کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت
دوستان و پیشکسوتان عزیز این تاپیک
من تمامی صفحات این تاپیک را مطالعه کردم ولی در نهایت بطور واضح متوجه نشدم که چگونه بایستی هزینه گرین کارت را از ایران واریز نماییم که در انتهای فرایند رسید نامبر را دریافت نماییم تا از مشکلات بعدی نداشتن آن در امان باشیم . از پرسش و پاسخ دوستان نیز به نظر میرسد بیشتر دوستان هم این مشکل را دارند . بسیار ممنون میشوم یکی از دوستان که این مرحله را با موفقیت طی کرده و رسید نامبر هم دریافت نموده یکبار با جزییات کامل این فرایند را برای همه دوستان توضیح دهد .
شماره کیس‎2016as5***‎    تاریخ رویت قبولی:‎19 نوامبر ‎2015‎   کنسولگری: آنكارا  تعداد افراد منظور در کیس :۳   برنده اصلی آقا- سربازی ارت ش    ارسال فرمهای260: 3 دسامبر2015  کارنت شدن کیس:9 فوريه2016   نامه دوم ‎: 22فوريه2016   مديكال: 2آپريل ‎2016‎   مصاحبه: 7 آپريل ۲۰۱۶     نتیجه:AP  آپدیتها: 8آپریل و کلی آپدیت بدرد نخور دیگر از سفارت ،آپديت سيس براي نفر اول و دوم و دو خطي شدن 3 آگست ،  8 آگست or کلیر:به خواست خدا 9 آگست  دریافت ویزا: 18 آگست  ورود به آمریکا:14 سپتامبر ‎  دریافت گرین کارت:    
پاسخ
تشکر کنندگان: behjan ، storagemeter
(2016-05-09 ساعت 08:53)پرسپولیس6 نوشته:  
(2016-05-07 ساعت 10:58)behjan نوشته:  
(2016-05-06 ساعت 20:32)پرسپولیس6 نوشته:  ما 28 اپریل رسیدیم
29 اپریل هم رفتیم فرمها رو دستی پرکردیم نوبیتمون که شد اطلاعات رو وارد کامپیوتر کردند نفری یه رسید به همون تاریخ (29) دادند و گقتند براتون پست میشه.
ضمنا کارای ورودمون تو ابوظبی انچام شده بود (پرواز اتحاد)
north Bergen نیوجرسی

باسلام و عرض ادب دوست عزیز و بزرگوار در مورد مدت زمانی که در ابوظبی کارهای مهاجرتیتون انجام دادند چند ساعت بین دو پرواز فاصله گذاشتید چون من هم تصمیم دارم از همین پرواز الاتحاد استفاده کنم با آرزوی موفقیت شما وخانواده محترمتان

دوست گرامی
ما 4 ساعت بین دو پرواز وقت داشتیم ولی بخشی از اون زیادی بود /خودشون یه جوری تنظیم میکنن که به کاراتون برسید /محیطش توی فرودگاه برای کاراتون عین سفارته
ضمنا اکثر مسافران هم هندی بودند ولی اصلا" هم مثه تعریف های برخی از دوستانمون بو گند نمیدادن /بعضی از هموطنان عزیز متاسفانه هنوز نرفته نژاد برتر میشن !!!!!!!
شادکام و در آرامش باشید

باسلام وسپاس فراوان از پاسخ وراهنمایتون که در این مدت برای من و بقیه دوستان همیشه راهگشا بوده وبا آرزوی موفقیت و بهروزی شما وخانواده محترمتان
شماره کیس***2016as1   تاریخ رویت قبولی: 15may     کنسولگری:abu dhabi
تعداد افراد منظور در کیس : 1  ارسال فرمهای سری اول:1jun  کارنت شدن کیس:12Aug    مصاحبه:اکتبر     دریافت کلیرنس:    APاکتبر   کلیر:18aprilبعداز حدود170روز   دریافت ویزا:

پاسخ
تشکر کنندگان: پرسپولیس6 ، chakavakl
(2016-05-09 ساعت 02:06)Daneshjo نوشته:  
29 اپریل هم رفتیم فرمها رو دستی پرکردیم نوبیتمون که شد اطلاعات رو وارد کامپیوتر کردند نفری یه رسید به همون تاریخ (29) دادند و گقتند براتون پست میشه.
north Bergen نیوجرسی

باسلام و عرض ادب دوست عزیز و بزرگوار در مورد مدت زمانی که در ابوظبی کارهای مهاجرتیتون انجام دادند چند ساعت بین دو پرواز فاصله گذاشتید چون من هم تصمیم دارم از همین پرواز الاتحاد استفاده کنم با آرزوی موفقیت شما وخانواده محترمتان
سلام ما هم با التحاد رفتیم ابوظیی و ۵ سلعت بین دو‌پرواز زمان داشتیم که ۳ ساعت کارهامون طول کشید ولی توصیه دوستان قبل از ما هم این بودش که زیر ۴ ساعت نگیرید
از بودن در پرواز الاتحاد نهایت لذت رو ببرید  Shy

سلام دوست بزرگوار وبا سپاس فراوان از راهنمایتون امیدوارم همیشه در تمامی مراحل زندگی وکار موفق وسلامت وشاد در کنار خانواده محترمتان باشید
شماره کیس***2016as1   تاریخ رویت قبولی: 15may     کنسولگری:abu dhabi
تعداد افراد منظور در کیس : 1  ارسال فرمهای سری اول:1jun  کارنت شدن کیس:12Aug    مصاحبه:اکتبر     دریافت کلیرنس:    APاکتبر   کلیر:18aprilبعداز حدود170روز   دریافت ویزا:

پاسخ
تشکر کنندگان: پرسپولیس6
سلام به دوستان گلم.من ۳ روزه رسیدم امریکا و خوب هنوز هیچی از مدارک رو نداریم.آیا من میتونم الان برای id card یا گواهینامه اقدام کنم؟ یا باید منتظر ssn بمونم؟
شماره کیس  2016as16xx
تاریخ رویت قبولی: 14 جولای 2015
کنسولگری: ابوظبی
تعداد افراد منظور در کیس :۳
ارسال فرمهای سری اول: ۱۷ جولای
کارنت شدن کیس:اکتبر
مصاحبه:  ژانویه ۲۰۱۶
دریافت ویزا: یکضرب
ورود به آمریکا: می ۲۰۱۶ بوستون
دریافت گرین کارت: 
جمع تقریبی هزینه‌ها: تا حالا ۳۰ میلیون ناقابل
پاسخ
تشکر کنندگان: behjan
north Bergen نیوجرسی

دوست گرامی
ما 4 ساعت بین دو پرواز وقت داشتیم ولی بخشی از اون زیادی بود /خودشون یه جوری تنظیم میکنن که به کاراتون برسید /محیطش توی فرودگاه برای کاراتون عین سفارته
ضمنا اکثر مسافران هم هندی بودند ولی اصلا" هم مثه تعریف های برخی از دوستانمون بو گند نمیدادن /بعضی از هموطنان عزیز متاسفانه هنوز نرفته نژاد برتر میشن !!!!!!!
شادکام و در آرامش باشید

ما 2 ساعت و 40 دقیقه بین پروازهامون فاصله هست
به نظرتون به همه کارها میرسیم ؟
یه چیز دیگه
اون فرم آبی رنگ که توش مینویسیم چیا با خودمون داریم رو تو ابوظبی بهتون دادن یا آمریکا ؟
، کیس نامبر:2XXX&ارسال فرم:1 June &کارنت:12 August&مصاحبه:هفته سوم نوامبر ایروان
نتیجه:خودم یک ضرب و همسر جانAP(شغل شرکت خصوصی، سربازی نیرو هوایی ارتش)
ورود خودم به آمریکا:13می(4 روز مونده به انقضای ویزا،ریسک کردم که شاید ویزای همسرم بیاد... Sad )-دالاس-سوشال:14روز بعد از ورود،گرین کارت 28روز بعد از ورود

*آپدیت همسرم:٢۵ نوامبر، ٢١جولای از آمریکا(دو خطی)، ٢٢ جولای از سفارت،٢۵ جولای آپدیت تبدیل به OR ،کلیر بعد از 247 روز
گرفتن ویزا 12 آگوست Big Grin
سفرنامه
پاسخ
(2016-05-09 ساعت 15:40)hamiham007 نوشته:  سلام به دوستان گلم.من ۳ روزه رسیدم آمریکا و خوب هنوز هیچی از مدارک رو نداریم.آیا من میتونم الان برای id card یا گواهینامه اقدام کنم؟ یا باید منتظر ssn بمونم؟

سلام منتطرسوشیال باشید به شماره نیاز هس
**29:CN
آنکارا- - -ایروان 4wژانویه برگه آبی---11جون ---11جولای دریافت ویزا...ورود به امریکا 1اکتبرلس آنجلس سوشیال 5روز بعد از ورود وگرین کارت 3ماه ونیم بعد از ورود
up6feb 5marSmileSmile

پاسخ
تشکر کنندگان:
(2016-05-09 ساعت 18:42)chakavakl نوشته:  
(2016-05-07 ساعت 10:58)behjan نوشته:  باسلام و عرض ادب دوست عزیز و بزرگوار در مورد مدت زمانی که در ابوظبی کارهای مهاجرتیتون انجام دادند چند ساعت بین دو پرواز فاصله گذاشتید چون من هم تصمیم دارم از همین پرواز الاتحاد استفاده کنم با آرزوی موفقیت شما وخانواده محترمتان

دوست گرامی
شادکام و در آرامش باشید

یه چیز دیگه
اون فرم آبی رنگ که توش مینویسیم چیا با خودمون داریم رو تو ابوظبی بهتون دادن یا آمریکا ؟

اگر بدو بدو دنبال كارهاتون باشيد انشاله كه زمان كم نمياريد
اون فرم آبي رنگ رو توي پرواز ايران به ابوظبي بهتون ميدن و توي فرودگاه ابوظبي آخرين آفيسري كه مهر ورود به امريكا رو توي پاسپورتتون ميزنه از شما ميگيره...
شماره كيس: ***2015AS00002
تاريخ رويت قبولي: 15سپتامبر
تعداد افراد كيس: ۲ نفر
سفارت: آنكارا تغییر به ایروان
تاريخ تكميل فرم: 10 نوامبر
دريافت نامه دوم: 24 مارچ
تاريخ مصاحبه: ۴ مي
دريافت ويزا : ۶ مي
همسرم :AP

آپديت ها: ...19 مي، همسرم، 2جون همسرم، 4 جون خودم.... به ميمنت و مباركي
همسر م 9 جون كلير شد.24 جون Issue شد، 25 جون ويزارو دريافت كرديم.

اگر ميخوام خوشبخت باشم،زندگي رو به يه هدف گره ميزنم، نه به آدما و اشياء....Shy
پاسخ
تشکر کنندگان: پرسپولیس6 ، behjan ، chakavakl
(2016-05-09 ساعت 18:42)chakavakl نوشته:  
(2016-05-07 ساعت 10:58)behjan نوشته:  باسلام و عرض ادب دوست عزیز و بزرگوار در مورد مدت زمانی که در ابوظبی کارهای مهاجرتیتون انجام دادند چند ساعت بین دو پرواز فاصله گذاشتید چون من هم تصمیم دارم از همین پرواز الاتحاد استفاده کنم با آرزوی موفقیت شما وخانواده محترمتان

دوست گرامی
شادکام و در آرامش باشید

یه چیز دیگه
دوست عزیز
اونجا یه روال روتین داره و براساس انچام مراحل اداری ورود به حاک امریکا ساعات پرواز رو تنظیم کردن
اگه مشکلی نداشته باشین کاراتون روتین انچام میشه
به تعدادی از مسافرین Extra check میخورن آدمای چورواجور(مربوط به کارت پروازتونه)قبل از رسیدن به محدوده کارای سفارتی
به پسر منهم خورد چون زیر 18 سال بود من هم باهاش همراه شدم و تو یک اتاق قرنطینه بودیم که همین نیم ساعت طول کشید و من استرس داشتم که به کارای اداریم نرسم سرانجام با منیجر اونجا صحبت کردم یه پسر جوون و مودب و پرکاری بود . همش بهم قول میداد که به کارهای ویزام هم خواهم رسید ولی من همچنان استرس داشتم . همسرم و دخترم از گیت بازرسی رد شده بودن ولی منو پسرم با مدارک چا مونده بودیم
لطفا آمادگیشو داشته باشین . امیدوارم قسمت تون نشه.
اون برگه آبیها رو تو فرودگاه ایران بهتون میدن و باید به آفیسر آمریکایی در زمان تکمیل اطلاعاتتون توی کامپیوتر تخویل بدهید. با اینکه تو سایت خونده بودم برای یه خونواده تکمیل یک فرم کافیست باز هم هنگام صدور کارت پرواز به ما 4 نسخه فرم دادن که مارو به اشتباه انداخت . برای هر خونواده 1 فرم کافیست
موفق باشید
F4 Category‎
PD ‎2008
‎Case ‎No. ABD2010 ******
با نام کاربری sepidar

کیس لاتاری با کیس نامبر 2016xxx
تعداد نفرات 4/رویت قبولی هفته ی آخر می/ارسال فرم هفته ی اول جولای/ (دلیل تاخیر درمصاحبه)تغییر سفارت از آنکارا به ابوظبی توسط خودم/مصاحبه اوایل نوامبر/هردو دارای شغل دولتی و لیسانس غیرحساس/ برنده اصلی س ارتش/ آپدیت سفارت فردای مصاحبه/ آپدیت سیس 9 دسامبر 25 ژانویه 17 مارچ 22 مارچ/کلیرنس 22 مارچ/ ورود به نیویورک 28 اپریل/تاریخ رسیدن ssn یک هفته بعد/
تازه اول راهشه بقیه شم با خودشه/ فکرنکن هرچی از این دست بدی همونو از اون دست میگیری  حتما" صدبرابرشو میگیری
پاسخ
تشکر کنندگان: behjan ، chakavakl ، storagemeter ، matin.sh ، mrlzdh
دوستان این فرم آبی که توی هواپیما میدن
آدرسی که مینویسم باید آدرس جایی که گرین کارت فرستاده میشه باشه
یا میتونه یه آدرس دیگه باشه ؟
اگه یه آدرس دیگه بدیم که آدرس محل ارسال گرین کارت عوض نمیشه که باعث عقب افتادن ارسال گرین کارت بشه؟
و اینکه تو قسمت اقلام موجود
اگه سبزی خشک و چیز هایی مثل این داریم باید تیک بزنیم و اعلام کنیم ؟
، کیس نامبر:2XXX&ارسال فرم:1 June &کارنت:12 August&مصاحبه:هفته سوم نوامبر ایروان
نتیجه:خودم یک ضرب و همسر جانAP(شغل شرکت خصوصی، سربازی نیرو هوایی ارتش)
ورود خودم به آمریکا:13می(4 روز مونده به انقضای ویزا،ریسک کردم که شاید ویزای همسرم بیاد... Sad )-دالاس-سوشال:14روز بعد از ورود،گرین کارت 28روز بعد از ورود

*آپدیت همسرم:٢۵ نوامبر، ٢١جولای از آمریکا(دو خطی)، ٢٢ جولای از سفارت،٢۵ جولای آپدیت تبدیل به OR ،کلیر بعد از 247 روز
گرفتن ویزا 12 آگوست Big Grin
سفرنامه
پاسخ
دوستان کسی تجربه بردن سگ به امریکا داره؟
رویت قبولی : ۸ می  ، ارسال فرم ۲۸ جون ، مصاحبه : ۲۲ دسامبر ابوظبی ، وظعیت AP  
اپدیتها ۵ و ۲۵ ژانویه و ۲۲ اپریل
لیسانس بازرگانی ، معافیت سربازی ، کار در شرکت بازرگانی خصوصی
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2016-05-10 ساعت 03:04)chakavakl نوشته:  دوستان این فرم آبی که توی هواپیما میدن
آدرسی که مینویک بزنیم و اعلام کنیم ؟
نه خیلی مهم نیست
ما که دالاس وارد شدیم سخت گیری نکردن اصلا نگاه هم نکردن فرم رو,فقط پول براشون مهم بود
در مورد سبزی و اینا لازم نیست
سعی کنید بیشتر اون موارد no باشه حالا بسته به پولتون میتونه yes باشه
در کل خیلی چیز خاصی نیست فرمه
لاتارى ، درس صبورى، تغيير و قطع وابستگى هاست و بيانگر اينه كه انسان هرچيزي رو كه بتونه تصور كنه قطعا بهش ميرسه!

طلب خير براي همه دوستان
پاسخ
تشکر کنندگان: behjan ، matin.sh
(2016-05-10 ساعت 09:23)kavehsharifi نوشته:  دوستان کسی تجربه بردن سگ به آمریکا داره؟

با سلام من هم تصميم دارم گربه ام رو ببرم اما اطلاعات جامعي ندارم . اگر كسي تجربه ايي داره لطفا بگه.
پاسخ
تشکر کنندگان:
دوستان و پیشکسوتان عزیز این تاپیک
من تمامی صفحات این تاپیک را مطالعه کردم ولی در نهایت بطور واضح متوجه نشدم که چگونه بایستی هزینه گرین کارت را از ایران واریز نماییم که در انتهای فرایند رسید نامبر را دریافت نماییم تا از مشکلات بعدی نداشتن آن در امان باشیم . از پرسش و پاسخ دوستان نیز به نظر میرسد بیشتر دوستان هم این مشکل را دارند . بسیار ممنون میشوم یکی از دوستان که این مرحله را با موفقیت طی کرده و رسید نامبر هم دریافت نموده یکبار با جزییات کامل این فرایند را برای همه دوستان توضیح دهد .
شماره کیس‎2016as5***‎    تاریخ رویت قبولی:‎19 نوامبر ‎2015‎   کنسولگری: آنكارا  تعداد افراد منظور در کیس :۳   برنده اصلی آقا- سربازی ارت ش    ارسال فرمهای260: 3 دسامبر2015  کارنت شدن کیس:9 فوريه2016   نامه دوم ‎: 22فوريه2016   مديكال: 2آپريل ‎2016‎   مصاحبه: 7 آپريل ۲۰۱۶     نتیجه:AP  آپدیتها: 8آپریل و کلی آپدیت بدرد نخور دیگر از سفارت ،آپديت سيس براي نفر اول و دوم و دو خطي شدن 3 آگست ،  8 آگست or کلیر:به خواست خدا 9 آگست  دریافت ویزا: 18 آگست  ورود به آمریکا:14 سپتامبر ‎  دریافت گرین کارت:    
پاسخ
تشکر کنندگان: sahar2016 ، behjan ، Daneshjo
سلام به دوستان عزیز.بعد از ۴ روز ورود توی ۱ دور باطل افتادیم.رفتیم بانک برای حساب گفتن برای ایران و سوریه و سودان حتما باید مدارک کامل گرین کارت و سوشیال سکوریتی رو بیارید.رفتیم اداره سوشیال میگه ۲۱ روز دیگه میاد.رفتیم خونه بگیریم میگه اطلاعات حساب میخوایم.واسه گواهینامه هم که سوشیال مبخواد.خلاصه اگر کسی راهکاری داره ممنون میشم کمک کنه
شماره کیس  2016as16xx
تاریخ رویت قبولی: 14 جولای 2015
کنسولگری: ابوظبی
تعداد افراد منظور در کیس :۳
ارسال فرمهای سری اول: ۱۷ جولای
کارنت شدن کیس:اکتبر
مصاحبه:  ژانویه ۲۰۱۶
دریافت ویزا: یکضرب
ورود به آمریکا: می ۲۰۱۶ بوستون
دریافت گرین کارت: 
جمع تقریبی هزینه‌ها: تا حالا ۳۰ میلیون ناقابل
پاسخ
تشکر کنندگان: behjan ، Daneshjo ، darabi
(2016-05-11 ساعت 21:08)hamiham007 نوشته:  سلام به دوستان عزیز.بعد از ۴ روز ورود توی ۱ دور باطل افتادیم.رفتیم بانک برای حساب گفتن برای ایران و سوریه و سودان حتما باید مدارک کامل گرین کارت و سوشیال سکوریتی رو بیارید.رفتیم اداره سوشیال میگه ۲۱ روز دیگه میاد.رفتیم خونه بگیریم میگه اطلاعات حساب میخوایم.واسه گواهینامه هم که سوشیال مبخواد.خلاصه اگر کسی راهکاری داره ممنون میشم کمک کنه

به بانک chase (منظور من هم ولز فارگو بود) به اشتباه چیس رو نوشتم) مراجعه کنید، اگر یک شعبه قبول نکرد بدون سوشیال برای شما حساب باز کنه به شعبه دیگر مراجعه کنید، برخورد شعبه های یک بانک با هم فرق میکنه، بودن دوستانی که بدون سوشیال حساب باز کردن، برای خونه بعد از باز کردن حساب بانکی از یک دوست خواهش کنید به عنوان cosigner برای قرارداد خونه برای شما امضا کنه ، در بعضی موارد هم با پیش پرداخت کرایه چند ماه قبول میکنن به شما خونه بدن، البته یکی از دوستان هم ترفند جدیدی زده و نامه تمکن مالی خودشو نشون داده و تونسته اجاره دهنده رو قانع کنه، اگر نمیتونید 21 روز صبر کنید به یک اداره سوشیال دیگه مراجعه کنید و درخواست سوشیال بدید، ممکنه اداره دیگه قبول کنه
موفق باشید
پاسخ
تشکر کنندگان: Rira_1982 ، chakavakl ، behjan ، hamiham007 ، Daneshjo ، ed2008

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان