کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت
(2015-06-26 ساعت 09:27)hoorshid نوشته:  
(2015-06-26 ساعت 09:24)omid man نوشته:  
(2015-06-25 ساعت 01:54)APOLO5321 نوشته:  سلام به همگی
من امروز برای امتحان کتبی رانندگی اینجا وقت گرفته بودم و وقتی مدارکم را چک می کرد گفت فرم I-94 داری و من گفتم که نه و بعد مسوولش پاسپورتم را گرفت و رفت اون پشت مشتا و بعد حدود ۱۰ دقیقه اومد و گفت متاسفانه دستگاه ما نمیتونه پاسپورت شما رو به عنوان پاسپورت معتبر تشخیص بده !!!
بعد گفت اگه بخواین میتونید امروز امتجان کتبی را بدید اما برای امتحان عملی باید صبر کنید که جواب استعلامتون بیاد و معمولا ۳ تا ۴ ماه یا مورد داشتیم تا ۶ ماه !!! هم طول کشیده.
من بهش گفتم همین روزا منتظرم که گرین کارتم بیاد و اون گفت پس براتون بهتره که صبر کنید و برای هر دو مورد با همون گرین کارت اقدام کنید.

هر دم از این باغ بری می رسد! Wink

کسی این تجربه را داشته؟ دوستانی که یکی دو روز بعد از ورود برای امتحان رانندگی رفتند چه مدارکی را با خودشون بردند؟

پ.ن. من همراه پاسپورت ، SSN رو هم همراهم برده بودم.

اره عزیمال منم همین رو گفتن.هر چند هفته بعد گرین میاد
ای بابا چرا؟ کدوم استیت هستین شما؟من کالیفرنیا لس آنجلس هستم حتی با اینکه ویزا م اکسپایر شده بود چون توی ویزا دی وی ۱ ،dv1 خورده بود قبول کردن،یه ذره معطل شدم ولی بعد کارم انجام شد.

عزیز منم کالیفرنیام اناهیمم .دو سه جا رفتم.البته یک جاش بعد از کلی معطلی واسه ای دی اوکی داد حتی شمارش رو هم دادن.اما دو روز بعد که رفتم واسه امتحان گفتن پاستون رو نمیشناسه.باید گرین بیاد بعد
[color=#00BFFF][b]
کیس نمبر:2015as18/رویت قبولی:15aug/فرستادن فورم:3sep/کارنت شدن کیس:sep
تعداد افراد کیس:یک/نامه دوم:24 فوریه/مصاحبه:نیمه اول اپریل/ویزا:22 اپریل/ورود اول جون/اورنج کانتی
Tongue
تاریخ گرفتن سوشال یک هفته بعد از ورودBig Grin
گرین کارت 30 روز بعد از ورود
لیورپول نیویورک
تشکر کنندگان: بابراس ، Alex 2014
من امروز برای امتحان کتبی رانندگی اینجا وقت گرفته بودم و وقتی مدارکم را چک می کرد گفت فرم I-94 داری و من گفتم که نه و بعد مسوولش پاسپورتم را گرفت و رفت اون پشت مشتا و بعد حدود ۱۰ دقیقه اومد و گفت متاسفانه دستگاه ما نمیتونه پاسپورت شما رو به عنوان پاسپورت معتبر تشخیص بده !!!
بعد گفت اگه بخواین میتونید امروز امتجان کتبی را بدید اما برای امتحان عملی باید صبر کنید که جواب استعلامتون بیاد و معمولا ۳ تا ۴ ماه یا مورد داشتیم تا ۶ ماه !!! هم طول کشیده.
من بهش گفتم همین روزا منتظرم که گرین کارتم بیاد و اون گفت پس براتون بهتره که صبر کنید و برای هر دو مورد با همون گرین کارت اقدام کنید.

کسی این تجربه را داشته؟ دوستانی که یکی دو روز بعد از ورود برای امتحان رانندگی رفتند چه مدارکی را با خودشون بردند؟

شما هم ورودتون با ما تقریبا یکی بوده. میشه بگید از کجا میدونید که گرین کارتتون هفته آینده میاد؟

(2015-06-26 ساعت 09:36)omid man نوشته:  
(2015-06-26 ساعت 09:24)omid man نوشته:  [quote='APOLO5321' pid='628601' dateline='1435181079']

ای بابا چرا؟ کدوم استیت هستین شما؟من کالیفرنیا لس آنجلس هستم حتی با اینکه ویزا م اکسپایر شده بود چون توی ویزا دی وی ۱ ،dv1 خورده بود قبول کردن،یه ذره معطل شدم ولی بعد کارم انجام شد.

عزیز منم کالیفرنیام اناهیمم .دو سه جا رفتم.البته یک جاش بعد از کلی معطلی واسه ای دی اوکی داد حتی شمارش رو هم دادن.اما دو روز بعد که رفتم واسه امتحان گفتن پاستون رو نمیشناسه.باید گرین بیاد بعد

(2015-06-25 ساعت 09:58)APOLO5321 نوشته:  
(2015-06-25 ساعت 08:30)behdadK نوشته:  

امان از آدم های ناشی! شانس شما یکیش افتاد به شما.
یک شعبه دیگه DMV تشریف ببرید و اونجا اقدام کنید. فرم I-94 مربوط به غیر مهاجرتی هاست که شامل حال شما نمیشه البته اگر میدونستید شاید میتونستید قانعش کنید (هر چند به حدی پرت بوده طرف که احتمال شیرفهم شدنش بسیار کم بود!)
ویزایی که داخل پاستون هست و مهر خورده تا یکسال جایگزین قطعی گرین کارت هست و هر جا که گرین کارت لازمه همون ویزا به همون شکل عمل میکنه.

خیلی از راهنمایی تون ممنونم.
ایشالله یه dmv دیگه رو امتحان می کنم و خبرش رو اینجا میذارم.

منم لس آنجلسم. امروز رفتم یه DMV دیگه و وقتی برای ID پاسپورتم رو دادم . دوباره ازم فرم I94 خواستند و منم به توصیه دوست گرامی - بهداد- گفتم اون مربوط به عیر مهاجرتی هاست من ویزای مهاجرت تو پاسم هست و بعد انگار این یه روال اداریشون هست که باید صفحه اول پاسپورت رو اسکن و تایید کنند و جزو مدارکشون بذارند و این بار من کاملا مانیتورهاشون را می دیدم. عکس صفحه اول پاسپورتم را روی مانیتور می دیدم و بعد چند ثانیه یه ضربدر قرمز کنارش میامد.
این کار را با چندین دستگاه و برای 7 تا 8 بار هم خودش و هم دو سه تا از همکاراش انجام دادند و هر بار نتیجه همین ضربدر قرمز بود!
و بهم گفت که دستگاه معتبر بودن پاسپورت شما رو تایید نمی کنه و ما باید استعلام بگیریم و حداقل 60 روز (حالا دیروزی می گفت 3-4 ماه به بالا) طول می کشه. ازش پرسیدم چرا دستگاه این رو میگه در حالیکه سفارت مهر ویزا رو توی همین پاس زده؟ گفت: نمی دونم . دستگاه ما این رو میگه و ما این مورد رو برای بعضی از آدما که ویزاشون در کشور دیگه چاپ شده داشتیم. احتمالا به نوع چاپ ویزاتون مربوط میشه.

و حالا بااااز من منتظرم که هرچه زودتر گرین کارت برسه.
راه سریع تری هم هست عایا؟!
ابوظبی،هفته دوم دسامبر،آخرین آپدیت همسرم: 22 آپریل
نصفه و نیمه

گر نگهدار من آن است که من می دانم ،شیشه را در بغل سنگ نگه می دارد.
تشکر کنندگان: Mahboy ، بابراس ، Memolk ، jupiterx ، Alex 2014
(2015-06-26 ساعت 10:12)APOLO5321 نوشته:  

شما هم ورودتون با ما تقریبا یکی بوده. میشه بگید از کجا میدونید که گرین کارتتون هفته آینده میاد؟

(2015-06-26 ساعت 09:36)omid man نوشته:  
(2015-06-26 ساعت 09:24)omid man نوشته:  [quote='APOLO5321' pid='628601' dateline='1435181079']

(2015-06-25 ساعت 09:58)APOLO5321 نوشته:  
(2015-06-25 ساعت 08:30)behdadK نوشته:  

امان از آدم های ناشی! شانس شما یکیش افتاد به شما.
یک شعبه دیگه DMV تشریف ببرید و اونجا اقدام کنید. فرم I-94 مربوط به غیر مهاجرتی هاست که شامل حال شما نمیشه البته اگر میدونستید شاید میتونستید قانعش کنید (هر چند به حدی پرت بوده طرف که احتمال شیرفهم شدنش بسیار کم بود!)
ویزایی که داخل پاستون هست و مهر خورده تا یکسال جایگزین قطعی گرین کارت هست و هر جا که گرین کارت لازمه همون ویزا به همون شکل عمل میکنه.

خیلی از راهنمایی تون ممنونم.
ایشالله یه dmv دیگه رو امتحان می کنم و خبرش رو اینجا میذارم.

منم لس آنجلسم. امروز رفتم یه DMV دیگه و وقتی برای ID پاسپورتم رو دادم . دوباره ازم فرم I94 خواستند و منم به توصیه دوست گرامی - بهداد- گفتم اون مربوط به عیر مهاجرتی هاست من ویزای مهاجرت تو پاسم هست و بعد انگار این یه روال اداریشون هست که باید صفحه اول پاسپورت رو اسکن و تایید کنند و جزو مدارکشون بذارند و این بار من کاملا مانیتورهاشون را می دیدم. عکس صفحه اول پاسپورتم را روی مانیتور می دیدم و بعد چند ثانیه یه ضربدر قرمز کنارش میامد.
این کار را با چندین دستگاه و برای ۷ تا ۸ بار هم خودش و هم دو سه تا از همکاراش انجام دادند و هر بار نتیجه همین ضربدر قرمز بود!
و بهم گفت که دستگاه معتبر بودن پاسپورت شما رو تایید نمی کنه و ما باید استعلام بگیریم و حداقل 60 روز (حالا دیروزی می گفت ۳-۴ ماه به بالا) طول می کشه. ازش پرسیدم چرا دستگاه این رو میگه در حالیکه سفارت مهر ویزا رو توی همین پاس زده؟ گفت: نمی دونم . دستگاه ما این رو میگه و ما این مورد رو برای بعضی از آدما که ویزاشون در کشور دیگه چاپ شده داشتیم. احتمالا به نوع چاپ ویزاتون مربوط میشه.

و حالا بااااز من منتظرم که هرچه زودتر گرین کارت برسه.
راه سریع تری هم هست عایا؟!

از یک لحاظ خوبه که نشد چون اونجوریک سال اعتبارش رو میزدن اما گرین بیاد مدت اعتبار بیشتر میزنند هفته دیگه گرینم بیاد باز مزاحمشون میشم ههههههههه
[color=#00BFFF][b]
تعداد افراد کیس:یک/نامه دوم:24 فوریه/مصاحبه:نیمه اول اپریل/ویزا:22 اپریل/ورود اول جون/اورنج کانتی
Tongue
لیورپول نیویورک
تشکر کنندگان: sarasara1 ، APOLO5321 ، بابراس ، Memolk ، Alex 2014
(2015-06-26 ساعت 01:48)aghamilad نوشته:  
(2015-06-26 ساعت 01:11)ali3875 نوشته:  
(2015-06-26 ساعت 00:04)aghamilad نوشته:  سلام دوستان من دیروز برگشتم ایران و خدارا شکر تو 45 روز تونستم تمام کارام را انجام بدم
انشالله وقتی کارای اینجا را روبراه کردم یه سفرنامه خوب و کامل مینویسم
رسيدن بخير ميلاد جانSmile به سلامتي
خدا رو شكر كارات انجام شد منم امروز پاس سفيدم با پست رسيد Smile
ممنون علی اقا
به سلامتی چقدر زود . کلا خدا را شکر کارای پاس سفیدتون خوب بود
راستی مستقیم از آمریکا به ایران پست کردید؟ با چه پستی و چند روزه رسید؟

علي اقا اين سوال منم هست كلا روند پاس سفيد چقدر طول كشيده و چه مراحلي داره يه خورده بيشتر توضيح بدين ممنون ميشيم بايد بمونيم پاسو بگيريم يا ميشه فرستاد به ايران؟
شماره كيس :2015AS3XXX ; تعداد : 3=1-4 نفرSad ; سفارت : آنكارا / ابوظبي kcc ; رؤيت قبولي : 8 مه 2014 ; ارسال فرمها : 22 آگوست 2014 ; كارنت : 11 ژانويه 2014 ; نامه دوم : 23 ژانويه ; مصاحبه : 9 مارچ ; كلير : بزودي ; مقصد : آتلانتا
آپديت 23و26 جولاي سايت CEAC
كلير 26 جولاي2015 با ايميل و تماس با شماره همراه ايرانمBig Grin
آپديت 30 جولاي هر سه نفر سايت CEAC
ايشيود هر سه نفر 2 آگوست
ورود به امریکا 17 اگوست 2015
دریافت سوشیال نامبر 24 اگوست
دريافت گرين كارت خودم21 سپتامبر بقيه 23 و 25 سپتامبر

تشکر کنندگان: ali3875 ، Mahboy ، بابراس ، Alex 2014
سلام عزیزان کسی جواب سوال منو نمیده . خیلی برام حیاتی و مهمه . آقارضا . اقا بهداد کجایین به دادم برسید Big Grin تو صفحه 84 سوالم رو پرسیدم
تشکر کنندگان: p00ya2001 ، بابراس ، Alex 2014
عزیز تو سایت الیس شماره ای رو به شما داده که اگر اون رو تو قسمت پایین همون سایت دو مین مورد نوشته چک کیستون بعد از باز شدن چک کنید و کیستون رو بشناسه یک هفته بعدش گرین دستتونه که معمولا 25 روز بعد ورودتون کیستون رو میشناسه
[color=#00BFFF][b]
Tongue
لیورپول نیویورک
(2015-06-26 ساعت 11:04)Andisheh 1394 نوشته:  سلام عزیزان کسی جواب سوال منو نمیده . خیلی برام حیاتی و مهمه . آقارضا . اقا بهداد کجایین به دادم برسید Big Grin تو صفحه 84 سوالم رو پرسیدم

دوست عزيز تا جايي كه من ميدونم ترجمه شناسنامه خيلي اونجا بدرد نميخوره پاسپورت و مهم تر از اون گواهينامه رانندگي كه امريكا گرفته باشين يكي از مهمترين مدارك شناسايي هست كه اونجا نياز ميشه
ممكنه بعضي جاها ندرتا نياز به ترجمه شناسنامه بشه
در مورد تحصيل فرزندان دوستان ميگفتن ترجمه مدارك تحصيلي تا پيش از ديپلم ممكنه واسه ادامه تحصيل لازم بشه ولي در مقاطع دبستان و حتي كلاس هاي 7 و 8 بر اساس سن بچه و تستي كه ميگيرن گريدشو تعيين ميكنن و علاوه بر اون كلاس هاي زبان بايد برن موفق باشينSmile
شماره كيس :2015AS3XXX ; تعداد : 3=1-4 نفرSad ; سفارت : آنكارا / ابوظبي kcc ; رؤيت قبولي : 8 مه 2014 ; ارسال فرمها : 22 آگوست 2014 ; كارنت : 11 ژانويه 2014 ; نامه دوم : 23 ژانويه ; مصاحبه : 9 مارچ ; كلير : بزودي ; مقصد : آتلانتا
ايشيود هر سه نفر 2 آگوست

تشکر کنندگان: Mahboy ، بابراس ، Alex 2014
(2015-06-26 ساعت 11:21)p00ya2001 نوشته:  
(2015-06-26 ساعت 11:04)Andisheh 1394 نوشته:  سلام عزیزان کسی جواب سوال منو نمیده . خیلی برام حیاتی و مهمه . آقارضا . اقا بهداد کجایین به دادم برسید Big Grin تو صفحه 84 سوالم رو پرسیدم

دوست عزيز تا جايي كه من ميدونم ترجمه شناسنامه خيلي اونجا بدرد نميخوره پاسپورت و مهم تر از اون گواهينامه رانندگي كه امريكا گرفته باشين يكي از مهمترين مدارك شناسايي هست كه اونجا نياز ميشه
ممكنه بعضي جاها ندرتا نياز به ترجمه شناسنامه بشه
در مورد تحصيل فرزندان دوستان ميگفتن ترجمه مدارك تحصيلي تا پيش از ديپلم ممكنه واسه ادامه تحصيل لازم بشه ولي در مقاطع دبستان و حتي كلاس هاي ۷ و ۸ بر اساس سن بچه و تستي كه ميگيرن گريدشو تعيين ميكنن و علاوه بر اون كلاس هاي زبان بايد برن موفق باشينSmile

البته یکی از دوستانم چون تو گرینش مشکل پیش اومده بود در قسمت مشخصات مدارک شناسایی و ترجمه شون را خواستن
[color=#00BFFF][b]
Tongue
لیورپول نیویورک
تشکر کنندگان: p00ya2001 ، Alex 2014
(2015-06-26 ساعت 10:44)p00ya2001 نوشته:  
(2015-06-26 ساعت 01:48)aghamilad نوشته:  
(2015-06-26 ساعت 01:11)ali3875 نوشته:  
(2015-06-26 ساعت 00:04)aghamilad نوشته:  سلام دوستان من دیروز برگشتم ایران و خدارا شکر تو 45 روز تونستم تمام کارام را انجام بدم
انشالله وقتی کارای اینجا را روبراه کردم یه سفرنامه خوب و کامل مینویسم
رسيدن بخير ميلاد جانSmile به سلامتي
خدا رو شكر كارات انجام شد منم امروز پاس سفيدم با پست رسيد Smile
ممنون علی اقا
به سلامتی چقدر زود . کلا خدا را شکر کارای پاس سفیدتون خوب بود
راستی مستقیم از آمریکا به ایران پست کردید؟ با چه پستی و چند روزه رسید؟

علي اقا اين سوال منم هست كلا روند پاس سفيد چقدر طول كشيده و چه مراحلي داره يه خورده بيشتر توضيح بدين ممنون ميشيم بايد بمونيم پاسو بگيريم يا ميشه فرستاد به ايران؟

دوست عزیز من 10 اپریل مدارکو پست کردم 20 آپریل نامه انگشت نگاری اومد 30 آپریل رفتم انگشت نگاری و 7 روز بعدش از امریکا خارج شدم
شما بعد از انگشت ناگاری میتونی خارج بشی و پاسپورت میاد به آدرسی که دادی
23 جون هم در حالی که من ایران هستم پاس سفید با پست به آدرس یو اس رسید
Case Number: 2014AS1xxx/Interview20 NOV/Embassy:Ankara/AP
کلیرJun 9/دریافت ویزا Jul 7
ورود به امریکا بار اول 2 SEP- بار دوم 8 APR
CLAERANCE 201 Days
دریافت گرین کارت 32 روز بعد از ورود به امریکا
دریافت SSN هشت روز بعد از ورود
San Jose-CA

تشکر کنندگان: shadi79 ، Mahboy ، sarasara1 ، بابراس ، jupiterx ، Alex 2014
ممنون پویا جان ما ترجمه ها رو که میبریم منظورم این بود که باید مهر دادگستری بخوره یا نه؟ پس مدارک تحصیلی بچه ها رو ترجمه نکنم ؟Tongue
تشکر کنندگان: Alex 2014
دوستمون اميد هم در مورد ترجمه يه چيزايي گفت " البته یکی از دوستانم چون تو گرینش مشکل پیش اومده بود در قسمت مشخصات مدارک شناسایی و ترجمه شون را خواستن "
فكر نميكنم نياز باشه فقط واسه ادامه تحصيل مدارك ديپلم و ليسانس و غيره بايد به تاييد دادگستري برسه
ايشيود هر سه نفر 2 آگوست

دوستان عزیز ممکنه آدرس یکی دوتا DMVکه تو لس آنجلس نزدیک downtown یاkoreatown را برای من بنویسید من فقط برای I'd میخواهم برم ممنونم
کیس نامبر-دوهزاروششصدو...تعداد نفرات 2نفر-تاریخ رویت قبولی 1 می-فرستادن فرمها 22 جولای تاریخ کارنت سپتامبر-نامه دوم ۱۲ دسامبر محل مصاحبه ایروان-تاریخ مصاحبه هفته دوم فوریه خودم یکضرب همسرم ap و بالاخره شوهرم بعد از ۸۰ روز کلیر شد.مقصد لس آنجلس،من از چیزی نمیترسم برای هر تغییری آماده ام
سلام سلام .... بالاخره وارد این تایپیک شدم !!!! اوه ه ه ه
2015as9xx
محل مصاحبه : آنکارا
تاریخ روئیت قبولی خودم : بعد 3 ماه
تاریخ روئیت فبولی همسرم : هوراا
محل اقامت : یه جای گرررررم
منم بلیت رفت و برگشت 40 روزه گرفتم و بزودی میرم که کارای مهاجرتی رو انجام بدم و برگردم انشااله 6ماهه کارای نیمه تموم ایران رو به سرانجام برسونم و با برنامه ریزی بهتری راهی ایالات متحده بشم، ولی موندم به فامیل و دوست و آشنا چی بگم، فقط خانواده خودم و فامیلی که ام ریکا دارم تو این مدت 1سال و چندماهه در جریان کارهام و در نهایت گرفتن ویزا بودن، این موضوع باعث شد آرامش بیشتری داشته باشم تو همه مراحل، کاش میشد الانم بی سر و صدا گذاشت و رفت، ولی متاسفانه نمیشه...
كيس نامبر: ***5 2015as تعداد افراد كيس:1 ارسال فرم :30اکتبر2014 کارنت: می نامه دوم: 24 آپریل مصاحبه: 2 جون سفارت: آنکارا دريافت ويزا: خدا رو شکر یکضرب Smile اولين ورود به آم ريكا:16 جولاي واشنكتن دي سي؛ دريافت سوشيال :20جولاي وضعيت closed در سايت اليس: 25Aug؛ دريافت كرين كارت: 26Aug
تشکر کنندگان: p00ya2001 ، Mahboy ، sarasara1 ، laleht ، rbrb-2015 ، r.bazargan ، farrokh33 ، ریحانا ، mohammadg846 ، Memolk ، jupiterx ، Alex 2014
(2015-06-26 ساعت 12:40)fati.d نوشته:  منم بلیت رفت و برگشت 40 روزه گرفتم و بزودی میرم که کارای مهاجرتی رو انجام بدم و برگردم انشااله ۶ماهه کارای نیمه تموم ایران رو به سرانجام برسونم و با برنامه ریزی بهتری راهی ایالات متحده بشم، ولی موندم به فامیل و دوست و آشنا چی بگم، فقط خانواده خودم و فامیلی که ام ریکا دارم تو این مدت ۱سال و چندماهه در جریان کارهام و در نهایت گرفتن ویزا بودن، این موضوع باعث شد آرامش بیشتری داشته باشم تو همه مراحل، کاش میشد الانم بی سر و صدا گذاشت و رفت، ولی متاسفانه نمیشه...

بسلامتي
منتظر تجربيات گرانبهاتون هستيمSmile
ايشيود هر سه نفر 2 آگوست

تشکر کنندگان: fati.d ، r.bazargan ، farrokh33 ، ریحانا ، بابراس ، mohammadg846 ، Memolk ، Alex 2014

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان