کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
سفر به امارات برای مصاحبه: تور، هتل، بلیط و ...
(2016-01-23 ساعت 20:38)pupak نوشته:  سلام دوستان.من روز دوشنبه ابوظبی مصاحبه دارم.می خوام بدونم اگر با درخواست ویزام موافقت بشه کی ویزام صادر می شه؟می خوام بدونم پرواز برگشتمو برای کی بگیرم که احتمال تعویضش کم بشه.درسته که می گن ابوظبی  سه شنبه و پنج شنبه ها ویرا صادر میکنه؟یعنی احتمتا داره ویزای من فردای روز مصاحبه که سه شنبه است صادر بشه؟

دوست عزیز
بعید بنظر میرسه فرداش حاضر بشه . اگه یه ضرب باشید امیدوارم پنج شنبه حاضر بشه . اونم مطمئن نیستم .
موفق باشید.
F4 Category‎
PD ‎2008
‎Case ‎No. ABD2010 ******
با نام کاربری sepidar

کیس لاتاری با کیس نامبر 2016xxx
تعداد نفرات 4/رویت قبولی هفته ی آخر می/ارسال فرم هفته ی اول جولای/ (دلیل تاخیر درمصاحبه)تغییر سفارت از آنکارا به ابوظبی توسط خودم/مصاحبه اوایل نوامبر/هردو دارای شغل دولتی و لیسانس غیرحساس/ برنده اصلی س ارتش/ آپدیت سفارت فردای مصاحبه/ آپدیت سیس 9 دسامبر 25 ژانویه 17 مارچ 22 مارچ/کلیرنس 22 مارچ/ ورود به نیویورک 28 اپریل/تاریخ رسیدن ssn یک هفته بعد/
تازه اول راهشه بقیه شم با خودشه/ فکرنکن هرچی از این دست بدی همونو از اون دست میگیری  حتما" صدبرابرشو میگیری
تشکر کنندگان:
(2016-01-23 ساعت 20:38)pupak نوشته:  سلام دوستان.من روز دوشنبه ابوظبی مصاحبه دارم.می خوام بدونم اگر با درخواست ویزام موافقت بشه کی ویزام صادر می شه؟می خوام بدونم پرواز برگشتمو برای کی بگیرم که احتمال تعویضش کم بشه.درسته که می گن ابوظبی  سه شنبه و پنج شنبه ها ویرا صادر میکنه؟یعنی احتمتا داره ویزای من فردای روز مصاحبه که سه شنبه است صادر بشه؟

من دوشنبه مصاحبه داشتم و چهارشنبه ویزامو تحویل دادن بهتره شما بلیط برگشتتون رو پنج شنبه بگیرید
تشکر کنندگان: پرسپولیس6 ، j.modarres ، مل مل ، nimashariat
سلام دوستان. ممکنه نمونه متن ارسالی به کلینیک رو برام بذارین؟ میخوام ایمیل بزنم. یه پسر 10 ساله دارم و خودم و همسرم. ممنون
تشکر کنندگان:
(2016-01-09 ساعت 12:20)farnaz100 نوشته:  
(2016-01-09 ساعت 11:54)samira2016 نوشته:  مرسي دوست عزيز، خيلي ممنون از راهنماييت ، متاسفانه جواب ما را ندادن شما با كجا مكاتبه كرديد ابوظبي يا دوبي ميشه آدرس ايميل رو اينجا بزاريد من مكاتبه كنم ؟

سمیرا جون من با ان ام سی دبی مکاتبه کردم. نیازی هم نیست ایمیل بزنین چون معمولا یه جواب روتین میدن. متن جوابشون و ادرس ایمیلشون رو براتون میزارم.
Dear Sir/ Madam:

Thank you for your interest in our organization and the mail regarding the US medicals.

For the US medical examination you can book an appointment through mail. If the appointments are full you can come as a walk-in client preferably around 9am except on Friday, but the whole procedure will take time.

The applicant aged 141/2 yrs and above: On the day of appointment, applicant comes in the morning for the tests and the results would be ready after two (2) working days, provided the clinical examination, X-ray and blood tests are all normal. Any abnormality would require further evaluation. In case of certain abnormalities noted in chest x-ray which needs sputum culture for AFB, issuance of the report will be 8-10 weeks later.

If you come with an appointment whole examination will take about 3-4 hours. No need of fasting.

Routine cost (without vaccination) is AED525. In case of urgency only for the adults above 14.6yrs (tests done in morning before 9am and patient wants reports by evening), charges of AED750 is applicable. From 1st October 2013, in case of certain abnormalities noted in chest x-ray which needs sputum culture for AFB, issuance of the report will be 8-10 weeks later and urgent charges are non-refundable.

For the children between 2-14.6yrs (on the day of medical examination) QUANTIFERON TB (Test for tuberculosis) is mandatory and the charges for the mentioned test is Dhs.300/-. If you do this test on Tuesday, Wednesday or Thursday, the report will be ready on Sunday.

If you do the test on Saturday, Sunday or Monday, the report will be ready on Wednesday.

The need for vaccination is assessed by the physician based on clinical history, age and past history of vaccination. If vaccination is required, charges are added appropriately.

Documents required to be brought along are: Original passport, 5 passport size photographs with white background, Authentic Vaccination Record in English (if any) & Embassy Appointment letter, present address of residence and postal code of residence, intended us city and state, intended us address and postal code and Email address.

We are located at the Al Safiya Bldg, Salahudin Road, Opp Abu Hail Metro Station, Deira- Dubai. UAE.

Kindly let us know when you want the appointment so that we can book it for you.

Thank you and Good Day!

Best Regards,

Preethi

New Medical Centre Hospital L.L.C. Dubai

PO Box: 7832, Deira, Dubai, UAE

Tel: +971-4-2689800/ 2339900

Appointments: +971-4-2339966/67

Fax : +971-4-2682353/ 2698997

Email : appointmentdeiradxb@nmc.ae

Web : http://www.nmchealthcare.com

برای تعیین تاریخ شما مجددا ایمیل زدین؟ چون برای منم همین متن ارسال شده. نیازی به رزرو هست؟
تشکر کنندگان:
سلام دوستان
سفارت من ار ایروان به ابوظبی تغییر پیدا کرد .
من ک ب فال نیک گرفتمش.
با کلی اطلاعات ک راجب ایروان به دست آورده بودم همرو باید بریزم دور.
الان باید تاپیک 2015 و این تاپیک رو کامل بخونم .
امیدوارم شما دوستان اطلاعات لازم رو در اختیار من بزارید
به امید موفقیت رای همه
کیس نامبر:2016AS0000046xx
رویت قبولی: May 2, 2015
ارسال فرم: May 28, 2015
کارنت شدن: january 09 .2016
تعداد افراد: ۱  خودم تنها
نامه ی دوم:  2016 january 26
محل سفارت: ایروان توسط kcc تغییر داده شد به ابوظبی
تاریخ مصاحبه: 2016 8 march
دریافت ویزا: یکضرب 10/03/2016
تاریخ کلیرنس: ....
دریافت گرین کارت: بعد از ورود به آ م ری ک ا
اولین ورود به آمریکا: نهایتا تا august 2016
مقصد : UTAH
جمع تقریبی مخارج تاحالا : محاسبه نکردم

تشکر کنندگان: پرسپولیس6 ، غنچه ، Siamak ، omid40 ، nimashariat ، ghobad2121 ، مل مل
چرا اینجا اینقد خلوته !!!!!

دوستان من 8 مارس وقت سفارت دارم. کسی اون موقع وقت داره؟ که با هم هتل بگیریم هزینه ها کمتر بشه.
اگه کسی تمایل داشت پیام خصوصی یا ایمیل بزنه.
کیس نامبر:2016AS0000046xx
رویت قبولی: May 2, 2015
ارسال فرم: May 28, 2015
کارنت شدن: january 09 .2016
تعداد افراد: ۱  خودم تنها
نامه ی دوم:  2016 january 26
محل سفارت: ایروان توسط kcc تغییر داده شد به ابوظبی
تاریخ مصاحبه: 2016 8 march
دریافت ویزا: یکضرب 10/03/2016
تاریخ کلیرنس: ....
دریافت گرین کارت: بعد از ورود به آ م ری ک ا
اولین ورود به آمریکا: نهایتا تا august 2016
مقصد : UTAH
جمع تقریبی مخارج تاحالا : محاسبه نکردم

تشکر کنندگان: nimashariat ، behjan
حتما حتما با هر رشته و مقطع تحصیلی هستید یک سی وی با خودتون ببرید.
کیس???1 مکان/تاریخ مصاحبهABD/Oct  آپدیت سفارتOct/27-Jan/27  آپدیت سیسDec/27-Jan/14/25/27-Feb/2/9 کلیر Feb/3
ISSUE: Feb/10

با آرزوی موفقیت
سفرنامه من

تشکر کنندگان: سعید صادقی فر2 ، nimashariat ، ghobad2121
تفاوت رزومه و CV در چیست؟

مهمترین تفاوت رزومه و CV در طول (تعداد صفحات) محتوا و هدف آنهاست. رزومه خلاصه ای ۱-۲ صفحه ای از تحصیلات، تجربیات، و مهارتهای شماست. هدف از نوشتن رزومه تهیه متن کوتاهی است که معمولا خواننده آن ۱-۲ دقیقه زمان صرف خواندن آن می کند. بنابراین رزومه باید دقیقا مواردی را شامل شود که مرتبط با زمینه درخواست شما و حاوی اطلاعات مربوط به آن باشد.
CV معمولا ۲ تا چند صفحه را شامل می شود که در آن اطلاعات با جزییات بیشتری بیان شده اند. CV می تواند تمام زمینه های کاری و تحقیقی شما (اعم از زمینه مورد درخواست شما و تمام زمینه های دیگری که دقیقا با زمینه درخواست شما یکسان نیست) را در بر گیرد.
رزومه ( Resume) چیست :

کلمه Resume  یک کلمه انگلیسی است و در زبان فارسی به معنای ، چکیده و خلاصه تجربیات هست ، و با CV متفاوت هست .

روزمه در واقع مختص افراد غیر دانشگاهی هست ، که برای استخدام اقدام می کنند ، همان طور که از معنی این کلمه پیداست ، یعنی اینکه ، شما ان شرکت و کارخانه ای که میخواهید برید کار کنید و یا استخدام شوید ، باید خلاصه تجربیات و کارهایی را که انجام داده اید ، یا به عبارتی ، خلاصه سوابق کارتان را به ان شرکت نشان بدین ، که به این خلاصه کارهای قبلی و تجربیات شما ، میگویند Resume (رزومه) .

این رزومه رو معمولا باید توی 2 تا برگه بنویسید ، مثلا اگه 2 سال جوشکار بودید ، فقط باید بنویسید سابقه 2 سال جوشکاری ، همین و بس ، ولی تو ایران طرف میاد مینویسه سابقه 2 سال جوشکاری ، بعد 3 صفحه هم خاطرات اون 2 سال رو مینویسه ، و فکر میکنه با این کار مدیر شرکت ، الان سریع استخدامش میکنه .

حالا علاوه بر ایم 2 تا برگ ، معمولا اونهایی که سابقه کارشون یه کم پیچیده و زیاد هستش ، یک برگ دیگه زیر همین 2 تا برگ اضافه میکنند ، که بهش میگن  Cover Letter  که رو این برگه مثلا طرف اهدافش و از کارش مینویشه و یک سری توضیحات لازم دیگه .

سی وی  (CV) چیست :

در واقع C  و V هر کدومشون ، حرف اول یک کلمه انگلیسی هستند . V اولین حرف کلمه  Curriculum هست و C  هم ، اولین حرف کلمه Vitae  هستش .

اگه این 2 تا حرف رو بذارید کنار هم ، بهش میگن CV .

حالا معنی این 2 تا کلمه یعنی چه ؟

در واقع کلمه Curriculum   ، به معنی ، برنامه اموزشی و تحصیلی ، یا برای معنی ، خوبتر ، یعنی برنامه ها و یا سوابق اموزشی و تحصیلی و تحقیقاتی که داشتین .

و کلمه Vitea  به معنی سوابق کاری ، یا به عبارتی همون رزومه .

حالا شما این دوتا کلمه رو که بذارین کنار هم ، که بیشتر دیگه به اختصار بهش میگن CV  ، حالا من میگم CV  چیه و مختص چه کسانی هستش ؟

همان طور که گفتم ، اگه معنی هر دو تا کلمه رو بذارید کنار هم ، به صورت زیر معنی میشه .

سی وی ( CV ) ، یعنی :تاریخچه زندگی افراد ، که این تاریخچه ، شامل ، ویژگی ها ، توانمندی ها ، و فعالیت ها و سوابق تحصیلی و مشخصات فردی و ... هر کاری که شما کردین و هر جایزه و افتخار علمی که کسب کردین رو ، شامل میشه .

خوب رسیدیم به اصل مطلب ، که بگم ، CV  ، مختص افراد دانشگاهی و کسانی که میخوان برن تو یک مرکز دانشگاهی ، شروع به تحصیل و یا تحقیق کنند .

در واقع متوجه شدین که CV از رزومه کاملتره و این به درد دانشگاه میخوره که از سیر تا پیاز زندگیتون ، توش هست .

دقت کنید ، که درسته همه چی باید توی سی وی باشه ، و قانون سی وی هم اینه که حتی تا 10 تا صفحه هم میتونید ، سی وی تون رو تنظیم کنید .

قسمت های مختلف یک سی وی ( CV) به شرح زیر هستند :

مشخصات فردی ( Personal Details ) :

در این قسمت شما باید ، نام کاملتون ، جنسیتتون ( یعنی آقا هستین یا خانم ) ، ملیتتون ، تاریخ تولد تون ، شماره پاسپورتتون ، و همچنین اطلاعات تماستون ، مثل آدرس و شماره تلفن و آدر ایمیل یا همون پست الکترونیک ، درواقع این اولین بخش CV هستش و همه سی وی ها با این بخش شروع میشن .

سوابق و توانائی های تحصیلی و علمی ( Education and Qualification ) :

این قسمت از سی وی خیلی مهمه و باید حتما سی وی شما این قسمت رو داشته باشه ، توی این قسمت شما باید همه سوابق تحصیلیتون رو ذکر کنید ، یعنی باید از اول دبیرستان تا زمانی که هستین درش باشه . یعنی باید کامل بنویسید که فلان سال تا فلان سال در چه رشته و مقطعی و در کدوم مرکز یا مدرسه یا دانشگاه بودین و آدرس اون مرکز رو هم بنویسید .

سوابق کاری و شغلی ( Work Experiences ) :

این قسمت هم ، ضروری و مهم هستش ، توی این قسمت شما باید ، هر نوع کاری رو که انجام دادین بنویسید و حتما ذکر کنید که چه نوع کاری بوده و از چه تاریخی تا چه تاریخی بوده و همچنین آدرس و تلفن محل کارتون رو هم ذکر کنید .

مطالب و مقالات و یا کتابهای منتشر شده ( Publications ) :

در این قسمت شما باید ، کتابها و مقالاتی رو که منتشر کردین و همچنین کنفرانس هایی که شرکت کرده اید رو بنویسید ف یادتون نره که هر مقاله یا کتابی که منتشر کرده اید رو  باید نامش و زمان انتشارش و محل انتشارش رو هم ذکر کنید .

این قسمت فقط شامل کسانی میشه که مقاله و یا کتابی چاپ کرده اند ، و اگر کسی مقاله یا کتابی منتشر نکرده و در هیچ کنفرانسی هم شرکت نکرده ، نیازی نیست این قسمت رو در سی وی بنویسه .

مهارت ها ( Other Skils ) :

این قسمت هم زیاد ضروری نیست  ولی اگه کسی ، بجز کارها و سوابق کاری که بالا گفتم ، مهارت یا تخصص خاص دیگه ای داره ، میتونه این قسمت رو به سی ویش اضافه کنه و اون مهارت ها رو این قسمت بنویسه .

موارد و نکاتی که باید زمان نوشتن CV رعایت کنید :

۱- در صفحه اول و سمت راست صفحه یک عکس از خودتون  قرار بدین ( با چسب برق مشکی نچسبونیدش).

۲- خیلی زیاد CV رو طولانی نکنید و همه موارد رو خلاصه شده و واضح بنویسید .

۳- همه نوشته هایی رو که وارد میکنید باید تک تکشون مستند باشه ، پس یادتون نره که موارد غیر مستند و دروغ ننویسید . و موارد رو خیلی بزرگ نکنید بلکه در همون حدی که هست بیان کنید ، مثلا اگه 2 سال استاد دانشگاه بودین ، به  جاش ننویسید ، 2 سال رئیس دانشگاه بودم ، چون بعدا اگه خدا خواست و پذیرفته شدین باید نامه سابقه کار بیارین و وقتی ببینند دروغ نوشتین ، مشکلات زیادی براتون پیش میاد و به ضررتون تموم میشه .

۴- یادتون نره که CV باید حتما به صورت تایپ شده و به زبان انگلیسی باشه .
منبع بانکی دات آی آر

همه این تفاسیر درست ولی توجه داشته باشید نباید سی وی خیلی بلند بالا و پیشرفته ای بدید چون حتما روند کارتون طولانی میشه
همیشه باید راست گفت ولی هر راستی را نباید گفت
کیس???1 مکان/تاریخ مصاحبهABD/Oct  آپدیت سفارتOct/27-Jan/27  آپدیت سیسDec/27-Jan/14/25/27-Feb/2/9 کلیر Feb/3
ISSUE: Feb/10

با آرزوی موفقیت
سفرنامه من

تشکر کنندگان: behjan ، سعید صادقی فر2 ، nimashariat ، ghobad2121 ، Ali Sepehr

دوستان عزیز از ارسال پستهای تکراری و خارج از موضوع تاپیک خودداری کنید .
در ضمن برای تشکر نیازی به ارسال پست نیست و میتونید از گزینه تبریک و تشکر زیر هر پست استفاده کنید .
کیس نامبر : 2016AS2*** << مصاحبه : 17 نوامبر ابوظبی << وضعیت برنده اصلی خانم یکضرب + من AP  Cool
آپدیتها : 19نوامبر سایت سفارت 9 دسامبر و 25 ژانویه سایتCEAC وبالاخره کلیر در 4 فوریه بعد از 79 روز
ورود : بیست و یک اپریل - سوشال : یکماه بعد از ورود - پرداخت 165 دلار : دو هفته بعد از ورود - دریافت گرین کارت برنده اصلی : یکماه و نیم بعد از ورود - دریافت گرین کارت نفر دوم کیس : دو ماه بعد از ورود
تشکر کنندگان: پرسپولیس6 ، Danoosh ، j.modarres ، moh.saee ، nimashariat ، sosol ، behjan ، Ali Sepehr
سلام.دوستان میشه لطفا آدرس دقیق دکتر ابوظبی رو به من بدید.
ممنون میشم.
CN: 2016AS46XX >>> FIRST LETTER: MAY 10 >>> DS-260: JUNE 4 >>PERSON: 3 >
 Abu Dhabi>>> CURRENT: 25 Jan                                   E
تشکر کنندگان:
سلام به همه دوستان و با آرزوی ویزای یکضرب برای همتون.اگر لطف کنند دوستانی که دارند میرند مدیکال از پرستاراش راجع به نوبت دوم واکسن آبله مرغان سوال کنند ممنون میشم.دختر من ۳۱ دسامبر واکسن زده برای مدیکال و ۳۱ مارچ باید نوبت دوم رو بزنه ولی تا الان ما کسی رو تو ایران پیدا نکردیم که چنین واکسنی رو بزنه.خودمون توی می برای رفتن بلیط گرفتیم و الان نمیدونم این ۴۰ روز تاخیر برای بچه مشکلی پیش میاره یا نه؟ اگر دوستان لطف کنند و اونجا تو nmc بپرسند یک دنیا ممنون میشم. با آرزوی موفقیت برای همتون
شماره کیس  2016as16xx
تاریخ رویت قبولی: 14 جولای 2015
کنسولگری: ابوظبی
تعداد افراد منظور در کیس :۳
ارسال فرمهای سری اول: ۱۷ جولای
کارنت شدن کیس:اکتبر
مصاحبه:  ژانویه ۲۰۱۶
دریافت ویزا: یکضرب
ورود به آمریکا: می ۲۰۱۶ بوستون
دریافت گرین کارت: 
جمع تقریبی هزینه‌ها: تا حالا ۳۰ میلیون ناقابل
تشکر کنندگان:
(2016-01-30 ساعت 00:40)hamiham007 نوشته:  سلام به همه دوستان و با آرزوی ویزای یکضرب برای همتون.اگر لطف کنند دوستانی که دارند میرند مدیکال از پرستاراش راجع به نوبت دوم واکسن آبله مرغان سوال کنند ممنون میشم.دختر من ۳۱ دسامبر واکسن زده برای مدیکال و ۳۱ مارچ باید نوبت دوم رو بزنه ولی تا الان ما کسی رو تو ایران پیدا نکردیم که چنین واکسنی رو بزنه.خودمون توی می برای رفتن بلیط گرفتیم و الان نمیدونم این ۴۰ روز تاخیر برای بچه مشکلی پیش میاره یا نه؟ اگر دوستان لطف کنند و اونجا تو nmc بپرسند یک دنیا ممنون میشم. با آرزوی موفقیت برای همتون

سلام دوست عزيز
دختر شما بالاي سيزده سال هست؟ 
براي اينكه در سايت پاستور نوشته از دوازده ماهگي تا سيزده سالگي يك نوبت و بالاي سيزده سال دو نوبت واكسن آبله بايد تزريق بشه
يا اينكه شرايط امريكا متفاوت هست؟
كيس لاتري ٢٠١٦/ ورود به امريكا: ٨ جون ٢٠١٦
لينك سفرنامه من:
http://www.mohajersara.com/forum/thread-...#pid693160
تشکر کنندگان:
دوستان ی سوال از اونجایی که وقت سفارتون ۸ صبحه و رفتن با اتوبوس ی کم ریسکی ، به نظرتون چه جوری باید کسی رو پیدا کنم که ببرتمون ابوظبی
Case Number : 47₩₩
Abudhabi
7 مارچ
2 نفر
آپدیت ها : 29 ، 30 ، 31 آگوست
کلیر در بهترین روز خدا 31 آگوست و دریافت ایمیل در همان روز

بلند است و دشوار راهی که از سیاهی دوزخ به روشنایی آسمان می رسد
تشکر کنندگان:
نه دخترم ۴ سالشه ولی خودشون تو برگه ای که به ما دادند نوشته که مرحله دوم رو هم باید در تاریخ مشخص شده بزنیم
شماره کیس  2016as16xx
تاریخ رویت قبولی: 14 جولای 2015
کنسولگری: ابوظبی
تعداد افراد منظور در کیس :۳
ارسال فرمهای سری اول: ۱۷ جولای
کارنت شدن کیس:اکتبر
مصاحبه:  ژانویه ۲۰۱۶
دریافت ویزا: یکضرب
ورود به آمریکا: می ۲۰۱۶ بوستون
دریافت گرین کارت: 
جمع تقریبی هزینه‌ها: تا حالا ۳۰ میلیون ناقابل
تشکر کنندگان: Rira_1982
بچه ها آدرس سفارت همونیه که تو نامه دوم اومده ؟ آخه توگوگل که سرچ می کنم سفارت ی جای دیگست کلا نه آدرسی که تو نامه دوم اومده ؟ کسی آدرس دقیق رو داره ؟
Case Number : 47₩₩
Abudhabi
7 مارچ
2 نفر
آپدیت ها : 29 ، 30 ، 31 آگوست
کلیر در بهترین روز خدا 31 آگوست و دریافت ایمیل در همان روز

بلند است و دشوار راهی که از سیاهی دوزخ به روشنایی آسمان می رسد
تشکر کنندگان:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان