کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت
(2016-07-01 ساعت 14:45)MSDJVD نوشته:  سلام. نمی دونم سوالم را باید کجا مطرح کنم . می خواستم بدونم اونهایی که مثل من بچه مدرسه ای دارند برای ثبت نام در مدرسه کارنامه سال قبلش را باید به تایید دادگستری و وزارت خارجه برسونم یا اینکه ترجمه ساده کافیه (پسرم کلاس اولش تمام شده) وسوال دومم اینکه که مدرک دیپلم خودم را هم به تایید دادگستریی برسونم یا نه .ایاانجا لازمم می شه؟ .من مدرک لیسانس را ترجمه وبه تایید دادگستری رسوندم(شاید بخوام ادامه تحصیل بدم) ولی دیپلم را نمی دونم لازم می شه انجا یا نه . . می خواستم اگه امکان داره راهنماییم کنید . ممنون

سلام

برای مدرسه فرزند ما که در کلاس سوم دبستان مشغول به تحصیل بود فقط کارنامه را خواستند بدون تایید دادگستری و وزارت خارجه
پاسخ
تشکر کنندگان: MSDJVD
(2016-07-02 ساعت 21:17)DDDDD نوشته:  
(2016-07-01 ساعت 14:45)MSDJVD نوشته:  سلام. نمی دونم سوالم را باید کجا مطرح کنم . می خواستم بدونم اونهایی که مثل من بچه مدرسه ای دارند برای ثبت نام در مدرسه کارنامه سال قبلش را باید به تایید دادگستری و وزارت خارجه برسونم یا اینکه ترجمه ساده کافیه (پسرم کلاس اولش تمام شده) وسوال دومم اینکه که مدرک دیپلم خودم را هم به تایید دادگستریی برسونم یا نه .ایاانجا لازمم می شه؟ .من مدرک لیسانس را ترجمه وبه تایید دادگستری رسوندم(شاید بخوام ادامه تحصیل بدم) ولی دیپلم را نمی دونم لازم می شه انجا یا نه . . می خواستم اگه امکان داره راهنماییم کنید . ممنون

سلام

برای مدرسه فرزند ما که در کلاس سوم دبستان مشغول به تحصیل بود فقط کارنامه را خواستند بدون تایید دادگستری و وزارت خارجه
از نظر هزینه پنج یا ده هزار تومن تفاوت داره!! چرا محکم کاری نکنید؟!
مدرک دیپلم و پیش دانشگاهی هم اصلاً به کار نمیاد... خیال تون راحت.
CR1
ارسال مدارک به uscis:در تاریخ  14agu 2014
اپروو مدارک: یک هفته بعد
rfe اول: 2015  2FEB  (نقص مدارک: عدم ارسال g-325)
اپروو:2015 25feb
ارسال به DOS : در تاریخ 5MAR
دریافت کیس نامبر از NVC: در تاریخ  19MAR
سفارت: آنکارا
تایید پرداخت های IV و AOS : در تاریخ 23MAR
رسیدن پکیج مدارک  و فرم های مربوط به IV و AOS به NVC در تاریخ:14April
تکمیل مدارک : 6August
دریافت ایمیل وقت مصاحبه : 2FEB
وقت مصاحبه: 24March
نتیجه ی مصاحبه: AP
آپدیت هایceac  به ترتیب: 24مارچ،  25 مارچ،28 مارچ،31 مارچ،7جون(ایمیل)،28جون(ایمیل)،25 جولای (ایمیل)،2 سپتامبر (ایمیل)،14 سپتامبر (دو خطی)، 4 اکتبر or
کلیرنس: 4 اکتبر
پاسخ
(2016-07-02 ساعت 21:19)mobydick نوشته:  
(2016-07-02 ساعت 21:17)DDDDD نوشته:  

سلام

برای مدرسه  فرزند ما که در کلاس  سوم دبستان مشغول به تحصیل بود فقط کارنامه را خواستند بدون تایید دادگستری و وزارت خارجه
از نظر هزینه پنج یا ده هزار تومن تفاوت داره!! چرا محکم کاری نکنید؟!
مدرک دیپلم و پیش دانشگاهی هم اصلاً به کار نمیاد... خیال تون راحت.
من برای مدرسه پسرم هیچ مدرکی نبردم البته گفتن بعدا بیار اما نشد و اونا هم پیگیر نشدن. اونجا بیشتر بر اساس سن رده بندی میکنن و چون تحصیل خیلی براشون مهم هست اصلا امکان نداره اجازه درس خوندن داده نشه ولی اگه هنوز ایران تشریف دارین مدرکشو بگیرین و ترجمه کنین بهتره
پاسخ
سلام به همه دوستان. من کیسم لاتاری نبوده ولی از اینجایی که سوالم کلیه و دیدم قسمت بچه های لاتاری خیلی فعالن ، اینجا پرسیدم شاید جواب بگیرم. می خواستم بدونم برای سفر اول اگه با پرواز اتحاد باشه با توجه به اینکه کارهای مهاجرتی در ابوظبی انجام می ش و کلا پاکت ویزا رو داخل فرودگاه ابوظبی تحویل می دیم نه آمریکا ، آیا این موضوع تاخیری در دریافت شماره سوشیال و گرین کارت ایجاد می کنه یا نه. ممنون می شم اگر تجربه ای دارید در اینجا مطرح کنید
F3
 priority date: may 2003
Interview:  13May 2015    ankara
خودم و دخترم کلیر روز مصاحبه _ صدور ویزا march 2016
همسرم AP  -  
10/12/2016  cleared
4nov2016 مصاحبه مجدد
2016 7novصدور ویزا
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2016-07-04 ساعت 11:46)shbn نوشته:  سلام به همه دوستان. من کیسم لاتاری نبوده ولی از اینجایی که سوالم کلیه و دیدم قسمت بچه های لاتاری خیلی فعالن ، اینجا پرسیدم شاید جواب بگیرم. می خواستم بدونم برای سفر اول اگه با پرواز اتحاد باشه با توجه به اینکه کارهای مهاجرتی در ابوظبی انجام می ش و کلا پاکت ویزا رو داخل فرودگاه ابوظبی تحویل می دیم نه آمریکا ، آیا این موضوع تاخیری در دریافت شماره سوشیال و گرین کارت ایجاد می کنه یا نه. ممنون می شم اگر تجربه ای دارید در اینجا مطرح کنید
من با پرواز اتحاد اومدم گرینکارتم 107اومد و سوشالم سر یه ماه تغییر ادرسم تو فرودگاه داشتم که لحاظ شده بود ابوظبی
شماره کیس: 14xx
تاریخ رویت قبولی: 9 may
کنسولگری: انکارا>>>>ابوظبی
تعداد افراد منظور در کیس : 1
ارسال فرمها: 30 may
کارنت شدن کیس:12 August
تاریخ دریافت نامه دوم :29 September
تاريخ مصاحبه:هفته دوم نوامبر
دریافت ویزا:یک ضرب
پاسخ
تشکر کنندگان: shbn
(2016-07-04 ساعت 11:46)shbn نوشته:  سلام به همه دوستان. من کیسم لاتاری نبوده ولی از اینجایی که سوالم کلیه و دیدم قسمت بچه های لاتاری خیلی فعالن ، اینجا پرسیدم شاید جواب بگیرم. می خواستم بدونم برای سفر اول اگه با پرواز اتحاد باشه با توجه به اینکه کارهای مهاجرتی در ابوظبی انجام می ش و کلا پاکت ویزا رو داخل فرودگاه ابوظبی تحویل می دیم نه آمریکا ، آیا این موضوع تاخیری در دریافت شماره سوشیال و گرین کارت ایجاد می کنه یا نه. ممنون می شم اگر تجربه ای دارید در اینجا مطرح کنید

سلام.هیچ تفاوتی نمیکنه.دوستانی هستندکه مشابه شمابودند ویکماهه گرین کارتشون اومده ودوهفته ای سوشیال.موفق باشید
2016as48xxچهارنفر.مصاحبه  ارمنستان خودم برنده اصلی وفرزندانم یکضرب,همسرم ای پی.که بعداز138 روزکلیرشد.ساکن هیوستون.(راستی lighthouseیعنی فانوس دریایی ( Shy
پاسخ
سلام دوستان اگر تغيير ادرس داشته باشيم و فقط توي فرودگاه تغيير ادرس رو اعلام كرده باشيم كافيه؟؟؟؟ايا ممكنه گرين كارت باز هم به ادرس قبلي ارسال بشه؟
پاسخ
(2016-07-05 ساعت 09:59)Farimahh نوشته:  سلام دوستان اگر تغيير ادرس داشته باشيم و فقط توي فرودگاه تغيير ادرس رو اعلام كرده باشيم كافيه؟؟؟؟ايا ممكنه گرين كارت باز هم به ادرس قبلي ارسال بشه؟

سلام
ما در فرودگاه تغيير آدرس داديم اما آفيسر پيشنهاد داد كه در سايت هم تغيير بديم.
موفق باشيد
كيس لاتري ٢٠١٦/ ورود به امريكا: ٨ جون ٢٠١٦
لينك سفرنامه من:
http://www.mohajersara.com/forum/thread-...#pid693160
پاسخ
تشکر کنندگان: Siamak
(2016-07-05 ساعت 11:01)Rira_1982 نوشته:  
(2016-07-05 ساعت 09:59)Farimahh نوشته:  سلام دوستان اگر تغيير ادرس داشته باشيم و فقط توي فرودگاه تغيير ادرس رو اعلام كرده باشيم كافيه؟؟؟؟ايا ممكنه گرين كارت باز هم به ادرس قبلي ارسال بشه؟

سلام
موفق باشيد

سلام دوست عزیز
این موضوع کاملا بستگی به آفیسر مهاجرت فرودگاه داره .اگر آفیسر مهاجرت کارشو درست انجام بده شما دیگه نیازی به تغییر آدرس توی سایت مهاجرت ندارید ولی از اونجایی که متاسفانه در سیستم اداری اینجا خطای فردی زیاد هستش پیشنهاد میکنم که خودتون هم یکبار توی سایت تغییر آدرس بدید .
ما هم دقیقا مثل خانم Rira_1982 هم در فرودگاه تغییر آدرس دادیم و هم در سایت مهاجرت .

موفق باشید
کیس نامبر : 2016AS2*** << مصاحبه : 17 نوامبر ابوظبی << وضعیت برنده اصلی خانم یکضرب + من AP  Cool
آپدیتها : 19نوامبر سایت سفارت 9 دسامبر و 25 ژانویه سایتCEAC وبالاخره کلیر در 4 فوریه بعد از 79 روز
ورود : بیست و یک اپریل - سوشال : یکماه بعد از ورود - پرداخت 165 دلار : دو هفته بعد از ورود - دریافت گرین کارت برنده اصلی : یکماه و نیم بعد از ورود - دریافت گرین کارت نفر دوم کیس : دو ماه بعد از ورود
پاسخ
تشکر کنندگان: Rira_1982 ، ho_tasha
سلام
امروز رفتم برای ID CARD و گواهینامه رانندگی که انجام نشد . حتما باید ادرس به همراه قبض ببرید. البته که سوشال و پاسپورت.
ضمنا اگر کسی اطلاع از چگونگی پیگیری گرین کارد دارد لطفا اطلاع دهید
تشکر کنندگان:
(2016-07-05 ساعت 11:28)siamak نوشته:  
(2016-07-05 ساعت 11:01)Rira_1982 نوشته:  

سلام
موفق باشيد

سلام دوست عزیز
این موضوع کاملا بستگی به آفیسر مهاجرت فرودگاه داره .اگر آفیسر مهاجرت کارشو درست انجام بده شما دیگه نیازی به تغییر آدرس توی سایت مهاجرت ندارید ولی از اونجایی که متاسفانه در سیستم اداری اینجا خطای فردی زیاد هستش پیشنهاد میکنم که خودتون هم یکبار توی سایت تغییر آدرس بدید .
ما هم دقیقا مثل خانم Rira_1982 هم در فرودگاه تغییر آدرس دادیم و هم در سایت مهاجرت .

موفق باشید

ممنون از پاسختون من الان يك ماه هست كه وارد امريكا شدم و گرين كارتم هنوز نيومده ايا الان ميتونم برم تو سايت و تغيير ادرس بدم ؟؟؟يا دير شده الان؟؟؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام به همه دوستان
من در حدود ٧ ماه هست كه گرين كارت دارم ، ايا الان ميتونم برگردم ايران ؟
اگه ميشه چه مدت ميتونم ايران باشم ؟

2015AS00006xxx<قبولی:1 MAY<کنسولگری:آنکارا <مصاحبه : هفته اول جولای < تعداد اعضای کیس: یک نفر
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2016-07-06 ساعت 04:03)Farimahh نوشته:  ممنون از پاسختون من الان يك ماه هست كه وارد امريكا شدم و گرين كارتم هنوز نيومده ايا الان ميتونم برم تو سايت و تغيير ادرس بدم ؟؟؟يا دير شده الان؟؟؟

بهتر بود زودتر اینکار رو میکردید ولی مشکلی نیست الان هم میتونید تغییر بدید ولی بهتره که مطمئن بشید که توی چه مرحله ای هست .
میتونید با اداره مهاجرت تماس تلفنی بگیرید و آدرستون رو چک کنید .
کیس نامبر : 2016AS2*** << مصاحبه : 17 نوامبر ابوظبی << وضعیت برنده اصلی خانم یکضرب + من AP  Cool
آپدیتها : 19نوامبر سایت سفارت 9 دسامبر و 25 ژانویه سایتCEAC وبالاخره کلیر در 4 فوریه بعد از 79 روز
ورود : بیست و یک اپریل - سوشال : یکماه بعد از ورود - پرداخت 165 دلار : دو هفته بعد از ورود - دریافت گرین کارت برنده اصلی : یکماه و نیم بعد از ورود - دریافت گرین کارت نفر دوم کیس : دو ماه بعد از ورود
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام رفقا
من امروز رفتم برای گرفتن گواهینامه .
نیاز به سوشال نیست . پاسپورت لازمه به اضافه 2 تا مدرک برای آدرس شما ( مثلا پاکت رسید کارت بانکی و پاکت سوشال ) . ظاهرا تا یک هفته پیش پاسپورت و یک مدرک برای آدرس کافی بوده ولی قانون عوض شده . البته این در مورد سن حوزه هست و من از بقیه ایالتها و شهرها اطلاعی ندارم.

پاسخ
تشکر کنندگان:
2015AS00006xxx<قبولی:1 MAY<کنسولگری:آنکارا <مصاحبه : هفته اول جولای < تعداد اعضای کیس: یک نفر
پاسخ
تشکر کنندگان:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان