کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
شمارش معکوس برای اعلام نتایج لاتاری DV-2017
نتایج لاتاری DV-2017 اعلام شد.

راهنمای مشاهده نتایج لاتاری به همراه لینکها و نمونه نامه قبولی جدید، در تاپیک نتایج لاتاری DV-2017 قرار گرفت.

برندگان لاتاری لطفاً با ارسال مشخصات کیس خود در تاپیک خلاصه وضعیت کیس کاربران مهاجرسرا وضعیت خود را اعلام کنند.
(2016-05-02 ساعت 08:39)payamshad نوشته:  سلام صبح همه منتظران بخیر و نیکی . 1 روز و 11 ساعت تا رستاخیز سبز مونده . براتون صبر و بردباری وقبولی در گرین کارت آمریکا ارزو مندم . برای منم لطفا دعا کنید

یا حاجی گرینف ....رستاخیز که برا پایان دنیا بکار میره
تشکر کنندگان: hosein gold ، payamshad ، m_ganj ، msr839 ، jack87 ، mehre cyrus ، aram_hpanahi ، sepideh1234 ، alirezanz
(2016-05-02 ساعت 08:10)algh90 نوشته:  نمیدونم این حرفی که میزنم درسته یا نه.....

دوستان مدام میگویند چه زمانی سایت را چک کنیم؟؟یجوری این سوال و میپرسن که انگار همون لحظه قرعه کشی داره انجام میشه و ممکنه اسمشون تو قرعه در نیاد.... ولی من رفتم نامه برنده ها رو دیدم که توی اون هم اسم و هم آدرسشون درج شده بوده به همراه کیس نامبر برنده.... پس این نشان دهنده اینست که قرعه کشی از قبل انجام شده و هر برنده ای نامه مخصوص خودش را دارد..بنابراین فرقی نمیکنه که چه زمانی سایت را چک کنید... پارسال هم که مشخص شد هر فردی که جمله تایم سیزن اوت را دیده بود برنده لاتاری شده بود...و این مشکل جهانی بود نه اینکه برنده ها تغییر کرده باشند..... انشالله امسال همه شما دوستان از جمله خودم نامه قبولی رو ببینیم.

سشن تایم اوت session time out
تشکر کنندگان: hosein gold ، algh90 ، m_ganj ، msr839 ، ali etesami ، aram_hpanahi ، arminqt ، Malmal60
ای آمریکای جهانخوار ماها رو طلب کن بیاییم قول میدیم تبدیل به معضل اجتماعی نشیم و دختر پسرایی خوبی باشیم و سرمون توی لاک خودمون باشه.
یکم از مکانیکی و این حرفا حالیم میشه. رسیدم اونجا همه ی سابقه ی کار و تخصص و cv و این حرفا رو میزارم برای بعد و توی اولین اتومکانیکی شروع به کار میکنم. هر کاری که باشه. مثلا توی برخی از تعمیرگاه های بزرگ که اصطلاحا auto work shop گفته میشه شخصی وجود داره که شغل سازمانیش ترتیب دادن و چیدن ابزار آلات هست و در انتهای روز هم تمیز کردنشون. من این کاره خواهم بود خخخخ
تشکر کنندگان: mary59 ، payamshad ، hosein gold ، mehran.bash ، m_ganj ، msr839 ، jack87 ، mehre cyrus ، aram_hpanahi ، copol
[Forwarded from چه خبر از همه جا!!؟؟]
[ Photo, ✨?✨?

روزی دیگر آغاز شد!
هنوز نقشی
برامروز نرفته است
تو نقاش منتخب امروز باش
این تو و این اعتماد هستی به تو

صبح دوشنبه?بخیر و شادی

به امید قبولی همه در نتیجه فردا
تشکر کنندگان: jack87 ، mehre cyrus ، aram_hpanahi ، عسل.م ، copol
سلام
دوستان من چون امسال از قبولیم اطمینان داشتم رفتم مدارکم رو برای ترجمه جمع کنم Big Grin Big Grin . زنگ زدم دانشگاه گفتم بعد از گذشت پنج سال از فارغ تحطیلی لیسانس دانشنامه اماده است؟
گفت شما منطقه دو بودین باید هشت سال سابقه کار بیاری تا دانشنامه بهت بدیم یا از اداره کار نامه بیاری که شش ماه در کاریابی ثبت نام کردی و کار پیدا نکردی.
شما به این مشکل بر خوردید؟ At
2012     هییییی
2013     هییییی  
2014     هییییی  
2015     هییییی 
2016     هییییی  
2017     هیییییی
2018     ......
تشکر کنندگان: m_ganj ، msr839 ، jack87 ، mehre cyrus ، aram_hpanahi
(2016-05-02 ساعت 09:25)redbull نوشته:  
(2016-05-02 ساعت 08:39)payamshad نوشته:  سلام صبح همه منتظران بخیر و نیکی . 1 روز و 11 ساعت تا رستاخیز سبز مونده . براتون صبر و بردباری وقبولی در گرین کارت آمریکا ارزو مندم . برای منم لطفا دعا کنید

یا حاجی گرینف ....رستاخیز که برا پایان دنیا بکار میره

Big Grin برای من کم از پایان دنیا نداره
2015 HAS NOT BEEN SELECTED
2016 HAS NOT BEEN SELECTED
2017 HAS NOT BEEN SELECTED
2018 کی مرده کی زنده ؟
دست به هرجای جهان که کشیدیم سر بود و بالا رفتن مشکلCool
تشکر کنندگان: mehran.bash ، m_ganj ، mary59 ، redbull ، msr839 ، amirmc ، jack87 ، aram_hpanahi
روزی دیگر آغاز شد!
هنوز نقشی
برامروز نرفته است
تو نقاش منتخب امروز باش
این تو و این اعتماد هستی به تو

صبح دوشنبه?بخیر و شادی

به امید قبولی همه دوستان در نتیجه فردا  Wink  Wink
تشکر کنندگان: msr839 ، jack87 ، Sedagat ، mehre cyrus ، aram_hpanahi
(2016-05-02 ساعت 09:31)mehran.bash نوشته:  سلام
دوستان من چون امسال از قبولیم اطمینان داشتم رفتم مدارکم رو برای ترجمه جمع کنم Big Grin  Big Grin . زنگ زدم دانشگاه گفتم بعد از گذشت پنج سال از فارغ تحطیلی لیسانس دانشنامه اماده است؟
گفت شما منطقه دو بودین باید هشت سال سابقه کار بیاری تا دانشنامه بهت بدیم یا از اداره کار نامه بیاری که شش ماه در کاریابی ثبت نام کردی و کار پیدا نکردی.

من هم منطقه یک بودم ازم هشت سال سابقه خواستن ولی من هفت سال سابقه داشتم ازم قبول کردن. عجالتا شما یه سر به اداره کار بزنی هم خطر نداره چون مطلقاً کاری ندارن که برات پیدا کنن! لااقل شیش ماه دیگه میتونی نامهء اداره کار رو بگیری.
شکست خوردن پایان راه نیست. فقط یک سطر از کتاب تجربه است. نقطه سر خط!
شرکت در DV از 1994 الی 2014 - سال 2015 برنده شدم اما کارنت نشدم. نقطه سر خط!!
شروع سطر بعد: شرکت در DV های بعدی، اقدام برای پذیرش دکترا و ...
تشکر کنندگان: m_ganj ، mary59 ، mehran.bash ، asrainman ، elahe mousavi ، msr839 ، jack87 ، mehre cyrus ، aram_hpanahi ، copol
(2016-05-02 ساعت 09:28)آخشام نوشته:  ای آمریکای جهانخوار ماها رو طلب کن بیاییم قول میدیم تبدیل به معضل اجتماعی نشیم و دختر پسرایی خوبی باشیم و سرمون توی لاک خودمون باشه.
یکم از مکانیکی و این حرفا حالیم میشه. رسیدم اونجا همه ی سابقه ی کار و تخصص و cv و این حرفا رو میزارم برای بعد و توی اولین اتومکانیکی شروع به کار میکنم. هر کاری که باشه. مثلا توی برخی از تعمیرگاه های بزرگ که اصطلاحا auto work shop گفته میشه شخصی وجود داره که شغل سازمانیش ترتیب دادن و چیدن ابزار آلات هست و در انتهای روز هم تمیز کردنشون. من این کاره خواهم بود خخخخ
آخشام قارداش عزیز شما برنده شو هیچ غمی نیست ما ترکها اونجا غیرت و تعصب را باید بزاریم کنار و بیل و کلنگمان را بدستمان بگیریم مطمئن باش  اونجا برای کسی که راحت طلب نباشه کار زیاده  و دیگه لازم نیست تن به مشاغل زیر بدیم:
- مسواک زدن دندونهای سگ ثروتمندان Smile
- مواظبت از سالمندان بالای نود سال که احتیاج به پوشک مای بی بی دارند Smile
- کار در آزمایشگاههای پزشکی مراکز تحقیقاتی به عنوان موش آزمایشگاهی(پادزهرها و میکروبها را رویمان آزمایش می کنند) Smile
- کار در مراکز تحقیقاتی علوم غذایی و چشیدن مزه انواع غذاهای عجیب و غریب و مزه های متعفن از لجن گرفته تا غذای کپک زده و مزه جنین میمون و تخم موریانه و تخم تمساح و .... Smile
تشکر کنندگان: mehran.bash ، 4ugh ، msr839 ، آخشام ، aram_hpanahi
میخوام تو آخرین پستم قبل از اعلام نتیجه 2017 سرتون و درد بیارم (دلایل دنبال راه فرار بودن)
پ.ن : این یه نوشته دلیه ، چیز مهمی توش نیست میتونین بدون خوندن ازش رد شین.

منه از دنیا بریده تا یه سال پیش جز آدمای به شدت مخالف مهاجرت بودم و میگفتم در هر شرایطی وطن و خانواده ات اینقدر وزن نسبیتشون به سایر عامل ها بیشتره که نمیشه به راحتی انتخاب دیگه ای داشت. دو سال گذشته که لاتاری ثبت نام میکردم بیشتر به خاطر اصرار دور و بریا بود و همش به خودم میگفتم قبولم بشم نمیرم!(یعنی یه همچین آدمای قفل فرمون لازمی بودیم ما)

متاسفانه یه جوری بزرگ شدم که از وقتی خودمو شناختم همیشه درد اجتماع و دیدن نابرابری ها روی مخم یورتمه میرفت و میره، دیدن این مسائل که کاری هم نمیتونی برای اصلاحش انجام بدی تا یه جایی قابل تحمله و از یه جایی دیگه ذهنت خسته و پیاده میشه. خلاصه دیدن این شرایط اجتماعی از یه طرف ، همه کاره و هیچ کاره بودن تو کارت بعد از 10 سال کار فوق تخصصی و فشار و آخرشم هیچی، شد اولین عامل دنبال یه راه فرار بودن!

حس عجیب خداحافظی شاید همیشگی تو فرودگاه با دوست قدیمی که یه جورایی انگار از خانواده ات بهت نزدیک تر بوده که یه دفعه یادت میندازه که همه دوستات به ترتیب رفتن و فقط یکیشون برات مونده که اونم تا یه سال دیگه عازمه ، تو میمونی و حوضت. یعنی بدون دوستات بدون دورهمی ها ، روزمرگی هر روزه ترافیک کار ترافیک خواب چقدر قابل تحمله . خلاصه حس تنها موندن بین اون همه دوست خوبی که داشتی شد دومین عامل دنبال یه راه فرار بودن!

از خانواده نگم که دلم خونه، فرزند بزرگ خانواده باشی غصه درس نخوندن ، کار نکردن، سرکشی کردن و پیگیری امورات همه اعضا رو بخوری ولی خودشون خوش باشن و تو عشق و حال. پر از حس وابستگی باشی و دلتنگی . ولی تو اون همه فشار روانی که داری توش دست و پا میزنی همین خانواده محترم ناخواسته برات درگیری فکری در حد ... به وجود میارن که صد بار گفته بودی نکن آقا این کار رو نکن ، کو گوش شنوا . حس خستگی از این همه احساس مسئولیت خانوادگی و تفکیک شخصیت خودت از خانوادت بعد از 30 سال شد سومین عامل دنبال یه راه فرار بودن!

وقتی بعد از یه روز کاری سخت و وسط این همه دغدغه میری ماشین لگن صفرت که هر روز یه ایرادی داره رو درست کنی توسط قبض برادران ... به دلیل ... به سمت پارکینگ روونه میشی و یه هفته بی ماشینی و ... . حس توهین و بی ارزشی شخصیت انسانییت که همیشه از یه زاویه ای بهت القا میشه، میشه چهارمین عامل دنبال یه راه فرار بودن!

وقتی یه روز ایمیلت رو باز میکنی که میبینی یه ایمیل تقلبی برات اومده که شما برنده لاتاری 2015 بودین و چون دیر اقدام کردین با پرداخت فلان مبلغ تا یه ماه دیگه فرصت دارین اقدام کنین. یه لحظه حس رهایی از همه دغدغه ها با مهاجرت و از نو شروع کردن تو ذهنت جرقه میزنه که میشه عامل حضور بنده تو این فروم!

یه جورایی به اون شرکتی که این ایمیل تبلیغاتی رو برام فرستاده و مخصوصا اون برادرای ... که تیر خلاصی رو تو مغزم زدن احساس دین میکنم. اگه امسال قسمت بشه که میشه تا سه نشه بازی نشه و میریم به سمت محو شدن تو افق. ولی اگه نشد سال بعد هم شرکت میکنیم شانسه دیگه شاید بشه ولی اگه نشد تو اولین آزمون ایلتس بعد از اعلام نتایج 2018 شرکت میکنم و تو سال 2020 سفرنامه مهاجرت به استرالیا رو مثل همین دلنوشته مینویسم.

امیدوارم همه جزو برنده ها باشیم
2014  -  2015  -  2017  -  2018  -   2019 : 2019AS00007000
تاریخ آن سرزمین با "میلاد"
و تاریخ سرزمین من با "هجرت" آغاز می شود ...
(2016-05-02 ساعت 09:45)bobs نوشته:  
دوستان من چون امسال از قبولیم اطمینان داشتم رفتم مدارکم رو برای ترجمه جمع کنم Big Grin  Big Grin . زنگ زدم دانشگاه گفتم بعد از گذشت پنج سال از فارغ تحطیلی لیسانس دانشنامه اماده است؟

من هم منطقه یک بودم ازم هشت سال سابقه خواستن ولی من هفت سال سابقه داشتم ازم قبول کردن. عجالتا شما یه سر به اداره کار بزنی هم خطر نداره چون مطلقاً کاری ندارن که برات پیدا کنن! لااقل شیش ماه دیگه میتونی نامهء اداره کار رو بگیری.

Sad مگه کیس نامبرتون چند بود کارنت نشدین؟؟ به نظر من قبول نشدن بهتر از کارنت نشدن هست.
تشکر کنندگان: mehran.bash ، mehrdad4422 ، msr839 ، jack87 ، mehre cyrus ، aram_hpanahi ، arminqt
(2016-05-02 ساعت 09:53)m_ganj نوشته:  
(2016-05-02 ساعت 09:45)bobs نوشته:  

Sad مگه کیس نامبرتون چند بود کارنت نشدین؟؟ به نظر من قبول نشدن بهتر از کارنت نشدن هست.

هنوز نتیجه نبومده بدونم کیس نامبرم چنده Big Grin Big Grin Cool
ولی قبولم Wink
2012     هییییی
2013     هییییی  
2014     هییییی  
2015     هییییی 
2016     هییییی  
2017     هیییییی
2018     ......
تشکر کنندگان: mehrdad4422 ، m_ganj ، msr839 ، mehre cyrus ، aram_hpanahi
این دوستمون که از کشور المان هست .....میشه بفرمایید تفاوت المان با us چی هست ؟؟؟؟  جرمنی که کشور مدرنی هست
ذهنیت من این بود که المان بهتر us هست ....اخه واسه چی میخای بری us ????

این گره ذهنی رو برا ما باز کن تا از این بم بست خلاص بشوم Sad Cool Cool Sad Sad Cool
تشکر کنندگان: mehrdad4422 ، m_ganj ، msr839 ، mehre cyrus ، aram_hpanahi ، Malmal60 ، arminqt ، sepideh1234 ، copol
(2016-05-02 ساعت 09:57)mehran.bash نوشته:  
(2016-05-02 ساعت 09:53)m_ganj نوشته:  
(2016-05-02 ساعت 09:45)bobs نوشته:  من هم منطقه یک بودم ازم هشت سال سابقه خواستن ولی من هفت سال سابقه داشتم ازم قبول کردن. عجالتا شما یه سر به اداره کار بزنی هم خطر نداره چون مطلقاً کاری ندارن که برات پیدا کنن! لااقل شیش ماه دیگه میتونی نامهء اداره کار رو بگیری.

هنوز نتیجه نبومده بدونم کیس نامبرم چنده Big Grin  Big Grin  Cool
ولی قبولم  Wink

ایشالا شما برنده میشی. منم کیس نامبرم قراره امسال دو رقمی باشه. دفعه قبل نزدیک 8500 بود و کارنت نشدم.
تشکر کنندگان: mehrdad4422 ، m_ganj ، msr839 ، mehre cyrus ، aram_hpanahi ، sepideh1234 ، copol
(2016-05-02 ساعت 10:11)redbull نوشته:  این دوستمون که از کشور المان هست .....میشه بفرمایید تفاوت المان با us چی هست ؟؟؟؟  جرمنی که کشور مدرنی هست
ذهنیت من این بود که المان بهتر us هست ....اخه واسه چی میخای بری us ????

این گره ذهنی رو برا ما باز کن تا از این بم بست خلاص بشوم Sad  Cool  Cool  Sad  Sad  Cool

آمریکا یه کشور مهاجر پذیر هست و تنوع نژادی یه موضوع پذیرفته شده هست. اما آلمان چندان با مهاجر جماعت مهربون نیست و البته بطور کلی زندگی اروپایی خیلی قابل مقایسه با آمریکا نیست، بالاخره محدودیت ها و ضعف های خودش رو داره. شما در نظر داشته باش که اگر کشور ایران رتبهء سوم فرار مغزها رو داره، آلمان و انگلستان صاحبان رتبهء اول و دوم هستن... آلمانی ها به اکثر کشورهای جهان و انگلیسی ها عمدتا به استرالیا و نیوزلند مهاجرت میکنن.
تشکر کنندگان: m_ganj ، msr839 ، redbull ، ali etesami ، mehran.bash ، mehre cyrus ، aram_hpanahi ، arminqt ، amin_j ، copol

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان