتبرلس آنجلس سوشیال 5روز بعد از ورود وگرین کارت 3ماه ونیم بعد از ورود
up6feb 5marSmileSmile

تشکر کنندگان:
(2016-02-13 ساعت 00:44)samane1363 نوشته:  
(2016-02-07 ساعت 10:59)behjat نوشته:  سلام دوستان عزیزم، فردا آخرین روز از اولین سفر من به آمریکاست، برای پنج ماه برمیگردیم ایران، تا شاید یک سری کارهای اونجارو هم به سرانجام برسونیم و دوباره با شرایط ایده آل تری به لس آنجلس برگردیم، ما حدودا هفت ماه اینجا بودیم با حدود ۳۷۶۰ دلار پول آمدیم با یک دل گنده و پر از امید که حتما میتونم از پس این سفر تو سن ۵۶ سالگی بربیام، اولش یک اتاق از سایت airbnbگرفته بودیم که با دوروز تاخیر در رسیدنمون تنها سه روزش باقی مونده بود بعد سه روز چون حاضر به تمدید نشدن دوباره یکهفته تو خونه یک آمریکایی اتاق گرفتیم ۴۴۰ دلار، برای اون پنج روز اول هم ۲۳۰ دلار دادیم، بعد یکهفته خانم آمریکایی صاحبخونمون که زن خیلی زرنگی بود، انقدر صبرکرد تا بفهمه من تا چقدر میخوام برای اجاره بعدیم هزینه کنم، بعد گفت اگر میخواهی همین اتاق رو یکماهه ۱۰۵۰ دلار اجاره کن و اگر کمی تو تمیزی خونه با من همکاری کنی ازت ۹۰۰ دلار میگیرم، ما هم که دربدر دنبال جا میگشتیم با خوشحالی تمام قبول کردیم هم خوب بود و هم سخت، چون شوهرم اصلا زبان بلد نیست و قادر به هیچ ارتباطی نبود،ولی برای خودم خوب بود چون باهاشون حرف میزدم تو اپلای کردن کار بهم کمک میکردن، ولی خوب بعداز یکماه توسط یک زن و شوهر ایرانی که. تو پارک آشنا شدیم ، یک اتاق از یک آقای ایرانی اجاره کردیم ماهی ۸۰۰ دلارکه تا امروز همین جا بودیم برای چهارماه و یک هفته ۴۲۰۰ دلار دادیم کلا ۵۷۷۰ دلار تو این مدت  اجاره دادیم، این از خونه
بابت کار اولش خیلی دوندگی کردم تمام سایتها ، فروشگاهها دفاتر کاریابی، همه جارو گشتم ولی متاسفانه هیچ کدوم به جایی نرسیدتا اینکه یکی از دوستان دوره دبیرستانم که بعد ۳۴ سال همدیگرو پیدا کرده بودیم از ایران منو به یکی از بستگانش که تازه به لس آنجلس اومده بود ،معرفی کرد و از طریق ایشون یک کار آشپزی تو یک کیترینگ خونگی پیدا کردم البته موقت گاهی دوروز در هفته گاهی کمتر یا بیشتر، بهرحال تونستم تو مدت پنج ماه۲۴۷۵ دلار کار کنم، انشاالله دفعه دیگه که برگردم شاید برای خودم از کم هم که شده شروع کنم به آشپزی، اینم از کار
از دوهفته بعداز آمدنمون رفتم دنبال کمکهای دولتی بلافاصله فوداستامپ یا کمک غذایی رو گرفتیم برای بیمه مدیکل اقدام کردم چون شوهرم نزدیک ۶۵ سالش بود شامل بیمه مدیکل هم شدیم و کلی خدمات رایگان از آزمایشهای رایگان خون تا بررسیهای دیگه همه مجانی برامون انجام شد حتی برای پنج ماه دیگه از حالا برامون وقت آندوسکوپی و ....گذاشتند
کمک Grهردومون برای پنج ماه مشترک ماهی ۳۷۵ دلار میگرفتیم بعد که شوهرم ۶۵ سالش تموم شد ماهه ۸۸۰ دلار  با قانونی به نام capiشامل شوهرم شد که از اون به بعد حقوق غذایی شوهرم از من جدا شد و هرکدوم جدا سهم خودمونو میگرفتیم تا قبل از رفتن به ایران که باید اطلاع میدادیم تمام کمکها قطع بشه تا دوباره که برگشتیم از نو اقدام کنیم تا ظرف یکماه از ورود مجدد دوباره همه برقرار میشه
البته به زبان سادست، من کلی برای هرکدوم از این کمکها و بیمه و کار و بقیه تلاش کردم، این وسطها چند ماهی هم از کلاسهای رایگان مرکز برابری پارس استفاده کردم که خوب بود و محیط دوستانه ای داشت
اینو بگم که اگر کمکهای دولت آمریکا نبود برام خیلی سخت میشد، ولی باز هم از خودم مطمین هستم که در غیر این صورت هم میتونستم از پسش بربیام، حتی یک پرستاری کودک پیدا کرده بودم که شش روز کامل میخواستند روزی صد دلار هم میدادند، اولش به خاطر شوهرم که تنها میموند قبول نکردم ولی خوب اشتباه کردم چون میشد پول خوبی پس انداز کنم، دفعه دیگه این اشتباهو نمیکنم?
خلاصه ماه اول خیلی سخت و پر استرس بود ولی من صبورتراز این حرفها بودم کم کم اوضاع آروم شد و الان دیگه خیالم از برگشتمون راحته چون با حقوق شوهرم یک سوییت کوچک اجاره میکنیم و خودمم دنبال کار میگردم خورد و خوراک هم که مجانی میشه، دیگه نگرانی ندارم
تازه اینو نگفتم، یک سری خونه هایی تو لس آنجلس هست که اگر ثبت نام کنی بعد یک دوره طولانی حداقل از شش تا هشت ساله با مبلغ ۳۰۰ دلار تا آخرعمرت میتونی توش زندگی کنی، برای همین دیر نوبتت میشه چون تا کسی نمیرهیا تغییر مکان نده میتونه توش بشینه حالا ماهم ثبت نام کردیم خدارو چه دیدی شاید عمرمون کفاف داد و به ماهم رسید آدم با امید زندست
شوهرم تمام این هفت ماه تو خونه بود و فقط برای خرید با من بیرون میومد نه تلاشی برای کار کرد و نه تلاشی برای زبان، البته من یاد گرفتم که تو زندگی فقط روی خودم حساب کنم? همین که ۶۵ سالش شد برای من کافیه هم ایران ، هم اینجا حقوق دار شده ، بسه دیگه ، کارهم نکرد، نکرد
من با تمام توانم تو این مدت به دوستان دیده و ندیده ام کمک های فکری و راهنماییهای لازم رو کردم تو این مدت هم که ایران هستم اگر دوستان کاری، داشتند میتونند به من بگن، دریغ ندارم
از کشور آمریکا راضی بودم، جای قشنگ آروم، آدمهای مهربون روی خوش، بدون کوچکترین استرس، آزاد در پوشش و خیلی چیزهای دیگه که تا اینجا نباشید نمیتونید درک کنید
بهرحال اینهم شرحی از سفر من ۳۶۷۰ دلار پول همراهم بود، ۲۴۷۵ دلار کار کردم، حدود ۶۴۵۰ دلارمجموعا حقوق و کمک غذایی از دولت آمریکا گرفتیم ، تو پرانتز بگم که اکثر مردم از جوون و پیر از این کمکها استفاده میکنن و هیچ عیب و عاری توش نیست، 
حدود ۱۳۶۰۰ دلار کل پولی که دستمون اومد البته مقداریش غذا بوده، بلیط رفت و برگشت دفعه دیگمون رو هم به موقع به قیمت ۴۹۶۰ هزارتومن برای دونفر رفت و برگشت از لوفت هانزا، از سایت alibaba.comخریدم که از بلیط یکطرفه اومدنمون هم ارزونتر شد، تازه ۲۲۵۰ دلار هم از پ انداز کارم رو هم دارم برمیگردونم
حالا میتونید یک حدود مخارج رو برای خودتون حساب کنید، تازه کلی هم سوغاتی برای دخترهام و بقیه خریدم
اینهم از سعی و تلاش من برای یک شروع جدید، که به خاطرش همیشه خدارو شکر میکنم چون تا سال آینده هردوتا دخترهام به کانادا مهاجرت میکنند، و این فقط لطف خدا بوده که من در آینده کنار اونها باشم
الهی به امید تو، همین جا از تمام دوستان مهاجرسراییم که منو راهنمایی کردند تشکر میکنم......یاعلی

سلام مامان بهجت عزیز و دوست داشتنی
مرسی از اطلاعات ِ خوبی که صادقانه در اختیار ما میذازی
براتون از ته قلبم آرزو میکنم که همیشه بهترینها پیش روتون باشه 
ایشالا سفر بعدی پربار و پربارتر باشه براتووووون
موفق و سربلند باشید شیر بانوی مقاوم
شماره کیس: نزدیک 5000|مصاحبه: may|ویزا: یهویی Big Grin | دریافت این کارت سبز کذایی : ۱۱۰ روز پس از ورود

*سفرنامه ابوظبی*

تشکر کنندگان: behjat ، golia ، ebrahim1e
(2016-02-11 ساعت 20:29)rahamin نوشته:  سلام دوستان
اگر کسی برای پر کردن فرم I 90 اطلاعی داره که به چه صورت باید پر بشه  منو راهنمای کنید و ایمیل بزنید
ممنونم از همگی

سلام دوست عزيز
خيلي راحت ميتونيد به قسمت فرمهاي ايميگريشن برويد و به دو طريق انلاين و پستي ميتوانيد فرم را تكميل و ارسال نماييد
بايد يك اكانت بسازيد و بعداً وارد شويد و اطلاعات خودتون را تكميل كنيد و نهايتاً مدارك خودتون را كه قبلاً با فرمت PDF اسكن كرديد بايد آپلود كنيد
خيلي راحت هست فقط يك نكته داره كه بايد براي پركردن اين فرم حتماً نوتيس از طرف ايميگريشن دريافت كرده باشيد
تشکر کنندگان:
دوستان سلام مجدد
گرین کاردهای بالاخره بعد از حدود ۶ ماه رسید. میخواستم تجربه خودم اینجا با شما هم مطرح کنم تا اگر کسی در شرایط مشابه قرار گرفت مثل ما اینقدر سردرگم نباشه.
همونطور که قبلا هم توضیح داده بودم، ما ۲ سپتامبر وارد آمریکا شدیم و ۲۲ سپتامبر برگشتیم، در این مدت یک بار به اداره سوشال رفتیم و اونجا بهمون گفتن هیچ نیازی به پر کردن فرم نیست و صبر کنیم تا کارتهامون به صورت اتوماتیک پروسس و فرستاده بشه.
کارتها در مدتی که بودیم (و تا همین الان) به دست ما نرسیده و بعد از پیگیری های تلفنی مفصل که در پستهای قبلی شرح دادم، به من گفته شد که گویا افسر دم مرز، اطلاعات مارو درست وارد نکرده و فایل ها گم شده و ب من یک شماره پیگیری داده شد و گفتن که طی دو هفته یک نامه به آدرس پستی آمریکای ما فرستاده میشه برای اینکه بهمون بگن مراحل بازیابی این اطلاعات چطور هست.
این نامه فرستاده نشد، پیگیری های تلفنی من هیچ نتیجه ای نداشت و رسما ناامید شده بودم و برنامم این بود که با همون ویزا بیایم و خودم حضوری برم پیگیری کنم. تا اینکه دو هفته پیش دوستم بهمون خبر داد که کارتهامون با دو روز فاصله رسیده.
نمیدونم واقعا قضیه چی بوده و چی شده ولی بالاخره کارتهامون اومد و اون همه سردرگمی تموم شد.
نکته مهم اینه که حتما پیگیری کنین، حتما زنگ بزنین و بدونین اون کسی که اول تلفن رو جواب میده رسما چیزی نمیدونه و باید سعی کنین به هر نحوی شده به فردی بالاتر از اون دسترسی پیدا کنین (خودشون اگه ببینن نمیتونن جواب بدن وصلتون میکنن)
امیدوارم که کارهای همه تون روی روال باشه
موفق باشید
شماره کیس: 42XX - رویت قبولی: MAY 03, 2014 - کنسولگری: Armenia - تعداد افراد: 2 - مصاحبه: -March 9 وضعيت: یک نفر گرفته و یک نفر کلیرنس - آپديتهاي سيس: ۲۰ مارچ - ۲ جون همسرم (ap) و ۴ جون خودم (برنده اصلی) - ۲۶ جون هر دو نفر - ۴ آگوست خودم - ۱۲ آگوست خودم - ۱۸ آگوست هر دو - ۲۰ و ۲۱ آپدیت و کلیر ۲۱ آگوست. مقصد: ایتاکا
تشکر کنندگان: sheghi ، Rira_1982 ، پرسپولیس6 ، miyu ، samane1363 ، shadi79 ، barfi1 ، nimanoush
(2016-02-13 ساعت 00:34)samane1363 نوشته:  بچه ها، من از ایران تماس گرفتم با دوستم که تو آمریکاست، و دوستم همزمان تماس گرفت با USCIS و منو merge  کرد بهشون و یه سری سوال ازم پرسیدن که مطمئن بشن خودمم، مثل a-number , نام مادر، نام پدر، تاریخ ورود، تاریخ تولد
و بعد برای دوستم توضیح داد که مشکل برطرف شده و بزودی گرین کارت میرسه بدستتون و من همچنان روی خط بودم و صداشون رو میشنیدم
این تجربه رو واسه دوستانی نوشتم که بدون گرین کارت برگشتن ایران  و نمیدونستن چطور تماس بگیرن

سلام سمانه خانم 
ميشه روش merge كردن به تلفن ما (ايران)را به ما هم بگين . ما هم دقيقا مشكل شما رو داريم و سخت نگرانيم.
ممنون. ما بعد يك ماه برگشتيم ايران و بعد از حدود 5 ماه هنوز خبري از گرين كارت نيست و رسيد نامبر هم نداريم.ممنون
كيس نامبر : 6xxx
تاريخ مصاحبه: هفتم جولاي 2015
تعداد: 4 نفر
خدمت: ارتش
سفارت: آنكارا
كلير: 17 آگوست 2015 (چهار نفر)
تشکر کنندگان:
(2016-02-13 ساعت 00:34)samane1363 نوشته:  بچه ها، من از ایران تماس گرفتم با دوستم که تو آمریکاست، و دوستم همزمان تماس گرفت با USCIS و منو merge  کرد بهشون و یه سری سوال ازم پرسیدن که مطمئن بشن خودمم، مثل a-number , نام مادر، نام پدر، تاریخ ورود، تاریخ تولد
و بعد برای دوستم توضیح داد که مشکل برطرف شده و بزودی گرین کارت می7رسه بدستتون و من همچنان روی خط بودم و صداشون رو میشنیدم
این تجربه رو واسه دوستانی نوشتم که بدون گرین کارت برگشتن ایران  و نمیدونستن چطور تماس بگیرن

دوست عزیز گرین کارت دختر ما هم بعد از دوماهه هنوز نرسیده ما هم ایران هستیم میشه روش  mergeکردن تلفن با ایران رو بفرمایید
کیس 71xx/رویت قبولی22 می/سفارت:آنکارا/ ارسال فرمها:13june/
تعداد نفرات کیس: 3 نفر/برنده اصلی:همسر(سرباز نیروی هوایی)/تاریخ رویت کارنتی:10 june
تاریخ مصاحبه 11Agu,سفارت آنکارا
آپدیتها:11 Agu12 ,Agu(کیس اصلی)،2Sep (کیس اصلی-شبانه)،3 sep(کیس اصلی or و بقیه ready). دریافت ایمیل کلیری:8 Sep.
تشکر کنندگان:
دوستان عزیز، سلام
اغلب گوشی های اندروید، این امکان رو دارند که وقتی دارین با یک شماره صحبت میکنید روی add call بزنید و شماره بعدی رو به مکالمه اضافه کنید و بعد گزینه merge calls رو فعال کنید.
ما هم از همین راه، استفاده کردیم
من از تلفن منزل به موبایل دوستم در امریکا زنگ زدم، و ایشون add call کردند و شماره ی USCIS رو گرفتند و بعد merge کردند مکالمه رو
تشکر کنندگان: پرسپولیس6 ، ebrahim1e ، asher ، nimanoush

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان