کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت
(2016-09-28 ساعت 20:21)آهنگ كوير نوشته:  سلام

ما هنگام ورود به آمريكا  افسر مربوطه از ما نمونه امضاء نگرفت.   مشكلي پيش مي آد براي صدور گرين كارت ؟
چه بايد بكنيم؟

سلام می شه لطفا بفرمایین ،در فرودگاه چیکار کردین ؟چه چیزایی پرسیدن؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2016-09-29 ساعت 16:37)Roxanaloghavi نوشته:  
(2016-09-28 ساعت 20:21)آهنگ كوير نوشته:  سلام

ما هنگام ورود به آمريكا  افسر مربوطه از ما نمونه امضاء نگرفت.   مشكلي پيش مي آد براي صدور گرين كارت ؟
چه بايد بكنيم؟

سلام می شه لطفا بفرمایین ،در فرودگاه چیکار کردین ؟چه چیزایی پرسیدن؟

سلام، نخیر مشکلی پیش نمیاد، از ما هم امضا نگرفتن
پاسخ
تشکر کنندگان: alirezafarhang81
(2016-09-04 ساعت 05:48)Isabel نوشته:  راستی دوستان واسه جا واسه اون کسانی که مدت کوتاه میخوان بمونن, لازم نیست برید هتلها و کلی پول هتل و مالیات هتل بدید, میتونید اینجا ماهیانه آپارتمان یا حتی اتاق مستر روم بگیرید که خیلی به صرفه تر و ارزون تره کما اینکه میتونید خودتون آشپزی هم کنید و کلی هزینه غذاییتون کم میشه, اتاق یا آپارتمانم از سایت Craigslist  پیدا کنید .

سلام ممنونم از راهنماییتوم لطفا اطلاعات بیشتری در صورت امکان بگذارید. شرایط محیطی. نرخ و... مرسی
کیس اصلی یک نفر مجرد
مکان مصاحبه Abu Dhabi
اولین ورود فرودگاه دالاس واشنگتون دی سی
ساکن وست ویرجینیا Chantilly
متفاوت باش،و قبل از صحبت کردن فکر کن، انسان رو قدرت تفکرش متفاوت کرد.
پاسخ
تشکر کنندگان:
یه سوال
ببخشید اگر کسی میتونه کمک کنه ممنون میشم
من توی فرم ‎260‎ آدرس آریزونا رو دادم. آدرس یکی از آشناهام. الان کا دارم میرم تحقیق کردم پرتلند رو انتخاب کردم. میگن تو فرودگاه میتونی آدرستو عوض کنی ولی سوال من اینه.
لزوما اولین لندینگ که نباید آریزونا باشه؟ من تو فروردگاه که آدرس محل اقامتمو ندارم. ممکنه برم یه جای موقت بعد دنبال خونه باشم.
شما میشه لطف کنید بگید چی کار کنم؟
شماره کیس: ‎2016AS00007XxX‎
تاریخ رویت قبولی: 05 may
کنسولگری: Yerevan
تعداد افراد منظور در کیس :2
ارسال فرمهای سری اول:19 may
کارنت شدن کیس: ‎21 Apr
مصاحبه:9 June
دریافت کلیرنس:
دریافت ویزا:
ورود به آمریکا:
دریافت گرین کارت:
جمع تقریبی ﻫﺰﻳﻨﻪ ﻫﺎ:
پاسخ
تشکر کنندگان: milaveh
(2016-09-27 ساعت 18:20)Roxanaloghavi نوشته:  سلام دوستان کسی با الاتحاد رفته؟اطلاع دارین چی می پرسن وقتی پاکت و تحویل می دیم؟

سلام خوبي؟
قبل از هر چيز بهت تبريک مي گم.     Big Grin  Big Grin  Big Grin
من دوشنبه هفته پيش با پرواز الاتحاد از گمرک ابوظبي آمدم. و سه شنبه از طريق فرودگاه شيکاگو ORD وارد آمريکا شدم. همه چيز طبق روال و بدون اتلاف زمان انجام شد. توقف هام در هر فرودگاه دو تا سه ساعته بود.

براي انجام امور گمرکي به طبقه زيرين هدايـت مي شين. روي کارت پرواز شماره گيت تان درج شده است.
براي انجام أمور گمركي مي بايست به ترمينال شماره ٣              ‎Terminal 3 (T3) Abu Dhabi International‎
‏gates ‎58-61‎
مراجعه نماييد.  

‎Terminal 3 (T3) Abu Dhabi International Airport Select flights to the U.S. must pre-clear U.S. Customs and Immigration in Terminal 3 (Abu Dhabi) before departure.‎

‎The entrance to the U.S. Preclearance facility is adjacent to gates 58-61.‎

‎Please proceed to the facility not later than 60-minutes before Departure.‎

‎A gate number will be advised on the Flight Information Display screens on exiting the Preclearance area.‎

‎Check-in for all flights to the U.S. will close 120 minutes before departure for guests who are commencing their journey in‎  Abu ‎Dhabi.‎

‎Customs Declaration Forms will be available at Etihad Airways check-in counters and onboard flights. Guests joining from other destinations will also be able to get the forms at Abu Dhabi check-in counter.‎

اين هم فرم هاي مهاجرتي هستند كه مي بايست در هواپيما يا گمرك فرودگاه تكميل شوند:
‎https://www.cbp.gov/travel/us-citizens/sample-declaration-form#‎

بعد از پيدا کردن گيت ورودي صحيح سوال ها در اين خصوص بودند:

مرحله اول طبقه همکف به ترتيب کارمند خطوط هواپيمايي الاتحاد و سپس کارمند فرودگاه پاسپورت و کارت پرواز را از شما دريافت مي کنند.

مرحله دوم طبقه همکف سوال کارمند امنيت فرودگاه : مايعات يا مواد خوراکي به همراه داريد؟
اگر نداشته باشيد بهتره و اگر همراه داريد اعلام کنيد.

سوال کارمند فرودگاه : وسايل الکترونيکي به همراه داريد؟  اگر هرگونه وسايل الکترونيکي به همراه داريد روشن نماييد و در دستگاه قرار دهيد.

از دستگاه بازرسي (اسکنر) عبور مي کنيد و افسر امنيت فرودگاه شما را بازرسي مي نمايد.

مرحله سوم طبقه زير زمين سوال کارمند فرودگاه :
برگه  فرم مهاجرتي تکميل شده را به همراه کارت پرواز و پاسپورت تحويل دهيد:
اين هم فرم هاي مهاجرتي هستند كه مي بايست در هواپيما يا گمرك فرودگاه تكميل شوند:
‎https://www.cbp.gov/travel/us-citizens/sample-declaration-form#

اگر نياز به کمک براي تکميل فرم مهاجرتي داشتيد کارمند خطوط هواپيمايي براي کمک به شما حضور دارد.
در صورت نياز به ويلچر به ايشان اعلام بفرماييد و در صف انتظار بمانيد.

وارد گمرک ايالات متحده مي شويد.

پاکت زرد - فرم مهاجرتي تکميل شده - کارت پرواز - پاسپورت را به همراه داشته باشين.

مرحله چهارم طبقه زير زمين سوال افسر گمرک ايالات متحده:
بعد از سلام و احوالپرسي و روبوسي و .....    Big Grin
البته افسر گمرک خانوم بود به خاطر همين خيلي خلاصه شده احوالپرسي را انجام داد.     Cool
پاکت زرد - فرم مهاجرتي تکميل شده - کارت پرواز - پاسپورت را تحويل بدهيد.
اسکن چشم انجام شد.

سوال افسر گمرک ايالات متحده:                        چند نفر همراه تان هستند؟
سوال افسر گمرک ايالات متحده:                         چه کساني را در ايالات متحده مي شناسيد؟   دوست  يا  فاميل؟
سوال افسر گمرک ايالات متحده:                       آدرس تان در ايات متحده چيست؟                           آدرس ثابت تان در ايالات متحده چيست؟
سوال افسر گمرک ايالات متحده:                       شغل تان چيست؟                    شغل تان در ايالات متحده چيست؟

سپس مدارک تان شامل پاسپورت و ...  به يک نفر از کارمندان فرودگاه تحويل مي گردد و ايشان شما را به اتاق انتظار هدايت مي نمايد.
بعد از دقايقي انتظار فراخوان مي گرديد و افسر گمرک جديد از شما سوال هاي فوق را دوباره مي پرسد.

مرحله پنجم سوال افسر گمرک ايالات متحده: يک فرم جديد در اختيار تان مي گذارد.
چرا آدرس تان براي ورزود به ايالات متحده تغيير کرده است؟ چرا قبلاً آدرس ديگري را به اداره مهاجرت اعلام کرده ايد؟

سوال افسر گمرک ايالات متحده:                    آدرس تان را در ايران اعلام کنيد؟ آدرس تان را در فرم يادداشت نماييد
سوال افسر گمرک ايالات متحده:                      نمونه امضاء
سوال افسر گمرک ايالات متحده:                                    مقدار پولي که به همراه داريداعلام نماييد؟ مقدار پول را در فرم يادداشت نماييد. احتياج به نشان دادن يا شمردن مقدار پول نبود. به راستگويي تان  اعتماد مي کنند
سوال افسر گمرک ايالات متحده:                              انگيزه تان از ورد به ايالات متحده چيست؟    چرا اين شهر - چرا اين ايالت را در ايالات متحده براي مقصد زندگي انتخاب کرده ايد؟
سوال افسر گمرک ايالات متحده:                             مدرک تحصيلي و رشته تحصيلي تان را اعلام بفرماييد؟ انگيزه تان را از انتخاب اين رشته تحصيلي اعلام نماييد؟

سپس براي تکميل نمودن روند اداري توسط افسر گمرک ايالات متحده، به اتاق انتظار بر مي گرديد. بعد از چند دقيقه انتظار دوباره فراخوان مي گرديد.
سوال افسر گمرک ايالات متحده :                     صحت اطلاعات اعلام شده را با شما کنترل مي نمايد.
افسر گمرک ايالات متحده ورود تان به ايالات متحده را تبريک وتهنيت اعلام نموده؛ دوباره باز چون افسر خانوم بود با من روبوسي نکرد.                 Cool             مي بينيد تو رو خدا من از چه چيز هايي محروم شدم.

در اين مرحله توسط يکي از کارمندان خطوط هواپيمايي الاتحاد از طريق آسانسور يا پله برقي به طبقه همکف هدايت مي شويد.
در صورت نياز به ويلچر به ايشان اعلام بفرماييد و در صف انتظار بمانيد.

طبقه همکف تا قبل از اعلام پرواز مي توان خوراکي تهيه نمود و از سرويس بهداشتي استفاده نمود.
روي کارت پرواز جديدتان شماره زون ZONE درج شده است.

اگر مي خواي معطل نشي به چند نکته توجه کن:
فرم مهاجرتي رو داخل فرودگاه امام (ره) همراه کارت پرواز به شما تحويل مي دن که دقيقاً همونه که داخل فرودگاه ابوظبي بهت مي دن. اگر تعداتان چند نفر هست براي سرعت عمل مي توني براي هر نفر جداگانه تکميل اش کني و فرودگاه ابوظبي تحويل اش بدي. اينجوري تو صف نمي ايستي.

از فرودگاه امام (ره) چمدان ها را تحويل بده و در مقصد نهايي تحويل بگير. در هيچکدام از استاپ ها چمدان ها را تحويل نگير. چه استاپ داخل فرودگاه ابوظبي و چه استاپ در ورود به فرودگاه خاک ايالات متحده.
کارمند فرودگاه امام () اشتباهاً تحويل چمدان ها ي ام را در فرودگاه ابوظبي اعلام کرده بود که بعداً اصلاح شد. اگر در هر استاپ چمدان ها را تحويل بگيريد به هيچ وجه به پرواز بعدي نمي رسيد. چمدان ها را در فرودگاه استاپ (بين مسير) و يا گمرک تحويل نگيريد.
حتماً چمدان ها را در فرودگاه مقصد نهايي تحويل بگيريد.

به خاطر همراه داشتن مايع (حتي بطري آب معدني) حساس هستند. بطري کوچک آب معدني همراه ام بود به خاطر همين کوله پشتي ام رو نگه داشتند. بعد از يک عالمه بازرسي ، بطري آب معدني رو انداختن.

يکي از چمدان ها ام رو به خاطر وجود مايعات و ... بازرسي کرده بودند و يک برگه بازرسي NOTICE of BAGGAGE INSPECTION  داخل اش گذاشته بودند. ولي هيچ چيز کم نشده بود. حتي .....                             Wink

رفتار کارمندها ، افسرها و ...  خوب ، اداري و مودبانه بود. براي راهنمايي کردن و هدايت تان آماده اند.

به تمام اين اتفاق ها به چشم يک مسافرت نگاه کن مثل اردوهاي زمان مدرسه    Big Grin   يادت هست!!   Cool  

برام دعا کن.   برات سفر خوب آرزو مي کنم.
پاسخ
Salam kheili kheili az etelaat kameleton mamnon .omidvaram zendegiton por az movafaghiat o shadi bashe
پاسخ
تشکر کنندگان: AMIRI1 ، hes94 ، milaveh ، ستوده ، farhhad
دوستان عزیز در اولین ورود ما به آمریکا هیچ سوالی ازمون نکردن و فقط اسکن چشم وانگشت نگاری درست همون جایی که پاسپورتها رو می دیدن انجام شد و تغییر آدرس رو هم با خودکار روی برگه ای که بر روی پاکتهای زرد چسبانده شده بود نوشت.چون بچه همراهمون بود زیاد هم تو صف نموندیم .قسمت تحویل بار هم فرمی رو که تو هواپیما پر کرده بودیم تحویل گرفتن و فقط یه ساک دستی رو بررسی کردن.
کيس نامبر: 2016AS18## ♥
 تعداد افراد:4 نفر ♥
کنسولگری: Abu Dhabi (تغییر کنسول گری از طرفkcc)♥
 ارسال فرم : 26 می♥
تاریخ مصاحبه : 21 اکتبر ،برگه سفید♥
برنده:سربازی ارتش،لیسانس مکانیک،شرکت خصوصی،AP:نفر اصلی
 آپدیت ها: 22 اکتبر ,9دسامبر،25ژانویه ،2 مارچ(تبدیل به orکیس اصلی)
کلیر:زیباترین روز خدا 3 مارچ پس از 134 روز،دریافت ویزا 31 مارچ
سفر به آمریکا:
پاسخ
تشکر کنندگان: hes94
دوستان تو اولین سفر هر مبلغی که بخوایم میتونیم ببریم؟ مثلا حدود 40 هزار تا؟ اگه همین مبلغ رو اعلام کنیم بهمون گیر میدن؟ یا اینکه اصن از لحاظ امنیتی هم بهتره کمتر ببریم؟
ممنون میشم یکی راهنمایی کنه
شماره کیس: 2016AS71XX
مصاحبه: هفته اول June
کنسولگری: آنکارا تغییر به ابوظبی
تعداد افراد کیس: 4 (برنده اصلی مادرم هستن)-->3 نفر(من بخاطر سنم از پرونده حذف شدم، موقع ثبت نام تازه ٢٠ سالم شده بود و موقع مصاحبه سنمو محاسبه كردن و١٤ روز زياد داشتم )
نتیجه: AP
آپدیت ها: 19, 21 June کل کیس. 16 June نفر سوم. 22 June نفر اول و دوم. 26 June نفر اول(بخاطر ایمیل جهت شناسایی کیس در سایت سفارت). 26 July نفر اول(دو خطی). 27 July(آپدیت کل کیس و or نفر اول). 29 July نامه کلیری نفر اول و سوم. 10 August(نفر دوم or).  نامه کلیری نفر دوم 15 August.
صدور ويزاى نفر اول و سوم: 8 August
صدور ویزای نفر دوم(با اعمال شاقه بعد از یک ماااه و 5 روز): 20 September
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2016-10-03 ساعت 13:49)hes94 نوشته:  دوستان تو اولین سفر هر مبلغی که بخوایم میتونیم ببریم؟ مثلا حدود 40 هزار تا؟ اگه همین مبلغ رو اعلام کنیم بهمون گیر میدن؟ یا اینکه اصن از لحاظ امنیتی هم بهتره کمتر ببریم؟

من هنوز ایران هستم
ولی اطلاعاتی که دارم اینه که شما بیشتر از هر نفر 5000$ نمیتونی از مرز ایران خارج کنی .بفهمند جرم و قطعا جلوی سفرت میگیرند .
حالا به لحاظ امنیت هم صلاح نیست پول زیادی همراه داشته باشید
***As201600007
رویت قبولی :2015 22 May
ارسال فرم :  2015 Aug 29
تعداد کیس : 2 نفر 
سفارت : انتخاب  از آنکارا به ایروان 
مصاحبه : jun 14, 2016
محل مصاحبه :yerevan
مدیکال : jun 10 .2016
وضعیت : Issued.  22 Agu2016   Big Grin  Big Grin
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2016-10-03 ساعت 13:49)hes94 نوشته:  دوستان تو اولین سفر هر مبلغی که بخوایم میتونیم ببریم؟ مثلا حدود 40 هزار تا؟ اگه همین مبلغ رو اعلام کنیم بهمون گیر میدن؟ یا اینکه اصن از لحاظ امنیتی هم بهتره کمتر ببریم؟

با سلام
دوست عزیز من تقریبا دو برابر این مقدار و همراه داشتم و در فرم مربوطه هم اعلام هم کردم و هیچ مشکلی هم پیش نیومد. فقط واقعیت و اعلام کنید. اونها میدونن شما برای شروع زندگی در امریکا نیاز به پول دارید.
موفق باشید
کیس نامبر : **2015AS57**مصاحبه : JUNE 25 ابوظبی
دو نفر یکضرب - خودم کلیرنس**اپدیتها : 4 جولای و 22 جولایمقصد : ایالت DELAWARE - نیوآرک** آپ کلیر: 22 جولای شبدریافت ایمیل ویزا : 23 جولای تحویل پاس به سفارت: 27 جولای**دریافت ویزا :  30جولای.ورود به امریکا : 9 دسامبر 2015**فرودگاه : واشنگتن دی سی.افتتاح حساب بانکی : 11 دسامبر** درخواست پاس سفید :12دسامبر**  انگشت نگاری : 6 ژانویه 2016.دریافت سوشیال نامبر : 17 دسامبر**دریافت گرین کارتها : 4 فوریه 2016 دریافت پاس سفید : 2016/April/1 ....ورود مجدد March /19/2018 دالاس تگزاس
پاسخ
تشکر کنندگان: hes94 ، alirezafarhang81
سلام دوستان .کسی از دوستان محترم میدونه اگه ما بخواهیم بلیط برگشت همسرم از لوس آنجلس رو چند ماه عقب بندازیم قیمتش بر چه مبنایی حساب میشه.چون زمانی که بلیط از الی گشت گرفتیم به ما گفتن در صورت تعویض تاریخ 50 دلار جریمه باید بدیم ولی الان به ما میگن باید برای اخر ژانویه یک میلیون وسیصد هزار تومان بپردازیم ما بلیط رفت و برگشت رو فکر میکنم حدود 1100 دلار گرفته بودیم و الان که سایت ترکیش ایرلاین رو نگاه میکنم قیمت فقط برگشت از لوس انجلس به ایران 900 دلاره .ایا اگه فقط تاریخ برگشت بلیط رو عوض کنیم بر مبنای همین 900 دلار حساب میشه؟
کيس نامبر: 2016AS18## ♥
 تعداد افراد:4 نفر ♥
کنسولگری: Abu Dhabi (تغییر کنسول گری از طرفkcc)♥
 ارسال فرم : 26 می♥
تاریخ مصاحبه : 21 اکتبر ،برگه سفید♥
برنده:سربازی ارتش،لیسانس مکانیک،شرکت خصوصی،AP:نفر اصلی
 آپدیت ها: 22 اکتبر ,9دسامبر،25ژانویه ،2 مارچ(تبدیل به orکیس اصلی)
کلیر:زیباترین روز خدا 3 مارچ پس از 134 روز،دریافت ویزا 31 مارچ
سفر به آمریکا:
پاسخ
تشکر کنندگان:
بلاخره وارد آمریکا شدم و الان دو روزه که اینجا هستم زندگی در این شهر با همه دنیا تفاوت داره اینجا ماشین اندازه نون شب واجبه. نه تاکسی هست نه اتوبوس درست و حسابی تاکسی هم که زنگ بزنی هزینه اش زیاده خلاصه اینجا همه ماشین دارن یک نفر رو هم پیاده نمیبینی
کیس:**13      تعداد: 1 نفر       مصاحبه :ابوظبی 7 ژانویه تغییر به 8 می         وضعیت: کلیرنس  
 آپدیت ها:  10 و 15 و 20 و 23 می و 3 آگوست(بخاطر ایمیل) 11 آگوست(دو خطی) 14 آگوست   OR  
کلیر: 14 آگوست  Rolleyes
ایشود: 22آگوست
مقصد:دالاس
اولین ورود:02 اکتبر
پاسخ
تشکر کنندگان: sahar2016 ، alirezafarhang81 ، amirak7
(2016-10-05 ساعت 07:39)rezaahvaz نوشته:  بلاخره وارد آمریکا شدم و الان دو روزه که اینجا هستم زندگی در این شهر با همه دنیا تفاوت داره اینجا ماشین اندازه نون شب واجبه. نه تاکسی هست نه اتوبوس درست و حسابی تاکسی هم که زنگ بزنی هزینه اش زیاده خلاصه اینجا همه ماشین دارن یک نفر رو هم پیاده نمیبینی

كدوم شهر هستيد كه اتوبوس و مترو نداره؟!

پاسخ
تشکر کنندگان: milad.abadani
(2016-10-05 ساعت 08:05)Aabearff نوشته:  
(2016-10-05 ساعت 07:39)rezaahvaz نوشته:  بلاخره وارد آمریکا شدم و الان دو روزه که اینجا هستم زندگی در این شهر با همه دنیا تفاوت داره اینجا ماشین اندازه نون شب واجبه. نه تاکسی هست نه اتوبوس درست و حسابی تاکسی هم که زنگ بزنی هزینه اش زیاده خلاصه اینجا همه ماشین دارن یک نفر رو هم پیاده نمیبینی

كدوم شهر هستيد كه اتوبوس و مترو نداره؟!

بله وقتی به تگزاس میاید واقعا بدون ماشین نمیشه زندگی کرد. حمل و نقل عمومی تقریبا وجود نداره اینجا Big Grin
پاسخ
تشکر کنندگان: pishtaz611 ، alirezafarhang81 ، milad.abadani
سلام دوستان
من 2 سپتامبر آمدم و دو روز بعد رفتم اداره سوشال و هفته بعد کارت سوشال آمد و از 6 آگوست 165 دلار گرین کارت رو دادیم ولی با وجود 32 روز از آمدن به کالیفرنیاخبری از گرین کارت نیامده البته پیام عوض شده تو سایت و نوشته از 29 سپتامبر کیس شما رو شروع کردیم و شماره فیش رو هم تو متن داره .
کسی میدونه بعد این مرحله چقدر طول میکشه تا کارت سبز بیاد ؟
کیس  ir1
درخواست   اولیه اردیبهشت 94
اپروو ال مهر 94
نامه nvc آذر 94
ارسال مدارک به nvc دی 94  _7 ژانویه 2016
ایمیل تایید مدارک ازnvc   -فبریه 26-2016

90 روز گذشت و تاریخ 12 ژولای وقت مصاحبه آنکارا
136 روز از تاریخ تکمیل تا روز مصاحبه
ویزا   یه ضرب   چه خاطره آرامی از آنکارا
------------------------------------------------------☆☆
ورود به آمریکا 2 سپتامبر
منتظر گرین کارت و دریافت توسط پست در 7 نوامبر سال 2016 تمام