کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت
سلام دوستان . من برای اولین سرف میخام بیست تا سی روز برم برای فعال سازی گرین کارد . مقصدمم شهر هیوستون هست. احتمالا اواخر ابان یا اوایل اذر برم . کی برای بلیط گرفتن اقدام کنم خوبه؟ مراحل اداری ک توی این مدت در امریکا باید انجام بدم میشه راهنمایی فرمایید؟ و سوال اخر اینکه ابا در این مدت یکماه وقت هست برای گرفتن پاس سفید اقدام کنم؟
پاسخ
تشکر کنندگان: milad.abadani
سلام دوستان عزیز .ما اولین سفرمون برای فعالسازی گرینکارت انجام شد و متاسفانه غیر از حیرت و شگفتی از هزینه های بالای زندگی در انجا و استرس و نگرا نی برای اینده چیزی در بر نداشت.ما از ایران منزلی به مبلغ 1600 دلار در شهر وودلند هیلز مربوط به لوس آنجلس اجاره کردیم اولین شوک زمانی بود که این خانه را دیدیم صاحب خانه به ما گفته بود خونه مبله و همه وسایل زندگی در اون هست و لازم نیست چیزی با خودمون ببریم با عرض معذرت از دوستان تنها چیزی که میتونم در رابطه این منزل بگم که عمق فاجعه رو برسونه این که ما به جای یه خونه در واقع یه خوکدونی اجاره کرده بودیم صاحب خانه ایرانی اون گاراژ یا همون پارکینگ خونشو تبدیل به منزل مسکونی کرده بود و به ایرانیهای بخت برگشته اجاره میداد.من نمیدونم یه کشور پیشرفته چطور ممکنه به کسی مجوز بوده که پارکینگ خونشو تبدیل به منزل مسکونی بکنه چیزی که حتی در ایران کم سابقه است.چند تا مبل را حتی بسیار کثیف که واقعا حال ادمو به هم میزد که که ما شانس اوردیم با خودمون پتوی مسافرتی برده بودیم که روی اونا بندازیم.سرویس بهداشتی منزل قابل شتشو نبود یعنی چاه فاضلاب یا سیفونی که بتونی مثلا کف دستشویی رو بشوری وجود نداشت و صاحبخونه میگفت همه جای امریکا ساختمونا این جورین و نمیشه سرویس بهداشتی رو شست.امکانات آشپزی هم هیچی غیر از چند تا بشقاب و فنجان وجود نداشت .وما حقوق دو ماهمونو برای زندگی در چنین منزل چندش آوری هزینه کردیم.جالبه صاحبخونه میگفت این مبلا نو هستن و چون روکش مخمل دارن سایه میندازه و شما فکر میکنید کثیفن.
دوستان عزیز نمیدونم چگونه باید این اجاره های سرسام آور رو برای خونه های به این بی ارزشی داد ما که در ایران همیشه در خانه های بزرگ و راحت ،با وسایل شیک و تمیز زندگی کرده ایم چگونه در این خونه های کوچک سر کنیم.از اتوبوسهاش هم که دیگه وحشتناک صبر ایوب میخواد استفاده از این اتوبوسها.هوا هم که خیلی گرم حتی فکر میکنم از شهر خودمون هم گرمتر بود.اما چقدر به حال مردم کشورم تاسف خوردم به خاطر بی بهره بودن از چنین طبیعت زیبایی که در اونجا بود.جالبه با این طبیعت زیبا در خیابونا غیر از ماشین هیچ عابری دیده نمیشد.اگه این طبیعت زیبا رو ایران داشت مردم هیچوقت چاق نمیشدن چون آدم از قدم زدن در خیابونا و کوچه های اونجا سیر نمیشد.اما از گرانی میوه همینقدر بگم که حتی در فروشگاهای یه دلاریش هم میوه پوندی کمتر از یک دلار نبود.دوستان عزیز دارم فکر میکنم نکنه این سفر و هجرت واقعا یه فاجعه در زندگیمون باشه و مجبور باشیم تا اخر عمر به جای خونه با عرض معذرت در لونه زندگی کنیم و قادر نباشیم حتی فرزندا نمون رو در این کشور گرون و پر هزینه خوب تغذیه کنیم جه برسه به موارد دیگه.
کيس نامبر: 2016AS18## ♥
 تعداد افراد:4 نفر ♥
کنسولگری: Abu Dhabi (تغییر کنسول گری از طرفkcc)♥
 ارسال فرم : 26 می♥
تاریخ مصاحبه : 21 اکتبر ،برگه سفید♥
برنده:سربازی ارتش،لیسانس مکانیک،شرکت خصوصی،AP:نفر اصلی
 آپدیت ها: 22 اکتبر ,9دسامبر،25ژانویه ،2 مارچ(تبدیل به orکیس اصلی)
کلیر:زیباترین روز خدا 3 مارچ پس از 134 روز،دریافت ویزا 31 مارچ
سفر به آمریکا:
پاسخ
تشکر کنندگان: sheghi ، milaveh ، MSDJVD ، sara20e ، milad.abadani
(2016-09-24 ساعت 12:19)sahar2016 نوشته:  سلام دوستان عزیز .ما اولین سفرمون برای فعالسازی گرینکارت انجام شد و متاسفانه غیر از حیرت و شگفتی از هزینه های بالای زندگی در انجا و استرس و نگرا نی برای اینده چیزی در بر نداشت.ما از ایران منزلی به مبلغ 1600 دلار در شهر وودلند هیلز مربوط به لوس آنجلس اجاره کردیم اولین شوک زمانی بود که این خانه را دیدیم صاحب خانه به ما گفته بود خونه مبله و همه وسایل زندگی در اون هست و لازم نیست چیزی با خودمون ببریم با عرض معذرت از دوستان تنها چیزی که میتونم در رابطه این منزل بگم که عمق فاجعه رو برسونه این که ما به جای یه خونه در واقع یه خوکدونی اجاره کرده بودیم صاحب خانه ایرانی اون گاراژ یا همون پارکینگ خونشو تبدیل به منزل مسکونی کرده بود و به ایرانیهای بخت برگشته اجاره میداد.من نمیدونم یه کشور پیشرفته چطور ممکنه به کسی مجوز بوده که پارکینگ خونشو تبدیل به منزل مسکونی بکنه چیزی که حتی در ایران کم سابقه است.چند تا مبل را حتی بسیار کثیف که واقعا حال ادمو به هم میزد که که ما شانس اوردیم با خودمون پتوی مسافرتی برده بودیم که روی اونا بندازیم.سرویس بهداشتی منزل قابل شتشو نبود یعنی چاه فاضلاب یا سیفونی که بتونی مثلا کف دستشویی رو بشوری وجود نداشت و صاحبخونه میگفت همه جای آمریکا ساختمونا این جورین و نمیشه سرویس بهداشتی رو شست.امکانات آشپزی هم هیچی غیر از چند تا بشقاب و فنجان وجود نداشت .وما حقوق دو ماهمونو برای زندگی در چنین منزل چندش آوری هزینه کردیم.جالبه صاحبخونه میگفت این مبلا نو هستن و چون روکش مخمل دارن سایه میندازه و شما فکر میکنید کثیفن.
دوستان عزیز نمیدونم چگونه باید این اجاره های سرسام آور رو برای خونه های به این بی ارزشی داد ما که در ایران همیشه در خانه های بزرگ و راحت ،با وسایل شیک و تمیز زندگی کرده ایم چگونه در این خونه های کوچک سر کنیم.از اتوبوسهاش هم که دیگه وحشتناک صبر ایوب میخواد استفاده از این اتوبوسها.هوا هم که خیلی گرم حتی فکر میکنم از شهر خودمون هم گرمتر بود.اما چقدر به حال مردم کشورم تاسف خوردم به خاطر بی بهره بودن از چنین طبیعت زیبایی که در اونجا بود.جالبه با این طبیعت زیبا در خیابونا غیر از ماشین هیچ عابری دیده نمیشد.اگه این طبیعت زیبا رو ایران داشت مردم هیچوقت چاق نمیشدن چون آدم از قدم زدن در خیابونا و کوچه های اونجا سیر نمیشد.اما از گرانی میوه همینقدر بگم که حتی در فروشگاهای یه دلاریش هم میوه پوندی کمتر از یک دلار نبود.دوستان عزیز دارم فکر میکنم نکنه این سفر و هجرت واقعا یه فاجعه در زندگیمون باشه و مجبور باشیم تا اخر عمر به جای خونه با عرض معذرت در لونه زندگی کنیم و قادر نباشیم حتی فرزندا نمون رو در این کشور گرون و پر هزینه خوب تغذیه کنیم جه برسه به موارد دیگه.

خیلی ناراحت شدم از اتفاقی که واستون در مورد خونه افتاده چون من هم یک هفته دیگه عازم آمریکا و شهر دالاس هستم
پیشنهاد میکنم سایت zillow و rent رو جستجو کنید با این مبلغ که گفتید در لس آنجلس آپارتمان های خوبی پیدا میشه
کیس:**13      تعداد: 1 نفر       مصاحبه :ابوظبی 7 ژانویه تغییر به 8 می         وضعیت: کلیرنس  
 آپدیت ها:  10 و 15 و 20 و 23 می و 3 آگوست(بخاطر ایمیل) 11 آگوست(دو خطی) 14 آگوست   OR  
کلیر: 14 آگوست  Rolleyes
ایشود: 22آگوست
مقصد:دالاس
اولین ورود:02 اکتبر
پاسخ
تشکر کنندگان: sahar2016 ، milad.abadani
سلام دوستان. من بلیطمو گرفتم و استاپم تو آتلانتا هست و توقفم تو فرودگاه تا پرواز بعدیم 2:20 هست. سوالم اینه که این خیلی ریسکیه؟ بهتره من بلیطمو عوض کنم؟ تو دو ساعت و بیست دقیقه میرسم کارهای مهاجرتیم رو انجام بدم؟
شماره کیس: 2016AS58XX
تاریخ رویت قبولی: May ۸
کنسولگری:ANKARA
تعداد افراد منظور در کیس :۱
ارسال فرمهای سری اول: Jun ۲

کارنت شدن کیس: 8 Mar 2016
مصاحبه: 2 May
آپدیت ها: 9 jun آپ گروهی،4 Aug برای ایمیل، 9 Aug شب آپدیت دو خطی،15 Aug 16 ،Aug برای ایمیل، 17 Aug اوآر
سربازی: س پ
شغل: خصوصی   
دریافت کلیرنس:  18 Aug
دریافت ویزا:  31 Aug
ورود به آمریکا: 3 Dec
دریافت گرین کارت: 1 Jan  

پاسخ
(2016-09-26 ساعت 17:35)malekimh نوشته:  سلام دوستان. من بلیطمو گرفتم و استاپم تو آتلانتا هست و توقفم تو فرودگاه تا پرواز بعدیم 2:20 هست. سوالم اینه که این خیلی ریسکیه؟ بهتره من بلیطمو عوض کنم؟ تو دو ساعت و بیست دقیقه میرسم کارهای مهاجرتیم رو انجام بدم؟
تو این حد فاصل کار مهاجرتی خاصی نداری!
منتظر میشی تا پرواز بعدی. کار مهاجرتی از بد ورود به خاک آمریکا شروع میشه.
فقط پرواز امارات یه امکان رو به مسافر میده که به جای خاک آمریکا در امارات کاراها رو انجام بده.
CR1
ارسال مدارک به uscis:در تاریخ  14agu 2014
اپروو مدارک: یک هفته بعد
rfe اول: 2015  2FEB  (نقص مدارک: عدم ارسال g-325)
اپروو:2015 25feb
ارسال به DOS : در تاریخ 5MAR
دریافت کیس نامبر از NVC: در تاریخ  19MAR
سفارت: آنکارا
تایید پرداخت های IV و AOS : در تاریخ 23MAR
رسیدن پکیج مدارک  و فرم های مربوط به IV و AOS به NVC در تاریخ:14April
تکمیل مدارک : 6August
دریافت ایمیل وقت مصاحبه : 2FEB
وقت مصاحبه: 24March
نتیجه ی مصاحبه: AP
آپدیت هایceac  به ترتیب: 24مارچ،  25 مارچ،28 مارچ،31 مارچ،7جون(ایمیل)،28جون(ایمیل)،25 جولای (ایمیل)،2 سپتامبر (ایمیل)،14 سپتامبر (دو خطی)، 4 اکتبر or
کلیرنس: 4 اکتبر
پاسخ
(2016-09-26 ساعت 17:49)mobydick نوشته:  
(2016-09-26 ساعت 17:35)malekimh نوشته:  سلام دوستان. من بلیطمو گرفتم و استاپم تو آتلانتا هست و توقفم تو فرودگاه تا پرواز بعدیم 2:20 هست. سوالم اینه که این خیلی ریسکیه؟ بهتره من بلیطمو عوض کنم؟ تو دو ساعت و بیست دقیقه میرسم کارهای مهاجرتیم رو انجام بدم؟
فقط پرواز امارات یه امکان رو به مسافر میده که به جای خاک آمریکا در امارات کاراها رو انجام بده.

مگه کارهای مهاجرتیم تو اولین استاپ تو خاک آمریکا نیست؟ من اول میرم جورجیا (فرودگاه آتلانتا) بعد میرم کارولینای شمالی(رالی). تا اونجایی که من میدونم مجبورم کارای مهاجرتیمو تو آتلانتا انجام بدم
شماره کیس: 2016AS58XX
تاریخ رویت قبولی: May ۸
کنسولگری:ANKARA
تعداد افراد منظور در کیس :۱
ارسال فرمهای سری اول: Jun ۲

کارنت شدن کیس: 8 Mar 2016
مصاحبه: 2 May
آپدیت ها: 9 jun آپ گروهی،4 Aug برای ایمیل، 9 Aug شب آپدیت دو خطی،15 Aug 16 ،Aug برای ایمیل، 17 Aug اوآر
سربازی: س پ
شغل: خصوصی   
دریافت کلیرنس:  18 Aug
دریافت ویزا:  31 Aug
ورود به آمریکا: 3 Dec
دریافت گرین کارت: 1 Jan  

پاسخ
(2016-09-26 ساعت 18:13)malekimh نوشته:  
(2016-09-26 ساعت 17:49)mobydick نوشته:  

مگه کارهای مهاجرتیم تو اولین استاپ تو خاک آمریکا نیست؟ من اول میرم جورجیا (فرودگاه آتلانتا) بعد میرم کارولینای شمالی(رالی). تا اونجایی که من میدونم مجبورم کارای مهاجرتیمو تو آتلانتا انجام بدم
آخ آره ببخشید درسته... به نظرم دو ساعت کمه واسه انجام کارهای مهاجرتی.
تجربه ی دوستان اینو میگه.
CR1
ارسال مدارک به uscis:در تاریخ  14agu 2014
اپروو مدارک: یک هفته بعد
rfe اول: 2015  2FEB  (نقص مدارک: عدم ارسال g-325)
اپروو:2015 25feb
ارسال به DOS : در تاریخ 5MAR
دریافت کیس نامبر از NVC: در تاریخ  19MAR
سفارت: آنکارا
تایید پرداخت های IV و AOS : در تاریخ 23MAR
رسیدن پکیج مدارک  و فرم های مربوط به IV و AOS به NVC در تاریخ:14April
تکمیل مدارک : 6August
دریافت ایمیل وقت مصاحبه : 2FEB
وقت مصاحبه: 24March
نتیجه ی مصاحبه: AP
آپدیت هایceac  به ترتیب: 24مارچ،  25 مارچ،28 مارچ،31 مارچ،7جون(ایمیل)،28جون(ایمیل)،25 جولای (ایمیل)،2 سپتامبر (ایمیل)،14 سپتامبر (دو خطی)، 4 اکتبر or
کلیرنس: 4 اکتبر
پاسخ
دوستانی که مایلند بلیط پروازشون رو با تخفیف تهیه کنند ، پیام خصوصی بدن
پاسخ
سلام ضمن تشكر از زماني كه براي پاسخ دادن به سوال من ميزاريد من آدرس دريافت گرين كارت را تغيير دادم و تو فرودگاه سانفرانسيسكو نيز به افيسر مربوطه اعلام كردم كه آدرسم عوض شده و ايشون نيز در سيستم تغيير داد ميخواستم بپرسم علاوه بر اين بايد توسايتي هم برم و اين تغيير آدرسو اونجا هم ثبت كنم يا نيازي نيست
ممنون
شماره کیس:2016AS6
تعداد افراد:4
سفارت:آنکارا
نامه دوم: 3 اپریل
مصاحبه: 5می
وضعیت:AP
شغل: شرکت خصوصی
آخرین آپدیت: در سایت سیس 9JUN
در سایت سفارت : 17JUN
پاسخ
سلام دوستان کسی با الاتحاد رفته؟اطلاع دارین چی می پرسن وقتی پاکت و تحویل می دیم؟
پاسخ
تشکر کنندگان: AMIRI1 ، milad.abadani
(2016-09-26 ساعت 18:51)ستوده نوشته:  دوستانی که مایلند بلیط پروازشون رو با تخفیف تهیه کنند ، پیام خصوصی بدن

شما هنوز مهر پاسپورت خشك نشده شروع به تجارت كرده ايد؟! افرين دست مريزاد به اين عقل و هوش تجارتي ات؟!

پاسخ
شماره سوشيال من دقيقا بعد از ٦ روز كاري اومد!! همه چيز همون جوري بود كه افيسر مهاجرت گفت

پاسخ
تشکر کنندگان: Moody ، alirezafarhang81 ، milad.abadani
(2016-09-28 ساعت 00:07)Aabearff نوشته:  
(2016-09-26 ساعت 18:51)ستوده نوشته:  دوستانی که مایلند بلیط پروازشون رو با تخفیف تهیه کنند ، پیام خصوصی بدن

شما هنوز مهر پاسپورت خشك نشده شروع به تجارت كرده ايد؟! افرين دست مريزاد به اين عقل و هوش تجارتي ات؟!

پاسپورت هنوز مهر نخورده Smile
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام

هنگام ورود به آمريكا افسر مربوطه از ما نمونه امضاء نگرفت. براي صدور گرين كارت مشكلي پيش مي آد ؟
چه بايد بكنيم؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام

ما هنگام ورود به آمريكا افسر مربوطه از ما نمونه امضاء نگرفت. مشكلي پيش مي آد براي صدور گرين كارت ؟
چه بايد بكنيم؟
پاسخ
تشکر کنندگان: Roxanaloghavi

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان