کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
شمارش معکوس برای اعلام نتایج لاتاری DV-2017
نتایج لاتاری DV-2017 اعلام شد.

راهنمای مشاهده نتایج لاتاری به همراه لینکها و نمونه نامه قبولی جدید، در تاپیک نتایج لاتاری DV-2017 قرار گرفت.

برندگان لاتاری لطفاً با ارسال مشخصات کیس خود در تاپیک خلاصه وضعیت کیس کاربران مهاجرسرا وضعیت خود را اعلام کنند.
malmal60 عزیز ، ببینید درسته این حقیه که برای همه ما بطور یکسان در نظر گرفته شده، ولی از اونجایی که در جامعه ما معنای ازادی درست ترجمه نشده ، هرچیزی که مفت باشه رو حق خودمون میدونیم ! ذره ای هم فکر نمیکنیم که ایا شرایط و اصلا این چیزی که حق خودمون میدونیم رو دوست داریم یا نه ؟‍! .......
من خیلی جاها دیدم وقتی یک فردی به دوستش که روحش از لاتاری خبر نداره صحبت میکنه ‍‍‍، اب از لبو لوچه طرف میاد پایین که اقا تورو با هرچی میپرستی منم ثبت نام کن !!! (این که طرف بدون هیچ تحقیقی و بدون این که بدونه زندگی در امریکا چه شکلیه و شرایط بعد از قبولیش رو داره یا نه با یه عکس ثبت نام میکنه ! اصلا هم با این موضوع که بلد نبوده ثبت نام کنه یا داده این کافی نتی ها براش ثبت نام کنه مشکلی نداریم و حتی با این مسئله هم که طرف دو خط انگلیسی نمیتونه بخونه هم مشکلی نداریم)
اما مشکل از جایی شروع میشه که طرف بعد قبولی تازه میفهمه چه خبره !!! و چون انگیزه کافی و شرایط رفتن رو نداره ، 90٪ عطای کار رو به لقای اون میبخشن و قید رفتن رو میزنن ...
شما تصور کن 10 نفر همچین ادمی ! با این ازادی مفتی که حق خودش میدونسته !حق 10 تا از بچه های این تاپیک که واقعا قصد رفتن دارن رو ضایع کرده .
--------------------------
dv2017 عزیز ، به طبع خیلی از این پیرمرد پیرزن های دوست داشتنی از تحصیلکرده های قدیم و با سواد های واقعی جامعه هستند . من منظورم این طیف نبود ...
منظور من کسایی هستند که با استدلال از همون مثال قدیمی سنگ مفت گنجشک مفت با اصرار نوه زیر18 سالش شرکت میکنه و در اخر هم یادش میره نتایجش رو چک کنه ... و یا بعد از قبولی مثل طیف بالا تازه میفهمن که قضیه از چه قراره بیخیالش میشن ...
------------------------
دلخوری و دلتنگی زیاده Big Grin انشالله که امسال همه بچه هایی که لیاقت رفتن رو دارن قبول بشن .
ادم هیچی نداشته باشه ؛ ولی فقط مرد باشه !
تشکر کنندگان: dv2017 ، alirezanz ، jsmlz ، jalayevatan ، mehre cyrus
برای رای و احساسم، تو تنها انتخابی تو
میان این همه تشویش، به دور از التهابی تو

همیشه رای تو بالاست، میان قلب و احساسم
که در صندوق آرایم، همیشه خوش حسابی تو

میان این نظام دل، تو بودی رای من ای عشق
تو با جمهوری چشمت، به قلبم انقلابی تو

میان عقل و احساسم، برایت می شود دعوا
برای پرسش عقلم، تو در قلبم جوابی تو

چه فرقی دارد این اسفند، که با خرداد و بهمن ماه
که در صندوق هر رایم، تو تنها انتخابی تو

شاعر: خودم
می گذرد ...
تشکر کنندگان: redbull ، dv2017 ، alirezanz ، babak_m ، pichak333 ، jsmlz ، someonelikeyou ، mehre cyrus
وای ۲ماهه دیگه مونده Big Grin
چه هیجان انگیز Tongue
we fight for a better life
تشکر کنندگان: jsmlz ، alirezanz ، milade ، mehre cyrus
دوستان کسی میدونه از چه سالی ثبت نام کاغذی لاتاری جاشو با الکترونیکی عوض کرد ؟ فکر کنم DV2004 بود درسته ؟
چگونه کاربر حرفه ای مهاجرسرا شویم؟‎
We don't grow when things are easy  We grow when we face challenges
تشکر کنندگان: jsmlz
دوستان در صورت تکرار بحث های بی محتوا و خارج از موضوع تاپیک قفل خواهد شد .

امیدوارم درک کنید که تاپیک عمومی جایی برای بحث های شخصی و بی محتوا نیست .
کیس نامبر : 2016AS2*** << مصاحبه : 17 نوامبر ابوظبی << وضعیت برنده اصلی خانم یکضرب + من AP  Cool
آپدیتها : 19نوامبر سایت سفارت 9 دسامبر و 25 ژانویه سایتCEAC وبالاخره کلیر در 4 فوریه بعد از 79 روز
ورود : بیست و یک اپریل - سوشال : یکماه بعد از ورود - پرداخت 165 دلار : دو هفته بعد از ورود - دریافت گرین کارت برنده اصلی : یکماه و نیم بعد از ورود - دریافت گرین کارت نفر دوم کیس : دو ماه بعد از ورود
تشکر کنندگان: alirezanz ، babak_m ، aram_hpanahi ، redbull ، shanks ، Kaveh ، jsmlz ، avenger ، msr839 ، behjat ، Interuniversal ، matin.sh ، mona_ir ، mehre cyrus ، roadhog
(2016-02-26 ساعت 21:24)dv2017 نوشته:  دوستان کسی میدونه از چه سالی ثبت نام کاغذی لاتاری جاشو با الکترونیکی عوض کرد ؟ فکر کنم DV2004 بود درسته ؟

آقا یه دستی میزنی ببینی کهنه کارا خودشون رو لو میدن یا نه؟
ثبت نام الکترونیکی از DV2002 شروع شد اما الزامی نشد، یعنی اگر فرم کاغذی رو هم پست میکردی قبول میکردن ولی از 2004 گفتن دیگه اصلا کاغذ قبول نمیکنن و باید حتما الکترونیکی باشه. به نظرم اینجوری خیلی بهتره. چون اون موقع خیلی از پاکت نامه ها گم میشد و حتی نمیدونستی بالاخره این فرم لعنتی رسیده بهشون یا نه! یا حتی ممکن بود جواب لاتاری گم بشه و نمی تونستی بفهمی بالاخره برنده شدی یا نه؟

یه خاطره براتون بگم بخندین!
یکی از بستگانمون همون سالها برنده شده بود و جوابها بصورت نامه میومد دم در خونه. بعد پاکت نامهء لاتاری این دوستمون قاطی قبض و کاغذهای تبلیغاتی دو سه هفته ای مونده بود لای در و یه روز خانم خونه خسته و عصبی میاد که همهء کاغذها رو فله ای بریزه دور که میبینه یکی از پاکت نامه ها قیافه اش به تبلیغ نمیخوره!!! خلاصه پاکت رو باز میکنه و در کمال ناباوری میبینه که نامهء قبولی لاتاریه به همراه فرمهای سفارت (اون موقع همهء این مدارک بصورت کاغذی ارسال میشد)... خلاصه دوان دوان میرن مدارکشون رو جور میکنن و میفرستن و اینا... نشون به اون نشون که شب عید با همه خداحافظی کردن و اردیبهشت ماه سال بعد توی ایالت کالیفرنیا فرود اومدن.

بنده خدا دیگه از اون به بعد هیچ کاغذی رو بدون نگاه کردن دور نمی اندازه. میگه من از همین یه کار شانس آوردم!!!
شکست خوردن پایان راه نیست. فقط یک سطر از کتاب تجربه است. نقطه سر خط!
شرکت در DV از 1994 الی 2014 - سال 2015 برنده شدم اما کارنت نشدم. نقطه سر خط!!
شروع سطر بعد: شرکت در DV های بعدی، اقدام برای پذیرش دکترا و ...
تشکر کنندگان: dv2017 ، Interuniversal ، matin.sh ، jsmlz ، Danoosh ، jalayevatan ، alirezanz ، mehre cyrus ، roadhog
كاش ميشد مثل قديما مديراي سايت يه شمارش معكوس تا اعلام نتايج بالاي سايت ميزاشتن
می گذرد ...
تشکر کنندگان: dv2017 ، Interuniversal ، jsmlz ، alirezanz
سلام به همه دوستان.
این بحث حق چندین ساله که در موردش صحبت میشه باید بگم فقط یه راه داره اونم اطلاع رسانی و شفاف سازی. در سالهای گذشته در این سایت نوشتم بازم مینویسم دوست عزیز شفاف سازی کن تا این مشکل رفع بشه.چطوری؟؟؟؟ اینطوری؟
بوده در جایی میخواستن گروهی ثبت نام کنن(گروهی چه عرض کنم فله ای) من وارد ماجرا شدم و از صفحه اصلی ثبت نام با زبان انگلیسی واسشون شرایط رو گفتم بعضیها شرایط ثبت نام نداشتن و حذف شدن(یعنی منصرف شدن) بعد شرایط بعد از قبولی رو گفتم که کار خبری نیست فرش ققرمز پهن نکردن و همه هزینه ها پای خودتونه و یا باید یکی رو واسه ساپورت معرفی کنین و اگه کسی رو ندارین پول در حساب میخواد و این حرفها و چند نفر هم اینطوری منصرف شدن. یه سوال دارم حالا که کاری ازما ساخته نیست آیا با شفاف سازی نمیشه کاری کرد؟؟؟؟؟؟؟؟ من به نوبه خودم و شما هم به نوبه خودتون و مدیران سایت مهاجرسرا هم به نوع دیگه. پس به نظر شخصی من شفاف سازی و اطلاع رسانی کنین دوستان گل من. درود بر همه شما منتظران شاد و سربلند باشید و آرزوی برنده شدن تمامی مستحقها.
امضاء: یک منتظرو دیگر هیچ
تشکر کنندگان: jalayevatan ، dv2017 ، meraj-fallahi ، milade ، sheghi ، jsmlz ، alirezanz ، mehre cyrus
(2016-02-26 ساعت 21:33)siamak نوشته:  دوستان در صورت تکرار بحث های بی محتوا و خارج از موضوع تاپیک قفل خواهد شد .

امیدوارم درک کنید که تاپیک عمومی جایی برای بحث های شخصی و بی محتوا نیست .

با سلام به تك تك دوستان عزيز و بسيار دوست داشتني

قصد كش دادن اين موضوعات چند صفحه آخر رو ندارم و صحبت @siamak@ عزيزم رو كاملا تائيد ميكنم
بنده به تك تكتون ارادت خاصي دارم و دوستون دارم شديدا ولي انتظار تشديد مباحث هم از طرف قديمي هاي عزيز نميره الي الخصوص!
واقعا جاي اين حرفها و در بعضي موارد توهين ها در اين تاپيك و بين شما بزرگواران نيست
مديريت اين تاپيك دست خودمونه پس بهتره ازين موضوع بهتر استفاده كنيم و دوستان رو در راه درستش هدايت كنيم

طلب خير براي همه دوستان
لاتارى ، درس صبورى، تغيير و قطع وابستگى هاست و بيانگر اينه كه انسان هرچيزي رو كه بتونه تصور كنه قطعا بهش ميرسه!

طلب خير براي همه دوستان
تشکر کنندگان: matin.sh ، mona_ir ، aram_hpanahi ، behjat ، jsmlz ، alirezanz ، bambo_26 ، mehre cyrus ، msr839 ، roadhog ، نسل سوخته
سلام به عشاق ایالات متحده Smile
میدونم که دل تو دلتون نیست و دوست دارید هر چه زود تر نتایج بیاد ... منم منتظرم Big Grin
جواب دو ماه دیگه میاد دیگه ؟ درسته ؟
آرزو میکنم اون قدر وضعیت کشورمون خوب خوب بشه که هیچ کدوم از ما دیگه دلمون نخواد سرزمین مادریمون رو ول کنیم و بریم بلاد غربت
اون وقت امریکایی ها تلاش کنن برا گرین کارت ایران Tongue
ولی یه موقع هایی با خودم فکر میکنم چه جور میشه ما از رفاهی که اونا برای خودشون ساختن استفاده کنیم و خودمون برای خودمون کاری هیچ انجام ندیم ...
این رو برای از اون جهت میگم چون میدونیم که آمریکا همیشه انقدر وضعیت اقتصادیش خوب نبوده
تشکر کنندگان: Interuniversal ، mona_ir ، jsmlz ، matin.sh ، sheghi ، jalayevatan ، alirezanz ، mehre cyrus ، msr839
سلام بر دوستان.
من هم چند روز پیش به دوستان گفتم که بحث های بی مورد باعث قفل شدن پیج میشه.
من باز هم از همه خواهش میکنم که هر اطلاعات مفیدی از نحوه زندگی،تهیه رزومه،اجاره خانه و...
دارین اینجا بگذارین تا همه استفاده کنند.لطفا... Shy
با تشکر از همه. Shy
روي كاغذ خم شده بود
بنويسد «آزادي»
بالای سرش
بيست قرن پرنده بود
كه در هوا مي‌چرخيد
هر دور خسته‌تر
هر دور، بالاتر و، دورتر.
تشکر کنندگان: mona_ir ، jsmlz ، alirezanz ، mehre cyrus ، msr839 ، roadhog
آمار فقردر آمریکا:

آمار جدید درباره فقر نشان می دهد که در سال 2014،

46700000  نفر (حدود 15 درصد) در فقر بودند، از جمله 15.5 میلیون (حدود 21 درصد) از کودکان زیر سن 18سال.
حدود 48.1  میلیون آمریکایی در زمره خانواده غذایی نا امن، زندگی می کنند، از جمله بیش از 15 میلیون کودک.

با توجه به مطالعه گرسنگی و تغذیه  امریکا درسال 2014 :

بر اساس درآمد سالانه، 72 درصد ازتمام خانوارهای  امریکا از لحاظ تغذیه زیر خط فقر فدرال زندگی می کنند.
متوسط درآمد سالانه خانوار از لحاظ تغذیه امریکا 9175 $ می باشد.
بیشتر،آمریکایی های آفریقایی تبار درگیر فقر غذایی هستند.
در صورت علاقه مند بودن برای مشاهده حقایق کلی تر و آمار گرسنگی ،فقروتغذیه در امریکا می توانید به لینک زیر هم مراجعه فرمایید.
روي كاغذ خم شده بود
بنويسد «آزادي»
بالای سرش
بيست قرن پرنده بود
كه در هوا مي‌چرخيد
هر دور خسته‌تر
هر دور، بالاتر و، دورتر.
تشکر کنندگان: Interuniversal ، mona_ir ، jsmlz ، msr839 ، roadhog
جامعه و فرهنگ در آمریکا (قسمت اول)
روش های فرهنگ شناسی
برای شناخت فرهنگ یک جامعه دو شیوه درنظر گرفته می شود: شیوه درون فرهنگی و شیوه برون فرهنگی . بعضی از محققان معتقدند تنهابا حضور در درون یک جامعه و درک ویژگی های فرهنگی آن است که می توانیم تحلیل و شناخت صحیحی از آن فرهنگ به دست آوریم . درحالی که عده دیگر از محققان استدلال می کنند که بودن در فرهنگ موردنظر مانند بودن در جنگل است که نمی توان تصویر کاملی از جنگل به دست آورد اما کسی که در خارج قرار دارد می تواند دید کاملی داشته باشد. در این زمینه خانم ایلن نیجر معتقد است هنگامی که فرد درمعرض تکرار یک موضوع قرار می گیرد و موضوع برایش تکراری می شود نسبت به بسیاری از موارد از جمله موارد جزیی و ریز آن بی توجه می شود و حساسیت خود را نسبت به آن مسأله از دست می دهد.اساساً فرض بر این است که انسان محصول و تولید شده فرهنگی است که در آن رشد یافته است.
فرهنگ به طور کلی مجموعه ای از مؤلفه هایی است که هنرهای متعالی یک جامعه را مشخص می کند. معنای دیگر آن که به صورت عام مطرح می شود، عبارتند از هرگونه عضویت به یک فرقه که می تواند منشأ یکسری از تفکرات و جریانات باشد. از طرف دیگر برای شناخت هر فرهنگی نیاز به ابزارهایی وجود دارد که از جمله می توان به جهان بینی و چگونگی اندیشه محققان واندیشمندان یک جامعه اشاره کرد. ودوم اینکه باید با ادبیات ، اشعار و داستان های آن جامعه ارتباط داشته باشیم و سوم این است که فیلم های سینمایی می تواند اندیشه ها وپارامترهای یک جامعه را به روشنی نشان دهد.
یکی از مشکلات فرهنگی آمریکا این است که از گذشته تاریخی و ریشه فرهنگی برخوردار نیست و در بسیاری از داستان ها و فیلم های سینمایی تلاش می شود فرهنگ قابل قبولی برای آمریکا بسازند که موضوع به ویژه در ساخت فیلم های وسترن دیده می شود. فرهنگ کنونی آمریکا به نوعی فرهنگ اروپایی است . اروپایی که بعداً خود آمریکاییان در برابر آن ایستادند. در مقابل این فرهنگ ، فرهنگ سیاهان است که خودشان معتقدند فرهنگ آفریقایی است که در آمریکا نادیده گرفته می شود. راس کراس یکی از محققان آمریکایی می گوید فرهنگ غالب غرب برخاسته از سرمایه داری اروپایی بوده که اجازه نداد سیاهان حرفی بزنند و حتی مواردی مانند برده داری و بعداً تبعیض نژادی در آمریکا از آن فرهنگ ناشی شد.
مسأله دیگر در مورد فرهنگ آمریکا این است که چون فرهنگ آنها فرهنگ نوینی بود از قبل هیچ پیش زمینه مثبت و یا منفی نداشت که بخواهد مانع حرکت آمریکاییان شود و بنابراین توجه آنها از ابتدای شکل گیری تاکنون حرکت به جلو و پیشرفت بود. مؤلفه دیگر فرهنگ آمریکا این است که فرهنگ آمریکا فرهنگ بازی است و نسبت به فرهنگ های دیگر تحمل و تساهل زیادی دارد و می تواند نکات مشترک و مثبت فرهنگ های دیگر را جذب کند. البته از ایالتی به ایالت دیگر تفاوت های فرهنگی زیادی وجود دارد که نوع برخوردهای متفاوتی راایجاب می کند. برای نمونه در جنوب آمریکا در قسمتی که به آن Dixie گفته می شود که یک منطقه کشاورزی است دسته هایی از مردم (Redneck) بسیار متعصب اند و دیگران را چه آمریکایی و چه خارجی تحمل نمی کنند. به گونه ای که در برخورد اول تهاجمی هستند در حالیکه آمریکاییان در مناطق شمالی و شمال غربی بسیار لیبرال هستند و باز و گشاده رو برخورد می کنند.
از طرف دیگر از آنجا که فرهنگ آمریکا با مهاجرت ساخته شده است فرهنگ کنونی جامعه با فرهنگ های جدید برخورد تهاجمی ندارد وحتی گرمی خاصی در بعضی نقاط آمریکا نسبت به خارجی ها دارند. در حالی که در کشورهای اروپایی فرد معمولاً به عنوان یک خارجی وبیگانه نگریسته می شود. البته نمی توان این خصوصیت را به کل آمریکا تعمیم داد.
تشکر کنندگان: Pakpourasghar ، jsmlz ، Interuniversal ، jalayevatan ، alirezanz ، mehre cyrus ، msr839 ، roadhog
یک سوال > هزینه کل مراحل گرین کارت از ترجمه مدارک گرفته تا ورود به امریکا چقدر می شود؟ ( بدون پول تمکن مالی)
تشکر کنندگان: jsmlz ، msr839
سلام یک سوال کوچلو: برگه تمکن مالی چند ماه اعتبار دارد؟ یعنی اگر چند ما زودتر از مصاحبه گرفته بشه اشکالی داره؟؟؟
تشکر کنندگان: jsmlz ، msr839

کاربران در حال بازدید این موضوع: 2 مهمان