کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت
(2016-07-11 ساعت 17:28)sepehr007 نوشته:  
(2016-07-11 ساعت 16:56)Farimahh نوشته:  سلام دوستان از چه طريقي ميتونيم گرين كارت رو پيگيري كنم كه تو چه مرحله اي هست؟؟؟

سوال من هم هست. متاسفانه از اینترنت چیزی پیدا نکردم.
سلام
دوست عزیز شما از طریق سایت www.uscis.gov  و سپس وارد صفحه case status شوید.
و یا از طریق شماره تلفن(18003755283) میتوانید پیگیری نمایید.
موفق باشید
کیس نامبر : **2015AS57**مصاحبه : JUNE 25 ابوظبی
دو نفر یکضرب - خودم کلیرنس**اپدیتها : 4 جولای و 22 جولایمقصد : ایالت DELAWARE - نیوآرک** آپ کلیر: 22 جولای شبدریافت ایمیل ویزا : 23 جولای تحویل پاس به سفارت: 27 جولای**دریافت ویزا :  30جولای.ورود به امریکا : 9 دسامبر 2015**فرودگاه : واشنگتن دی سی.افتتاح حساب بانکی : 11 دسامبر** درخواست پاس سفید :12دسامبر**  انگشت نگاری : 6 ژانویه 2016.دریافت سوشیال نامبر : 17 دسامبر**دریافت گرین کارتها : 4 فوریه 2016 دریافت پاس سفید : 2016/April/1 ....ورود مجدد March /19/2018 دالاس تگزاس
پاسخ
تشکر کنندگان: sepehr007 ، hamednew
(2016-07-11 ساعت 17:41)mfarazz نوشته:  
(2016-07-11 ساعت 16:56)Farimahh نوشته:  سلام دوستان از چه طريقي ميتونيم گرين كارت رو پيگيري كنم كه تو چه مرحله اي هست؟؟؟

سلام
موفق باشید

تشکر از راهنمایی
من الان 20 روز میشود ورود کردم ولی تو وبسایت شماره رسید رو از من میخواهد که اصلا نمیدانم چی هست.
تشکر کنندگان:

سلام
موفق باشید

دوست عزیز
در قسمت Receipt Number باید چی وارد کنیم؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2016-07-11 ساعت 19:10)siyasiya نوشته:  
(2016-07-11 ساعت 17:28)sepehr007 نوشته:  سوال من هم هست. متاسفانه از اینترنت چیزی پیدا نکردم.
سلام
موفق باشید

دوست عزیز
در قسمت Receipt Number باید چی وارد کنیم؟
شماره رسیدی که هنگام پرداخت 165 دلار سیستم به شما داده رو وارد کنید. کلا 13 رقم هستش. (بخش اول سه حرف و ده رقم بعدی عدد)
دو نفر یکضرب - خودم کلیرنس**اپدیتها : 4 جولای و 22 جولایمقصد : ایالت DELAWARE - نیوآرک** آپ کلیر: 22 جولای شبدریافت ایمیل ویزا : 23 جولای تحویل پاس به سفارت: 27 جولای**دریافت ویزا :  30جولای.ورود به امریکا : 9 دسامبر 2015**فرودگاه : واشنگتن دی سی.افتتاح حساب بانکی : 11 دسامبر** درخواست پاس سفید :12دسامبر**  انگشت نگاری : 6 ژانویه 2016.دریافت سوشیال نامبر : 17 دسامبر**دریافت گرین کارتها : 4 فوریه 2016 دریافت پاس سفید : 2016/April/1 ....ورود مجدد March /19/2018 دالاس تگزاس
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2016-07-11 ساعت 18:10)sepehr007 نوشته:  
(2016-07-11 ساعت 17:28)sepehr007 نوشته:  سوال من هم هست. متاسفانه از اینترنت چیزی پیدا نکردم.
سلام
موفق باشید

تشکر از راهنمایی
من الان      20 روز میشود ورود کردم ولی تو وبسایت شماره رسید رو از من میخواهد که اصلا نمیدانم چی هست.
شماره رسیدی که هنگام پرداخت ‎165‎ دلار سیستم به شما داده رو وارد کنید. کلا 13 رقم هستش. (بخش اول سه حرف و ده رقم بعدی عدد)
پاسخ
تشکر کنندگان: sepehr007 ، siyasiya
دوستان یک سئوال کلی

قبول دارین که پروسه لاتاری از زمان برنده شدن تا ویزا گرفتن و رفتن خیلی کوتاه هست و شاید افرادی که برای مهاجرت به کشورهای دیگه مثلا کانادا و... اقدام میکنند، به خاطر پروسه طولانی آنها وقت زیادی رو برای آمادگی و کارهای متفرقه دارند. اما برای من که یکضرب ویزا گرفتم و الان فقط 4 ماه دیگه از اعتبار ویزا مونده، این سئوال هنوز مطرح هست که باید برم یا نه؟

درسته که آمریکا از نظر اقتصاد و اشتغال و این مسائل شاید خیلی بهتر از هر جایی باشه، اما برای افراد میانسال، موضوع عواطف و وابستگی احساسی و دوری از خانواده و وطن، یک مسئله بزرگ و اساسی هست که شاید با هیچ چیزی نشه اون رو جبران کرد. وقتی رفته بودم برای گرفتن مصاحبه که شاید 10 روز طول کشید، وقتی به شهر خودم رسیدم، بعد از پیاده شدن از هواپیما، خم شدم و زمین رو بوسیدم، چون حس میکنم این زمین و این وطن مال ماست. با هر سختی و مشکلی که وجود داره. اما هنوز هم نمیدونم باید چکار کنم؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2016-07-12 ساعت 13:49)siyasiya نوشته:  دوستان یک سئوال کلی

قبول دارین که پروسه لاتاری از زمان برنده شدن تا ویزا گرفتن و رفتن خیلی کوتاه هست و شاید افرادی که برای مهاجرت به کشورهای دیگه مثلا کانادا و... اقدام میکنند، به خاطر پروسه طولانی آنها وقت زیادی رو برای آمادگی و کارهای متفرقه دارند. اما برای من که یکضرب ویزا گرفتم و الان فقط 4 ماه دیگه از اعتبار ویزا مونده، این سئوال هنوز مطرح هست که باید برم یا نه؟

درسته که آمریکا از نظر اقتصاد و اشتغال و این مسائل شاید خیلی بهتر از هر جایی باشه، اما برای افراد میانسال، موضوع عواطف و وابستگی احساسی و دوری از خانواده و وطن، یک مسئله بزرگ و اساسی هست که شاید با هیچ چیزی نشه اون رو جبران کرد. وقتی رفته بودم برای گرفتن مصاحبه که شاید 10 روز طول کشید، وقتی به شهر خودم رسیدم، بعد از پیاده شدن از هواپیما، خم شدم و زمین رو بوسیدم، چون حس میکنم این زمین و این وطن مال ماست. با هر سختی و مشکلی که وجود داره. اما هنوز هم نمیدونم باید چکار کنم؟
با سلام دوست عزیز ، با توجه که شما هم مثل من در دوره میانسالی بسر میبری .حتما باید با مطالعه بیشتری اقدام به این سفر کنی !اول اینکه این تصور که امریکا از نظر اقتصادی و غیره بهتر از هر جای دیگری است صحیح نیست. شما اگر اینجا وضع با ثبات و نسبتا روبراهی داری با توجه به میانسالی بنظر بنده فکر مهاجرت انهم به امریکا را از سرت به در کن . ولی اگر دوست داری و هزینه گزاف رفتن و برگشتن بمنظور یک سفر کوتاه و توریستی برایت زیاد مهم نیست با این ویزا برو برای دیدن و اشنایی با واقعیات انجا .کاری که من کردم و تازه تا همین حد هم پشیمانم .بنظر بنده امریکا فقط برای جوانان زیر سی سال انهم به شرط اینکه پیه سختی تا پنج سال را به خودشان بکشند مناسب است و صد البته بستگی به شرایط حال حاضرشان در ایران نیز دارد. اگر دوست داری پست های قبلی منرا که مربوط به زمانیکه حدود شش ماه پیش انجا بودم را مطالعه کن تا بعضی از حقایق برایت بیشتر روشن شود. با ارزوی پیروزی و موفقیت برای همه کسانی که در این راه قدم میگذارند.

کیس نامبر: 2015AS6XXX>سفارت: ابوظبی> ارسال فرم ها: 27 می> کارنت:10می> مصاحبه : july> کلیر: نیمه اول سپتامبر| تعداد اعضای کیس: 3 نفر || مقصد : تگزاس
پاسخ
تشکر کنندگان: ho_tasha ، siyasiya
(2016-07-11 ساعت 20:40)mfarazz نوشته:  
(2016-07-11 ساعت 18:10)sepehr007 نوشته:  
(2016-07-11 ساعت 17:41)mfarazz نوشته:  سلام
موفق باشید

تشکر از راهنمایی
من الان      20 روز میشود ورود کردم ولی تو وبسایت شماره رسید رو از من میخواهد که اصلا نمیدانم چی هست.
شماره رسیدی که هنگام پرداخت ‎165‎ دلار سیستم به شما داده رو وارد کنید. کلا 13 رقم هستش. (بخش اول سه حرف و ده رقم بعدی عدد)
دوست عزیز توجه داشته باشید زمانی که همه مراحل را انجام دادین و پول رو واریز کردین باید در پایین صفحه میزدید که به شما شماره ها رو بده که احتمال میدم اینکارو نکردین تنها دوستی که این کارو کرده بودن آقا مهدی عزیز بود که گفتن گزینه پرینت رو نزنین و اون قسمت آبیرو بزنین که تکمیل فرآیند خرید بود تا بتونین شماره ها رو بگیرید. به نظرم شما هیچ راهی ندارین جز برقراری تماس تلفنی و یا اینکه ایمیل بزنید چون در سایت فقط با اون شماره ها میشه چک کرد امیدوارم موفق باشید.
CN:8**✈IV:Oct.2015✈Per:2✈Status:Clear(A.P.146Day) 4-Mar
Entrance:Houston,TX✈Visa22-March-2016:
Entrance به امید خدا ابتدای Sep.2016
سفرنامه
.pdf   Lottery Az Ghaboli ta CEAC Ankara.pdf (اندازه 29.79 MB / تعداد دانلود: 6,611)
پاسخ
تشکر کنندگان: sepehr007 ، mehdihk
(2016-07-12 ساعت 14:57)joybar نوشته:  

با سلام دوست عزیز ، با توجه که شما هم مثل من در دوره میانسالی بسر میبری .حتما باید با مطالعه بیشتری اقدام به این سفر کنی !اول اینکه این تصور که آمریکا از نظر اقتصادی و غیره بهتر از هر جای دیگری است صحیح نیست. شما اگر اینجا وضع با ثبات و نسبتا روبراهی داری با توجه به میانسالی بنظر بنده فکر مهاجرت انهم به آمریکا را از سرت به در کن . ولی اگر دوست داری و هزینه گزاف رفتن و برگشتن بمنظور یک سفر کوتاه و توریستی  برایت زیاد مهم نیست با این ویزا برو برای دیدن و اشنایی با واقعیات انجا .کاری که من کردم و تازه تا همین حد هم پشیمانم .بنظر بنده آمریکا فقط برای جوانان زیر سی سال انهم به شرط اینکه پیه سختی تا پنج سال را به خودشان بکشند مناسب است و صد البته بستگی به شرایط حال حاضرشان در ایران نیز دارد. اگر دوست داری پست های قبلی منرا که مربوط به زمانیکه حدود شش ماه پیش انجا بودم را مطالعه کن تا بعضی از حقایق برایت بیشتر روشن شود. با ارزوی پیروزی و موفقیت برای همه کسانی که در این راه قدم میگذارند.

با سلام .
ممنونم از جویبار عزیز که واقعاً شبیه اسمش جویبار است زلال و شفاف
خیلی خوب گفتین
ولی من میخوام نکته ای رو بگم ببینید من دیدم دوستانی که در 50 و 60 سالگی هستن رفتن و دارن سخت کار میکنن اما اونها برای خودشون کار نمیکنن و فقط برای اینکه بچه هاشون رو بتونن ببرن رفتن.
امریکا اونقدر هم اقتصاد قوی و استواری نداره درسته که کشور جهان اول هست و پیشرفته هست ولی نظر من به نظر جویبار نزدیک هست که اونجا باید سخت کار کنی من همین الان دوستانی دارم که تو مهاجرسرا با هم بودیم در ابتدا که رفته بود چندین ماه پیش کلی با هم تلگرام صحبت میکردیم اما الان به دلیل مشغلیه کار یحتی یه پیغام هم به هم نمیدیم و میبینید که شما اونجا کار هست و خستگی ولی به هر حال خیلی از چیزهایی که داره از اینجا بهتر هست این واقعیت رو هم نمیشود کتمان کرد ولی بسیار یاز افرادی که میرن اگر در سن پایین باشن بهتر میتونن موضوعات رو هندل کنن ولی برای افراد پا به سن گذاشته این موضوع سخت تر خواهد بود.
در پایان امیدوارم بهترین انتخاب رو داشته باشین.
ولی دوستان عزیزی که این صفحه رو میخوان بخونن به نظرم باید قبل از اینکه به فکر رفتن بوده باشید از قبل فکراشو میکردین نه اینکه زمانی که ویزا رو گرفتین چون اینطوری احتمال یک فرصت برای کسی که میتونست و علاقه داشت از بین میره.
امیدوارم که از من ناراحت نشید.
موفق باشید.
با تشکر.
CN:8**✈IV:Oct.2015✈Per:2✈Status:Clear(A.P.146Day) 4-Mar
Entrance:Houston,TX✈Visa22-March-2016:
Entrance به امید خدا ابتدای Sep.2016
سفرنامه
.pdf   Lottery Az Ghaboli ta CEAC Ankara.pdf (اندازه 29.79 MB / تعداد دانلود: 6,611)
پاسخ
تشکر کنندگان: siyasiya ، storagemeter ، golia
(2016-07-12 ساعت 16:10)ho_tasha نوشته:  
(2016-07-12 ساعت 14:57)joybar نوشته:  

با سلام دوست عزیز ، با توجه که شما هم مثل من در دوره میانسالی بسر میبری .حتما باید با مطالعه بیشتری اقدام به این سفر کنی !اول اینکه این تصور که آمریکا از نظر اقتصادی و غیره بهتر از هر جای دیگری است صحیح نیست. شما اگر اینجا وضع با ثبات و نسبتا روبراهی داری با توجه به میانسالی بنظر بنده فکر مهاجرت انهم به آمریکا را از سرت به در کن . ولی اگر دوست داری و هزینه گزاف رفتن و برگشتن بمنظور یک سفر کوتاه و توریستی  برایت زیاد مهم نیست با این ویزا برو برای دیدن و اشنایی با واقعیات انجا .کاری که من کردم و تازه تا همین حد هم پشیمانم .بنظر بنده آمریکا فقط برای جوانان زیر سی سال انهم به شرط اینکه پیه سختی تا پنج سال را به خودشان بکشند مناسب است و صد البته بستگی به شرایط حال حاضرشان در ایران نیز دارد. اگر دوست داری پست های قبلی منرا که مربوط به زمانیکه حدود شش ماه پیش انجا بودم را مطالعه کن تا بعضی از حقایق برایت بیشتر روشن شود. با ارزوی پیروزی و موفقیت برای همه کسانی که در این راه قدم میگذارند.

با سلام .
خیلی خوب گفتین
ولی من میخوام نکته ای رو بگم ببینید من دیدم دوستانی که در 50 و 60 سالگی هستن رفتن و دارن سخت کار میکنن اما اونها برای خودشون کار نمیکنن و فقط برای اینکه بچه هاشون رو بتونن ببرن رفتن.
آمریکا اونقدر هم اقتصاد قوی و استواری نداره درسته که کشور جهان اول هست و پیشرفته هست ولی نظر من به نظر جویبار نزدیک هست که اونجا باید سخت کار کنی من همین الان دوستانی دارم که تو مهاجرسرا با هم بودیم در ابتدا که رفته بود چندین ماه پیش کلی با هم تلگرام صحبت میکردیم اما الان به دلیل مشغلیه کار یحتی یه پیغام هم به هم نمیدیم و میبینید که شما اونجا کار هست و خستگی ولی به هر حال خیلی از چیزهایی که داره از اینجا بهتر هست این واقعیت رو هم نمیشود کتمان کرد ولی بسیار یاز افرادی که میرن اگر در سن پایین باشن بهتر میتونن موضوعات رو هندل کنن ولی برای افراد پا به سن گذاشته این موضوع سخت تر خواهد بود.
ولی دوستان عزیزی که این صفحه رو میخوان بخونن به نظرم باید قبل از اینکه به فکر رفتن بوده باشید از قبل فکراشو میکردین نه اینکه زمانی که ویزا رو گرفتین چون اینطوری احتمال یک فرصت برای کسی که میتونست و علاقه داشت از بین میره.
موفق باشید.
با تشکر.

دوست عزیزی که از هواپیما پیاده شدی و خاک وطن رو بوسیدی اصلا درک نمیکنم منظورت چیه شاید حتما انقدر در رفاه هستی که بین مشکلات جوانان نا امید و معتاد جامعه با وضعیت روحی شما به اندازه یه قاره فاصله هست .شاید در جایی زندگی میکنی که مثل ما هر روز خبر ابتلای یه کودک بیگناه به سرطان رو نمیشنوی.شاید اصلا مریضهایی که پول درمان بیماری خودشون رو ندارن نمیبینی.شاید گذرت به مطبهایی که پزشکان در اونها از پول روستییان فقیر و افراد بی بضاعت جامعه کاخها برای خودشون ساختن رو ندیدی.دوست من شاید شما از یه سیاره دیگه اومدی و وضعیت اینجا رو نمیبینی شاید هم در سیاره دیگه از فرودگاه پیاده شدی.
کيس نامبر: 2016AS18## ♥
 تعداد افراد:4 نفر ♥
کنسولگری: Abu Dhabi (تغییر کنسول گری از طرفkcc)♥
 ارسال فرم : 26 می♥
تاریخ مصاحبه : 21 اکتبر ،برگه سفید♥
برنده:سربازی ارتش،لیسانس مکانیک،شرکت خصوصی،AP:نفر اصلی
 آپدیت ها: 22 اکتبر ,9دسامبر،25ژانویه ،2 مارچ(تبدیل به orکیس اصلی)
کلیر:زیباترین روز خدا 3 مارچ پس از 134 روز،دریافت ویزا 31 مارچ
سفر به آمریکا:
پاسخ
تشکر کنندگان: nimanoush
(2016-07-10 ساعت 10:27)ho_tasha نوشته:  
(2016-07-10 ساعت 10:11)fireball نوشته:  سلام دوستان، ما آگوست عازم آمريكا هستيم، من الان به شدت استرس دارم، نميدونم كدوم ايالت بيام و چطور يه خونه پيدا كنم.
با سلام دوست عزیز
با آرزوی موفقیت برای شما و امیدوارم که پیروز و موفق باشید توصیه من این هست که بشید خوب مطالعه کنید چون زمان خیلی کمی دارید چیزی که من به همه دوستان 2016 گفتم مطالعه در مورد زندگی جا و مکان وهمچنین نحوه زندگی همچنین بررسی کنید که چه چیزهایی برای شما مهم هست و چه جیزهایی اولویت یک برای شما داره و الویت بندی کنید در مورد آب و هوا آمریکا میتونید از لینکی که دوست عزیزم محمد اینتریونیورسال عزیز قرار داده استفاده کنید و با دانلود فیلم ها به مقداری با آب و هوا و شرایط زندگی در هر ایالت آشنا بشین، اسم فیلم که بیشتر سریال هست و در هر قسمت به یک ایالت میپردازه Arial America نام داره شما میتونید استفاده کنید و مقداری با شرایط هر ایالت آشنا بشین.
ولی انتخاب اصلی باید بر اساس الومیت و همچنین نیاز ها و شرایط شما باشه که در این مدت تا آگوست فکر کنم زمان کمی باشه
و مهمترین توصیه من این هست که بسیار زیاد مطالعه کنید پیروز و موفق باشید.
با سلام دوست عزيز، ممنون براي پاسخ و راهنمايي كه كرديد.
شماره کیس: 2016AS0***
تاریخ رویت قبولی: 17 September
کنسولگری:Sydney
تعداد افراد منظور در کیس :۲
ارسال فرمهای سری اول:30 September
کارنت شدن کیس: August
نامه دوم: 25 January
مصاحبه: 8 March
وضعیت: AP
آپدیت ها: 10 March هر دو کیس، 27 April هر دو کیس، 29 April کیس اصلی، 2 May هر دو کیس، 3 May هر دو كيس، 4 May هر دو كيس ( كيس اصلي or شد )، 5 May هر دو کیس، 6 May
دریافت ویزا: 6 May
ورود به آمریکا:
دریافت گرین کارت:
جمع تقریبی هزینه‌ها:
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2016-07-12 ساعت 16:55)sahar2016 نوشته:  
(2016-07-12 ساعت 14:57)joybar نوشته:  با سلام دوست عزیز ، با توجه که شما هم مثل من در دوره میانسالی بسر میبری .حتما باید با مطالعه بیشتری اقدام به این سفر کنی !اول اینکه این تصور که آمریکا از نظر اقتصادی و غیره بهتر از هر جای دیگری است صحیح نیست. شما اگر اینجا وضع با ثبات و نسبتا روبراهی داری با توجه به میانسالی بنظر بنده فکر مهاجرت انهم به آمریکا را از سرت به در کن . ولی اگر دوست داری و هزینه گزاف رفتن و برگشتن بمنظور یک سفر کوتاه و توریستی  برایت زیاد مهم نیست با این ویزا برو برای دیدن و اشنایی با واقعیات انجا .کاری که من کردم و تازه تا همین حد هم پشیمانم .بنظر بنده آمریکا فقط برای جوانان زیر سی سال انهم به شرط اینکه پیه سختی تا پنج سال را به خودشان بکشند مناسب است و صد البته بستگی به شرایط حال حاضرشان در ایران نیز دارد. اگر دوست داری پست های قبلی منرا که مربوط به زمانیکه حدود شش ماه پیش انجا بودم را مطالعه کن تا بعضی از حقایق برایت بیشتر روشن شود. با ارزوی پیروزی و موفقیت برای همه کسانی که در این راه قدم میگذارند.

با سلام .
خیلی خوب گفتین
آمریکا اونقدر هم اقتصاد قوی و استواری نداره درسته که کشور جهان اول هست و پیشرفته هست ولی نظر من به نظر جویبار نزدیک هست که اونجا باید سخت کار کنی من همین الان دوستانی دارم که تو مهاجرسرا با هم بودیم در ابتدا که رفته بود چندین ماه پیش کلی با هم تلگرام صحبت میکردیم اما الان به دلیل مشغلیه کار یحتی یه پیغام هم به هم نمیدیم و میبینید که شما اونجا کار هست و خستگی ولی به هر حال خیلی از چیزهایی که داره از اینجا بهتر هست این واقعیت رو هم نمیشود کتمان کرد ولی بسیار یاز افرادی که میرن اگر در سن پایین باشن بهتر میتونن موضوعات رو هندل کنن ولی برای افراد پا به سن گذاشته این موضوع سخت تر خواهد بود.
موفق باشید.
با تشکر.

دوست عزیزی که از هواپیما پیاده شدی و خاک وطن رو بوسیدی اصلا درک نمیکنم منظورت چیه شاید حتما انقدر در رفاه هستی که بین مشکلات جوانان نا امید و معتاد جامعه با وضعیت روحی شما به اندازه یه قاره فاصله هست .شاید در جایی زندگی میکنی که مثل ما هر روز خبر ابتلای یه کودک بیگناه به سرطان رو نمیشنوی.شاید اصلا مریضهایی که پول درمان بیماری خودشون رو ندارن نمیبینی.شاید گذرت به مطبهایی که پزشکان در اونها از پول روستییان فقیر و افراد بی بضاعت جامعه کاخها برای خودشون ساختن رو ندیدی.دوست من شاید شما از یه سیاره دیگه اومدی و وضعیت اینجا رو نمیبینی شاید هم در سیاره دیگه از فرودگاه پیاده شدی.
عذر میخوام... ولی این توصیفاتی که شما نوشتی به وضع جامعه ی آمریکا خیلی نزدیک تره!! خوشبختانه سند و منبع معتبر هم در دسترس هست که اگه بخواین در اختیارتون قرار میدم... اتفاقاً فکر کنم شما قراره به یه کره ی دیگه مهاجرت کنید!!
ببینید من خودم تو صف مهاجرتم. تو ایران یه دهه ی شصتی نسبتاً بیکار محسوب میشم که از نظر مالی هم جزء طبقه ی متوسطم و هیچ فرقی با اکثریت مردم ایران ندارم. ولی دیدگاهم نسبت به مهاجرت هجرت از جهنم به بهشت نیست! به نظرم بهتره دیدتون رو نسبت به جایی که قراره بهش مهاجرت کنید تعدیل کنید. بی اغراق و بی تعارف میگم این توصیفاتی که شما داشتین خیلی بدترشم حتی با وضع آمریکا صدق میکنه!! آمریکا واسه طبقه ی متوسط و حتی متوسط به بالا دقیقاً همین چیزیه که گفتین...البته اگه با بالای یک میلیون دلار قراره مهاجرت کنید وضع ممکنه کمی فرق کنه!
در هر صورت مهاجرت واسه هرکسی تعریف خاص خودشو داره و به نسبت کاراکتر ، توانایی ها ، تخصص و سن و سال و خصوصیات شخصی هرکس ممکنه این تعریف متفاوت باشه و مزایا و معایب خاص خودشو داشته باشه... ولی در کل اگه از هر نظر آدم اَوِریجی هستین در نظر بگیرین که قراره به جامعه ای پا بذارین که اگه بتونین خودتون رو به سطح یه آدم نیتیو برسونین ، ممکنه توش سعی و تلاش تون به نتایج بهتری برسه در مقایسه با کشور خودتون. البته شرط رو در نظر بگیرین تا حد امکان نزدیک شدن به یه آدم نِیتیو! از نظر توانایی های ارتباطی و تطابق فرهنگی و.....
پس تو برخورد با دیدگاه های مختلف احترام رو فراموش نکنید و زود قضاوت نکنید
CR1
ارسال مدارک به uscis:در تاریخ  14agu 2014
اپروو مدارک: یک هفته بعد
rfe اول: 2015  2FEB  (نقص مدارک: عدم ارسال g-325)
اپروو:2015 25feb
ارسال به DOS : در تاریخ 5MAR
دریافت کیس نامبر از NVC: در تاریخ  19MAR
سفارت: آنکارا
تایید پرداخت های IV و AOS : در تاریخ 23MAR
رسیدن پکیج مدارک  و فرم های مربوط به IV و AOS به NVC در تاریخ:14April
تکمیل مدارک : 6August
دریافت ایمیل وقت مصاحبه : 2FEB
وقت مصاحبه: 24March
نتیجه ی مصاحبه: AP
آپدیت هایceac  به ترتیب: 24مارچ،  25 مارچ،28 مارچ،31 مارچ،7جون(ایمیل)،28جون(ایمیل)،25 جولای (ایمیل)،2 سپتامبر (ایمیل)،14 سپتامبر (دو خطی)، 4 اکتبر or
کلیرنس: 4 اکتبر
پاسخ
تشکر کنندگان: siyasiya ، golia
(2016-07-12 ساعت 14:57)joybar نوشته:  با سلام دوست عزیز ، با توجه که شما هم مثل من در دوره میانسالی بسر میبری .حتما باید با مطالعه بیشتری اقدام به این سفر کنی !اول اینکه این تصور که آمریکا از نظر اقتصادی و غیره بهتر از هر جای دیگری است صحیح نیست. شما اگر اینجا وضع با ثبات و نسبتا روبراهی داری با توجه به میانسالی بنظر بنده فکر مهاجرت انهم به آمریکا را از سرت به در کن . ولی اگر دوست داری و هزینه گزاف رفتن و برگشتن بمنظور یک سفر کوتاه و توریستی  برایت زیاد مهم نیست با این ویزا برو برای دیدن و اشنایی با واقعیات انجا .کاری که من کردم و تازه تا همین حد هم پشیمانم .بنظر بنده آمریکا فقط برای جوانان زیر سی سال انهم به شرط اینکه پیه سختی تا پنج سال را به خودشان بکشند مناسب است و صد البته بستگی به شرایط حال حاضرشان در ایران نیز دارد. اگر دوست داری پست های قبلی منرا که مربوط به زمانیکه حدود شش ماه پیش انجا بودم را مطالعه کن تا بعضی از حقایق برایت بیشتر روشن شود. با ارزوی پیروزی و موفقیت برای همه کسانی که در این راه قدم میگذارند.

با سلام .
خیلی خوب گفتین
موفق باشید.
با تشکر.

دوست عزیز
من هم فکر میکنم شما خیلی از آمریکا برای خودت رویاپردازی کردی. مطمئن باش اگر من در رفاه خیلی زیاد بودم، حتما به آمریکا هم میرفتم، چون برای آدمهای سرمایه دار و ثروتمند، ایران و آمریکا هر دو بهشت هست و فرقی نداره، تازه اونجا بهشت زیباتری هم هست از بعضی جنبه ها...!
مسلما در کشور خودمون هزاران مشکل هست، اما رفتن به آمریکا صرفا چون آمریکاست، خیلی منطقی و عاقلانه نیست. به نظر من بر خلاف نظر عمومی، مجرد بودن و رفتن به مراتب سخت تر هست، مخصوصا در ماهها و روزهای اول. همینطور اینکه آمریکا به خاطر نداشتن بیمه بیکاری، نداشتن بیمه درمانی رایگان، نداشتن امنیت شغلی و... برای افرادی که نمی تونن پول خوبی با خودشون ببرن اصلا جالب نیست. بر اساس سایت هایی مثل zillow شما در ارزان ترین شهرهای آمریکا باید ماهی حدود 600 دلار اجاره خونه بدی. سیستم حمل و نقل عمومی هم که در آمریکا بسیار بسیار ضعیفه، پس باید به فکر خریدن ماشین هم باشی و...
پاسخ
تشکر کنندگان: mobydick ، golia
(2016-07-12 ساعت 23:34)siyasiya نوشته:  
(2016-07-12 ساعت 16:10)ho_tasha نوشته:  با سلام .
خیلی خوب گفتین
موفق باشید.
با تشکر.

دوست عزیز
من هم فکر میکنم شما خیلی از آمریکا برای خودت رویاپردازی کردی. مطمئن باش اگر من در رفاه خیلی زیاد بودم، حتما به آمریکا هم میرفتم، چون برای آدمهای سرمایه دار و ثروتمند، ایران و آمریکا هر دو بهشت هست و فرقی نداره، تازه اونجا بهشت زیباتری هم هست از بعضی جنبه ها...!
مسلما در کشور خودمون هزاران مشکل هست، اما رفتن به آمریکا صرفا چون آمریکاست، خیلی منطقی و عاقلانه نیست. به نظر من بر خلاف نظر عمومی، مجرد بودن و رفتن به مراتب سخت تر هست، مخصوصا در ماهها و روزهای اول. همینطور اینکه آمریکا به خاطر نداشتن بیمه بیکاری، نداشتن بیمه درمانی رایگان، نداشتن امنیت شغلی و... برای افرادی که نمی تونن پول خوبی با خودشون ببرن اصلا جالب نیست. بر اساس سایت هایی مثل zillow شما در ارزان ترین شهرهای آمریکا باید ماهی حدود 600 دلار اجاره خونه بدی. سیستم حمل و نقل عمومی هم که در آمریکا بسیار بسیار ضعیفه، پس باید به فکر خریدن ماشین هم باشی و...
بله متأسفانه دیدگاه عموم مردم نسبت به مشکلات و سختی های مهاجرت و همینطور وضعیت اجتماعی-اقتصادی و حتی فرهنگی کشوری که میخوان بهش مهاجرت کنن خیلی سطحی و پر از باورهای غلط و کلیشه ای هست.
اتفاقاً منم موافقم که واسه مهاجرت میان سالی سن بدی هم نیست چون هم پس انداز داری هم سابقه کار و هم انگیزه واسه پیشرفت بچه هات و هم اینکه تنها نیستی و خانواده داری اینا مزیت های بسیار بزرگی هستن. به نظرم دوستان سختی های مهاجرت رو واسه خودشون بزرگ نکنن. تو هر سنی مهاجرت سختی های خاص خودشو داره. پس اگه تصمیم گرفتین مهاجرت کنین و ویزا هم دارین دل به دریا بزنین و سختی هاش رو به امید آسونی هاش به جون بخرید.
CR1
ارسال مدارک به uscis:در تاریخ  14agu 2014
اپروو مدارک: یک هفته بعد
rfe اول: 2015  2FEB  (نقص مدارک: عدم ارسال g-325)
اپروو:2015 25feb
ارسال به DOS : در تاریخ 5MAR
دریافت کیس نامبر از NVC: در تاریخ  19MAR
سفارت: آنکارا
تایید پرداخت های IV و AOS : در تاریخ 23MAR
رسیدن پکیج مدارک  و فرم های مربوط به IV و AOS به NVC در تاریخ:14April
تکمیل مدارک : 6August
دریافت ایمیل وقت مصاحبه : 2FEB
وقت مصاحبه: 24March
نتیجه ی مصاحبه: AP
آپدیت هایceac  به ترتیب: 24مارچ،  25 مارچ،28 مارچ،31 مارچ،7جون(ایمیل)،28جون(ایمیل)،25 جولای (ایمیل)،2 سپتامبر (ایمیل)،14 سپتامبر (دو خطی)، 4 اکتبر or
کلیرنس: 4 اکتبر
پاسخ
تشکر کنندگان: nimanoush
On July 10, 2016, the Post Office returned your new card for Receipt Number ????????????, to us as undeliverable. We mailed your card to the address you provide to us, but the Post Office could not deliver it. Please go to www.uscis.gov/e-request to request that we resend the card to you. If you move, go to www.uscis.gov/addresschange to give us your new mailing address
من وارد سایت شدم وضعیت گرین کارتم رو که چک کردم این پیغام رو داد الان کی میتونم درخواست بدم که دوباره برام بفرستن؟؟؟ من تغییر ادرسم رو تو سایت حدود یک هفته پیش دادم یعنی ممکنه به خاطر اون بوده باشه که برگشت خورده ؟؟؟
پاسخ
تشکر کنندگان:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان