کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
نتایج لاتاری DV-2017
تا آماده شدن کامل تاپیکهای 2017، می توانید اطلاعات مورد نیاز را در تاپیکهای 2016 جستجو کنید:
https://www.mohajersara.org/forum/forum-101.html
با سلام
از برندگان لاتاری 2017 هستم، برای تکمیل فرم 260 یک سوال در مورد خدمت داشتم، بعد از اتمام مقطع کارشناسی به خدمت رفتم بعد از 8ماه و 22 روز در حین خدمت در مقطع کارشناسی ارشد در دانشگاه قبول شدم و از خدمت به دلیل قبولی تقاضای ترخیص کردم و بعد از اتمام دوره کارشناسی ارشد و فارغ التحصیلی ادامه خدمت را گذراندم ادامه خدمتم 1 سال و 8 روز بود که در مجموع 21 ماه شد، در ضمن بر روی کارت پایان خدمتم که کارت هوشمند است تاریخ یکسال و 8روز خدمت درج شده از مثصدی نظام وظیفه سوال کردم چرا یک سال و 8 روز ثبت شده در مورد تاریخ پاسخ دادند در تراشه الکترونیکی کارت، زمان و طول خدمت اول ذکر شده است حالا در قسمت زمان شروع و پایان خدمت باید چه تاریخی ثبت کنم؟ در ضمن در سپاه خدمت کردم با تشکر
پاسخ
تشکر کنندگان: Interuniversal ، cupcake ، nazi56
(2016-05-09 ساعت 21:26)shebrahimi نوشته:  
(2016-05-09 ساعت 16:20)milaveh نوشته:  
(2016-05-09 ساعت 11:50)shebrahimi نوشته:  دوستانی که با برخی از برندگان امسال یا سال های قبل به ویژه خانم های برنده آشنایی دارند، آیا عکسشان روتوش شده بوده است یا خیر؟  ممنون

خیر ، من حتی عکس ها رو هم اسکن نکردم و با گوشی از روش عکس گرفتم

ممنون از پاسختون. ببخشید اما معمولا همیشه عکس هایی که می گیریم در حال حاضر عکاسی ها روتوش می کنند. در واقع این طور به نظر می رسد که شما از روی عکسی که قبلا داشتید، عکس گرفتید و به احتمال زیاد اون عکس روتوش شده بوده است. درست هست یا اینکه شما از روی عکس فاقد روتوش با گوشی عکس گرفتید؟ ممنون

درسته ، عکس من هم روتوش بود
Case Number : 47₩₩
Abudhabi
7 مارچ
2 نفر
آپدیت ها : 29 ، 30 ، 31 آگوست
کلیر در بهترین روز خدا 31 آگوست و دریافت ایمیل در همان روز

بلند است و دشوار راهی که از سیاهی دوزخ به روشنایی آسمان می رسد
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام دوستان
حقيقتش تا اونجايي كه يادم مياد من اهل شكايت نبودم
الانم فقط ميخام درد دل كنم
امسال يه بنده خدايي اومد دفتر من. منم داشتم ثبت نام لاتاري مي كردم
فرداش دست اهل و عيال و كرفته اصرار اصرار ما رو هم ثبت نام كن.
نه كافي نتي هستم نه مغازه دار.
كلا هم با خودم و اين بابا 4 تا فرم پر كردم. هيچ بكزريم اومدم امسال بعد 7 سال چك كردم طبق معمول يادم به اين بنده خدا افتاد زدم خودش شده 2200 خانمش شده 3000 !!!
خدايش نيم ساعت تو حال خودم نبودم دفعه اولشونم بود خانواده 4 نفري. باكلي ذوق و شوق زنك زدم بهش خبر دادم انكار فقط يه دوريالي برنده شده. (حالا چيكار كنيم ما كه.كسي رو اونجا نداريم اصلا فايدش چيه و. ...)

خدايا شكرت بازم راضيم به رضاي تو.
پاسخ
تشکر کنندگان: LORDAmiroo ، sheghi ، darabi ، jalayevatan ، cupcake ، nazi56 ، Azarakhsh43 ، Pedraaam ، admiral.arash ، leader-m
(2016-05-09 ساعت 23:50)gogoli-boy نوشته:  با سلام
از برندگان لاتاری 2017 هستم، برای تکمیل فرم 260 یک سوال در مورد خدمت داشتم، بعد از اتمام مقطع کارشناسی به خدمت رفتم بعد از 8ماه و 22 روز در

با سلام و تبریک فراوان
اطلاعات روی کارتتون رو وارد کنید دوست عزیز
چون شما این مدرک رو بهشون تحویل میدید و نکته دیگر اینکه اونها دستگاه چیپخون که ندارند و مهم داشتن کارت پایان خدمت هست حالا زمانش مهم نیست چه دو سال چه یکماه
لاتارى ، درس صبورى، تغيير و قطع وابستگى هاست و بيانگر اينه كه انسان هرچيزي رو كه بتونه تصور كنه قطعا بهش ميرسه!

طلب خير براي همه دوستان
پاسخ
تشکر کنندگان: gogoli-boy
(2016-05-09 ساعت 20:39)mostabd نوشته:  امیدوارم آخرین سوال تو این قسمت باشه :
من تو درمانگاه سپاه، بخش اورژانس خدمت می‌کردم در داخل پادگان. اگه روز مصاحبه بپرسن که به قول شما کدام ارگان بودید مثلا نیروی زمینی‌ یا بیمارستان و من بگم که درمانگاه پادگان بودم و مسولیتمو بپرسن، اون وقت نمیگن چرا تو فرم، در قسمت military‎ ‎specialty مشخص نکردی که در درمانگاه کار کردی و نوشتی‌ none ؟

نخیر دوست عزیز
اونها کارت پایان خدمتتون رو نگاه میکنن و براشون اهمیت نداره که جزییات نوشتید یا خیر
درگیر جزییات نشید
لاتارى ، درس صبورى، تغيير و قطع وابستگى هاست و بيانگر اينه كه انسان هرچيزي رو كه بتونه تصور كنه قطعا بهش ميرسه!

طلب خير براي همه دوستان
پاسخ
تشکر کنندگان: mostafa2017
(2016-05-10 ساعت 01:52)omid_be_khoda نوشته:  سلام دوستان
امسال يه بنده خدايي اومد دفتر من.  منم داشتم ثبت نام لاتاري مي كردم
كلا هم با خودم و اين بابا 4 تا فرم پر كردم. هيچ بكزريم اومدم امسال بعد 7 سال چك كردم طبق معمول يادم به اين بنده خدا افتاد زدم خودش شده 2200 خانمش شده 3000 !!!
خدايش نيم ساعت تو حال خودم نبودم دفعه اولشونم بود خانواده 4 نفري. باكلي ذوق و شوق زنك زدم بهش خبر دادم انكار فقط يه دوريالي برنده شده. (حالا چيكار كنيم ما كه.كسي رو اونجا نداريم اصلا فايدش چيه و. ...)

Sad Sad Sad Sad
 در نا امیدی بسی امید است نیست 18-9
پاسخ
تشکر کنندگان: jalayevatan
سلام
من دیروز نتیجه رو دیدم.
همسرم انتخاب شده. خیلی خوشحال هستیم.
همین که وارد مرحله بعدی شدیم خدا رو شاکرم.
Case Number : 45xx
Case Sex : Femaie
Case member : 3 person
Entrant Status Check : 10th May
DS-260 : Incomplete
پاسخ
کیس نامبر 4 رقم آخرش مهم هست؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام ضمن تشکر از بستر فراهم شده جهت ابراز نظرات خواهشمندم بنده را در مورد این موضوع راهنمایی بفرمائید که بنده در ثبت نام اولیه هنگام ورود نام خود یک ایراد تایپی کوچک داشته که با اطلاعات پاسپورت مغایر است بعبارتی نام بنده shahram بوده که shaham وارد شده این موضوع را به نظرتون باید اطلاع بدم یا بهش فکر نکنم؟اگر بخوام اطلاع بدم از چه طریقی باید اینکار را انجام بدم؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2016-05-10 ساعت 09:07)alex2018 نوشته:  سلام ضمن تشکر از بستر فراهم شده جهت ابراز نظرات خواهشمندم بنده را در مورد این موضوع راهنمایی بفرمائید که بنده در ثبت نام اولیه هنگام ورود نام خود یک ایراد تایپی کوچک داشته که با اطلاعات پاسپورت مغایر است بعبارتی نام بنده shahram بوده که shaham وارد شده این موضوع را به نظرتون باید اطلاع بدم یا بهش فکر نکنم؟اگر بخوام اطلاع بدم از چه طریقی باید اینکار را انجام بدم؟

شما میتونید توی فرم DS260 اصلاحش کنید و هیچ مشکلی هم پیش نمیاد .
کیس نامبر : 2016AS2*** << مصاحبه : 17 نوامبر ابوظبی << وضعیت برنده اصلی خانم یکضرب + من AP  Cool
آپدیتها : 19نوامبر سایت سفارت 9 دسامبر و 25 ژانویه سایتCEAC وبالاخره کلیر در 4 فوریه بعد از 79 روز
ورود : بیست و یک اپریل - سوشال : یکماه بعد از ورود - پرداخت 165 دلار : دو هفته بعد از ورود - دریافت گرین کارت برنده اصلی : یکماه و نیم بعد از ورود - دریافت گرین کارت نفر دوم کیس : دو ماه بعد از ورود
پاسخ
تشکر کنندگان: soruosh
(2016-05-10 ساعت 08:42)hasanzade نوشته:  کیس نامبر 4 رقم آخرش مهم هست؟

بله و مثل بقیه دوستان اگه بخواید تو سایت اعلام کنید حدود کیس نامبرتونو باید مثلا بزنید AS20174XXX یا AS201741XX
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2016-05-10 ساعت 10:19)mostabd نوشته:  سوال درباره مکان مصاحبه:

من که مالزی زندگی‌ می‌کنم، مکان مصاحبه مالزی انتخاب شده. مشکلی‌ از این بابت ندارم. اینطور هم که متوجه شدم، مکان آنچنان فرقی‌ نداره، غیر این که تو آنکارا و ارمنستان و دوبی‌ آفیسر فارسی صحبت می‌کنه و نزدیک به ایران هستند.

1- سوال من اینه، به نظرتون مکان سفارت رو تغییر بدم به یکی‌ از این ۳ کشور؟ آخه تو پیامهای بچه‌های قبلی‌ خوندم افرادی بودند که بیرون از ایران، مثلا کانادا زندگی‌ میکردند و مکان مصاحبه رو عوض کردند به یکی‌ از این سه‌ کشور ( به خاطر سفارت).

2- یا فکر می‌کنین چون تو این سه‌ کشور ایرانیها بیشتر مصاحبه میشن و ایرانیها رو بهتر میشناسن،  احتمالش هست که مصاحبه بهتر انجام بشه و شانس بیشتر باشه؟

سلام دوست عزیز

این که دوستان میگن آفیسر نقش خیلی خیلی مهمی در تایید یا ریجکت شدن درخواست کننده ها داره از نظر من جامع و مستند نیست(البته منظورم به کیس لاتاری هست)...پرونده شما از لحظه ای که برنده میشید به جریان میفته و درحال چک شدن هستید....از قبل از شروع مصاحبه شما، اطلاعات مورد نیاز در اختیار آفیسر قرار گرفته و همونجا وضعیت شما مشخصه...اینکه ریجکت میشید...یکضرب دریافت میکنید یا....
زمان مصاحبه ی من و همسرم، فرم مربوط به پروسه ی AP همون ابتدای کار کنار دست آفیسر بود...خب این یعنی تصمیم گیری در مورد ما دست مرجعی بالاتر از آفیسر هست.
بنابراین اگر از نظر فارسی زبان نبودن آفیسر در مالزی مشکلی ندارید به نظر نمیاد نیازی به تغییر سفارت باشه...در نهایت کاری رو انجام بدید که فکر می کنید صحیحه و بیشتر به شما آرامش میده.
موفق باشید Smile
شماره کیس 8XX مصاحبه Oct. 2015 آنکارا
وضعیت: برنده اصلی همسر جان + AP
Clear: 4th of March
مقصد: هیوستون. تگزاس ...شهریور 95 به امید خدا

پاسخ
تشکر کنندگان: mostafa2017 ، soruosh ، babak433
(2016-05-10 ساعت 10:27)nazi56 نوشته:  
(2016-05-10 ساعت 08:42)hasanzade نوشته:  کیس نامبر 4 رقم آخرش مهم هست؟

بله و مثل بقیه دوستان اگه بخواید تو سایت اعلام کنید حدود کیس نامبرتونو باید مثلا بزنید AS20174XXX  یا AS201741XX

ممنون.
من 2017AS45xx هستم. اگر فرم 260 رو زودتر اماده ارسال کنم زمان مصاحبه جلوتر می افته یا فرقی نداره؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2016-05-10 ساعت 01:52)omid_be_khoda نوشته:  سلام دوستان
امسال يه بنده خدايي اومد دفتر من.  منم داشتم ثبت نام لاتاري مي كردم

دوست عزیز اولاً از صداقت گفتار شما واقعاً ممنونم دوماً با خوندن این ماجرا کلی افسوس و خودخوری کردم چه میشه کرد من حتی نامه ای به خانم سارا گرو در مورد حقایق پنهان لاتاری نوشتم و معضلات ثبت نامهای الکی و عشقی را به ایشان یادآور شدم که در صفحه توییتر ایشان مربوط به پارسال قابل مشاهده است ولی افسوس و هیهات !! زمانیکه متولیان لاتاری کلاً بیخیال و بی تفاوت به این جور قضایا هستند و بخودشان هیچ زحمتی نمی دهند که این معضل را حلاجی کنند و چاره ای برای آن بیا ندیشند دیگه چه میشه کرد و چه کاری از دست ما برمیاد جز تاسف و حیرت و اندوه فراوان! ایکاش این دو کیس برنده هیچ اقدامی نکنند تا لااقل دو تا از کیس نامبرهای بالا که امیدی برای گرفتن ویزا ندارند روزنه امیدی برایشان پیدا شود.
پاسخ
تشکر کنندگان: cupcake ، mostafa2017 ، behjan ، nazi56 ، Azarakhsh43
(2016-05-09 ساعت 15:57)omid.hasani نوشته:  سلام بر اساتید
من توضیحات مربوط به پر کردن فرم 260 رو از تو سایت اصلی به انگلیسی و البته از فروم های ایرانی مطالعه کردم و فکر نمیکنم چندان کار مشکلی باشه
فقط خواهشم اینه که اگر نکته خاص و مهمی در پر کردن فرم هست که باید حواسم بهش باشه تا در مصاحبه یا کلیرنس به مشکل برنخورم بفرمایید که رعایت کنم،
2- من دوره دبیرستان رو در دو دبیرستان مختلف طی کردم یعنی سال آخر و مدرک دیپلم رو از یک دبیرستان دیگه گرفتم،آیا مشخصات دبیرستانی که مدرک رو ازش گرفتم رو باید وارد کنم؟
ممنون از زحماتتون
کیس نامبر : **20

سلام
از تاپیک های سالهای گذشه نمونه ترجمه شده رو هم داشته باشید و مطالعه کنید بد نیست. واقعا کار مشکلی نیست ولی بعضی مواردش نیاز به دقت داره که با مطالعه نمونه های ترجمه شده و پر شده ی فرم در سالهای گذشته خودتون متوجه میشید.
در مورد مشخصات مدرسه هم فرم رو مطالعه بفرمایید، پر کردن بعضی از گزینه ها آپشنال هست و بعضی اجباری Smile
شماره کیس 8XX مصاحبه Oct. 2015 آنکارا
وضعیت: برنده اصلی همسر جان + AP
Clear: 4th of March
مقصد: هیوستون. تگزاس ...شهریور 95 به امید خدا

پاسخ
تشکر کنندگان: admiral.arash

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان