کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
نمونه مکاتبه با کی سی سی (KCC) و سفارت
دوستان عزیز
خود kcc می خواد که فرم ها را ارسال کنید پس چرا اینهمه تردید دارید.همه ی ما مثل شما نمی دونم چرا امسال رویه شون تغییر کرده! پس انتظار نداشته باشید اینجا جوابی غیر از آنچه که kccگفته بشنوید.همه یک جواب مشابه گرفتید اگه کسی کیس نامبرش را اعلام کرده بودند به نظرم آن موقع دلیلی برای نگرانی بقیه وجود داشت.
پس سعی کنید اگه فرم ها را پر کردید هر چه سریعتر آنها را +عکس+پرینت ایمیلی که گفتند فرمها را بفرستید ارسال کنید.
موفق باشید.
شماره کیس: 2011AS00016xxx
تاریخ دریافت نامه قبولی:29 اردیبهشت, 19 May
کنسولگری: آنکارا
تاریخ ارسال فرمهای سری اول:2 خرداد،23 May
تاریخ کارنت شدن کیس: January 2011
تاریخ دریافت نامه دوم: 20 بهمن، February 9
تاریخ مصاحبه:9فروردین،29 march
دریافت ویزا:فردای روز مصاحبه
تشکر کنندگان: User ، farnaz82 ، alirezagh
(2010-08-03 ساعت 15:59)b!ta نوشته:  دوستان عزیز
خود kcc می خواد که فرم ها را ارسال کنید پس چرا اینهمه تردید دارید.همه ی ما مثل شما نمی دونم چرا امسال رویه شون تغییر کرده! پس انتظار نداشته باشید اینجا جوابی غیر از آنچه که kccگفته بشنوید.همه یک جواب مشابه گرفتید اگه کسی کیس نامبرش را اعلام کرده بودند به نظرم آن موقع دلیلی برای نگرانی بقیه وجود داشت.
پس سعی کنید اگه فرم ها را پر کردید هر چه سریعتر آنها را +عکس+پرینت ایمیلی که گفتند فرمها را بفرستید ارسال کنید.
موفق باشید.

حق با دوست عزیزمون بیتاست. لطفا فرم ها رو زودتر ارسال کنید.

درسته که رسما اعلام نشده مهلت ارسال فرم ها تا کی هست، اما عملا در تعیین تاریخ مصاحیه شما تاثیر زیادی داره. و این برای کیس نامبرهای بالا بسیار حیاتیه!
موفق باشید.
تشکر کنندگان: farnaz82 ، b!ta
دوستان دیگری نمی خوان بنویسند که "به منم همین جواب رو دادن"؟ و در ادامه یه کپی از اون متن تکراری بزارین؟
لطفا سعی کنید هر نوشته تان برای دیگران مفید باشد و فقط نگرانی خود را ابراز نکنید
اینطور بهتر نیست؟
تشکر کنندگان:
من هم همین الان فرستادم،گفتند دوشنبه میرسه به دستشون،البته میشد جمعه هم برسه با هزینه دوبل DHLکه من دیدم بین جمعه و دوشنبه خیلی‌ تفاوتی نیست تقریبا ۱۸ هزار تومان شد،دیگه توکل به خدا،من میلم را هم پرینت کردم و گذاشتم
از همه دوستان که محبت کردند و اینقدر راهنمایی کردند ممنونم
برنده خوش شانس ۲۰۱۱
دریافت ویزا:یک ضرب Cool
تشکر کنندگان: User
درود به شما
معمولا پاسخ ایمیل رسیدن مدارک از طرف kcc چند روزه میاد؟
سپاس
تشکر کنندگان:
(2010-08-04 ساعت 09:31)بهرخ نوشته:  درود به شما
معمولا پاسخ ایمیل رسیدن مدارک از طرف kcc چند روزه میاد؟
سپاس

سلام
بسته به حجم کاری KCC معمولا من بین 5 تا 10 روز جواب گرفتم.
تشکر کنندگان: cky
(2010-07-23 ساعت 23:04)ravian نوشته:  
(2010-07-23 ساعت 22:34)User نوشته:  
(2010-07-23 ساعت 19:53)ravian نوشته:  

خوب پس به خیر گذشت! آدم نفسش حبس میشه اینجور وقتا!
اما خوشم اومد خوب پیش بینی کردی این کی سی سی چی ها مشکلشون کجاست!
خوب حالا یک فرم جدید میخوای بفرستی که اطلاعات درست توش هست؟ فکر کنم ایمیل هم همینو گفته!

آره واقعا دوست عزیز . اینم شد یه تجربه جدید که حداقل بتونیم دوستای دیگه را راهنمایی کنیم . من فقط همین یه مورد را توی فرم ها ننوشته بودم برای همین فکر نکنم نیاز به ارسال مجدد فرمها باشه خودشون که یکی دو مورد جزیی را گفتن از طریق ایمیل هم میشه رفع کرد البته من مشکل را براشون نوشته بودم ولی بندگان خدا انگار از IQ پایینی برخوردارند.الان که KCC شلوغه 2 یا 3 هفته دیگه دوباره براشون ایمیل میزنم .نظر شما چیه ؟
سلام.من خیلی نگرانم. برام از کی سی سی ایمیل اومده که اطلاعاتم match نیست.دقیقا مثل اون ایمیلی که برای شما اومد.شما چیکار کردید؟مشکل از کجاست؟ من 100 بار چک کردم اطلاعاتم درسته.چیکار کنم؟
وع ویزا: F2A
تاریخ ارسال مدارک: Dec 03 2012
تاریخ Feb 12 2014 :approve
دریافت شماره کیس : Apr 01 2014
تكميل مدارك : July 16 2014
دريافت نامه مصاحبه: Aug 02 2014
تاريخ مصاحبه Smile : Sep 04 2014
تشکر کنندگان:
بر اساس فرم هایی هست که دی اچ ال کردم. راستش من موقع ثبت نام اینترنتی پارسال اونجا حضور نداشت و خواهرم که ایران نیست برام ثبت نام کرد.الانم پرینت اطلاعات رو ندارم که مقایسه کنم.خواهرمم کامل یادش نیست. پرینت اطلاعات ثبت نام اینترنتیو نمیشه تهیه کرد الان؟ من فقط شهر محل سکونتم عوض شده که توی فرم ها آدرس جدیدمو نوشتم. مشکل ممکنه از همین باشه؟
تشکر کنندگان:
منم موقع ثبت نام آدرس منزل مادر خانومم رو دادم ولی تو مدارک آدرس خودم و دادم و در جوابم نگفتن match نیست.به پرینت اطلاعات موقع ثبت نام هم نمی تونی دست رسی داشته باشی.بدون استرس با خواهرت تماس بگیر موضوع رو چک کن شاید مثلا" اسم مادر یا پدرتون را تو ثبت نام قید کرده.
تشکر کنندگان:
من از خواهرم پرسیدم. اونم گفت اطلاعاتو درست وارد کرده.اگه مشکل از آدرس نباشه پس تنها احتمالی که میدم همین تاریخ تولده که ممکنه 1 روز این ور اون ور نوشته باشه برام ولی یادش نیست خواهرم که 22 نوشته یا 23 sep. الان چه طوری باید از کی سی سی بخوام که منو از اشکالی که توی فرمم هست و match نیست مطلع کنه؟ دوستان میشه یه ایمیل برام بنویسین که توش از کی سی سی بخوام بگه کجای اطلاعات match نیست.میخوام بدونن که من پرینت ثبت نام اینترنتیو ندارم و ممکنه روز تاریخ تولدم به خاطر عدم تشابه تقویمامون باشه که من اشتباه وارد کردم موقع ثبت نام.تاریخ درست همونیه که توی پاسپورت و فرم های ارسالی به کی سی سی هست یعنی 22.
تشکر کنندگان:
به بخش سوالات مطرح شده توسط برندگان 2010 برید من و یکی دیگر از دوستان متن پیشنهادی رو براتون گذاشتیم.
تشکر کنندگان:
2011 منظورتونه؟ Smile
تشکر کنندگان:
سلام دوستان
من یه سوال داشتم . اینکه زمانی که پاکت فرم هامون به دست kcc میرسه باید ایمیل بزنیم و از صحت رسیدنش مطلع بشیم یا 2 هفته بعد از اینکه رسید ؟؟؟؟ آخه یه جا تو فروم خوندم که گفته بودن 2 هفته بعد و یه جا دیگه نوشته بود وقتی رسید ایمیل بزنید . من نامه کیس نامبرم نیومده و فرم ها رو فرستادم . احتمالا فردا میرسه .
تشکر کنندگان:
(2010-08-08 ساعت 07:55)ehsan.birjandian نوشته:  سلام دوستان
من یه سوال داشتم . اینکه زمانی که پاکت فرم هامون به دست kcc میرسه باید ایمیل بزنیم و از صحت رسیدنش مطلع بشیم یا 2 هفته بعد از اینکه رسید ؟؟؟؟ آخه یه جا تو فروم خوندم که گفته بودن 2 هفته بعد و یه جا دیگه نوشته بود وقتی رسید ایمیل بزنید . من نامه کیس نامبرم نیومده و فرم ها رو فرستادم . احتمالا فردا میرسه .

سلام
از آنجا که kcc امسال با برندگانی که نامه نگرفته اند به گونه ای متفاوت رفتار می کند و در همین ماه ظاهرا قراره اولین لیست کارنت شده های 2011 اعلام شه پس عقلا باید روند پاسخ دهی و رسیدگی به نامه ها رو سریعتر کنند بنابراین به نظر من زودتر ایمیل بزنید بهتر باشه، من خودم فردای رسیدن نامه ایمیل فرستادم، البته الان چند روز که جواب ندادند.
تشکر کنندگان:
سلام به همه دوستان
می خواستم بدونم تا حالا کسی جواب مچ بودن اطلاعات را گرفته یا نه؟
تشکر کنندگان:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان