کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت
سلام دوستان
کسی میدونه که ترجمه مدارک تحصیلی و دوره های آموزشی لازممون میشه تو آمریکا یا نه؟
اگه ترجمش لازمه تایید دادگستری و وزارت خارجه هم لازمه واسه ترجمه ها؟
، کیس نامبر:2XXX&ارسال فرم:1 June &کارنت:12 August&مصاحبه:هفته سوم نوامبر ایروان
نتیجه:خودم یک ضرب و همسر جانAP(شغل شرکت خصوصی، سربازی نیرو هوایی ارتش)
ورود خودم به آمریکا:13می(4 روز مونده به انقضای ویزا،ریسک کردم که شاید ویزای همسرم بیاد... Sad )-دالاس-سوشال:14روز بعد از ورود،گرین کارت 28روز بعد از ورود

*آپدیت همسرم:٢۵ نوامبر، ٢١جولای از آمریکا(دو خطی)، ٢٢ جولای از سفارت،٢۵ جولای آپدیت تبدیل به OR ،کلیر بعد از 247 روز
گرفتن ویزا 12 آگوست Big Grin
سفرنامه
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2016-05-03 ساعت 08:26)هستی ص نوشته:  سلام دوستان
برا مراجعه به اداره سوشال وقت قبلی لازمه؟ و بغیر پاسپورت مدارک دیگه ای هم لازمه برده بشه؟
خیر وقت قبلی لازم نیست. فقط پاسپورت همراهتون باشه و آدرس محل سکونت.
موفق باشید.
کیس نامبر : **2015AS57**مصاحبه : JUNE 25 ابوظبی
دو نفر یکضرب - خودم کلیرنس**اپدیتها : 4 جولای و 22 جولایمقصد : ایالت DELAWARE - نیوآرک** آپ کلیر: 22 جولای شبدریافت ایمیل ویزا : 23 جولای تحویل پاس به سفارت: 27 جولای**دریافت ویزا :  30جولای.ورود به امریکا : 9 دسامبر 2015**فرودگاه : واشنگتن دی سی.افتتاح حساب بانکی : 11 دسامبر** درخواست پاس سفید :12دسامبر**  انگشت نگاری : 6 ژانویه 2016.دریافت سوشیال نامبر : 17 دسامبر**دریافت گرین کارتها : 4 فوریه 2016 دریافت پاس سفید : 2016/April/1 ....ورود مجدد March /19/2018 دالاس تگزاس
پاسخ
تشکر کنندگان: پرسپولیس6 ، هستی ص
(2016-05-03 ساعت 10:01)chakavakl نوشته:  سلام دوستان
کسی میدونه که ترجمه مدارک تحصیلی و دوره های آموزشی لازممون میشه تو آمریکا یا نه؟
برای ادامه تحصیل در دانشگاهها نیاز به تایید وزارت امور خارجه هستش.
برای کار لازمه ولی مهمتر از اون تخصص شماست .
دو نفر یکضرب - خودم کلیرنس**اپدیتها : 4 جولای و 22 جولایمقصد : ایالت DELAWARE - نیوآرک** آپ کلیر: 22 جولای شبدریافت ایمیل ویزا : 23 جولای تحویل پاس به سفارت: 27 جولای**دریافت ویزا :  30جولای.ورود به امریکا : 9 دسامبر 2015**فرودگاه : واشنگتن دی سی.افتتاح حساب بانکی : 11 دسامبر** درخواست پاس سفید :12دسامبر**  انگشت نگاری : 6 ژانویه 2016.دریافت سوشیال نامبر : 17 دسامبر**دریافت گرین کارتها : 4 فوریه 2016 دریافت پاس سفید : 2016/April/1 ....ورود مجدد March /19/2018 دالاس تگزاس
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2016-05-03 ساعت 12:38)mfarazz نوشته:  

ممنون از پاسختون
فقط شفاف نشدم
واسه کار بهتر ترجمه مدارک داشته باشیم و فقط تاییدیه دادگستری کافیه و تایید وزارت خارجه نمیخواد؟ یا فقط ترجمه کافیه به تایید دادگستری و وزارت خارجه نیازی نیس؟
، کیس نامبر:2XXX&ارسال فرم:1 June &کارنت:12 August&مصاحبه:هفته سوم نوامبر ایروان
نتیجه:خودم یک ضرب و همسر جانAP(شغل شرکت خصوصی، سربازی نیرو هوایی ارتش)
ورود خودم به آمریکا:13می(4 روز مونده به انقضای ویزا،ریسک کردم که شاید ویزای همسرم بیاد... Sad )-دالاس-سوشال:14روز بعد از ورود،گرین کارت 28روز بعد از ورود

*آپدیت همسرم:٢۵ نوامبر، ٢١جولای از آمریکا(دو خطی)، ٢٢ جولای از سفارت،٢۵ جولای آپدیت تبدیل به OR ،کلیر بعد از 247 روز
گرفتن ویزا 12 آگوست Big Grin
سفرنامه
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2016-05-03 ساعت 13:08)chakavakl نوشته:  
(2016-05-03 ساعت 12:38)mfarazz نوشته:  

ممنون از پاسختون
فقط شفاف نشدم
واسه کار بهتر ترجمه مدارک داشته باشیم و فقط تاییدیه دادگستری کافیه و تایید وزارت خارجه نمیخواد؟ یا فقط ترجمه کافیه به تایید دادگستری و وزارت خارجه نیازی نیس؟
با سلام
من خودم جایی رو که برای کار انتخاب کردم کارخانه فولاد سازی بود . مدارکم رو با مهر وزارت امور خارجه خواستند.ولی سایر سازمانهاو وادارات رو نمیدونم .به نظر من خیال خودتون رو راحت کنید و مهر وزارت امور خارجه رو بزنید.
موفق باشید
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2016-04-27 ساعت 17:49)yassin30 نوشته:  
(2016-04-27 ساعت 00:26)Farimahh نوشته:  سلام دوستان اگر يك هفته قبل از تاريخ انقضاي ويزا وارد خاك امريكا بشيم مشكلي پيش نمياد؟؟؟از لحاظ مديكال چي به مشكلي خاصي برنميخوريم؟
نه من یه هفته مونده بود رفتم مشکل نبود

ما سه روز مونده بود اومدیم مشکلی نبود
F4 Category‎
PD ‎2008
‎Case ‎No. ABD2010 ******
با نام کاربری sepidar

کیس لاتاری با کیس نامبر 2016xxx
تعداد نفرات 4/رویت قبولی هفته ی آخر می/ارسال فرم هفته ی اول جولای/ (دلیل تاخیر درمصاحبه)تغییر سفارت از آنکارا به ابوظبی توسط خودم/مصاحبه اوایل نوامبر/هردو دارای شغل دولتی و لیسانس غیرحساس/ برنده اصلی س ارتش/ آپدیت سفارت فردای مصاحبه/ آپدیت سیس 9 دسامبر 25 ژانویه 17 مارچ 22 مارچ/کلیرنس 22 مارچ/ ورود به نیویورک 28 اپریل/تاریخ رسیدن ssn یک هفته بعد/
تازه اول راهشه بقیه شم با خودشه/ فکرنکن هرچی از این دست بدی همونو از اون دست میگیری  حتما" صدبرابرشو میگیری
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام
دوستان من توی ویزام A-number رو پیدا نمیکنم. یعنی هیچ شماره ای با A شروع نشده. منظور همون registration number هست؟
کیس نامبر:***1 2016AS0000
تاریخ مشاهده قبولی:۱۵ می
تعداد نفرات کیس:۱نفر
محل مصاحبه:آنکارا
تاریخ کارنت شدن:آگوست
تاریخ مصاحبه:اول دسامبر
دریافت ویزا: یکضرب
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2016-05-04 ساعت 01:30)هستی ص نوشته:  سلام
دوستان من توی ویزام A-number رو پیدا نمیکنم. یعنی هیچ شماره ای با A شروع نشده. منظور همون registration number هست؟
بله خودشه registration number
کیس نامبر:2016AS46xx << مصاحبه:31مارچ ابوظبی << وضعیت: برنده اصلی و دو نفر همراه ویزا یکضرب + یک همراه AP

اپدیتها: 3April , 22,26,28May , 8,11August و بالاخره 14August کلیر بعد از 137

پاسخ
تشکر کنندگان: milade ، Siamak ، هستی ص
(2016-04-27 ساعت 14:28)camaro نوشته:  
(2016-04-27 ساعت 06:11)shadi.sd نوشته:  من می بینم دوستان رفتن تقاضای سوشال دادن من وقتی رفتم گفتن حتما باید گیرین کارتت باشه نمیدونم چرا اینجا اینجوریه کسی میتونه کمک کنه؟

ما بدون گرین کارت رفتیم و درخواست سوشیال دادیم و بعد از یک هفته اومد، البته بعد از 21 روز رفتیم درخواست دادیم و قبلش یک بار رفتیم قبول نکرد درخواست ما رو ثبت کنه و گفت بعد از 21 روز اگر نیومد بیاید درخواست بدید

سلام من هم رفتم گفتند که باید 21 روز صبر کنی و اگر نیومد اقدام کن Smile
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام دوستان من واسه ماه دیگه تیکت دارم به امریکا و می خوام اونجا در خواست پناهندگی کنم میشه منو راهنمایی کنید که کدوم ایالت بهتره برای شروع و چطور همخونه و یا خونه بگیرم
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام دوستان من برای ماه دیگه تیکت دارم به امریکا و می خوام اونجا در خواست پناهندگی کنم میشه منو راهنمایی کنید که واسه شروع کدوم ایالت رو انتخاب کنم و چطور هونه یا همخونه بگیرم ،خیلی سردگمم لطفا راهنماییم کنید ممنون
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2016-05-04 ساعت 02:05)belivand نوشته:  
(2016-04-27 ساعت 14:28)camaro نوشته:  
(2016-04-27 ساعت 06:11)shadi.sd نوشته:  من می بینم دوستان رفتن تقاضای سوشال دادن من وقتی رفتم گفتن حتما باید گیرین کارتت باشه نمیدونم چرا اینجا اینجوریه کسی میتونه کمک کنه؟

ما بدون گرین کارت رفتیم و درخواست سوشیال دادیم و بعد از یک هفته اومد، البته بعد از 21 روز رفتیم درخواست دادیم و قبلش یک بار رفتیم قبول نکرد درخواست ما رو ثبت کنه و گفت بعد از 21 روز اگر نیومد بیاید درخواست بدید

من هنوز گرین کارت نگرفتم سه روزه وارد امریکا شدم امروز رفتم سوشال سفارش دادم چیز خاصی نگفتن، یه فرم از تو سایت دانلود کردم و پر کردم بردم اونو گرفت و ثبت کرد هیچ سوالی هم نپرسید یه رسید بهم داد که تو این تاریخ سفارش سوشال کارت دادم گفت تا دو هفته برات پست میشه
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2016-05-04 ساعت 07:43)هستی ص نوشته:  
(2016-04-27 ساعت 14:28)camaro نوشته:  ما بدون گرین کارت رفتیم و درخواست سوشیال دادیم و بعد از یک هفته اومد، البته بعد از 21 روز رفتیم درخواست دادیم و قبلش یک بار رفتیم قبول نکرد درخواست ما رو ثبت کنه و گفت بعد از 21 روز اگر نیومد بیاید درخواست بدید

من هنوز گرین کارت نگرفتم سه روزه وارد آمریکا شدم امروز رفتم سوشال سفارش دادم چیز خاصی نگفتن، یه فرم از تو سایت دانلود کردم و پر کردم بردم اونو گرفت و ثبت کرد هیچ سوالی هم نپرسید یه رسید بهم داد که تو این تاریخ سفارش سوشال کارت دادم گفت تا دو هفته برات پست میشه

سلام
چه خوب من چون با ویزای لاتاری اومدم بهم گفتن که این نوع ویزا باید صبر کنی 21 روز.
خوش آمدی Smile
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2016-05-04 ساعت 07:47)belivand نوشته:  
(2016-05-04 ساعت 02:05)belivand نوشته:  سلام من هم رفتم گفتند که باید 21 روز صبر کنی و اگر نیومد اقدام کن Smile

من هنوز گرین کارت نگرفتم سه روزه وارد آمریکا شدم امروز رفتم سوشال سفارش دادم چیز خاصی نگفتن، یه فرم از تو سایت دانلود کردم و پر کردم بردم اونو گرفت و ثبت کرد هیچ سوالی هم نپرسید یه رسید بهم داد که تو این تاریخ سفارش سوشال کارت دادم گفت تا دو هفته برات پست میشه

سلام
چه خوب من چون با ویزای لاتاری اومدم بهم گفتن که این نوع ویزا باید صبر کنی 21 روز.
خوش آمدی  Smile

خیلی ممنونم
منم با ویزای لاتاری اومدم دوست عزیز. فکر نمیکنم به داشتن گرین کارت مربوط باشه ولی خب اگه برا کار کردن عجله نداری صبر کن تا بیاد یا به یه شعبه دیگه مراجعه کن
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2016-04-27 ساعت 14:28)camaro نوشته:  ما بدون گرین کارت رفتیم و درخواست سوشیال دادیم و بعد از یک هفته اومد، البته بعد از 21 روز رفتیم درخواست دادیم و قبلش یک بار رفتیم قبول نکرد درخواست ما رو ثبت کنه و گفت بعد از 21 روز اگر نیومد بیاید درخواست بدید

از مجموعه این همه پرسش و پاسخ در مورد نحوه دریافت یا پیگیری سوشال نامبر که بین دوستان ردو بدل می شه به نظر میرسه ادارات سوشال انجا با یک رویه مشترک کار نمیکنند یا شاید ایالت به ایالت نحوه سرویس دهیشون متفاوت باشد ؟؟؟؟!!!
گفتیم میریم اونجا قانونمداری در همه جا حرف اول را میزنه!!!! Big Grin
به نظرم اگر دوستان تجربیات خود را با نام شهر و ایالت ذکر کنند شاید بهتر بتوان نتیجه گیری کرد
شماره کیس‎2016as5***‎    تاریخ رویت قبولی:‎19 نوامبر ‎2015‎   کنسولگری: آنكارا  تعداد افراد منظور در کیس :۳   برنده اصلی آقا- سربازی ارت ش    ارسال فرمهای260: 3 دسامبر2015  کارنت شدن کیس:9 فوريه2016   نامه دوم ‎: 22فوريه2016   مديكال: 2آپريل ‎2016‎   مصاحبه: 7 آپريل ۲۰۱۶     نتیجه:AP  آپدیتها: 8آپریل و کلی آپدیت بدرد نخور دیگر از سفارت ،آپديت سيس براي نفر اول و دوم و دو خطي شدن 3 آگست ،  8 آگست or کلیر:به خواست خدا 9 آگست  دریافت ویزا: 18 آگست  ورود به آمریکا:14 سپتامبر ‎  دریافت گرین کارت:    
پاسخ
تشکر کنندگان: MSDJVD ، humsun

کاربران در حال بازدید این موضوع: 2 مهمان