کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت
سلام به همگی. کسی میدونه که آیا میشه قبل از رسیدن گرین کارت از خاک امریکا خارج شد وبعد از اینکه گرین کارت به آدرس مورد نظر ارسال شد از دوستمون بخوایم برامون پست کنه؟من میخوام فقط ۲ هفته امریکا بمونم که بعید میدونم تو این مدت کارتم به دستم برسه
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2016-06-11 ساعت 02:09)mohsen_re2003 نوشته:  سلام به همگی. کسی میدونه که آیا میشه قبل از رسیدن گرین کارت از خاک آمریکا خارج شد وبعد  از اینکه گرین کارت به آدرس مورد نظر ارسال شد از دوستمون بخوایم برامون پست کنه؟من میخوام فقط ۲ هفته آمریکا بمونم که بعید  میدونم تو این مدت کارتم به دستم برسه

بله مشکلی نداره و شما میتونید خارج بشید و بعداً گرین کارت رو برای شما پست کنن، هرچند احتیاط واجب آن است که بمانید و
گرین کارت را گرفته و بعد خارج شوید چرا که ممکن است گرین کارت شما برای مدت طولانی به هر دلیلی ارسال نشده و نیاز به پیگیری و مراجعه حضوری شما برای پیگیری وجود داشته باشد. والسلام.
پاسخ
تشکر کنندگان: mohsen_re2003 ، ed2008
(2016-06-11 ساعت 03:18)Dimansh نوشته:  دوستان کسی هست مثل بنده که بعد از 4 ماه  و 10 روز هنوز گرین کارتش رو نگرفته باشه ؟

بعد از ۴ ماه باید زنگ بزنی و پیگیری کنی
کیس نامبر: ***٣
رویت قبولی : ۷ می
ارسال فرمها: ۱۳ می
تعداد نفرات:۱ 
سفارت: گوانجو چين
مصاحبه: ۱ دسامبر، AP
آپديت ها: ٣ دسامبر، ١٤ ژانويه (به وقت آمريكا)، ١٩(تبديل "/" به "Or")و ٢٠ و ٢١ ژانويه به وقت سفارت
دريافت ايميل براى تحويل دادن پاسپورت: ٢٠ ژانويه
ویزا : ٣ فبريه , ورود به آمریکا: ٢٨فبريه
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2016-06-11 ساعت 03:18)Dimansh نوشته:  دوستان کسی هست مثل بنده که بعد از 4 ماه  و 10 روز هنوز گرین کارتش رو نگرفته باشه ؟

با سلام مال ما که هشت ماه هست نیومده واقعا نگرانم کرده
شماره کیس: ***2015AS0006
نفرات : 2 نفر
سفارت: انکارا/ تغییر به ایروان
ارسال فرم سری اول : 5 جون
کارنت شدن :20 می
مصاحبه : دوم جولای
ویزا یکضرب بعد از یک هفته
مقصد : دالاس
اولین ورود : 11 نوامبر
پاسخ
تشکر کنندگان:
بعد از ۴ ماه باید زنگ بزنی و پیگیری کنی
[/quote]

گرین کارت من بعد از 33 روز دستم رسید
شماره کیس:   ***2
نتیجه:خودم یه ضرب .همسر AP
تاریخ مصاحبه: هفته سوم نوامبر
مصاحبه: ابوظبی
آپدیت ها همسرم:9 دسامبر.25ژانویه ..31 ژانویه(ایمیل)..10جون.15 جون(تبدیل به OR شد).19 جون(تبدیل به / شد)
ورود خودم:3می دریافت سوشیال 40 روز بعد از ورود  دریافت گرین کارت:33 روز بعد از ورود
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام دوستان
یک سوال
تو فرودگاه از ما پاکت زرد رو گرفتند ولی سی دی قفسه سینه هارو نگرفتن
عادی هست؟
پاسخ
تشکر کنندگان: farhhad
من خودم 13 روز قبل از اینکه ویزام تموم شه وارد امریکا شدم
بعد از 1 ماه 4 بار رفتم social security های مختلف گفتن باید برای اینکه کارت social security تون رو زودتر میگرقتید 21 روز کاری قبل از تموم شدن ویزاتون وارد امریکا میشدید اما چون ویزاتون اکسپایر شده باید صبر کنید تا green card تون اول بیاد بعد بیاین حضوری درخواست social security بدبد
اما من خداروشکر گرین کارتم زود اومد یعنی 33 روز بعد از ورودم ..
این رو نوشتم که این اتفاق براتون نیفته
آپدیت ها همسرم:9 دسامبر.25ژانویه ..31 ژانویه(ایمیل)..10جون.15 جون(تبدیل به OR شد).19 جون(تبدیل به / شد)
ورود خودم:3می دریافت سوشیال 40 روز بعد از ورود  دریافت گرین کارت:33 روز بعد از ورود
پاسخ
تشکر کنندگان: sahar2016 ، Interuniversal ، sara20e ، عاشق
از من هم همین پاکت زرد رو گرفتن مشکلی نداره
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2016-06-11 ساعت 01:26)Sabraa نوشته:  با سلام دوستان. میتونم بپرسم برای اولین سفر به آمریکا از لحظه ورود مینیمم چقدر باید تو آمریکا بمونم؟ میشه مثلا فقط برای دو هفته برم و برگردم بعد گرین کارتم بره به آدرسی که دادم و بستگانم برام پستش کنن؟
دوست عزیز شما میتونید حتی 24 ساعت تو امریکا بمونید و برگردید گرین کارتتون به آدرسی که دادید پست میشه بعدا میتونید از طریق ایمن براتون به ایران ارسال بشه
Case Number: 2014AS1xxx/Interview20 NOV/Embassy:Ankara/AP
کلیرJun 9/دریافت ویزا Jul 7
ورود به امریکا بار اول 2 SEP- بار دوم 8 APR
CLAERANCE 201 Days
دریافت گرین کارت 32 روز بعد از ورود به امریکا
دریافت SSN هشت روز بعد از ورود
San Jose-CA

پاسخ
تشکر کنندگان: shadi79 ، Sabraa
(2016-06-11 ساعت 22:19)maryammary نوشته:  من خودم 13 روز قبل از اینکه ویزام تموم شه وارد آمریکا شدم
بعد از 1 ماه 4 بار رفتم social security های مختلف گفتن باید برای اینکه کارت social security تون رو زودتر میگرقتید 21 روز کاری قبل از تموم شدن ویزاتون وارد آمریکا میشدید اما چون ویزاتون اکسپایر شده باید صبر کنید تا green card تون اول بیاد بعد بیاین حضوری درخواست social security بدبد
اما من خداروشکر گرین کارتم زود اومد یعنی 33 روز بعد از ورودم ..
این رو نوشتم که این اتفاق براتون نیفته

خانم مريم با تشكر از اشتراك گذاري تجاربتون بايد بگم كه همه جا هم به اين شكل نيست
و حقيقتا من اولين باره اين رو شنيدم كه كارمند اداره سوشال همچين حرفي بزنه ،اونا ميگن بيست روز بعد ورودتون سوشال براتون ارسال ميشه كه معمولا بعد از يكبار رفتن دو هفته بعد مياد
در مورد ويزا هم كه در جريانند كه بعد از ورودتون يكسال معتبر هست ،زيرش نوشته !
فقط ممكنه براي كار جايي اپلاي ميكنيد خنگ بازي در بيارن و بگن اعتبار ويزاتون تموم شده(كه اين جزو خاصيت بيشتر امريكايي هاست Big Grin )
لاتارى ، درس صبورى، تغيير و قطع وابستگى هاست و بيانگر اينه كه انسان هرچيزي رو كه بتونه تصور كنه قطعا بهش ميرسه!

طلب خير براي همه دوستان
پاسخ
تشکر کنندگان: sahar2016 ، عاشق ، mr1mra
(2016-06-11 ساعت 19:19)Elyar84 نوشته:  سلام دوستان
یک سوال
تو فرودگاه از ما پاکت زرد رو گرفتند ولی سی دی قفسه سینه هارو نگرفتن
عادی هست؟

بسم الله الرحمن الرحیم
بلی عادی میباشد.

سی دی برای خودتونه
پاسخ
تشکر کنندگان:
دوستان خوبم سلام
سرانجام ما هم به اين تاپيك مهاجرت كرديم
تمام تاپيك رو خوندم و از لطف محبت يكايك شما سپاسگذارم
ما انشاالله ١٩ جون با قطري عازميم
به اميد پيروزي و موفقيت روزافزون همه دوستان
2016as36XX
برنده اصلی همسرم / کل کیس 3 نفر
آنکارا سپس تغییر به  ابوظبی توسط خودشان
مصاحبه 7 ژانویه   = >   دوران شیرین کلیرنس ( گفت یک تا دو ماه) Big Grin
اپدیتها ی سیس => 7 و 11 و 14 و 15 و 20 و 21 و 25 ژانویه ، 20 اوریل فقط نفر اصلی ( بگمونم بدلیل ای میل )
17 می فقط نفر اصلی ، 19 می کل کیس آپ دیت و نفراصلی or شد!!
٥ جون پاس ها رو تحويل دادم و همون روز همه مون اپ ديت شديم
٦ جون دوباره اپ ديت شديم و نفر اصلي دوباره / شد
٧ جون نَفَر اصلي و پسرم ايشيو شدند  ولي بنده ظاهرا گيرم (اما اپ ديت شدم)؟؟؟
١٢ جون ويزاي منم ايشيو شد!!!

ورود به امريكا ١٩ جون
درخواست پاس سفيد ٢٠ جون

راه در جهان یکی است و آن راه راستی است
پاسخ
تشکر کنندگان: lighthouse ، Siamak ، sahar2016 ، chakavakl ، mr1mra
سلام
دوستان در موقع پرداخت ١٦٥ دلار و تغيير آدرس ، رسيت نامبري دريافت نكرديم، چطور بايد پيگير مراحل صدور گرين كارت باشيم؟
ممنون
كيس لاتري ٢٠١٦/ ورود به امريكا: ٨ جون ٢٠١٦
لينك سفرنامه من:
http://www.mohajersara.com/forum/thread-...#pid693160
پاسخ
تشکر کنندگان:
من تاریخ 3 می وارد آمریکا شدم
با هواپیمایی لوفتانزا اومدم .از تهران به فرانکفورد -از فرانکفورد به لس آنجلس -از لس آنجلس به فرزنو
خیلی هواپیمایی راحتی بود
من رفت و برگشت یکساله گرفتم کلا شد 5 تومن
توی لس آنجلس چک کردنمون و پاکت زرد رو ازم گرفتن که اونجا 1 ساعت هم طول نکشید.
پاسخ
تشکر کنندگان: sahar2016 ، عاشق ، mr1mra
دوستان لطفا در خصوص خرید بلیط به واشنگتن هم بگید
از کدوم ایرلاین بگیریم که بهتر باشه؟
از طریق چه کشوری میره ؟
رفت و برگشت باید گرفت؟
ممنون میشم راهنمایی کنید
پاسخ
تشکر کنندگان:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 2 مهمان