کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت
(2016-09-01 ساعت 21:49)baran.bahari1987 نوشته:  
(2016-09-01 ساعت 13:18)ahuraee نوشته:  سلام به همه
خواهشن جواب بدید چون واسه بار چندمه پست میزارم ولی تا به حال جوابی نگرفتم
من و همسرم ده ماه میشه گرین کارتمون یومده و ایران هستیم و دیروز بعد از کلی ایمیل و درخواست بهمون میل زدن که تو فوریه تحویل پست دادن و اینم شماره پیگیریش در صورتی که تو سایت پست میرم شماره رو نمیشناسه و فامیلمون هم میگه چیزی تحویل نگرفته و تو سایت قسمت چک وضعیت هیچ تغییری نداشتیم فقط زدن که پول دریافت شده و دیگه تغییر نکرده
ایا اون صفحه باید ثابت بشه؟ یا زمانی که صدور میشه یا تحویل میدن تغییر میکنه تو سایتشون؟
در مورد شماره پیگیری پست که دادنو نمیشناسه علت چیست؟
و تو میل زدن که تحویل نگرفتید درخواست مجدد بدید در فرم I-90 کسی تجربه داره من رو راهنمایی کنه؟
ممنون میشم جواب بدید

سلام. در خصوص پیگیری از طریق پست اطلاعی ندارم.ولی چون خودم اخیرا مراجعه حضوری به دفتر uscisکردم و گفتم گرین کارتم نیومده و میخام برم ایران ،گفت برات مهر میزنیم تا یکسال ویزای پاسپورت معتبره چون اگرگرین کارتت نیاد یا گم بشه باید خودت حضوری بیای دوباره.
الان چون مال شما داره یکسال میشه توصیم اینکه حضوری تشریف ببرید.فیزیک گرین کارت دستتون نیست وتاریخ ویزاتون اگر بگذره ممکنه نذارن وارد بشید

سلام يعني شما واسه بار دوم رفتيد و گرين كارت نيومده بود مجدد مهر زدن؟
و ايا فرم i-90 رو پر كرديد؟
و واسه رفتن به دفترشون وقت گرفتيد يا همينجوري رفتيد راه دادن؟
شماره کیس: ***2015AS0006
نفرات : 2 نفر
سفارت: انکارا/ تغییر به ایروان
ارسال فرم سری اول : 5 جون
کارنت شدن :20 می
مصاحبه : دوم جولای
ویزا یکضرب بعد از یک هفته
مقصد : دالاس
اولین ورود : 11 نوامبر
پاسخ
تشکر کنندگان: milad.abadani
(2016-09-01 ساعت 21:54)ahuraee نوشته:  
(2016-09-01 ساعت 21:49)baran.bahari1987 نوشته:  
(2016-09-01 ساعت 13:18)ahuraee نوشته:  سلام به همه
خواهشن جواب بدید چون واسه بار چندمه پست میزارم ولی تا به حال جوابی نگرفتم
من و همسرم ده ماه میشه گرین کارتمون یومده و ایران هستیم و دیروز بعد از کلی ایمیل و درخواست بهمون میل زدن که تو فوریه تحویل پست دادن و اینم شماره پیگیریش در صورتی که تو سایت پست میرم شماره رو نمیشناسه و فامیلمون هم میگه چیزی تحویل نگرفته و تو سایت قسمت چک وضعیت هیچ تغییری نداشتیم فقط زدن که پول دریافت شده و دیگه تغییر نکرده
ایا اون صفحه باید ثابت بشه؟ یا زمانی که صدور میشه یا تحویل میدن تغییر میکنه تو سایتشون؟
در مورد شماره پیگیری پست که دادنو نمیشناسه علت چیست؟
و تو میل زدن که تحویل نگرفتید درخواست مجدد بدید در فرم I-90 کسی تجربه داره من رو راهنمایی کنه؟
ممنون میشم جواب بدید

سلام. در خصوص پیگیری از طریق پست اطلاعی ندارم.ولی چون خودم اخیرا مراجعه حضوری به دفتر uscisکردم و گفتم گرین کارتم نیومده و میخام برم ایران ،گفت برات مهر میزنیم تا یکسال  ویزای پاسپورت معتبره چون اگرگرین کارتت نیاد یا گم بشه باید خودت حضوری بیای دوباره.
الان چون مال شما داره یکسال میشه توصیم اینکه حضوری تشریف ببرید.فیزیک گرین کارت دستتون نیست وتاریخ ویزاتون اگر بگذره ممکنه نذارن وارد بشید

نه من بار اول هست که وارد شدم.حدود یک ماه هست و چون re entry permit گرفتم برمیگردم ایران .
من وقت گرفتم انلاین ومراجعه کردم چون موقع ورود تاییدیه وقت ملاقات رو میخان و با اسم مشخصات چک کرد.بارکد داره اون برگه
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2016-09-01 ساعت 22:25)baran.bahari1987 نوشته:  
(2016-09-01 ساعت 21:54)ahuraee نوشته:  
(2016-09-01 ساعت 21:49)baran.bahari1987 نوشته:  سلام. در خصوص پیگیری از طریق پست اطلاعی ندارم.ولی چون خودم اخیرا مراجعه حضوری به دفتر uscisکردم و گفتم گرین کارتم نیومده و میخام برم ایران ،گفت برات مهر میزنیم تا یکسال  ویزای پاسپورت معتبره چون اگرگرین کارتت نیاد یا گم بشه باید خودت حضوری بیای دوباره.

نه من بار اول هست که وارد شدم.حدود یک ماه هست و چون re entry permit گرفتم برمیگردم ایران .
من وقت گرفتم انلاین ومراجعه کردم چون موقع ورود تاییدیه وقت ملاقات رو میخان و با اسم مشخصات چک کرد.بارکد داره اون برگه

ميشه لطفا بفرماييد چطوري وقت گرفتيد و چند روز بعد بهتون وقت دادن؟
شماره کیس: ***2015AS0006
نفرات : 2 نفر
سفارت: انکارا/ تغییر به ایروان
ارسال فرم سری اول : 5 جون
کارنت شدن :20 می
مصاحبه : دوم جولای
ویزا یکضرب بعد از یک هفته
مقصد : دالاس
اولین ورود : 11 نوامبر
پاسخ
سلام دوستان من یک هفته است که وارد کالیفرنیا شده ام
چند سوال دارم
1-شش روز پیش به اداره سوشیال رفتم و فرم پر کردم و آدرس جدید نوشتم و البته آدرس جدید را به آفیسر فرودگاه هم اعلام کردم هنوز کارت نیامده.اداره سوشیال هیچ رسیدی نداد آیا باید میداد؟
2-از چه لینکی میتوانم پیگیری کنم کارت الان چه وضعیتیه و کجاست و تغییر آدرس اعمال شده؟
ممنون میشم دوستی میدونه جوابمو بده
پاسخ
(2016-08-29 ساعت 21:03)ستوده نوشته:  درود بر همه
از دوستان عزیزی که تشریف بردند آمریکا و دوستانی که در تدارک سفر هستند میخوام در خصوص انتخاب پرواز راهنمایی بفرمایند.
عزیزانی که با ایرلاین الاتحاد سفر کرده یا خواهند کرد درباره معایب و مزایای ایرلاین مذکور چه نظری دارند ؟

من هفته پیش با پرواز اکونومیک ترکیش ایر بلیط یک طرفه و مستقیم استانبول سانفرانسیسکو 1500دلار اومدم راضی بودم ترانزیتی نیمدم چون آژانس ها گفتن کشوری که توشون هواپیما عوض می کنی باید ویزای ترانزیتشو داشته باشی
پاسخ
(2016-08-26 ساعت 14:30)Aabearff نوشته:  
(2016-08-26 ساعت 14:06)ستوده نوشته:  
(2016-08-26 ساعت 12:57)Aabearff نوشته:  بله بليط را از اژانس خريدم اما قبلش خودم توي سايت چك كرده بودم و بليط كل مسير يعني تهران استانبول و از انجا به سانفرانسيكو و برعكس اين قيمت شد!
بله ميشود تغيير داد اما ٨٠ دلار جريمه دارد
تنها ايرادش محدوديت بار هست كه ٢٣ كيلو هست

Case no 2000
Interview 2 dec ankara

میشه بفرمائید شما چه مدت قبل از سفرتون بلیط خریداری کردید ؟
میخوام بدونم علت تفاوت قیمت به فاصله زمانی خرید بلیط تا روز پرواز مربوط میشه ؟
محدودیت بار برای هر نفر یک چمدان 23 کیلوئی است یا دو چمدان 23 کیلویی ؟
موضوع open بودن بلیط برگشت چیه ؟ زمان بلیط برگشت میتونه نامعین باشه ؟

حدود ٢ ماه قبل خريدم
هيچ شركت هواپيمايي با يك بليط اكونومي ٤٦ كليو بار به شما نمي دهد. حداكثر دو چمدان با مجموع وزن ٢٣ كيلو
سالها است كه بليط اوپن از سيستم هاي حمل و نقل هوايي حذف شده است. فقط بعضي كلاسهاي پروازي بدون جريمه امكان تغيير تاريخ وجود دارد

Case no 2000
Interview 2 dec ankara

چرا وقتی چیزی را نمیدونید به دیگران اطلاعات غلط میدید, من خودم چند بار که اومدم و رفتم با پرواز ترکیش و امارات , با بلیط اکونومی میتونی دوتا چمدون هرکدوم ۲۳ کیلو جمعا ۴۶ کیلو که تا ۴۷,۴۸ هم چیزی نمیگن و یک کری آن یا کوله پشتی ۷ کیلویی با خودتون ببرید
پاسخ
دوستان این‌تجربه منه واسه شما میزارم البته همه چیز سلیقه ای هستش ولی این چیزیه که من تو پروازهام دیدم, پرواز ترکیش کیفیتش متوسطه هم غذا هم سرویس دهی, صندلیهاش خیلی به هم نزدیکن و اونقدر دلباز نیستن فقط حسنی که داره تاخیر نداره, پرواز اماراتیس کیفیتش خیلی بهتر بود هم غذا هم سرویس دهی کلا همه چیزش بهتر بود از نظر مسافرها هم که پروازای ترکیش و اماراتیس همشون پر از عرب و هندی هستن که اگه , پرواز لوفتهانزا من باهاش به اروپا سفر کردم, فضای داخلی هواپیما به نظرم بهتر از ترکیش, کیفیت غذا متوسط ولی میان وعده هاش تو پرواز داخلی خوشمزس, ولی تاخیرای خیلی بدی داره مخصوصا پاییز و زمستون که شرایط هوایی اونجاها سرده, کمتر هم مسافر عرب و هندی داره, همه اینا با بلیط اکونومی واسه پروازای اینترنشنال دو تا چمدون هر کدوم ۲۳ کیلویی ,جمعا ۴۶ کیلو و یه کری آن ۷ کیلویی اجازه میدن, پرواز ایرفلوت روسیه من باهاش نرفتم ولی دوستانی استفاده کردن گفتن بد نبوده ولی فقط یه چمدون ۲۳ کیلویی اجازه میده به همین نسبت هم قیمت بلیطش پایینتر هستش, پرواز قطریه که اکثر ایرانیا ازش استفاده میکنن هم قیمتاش بهتره هم کیفیتش خوبه ولی از بین همه اینا سرجمع من اماراتیس را بیشتر پسندیدم‌هم کیفیتش هم خدماتش هم تاخیر نداشت
پاسخ
تشکر کنندگان: matin86 ، alirezafarhang81 ، milad.abadani
دوستان ممكنه بگيد بايستي چه مداركي رو ترجمه كنيم و با خودمون بياريم مخصوصا براي ثبت نام مدرسه مثلا ترجمه شناسنامه بطور كلي لازم هست يا نه
شماره کیس2016AS7000//کنسولگری: Ankaraتغییربه>>>Abu dhabi// افراد منظور در کیس:3//
مصاحبه اواسط جون //کلییر 11آگوست //دریافت ویزا 23آگوست
پاسخ
دوستان عزیزممم من به تازگی ویزا گرفتم. قصد دارم برای آبان بلیط بگیرم. چون خانم و تنها هستم خیلی دوست داشتم همسفرانی داشته باشم تا هنگام رسیدن به آمریکا بتونم باهاشون خونه ی مشترک اجاره کنم و تنها نباشم. اگر خانم دیگه ای هستن که تنها هستن ممنون میشم اطلاع بدن . مقصد بنده فعلا دالاس هست. البته اصراری روی شهر خاصی ندارم اگر خانمی مقصد دیگه ای دارن و تنها هستن ممنون می شم اطلاع بدن
پاسخ
درود به همه اعضاء

من برای انجام اولین سفر با ایرلاین الاتحاد به راهنمایی دوستانی که تجربه یا قصد سفر با الاتحاد رو دارند نیاز دارم.

کسی هست کمک کنه ؟
پاسخ
(2016-09-02 ساعت 18:59)ستوده نوشته:  درود به همه اعضاء

من برای انجام اولین سفر با ایرلاین الاتحاد به راهنمایی دوستانی که تجربه یا قصد سفر با الاتحاد رو دارند نیاز دارم.

کسی هست کمک کنه ؟

سلام خوبي؟
اطلاعات رسمي و صحيح رو از اين سايت دريافت كن: براي مشاهده اطلاعات كامل خط هوايي الاتحاد و قوانين و روند انجام أمور مهاجرتي به اين صفحه
http://www.abudhabiairport.ae/english/ai...-facility/
مراجعه نماييد.

با توجه به شهر مقصد تان در آمريكا درگاه ورودي تان ( گمرك هوايي) را انتخاب بفرماييد و سپس شماره پرواز را انتخاب كنيد تا بتوانيد از مزيت انجام أمور گمركي و مهاجرتي بهره مند شويد .

در حقيقت مي بايست يكي از اين شماره پرواز ها ي ذيل؛ شماره پرواز تان براي پرواز از ابوظبي به آمريكا باشد تا أمور گمركي و مهاجرتي تان در ابوظبي انجام گردد.
Etihad Airways operates flights to the following destinations in the U.S. - New York (EY101 and EY103), Chicago (EY151), Washington D.C. (EY131), Los Angeles (EY171), San Francisco (EY183) and Dallas (EY161).

طبق توضيحات سايت رسمي الاتحاد شما حداقل ١٢٠ دقيقه فاصله زماني تا پرواز بعدي براي انجام أمور گمركي نياز داريد.

كه براي اينكار مي بايست به ترمينال شماره سه ( ٣ ) مراجعه نماييد.
Terminal 3 (T3) Abu Dhabi International Airport Select flights to the U.S. must pre-clear U.S. Customs and Immigration in Terminal 3 (Abu Dhabi) before departure.

در اين صفحه
https://www.mohajersara.org/forum/thread...e-197.html
اين مطالب نوشته شده است:
"[ سلام دوست عزیز , من با الاتحاد اومدم و خیلی راضی بودم ,کیفیت پرواز و همه چیز عالی بود. بله کار هاتون تو ابوظبی انجام میشه , تقریبا ۳ تا ۴ ساعت لازم دارین بین ۲ پرواز که خیالتون راحت باشه , چون ابوظبی هم فرودگاه شلوغیه صف ها طولانیه برای هر مرحله ولی , خوب زود هم جلو میرفت (حد اقل روز پرواز من اینطوری بود ) ولی نهایت شاید ۲ ساعته هم کارتون انجام شد . ]"
پاسخ
تشکر کنندگان: ed2008 ، Paniz888 ، Pargosha ، ستوده ، matin86 ، alirezafarhang81 ، milad.abadani
(2016-09-02 ساعت 19:58)AMIRI1 نوشته:  
(2016-09-02 ساعت 18:59)ستوده نوشته:  درود به همه اعضاء

کسی هست کمک کنه ؟

سلام خوبي؟
اطلاعات رسمي و صحيح رو از اين سايت دريافت كن: براي مشاهده اطلاعات كامل خط هوايي الاتحاد و قوانين و روند انجام أمور مهاجرتي به اين صفحه
http://www.abudhabiairport.ae/english/ai...-facility/
مراجعه نماييد.

با توجه به شهر مقصد تان در آمريكا درگاه ورودي تان ( گمرك هوايي) را انتخاب بفرماييد و سپس شماره پرواز را انتخاب كنيد تا بتوانيد از مزيت انجام أمور گمركي و مهاجرتي بهره مند شويد .

در حقيقت مي بايست يكي از اين شماره پرواز ها ي ذيل؛ شماره پرواز تان براي پرواز از ابوظبي به آمريكا باشد تا أمور گمركي و مهاجرتي تان در ابوظبي انجام گردد.
Etihad Airways operates flights to the following destinations in the U.S. - New York (EY101 and EY103), Chicago (EY151), Washington D.C. (EY131), Los Angeles (EY171), San Francisco (EY183) and Dallas (EY161).

طبق توضيحات سايت رسمي الاتحاد شما حداقل ١٢٠ دقيقه فاصله زماني تا پرواز بعدي براي انجام أمور گمركي نياز داريد.

كه براي اينكار مي بايست به ترمينال شماره سه ( ٣ ) مراجعه نماييد.
Terminal 3 (T3) Abu Dhabi International Airport Select flights to the U.S. must pre-clear U.S. Customs and Immigration in Terminal 3 (Abu Dhabi) before departure.

در اين صفحه
https://www.mohajersara.org/forum/thread...e-197.html
اين مطالب نوشته شده است:
"[ سلام دوست عزیز , من با الاتحاد اومدم و خیلی راضی بودم ,کیفیت پرواز و همه چیز عالی بود. بله کار هاتون تو ابوظبی انجام میشه , تقریبا ۳ تا ۴ ساعت لازم دارین بین ۲ پرواز که خیالتون راحت باشه , چون ابوظبی هم فرودگاه شلوغیه صف ها طولانیه برای هر مرحله ولی , خوب زود هم جلو میرفت (حد اقل روز پرواز من اینطوری بود ) ولی نهایت شاید ۲ ساعته هم کارتون انجام شد . ]"

دوباره سلام
براي انجام أمور گمركي مي بايست به ترمينال شماره ٣  
Terminal 3 (T3) Abu Dhabi International
gates 58-61 مراجعه نماييد.

The entrance to the U.S. Preclearance facility is adjacent to gates 58-61.

Please proceed to the facility not later than 60-minutes before Departure.

A gate number will be advised on the Flight Information Display screens on exiting the Preclearance area.

Check-in for all flights to the U.S. will close 120 minutes before departure for guests who are commencing their journey in  Abu Dhabi.

Customs Declaration Forms will be available at Etihad Airways check-in counters and onboard flights. Guests joining from other destinations will also be able to get the forms at Abu Dhabi check-in counter.

اين هم فرم هاي مهاجرتي هستند كه مي بايست در هواپيما يا گمرك فرودگاه تكميل شوند:
https://www.cbp.gov/travel/us-citizens/s...ation-form#

به نظر ام اگر از فرودگاه تهران تاخير در پرواز نداشته باشي كارها به خوبي انجام خواهد شد من دوبار رفتم إمارات يكبار پرواز با تاخير بلند شد؛ انشالله كه از فرودگاه تهران تاخير در پرواز نداشته باشين.
موفق باشي
پاسخ
تشکر کنندگان: ed2008 ، Pargosha ، ستوده ، matin86 ، alirezafarhang81 ، milad.abadani
سلام دوستان من به تازگی ویزا گرفتم می خوام دی سفر کنم دونبال هم سفر می گردم در ضمن هنوز دنبال جا وشهر هستم. اگه کسی باشه که بتونه کمک کنه ممنون می شم.
پاسخ
راستی دوستان واسه جا واسه اون کسانی که مدت کوتاه میخوان بمونن, لازم نیست برید هتلها و کلی پول هتل و مالیات هتل بدید, میتونید اینجا ماهیانه آپارتمان یا حتی اتاق مستر روم بگیرید که خیلی به صرفه تر و ارزون تره کما اینکه میتونید خودتون آشپزی هم کنید و کلی هزینه غذاییتون کم میشه, اتاق یا آپارتمانم از سایت Craigslist پیدا کنید .
پاسخ
تشکر کنندگان: matin86 ، alirezafarhang81 ، milad.abadani
سلام خدمت دوستان عزيز
كسي از دوستان ميدونه كه در فرم گمرك كه در بدو ورود به آمريكا بايستي در هواپيما پر كنيم ،آيا بايستي ارزش هدايا و سو غاتي هايي كه براي فاميل و دوستان ميبريم را هم وارد نماييم يا نيازي به اين كار نيست؟؟
شماره کیس‎2016as5***‎    تاریخ رویت قبولی:‎19 نوامبر ‎2015‎   کنسولگری: آنكارا  تعداد افراد منظور در کیس :۳   برنده اصلی آقا- سربازی ارت ش    ارسال فرمهای260: 3 دسامبر2015  کارنت شدن کیس:9 فوريه2016   نامه دوم ‎: 22فوريه2016   مديكال: 2آپريل ‎2016‎   مصاحبه: 7 آپريل ۲۰۱۶     نتیجه:AP  آپدیتها: 8آپریل و کلی آپدیت بدرد نخور دیگر از سفارت ،آپديت سيس براي نفر اول و دوم و دو خطي شدن 3 آگست ،  8 آگست or کلیر:به خواست خدا 9 آگست  دریافت ویزا: 18 آگست  ورود به آمریکا:14 سپتامبر ‎  دریافت گرین کارت:    
پاسخ

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان