کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت
(2016-05-17 ساعت 10:08)MSDJVD نوشته:  ممنون از پاسختون . فکر کنم شما ورودتون هم به لس انجلس بود. ولی من به ایالتی دیگه ای غیر از ایالتی که تو فرم 260 نوشتم می خوام وارد آمریکا بشم . نمی گن چرا آدرست یک ایالت دیگه است و الان وارد یک ایالت دیگه شدی؟ واسه همین می خوام  اگه بشه آدرس گرین کارتم همون قبلی باشه ولی سوشال را در ایالتی که وارد می شم بگیرم.

سلام دوست عزیز

شما در کل میتونید یک آدرس در آمریکا داشته باشید و پیشنهاد میکنم که به توصیه دوستان عمل کنید و زیاد تغییر آدرس ندید .
من خودم ورودم به نیویورک بود در صورتی که آدرسم توی کالیفرنیا بود و آفیسر توی فرودگاه از من پرسید که اومدی نیویورک چرا آدرس کالیفرنیا رو دادی ؟؟؟
منم گفتم ده روز اینجا مهمان هستم و بعدش میرم کالیفرنیا که اصلا قرار بود همین کار رو هم بکنم .آفیسر فرودگاه هم کاملا قانع شد و گفت خوش اومدید Big Grin
کیس نامبر : 2016AS2*** << مصاحبه : 17 نوامبر ابوظبی << وضعیت برنده اصلی خانم یکضرب + من AP  Cool
آپدیتها : 19نوامبر سایت سفارت 9 دسامبر و 25 ژانویه سایتCEAC وبالاخره کلیر در 4 فوریه بعد از 79 روز
ورود : بیست و یک اپریل - سوشال : یکماه بعد از ورود - پرداخت 165 دلار : دو هفته بعد از ورود - دریافت گرین کارت برنده اصلی : یکماه و نیم بعد از ورود - دریافت گرین کارت نفر دوم کیس : دو ماه بعد از ورود
پاسخ
تشکر کنندگان: ed2008 ، matin.sh ، behjan ، MSDJVD ، storagemeter ، mrlzdh
(2016-05-17 ساعت 10:08)MSDJVD نوشته:  
(2016-05-17 ساعت 02:17)lighthouse نوشته:  
(2016-05-16 ساعت 14:27)MSDJVD نوشته:  من هم می این کار را بکنم . البته ایالتم هم عوض می شه . فقط همه می گن از خود تهران تا فرودگاهای دیگه تا به انجا برسیم هی ازت آدرس می خوان . نمی دونم کدوم آدرس را باید بدم.من فقط می خوام گرین کارتم به همون آدرس اولیه بیاد و سوشال را در ایالت جدید بگیرم . نمی دونم می شه این کار را کرد یا نه ؟ تغییر آدرس می گن خیلی دردسر داره و ممکنه گرین کارت دیر بیاد. لطف راهنمایی کنید . ممنون

سلام.شما اینطوری ریسک دیررسیدن وگم شدن مدارکتون رومی برید بالا.برای چی سوشیال بره یه آدرس وگرین کارت بره یه آدرس دیگه ؟توی فرودگاهها هم فقط یک آدرس بدید .من کلا آدرس فامیلمون درلس آنجلس رادادم وبعدهم اومدم دالاس.زحمت کشیدند باپست سفارشی (حتما سفارش کنیدباپست سفارشی)برام فرستادن.یه بارسوشیال راپست کردند یه بارهم گرین کارت.کمترازیکهفته به دستم رسید.فکرکنم چهارروزه.موفق باشید.

ممنون از پاسختون . فکر کنم شما ورودتون هم به لس انجلس بود. ولی من به ایالتی دیگه ای غیر از ایالتی که تو فرم 260 نوشتم می خوام وارد آمریکا بشم . نمی گن چرا آدرست یک ایالت دیگه است و الان وارد یک ایالت دیگه شدی؟ واسه همین می خوام  اگه بشه آدرس گرین کارتم همون قبلی باشه ولی سوشال را در ایالتی که وارد می شم بگیرم.
چنین سوالی نمی پرسنداگرهم بپرسند معنیش این نیست که ایرادی داره.شمامیتونید بگید اومدم اینجااول کمی بگردم وبعدبرم سرزندگیم.برندگان لاتاری الزامی ندارند که جای بخصوصی برن.من هنوزم فکرمیکنم اینطوری ممکنه گیج بشن ومدارکتون دیر بدستتون برسه.
2016as48xxچهارنفر.مصاحبه  ارمنستان خودم برنده اصلی وفرزندانم یکضرب,همسرم ای پی.که بعداز138 روزکلیرشد.ساکن هیوستون.(راستی lighthouseیعنی فانوس دریایی ( Shy
پاسخ
تشکر کنندگان: behjan ، sweethome
(2016-05-17 ساعت 12:05)lighthouse نوشته:  
(2016-05-17 ساعت 10:08)MSDJVD نوشته:  
(2016-05-17 ساعت 02:17)lighthouse نوشته:  سلام.شما اینطوری ریسک دیررسیدن وگم شدن مدارکتون رومی برید بالا.برای چی سوشیال بره یه آدرس وگرین کارت بره یه آدرس دیگه ؟توی فرودگاهها هم فقط یک آدرس بدید .من کلا آدرس فامیلمون درلس آنجلس رادادم وبعدهم اومدم دالاس.زحمت کشیدند باپست سفارشی (حتما سفارش کنیدباپست سفارشی)برام فرستادن.یه بارسوشیال راپست کردند یه بارهم گرین کارت.کمترازیکهفته به دستم رسید.فکرکنم چهارروزه.موفق باشید.

ممنون از پاسختون . فکر کنم شما ورودتون هم به لس انجلس بود. ولی من به ایالتی دیگه ای غیر از ایالتی که تو فرم 260 نوشتم می خوام وارد آمریکا بشم . نمی گن چرا آدرست یک ایالت دیگه است و الان وارد یک ایالت دیگه شدی؟ واسه همین می خوام  اگه بشه آدرس گرین کارتم همون قبلی باشه ولی سوشال را در ایالتی که وارد می شم بگیرم.
چنین سوالی نمی پرسنداگرهم بپرسند معنیش این نیست که ایرادی داره.شمامیتونید بگید اومدم اینجااول کمی بگردم وبعدبرم سرزندگیم.برندگان لاتاری الزامی ندارند که جای بخصوصی برن.من هنوزم فکرمیکنم اینطوری ممکنه گیج بشن ومدارکتون دیر بدستتون برسه.
ممنون .یعنی من کل آدرس را همان اولیه بدم که گرین کارت و سوشالم بره به ادرس قبلی و آنها برام پست کنند . اینجوری بهتره . ممنون از اینکه وقت گذاشتید برام.
پاسخ
تشکر کنندگان: lighthouse
دوستان گل سلام کسی تجربه سند ماشین زدن رو داره؟ چه مدارکی میخواد و گرفتن پلاک و ... مراحلش چیه؟ ممنونم
شماره کیس  2016as16xx
تاریخ رویت قبولی: 14 جولای 2015
کنسولگری: ابوظبی
تعداد افراد منظور در کیس :۳
ارسال فرمهای سری اول: ۱۷ جولای
کارنت شدن کیس:اکتبر
مصاحبه:  ژانویه ۲۰۱۶
دریافت ویزا: یکضرب
ورود به آمریکا: می ۲۰۱۶ بوستون
دریافت گرین کارت: 
جمع تقریبی هزینه‌ها: تا حالا ۳۰ میلیون ناقابل
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2016-05-16 ساعت 14:27)MSDJVD نوشته:  
(2016-05-16 ساعت 11:37)ho_tasha نوشته:  با سلام دوست عزیز
به هیچ وجه مشکلی پیش نمیاد فقط داخل فرودگاه آدرستو تغییر ندین و پرسیدن بگید اومدم سر بزنم بعد میرم اونجا
از دوستان نزدیک من 2016 هم هست اینکار انجام داد حتی ایالت متفاوت بود و هیچ اتفاقی نیوفتاد.

من هم می این کار را بکنم . البته ایالتم هم عوض می شه . فقط همه می گن از خود تهران تا فرودگاهای دیگه تا به انجا برسیم هی ازت آدرس می خوان . نمی دونم کدوم آدرس را باید بدم.من فقط می خوام گرین کارتم به همون آدرس اولیه بیاد و سوشال را در ایالت جدید بگیرم . نمی دونم می شه این کار را کرد یا نه ؟ تغییر آدرس می گن خیلی دردسر داره و ممکنه گرین کارت دیر بیاد. لطف راهنمایی کنید . ممنون

سلام.شما اینطوری ریسک دیررسیدن وگم شدن مدارکتون رومی برید بالا.برای چی سوشیال بره یه آدرس وگرین کارت بره یه آدرس دیگه ؟توی فرودگاهها هم فقط یک آدرس بدید .من کلا آدرس فامیلمون درلس آنجلس رادادم وبعدهم اومدم دالاس.زحمت کشیدند باپست سفارشی (حتما سفارش کنیدباپست سفارشی)برام فرستادن.یه بارسوشیال راپست کردند یه بارهم گرین کارت.کمترازیکهفته به دستم رسید.فکرکنم چهارروزه.موفق باشید.
شما سوشیال رو کجا ثبت نام کردید؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
Wink 
(2016-05-17 ساعت 17:38)Elyar84 نوشته:  
(2016-05-16 ساعت 14:27)MSDJVD نوشته:  من هم می این کار را بکنم . البته ایالتم هم عوض می شه . فقط همه می گن از خود تهران تا فرودگاهای دیگه تا به انجا برسیم هی ازت آدرس می خوان . نمی دونم کدوم آدرس را باید بدم.من فقط می خوام گرین کارتم به همون آدرس اولیه بیاد و سوشال را در ایالت جدید بگیرم . نمی دونم می شه این کار را کرد یا نه ؟ تغییر آدرس می گن خیلی دردسر داره و ممکنه گرین کارت دیر بیاد. لطف راهنمایی کنید . ممنون

شما سوشیال رو کجا ثبت نام کردید؟

من ثبت نام نکردم.خودش بعداز دوهفته اومد به آدرسمون.
2016as48xxچهارنفر.مصاحبه  ارمنستان خودم برنده اصلی وفرزندانم یکضرب,همسرم ای پی.که بعداز138 روزکلیرشد.ساکن هیوستون.(راستی lighthouseیعنی فانوس دریایی ( Shy
پاسخ
تشکر کنندگان: sweethome
(2016-05-17 ساعت 16:24)hamiham007 نوشته:  دوستان گل سلام کسی تجربه سند ماشین زدن رو داره؟ چه مدارکی میخواد و گرفتن پلاک و ... مراحلش چیه؟ ممنونم

سلام.من ماشین صفرخریدم.همونجادر نمایشگاه نشستم وتلفنی هماهنگ کردم برای بیمه ماشین.ونیمساعت بعدکه بیمه ماشین رافکس کردند سوئیچ روبهم دادند بادوتا برگه کپی!!که اصلا شبیه مدارک ماشین درایران نبود ودوبارازشون پرسیدم فقط همین؟بعدهم خودشون پلاک موقت روهمونجا نصب کردند.بعدازدوهفته تماس گرفتندبرم برای پلاک اصلی. ویکماه بعدهم سندش باپست اومدبه آدرسمون.موفق باشید
پاسخ
تشکر کنندگان: matin.sh ، chakavakl ، ho_tasha ، behjan ، sharif.mahmoodpoor ، sweethome ، hamiham007
One of the best medium range job is AutoCAD and Revit operator, please learn it in Iran for work in USA
گرفتن ویزای یک ضرب در آگوست برای لاتاری 2013 با کیس نامبر 9925 در تنها سالی که قبولی مرحله دوم اعلام شد که ما جزو اون خوش شانسها بودیم Big GrinBig Grin - ساکن سن حوزه از سپتامبر 2013
پاسخ
تشکر کنندگان: Siamak ، mehdihk
(2016-05-18 ساعت 07:18)Dimansh نوشته:  
(2016-05-16 ساعت 09:58)ALIREZA_DEN نوشته:  
(2016-05-15 ساعت 21:19)Dimansh نوشته:  سلام

از دوستان تا حالا کسی گرین کارتشو دریافت کرده ؟
بله من گرفتم مشكل شما چيه

بنده 9 ژانویه وارد خاک شدم بعد از حدود 3 ماه و 20 روز هنوز گرین کارتم رو دریافت نکردم
دوست عزیز
حتما پیگیر موضوع باشید اگر تغییر آدرس نداشتید تا الان باید گرین کارتتون و دریافت میکردید. از طریق این شماره 18003755283 و همچنین سایت uscis قسمت contacts موفق باشید.
کیس نامبر : **2015AS57**مصاحبه : JUNE 25 ابوظبی
دو نفر یکضرب - خودم کلیرنس**اپدیتها : 4 جولای و 22 جولایمقصد : ایالت DELAWARE - نیوآرک** آپ کلیر: 22 جولای شبدریافت ایمیل ویزا : 23 جولای تحویل پاس به سفارت: 27 جولای**دریافت ویزا :  30جولای.ورود به امریکا : 9 دسامبر 2015**فرودگاه : واشنگتن دی سی.افتتاح حساب بانکی : 11 دسامبر** درخواست پاس سفید :12دسامبر**  انگشت نگاری : 6 ژانویه 2016.دریافت سوشیال نامبر : 17 دسامبر**دریافت گرین کارتها : 4 فوریه 2016 دریافت پاس سفید : 2016/April/1 ....ورود مجدد March /19/2018 دالاس تگزاس
پاسخ
تشکر کنندگان:
با سلام به همه دوستان عزیز
دوستان به جهت گرفتن گواهنامه اینرنشنال دقت کنید در خود سایت نوشته شرایط به چه صورت است من براتون لینک رو میزارم بنید در مورد امریکا نوشته گواهینامه اینتر نشنال باید به همراه گواهنامه ایران باشه.
این هم لینکش::::
http://taci.ir/TacDetailsPage.asp?idn=7

----------------------------------------------------------------
صدور گواهینامه رانندگی بین‌المللی

به موجب اين گواهي‌نامه‌های بين‌المللي كه مدت اعتبار آنها يك و سه سال مي‌باشد، مي‌توان در کشورهای پذیرنده گواهینامه‌های رانندگی بین‌المللی، به صورت موقت به رانندگي پرداخت. بديهي است دارنده این مدرک بين‌المللي نمي‌تواند قوانين و مقررات مربوط به شرايط اقامت و يا پرداختن به شغل و يا حرفه‌اي كه در كشورهاي مسير حركت او جاري و قابل اجرا مي‌باشد را ناديده انگاشته و يا نقض نمايد.

اين گواهي‌نامه علاوه بر زبان فارسي به 7 زبان بين‌المللي (‌انگليسي- فرانسوي- روسي - عربي-‌ آلماني- اسپانیائی- چینی)‌ نيز ترجمه شده است. گواهینامه‌های رانندگي بين‌المللي قابل تمديد نبوده و پس از انقضاء باید نسبت به درخواست گواهینامه جدید اقدام شود.

مدارك لازم برای درخواست گواهینامه رانندگي بين‌المللی:

-گواهینامه رانندگی معتبر جمهوری اسلامی ایران با اعتبار حداقل یک ماه و یک روز، برای دریافت گواهینامه رانندگی بین‌المللی یک ساله

-گواهینامه رانندگی معتبر جمهوری اسلامی ایران با اعتبار حداقل سه سال، برای دریافت گواهینامه رانندگی بین‌المللی سه ساله

-یک قطعه عکس تمام رخ (3*4 )با حجاب اسلامی برای بانوان

-ارائه گواهینامه رانندگی بین‌المللی قبلی (در صورت معتبر بودن)

-ارائه اصل یا تصویر صفحه اول گذرنامه

-تکمیل فرم درخواست (فارسی و لاتین - تاریخ تولد لاتین باید به میلادی درج گردد)

-پرداخت مبلغ 830،000 ریال بابت هر جلد گواهینامه رانندگی بین‌المللی یک ساله

-پرداخت مبلغ 1،000،000 ریال بابت هر جلد گواهینامه رانندگی بین‌المللی یک ساله همراه با مجوز رانندگی موتور سیکلت

-پرداخت مبلغ 2،670،000 ریال بابت هر جلد گواهینامه رانندگی بین‌المللی سه ساله

توجه به این نکته الزامی است که مدارک صادره، تنها به شخص متقاضی یا بستگان درجه 1 با ارائه مدارک احراز هویت و نسبت با متقاضی، اصل شناسنامه یا وکیل قانونی با ارائه اصل وکالت‌نامه و کارت شناسایی معتبر تحویل می‌گردد.

* همسرانی که برای دریافت مدارک زوج یا زوجه خود مراجعه می کنند حتما باید شناسنامه متقاضی و کارت ملی خود را به متصدی صدور ارائه نمایند.

قابل توجه متقاضیان دریافت گواهینامه رانندگی بین‌المللی:

برای سفر به کشورهای ایالات متحده آمریکا، کانادا، استرالیا، کشورهای اروپایی و امارات متحده عربی همراه داشتن اصل گواهینامه رانندگی ملی همراه با گواهینامه رانندگی بین‌المللی الزامی می‌باشد.

جهت کسب اطلاعات به روز در مورد کشورهای پذیرنده گواهینامه رانندگی بین‌المللی با اعتبار سه سال با شماره تلفن 88500209 الی 11 تماس گرفته و پس از ارائه نام کشور مقصد به کارشناسان، از پذیرش مجوز در آن کشور اطمینان حاصل کنید.

قابل توجه متقاضیان دریافت گواهینامه رانندگی بین‌المللی 3 ساله:

لیست کشورهایی که گواهینامه رانندگی بین المللی سه ساله را نمی پذیرند

گینه استوایی
آرژانتین

پاپوآگینه نو

کانادا*
آنگولا نیجریه قبرس افغانستان

سنت کیتس و نویس

سائوتومه و پرینسیپ

جبل الطارق
بنگلادش باهاماس ساموآ فیجی رواندا
سوازیلند هائیتی بولیوی سورینام بلیز

گورنسی
گواتمالا

باربادوس
کامبودیا

اوگاندا

تایلند
ایرلند

بورکینافاسو
تایوان

هنگ کنگ
برونوئی
جامائیکا

جزایر کایمن
لیبی ژاپن

انگلستان
ماکائو

جزایر کیپ ورد
آمریکا

کاستاریکا
مالزی

جزایربادگیر
ونزوئلا مالاوی

کومور

امارات *
کلمبیا

ساحل عاج
زامبیا

کوراکو

نپال
موریتانی

چین

*گواهینامه در کشور امارات فقط برای ماشین‌های اجاره‌ای اعتبار دارد.

*گواهینامه در کشور کانادا به استثناء ایالت‌های شمال غربی این کشور اعتبار دارد.

روش‌های دریافت گواهینامه رانندگی بین‌المللی:

1-مراجعه به دفاتر اصلی کانون جهانگردی و اتومبیلرانی جمهوری اسلامی ایران (تحویل فوری)

- تهران: خیابان خرمشهر- خیابان شهيد عربعلي–پلاك 2

- تهران: خیابان آزادی-بین خیابان‌های خوش و بهبودی- نبش خیابان شهید قانعی- پلاک 231

- تهران: خیابان شهید فیاض بخش - نبش کوچه جهانگردی - پلاک 33

2-مراجعه به یکی از نمایندگی‌های کانون جهانگردی و اتومبیلرانی جمهوری اسلامی ایران در سراسر کشور (تحویل فوری)
(فهرست نمایندگی‌های صدور اسناد)

3-مراجعه به ادارات پست سراسر کشور (زمان تحویل یک هفته پس از ارسال مدارک توسط پست به کانون جهانگردی و اتومبیلرانی)

4-از طریق اینترنت- فقط در داخل کشور (در این روش، فقط گواهینامه رانندگی بین المللی یک ساله قابل در یافت است و در لحظه ثبت درخواست، باید حداقل یک ماه و ده روز از اعتبار گواهینامه رانندگی ملی باقیمانده باشد- زمان تحویل حدودا هفت تا 10 روز کاری) برای ثبت درخواست صدرو گواهینامه رانندگی بین‌المللی به صورت اینترنتی، به لینک زیر مراجعه نمایید.
CN:8**✈IV:Oct.2015✈Per:2✈Status:Clear(A.P.146Day) 4-Mar
Entrance:Houston,TX✈Visa22-March-2016:
Entrance به امید خدا ابتدای Sep.2016
سفرنامه
.pdf   Lottery Az Ghaboli ta CEAC Ankara.pdf (اندازه 29.79 MB / تعداد دانلود: 6,611)
پاسخ
تشکر کنندگان: behjan ، MSDJVD ، Pargosha ، behzad mg ، mfarazz ، sahar2016 ، alborz3718
باسلام وعرض ادب خدمت دوستان وپیشکسوتان بزرگوار که کارهای مهاجرتی رادر ابوظبی انجام دادند آیا قسمت امور مهاجرتی در هرساعت شبانه روز مثلا ساعت یازده شب تا ساعت شش صبح هم به امور مهاچرین وانجام کارهای اولین ورود به امریکا را رسیدگی می کند( با پرواز الاتحاد) اگر راهنمایی بفرماییدبسیار سپاسگزارم
شماره کیس***2016as1   تاریخ رویت قبولی: 15may     کنسولگری:abu dhabi
تعداد افراد منظور در کیس : 1  ارسال فرمهای سری اول:1jun  کارنت شدن کیس:12Aug    مصاحبه:اکتبر     دریافت کلیرنس:    APاکتبر   کلیر:18aprilبعداز حدود170روز   دریافت ویزا:

پاسخ
تشکر کنندگان: پرسپولیس6
(2016-05-18 ساعت 14:19)ho_tasha نوشته:  با سلام به همه دوستان عزیز
دوستان به جهت گرفتن گواهنامه اینرنشنال دقت کنید در خود سایت نوشته شرایط به چه صورت است من براتون لینک رو میزارم بنید در مورد آمریکا نوشته گواهینامه اینتر نشنال باید به همراه گواهنامه ایران باشه.
این هم لینکش::::
http://taci.ir/TacDetailsPage.asp?idn=7

----------------------------------------------------------------
صدور گواهینامه رانندگی بین‌المللی

به موجب اين گواهي‌نامه‌های بين‌المللي كه مدت اعتبار آنها يك و سه سال مي‌باشد، مي‌توان در کشورهای پذیرنده گواهینامه‌های رانندگی بین‌المللی، به صورت موقت به رانندگي پرداخت. بديهي است دارنده این مدرک بين‌المللي نمي‌تواند قوانين و مقررات مربوط به شرايط اقامت و يا پرداختن به شغل و يا حرفه‌اي كه در كشورهاي مسير حركت او جاري و قابل اجرا مي‌باشد را ناديده انگاشته و يا نقض نمايد.

اين گواهي‌نامه علاوه بر زبان فارسي به 7 زبان بين‌المللي (‌انگليسي- فرانسوي- روسي - عربي-‌ آلماني- اسپانیائی- چینی)‌ نيز ترجمه شده است. گواهینامه‌های رانندگي بين‌المللي قابل تمديد نبوده و پس از انقضاء باید نسبت به درخواست گواهینامه جدید اقدام شود.

مدارك لازم برای درخواست گواهینامه رانندگي بين‌المللی:

-گواهینامه رانندگی معتبر جمهوری اسلامی ایران با اعتبار حداقل یک ماه و یک روز، برای دریافت گواهینامه رانندگی بین‌المللی یک ساله

-گواهینامه رانندگی معتبر جمهوری اسلامی ایران با اعتبار حداقل سه سال، برای دریافت گواهینامه رانندگی بین‌المللی سه ساله

-یک قطعه عکس تمام رخ (3*4 )با حجاب اسلامی برای بانوان

-ارائه گواهینامه رانندگی بین‌المللی قبلی (در صورت معتبر بودن)

-ارائه اصل یا تصویر صفحه اول گذرنامه

-تکمیل فرم درخواست (فارسی و لاتین - تاریخ تولد لاتین باید به میلادی درج گردد)

-پرداخت مبلغ 830،000 ریال بابت هر جلد گواهینامه رانندگی بین‌المللی یک ساله

-پرداخت مبلغ 1،000،000 ریال بابت هر جلد گواهینامه رانندگی بین‌المللی یک ساله همراه با مجوز رانندگی موتور سیکلت

-پرداخت مبلغ 2،670،000 ریال بابت هر جلد گواهینامه رانندگی بین‌المللی سه ساله

توجه به این نکته الزامی است که مدارک صادره، تنها به شخص متقاضی یا بستگان درجه 1 با ارائه مدارک احراز هویت و نسبت با متقاضی، اصل شناسنامه یا وکیل قانونی با ارائه اصل وکالت‌نامه و کارت شناسایی معتبر تحویل می‌گردد.

* همسرانی که برای دریافت مدارک زوج یا زوجه خود مراجعه می کنند حتما باید شناسنامه متقاضی و کارت ملی خود را به متصدی صدور ارائه نمایند.

قابل توجه متقاضیان دریافت گواهینامه رانندگی بین‌المللی:

برای سفر به کشورهای ایالات متحده آمریکا، کانادا، استرالیا، کشورهای اروپایی و امارات متحده عربی همراه داشتن اصل گواهینامه رانندگی ملی همراه با گواهینامه رانندگی بین‌المللی الزامی می‌باشد.

جهت کسب اطلاعات به روز در مورد کشورهای پذیرنده گواهینامه رانندگی بین‌المللی با اعتبار سه سال با شماره تلفن 88500209 الی 11 تماس گرفته و پس از ارائه نام کشور مقصد به کارشناسان، از پذیرش مجوز در آن کشور اطمینان حاصل کنید.

قابل توجه متقاضیان دریافت گواهینامه رانندگی بین‌المللی 3 ساله:

لیست کشورهایی که گواهینامه رانندگی بین المللی سه ساله را نمی پذیرند

*گواهینامه در کشور امارات فقط برای ماشین‌های اجاره‌ای اعتبار دارد.

*گواهینامه در کشور کانادا به استثناء ایالت‌های شمال غربی این کشور اعتبار دارد.

روش‌های دریافت گواهینامه رانندگی بین‌المللی:

1-مراجعه به دفاتر اصلی کانون جهانگردی و اتومبیلرانی جمهوری اسلامی ایران (تحویل فوری)

- تهران: خیابان خرمشهر- خیابان شهيد عربعلي–پلاك 2

- تهران: خیابان آزادی-بین خیابان‌های خوش و بهبودی- نبش خیابان شهید قانعی- پلاک 231

- تهران: خیابان شهید فیاض بخش - نبش کوچه جهانگردی - پلاک 33

2-مراجعه به یکی از نمایندگی‌های کانون جهانگردی و اتومبیلرانی جمهوری اسلامی ایران در سراسر کشور (تحویل فوری)
(فهرست نمایندگی‌های صدور اسناد)

3-مراجعه به ادارات پست سراسر کشور (زمان تحویل یک هفته پس از ارسال مدارک توسط پست به کانون جهانگردی و اتومبیلرانی)

4-از طریق اینترنت- فقط در داخل کشور (در این روش، فقط گواهینامه رانندگی بین المللی یک ساله قابل در یافت است و در لحظه ثبت درخواست، باید حداقل یک ماه و ده روز از اعتبار گواهینامه رانندگی ملی باقیمانده باشد- زمان تحویل حدودا هفت تا 10 روز کاری) برای ثبت درخواست صدرو گواهینامه رانندگی بین‌المللی به صورت اینترنتی، به لینک زیر مراجعه نمایید.
گواهينامه بين المللي تو كاليفرنيا تا جايي كه من شنيدم فقط ٣ ماه از زمان ورود اعتبار داره واسه استفاده، ايالت هاي ديگه رو نميدونم.  البته من از دوستان با سابقه ساكن اينجا شنيدم و صحت قانوني رو نميدونم دقيقا. البته ٣ ماه بهترين فرصت هست واسه گرفتن درايور لايسنز
مبلغ بيمه اتومبيل با گواهينامه بين المملي بالاس ، من واسه ٢ ماه حدود ٣٧٠ دلار پرداخت كردم.
کیس ۲۰۱۵as۶۳۰۰،  ارسال فرمها: ١٨ جون ٢٠١٤،سفارت خونه: ابوظبی  ، تعداد نفرات:۲ ،کارنت :۱۱ می ٢٠١٥،نامه دوم:.۳۱ می ٢٠١٥،مصاحبه:.۲  جولای،  ویزا :خانوم ۲ جولای، خودم ۲۳ اگست ،ورود به امریکا: 3 نوامبر٢٠١٥. ساکن لس انجلس
پاسخ
تشکر کنندگان: behjan
دوستان یک سوال
من بعد از ورود به آمریکا برای سوشیال باید اقدام کنم یا خوکار اقدام میکنن؟
165 دللارو قبل از رفتن واریز کردم
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2016-05-19 ساعت 03:12)Elyar84 نوشته:  دوستان یک سوال
من بعد از ورود به آمریکا برای سوشیال باید اقدام کنم یا خوکار اقدام میکنن؟
165 دللارو قبل از رفتن واریز کردم

روز بعد از ورود به همراه پاس ميرين به سوشايل سيكوريتي و اقدام ميكنين واسه سوشيال نامبر. حدود يك هفته طول ميكشه تا برسه دستتون، گرين كارت هم از روز ورود اقدام ميشه براي صدورش، كه يك ماه طول ميكشه برسه دستتون.
کیس ۲۰۱۵as۶۳۰۰،  ارسال فرمها: ١٨ جون ٢٠١٤،سفارت خونه: ابوظبی  ، تعداد نفرات:۲ ،کارنت :۱۱ می ٢٠١٥،نامه دوم:.۳۱ می ٢٠١٥،مصاحبه:.۲  جولای،  ویزا :خانوم ۲ جولای، خودم ۲۳ اگست ،ورود به امریکا: 3 نوامبر٢٠١٥. ساکن لس انجلس
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام دوستان گل. الان ۱۱ روزه که ما توی آمریکاییم.خدا رو شکر میکنم که تو این چند روز خیلی از کارامون به سرعت داره انجام میشه.البته خیلی از این ها رو مدیون دوست عزیزمون هستیم که اینجا اومدیم پیششون.روز دوم رفتیم اداره سوشیال و برامون فرم پر کردن و روز ۷ ssn اومد.روز ۸ ماشین خریدم و الان دنبال کارهای گواهینامه و پلاکم.امروز هم تونستم کار پیدا کنم و آپارتمان رو هم صحبت کردم امیدوارم ۲ روز آینده اون رو هم بگیرم . فقط مشکل حساب بانکیه که تو این ایالت فکر کنم سخت میگیرن.توی بوستون واسه حساب ازمون گرین کارت خواستن.
قصدم از این حرفها این بود که نترسید از انجام کار.دلتون رو به خدا بسپرید و دستتون رو از زانوی خودتون بگیرید و مطمئن باشید توی این راه خدا کسایی رو جلوی راهتون میذاره که خودتون هم باور نمیکنید.به امید روزهای بهتر و دیدن موفقیت همه دوستان گل
شماره کیس  2016as16xx
تاریخ رویت قبولی: 14 جولای 2015
کنسولگری: ابوظبی
تعداد افراد منظور در کیس :۳
ارسال فرمهای سری اول: ۱۷ جولای
کارنت شدن کیس:اکتبر
مصاحبه:  ژانویه ۲۰۱۶
دریافت ویزا: یکضرب
ورود به آمریکا: می ۲۰۱۶ بوستون
دریافت گرین کارت: 
جمع تقریبی هزینه‌ها: تا حالا ۳۰ میلیون ناقابل
پاسخ
تشکر کنندگان: dv2017 ، Siamak ، behjan ، پرسپولیس6 ، ho_tasha ، sahar2016 ، mrlzdh

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان