کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت
درود بر دوستان عزیز

توجه داشته باشید از تاریخ 15 مارچ 2016 ( حدود یک ماه دیگر) ورود به کانادا از طریق هوایی (مرز هوایی) با گرین کارت تنها مجاز نمی باشد و شما بعنوان یک Permanent Resident ایالات متحده باید قبلاً از طریق وب سایت امور مهاجرت کانادا http://www.cic.gc.ca/english/visit/visas.asp حتماً برای eTA یا :
Electronic Travel Authorization
اقدام کنید . به این متن توجه کنید :
Starting March 15, 2016, visa-exempt foreign nationals who fly to or transit through Canada will need an Electronic Travel Authorization (eTA). Exceptions include U.S. citizens and travellers with a valid visa.
Entry requirements for other methods of travel (land, sea) have not changed.
در واقع به غیر از اتباع آمریکا و فرانسه و کسانی که ویزا دارند ، بقیه شامل اتباع کشورهای اروپایی ، استرالیا و.... باید این پروسه را طی کنند .(البته گفتند چند دقیقه بیشتر طول نمی کشه و 7 دلار کانادا هم خرجشه و تا 5 سال یا تاریخ انقضای پاسپورت هر کدام کمتر هم اعتبار دارد)

Iran – Lawful permanent resident of the U.S. with valid Green Card

Starting March 15, 2016, you need an eTA to visit or transit Canada by air if you are a lawful permanent resident of the U.S. and have a valid alien registration card (Green Card). You can apply now for an eTA. Note: you will also need a passport from your country of nationality to apply for an eTA.

If you travel before March 15, 2016, you do not need an eTA but you can still apply for one. For now, make sure you travel with acceptable travel documents and identification, such as a valid passport
2014AS47XX ــ ساکنDFW  
هر وقت خواستی در مورد دیگران قضاوت کنی؛آروم تو دلت بگو: مگه من خودم کیم؟
تشکر کنندگان: Rira_1982 ، غنچه ، miyu ، asher ، Ali Sepehr ، shadi79 ، samane1363 ، Abdorrezaa ، aaraam ، Pariba
سلام دوستان
من و خانمم و پسرم مارچ داریم برمی گردیم امریکا و تازه گرین کارتمون به آدرس امریکا ارسال شده و دست دوستامون رسیده.
سوال اینه که آیا ما با همین ویزا که هنوز اعتبارش تموم نشده می تونیم بریم امریکا و یا باید گرین کارت هامون را برامون بفرستن ایران ؟
لطفا اگر کسی اطلاع دقیق داره پاسخ بده فوررررری!!
شماره کیس نامبر: 7*2015AS46 ، تاریخ رویت قبولی: 1May 2014 ، تاریخ ارسال فرم ها : 30Aug2014 ، سفارت: ابوظبی ، تاریخ کارنت: Feb 2015 ، تاریخ مصاحبه: April 20 ، وضعیت ویزا : AP ، آپدیت ها : 21 و22 اپریل ، 19 می ، 1 جولای (همه اعضای کیس)، 24 جولای نفر اصلی ، 27 جولای (همه اعضای کیس)
27 جولای کلیر، ورود به آمریکا :2 سپتامبر 2015
تشکر کنندگان:
آیا اگر گرین کارت رو در همان سفر اول دریافت کردیم،میتونیم تا یک سال خارج از آمربکا باشیم و با همون ویزا یکساله(که با مهر ورود از 6 ماه به یکسال افزایش یافته) برگردیم آمریکا؟ایراد نمیگیرن شما که گرین کارت دارید چرا بیش از 6 ماه خارج آمریکا بودین؟این سوال برام خیلی مهمه ازین جهت که در سفر اول درخواست پاس سفید بدم یا تا یکسال از ویزا استغاده کنم و سال بعد پاس سفید بگیرم.ممنون میسم از راهنماییتون

فرستاده شده از C6602ِ من با Tapatalk
تشکر کنندگان:
(2016-02-17 ساعت 11:30)ALIARAD نوشته:  سلام دوستان
من و خانمم و پسرم مارچ داریم برمی گردیم آمریکا و تازه گرین کارتمون به آدرس آمریکا ارسال شده و دست دوستامون رسیده.
سوال اینه که آیا ما با همین ویزا که هنوز اعتبارش تموم نشده می تونیم بریم آمریکا و یا باید گرین کارت هامون را برامون بفرستن ایران ؟
سلام
زیر ویزای شما نوشته شده که به مدت یک سال اعتبار داره ولی تا زمانی که پروسهi155 به اتمام برسه.
این پروسه درواقع تشکیل پرونده اقامت مداوم یا همون گرین کارته.
تو فرودگاه برگه ای رو به من دادن که دقیقا توش ذکر شده تا زمان دریافت گرین کارت ویزا معتبر هستش.
در ورود بعدی حتما باید گرین کارت رو بهشون نشون بدید.
خوش شانس تر از من نیست ......
تشکر کنندگان:
دوستان کسی بطور قطع و یقین میداند با گرین کارت چه مدت میتوان خارج آمریکا ماند؟ 6 ماه یا یکسال؟هرجایی چیزی گفتند!کسی قانونی مساله را میدونه؟ممنون میشم از پاسختون

تشکر کنندگان:
(2016-02-17 ساعت 11:45)mehdi_a_3084 نوشته:  
من و خانمم و پسرم مارچ داریم برمی گردیم آمریکا و تازه گرین کارتمون به آدرس آمریکا ارسال شده و دست دوستامون رسیده.
سوال اینه که آیا ما با همین ویزا که هنوز اعتبارش تموم نشده می تونیم بریم آمریکا و یا باید گرین کارت هامون را برامون بفرستن ایران ؟
سلام
زیر ویزای شما نوشته شده که به مدت یک سال اعتبار داره ولی تا زمانی که پروسهi155 به اتمام برسه.
تو فرودگاه برگه ای رو به من دادن که دقیقا توش ذکر شده تا زمان دریافت گرین کارت ویزا معتبر هستش.

ما میتونیم بهشون بگیم که هنوز بدستمون نرسیده در واقع همینطورهم هست و وقتی رفتیم اونجا کارت ها رو از دوستمون بگیریم. آیا کسی این موضوع براش اتفاق افتاده ؟
شماره کیس نامبر: 7*2015AS46 ، تاریخ رویت قبولی: 1May 2014 ، تاریخ ارسال فرم ها : 30Aug2014 ، سفارت: ابوظبی ، تاریخ کارنت: Feb 2015 ، تاریخ مصاحبه: April 20 ، وضعیت ویزا : AP ، آپدیت ها : 21 و22 اپریل ، 19 می ، 1 جولای (همه اعضای کیس)، 24 جولای نفر اصلی ، 27 جولای (همه اعضای کیس)
27 جولای کلیر، ورود به آمریکا :2 سپتامبر 2015
تشکر کنندگان:
(2016-02-17 ساعت 14:40)Scorsizi5374 نوشته:  دوستان کسی بطور قطع و یقین میداند با گرین کارت چه مدت میتوان خارج آمریکا ماند؟ 6 ماه یا یکسال؟هرجایی چیزی گفتند!کسی قانونی مساله را میدونه؟ممنون میشم از پاسختون

سلام
مطلب زیر کامل و جامع از پست دوست عزیز abdolreza هستش امیدوارم مفید باشه.
موفق باشید

کسی که GREEN CARD داره یعنی کسی که دارای اقامت دائم در آمریکا است ، یعنی کسی که در آمریکا زندگی میکند ، یعنی PERMANENT RESIDENT است . یعنی با این کارت شما اجزای زندگی و کار در آمریکا به صورت دائمی دارید . کارتی هم که به شما داده میشه یا همان green card یک کارت دائمی است . و باطل نمیشه ، منتها بخاطره مسائلی مثل پیشرفت تکنولوژی ، تغیر چهره در گذشت زمان و غیره ، این کارت هر ده سال عوض میشه . این به این معنی نیست که کارت شما تمام میشه یا میسوزه ، چون شما اقامت دائم دارید. 

خوب چون شما هنوز سیتیزن آمریکا نیستید دولت آمریکا برای حفظ این موقعیتی که در اختیار شما قرار داده ، شما را هم ملزوم به رعایت یک سری از مسائل کرده که یکی از آنها اقامت در آمریکا ست . یعنی شما در هر سال از اقامت در آمریکا : 

۱- میتوانید کمتر از ۶ ماه در خارج از آمریکا بسر ببرید ، بدون اینکه هیچ مشکلی برای شما پیش بیاید . 
۲- بین ۶ ماه تا یک سال خارج آمریکا بودن ، شما باید دلیل قانع کننده ای برای نشان بدهید که نشان بدهد شما قصدی برای ترک زندگی و اقامت در آمریکا را نداشتید منتها بخاطر یک سری از مشکلات نتوانسته اید به آمریکا برگردید ، 
۳- بیش از یک سال دور از آمریکا بودن ، اگر بدونه اطلاع رسانی شما بیش از یک سال خارج از آمریکا به سر ببرید ، Green Card شما به صورت اتومات خواهد سوخت و از نظر قانونی و باید دوباره تقاضا بدهید برای Green card یا تقاضای بازگشت بدهید ، که باز هم مرحل گرفتن ویزا را باید طی کنید . 
۴ - اگر مشکلی واقعا ضروری برای شما پیش بیاید ، که ملزم به ترک آمریکا بشید، شما میتوانید با درخواست یک غیبت حده اکثر ۲ ساله بقول خودمان پاس سفید یا جدیدا پاس سبز بگیرید . 

حتا نکته ای در قوانین مهاجرت ذکر شده که اگر آنها شک کنند که شما اقامت دائم ندارید این اجازه را دارند که تحقیق کنند که آیا شما واقعا در آمریکا زندگی میکنید و یا خیر و اگر ثابت نشه ، میتواند green card را از شما بگیرند . 

پس مورد نظر داشته باشید که خروج بیش از یک سال از آمریکا مشکل آفرین میشه ، من شنیدم خیلی ها میگن ما رفتیم و مثلا ۳ سال نبودیم و در قسمت ورودی افسر به ما هیچی نگفت ، و ما وارد شدیم ! 
اگر هم افسر به شما حرفی نزند ، وبه شما بدونه مشکل وارد آمریکا بشید به خیال خودتان ، شما به صورت غیره قانونی وارد آمریکا شدید ، ممکنه مشکلی براتون پیش نیاد ، ولی وقتی شما برای مثلا سیتیزن شدن اقدام میکنید اگر متوجه بشند که شما بیش از یک سال بیرون بودید نه تنها green card خود را از دست میدهید ، بلکه ممکنه وارد پروسه اخراج از آمریکا هم بشید . 

پروسه معمول گرفتن green card هم به این گونه است که در فرودگاه اگر افسر متوجه بشه که شما به هر دلیلی دیگر مشمول قوانین green card نیستید . شما را به یک قسمت جداگانه میبرند و در سالن انتظاری قرار میداند ، چون در International zone هستید اجازه داشتن وکیل هم ندارید ، اونجا است که آنها با سوال های مختلف و یادداشت کردن جواب های آنها شما را قانع خواهند کرد که شما در آمریکا اقامت ندارید ، ''از جواب های شما استفاده میکنند ، برای پروسه دادگاه '' در آخر از شما میپرسند که آیا میخواهید به دادگاه برید و در آنجا از green card خودتان دفاع کنید و یا میخواهید به شما یک ویزا توریستی ۶ ماهه میدیم شما برید و بگردید و بعد از ۶ ماه از آمریکا خارج بشید و green card شما خواهد سوخت . 
* بهترین راه این است که کمترین صحبت را انجام بدید ، و در آنجا یا مدارکی داشته باشید که علت این دیر کرد را نشان بده و به هیچ وجه پیشنهاد ویزا ۶ ماهه توریستی را قبول نکنید اگر در آمریکا ساکن هستید ، و به دلیلی نتونستید برگردید، و بعد از آن با وکیل در دادگاه شرکت کنید و دلیل خودتان را بیاورید . چون دادگاه چند ماه بعد برگزار میشه . 

پس لطفآ جدی بگیرید رفت و آمد های خودتان را به آمریکا ، که دیگر مثل قبل نیست .

اینجا من مثال هم میزنم تا دوستان بهتر متوجه بشوند : 

سؤال : من یک سال پیش گریین کارت گرفتم و از اوون موقع تا حالا 2 بار سفر کردم به آمریکا که هرکدوم به مدت 10روز در آمریکا بودم و کمتر از 6 ماه هم خارج از آمریکا بودم، می خواستم بدونم اگر به این روند ادامه بدم میتونم گرین کارتمو حفظ کنم یا نه ، من بار اول حساب بانکی و گواهینامه و سوشال سکوریتی نامبر و یک پلن تلفن هم فراهم کردم ،منتها تو این دوبار که به امری کا سفر کردم هر بار به یک ایالت دیگه سفر کردم .
ممنون میشم راهنماییم کنید

جواب : من منظور شما را نمیفهمم ، 
شما چگونه در یک سال فقط دو بار به آمریکا رفتید و هر بار هم ۱۰ روز مانده اید و از طرف دیگر میگید که در یک سال کم تر از ۶ ماه در خارج از آمریکا بوده اید ؟! 
شما باید دقت کنید که در هر سال ( نه سال میلادی از لحظه ای که green card گرفتید ، تاریخ green card مهم است ) باید حده اقل ۶ ماه را در آمریکا ساکن باشید . 
اگر منظور شما این است که شما میتوانید ، در هر سال دوبار به آمریکا بیاید ، هر بار چند روزی بمانید و بعد برگردید و بقیه را در ایران یا هر کشور دیگری زندگی کنید ، و به این روند ادامه بدید ، باید بگم که این مخالف قانون آمریکا برای GREEN CARD است ، چون این کارت به معنی اقامت دائم شماست و وقتی شما اقامت دائم ندارید،اولین بند این قانون را زیر پا گذشته اید . به محض اینکه متوجه این کار بشه اداره مهاجرت ، میتواند براتان مشکل ایجاد کند .
وقتی گفته میشه نباید بیش از ۶ ماه بیشتر از آمریکا خارج ماند در یک سال به این معنی نیست که شما شما ۶ ماه میتوانید خارج باشید بعد دوباره برگردید چند روز یا هفته بمانید باز شش ماه برید ! 
من نمیدونستم و یا آگاهی نداشتم هم بهیچ وجه قابل قبول نیست ، این وظیفه شماست که از قوانین اطلاع کامل داشته باشید . 
سال اول بخاطر سختی ها و اینکه معمولا سخت است که از کشوری به کشور دیگر مهاجرت کنید ، خیلی سخت نمیگیرند ، ولی اگه بخواهند همین را هم میتواند مشکل ساز کنند .
کیس نامبر : **2015AS57**مصاحبه : JUNE 25 ابوظبی
دو نفر یکضرب - خودم کلیرنس**اپدیتها : 4 جولای و 22 جولایمقصد : ایالت DELAWARE - نیوآرک** آپ کلیر: 22 جولای شبدریافت ایمیل ویزا : 23 جولای تحویل پاس به سفارت: 27 جولای**دریافت ویزا :  30جولای.ورود به امریکا : 9 دسامبر 2015**فرودگاه : واشنگتن دی سی.افتتاح حساب بانکی : 11 دسامبر** درخواست پاس سفید :12دسامبر**  انگشت نگاری : 6 ژانویه 2016.دریافت سوشیال نامبر : 17 دسامبر**دریافت گرین کارتها : 4 فوریه 2016 دریافت پاس سفید : 2016/April/1 ....ورود مجدد March /19/2018 دالاس تگزاس
تشکر کنندگان: asher ، aaraam
[quote pid='694285' dateline='1455703828']
با سلام خدمت دوستان،یه سوال داشتم از حضورتون
برای باز کردن حساب بانکی نیازی به آدرس خونه ای که ساکن هستیم هست؟یعنی کلا آدرسی میخوان ازمون!
از دوستانی که باتجربه هستن میخوام که چه  مدارکی  برای دریافت ssnلازم هست وهمچنین برای باز کردن حساب بانکی چه مدارکی؟
[/quote]
محل مصاحبه انکارا
کیس نامبر **2016as3
زمان مصاحبه هفته اول اکتبر
تعداد افراد کیس:3 نفر...نفر اصلی خودم که با پسرم یک ضرب گرفتیم و همسرم ap(نداشتن cv)
تعداد آپدیتها:6و7و13و14و16و19و23و27و30 اکتبرو4 و 10و16و19 نوامبر
کلیر 19 نوامبر
تشکر کنندگان:
(2016-02-17 ساعت 22:02)haaaa نوشته:  [quote pid='694285' dateline='1455703828']
برای باز کردن حساب بانکی نیازی به آدرس خونه ای که ساکن هستیم هست؟یعنی کلا آدرسی میخوان ازمون!
از دوستانی که باتجربه هستن میخوام که چه  مدارکی  برای دریافت ssnلازم هست وهمچنین برای باز کردن حساب بانکی چه مدارکی؟

[/quote]

سلام دوست عزیز
برای حساب بانکی حتما باید آدرس ثابت داشته باشید.(هتل نباشه) ssn ضروری نیست بعدا هم میتونید بدید، پاسپورت و ویزای مهر ورود خورده. من خودم بانک wells fargo رفتم خیلی راحت قبول کردن ضمنا سکیور کردیت هم دادند.
برای ssn هم فقط پاسپورت با ویزایی که مهر ورود خورده و بهتره همه اعضاء خانواده همزمان جهت ssn مراجعه کنند.

موفق باشید
دو نفر یکضرب - خودم کلیرنس**اپدیتها : 4 جولای و 22 جولایمقصد : ایالت DELAWARE - نیوآرک** آپ کلیر: 22 جولای شبدریافت ایمیل ویزا : 23 جولای تحویل پاس به سفارت: 27 جولای**دریافت ویزا :  30جولای.ورود به امریکا : 9 دسامبر 2015**فرودگاه : واشنگتن دی سی.افتتاح حساب بانکی : 11 دسامبر** درخواست پاس سفید :12دسامبر**  انگشت نگاری : 6 ژانویه 2016.دریافت سوشیال نامبر : 17 دسامبر**دریافت گرین کارتها : 4 فوریه 2016 دریافت پاس سفید : 2016/April/1 ....ورود مجدد March /19/2018 دالاس تگزاس
تشکر کنندگان: پرسپولیس6 ، haaaa
(2016-02-17 ساعت 22:24)mfarazz نوشته:  

سلام دوست عزیز
برای حساب بانکی حتما باید آدرس ثابت داشته باشید.(هتل نباشه) ssn ضروری نیست بعدا هم میتونید بدید، پاسپورت و ویزای مهر ورود خورده. من خودم بانک wells fargo رفتم خیلی راحت قبول کردن ضمنا سکیور کردیت هم دادند.
برای ssn هم فقط پاسپورت با ویزایی که مهر ورود خورده و بهتره همه اعضاء خانواده همزمان جهت ssn مراجعه کنند.

موفق باشید

خیلی ممنون از پاسختون
آدرس خودمون باید باشه حتما یا آدرس دوستان و آشنایانم میشه داد؟؟؟!!
[/quote]
محل مصاحبه انکارا
کیس نامبر **2016as3
زمان مصاحبه هفته اول اکتبر
تعداد افراد کیس:3 نفر...نفر اصلی خودم که با پسرم یک ضرب گرفتیم و همسرم ap(نداشتن cv)
تعداد آپدیتها:6و7و13و14و16و19و23و27و30 اکتبرو4 و 10و16و19 نوامبر
کلیر 19 نوامبر
تشکر کنندگان:
(2016-02-17 ساعت 15:59)ALIARAD نوشته:  
(2016-02-17 ساعت 11:45)mehdi_a_3084 نوشته:  
سلام

ما میتونیم بهشون بگیم که هنوز بدستمون نرسیده در واقع همینطورهم هست و وقتی رفتیم اونجا کارت ها رو از دوستمون بگیریم. آیا کسی این موضوع براش اتفاق افتاده ؟
یکبار دیگه به جمله زیر ویزاتون نگاه کنید.
کلمه upon endorsement استفاده شده.
در ضمن اونها مسوولیتشون رو در مورد صدور و ارسال انجام دادن.
[عکس: 218da7d7ff8633e6d4f2aeb0b5fc365b.jpg]

خوش شانس تر از من نیست ......
تشکر کنندگان: پرسپولیس6
(2016-02-18 ساعت 00:13)haaaa نوشته:  
(2016-02-17 ساعت 22:24)mfarazz نوشته:  

سلام دوست عزیز

موفق باشید

خیلی ممنون از پاسختون
آدرس خودمون باید باشه حتما یا آدرس دوستان و آشنایانم میشه داد؟؟؟!!

[/quote]
خواهش میکنم دوست عزیز وظیفه است .آدرس دوستان وبستگان رو هم میتونید بدید مشکلی نداره . خود من ابتدا همین کار رو کردم و بعدا آدرس خودم رو جایگزین کردم.
موفق باشید
تشکر کنندگان:

دوست گرامی سلام
یک قانون اصلی در آمریکا وجود داره و اون هم اینه که داپلیکت داکیومت (دوتا مدرک برای یک امر) غیرقانونیه. وقتی شما گرین کارد شما صادر میشه ویزای شما خود به خود باطل شده و نمیتونید ازش استفاده کنید.
لذا حتما و حتما باید به دوستتون بسپارید که کارتهاتون رو به یک نفر مورد اعتماد که در آینده نزدیک به ایران سفر میکنه بسپارن تا به دست شما برسونه. 
به هیچ وجه هم پست بین المللی نکنید گرین کارد رو. 
موفق باشید
شماره کیس: 42XX - رویت قبولی: MAY 03, 2014 - کنسولگری: Armenia - تعداد افراد: 2 - مصاحبه: -March 9 وضعيت: یک نفر گرفته و یک نفر کلیرنس - آپديتهاي سيس: ۲۰ مارچ - ۲ جون همسرم (ap) و ۴ جون خودم (برنده اصلی) - ۲۶ جون هر دو نفر - ۴ آگوست خودم - ۱۲ آگوست خودم - ۱۸ آگوست هر دو - ۲۰ و ۲۱ آپدیت و کلیر ۲۱ آگوست. مقصد: ایتاکا
تشکر کنندگان: samane1363 ، پرسپولیس6
برای گرفتن receipt number به contact us هم ایمیل زدم ولی بازهم شمارشو نفرستادن و گفتن با ایمیل نمیشه!کسی راه دیگه ای سراغ داره بشه رسید نامبر رو از جایی پیدا کرد؟؟

تشکر کنندگان:
(2016-02-18 ساعت 21:25)Scorsizi5374 نوشته:  برای گرفتن receipt number به contact us هم ایمیل زدم ولی بازهم شمارشو نفرستادن و گفتن با ایمیل نمیشه!کسی راه دیگه ای سراغ داره بشه رسید نامبر رو از جایی پیدا کرد؟؟

بهشون زنگ بزنید، از پای تلفن چند تا سوال میپرسن که مطمئن شن خودتونید بعد receipt number رو میدن.
شماره کیس: نزدیک 5000|مصاحبه: may|ویزا: یهویی Big Grin | دریافت این کارت سبز کذایی : ۱۱۰ روز پس از ورود

*سفرنامه ابوظبی*

تشکر کنندگان: A2000 ، samane1363

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان