کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت
سلام دوستان
من سوالي داشتم و در قسمت كار و شغل در امريكا هم مطرح كردم ولي متاسفانه تا الان جوابي نگرفتم.
ميخواستم بدونم از دوستان كسي ساكن نيويورك هست؟ و يا اطلاعي از چند و چون خريد امتياز تاكسي هاي نيويورك و اجاره اون به ديگران و ميزان درآمد و سود داره؟
ممنون از راهنمائيتون
كيس لاتري ٢٠١٦/ ورود به امريكا: ٨ جون ٢٠١٦
لينك سفرنامه من:
http://www.mohajersara.com/forum/thread-...#pid693160
تشکر کنندگان:
(2016-02-20 ساعت 17:32)Rira_1982 نوشته:  سلام دوستان
من سوالي داشتم و در قسمت كار و شغل در امريكا هم مطرح كردم ولي متاسفانه تا الان جوابي نگرفتم.
ميخواستم بدونم از دوستان كسي ساكن نيويورك هست؟ و يا اطلاعي از چند و چون خريد امتياز تاكسي هاي نيويورك و اجاره اون به ديگران و ميزان درآمد و سود داره؟
ممنون از راهنمائيتون
سلام دوست عزیز
اگر قصد خرید امتیاز تاکسی یا کلا هدفتون کار بر روی تاکسی هستش یک مقدار بیشتر تحقیق کنید. چون از موقعی که تاکسی های UBER راه اندازی شده و هزینهاش و کرایه اش نصف تاکسی های معمولی هستش. رانندههای تاکسی از کاهش درآمد و ارزش امتیاز تاکسی هاشون خیلی شاکی هستند . خود من با UBER همه جا میرم. بنظرم با UBER کار کنید بهتره. یک مسیر رو من با تاکسی های زرد ۱۷ دلار رفتم و برگشت و با تاکسی UBER نصف قیمت یعنی ۹دلار اومدم.

موفق باشید
کیس نامبر : **2015AS57**مصاحبه : JUNE 25 ابوظبی
دو نفر یکضرب - خودم کلیرنس**اپدیتها : 4 جولای و 22 جولایمقصد : ایالت DELAWARE - نیوآرک** آپ کلیر: 22 جولای شبدریافت ایمیل ویزا : 23 جولای تحویل پاس به سفارت: 27 جولای**دریافت ویزا :  30جولای.ورود به امریکا : 9 دسامبر 2015**فرودگاه : واشنگتن دی سی.افتتاح حساب بانکی : 11 دسامبر** درخواست پاس سفید :12دسامبر**  انگشت نگاری : 6 ژانویه 2016.دریافت سوشیال نامبر : 17 دسامبر**دریافت گرین کارتها : 4 فوریه 2016 دریافت پاس سفید : 2016/April/1 ....ورود مجدد March /19/2018 دالاس تگزاس
تشکر کنندگان: Rira_1982 ، aaraam ، samane1363 ، A2000 ، miyu
[quote uid=62512 name="Sam2014" post=695085 timestamp=1456164988][quote uid=73926 name="joybar" post=694670 timestamp=1455929264][quote uid=72254 name="kyakourosh" post=694614 timestamp=1455900588]سلام <br />
١-جهت اجاره ماشين براي شما كه احتمالاً كرديت كارت نداريد بهترين راه جهت جلوگيري از هدر رفتن انرژي تون اجاره از همون فرودگاه با ارائه بليط هست ولي مطمئن نيستم بتوني بگيري <br />
٢- اگر بخواي حضوري چند نَفَر را ببينيد شايد بتوانيد در والمارت پلينو و يا جاهاي ديگه چند نفري را پيدا كنيد و با وأنها صحبت كنيد <br />
٣-نميشه گفت بدون دردسر توصيه اول من اين هست عليرغم اينكه مطمئن هستم رانندگي براي شما راحت هست به DMV مراجعه كنيد و يك هند بوك بگيريد و علايم را بخوانيد براي خودتون و با بعضي از مقررات اينجا آشنا بشويد و دوم اينكه اينجا رانندگي با جي پي آس هم يك مقداري اشنايي با قوانين را لازم داره چون نميتوانيد يك دفعه لاين را عوض كنيد و بعضي وقتا جي پي آس با تاخير به شما مسير را ميدهد كه اگر در ازدراه باشيد يعني اينكه ممكن است ٢٠ مايل اضافه برويد و سوم اينكه اينجا پليس كمين ميكند و با كوچكترين تخطي از سرعت يا اشتباه تيكت دريافت ميكنيد بايد مراقب باشيد و اول با شرايط اينجا آشنا شويد<br />
٣- بله خيلي ها اب دالاس را ميخورند ولي خيلي هم از اب تصفيه استفاده ميكنند <br />
دو توصيه خيلي مهم ديگر اينكه <br />
١- حساب بانكي بازكنيد ترجيحاً در ولز فارگو چون بقيه بانكها براحتي نميپذيرند  <br />
٢- نزديكترين دفتر سوشال سكيورتي را پيدا كنيد و پيگير كارت خودتون باشيد <br />
موفق باشيد[/quote]<br />
دوست عزیز در تکمیل توصیه های کورش .من هم توصیه اکید میکنم برای رانندگی عجله نکن .هر چند رفت امد سخت باشد . شما اولین کارت باید باز کردن حساب بانکی و گرفتن دبیت کارت باشد و برای شما اولین استفاده میتواند اشتراک  لیفت یا اوبر باشد جهت رفت وامد اولیه . چون اپلیکشن ایت دوتا تاکسی نیز تا کردیت کارت یا دبیت کارت معرفی نکنی قابل استفاده نیست.<br />
در ضمن بنظر من رنت کار بدون کردیت کارت یا دبیت کارت غیر ممکن است.و تازه نداشتن گواهینامه ایالتی نیز  مزیت علت است.<br />
موفق باشی<br />
<br />

کیس نامبر: 2015AS6XXX>سفارت: ابوظبی> ارسال فرم ها: 27 می> کارنت:10می> مصاحبه : july> کلیر: نیمه اول سپتامبر| تعداد اعضای کیس: 3 نفر || مقصد : تگزاس
تشکر کنندگان:
سلام بر دوستان گرامی .من وقتی مصاحبم تمام شد سریع ایران و خانواده رو برای پرداخت 165 دلار مطلع کردم اما اتفاقاتی پیش امد که من بعد 5 ماه ورود به امریکا متوجه شدم پول واریز نشده و البته تغییر ادرس هم داشتم که وقتی به افیسر گفتم گفت فردا بعد از ساعت 4 عصر در سایت ادرس را عوض کن و من همینکاررا کردم فرمAR_11.اما وقتی متوجه شدم 165 واریز نشده از استرس در حد مرگ افتادم و بعد 17 روز از تاریخ ورودم واریز کردم و مجددا بعد از ان ادرس را برای محکم کاری عوض کردم حالا با یان دسته گلهایی که ب آب دادم البته بی گناه .کی فکر میکنید این نامه سبز دستم برسه توی ساست زده 2 ماه بعد از واریز پول اگر نیومد پیگیر شو و اکانتم ساختم که فقط IOEو شماره فورم نشان میده و از لست اپدیت خبری نیست.لطفا کمک کنید از استرس لبریزم.اگر جایی از کارم میلنگه لطفا بازگو کنید.ایا در سایت که اکانتم هست باید چیزی بیاد که نمیاد بگید.ممنونم ممنونم
کیس:؟؟68 ارسال فرم:24th june مصاحبه:آنکارا
تشکر کنندگان:
(2016-02-23 ساعت 08:27)P.E نوشته:  سلام بر دوستان گرامی .من وقتی مصاحبم تمام شد سریع ایران و خانواده رو برای پرداخت 165 دلار مطلع کردم اما اتفاقاتی پیش امد که من بعد 5 ماه ورود به آمریکا متوجه شدم پول واریز نشده و البته تغییر ادرس هم داشتم که وقتی به افیسر گفتم گفت فردا بعد از ساعت 4 عصر در سایت ادرس را عوض کن و من همینکاررا کردم فرمAR_11.اما وقتی متوجه شدم 165 واریز نشده از استرس در حد مرگ افتادم و بعد 17 روز از تاریخ ورودم واریز کردم و مجددا بعد از ان ادرس را برای محکم کاری عوض کردم حالا با یان دسته گلهایی که ب آب دادم البته بی گناه .کی فکر میکنید این نامه سبز دستم برسه توی ساست زده 2 ماه بعد از واریز پول اگر نیومد پیگیر شو و اکانتم ساختم که فقط IOEو شماره فورم نشان میده و از لست اپدیت خبری نیست.لطفا کمک کنید از استرس لبریزم.اگر جایی از کارم میلنگه لطفا بازگو کنید.ایا در سایت که اکانتم هست باید چیزی بیاد که نمیاد بگید.ممنونم ممنونم

سلام ‎‎

‎‎جهت اطلاع همه دوستان که منتظر صدور گرین کارت هستند و در ضمن شماره رسید دارند. اگه نتیجه جستجوی شما این پیغام زیر باشد منتظر کارتتون باشید و احتمالا بین ۳ تا ۵ روز بعدش چشمتون به به دیدن کارت روشن خواهد شد‎.‎

‎‎در ضمن اگر شماره رسید ندارید با مراجعه حضوری به ‎USCIS‎ منطقه تون میتوانید اون رو دریافت کنید. البته حتما قبلش انلاین وقت بگیرید‎.‎

‎‎و اما پیام‎:‎

‎Validation Error(s)‎
‎You must correct the following error(s) before proceeding:‎

User-Defined Error‎

همچنین بعد از دیدن این پیام ۲-۳ روز بعدش بعد از وارد کردن شماره رسیدتون جزییات و مراحل ارسال و شماره رسید اداره پست مربوطه رو مشاهده خواهید کرد
WinkBig Grin
تشکر کنندگان: P.E
(2016-02-23 ساعت 08:27)P.E نوشته:  سلام بر دوستان گرامی .من وقتی مصاحبم تمام شد سریع ایران و خانواده رو برای پرداخت 165 دلار مطلع کردم اما اتفاقاتی پیش امد که من بعد 5 ماه ورود به آمریکا متوجه شدم پول واریز نشده و البته تغییر ادرس هم داشتم که وقتی به افیسر گفتم گفت فردا بعد از ساعت 4 عصر در سایت ادرس را عوض کن و من همینکاررا کردم فرمAR_11.اما وقتی متوجه شدم 165 واریز نشده از استرس در حد مرگ افتادم و بعد 17 روز از تاریخ ورودم واریز کردم و مجددا بعد از ان ادرس را برای محکم کاری عوض کردم حالا با یان دسته گلهایی که ب آب دادم البته بی گناه .کی فکر میکنید این نامه سبز دستم برسه توی ساست زده 2 ماه بعد از واریز پول اگر نیومد پیگیر شو و اکانتم ساختم که فقط IOEو شماره فورم نشان میده و از لست اپدیت خبری نیست.لطفا کمک کنید از استرس لبریزم.اگر جایی از کارم میلنگه لطفا بازگو کنید.ایا در سایت که اکانتم هست باید چیزی بیاد که نمیاد بگید.ممنونم ممنونم
سلام دوست عزیز
از بابت شناخته نشدن شماره IOE در سایت اصلا نگران نباش من همین مشکل رو عیناداشتم و پیگیر شدم گفتن همه چیز OK هستش و دو ماه صبر کن . دقیقا تا روزی که گرین کارتتون پست میشه همین پیام خطا یا شناخته نشدن از طرف سایت رو به شما میده و دقیقا دوماهه گرین کارت ما رسید . نگران نباش
موفق باشید
کیس نامبر : **2015AS57**مصاحبه : JUNE 25 ابوظبی
دو نفر یکضرب - خودم کلیرنس**اپدیتها : 4 جولای و 22 جولایمقصد : ایالت DELAWARE - نیوآرک** آپ کلیر: 22 جولای شبدریافت ایمیل ویزا : 23 جولای تحویل پاس به سفارت: 27 جولای**دریافت ویزا :  30جولای.ورود به امریکا : 9 دسامبر 2015**فرودگاه : واشنگتن دی سی.افتتاح حساب بانکی : 11 دسامبر** درخواست پاس سفید :12دسامبر**  انگشت نگاری : 6 ژانویه 2016.دریافت سوشیال نامبر : 17 دسامبر**دریافت گرین کارتها : 4 فوریه 2016 دریافت پاس سفید : 2016/April/1 ....ورود مجدد March /19/2018 دالاس تگزاس
تشکر کنندگان:

دوست عزيز
أصلاً نگران نباش مشكل خاصي نيست و فقط بايد مرتب پيگيري كني و اگر تونستي و خيلي نگران هستيد وقت حضوري بگير برو دفتر ايميگريشن تا برات چك كنند ببينيد وضعيت چطوره
درود بر دوستان ارجمند
این پست را برای کسانی که مثل بنده فرزند 13 ساله در آستانه 14 سال دارند ( البته فرزند من یه 20 روزه که 14 سالش تمام شده است )می گذارم چون خیلی مهمه. توجه کنید :
می دانید که تمام افراد زیر 14 سال که گرین کارت دریافت می کنند نه انگشت نگاری میشوند و نه امضا دارند. ولی قانون می گوید که اگر این فرد به سن 14 سال تمام رسید باید اطلاعاتش به روز رسانی شود = انگشت نگاری + امضا و باید از طریق فرم I-90 اقدام و درخواست تعویض گرین کارت را داشته باشد . در کل دو حالت پیش می آید :
1- فرد به سن 14 سال تمام رسیده و گرین کارت تا بعد از 16 سالگی تمام اعتبار دارد .هزینه 85 دلار انگشت نگاری.
2- فرد به سن 14 سالگی تمام رسیده و گرین کارت تا قبل از سن 16 سالگی تمام اعتبار دارد .هزینه ها 360 دلار فایلینگ و 85 دلار انگشت نگاری جمعاً 445 دلار.
مهم : درخواست خود را تا یکماه پس از این تاریخ ثبت کنید در غیر اینصورت گرین کار منقضی می شود و باید برای تعویض دلیل انقضا را در فرم ذکر کنید.
پس دوستانی که فرزند نزدیک به 14 سال دارند به موقع اقدام کنند و دوستانی که از این مهلت گذشته اند هم پیگیری کنند تا مشکلی برایشان پیش نیاید چون پروسه اش زمانبر است .
موفق و تندرست باشید.
2014AS47XX ــ ساکنDFW  
هر وقت خواستی در مورد دیگران قضاوت کنی؛آروم تو دلت بگو: مگه من خودم کیم؟
تشکر کنندگان: aaraam ، Rira_1982 ، Hopeman ، samane1363
دوستان بالاخره به من رسیپت نامبر دادند به آدرسم نامه ای فرستادند حاوی مشخصات و رسیپت نامبرم
کیس: 2015AS000043XX
،مشاهده قبولی: 16 JUNE،ارسال فرم260: 31 JULY،کارنت: 9 FEBRUARY،نامه دوم: FEBRUARY 24،مصاحبه:APRIL 14ابوظبی،افراد کیس:دو نفر
کلیر: 17می نفر اصلی
نامه کلیری همسرم:20سپتامبر
کلیر همسرم(سربازی س):30سپتامبر
اولین ورود:8اکتبر-لس آنجلس
ارسال مدارک پاس سفید:13اکتبر
ایمیل تایید:16اکتبر
دریافت نامه اول:21اکتبر
دریافت نامه دوم:5 نوامبر
انگشت نگاری:16 نوامبر وقت تعیین شده(9 نوامبر انگشت نگاری شدیم)
گرین کارت همسرم:15نوامبر 2015
برگشت: 16 نوامبر
گرین کارت خودم:14 می 2016
کار خوبه خدا درست کنه...تسلیم تسلیم
تشکر کنندگان:
(2016-02-23 ساعت 13:24)samane1363 نوشته:  دوستان بالاخره به من رسیپت نامبر دادند به آدرسم نامه ای فرستادند حاوی مشخصات و رسیپت نامبرم
به کجا ایمیل زدید؟برای من نفرستادن

فرستاده شده از C6602ِ من با Tapatalk
تشکر کنندگان:
(2016-02-23 ساعت 10:13)mfarazz نوشته:  
سلام دوست عزیز
از بابت شناخته نشدن شماره IOE در سایت اصلا نگران نباش من همین مشکل رو عیناداشتم و پیگیر شدم گفتن همه چیز OK هستش و دو ماه صبر کن . دقیقا تا روزی که گرین کارتتون پست میشه همین پیام خطا یا شناخته نشدن از طرف سایت رو به شما میده و دقیقا دوماهه گرین کارت ما رسید . نگران نباش
موفق باشید

سلام

شماره IOE منم سایت نمیشناسه و ارور می ده نزدیک3 ماه هست امریکا هستم هم نگران هستم و هم خسته از پیگیریهای مکرر نمی دونم واقعا چکار کنم تماس می گیرم میگن صبر کن . ایا فایده ای داره وقت سفارت بگیرم برم البته ایالت دیگه هست از من دور هست. مبلغ پرداختی فقط 165$ هست ایا وقتی امریکا هستم برای دریافت گرین کارت مبلغ دیگه ای لازم هست ؟
(2016-02-23 ساعت 10:07)Alireza1347 نوشته:  

سلام  ‎‎

‎‎جهت اطلاع همه دوستان که منتظر صدور گرین کارت هستند و در ضمن شماره رسید دارند. اگه نتیجه جستجوی شما این  پیغام زیر باشد  منتظر کارتتون باشید و احتمالا بین ۳ تا ۵ روز بعدش چشمتون به به دیدن کارت روشن خواهد شد‎.‎

‎‎در ضمن اگر شماره رسید ندارید با مراجعه حضوری به ‎USCIS‎ منطقه تون میتوانید اون رو دریافت کنید. البته حتما قبلش انلاین وقت بگیرید‎.‎

‎‎و اما پیام‎:‎

‎Validation Error(s)‎
‎You must correct the following error(s) before proceeding:‎

User-Defined Error‎

همچنین بعد از دیدن این پیام ۲-۳ روز بعدش بعد از وارد کردن شماره رسیدتون جزییات و مراحل ارسال و شماره رسید اداره پست مربوطه رو مشاهده خواهید کرد

سلام.ممنونم.اصلا اروره خاصی نمیده رسپیت نامبر رو وقتی وارد میکنم میگه از تاریخ واریزتان 2 ماه صبر کنید اگر گرین کارت ارسال نشد ب ما اطلاع بدید و قبلش هم تایید میکنه که پول ئاریز شده به دست ما رسیده تو اکانتی هم که ساختم فقط رسپیت نامبر.شماره فرم و ایمیل و مسیج رو میزنه و از اخرین اپدیت خبری نیست ایا کاره خاصی باید بکنم ؟ من ادرسمم عوض کردم در ضمن و اطلاع بهشون دادم دو بار از طریق فرم AR_11
تشکر کنندگان:
(2016-02-23 ساعت 10:20)kyakourosh نوشته:  

دوست عزيز
أصلاً نگران نباش مشكل خاصي نيست و فقط بايد مرتب پيگيري كني و اگر تونستي و خيلي نگران هستيد وقت حضوري بگير برو دفتر ايميگريشن تا برات چك كنند ببينيد وضعيت چطوره

سلام.ممنونم .کدوم قسمت باید وقت حضوری بگیرم.اکر برم مشکله خاصی پیش نمیاد ؟
تشکر کنندگان:
(2016-02-23 ساعت 13:39)rose119 نوشته:  
(2016-02-23 ساعت 10:13)mfarazz نوشته:  
سلام دوست عزیز
موفق باشید

سلام

شماره IOE منم سایت نمیشناسه و ارور می ده نزدیک3 ماه هست آمریکا هستم هم نگران هستم و هم خسته از پیگیریهای مکرر نمی دونم واقعا چکار کنم تماس می گیرم میگن صبر کن . ایا فایده ای داره وقت سفارت بگیرم برم البته ایالت دیگه هست از من دور هست. مبلغ پرداختی فقط 165$ هست ایا وقتی آمریکا هستم برای دریافت گرین کارت مبلغ دیگه ای لازم هست ؟
سلام منظور از نشناختن IOE یعنی چی ؟یعنی چی میزنه در سایت؟
تشکر کنندگان:
we received your USCIS Immigrant fee payment for your Permanent Resident Card related to your immigrant visa. We will be processing the request for production of your Permanent Resident. If you do not receive your Permanent Resident Card by... please contact Customer Service at https://egov.uscis.goر . If you move, go to addresschange to give us your new address.
وقتی رسپیت نامبرمو میزنم اینو میزنه
تشکر کنندگان:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان