کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت
(2015-06-27 ساعت 11:47)reza.aa نوشته:  
(2015-06-27 ساعت 11:31)h_researcher نوشته:  اگر چند روز(۵-۴ روز) قبل از پایان مهلت مدیکال به یو اس ورود داشته باشیم مشکلی پیش میاد؟؟؟

نه .

ولی اگه امکانش هست زودتر برید . این سفر امروز نشد یه ماه دیگه میرم نیست . اگه تو همون ۴-۵ روز به هر دلیلی نتونید برید ؟؟؟

با توجه به اینکه هنوز کلیر نشدم و حدود 35 روز تا اتمام اعتبار مدیکال مونده، گفتم اگه دم آخر ویزا اکی بشه جمع کنم برم.
در این خصوص واقعا نباید کار امروز را به فردا سپرد،تا تنور داغه باید خمیر رو چسبوند...
2015 ایروان-مصاحبه هفته اول فوریه-آخرین آپدیت1 اکتبر 2015 !!!
تشکر کنندگان: p00ya2001 ، farrokh33 ، r.bazargan ، ریحانا ، بابراس ، Alex 2014
(2015-06-27 ساعت 13:46)h_researcher نوشته:  
(2015-06-27 ساعت 11:47)reza.aa نوشته:  
(2015-06-27 ساعت 11:31)h_researcher نوشته:  اگر چند روز(۵-۴ روز) قبل از پایان مهلت مدیکال به یو اس ورود داشته باشیم مشکلی پیش میاد؟؟؟

نه .

ولی اگه امکانش هست زودتر برید . این سفر امروز نشد یه ماه دیگه میرم نیست . اگه تو همون ۴-۵ روز به هر دلیلی نتونید برید ؟؟؟

با توجه به اینکه هنوز کلیر نشدم و حدود 35 روز تا اتمام اعتبار مدیکال مونده، گفتم اگه دم آخر ویزا اکی بشه جمع کنم برم.
در این خصوص واقعا نباید کار امروز را به فردا سپرد،تا تنور داغه باید خمیر رو چسبوند...
در چنین شرایطی معمولا سفارت از شما تمدید مدیکال میخواد
معمولا از یک ماه مونده به پایان مدیکال متن کلیرنس توام با درخواست مدیکال جدید هست
كيس نامبر:2015AS1xxx---سفارت:ابوظبي--- تاريخ مصاحبه: ٣١ مارچ --- وضعيت : خودم و پسرم كلير پس از ٢١ روز - همسرم کلیر پس از ٤٧ روز --- ورود به ينگه دنيا : جولاى --- دريافت سوشيال نامبر خودم و پسرم ٦ روز بعد و همسرم ٢٠ روز بعد --- دريافت گرين كارت ٤٣ روز بعد از ورود
تشکر کنندگان: Aghaman ، ed2008 ، h_researcher ، p00ya2001 ، farrokh33 ، r.bazargan ، ریحانا ، Alex 2014
(2015-06-27 ساعت 09:41)reza.aa نوشته:  
(2015-06-27 ساعت 07:01)zohreh-gh نوشته:  دوستان تاپیک اولین سفر به آمریکا سلام ،
خب منم بالاخره ویزامو گرفتم و به این تاپیک مهاجرت کردم Smile حالا هم باید بشینم و با دل و فرصت نه چندان زیادی که دارم از تجربیات شما دوستان استفاده کنم. Big Grin

زهره خانم تبریک میگم و امیدوارم ادامه سفرتون هم با پیروزی پشت سر بزارید

به نظر من مهمترین مبحث بعد از گرفتن ویزا اننتخاب شهر و ایالت هست تا میتونید پیج های مختلف مهاجرسرا درباره شهر ها و ایالت ها رو بخونید و بعد تصمیم بگیرید.

بعد ازو خیلی سریع و البته با دقت بلیتتون رو تهیه کنید تا بتونید یه برنامه ریزی درست انجام بدید .

و بعد از این مهمترین مرحله پیدا کردن یه سرپناه هست . من سایت www.airbnb.com
رو پیشنهاد میکنم که البته یه سختی هایی داره اما خوبی هایی داره که واقعا بصرفست
مثلا نیازی به کردیت خاصی نداره و به هر تعداد روزی که بخواید میتونید اجاره کنید . امکانات آشپزی داره و پول آب و برق و این چیزا روی مبلغ حساب شده . امکانات آشپزی داره و وسایل زندگی هم توش هست . تخت خواب و این جور چیزا . و یه مزیت دیگش اینه که شما موقع ورود به آمریکا یه آدرس درست حسابی دارید .

دارم یه مقاله مینویسم برای استفاده از این ثایت که تا چند وقت دیگه کامل میشه .
ممنون دوست عزیز از لطفی که فرمودید و همچنین از راهنماییهای دلسوزانه شما
من، دخترم و همسرش در ویرجینیا زندگی می کنند و به همین علت خوشبختانه بسیاری از مسائل برای ما حله - از جمله ورودی و سایر موارد مثل افتتاح حساب و دنبال قضیه گرین کارت و مسکن و غیره - البته قطعا مسائل دیگری پابرحاست و ان هم به امید خدا - مهمترین مسئله همین صدور ویزا بود که خوشبختانه حل شد. باز هم از شما بی نهایت ممنونم.
ورود به امریکا 16 جولای Smile
تشکر کنندگان: p00ya2001 ، farrokh33 ، r.bazargan ، بابراس ، Alex 2014
(2015-06-27 ساعت 13:25)miyu نوشته:  سلام
من يه خواهشي از دوستاني كه اونور هستن دارم،ازتون خواهش ميكنم سفرنامه ي امريكاتون رو بنويسين!به نسبت سفرنامه هاي مصاحبه ،تعداد سفرنامه هاي عمع ريكا خيلي كمه!!من كلي سوال راجب فرودگاه و پرواز و انجام كارهاي مهاجرتي دارم ولي اين سفرنامه ها به اين نوع سوالات من جوابگو نيستن!
ممنون

خوب دوست گرامی بپرسین همین جا جواب. میدن دوستان.هر چند بچه ها یه کمی کم لطفی میکنند..و دینشون را ادا نمیکنند.
[color=#00BFFF][b]
کیس نمبر:2015as18/رویت قبولی:15aug/فرستادن فورم:3sep/کارنت شدن کیس:sep
تعداد افراد کیس:یک/نامه دوم:24 فوریه/مصاحبه:نیمه اول اپریل/ویزا:22 اپریل/ورود اول جون/اورنج کانتی
Tongue
تاریخ گرفتن سوشال یک هفته بعد از ورودBig Grin
گرین کارت 30 روز بعد از ورود
لیورپول نیویورک
تشکر کنندگان: behjat ، p00ya2001 ، farrokh33 ، r.bazargan ، miyu ، بابراس ، Memolk ، Alex 2014
(2015-06-25 ساعت 08:42)behdadK نوشته:  راستی دوستانی که دارند تشریف میبرند یک نکته رو یاداوری کنم
اگر قصد برگشت ندارید و از زمان اعتبار پاسپورت شما مدت کمی مونده (حتی کمتر از ۲ سال) به نظر بنده ضرری نداره که اینجا تعویضش کنید. ویزاتون رو پانچ نمیکنن و فقط چند صفحه اول پاسپورت پانچ میشه و میتونید با ویزای داخل پاسپورت پانچ شده و پاسپورت جدید ورود به آمریکا داشته باشید.
هزینه تعویض پاسپورت با مخلفاتش حدود 90 تومن میشه اما در آمریکا باید پاسپورت رو پست کنید به سفارت پاکستان داخلش هم به ازای هر نفر 177 دلار بابت هزینه تعویض و 55 دلار بابت هزینه پست بگذارید که مثلا برای ما دو نفر با قیمت فعلی دلار میشد 1260! بعدش هم کلی منتظر باشید که پاسپورت ارسال بشه.
البته اگر بیشتر از ۱ سال از اعتبار پاسپورت مونده باید یکبار تشریف ببرید پلیس گذرنامه فلکه اول تهرانپارس دلیل بیارید برای تعویض پاسپورت و تاییدیه ابطال بگیرید.
پاسپورت هم کمتر از ۱ هفته دم در خونه شما میاد.
يه سوال؟ آيا پاسپورت ايراني به جز ورود به ايران به درد ديگه اي هم ميخوره؟
حالا چرا اين سوال رو پرسيدم : مثلاً من پاسپورت ايرانم وقتي كه بخام برگردم ايران ديگه اعتبار نداره ، خب وقتي كه بر ميگردم توي فرودگاه هنگام ورود اگه پاسپورتم اعتبار نداشته باشه چه اتفاقي ميفته؟ يعني راهم نميدن به ايران Big Grin
اگه براي ورود به ايران پاسپورت منقضي مشكلي نداشته باشه وقتي اومديم ايران تعويضش كنيم
❶کيس نامبر : 2015AS46## ❷تعداد افراد : ٣ نفر ❸کنسولگری : Ankara تغيير به Yerevan ❹ارسال فرمهای سری اول : June 30 ❺کارنت: February ❻تاریخ مصاحبه : April 15 ❼دريافت ويزا : يك ضرب

تشکر کنندگان: p00ya2001 ، ed2008 ، farrokh33 ، ریحانا ، Memolk ، Alex 2014
برای هر خروجی از آمریکا و ورود به هر کشور دیگه از جمله ایران شما پاسپورت میخواهید که تا 5 سال که سیتیزن نشده اید از پاسپورت آمریکایی خبری نیست و باید با همین پاسپورت ایرانی بسازید. پس لازمه.
شما فعلا ها تبعه ایران حساب می آیید و داشتن اقامت دائم به معنای آمریکایی شدن شما نیست. به این راحتی ها نمیتونید فرار کنید Big Grin

به جز این مورد برای باز کردن حساب و گواهینامه و ... به جز گرین کارت که زیاد هم کسی نمیشناسدش به مدرک دیگری احتیاج دارید حالا این مدرک یا گواهینامه شما میتونه باشه یا پاسپورتتون.
وقتی پاسپورت شما منقضی شده باشه هم ایران به شما اجازه ورود میده ولی خارج نمیتونید بشید. البته نمیدونم با پاس منقضی شده اصلا میتونید از آمریکا سوار هواپیما بشید یا نه!
کیس نامبر: 2015AS2XXX>سفارت: ابوظبی> ارسال فرم ها: 19 می> کارنت: 8 سپتامبر> مصاحبه : نوامبر> کلیر: فوریه|| تعداد اعضای کیس: دو نفر || مقصد : هیوستون Big Grin
تشکر کنندگان: p00ya2001 ، laleht ، ed2008 ، farrokh33 ، r.bazargan ، k1_m_1358 ، ریحانا ، miyu ، بابراس ، AliReza.Sh ، jadooo ، Memolk ، jupiterx ، Alex 2014
نه با پاسپورت منقضی شده نمیشه خارج شد در اصل سوپروایزر ایرلاین اجازه نمیده
در ضمن در واشنگتن دی سی دفتر حفاظت منافع ایران هست که میتوان حضوری یکروزه و با پست بین دو تا سه هفته تعویض کرد و هیچ توجیهی برای عدم انجام نیست
اینو با اطمینان میگم چون همسر دوستم کارمند هواپیمایی در فرودگاه لوس آنجلس هست و راهنمایی کرده
كيس نامبر:2015AS1xxx---سفارت:ابوظبي--- تاريخ مصاحبه: ٣١ مارچ --- وضعيت : خودم و پسرم كلير پس از ٢١ روز - همسرم کلیر پس از ٤٧ روز --- ورود به ينگه دنيا : جولاى --- دريافت سوشيال نامبر خودم و پسرم ٦ روز بعد و همسرم ٢٠ روز بعد --- دريافت گرين كارت ٤٣ روز بعد از ورود
خوب پس عملا چاره ای نیست جز تمدید Big Grin
البته 99% مطمئن بودم اون یک درصد هم ممنون که تضمین دادید.
کیس نامبر: 2015AS2XXX>سفارت: ابوظبی> ارسال فرم ها: 19 می> کارنت: 8 سپتامبر> مصاحبه : نوامبر> کلیر: فوریه|| تعداد اعضای کیس: دو نفر || مقصد : هیوستون Big Grin
دوستان گرامی اگر کسی در Torrance یا Valley میخواهد خانه بگیرد و تمایل به همخانه دارد یا ایجنت آشنایی دارد که بتواند در کار اجاره خانه به من کمک کند لطف کنید هرچه سریعتر برای من پیام بگذارید چون خدایی از هتل نشینی با شبی صد دلار کلافه شده ام.SadSad
شماره کیس:2015AS1XXX >تاریخ رویت قبولی:2 may >کنسولگری: آنکارا > تعداد افراد منظور در کیس :1 نفر > ارسال فرمهای سری اول: 28 May > دریافت نامه دوم :19 سپتامبر> مصاحبه: نوامبر > آپدیتها: 25 نوامبر، 25، 26، 30، 31 مارچ و 2 ،3 آپریل > کلیر: 3 آپریل
تشکر کنندگان: maryamb ، r.bazargan ، p00ya2001 ، ریحانا ، بابراس ، Memolk ، jupiterx ، Alex 2014
(2015-06-27 ساعت 18:11)laleht نوشته:  نه با پاسپورت منقضی شده نمیشه خارج شد در اصل سوپروایزر ایرلاین اجازه نمیده
در ضمن در واشنگتن دی سی دفتر حفاظت منافع ایران هست که میتوان حضوری یکروزه و با پست بین دو تا سه هفته تعویض کرد و هیچ توجیهی برای عدم انجام نیست
اینو با اطمینان میگم چون همسر دوستم کارمند هواپیمایی در فرودگاه لوس آنجلس هست و راهنمایی کرده

لاله جان با این راه کار (که باید بگم شاه کار ) منو از فکر و خیال بیرون آوردی ... واقعا ازت ممنونم Smile
2015as9xx
محل مصاحبه : آنکارا
تاریخ روئیت قبولی خودم : بعد 3 ماه
تاریخ روئیت فبولی همسرم : هوراا
محل اقامت : یه جای گرررررم
تشکر کنندگان: r.bazargan ، p00ya2001 ، laleht ، k1_m_1358 ، بابراس ، Alex 2014
دوستان ای کاش میشد دوستان با تجربه به صورت کلی لیستی رو تهیه می کردند که مضمونش کلیه کارهای ضروری از قبل از سفر مهاجران تا بعد از سفر باشه ...
نظرتون چیه ؟
2015as9xx
تشکر کنندگان: p00ya2001 ، بابراس ، Alex 2014
(2015-06-28 ساعت 08:48)maryamb نوشته:  دوستان ای کاش میشد دوستان با تجربه به صورت کلی لیستی رو تهیه می کردند که مضمونش کلیه کارهای ضروری از قبل از سفر مهاجران تا بعد از سفر باشه ...
نظرتون چیه ؟

1.مشخص کردن مقصد
2.گرفتن بلیط
3.جمع کردن وسایل و مدارک
4.خداحافظی
5.رفتن به فرودگاه
6.پرواز
7.تعویض هواپیما
8.تحویل مدارک
9.انگشت نگاری
10.گرفتن وسایل
11.مستقر شدن
12.استراحت
13.پرداخت فیس گرین کارت
14.سرزدن به اداره سوشال
15.رسیدن سوشال
16.حساب باز کردن
17.پیدا کردن شغل
18.رسیدن گرین کارت
19.گرفتن گواهینامه
20.گرفتن پاس سفید
21.زندگی
22.برگشت
23.اقامت دائم

همین ................
[color=#00BFFF][b]
تعداد افراد کیس:یک/نامه دوم:24 فوریه/مصاحبه:نیمه اول اپریل/ویزا:22 اپریل/ورود اول جون/اورنج کانتی
Tongue
لیورپول نیویورک
تشکر کنندگان: maryamb ، p00ya2001 ، k1_m_1358 ، sh_mm10 ، جهان20 ، jadooo ، Memolk ، Alex 2014
(2015-06-28 ساعت 09:43)omid man نوشته:  
(2015-06-28 ساعت 08:48)maryamb نوشته:  دوستان ای کاش میشد دوستان با تجربه به صورت کلی لیستی رو تهیه می کردند که مضمونش کلیه کارهای ضروری از قبل از سفر مهاجران تا بعد از سفر باشه ...
نظرتون چیه ؟

۱.مشخص کردن مقصد
۲.گرفتن بلیط
۳.جمع کردن وسایل و مدارک
۴.خداحافظی
۵.رفتن به فرودگاه
۶.پرواز
۷.تعویض هواپیما
۸.تحویل مدارک
۹.انگشت نگاری
۱۰.گرفتن وسایل
11.مستقر شدن
12.استراحت
13.پرداخت فیس گرین کارت
14.سرزدن به اداره سوشال
15.رسیدن سوشال
16.حساب باز کردن
17.پیدا کردن شغل
18.رسیدن گرین کارت
19.گرفتن گواهینامه
20.گرفتن پاس سفید
21.زندگی
22.برگشت
23.اقامت دائم

همین ................

امید جان ممنونم از اطلاعاتت ... از سرگردانی نجاتم دادی والااا .... مخصوصا قسمت 4 و 5 Smile)))
خدا خیرت بده ...
2015as9xx
تشکر کنندگان: p00ya2001 ، ریحانا ، sarasara1 ، بابراس ، Alex 2014
مهاجرسرا بد عادتون کرده دیگه Big Grin
دیگه بعد از این خودتونین و خودتون واسه برنامه ریزی زندگی. میتونین نرید. میتونید برید بمونید. میتونید برگردید. میتونید با یه کیف دستی برید یا کل زندگی رو بار کشتی کنید. میتونید پاس سفید بگیرید میتونید گرین کارت و سوشال نگرفته برگردید. میتونید کار تخصصی پیدا کنید یا کار ساده بگیرید. هتل و متل و هاسل زندگی کنید یا خونه اجاره کنید یا بخرید. میتونید حساب باز کنید یا پولا رو زیر بالش بگذارید. میتونید گواهینامه بگیرید ماشین بخرید یا پیاده برید. میتونید آلاسکا برید یا هاوایی یا نیویورک یا کالیفرنیا. میتونید ادامه تحصیل بدید میتونید ارتش عضو بشید ...
این زندگی شماست و کسی نمیتونه به جای شما تصمیم بگیره. شاید خوندن تصمیمات بقیه در سفرنامه هاشون بهتون ایده بده ولی در کل شمایی که راجع به زندگیت تصمیم میگیری.
(2015-06-28 ساعت 09:57)maryamb نوشته:  
(2015-06-28 ساعت 09:43)omid man نوشته:  
نظرتون چیه ؟

۱.مشخص کردن مقصد
۲.گرفتن بلیط
۳.جمع کردن وسایل و مدارک
۴.خداحافظی
۵.رفتن به فرودگاه
۶.پرواز
۷.تعویض هواپیما
۸.تحویل مدارک
۹.انگشت نگاری
۱۰.گرفتن وسایل
11.مستقر شدن
12.استراحت
13.پرداخت فیس گرین کارت
14.سرزدن به اداره سوشال
15.رسیدن سوشال
16.حساب باز کردن
17.پیدا کردن شغل
18.رسیدن گرین کارت
19.گرفتن گواهینامه
20.گرفتن پاس سفید
21.زندگی
22.برگشت
23.اقامت دائم

همین ................

امید جان ممنونم از اطلاعاتت ... از سرگردانی نجاتم دادی والااا .... مخصوصا قسمت ۴ و ۵ Smile)))
خدا خیرت بده ...

هههههخخ معذرت اما کلی گفتم.بقیه اش به قول مدیر محترم به شما بستگی داره
[color=#00BFFF][b]
Tongue
لیورپول نیویورک
تشکر کنندگان: p00ya2001 ، habibhabib ، بابراس ، Alex 2014

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان